Op naar hef schone doel Knappe en gedegen verdediging van minister Donker OP WEG NAAR DE EENWORDING VAN EUROPA Prins Bernhard in een „leeuwenkuil" Briise lof voor Nederland Nu heb ik 'm gevonden! Heerlijke Engelse Virginia. Tittig en toch zacht. Jamaica: suiker, Italië: pompen, chèque uit N.-Zeeland Schade overstroming f 500.- millioen in Engeland VRIJDAG 20 FEBRUARI 195S HET ONTSLAGRECHT IN DE TWEEDE KAMER Bedrijfsrechispraak en BBA opnieuw uitvoerig aan de orde (Van onze parlementaire redacteur) IN EEN GEDEGEN EN SCHERPZINNIG BETOOG heeft minister Donker gistermiddag in de Tweede Kamer uiteengezet, waarom zijns inziens bet aan de orde zijnde wetsontwerp tot wijziging van het ontslagrecht niet tot <ten onoplosbaar conflict met het Buitengewoon Besluit Arbeidsverhoudingen aanleiding zal geven, maar dat het integendeel een hoogst wenselijke rechter lijke nacontróle op de beslissingen der Geivestelijke Arbeidsbureaux in het leven zal roepen. Tot een beslissing over het ontwerp kwam het overigens nog niet; na de replieken verdaagde voorzitter Kor ten horst de vergadering tot heden middag. ker op: hij achtte het juist hoogst ge wenst. dat de rechter nog eens onbe vooroordeeld zou nagaan, of het private belang van een werknemer of een werk gever niet al te zeer in het gedrang was gekomen door overwegingen van alge meen belang. Ook mr van Rückevorsel was be angst voor de mogelijke moeilijkheden tussen het B. B. A. en de ontslagrege- ling. Zo zeer zelfs, dat hii een motie indiende, teneinde de regering op het hart te binden zekere artikelen niet in te voeren alvorens het B. B. A. was rechtgebreid. Minister Donker bestreed deze motie en toonde aan, dat op deze manier het door de K. V. P.-afgevaardigde beoog de doel niet was te bereiken. De minister had bezwaren tegen een onbeperkt ontslagverbod bij ziekte; dit zou met name de kleine werkgevers en de plaatsvervanger van de zieken voor grote moeilijkheden kunnen plaatsen. Tijdens de replieken vond nog een bijzonder onaangenaam „incident" plaats dat scherp afstak tegen het hoge ni veau, waarop het debat in het alge meen werd gevoerd. In eerste termijn had mejuffrouw Tendeloo (P. v. d- A.) enkele opmerkingen gemaakt over de houding van de werkgevers tegenover het B. B. A. Prof. Oud meende, dat zij aldus een „element van slecht po litiek allooi" in het debat had gebracht. Zijn opmerkingen gaven de P. v. d. A.- afgevaardigde aanleiding tot een zeer scherpe en zure repliek, waarbij scher pe verwijten vielen en oude koeien uit de sloot werden gehaald. Overheidsrechtspraak schiet nog te kort ÏN de loop van zijn betoog wees minis- ter Donker er op. dat op het ogen blik in brede kring een gevoel van on- bevredigheid bestaat over de huidige situatie inzake de rechtspraak in ar beidsverhoudingen. Zijn inziens behoeft de overheidsrechtspraak verbetering ten aanzien van vijf punten: de snel heid, de deskundigheid en bewijsrege- ling, de lijdelijkheid van de rechter en de vraag van praeventie of repressie. De overheidsrechter zal ook onmiddel lijke voorlopige voorzieningen moeten kunnen treffen. Anders zal deze rech ter de concurrentie met het B. B. A. niet vol kunnen houden! Inzake de bedrijfsrechtspraak was de minister van oordeel, dat deze in ieder geval nooit! de gewone rechtspraak overbodig zou kunnen maken. Onder ideale omstandigheden zou. zo meende hij als minister van Justitie, de over heidsrechtspraak de voorkeur verdie nen. Bovendien verzet onze grondwet zich tegen een volledige en allesomvat tende bedrijfsrechtspraak. Prof. Oud (V- V. D.) kon dit de mi nister tijdens de replieken niet toe stemmen; zijn inziens is dit probleem ook onder de huidige grondwet wel op te lossen. Het B. B. A. heeft aanmerkelijk bij gedragen tot het bewaren van de ar- beidsrust in ons land. Het wegvallen van de G. A. B.'s en met