Jlieuuieffiftttgsrfie (Courant Op het Witte Huis werd wereldsituatie onder de loupe genomen Wist U Amerikanen erkennen, dat algemene toestand „grimmig" is Ook de Raad der Republiek gaf fiat aan amnestiewet neer: 3 jaar geëist Politiewacht rondom de villa van koning Boudewijn Chinees schoot een vriend Korea spoedig weet in de Assemblée OP HET WITTE HUIS te Washington hebben gisteren de parlemen taire leiders van de Democratische en Republikeinse partij met president Eisenhower de militaire toestand in de gehele wereld aan een onderzoek onderworpen. Generaal Omar Bradley en Foster Dulles gaven op deze bijeenkomst een overzicht van de militaire en diplomatieke wereldsituatie. Speciaal ging het over de strategie in de Koreaanse oorlog. Na afloop verklaarde de afgevaardigde Halleck, dat de militaire en economische toestand bepaald „somber" is en een grote last be- betekende voor de Amerikaanse economie. Zoals de verhoudingen thans zijn, is een plotselinge verandering van de Amerikaanse strategie echter niet waarschijnlijk. Deze conference werd ook bijgewoond door vice-president Richard Nixon. Het Is niet uitgesloten, dat het verhandelde ven belangrijke invloed zal zijn op de defensie-uitgaven. Maar noch bij Reuter, noch bij Ass. Press, zijn er aanwijzin gen te vinden, dat een bepaald besluit genomen is. Wij moeten dus volstaan met de mededeling, dat ook de Ameri kanen de huidige situatie „grimmig" achten. Trouwens, Fostef Dulles had zo- Juist nog op een persconferentie ver klaard, dat geen nieuwe besluiten geno men zouden worden inzake het Verve- Oosten, zonder de andere partners, de Westelijke Verbondenen, te raadplegen. Gisteren zijn ook de vertegenwoordi gers van de landen der V.N. die troepen op Korea hebben, bijeen geweest op het bureau van de Amerikaanse delegatie te New-York. Er werden maatregelen be sproken, hoe dan toch eens een einde zou kunnen worden gemaakt aan die langdurige oorlog op Korea. Wij herin neren er aan, da; a.s. Dinsdag 24 Febru ari te New-York het tweede gedeelte aanvangt van de zevende Assemblée der V.N. En op de agenda komen o.a. als be langrijkste onderwerpen voor: de Kore- Thermometer van het Rampenfonds De stand van de binnengekomen gelden bij het Nat. Rampenfonds, Statenlaan 81, Den Haag, Giro 9575, bedroeg: 1 Februari f 500.000 2 Februari f 2.000.000 3 Februari f 3.000.000 4 Februari f 7.131.000 5 Februari f 11.672.000 6 Februari f 16.900.000 7 Februari f 24.080,000 9 Februari f 27.558 00U 10 Februari f31 000.000 11 Februari f34.000.U00 12 Februari f38.000.000 13 Februari f 42.000.000 16 Februari f 47.500.000 17 Februari f 49,500.000 18 Februari f51.500 000 19 Februari f 53.0 >0.000 aanse kwestie, het rapport van de ont- vapeningscomrmssie; he: onderzoek in zake de beschuldiging over het gebruik van bacteriologische wapens op Korea etc. Men houdt ook rekening met de mo gelijkheid. dat de wereld weer eens ver rast zal worden met een nieuw initiatief India, teneinde de oorlog op Korea te doen beëindigen. In dit verband is echter van belang, dat volgens de corr. van A.P. uit Mos kou. de Indische ambassadeur Menon ontkend heeft, dat de kwestie van een Koreaanse wapenstilstand tijdens een in terview met Stalin besproken werd. Me non zou de aangewezen man moeten zijn, om als promotor van een nieuw be middelingsplan voor Korea zijn voel horens te Moskou uit te steken. Menon staat bekend als een groot kenner van Zuid-Oost-Azië en gedurende twee jaar was hij zelfs ambassadeur in nationalis tisch China. He: moet ons van het hart. dat het onverstandig zou zijn. zich veel illusies te maken inzake een succesrijk „vredesoffensief" van India, gezien de houding der Russen tegenover het jong- bemiddelingsvoorstel betreffende Korea. Resumerende: Amerika overweegt, ge zien de redevoeringen van Eisenhower en Foster Dulles, wel degelijk een nieuw initiatief in het Verre-Oosten, maar de zaken forceren, zonder de V.N.