DE VALSE VLAG doov AUchc CocU&s MINIMUMPRIJSREGELING OPLOSSING voor BENELUX? Bejaarde antiquair tijdens rechtszitting gearresteerd Besteller stal pakketten Help Holland-Dag in New York D.D.D. Hint van de Vliegende Brigade WATER om water te niet te doen V erzekeringsagent stichtte brand PUZZLE grTfPegp Minister Donker verdediot wijziging ontslagrecht Lopend van Minsk naar Danzig Gedeporteerde Hongaar uit Rusland ontsnapt Vermiste jongens verdronken VEERTIENDE LIJST 2 DE TELEGRAAF VRIJDAG 20 FEBRUARI 1953 TERWIJL hü wachtte, om te kunnen telefoneren, ging hij de badkamer in en begon zich te scheren. Alles in zijn leven kwam net zo uit, als hij het graag zou willen hebben. Er kwam binnen een paar weken een nieuw boek uit; een boek, dat zijn positie in de literaire wereld eens voor goed zou ver zekeren. Hij was verloofd met een jong. knap en buitenge woon lief meisje. Hij had geld op de bank en als die Holly wood-affaire doorging, zou hij nog heel wat meer hebben. Hij was in staat geweest al zijn achterstallige alimentatie te betalen en had de zaak met Nora in het reine gebracht, hetgeen voor hem heel wat be tekende. Zelfs die affaire met Sybil loste zich op een plezie rige en vriendschappelijke ma nier op. Ja. zei Roger bij zichzelf, hij was een zeer gelukkig mens. HU zeepte zich in en was juist van plan zich te gaan sche ren. toen de voordeurbel over- fing. Hü vloekte even, veegde e zeep van zün gezicht en liep naar de hall. Het was waarschijnlijk de man van de striikerii met zijn overhemden. Hü opende de deur en de man. die daar stond, was niet de man van de strükerü: het was iemand. die Roger niet verwacht had ooit weer te zul len zien. De man. die daar in de deuropening stond was Dave Malfrey ASHLE lage SHLEY Hunter zat in een ge stoel op het terras van het buiten in Vermont en trachtte de gebroken stukjes van haar leven weer in elkaar te passen Dave Malfrey was dus niet dood. Hü leefde en zat daar op nog geen twee pas afstand van haar op dit door de wind be streken terras. Het enige, dat zij te doen had, als zü hem wilde aanraken, was haar hand uit te steken. Die verlieslüst was fout geweest. Hij had ver meld moeten worden als ver mist en niet als gesneuveld. £ljn vliegmachine was neerge schoten en hü was genoopt ge weest een noodlanding te ma ken op vüandelijk territoir. Hy had er verscheidene maanden voor nodig gehad, om op zyn basis terug te komen. Eerst was hü in een gevangenenkamp geweest en daaruit was hij ein delijk ontsnapt. Toen had hü gedurende lange tüd in een legerhospitaal in Tokio gele gen. EN nu was hy hier weer terug in de Ver. Staten met een Het was iemand, die Roger niet verwacht had ooit weer te zullen zien verlof van twee maanden en behalve, dat hij er wat mager der uitzag, verschilde hij niet veel van de jongeman, die zy een jaar geleden die avond had ontmoet. Maar die avond waren zy alleen geweest en vandaag za ten er verscheidene mensen om hen heen op Sybil Patterson's terras en dronken in die late namiddag Sybils cocktails en praatten en lachten. Verschei dene andere mensen, onder wie Roger, met wie zij verloofd was. „Ik veronderstel, dat je wel begrijpt", zei Daveen zün stem had iets verloren van de jeugdige kwaliteit, die zy een jaar geleden had gehad „ik veronderstel, dat je wel begrijpt. hoe buitengewoon edelmoedig het van Roger was, om mij mee te nemen naar dit weekeindpartütje. Om er zelfs op te staan, dat ik mee zou gaan". „Dat weet ik", zei zij. „Zou je het erg vinden", had Roger haar gevraagd, „als ik hem vroeg om morgen mee te gaan? Ten slotte, weet de jon gen niet. waar hü met zichzelf heen moet en het zou een prachtige kans zün, om eens met hem over zyn boek te pra ten". En zü had gezegd: „Maar na- tuurlük. waarom niet? Ik heb er niets op tegen". Het was alleen maar een on derdeel van de gehele krank zinnige, onwerkelüke situatie geweest. Dave Malfrey was niet alleen in leven; hij ging zelfs met hen naar Vermont. Met hetzelfde vliegtuig. Zy zou hem zien. zou met hem spre kenToen was bij haar dat gevoel van gevangen zijn opge