name van hun bemiddelende taak zou, aldus mi nister Donker, een grote stap achter uit in de sociale verhoudingen beteke nen. Intrekking op dit ogenblik zou zeer waarschijnlijk op ernstig verzet stuiten. Het zou de rechter onmogelnk zijn de 60 a 70 duizend gevallen, die per jaar aan de G. A. B.'s worden voorge legd. te behandelen- Hij zal zich tol enkele honderden gevallen moeten be- Pa\Vei zou het, volgens de minster mis schien aanbeveling verdienen het B B. A. in een wettelijke regeling om te zetten. Tegen deze gedachte tekende de heer Stapelkamp verzet aan. Ook prof. Oud en mr van Rückevorsel (K. V. P.) waren dftor 's minsters be toog niet overtuigd. Eerstgenoemde vreesde van een rechterlijke na-contrO- le een doorkruising van het regerings beleid inzake de werkgelegenheid Dit wekte de verbazing van minister uon- MINISTER LUNS NAAR NEW YORK Minister mr J. M. A. H. Luns zal zich op 1 Maart naar New York bege ven om gedurende ongeveer een week de leiding van de Nederlandse delega tie bij het tweede deel van de zevende algemene vergadering der Verenigde Naties op zich te nemen. Voor hef Rampen onds Staatssecretaris lichtte belastinglaciliteiten toe (Van onze pari. redacteur) Alle giften in geld aan het Nat, Rampenfonds en giften in goede ren uit eigen bedrijfsvoorraad aan of door bemiddeling van bet Rode Kruis komen in aanmerking voor belastingfaciliteiten. Giften onder voorwaarde kunnen door deze organisaties niet worden aanvaard. Voor giften aan parti culiere of andere dan de ge noemde organisaties is in som- mige gevallen wellicht toepassing mogelijk van de belasting-bepa lingen inzake de bedrijfs- en be roepskosten en de schenkingen aan charitatieve instellingen. Aldus deelde de staatssecretaris van Financiën, dr Van den Berge, gister middag in de Tweede Kamer mee naar aanleiding van vragen van de heer Chr. v. d. Heuvel (A.R.). Hij was zich be wust, dat deze beperkingen tot op ze kere hoogte i- iteraa<\i remmend zullen werken, maar zonder centralisatie bij de giften zouden onoplosbare techni sche puzzles en fraude-mogelijkheden ontstaan. De staatssecretaris gaf toe, dat be doelde faciliteiten-verlening niet in alle opzichten op de wet steunt. Er is hier sprake van een soort staatsnood- recht; bij direct handelen was het psy chologisch effect veel groter. De gehele regeling is van zeer tijdelijke aard; dr Van den Berge verklaarde zich echter bereid een en ander nog eens onder de ogen te zien. Den heer Van de Wetering (C.H.) ver zekerde de staatssecretaris nogmaals, dat in de noodgebieden op zeer ruime schaal uitstel van belastingbetaling zal worden verleend. In antwoord op een vraag van de heer Vondeling (P.v.d.A.) onderstreepte dr Van den Berge de technische bezwaren van een ruimere regeling; dat het Rampenfonds een zo billijk mogelijke verdeling zou kunnen bewerkstelligen. Vragen over beleid van Rijks-inkoopbureau Het Rijksinkoopbureau heeft een circulaire doen uitgaan, waarin enorme voorraden haarkammen, scheerappara- ten, tandenborstels, kleerborstels en andere gebruiksartikelen tegen be lachelijk lage prijzen te koop worden aangeboden. De reden welke voor de verkoop werd opgegeven luidde: ..we gens opheffing van het rijksmagazijn". Het Tweede Kamerlid Cornelisse heeft de minister van Financiën ge vraagd of de opgegeven reden in die zin is op te vatten, dat de bemoeiingen met bovengenoemde artikelen door het R.I.B. worden gestaakt. „Waarom?", zo vraagt de heer Cornelissen. „Hadden deze artikelen niet ten behoeve van onze militairen kunnen worden ge bruikt? Verder vraagt de heer Corne lissen of de mening te weerleggen is, dat grote hoeveelheden van bepaalde artikelen zijn aangekocht, welke klaar blijkelijk niet meer nodig zijn en nu moeten worden afgezet tegen een prijs, die op een niet te aanvaarden manier de bona fide handel