-peirt- ners, zal men niet. Twee Ned. sleepboten aan gevaar ontsnapt Misdadige elementen in Luik aan 't werk De kleine Nederlandse sleepboten Harry en Hudson met in totaal acht per sonen, onder wie twee kinderen, aan boord zijn in Luik bijna het slachtoffer geworden van misdadige elementen, 's Nachts zijn namelijk de trossen, waar mee deze schepen op de Maas gemeerd lagen, losgegooid. De. schepen raakten hierdoor, zonder dat de slapende Neder landers iets merkten, op drift en wer den door de stroom met grote snelheid in de richting van de stuwdam te Monsin gevoerd, waartegen zij te pietter dreig den te slaan. Onderweg deed zich echter een botsing voor. Toen de beide schepen onder de brug Atlas V te Luik doordreven, raak ten de pijp van de Harry en de mast van de Hudson de onderkant van deze brug De mast knapte met een harde knal af en hierdoor werden de opvaren den gewaarschuwd voor het grote ge vaar waarin zij verkeerden. De kapitein van de Hudson was onmiddellijk klaar wakker en zette direct de oliemotor aan. Ook de bemanning van de Hudson was meteen de toestand meester. Kapitein Jacobus Kuyten uit Amster dam begrijpt niet waaraan hij het ge vaarlijke avontuur te wijten heeft. Hy is in Luik onbekend. Ned. kustvaarder Lark vergaan Na storm van 10 Febr. voor Noorse kust verdwenen De Nederlandse kustvaarder Lark (196 ton) wordt sinds 10 Februari voor de Zuidelijke kust van Noorwegen vermist. In de nacht van 10 op 11 Februari stond in die buurt een krachtige storm. Men vreest dat het schip is vergaan. De Lark had een bemanning van zeven personen aan boord. Eigenaar van het schip is W. Hindriks te Kielwindeweer (Gr.). De kustvaarder vertrok op 10 Februari met een lading salpeter uit Porsgrunn, aan de Westelijke oever van het Oslo- fjord, naar Stavanger. Hij werd de twaalfde in Stavanger verwacht en is dus reeds acht dagen over tijd. Het schip Is het la.at.st gezien ter hoogte van Brcvik, even ten Zuiden van Porsgrunn Aanvankelijk dacht men, dat het tijdens de storm een schuilplaats had gezocht in een baai of een kleine haven, maar toen men gisteren nog niets van de bark had gehoord, werd per radio om inlich tingen verzocht. Andere schepen in het druk bevaren Skagerrak hebben niets van de kustvaarder gezien. Ook zijn geen wrakstukken gevonden. Onbevoegde voorlichters van emigranten veroordeeld De kantonrechter in Den Haag heeft hedenmorgen twee bestuursleden van de Stichting Emigranten Belangen, H. A. V. en C. J. B. veroordeeld tot twee maal f 7.50. subs 6 dagen hechtenis en een maal f 7.50, su'bs. 3 dagen hechtenis. Hun was ten laste gelegd zonder vergunning van het ministerie voorlichting op emi gratie-gebied te hebben gegeven. Mr dr P. L. werd voor een zelfde ten las'e legging tot f 75, subs. 20 dagen ver oordeeld. De vonnissen waren conform de eisen. De Elzassers komen vrij Aan de Fransen wordt verweten, dat hier met twee maten gemeten wordt De twaalf Elzassers, die te Bordeaux veroordeeld werden wegens deelneming aan de massamoord op de bevolking van Oradour, zullen z waarschijnlijk reeds het komende weekeinde als vrije man nen terugkeren naar hun woonplaatsen Immers, gisteren heeft de Raad der Re publiek nu ook de wet goedgekeurd, waarbij aan de