komen. dat gevoel, of zij zich bevond in het midden van een krankzinnige verwarde droom Maar het was alleen geen droom en zij zou er niet uit wakker worden. „Ja", zei zü tegen Dave, veronderstel, dat Roger het niet erg gracieus zou vinden, om jou je rustig in New York te laten vervelen. Ten slotte was jij helemaal uit Seattle hierheen gekomen, om hem te spreken". „Wel, niet alleen, om hem te spreken. Ik had er nog eer. andere reden voor, om naar het Oosten te komen". ..Oh, ja?", vroeg zij voor zichtig. „Ja", zei hy. „Ik wilde Roger spreken over dat boek, maar ik wilde jou ook zien. Ik zal je zelfs eerlijk zeggen, dat één van de dingen, die mij daarginds overeind gehouden hebben, ais het er erg benauwd was, dr gedachte aan jou was. Ik her innerde mij allerlei dingen van je. zoals b.v. de manier, waai op je haar om je hals krulde, zacht en glanzend en die grap pige gewoonte van je, om je ogen samen te knypen, als je lachte. En je gewoonte, om zo snel te praten, dat je soms even moest ophouden, om weer op adem te komenIk herin nerde mü al die dingen en ik heb daar veel aan je gedacht" Zii zei zacht: „Ik heb ook veel aan jou gedacht. In het eerst bedoel ik. Ik dacht, dat je mij misschien schrijven zou. Ik ging vaak uit de kunsthan del haastig naar huis, om in de brievenbus te küken en dan waren er brieven van myn moeder uit Santa Barbara en van mijn vader uit Colorado Springs en van meisjes, die ik oo school gekend had. Maar er was er nooit een van jou en toen keek ik er maar niet lan ger naar". „Dat is grappig", zei hij. „Ik heb je inderdaad geschreven. Op het schip, toen ik er heen ging en verscheidene keren, toen ik in het hospitaal was. Maal ais ik die brieven weer overlas, schenen ze nooit te zeggen, wat ik ze wilde laten zeggen. En daarom besloot ik. om maar te wachten tot ik terug was en te zien. of „Ga door", zei zij, terwyl haar hart haar in de keel klop te. „Om wat te zien?" „Wel. om te zien, of we wer kelijk of er inderdaad..!! Hij zweeg plotseling, streek zenuwachtig met zün hand door zijn haar en ging met een tame- wist, toen nog niets van jou en Roger natuurlijk". (Wordt vervolgd). (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 19 Febr. Ty- dens de zitting van het Amster dams gerechtshof gelastte van morgen de president, mr. F. L. Nepperus, de onmiddellijke gevan genneming van de 65-jarige Am sterdamse antiquair J. T., beschul digd van uitlokking van inbraak door het geven van „tips". Opnieuw een geval, zoals de laatste tyd nogal eens voorkomt, van een appellant, wie het voor het Hof zeer slecht verging. De hoofdstedelyke rechtbank had hem tot zes maanden veroordeeld. In hoger beroep gekomen, hoorde hy nu door de procureur-generaal, mr. W. P. Bakhoven, behalve on middellijke gevangenneming, 2 jaar gevangenisstraf tegen zich eisen. Verdachte deed zyn zaak veel kwaad door bevend maar hardnekkig te ontkennen en te pogen aan vroegere erkenningen een draai te geven. Hij hield dit vol, ondanks verpletterende ge tuigenverklaringen. De antiquair had aan de 32-ja- rige Amsterdammer J. B. in middels tot 1% jaar veroordeeld inlichtingen en zelfs een situa tieschetsje verschaft omtrent een eenzaam gelegen villa nabij Warnsveld. Op bezoek in villa Verdachte was by de bewoners van deze villa op bezoek geweest, om als antiquair zaken te doen, zy inviteerden hem zelfs te eten voor die avond. Naar hartelust gaf hü zijn ogen de kost aan de kostbare inboedel. Naderhand kwam hem ter ore, dat de heer des huizes in een ziekenhuis was opgenomen en dat zijn vrouw hem uiteraard ber- haaldelyk bezocht, waardoor de villa dan tijdelyk onbeheerd stond. „Ga jy daar nou maar heen", had verdachte tot B. gezegd, „dau bei* je het mannetje. Je hebt de juwelen en de gouden tientjes maar voor het inladen". B. reed op een nacht met twee collega's naar Warnsveld en haalde juwelen, tapijten en siga ren uit het verlaten huis. Van de gouden tientjes, die er moesten zijn, geen spoor. De buit viel trou wens tegen en verdachte had, volgens getuigenverklaringen, hierover aanmerkingen gemaakt tot de terugkerende inbrekers, maar niettemin zün deel van de opbrengst aanvaard. Tips in voorraad De procureur-generaal achtte het gepleegde feit zeer ernstig. Een antiquair neemt een vertrou wenspositie in. Verdachte had zelfs gezegd, nog meer tips in voorraad te hebben. O.a. had hy voor 'n volgende gelegenheid een ryke boer in Friesland op het oog. Daar de proc.