benadeelt. Tenslot te vraagt de heer Cornelissen aan wie of aan welke diensten, ressorterende onder de departementen van algemeen bestuur of daaronder ressorterende staatsbedrijven en andere instellingen, deze partij goederen is, of zal worden verkocht, terwijl de vragensteller ook wil weten ten behoeve van welke in stanties de bedoelde artikelen waren aangekocht. Slepers ontsnapten aan de dood Schepen raakten op drift De opvarenden van twee kleine, Neder landse sleepboten hebben te Luik een hacheiijk avontuur meegemaakt. Gedu rende de nacht werden de trossen, waarmee de sleepboten, de Harry en de Hudson, aan de kade lagen gemeerd, door onbekenden losgegooid, zodat de beide vaartuigen op drift raakten met grote snelheid in de richting van de stuwdam te Monsin werden gevoerd, waartegen zü te pletter dreigden te slaan. Toen de twee schepen, wier beman ningen rustig sliepen, onder een brug doordreven, raakten de pijp van de Harry en de mast van de Hudson de onderzijde van de brug. De mast van de Hudson knapte onder veel geraas in drie stukken. Door dit lawaai werd men gewaarschuwd. Door terstond de machi nes aan te zetten, kon men de situatie meester worden. De politie te Luik gelooft, dat de trossen door vaklui zijn losgemaakt, maar omtrent de identiteit en de mo tieven van de dader(s) tast men in het duister Het leven van de acht personen heeft door het toedoen van de onbe kende dader aan een zijden draad ge hangen. NEDERLANDS IN'TIATIEF Economische-aan poliiieke integratie verbonden (Van onze Haagse redactie) AL kan moeilijk gezegd worden, dat de eenwording van West-Europa op dit ogenblik een zaak is, die de gewone man vurig bezighoudt, langzaam maar zeker wordt toch in de toporganen der verschillende landen aan deze wens droom vorm gegeven. Thans wordt een nieuwe poging gedaan om politieke en economische integratie aan elkaar te koppelen door een initiatief, dat uitge gaan is van Nederland. Op 11 December heeft Nederland aan de vijf andere deelnemende landen een memorandum gezonden. In dit memorandum heeft ons land in beginsel vastgelegd, dat economische en politieke integratie hand in hand dienen te gaan. Tarie'unie basis voor mogelijke economische samenwerking DOL1T1EKE integratie betekent im mers de overdracht van een aantal politieke bevoegdheden aan een supra nationaal orgaan. Een dergelijke over dracht kan niet geschieden zonder nauwkeurige bepaling, welke bevoegd heden dat zijn. Politieke integratie zonder welom lijnde taak van de te creëren organen, zou inhoudsloos zijn. Internationale economische samen werking op basis van een gecoördineerd overleg, moet falen, zolang geen oplos sing gevonden is voor repercussies. Op zeker ogenblik moet een gezaghebbend internationaal orgaan de verantwoorde lijkheid kunnen overnemen voor maat regelen, die voor de grotere gemeen schap nuttig en wenselijk zijn. De re percussies zijn voor verantwoordelijk heid van de te scheppen gemeenschap. Maar dan moet die verantwoordelijk heid ook zonder meer worden erkend. Eenheidsmarkt. I\E vraag is nu, of dit principiële standpunt van de Nederlandse rege ring de verdere ontwikkeling der eco nomische integratie niet in de weg staat., Op 24 en 25 Februari zullen de ministers van Buitenlandse Zaken in Rome deze vraag onder het oog zien. Bij die beschouwing moet het onze ver tegenwoordigers niet moeilijk vallen het Nederlandse standpunt te verdedi gen, wanneer wordt uitgegaan van de gedachte, dat het tot stand brengen van een eenheidsmarkt wordt vastgelegd in het grondstatuut der politieke gemeen schap. Niet dat de problemen dan van de baan zijn. Verre daarvan. Want de vol gende vraag zal dan direct zijn, of men deze eenheidsmarkt sectorsgewijs per bedrijfsgroep dient op te bou wen. Een tastbaar en practisch pro bleem, dat echter het bezwaar te voor schijn roept, dat voor