Elzassers amnestie werd verleend, en wel met 174 tegen 79 stem men. Eerder had de Nationale Vergade ring haar fiat aan deze wet gegeven. Wel heeft de Raad der Republiek uit het ontwerp een clausule verwijderd, waarbij aan de 642 slachtoffers van Ora dour de „Orde van de Natie" werd ver leend. Men oordeelde het niet juist, deze on derscheiding op te nemen in dezelfde wet, waarbij d<* amnestie werd toege kend. Premier Mayer Legde er de na druk op, dat het enige dori der amnes tie ;s het handhaven der nationale een heid. Inmiddels wordt uit Bonn gemeld, dat Lammer ding de commandant van de voormalige SS-divisie „Das Reich", waarvan de militaire eenheid die Ora dour uitmoordde, deel uitmaakte, zich in het gebied van Wiesbaden verborgen houdt. De kwestie der uitlevering is nog steeds in onderzoek Zoals bekend, was men in de Elzas heftig verontwaardigd over de vonnis sen, daar de veroordeelden gedwongen waren geweest in de SS te gaan. Thans echter heerst er hevige -itstemming in de omgeving van Oradour. en in Duitsland, omdat men meent, dat er met twee maten gemeten wordt De burge meester van Oradour en negen collega's van omliggende plaitsen hebben een be- stuursstaking van veertien dagen afge kondigd. Aan de openbare gebouwen zullen de vlaggen halfstok hangen De minister van Justitie der West- duitse Bondsrepubliek, dr Dehler, pro testeerde tegen de amnestie ten behoeve van de Elzassers Men is van oordeel, dat er geen verschillend lecht mag be staan voor Fransen en Duitsers, die aan dezelfde handelingen hebben deelgeno men. Ook in de Duitse pers wordt een scherpe toon aangeslagen, o.a. in de „Mittag". Vermelden wij nog, dat zes veroor deelde Duitsers, die gevangenisstraffen kregen in het proces te Bordeaux, bij het Hof van Cassatie te Parijs beroep hebben aangetekend. DAT de 20-jarige winkeljuffrouw A. M. C. uit Rotterdam is gearresteerd we gens verduistering van 2000. DAT W. K, W. Matthes, oud-directeur var» de Brandmaatschappij te Amsterdam van 1790 N V, gisteren op 76-j. leeftijd in Amsterdam is overleden DAT in Amsterdam op 92-jarige leef tijd is overleden de chirurg H. Timmer, oud-privaat-docent aan de gemeente universiteit aldaar. DAT de tentoonstelling Nieuwe Aan winsten in het Kon Instituut voor de Tropen te A'dam, die op 15 Februari zou worden gesloten, is verlengd tot en met 28 Februari. DAT 19 jonge schipperszoons in het in ternaatschip Prinses Marijke te Sneek een opleiding van drie maanden tot ma troos op de grote binnenvaart zyn be gonnen DAT de raad van Apeldoorn aan de woningbouwvereniging De Goede Wo ning een crediet van ƒ750 000 heeft ver leend voor de bouw van 72 etage wonin gen. DAT het Kon. Ned Geologisch Mijn- bouwkundig Genootschap morgen in Wa. geningen aan prof. dr ir C H. Edelman de Waterschoot van der Gracht-erepen ning zal uitreiken. DAT de Haagse correspondent van het Belgische persbureau Bolga, J at Laet. is benoemd tot ridder O.-N. Directeur: B. BOL Hooidredacteur: Dr. E. DIEMER Chel-Red.: L. SCHRIJVERSHOF CHRlSTELUK-NAl ION AAL DAGBLAD Voor Den Haag en Omgeving „Stanhtósfirh Is aheblewn myn b*rl in te^fjen-spoel" Een en veertigst^Sargang No 11148 Stort Uw bijdragen, lenigt de nood Giro9575 VRIJDAG 20 FEBRUARI 1953 Bureaux: Grote Marktstraat 7 Tel 184155' Bijkantoren: Voorburg: Looierslaan 35, Schev.: Badhuisstraat 166 Tel 555517; Rijswijk: Tulpstraat 99 Tel. 723154 en Paets van Troostwijkstraat 5. Den Haag: Wassenaar: v. d Duijn v. Maasdamstr 1. Tel. 4161. Abonn.: 47 cent per week, 2.per maand of 5 95 per kwartaal Adv.: 0.27 per mm; Fam.ber. 0.27 per mm Koeriers 15 woorden 1.