-gen. gevaar van vlucht aanwezig achtte, vorderde hy onmiddellijke gevangenneming welke eis het Hof na raadka mer inwilligde. De verdediger, mr. Joh. K. Mat huizen, stond voor een hopeloze (aak. Hii zei zyn cliënt ernstig te hebben afgeraden in hoger beroep te gaan. maar deze moest en zou voor het Hof. hy kon over niets anders meer praten. De verdedi ger was tot de conclusie gekomen, dat '"eze man reeds 43 jaar in het antiquairsvak, doch in moei lijkheden gekomen vroeg een onderzoek naar zyn geestelijke vermogens te doen in stellen. De verdachte stamelde in zyn laatste woord, dat hij altijd hard voor zün gezin had gewerkt en betuigdp nog weer eens, dat hij „er in was gelopen". „Dat mij zoiets verschrikkelyks zou over komen. Toen werd hij gevan. kelijk weggeleid. Arrest 5 Maart. VA JAAR GEËIST (Van onze correspondent) ROTTERDAM. 20 Febr. - „De betrouwbaarheid van het PTT- personeel mag niet afbrokkelen", merkte de ambtenaar van het O.M. Donderdag op tegen de 43- jarige besteller C. A. W. uit Rot terdam, tegen wie hij anderhalf jaar zonder aftrek eiste. W.. die nog nimmer was ver oordeeld, stond terecht wegens diefstal van twee postpakketten en nylonkousen uit een derde pakket. In de nacht van 3 op 4 Novem ber sorteerde hy op het hoofd postkantoor in Rotterdam post stukken. Ontdekt werd, dat in eeu bundel kranten enkele paren ny- lonkousen waren verstopt, af komstig uit een postpakket. W, werd hiervan verdacht en bleek eensklaps te zyn verdwenen in zijn overall met achterlating van zijn tuniek en uniformpet. Zijn fiets stond nog in de stalling: in de tassen vond men later twee postpakketten, 's Nachts werd de man in zün woning gearresteerd „Ik ben onschuldig", zei hy tot de president, mr. J. van Vollen hoven. Deze hield hem voor, dat de politie drie vrouwen had on dervraagd. die wel eens nylpn- kousen van W. hadden gekocht „Die nylonkousen heb ik van bui tenlandse zeelui in een café aan 'e Westzeedijk gekocht", ant- roordde verdachte laconiek. De raadsman, mr. W. Kingma. achtte het zijn cliënt, die in een psychiatrisch rapport een „explo sieve psychopaath" wordt ge noemd, ten laste gelegde niet be wezen. Uitspraak 5 Maart. NEW YORK, 20 Febr. In New York City is gisteren „Hol land Flood Relief Day" gehouden en de Nederlandse vlag waait van het stadhuis. Nadat burgemeester Impellitteri de dag had afgekondigd, heeft de Nederlandse ambassadeur Van Royen een bezoek gebracht aan het bureau van de burgemeester. Clarence Michalis. president van het Flood Relief Fund, heeft verklaard, dat de bedienden op zijn kantoor druk bezig zijn met ontvangstbewijzen te verzenden voor contante büdragen, lopend van 1 tot 25.000 dollar. „Het is een geweldige demon stratie uit het gehele land en Straatsburg helpt (Van onze correspondent) ROTTERDAM, 19 Febr. - Don derdagmiddag is het m.s. „Cor- ton" van- de „Comiriunauté de na vigation rhénane frangaise" uit Straatsburg te Rotterdam aange komen, geladen met 300 ton goe deren voor de slachtoffers van de watersnood. De goederen zyn ingezameld door de bevolking van Straats burg en het departement Neder- Rijn. Er zijn meubelen, dekens, beddegoed. kleding enz. by, af komstig uit alle lagen der be volking. Bovendien is in het de partement frs. 8 millioen (onge veer 80.000) ingezameld. Ulf-Sfl. Krabben en peuteren maakt de kwaal steeds Ifl erger. De helder vloeibare D.D.D. dringt diep in de uitsl poriën door. zuivert, ontsmet de huid. G04EESMIDDH. TEGEN HUIDAANDOENINGEN Chauffeur gedood onder betonplaten SCHIEDAM. 