iedere sector de •■epercussies zich veel verder uitstrek ken dan over het eigen gebied. Dil brengt een oneindig groot aantal schier onoplosbare zorgen mee. Maar kan men dan de economie als geheel behandelen? Neen, ook dat gaat niet. Een oplossing? I)E oplossing van dit probleem is waar- schijnlijk gelegen in een tarief-unie, die in een nader te bepalen aantal jaren automatisch tot stand zal kunnen komen. Wanneer daarbij bovendien nog de mogelijkheid wordt gelaten aan de deelnemende landen en dit als een goed recht om toepassing te vragen van zekere uitzonderingsbepalingen, dan is er een practische en construc tieve basis om met de andere landen te gaan praten. Wanneer gelijktijdig de grondslag zal worden gelegd voor een gemeenschap pelijk fonds, waaruit zelfs zonder unanimiteit geput zou kunnen worden om mogelijke repercussies op te van gen een soort egalisatiefonds dus dan zou een dergelijke tarief-unie een goed clement kunnen zijn om de solida riteit in Europees verband, die flaog maar in zo beperkte mate aanwezig is, op te bouwen. PRINS BERNHARD bevond zich gisteravond in een „leeuwenkuil", een ongevaarlijke, want „de opperleeuw", de heer Edgar M. Elbert uit Chicago, had het beste met hem voor en daarmee met het Rampenfonds. De Prins, als voorzitter van het Nat. Rampen fonds, ontving van deze „opper leeuw" een chèque van duizend dollar als klein begin van een grote sneeuwbalactie die „Lions International" voor de Neder landse rampgebieden gaat begin nen. Deze leeuwen-internationale vormt in deze wereld tienduizend clubs, die tezamen ongeveer 450.000 leden tellen. De leden zijn gerequireerd uit denken, de, democratische mensen uit alle lan den, die iets en bij voorkeur veel, voor hun medemensen over hebben. De heer Elbert zeide, dat deze ehèque van duizend dollar een begin is van een actie, die zal bewijzen, dat „de melk van menselijke naastenliefde nog altijd door de aderen van vrije mensen stroomt". De heer Elbert heeft met een helicop ter over de rampgebieden gevlogen en verklaarde van dit molenwiekvliegtuig uit nooit zoiets vreselijks in zijn leven te hebben gezien- Daarom zullen de „Lions" over de gehele wereld hun uiterste best doen om het leed te verzachten. De ook aan wezige Amerikaanse ambassadeur, de heer Selden Chapin, knikte instemmend bij deze verklaring. De Britse premier Churchill heeft gisteren in het Lagerhuis verklaard, dat de moed en vastberadenheid die het Nederlandse volk bij de overstro mingsramp aan de dag heeft gelegd, „zijn schitterend verleden waardig" wa ren, Hij diende een door alle partijen ge steunde motie in, waarin diep mede leven wordt uitgesproken met Neder land en België en met allen, die in En geland door het water getroffen zijn. De leider van de oppositie, Clement Attlee, zei: „Het Nederlandse volk heeft een van de grootste tegenslagen in zijn geschiedenis gehad en is de ramp tegemoet getreden met dezelfde moed die het altijd getoond heeft in tijden van tegenspoed. Gestrande Moerdijkpont is weer vlot gesleept Tegen de verwachting in, is Blijker's Aannemingsbedrijf te Gorcum er in ge slaagd de veerpont „Willemsdorp" uit de Kruiningerpolder te slepen. Deze voormalige Moerdijkpont onderhield de dienst tussen Perkpolder en Kruinin- gen. In de rampnacht is het schip dwars door de dijk drie kilometer de polder ingeslagen, op zijn weg verschil lende boerderijen vernielend. Het ls thans op weg naar de werf te Vlissin- gen om hersteld te worden. SCHOOLJEUGD IN AMSTERDAM: F 25.000 EN 60.000 ZAKDOEKEN. Amsterdamse schoolkinderen van alle gezindten hebben reeds een eerste be drag van f 25.000 aan het Nationale Rampenfonds overgedragen. Ook zijn op de scholen reeds ca. 60.000 zakdoe ken voor de getroffen gebieden verza meld. OVERIJSSEL GEEFT 250.000 GULDEN Gedeputeerde Staten van Overijssel hebben het Nationaal