—. Gironr 82585 Koningin bezocht expositie t.b.v. Rampenfonds Koningin Juliana heeft gisteren een bezoek gebracht aan de vereniging Het Goois Scheppend Ambacht te Hilversum, waar een verkooptentoonstelling werd ge houden voor het rampenfonds. Alle leden hadden hiervoor belangeloos werkstuk ken afgestaan. Westerling en „Breda" Een vergelijking, die kant noch wal raakt Een lid van de Indonesische minister raad heeft tegenover de pers een verge lijking getrokken tussen Nederlands ver zoek om uitlevering van de 7 uit Breda gevluchte Nederlandse oorlogsmisdadi gers aan West-Duitsland en Indonesiès verzoek om uitlevering van kapitein Westerling door Nederland. „Indien Nederland in dit verband consequent is, dient het ook het verzoek van Indonesië in te willigen", zei hy. (De minister ver geet, dat Duitsland al Nederlanders kan uitleveren, doch r -vering van een Nederlander door pierland onmogelijk is, afgezien nog van het verschil tussen een persoon, die een staatsgreep uitvoert, en sujetten, die in een gevangenis in dienst van de vyand als beulen van hun eigen landgenoten optreden. Red.). Kustvaartuig voor Bergen aan Zee op bank gelopen Vanmorgen omstreeks elf uur is het 290 brt metende Nederlandse kustvaar tuig Barracuda ter hoogte van Bergen aan Zee in moeilijkheden gekomen. Het schip zou óp een der banken voor de kust zyn gelopen. De motorreddingboot Neeltje Jacoba, en de sleepboot Nestor zijn uit IJmuiden ter assistentie uit gevaren. Er hing een dichte mist op zee. Israëlische legatie verliet Moskou Reuter meldde uit Tel Aviv: Functio narissen van het Israëlische ministerie van Buit. Zaken hebben verklaard, dat de passen der leden van de Russische legatie niet eerder zullen worden terug gegeven, dan wanneer Israël op de hoog te is gesteld van het vertrek van zijn gezant in Moskou. De Russische legatie heeft de agenten van het Turkse schip Kadea, waarmee de meeste leden van het Russische ge zantschap uit Haifa zouden vertrekken, verzocht, het vertrek tot Zondag uit te stellen. Volgens A.F.P. hebben de acht leden van de Israëlische legatie te Mos kou gisteravond de Russische hoofdstad verlaten. Zij begaven zich op weg naar Helsinki. 85 Millioen kilo aard appelen verloren In kringen van de aardappelhandel schat men het verlies aan consumptie aardappelen tengevolge van de overstro mingsramp op 85.000 ton. Bovendien zou den naar ruwe raming 27.500 bon poot- aardappelen verloren zijn gegaan Triest wereldbeeld flmerik. doodgravers in staking gegaan Op tien New Yorkse begraafplaatsen stonden gisteren 550 kisten, die door een staking van 200 doodgravers niet ter aarde besteld kunnen worden, aldus een Reuterbericht. De staking is 17 Januari begonnen. Vele overledenen zijn door hun verwanten zelf begraven. De stakers eisen een loonsverhoging van 10 dollar per week en andere voordelen. Vanwege de gemeentelijke gezondheids dienst wordt dagelijks contröle gehouden. (Wij herinneren er aan. dat enige jaren geleden tijdens de stakingsepidemie te Parijs, ook daar de doodgravers hun werk neerlegden. Red.) Ontsnapte Touseul in interview „Ik werd niet geholpen door Duitsers" Het Duitse blad Der Mittag heeft een vraaggesprek met Anton Touseul, een van de zeven uit Breda ontsnapte oor logsmisdadigers. gepubliceerd. Touseul zegt hierin, dat hÜ bil zfln ontsnapping geholpen is door vrienden en venvan- ten, maar niet door Duitsers. VOOR WOONWAGENBEWONER, DIE ZWAGER MET EEN MES DOODDE, ZELFDE STRAF GEVRAAGD TN EEN RAADSELACHTIGE moordzaak is gisteren voor de Haarlemse rechtbank drie jaar gevangenisstraffen ter beschikkingstelling van de regering geëist. Verdachte was de 44-jarige Chinees Y. C. C., die in de late avond van 17 Juni voor zijn winkel in de Savornin Lohmanstraat te Zaan dam twee pistoolschoten loste, waardoor zijn vriend Jacob Kok dodelijk in het hart werd getroffen en diens echtgenote ernstig werd gewond in de schouder. De vrouw van de Chinees, een Neder-1 Was verdachte jaloers? „NeenIkke landse, was 's avonds laat thuis gekomen was in de warwilde zelfmoord ple- raet het Nederlandse echtpaar Kok, waar-1 gen". mee het Chinese echtpaar samenwoonde. Getuigen uit het café waar de Chinees De Chinees, die even tevoren was thuis- de avond had doorgebracht, verklaarden gekomen, _was de hele avond in een café dat hij wel drukker deed dan gewoon. geweest. Doordat hij de huisdeur op de knip had gedaan kon zijn vrouw de deur niet openkrijgen Zij belde aan. Onmid dellijk kwam de Chinees naar buiten en vielen de schoten. Verdachte huilt, als de president van de rechtbank hem rustig vraagt, waar om hjj geschoten heeft. Dan stamelt hij: „Ikke weet nietikke weet niet Jacob Kok goed vriendeerlijk, ikke weet nietwas dronken Ongewenste nieuwsgierigheid Politieke crisis aigewend, daar Belgische minister zwichtte voor critiek TfOOR DE VILLA te Antibes, waar koning Boudewijn op het ogenblik V vertoeft, werd gisteren een permanente politiewacht geplaatst. Eer der was de bewaking opgedragen aan enkele rechercheurs. Aan één kant van de tuin, welke een vrij uitzicht op de villa liet, is een'rij van vijftig hoge cypressen in potten opgesteld om het landhuis geheel aan het al te nieuwsgierige oog te onttrekken. De Franse medicus heeft de geruchten, dat de Belgische koning aan tuberculose of een andere ernstige ziekte zou leiden, nogmaals krachtig tegengesproken; de medicus Luigi zeide, dat het hier slechts een zware griepaanval betreft. tijdelijke belasting op het inkomen van Inmiddels heeft de Belgische ambassa deur te Parijs voor de tweede maal bij het Franse ministerie van Buit. Zaken geprotesteerd tegen bepaalde artikelen in Franse bladen over de Belgische koning. Dergelijke artikelen kunnen een zeer nadelige invloed hebben op de Belgisch- Franse betrekkingen. Eerder werd een zelfde stap gedaan bij het Britse ministe rie van Buit. Zaken. Wat de stabiliteit der Belgische rege ring betreft, de minister van Financiën Janssen, heeft gisteren besloten zijn ont werp tot dekking van de overstromings- schade te wijzigen. Een wyziging, die de oppositie van enkele R.K. afgevaardigden heeft bevredigd. Hiermede is de dreiging van een regeringscrisis voor het homo geen R.K. kabinet afgewend. Wij herinneren er aan, dat het voorne men van de Belgische regering was, om de aan de kust veroorzaakte schade van 1.4 milliard franc te dekken door een DAT voor de herleiding van bedragen van postwissels naar Zwitserland m.i.v. 24 Februari een koers geldt van 100 Zwitserse francs ƒ87.40. DAT de Stichting voor Blindengelei dehonden enkele blinden uit het nood- gebied gratis kan helpen aan een afge richte hond (Aanvragen: Sloterweg 80. Amsterdam, of Javalaan 49, Zwijndrecht. telefoon 8623). DAT 350 militairen, die in Indonesië hebben dienst gedaan, te Utrecht ereteke. nen voor Orde en Vrede hebben ont vangen. DAT de gasten in hotel Victorie te Alkmaar vannacht uit hun slaap werden gewekt door een hevige rookontwikke ling ten gevolge van een brand, die de eetzaal en de vergaderzaal in de as legde. DAT de 37-j. kapitein-eigenaar E. S. van het in November in de Oostzee ge- strandde en gezonken schip Fakir (198 ton) door