Rampenfonds me degedeeld, dat aan de Staten het voor- geteisterde gebieden een bijdrage van stel is gedaan om ten .behoeve van de f 250.000 beschikbaar te stellen. (Advertentie, Ing. Med.) IJSLAND: ..HOLLANDS HJALP 7953" Rampenfonds ruim 53 millioen HE stand van het bij het Nationaal Rampenfonds binnengekomen bedrag voor de getroffen gebieden bedroeg gisteravond ruim 53 millioen gulden. Nog eexl greep uit .binnen- en buiten landse giften en goederenhulp. IJsland geeft postzegels met toeslag uit voor de slachtoffers van de watersnood. De ze gels dragen de opdruk „Hollands Hjalp 1953". Het gemeentebestuur van Londen zal f 10.000 schenken aan het Rampenfonds. De hulpgroep van het St. Thomashospitaal te Londen, die twee weken in Zierikzee heeft gehol pen met het opruimen van cadavers, zal Zondag naar Engeland terugkeren. De volledige uitrusting wordt echter achtergelaten en ter beschikking ge steld van de marinecommandant te Zie rikzee. Zwitserland heeft tot nu toe vier mil lioen gulden en honderd wagons bed- degoed en kleding ter beschikking ge steld voor de rampgebieden in NW- Europa. De regering van Jamaica heeft suiker en koffie aangeboden. De Nieuwzeelandse Hoge Commissa ris te Londen overhandigde ambassa deur Stikker namens zijn regering een chèque van ruim een half millioen gul den. In Addis Abeba (Abessinië) 1070 pond gestort in de kas van Rampenfonds. Direclie en personeel van de A. Ailas Diesel te Stockholm hebben De KSG Bonn voelt ook voor een tarieiunie Een woordvoerder van de Westduitse regering heeft gisteren bekend gemaakt, dat de minister van Economische Za ken der Bondsrepubliek, Erhard, zich in beginsel kan verenigen met het Ne derlandse voorstel voor oprichting van een tariefunie door de zes landen van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal. Hij zeide, dat het voorstel waarschijnlijk zal worden besproken tijdens de ministersconferentie van de gemeenschap, welke Dinsdag te Rome zal worden gehouden. Aantal doden 307 De overstromingen hebben Engeland tussen de 40 en 50 millioen pond ster ling (f 500 millioen) gekost, heeft de Britse minster van Binnenlandse Za ken, Maxwell Fyfe, in het Lagerhnis meegedeeld. Het aantal doden, dat te betreuren valt, bedraagt 307, onder wie 11 personen die-eerst als vermist waren opgegeven. In het bedrag van 40 50 millioen zijn niet .begrepen de kosten voor per manent herstel en verbetering van de zeewering. Het verlies voor de land bouw bedraagt niet minder dan 10 mil lioen pond. hoewel tweederde van het bouwland, dat overstroomd werd. slechts korte tijd onder water had gestaan. Een derde van de overstroomde land bouwgronden is ernstig aangetast door het zoute water. Ongeveer 1.000 stuks vee, 8.000 scha pen. 1500 biggen, en ongeveer 20.000 stuks pluimvee zijn verloren gegaan. Ook is ongeveer 66.000 ton suiker ,loren gegaan- Ongeveer 25.000 huizen waren overstroomd. NAARSTIG WERKT een staf van vrijwilligers op het kantoor van het Nationaal Rampenfonds aan de boeking van de bedragen, die dagelijks binnenkomen. Op hetzelfde ogenblik werkt een andere afdeling aan de uitvoering van de plannen op welke wijze de ontvan gen gelden zo nuttig en efficiënt mogelijk kunnen wor den besteed. Indien mogelijk zal elk slachtoffer van de watersnood de schade aan persoonlijke bezittingen volledig vergoed krijgen. „Indien mogelijk". Dit is hel voorbehoud, dat het Nationaal Rampenfonds moet ma ken, een restrictie die kan vervallen als de geldstroom blijft vloeien. Vandaag hebben nevenstaande personen en verenigin gen weer een stap gezet op de weg naar de verwezen lijking van dit prachtige doel: Fa. D. L„ Alkmaar, f 100.—; Hans v. W„ Heiloo, op brengst verk. tekeningen, f 4.50; N.H. Brandwaarborg Mij Oudkarspel, overwerk personeel f 624.64; C. van M., Alkmaar, f 5.