de Raad voor de Scheepvaart te A'dam voor 2 maanden de bevoegdheid is ontnomen als kapitein te varen. DAT vanavond om half acht over Hil versum II enige opnamen uit Canada over de hulpverlening aan ons land ten gehore worden gebracht, waarbij o.a. burgemeester J Heersink van Steendc- ren, die voor 2 jaar naar dit land is uit gezonden, zal spreken DAT de motorboot W. F. van der Wijck van de veerdienst EnkhuizenStavoren, die na de ramp als hospitaalschip is in gericht. vandaag uit Dordrecht naar Enk huizen is teruggekeerd. DAT een grote partij gladiolenbollen verloren is gegaan bij een brand op de droogzolder van een boerderij aan het Marcelisvaartpad by Haarlem. DAT voor het examen exportpraciijk, afgenomen door de stichting Instituut voor Export te Eindhoven, geslaagd zijn 19 candidaten, onder wie G. M H. v. d Linden en mevr E. Knoppers, beiden uit Den Haag, en J. Sterk uit Leiden. DAT de Ned- Jeugdgemeenschap haar instemming heeft betuigd met het voor ontwerp inzake het verbod van bedrijfs- arbeid voor 14-jarige meisjes, maar te vens heeft aangedrongen op een alge mene regeling voor jongere arbeiders- (sters) DAT dr H. O. W. Wiist. grondlegger en directeur van de Ned. Credietverzekering Mij te Amsterdam, aldaar is overleden. DAT het Ned. vrachtschip Vising bij Sven'borg in de Sont is gestrand en ver moedelijk op eigen kracht vlot kan ko men. DAT de K L.M in de eerste weken na de ramp 250 000 kg kleding, dekking, voedsel en laarzen gratis naar Schiphol heeft vervoerd, waardoor f 400 000 aan transportkosten werd bespaard. DAT de J. Brouwers-lakenfabrieken te Tilburg op 7 Maart 125 jaar bestaan. DAT in Parijs nog steeds veel voor Nederland ingezamelde goederen op ver voer wachten en de Ned Int Wegver- voers Organisatie daarom nogmaals een dringend beroep op de transportbedrijven heeft gedaan. 5 procent en tevens de wet op de buiten gewone winsten te verlengen. Minister Janssen zal de overstromingsschade dienen te financieren door ingrijpende bezuinigingsmaatregelen en een lening op zeer lange termijn. Göbbels staatssecretaris staat terecht Onder overweldigende belangstelling, die by de ingang van de kleine rechts zaal te Bielefeld in de Britse zone van Duitsland zelfs tot een vechtpartij leidde, is gisteren het proces begonnen tegen Werner Naumann, Goebbels' voormalige staatssecretaris, en Herr Zimmerman, eens leider van concentratiekampen. Bei- den worden er van beschuldigd, tezamen met andere nazi's ook nu weer naar de macht te hebben gegrepen Zij zouden dit hebben gedaan door infiltratie in be staande rechtse partijen in West-Duits- land. In feite is nog geen beschuldiging tegen de twee beklaagden ingebracht en de Britse advocaat John Scott Henderson protesteerde daarom ernstig tegen de arrestaties. Henderson las een officiële verklaring van sir Ivone Kirkpatrick voor, waarin deze zegt: „De arrestaties hebben plaats gehad omdat de verdachten betrokken zijn geweest by. of op het punt hebben gestaan deel te nemen aan acties die de veiligheid van de staat aantasten Henderson zei over deze verklaring: „De Hoge Commissaris staat evenmin boven de wet als in Engeland de Kroon". lijk. maar niet dronken was. Eén ding was allen opgevallen: hij had vier bief stukken gegeten. Dit laatste was volgens de verdediger een bewijs, dat de Chinees inderdaad zichzelf van het leven wilde beroven. Volgens Oosterse gewoonte nam hij voedsel tót zich om zich voor te be reiden op „de grote reis". De officier van Justitie meende een motief te kunnen vinden in Jaloezie, wraak en heimwee r.aar het geboorte land. Volgens een psychiatrisch rapport was verdachte op het moment van de moord ontoerekenbaar. Gevecht in kamp Voor de Zwolse rechtbank werd giste ren drie jaar geëist tegen de 26-jarige woonwagenbewoner F. K., die in de nacht van 27 op 28 October in het woon wagenkamp te Steenwijk zijn 40-jarige zwager J. W. Brink, vader van acht kin deren, door een messteek in de hart streek heeft gedood. De mannen waren die avond ter ge legenheid van de kermis naar Steenwijk geweest en hadden een stevig glas bier gedronken. In opgewonden stemming kwamen zy in het kamp terug en daar kregen B. en K. een heftige woorden wisseling over een oude zakenkwestie. Inmiddels waren twee wachtmeesters van de rijkspolitie gewaarschuwd en per fiets naar het kamp gekomen. Zij trof fen een menigte woonwagenbewoners aan, gewapend met knuppels en bijlen. „Frits, ga naar je wagen", zei een van de wachtmeesters tot verdachte. Eerst volgde K. deze raad op. maar plotseling keerde hy zich om en voordat de politie tussenbeide kon komen, was de vecht partij met B. aan de gang. De omstanders vormden een kring omdat dit een „goed" gevecht van man tegen man was. In de duisternis kostte het de wacht meesters veel moeite de vechtersbazen te scheiden en zo moet de dodelijke messteek onder hun ogen zijn toege bracht. Uitspraak in beide zaken over 14 dagen Tot lid van de Centrale Raad van Beroep te Utrecht is benoemd mr J. in 't Veld. lid van de Eerste Kamer, oud minister van Wederopbouw en Volks huisvesting (Advertentie) JAARBEURSDRUKWERKEN Drukkerij Rijnland Alphen aan den Ryn Telefoon 3294. HET WEER IN EUROPA *3 o 3 S ih c 8 x 1 S E -o 2 l 8 co 2 lil? SÜ? Helsinki onbew WNW 10 -10 3 Oslo zw bew. windstil -15 0 Stockholm onbew. W l -10 0 Kopenh. zw. bew. WZW 4 -2 0 Londen mist W 2 4 0.1 A'dam mist WZW 6 4 o Brussel geh bew. W 4 6 2 Parijs zw bew. WZW 2 5 3 Bordeaux mist windstil 6 1 Nice zw bew N'XW 1 8 0 Warschau geh bew. W 5 1 0 Berlijn motregen ZW 4 5 1 Frankfort motregen ZW 5 3 06 München zw, bew ZW 2 4 0.1 Zürich nevel windstil 1 0 Wenen zw. bew. W s 7 0 Drie Ned. zeerovers uit Tanger uitgewezen Ze zullen nu in Marseille worden berecht -- rot morgenavond verwacht Drie Nederlanders, opvarenden van het De BJt Overwegend zwaar piratenschip Esme, dat op 4 October j.l. bewolkt met hier en daar wat in de Middellandse Zee het Schevemngse lichte regen of motregen en schip De Combinatie overviel en leeg- plaatselijk nevel of mist Ma- plunderde. zijn op verzoek van de Nederlandse gezant in Tanger by Gegevens van neflenmorgen 7 u (I Aanhoudend zacht besluit van het internationale bestuur buiten het territorium van dit gebied uitgewezen. Het zijn de kapitein van de Esme, E. J E en de beide opvarenden F. B. en J. J. van D De drie mannen 10 30 tot 3.28 uur Op 28 Februari V M. zullen nu naar Marseille worden overge-j HOOG WATER SCHEVENINGEN bracht om aldaar te worden berecht. J 21 Febr. 8.20 vjn. en 8.56 n.m. tige tot vry krachtige Zuid westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. (Opgemaakt om tien uur). ZON EN MAAN Zaterdag: zon 7.44 tot 18.05 uur; maan Na alle ellende, die de watersnood ons land en volk heeft gebracht is het verkwikkend te zien, hoe alom met onverwoestbare energie aan het herstel en de wederopbouw gewerkt wordt. Hier ziet men een tweetal fraaie opnamen van de Moerdijkbrug en naaste omgeving en daartussen een foto van een tegel, die voor f 3.50 in de handel wordt gebracht en waarvan 2.- ten goede komt aan het Nat. Rampenfonds. Mysterieuze moord in Zaandam

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1