—; Dick M., Alkmaar, f 1.25; Klaverjasclub „Ruiten-Aas", Alkmaar, f 145.75; G. K. en Wed. S., Alk maar, f 3.10; Breiver. „Dorcas", Alkmaar f 5.—; L. D. de K., Den Helder, f 5.—; V.V. Watervogels, Den Helder, f 50.—; Helderse Bridge Club, Den Helder f 25.—; Platte landsvrouwen, afd. Julianadorp f 50.—; B„ Den Helder, f 75.—; D. T. Oudeschild Texel, f 15.—; IJsclub Oude Nie- dorp, f 100.—; Van de Bond van Oudl. Huishoudschool afd. Schagen f 25.—; Dames bridgeclubje N.N., Schagen f 6.— Pandoerclub Wognum. f 25.—; H. B.. Medemblik, f 5.20: Kaartclub Avenhorn, f 79.13: J. B„ Hoorn. 1.50; P., Hoorn', f o.—; N. N„ Hoorn, f 10—; Spaten-Verlag A. IJ.. Gren- chen (Zwitserland), Z. Fr. 100 (S7.75); Overuren pers. R. de Hart, Hoorn, verdubbeld door Directie f 40.D v Wormerveer, f 25.— Drie jongens, Zaandijk, f 4i95; M. C. T., Zaandijk, f 5.Ron en Erik F., Zaandijk, f 1. Wim K„ Frans K„ Rob V., Jack B., Zaandam, opbrengst van oude kranten f 6.25; Friese Ver. „Us Memmetael" te Beverwijk f 85. f 41-000 bijeengebracht voor het Ram penfonds. Het personeel van de Kon- Marine in Nieuw Guinea heeft in to taal f 32.634.50 geschonken. In Egypte was tot 14 Febr. f 55.000 voor het Fonds ontvangen alsmede f 9350 van andere zijde. Er worden nog belangrijke be dragen verwacht. Het hulpcomité „Electrioité de France" te Parijs heeft f 7000 ter beschikking gesteld voor een nader aan te wijzen gemeente. In Italië staan voor verzending ge reed twintig pompen met een totale capaciteit van 15.000 liter per seconde, deels voorzien van complete appaiat- tuur. Er zijn tien spoorwagons nodig om de goederen, alsmede de 25 man bijbehorend personeel en uitrusting naar Nederland te vervoeren. Als Nederland dit aanbod aanvaardt, zullen materiaal en personeel voor onbepaalde tijd gra tis beschikbaar worden gested. In New York ligt al 200-000 kg goe deren op verzending naar Nederland te wachten. Aan geld is totaal al f 1400.000 ingezameld. Diverse steden in de VS hebben getroffen Nederlandse gemeen ten geadopteerd. Uit Denemarken komt vandaag In Rotterdam 230 ton kleding. Het Inter nat. Kindernoodfonds der Ver. Naties heeft ongeveer f 100.000 bü het Ram penfonds gestort. 14e L'JST Slachtoffers van de watersnood DUSSEN (HANK) Geborgen en geïdentificeerd: Verbeek, Jacobus Cornelis, geb. 11- 4-'47. HALSTEREN Geborgen en geïdentificeerd: Hoetelmans. Cornelis Adrianus, geb. 20-l-'07 te Halsteren, echtgenoot van Cornelia Stoffels, laatste adres: b 334. Laanen, Adrianus Cornelis Maria, geb. 5-10-'34 te Halsteren, laatste adres: b 313. Langenberg, Adriana. geb. 29-9- '19, echtgenote van Joh. van Meer, laat ste adres: b 336. Maas, Marinus. geb. 20-11-T4 te Halsteren, echtgenoot van Johanna Raats, laatste adres: b 304. Maas, Michiel, geb. l-5-'49 te Halsteren, laatste adres: b 304. Van Meer, Adriaan, geb. 23-5-'70 te Halsteren, weduwnaar van Henrica van Reijen, laatste adres: b 337. Paulus, Cornelis, geb. 30-12-'77 te Halsteren, weduwnaar van Johanna Maria van Aert, laatste adres: b 340. Raats, Johanna Maria, geb. 4-9-'09 te Halsteren, echtgenote van Johannes Paulus, laatste adres: b 329. Van Tillo, Petrus Antonius, geb. ll-9-'31, laatste adres: Kladsedijk 12. NEDERLANDS SCHIP IS OVER TIJD Radio Stavanger heeft meegedeeld dat het Nederlandse m.s. „Lark" over tijd is. Aan alle schepen is verzocht uit te kijken. De „Lark" meet 196 bruto- registerton en is eigendom van de heet W. Hindriks te Kiel-Windeweer (Gr.). De „Lark" is op 10 Februari uit Heroen bij Porsgunn (Noo1 wegen) vertrokken, met bestemming Stavan ger. Het schip werd daar de twaalfde verwacht en is nu dus al een week over tijd. Veerdienst van Enkhuizen naar Staveren hersteld De veerdienst Enkhuizen—Staveren van de Nederlandse Spr-irWe5en. die Maandag j.l. wegens de ijsgang op het iJselmeer werd gestaakt, is heden her vat

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2