19 Febr. Toen by het afladen van betonplaten op het terrein van Wilton-Fyen- oord de lading ging schuiven, kwam de 36-jarige chauffeur K F. van der Vlies uit Zwündrecht onder enkele platen terecht. De man was onmiddellyk dood. HALFWEG Gurd steekt langzaam een sigaret op en gaat dan verder. lk ga aan boord van mijn jacht, dat gereed ligt om uit te va ren. Ik zal proberen nieuwe voorraden op te doen en ze hierheen te krijgen. Miss Lovat zal hierbij mijn.eh.gast zijn". Nu pas herinnert hij zich, dat hij ook de anderen wel een si garet had kunnen aanbieden. Chloë neemt er een aan. Pa Jongg weigert. Hij geeft haar vuur en tussen twee halen door vraagt zy: „Je bedoelt, dat je haar mee over het kanaal neemt". Het antwoord komt achteloos: „Halfweg misschien...." „Pa Jongg is intussen bezig met het verzamelen van de pakjes, waarin de heroïne is opgeborgen. Maar Chloë heeft een sinistere belangstelling voor dit onderwerp. „Zn, zo, halfweg. En nan met een vage glimlach: „Dit zou inderdaad enkele problemen uit de wereld helpen. Zonder dat er nieuwe voor in de plaats zouden komen". En ook Gurd glimlacht. (Van onze Haagse redactie) i-GRAVENHAGE, 19 Febr. Om uit de impasse te geraken, waarin de totstandkoming van de economische unie tussen Neder land, België en Luxemburg zich thans bevindt, heeft de Gentse ir. Clement Morraye het denkbeeld aan de hand gedaan, de geïnteres seerde Belgische en Nederlandse industrieën voorlopig een onder linge verbintenis te doen sluiten om haar producten in haar weder zijdse Benelux-markten niet te verkopen tegen lagere prijzen dan die. welke thans als normale mini- na in de drie betrokken landen lelden. In meer uitzonderlijke gevallen zou het gewenst zyn over te gaan tot het gemeenschappelijk vast stellen van de minimum-kostprüs. Voorts zouden er bepaalde volume contingenten kunnen worden overeengekomen, aldus ir. Mor raye. Hij wees er evenwel op. dat de onderlinge accoorden slechts tij delijk mogen zün, want het eind doel blijft een regiem van vrije concurrentie op de binnenlandse Benelux-markten. Zich benadeeld voelende Bel- Brand in Scherpenzeel (Van onze correspondent) UTRECHT, 19 Febr. Het verslag over de brand in het landgoed „Lambalgen" te Scher penzeel vraagt etn kleine recht zetting op dat punt, waar we het hadden over de bescheiden mid delen van de Scherpenzeelse brandweer. Deze beschikt over zeer goed materieel, waarbij een gloednieuwe spuit met een capa citeit van 3500 liter water. Na het eerste alarm was dit ma terieel snel bij de brand en heeft tot het eind toe een actief aan deel gehad in de blussing daar van, later met hulp van de inmid dels gealarmeerde brandweer van Barneveld. Jammer was het, dat de spuit van Woudenberg defect raakte, waartegenover men uiter aard machteloos stond. Zeldzame kaak. Nabij Saba- dell in Spanje is een gehele kaak van een mastodont, (op een oli fant gelükend uitgestorven dier) behorende tot een soort, die on geveer tien millioen jaar geleden heeft geleefd, gevonden. Het vorig jaar zijn in deze streek ongeveer dertig fossielen aangetroffen. mate zenuwlijder is geworden. Hy spontaan", zei hü. CTAVENISSE het water is er weer verdwenen. Maar er bleef veel achter', veel zorgen, veel moeilijk heden, veel verdriet om wat er gebeurd is En dus is het eigenlijk heel onbelangrijk, dat het water óók een dikke laag slib in de straten van Stavenisse heeft achtergelaten hei telt niet mee naast al het menselijke leed, dat er ge weest is. Maar het leven van alle dag herneemt zijn loop. En de mensen zouden vuile schoenen krijgen, wanneer zij door het achtergebleven slib zouden moeten waden. De straten moeten weer schoon worden. Hoe? Het valt niet mee om met schep of bezem het vuil te verwijderen en daar om komt de brandspuit er aan te pas. Water, om de ge volgen van het water te niet te doen gische industrieën eisen geen totale nivellering der lonen, maar alleen een „aanvaardbare tegen stelling". Spr. besefte, dat een voldoende en snelle loonsverho ging in Nederland op het ogenblik met mogelyk is. alhoewel ook steeds meer Nederlandse econo men aandringen op opheffing van de loonstop. Een onderlinge prijs regeling als aanbevolen kan z.i. een tussenschakel vormen. Ir. Morraye, die voorzitter is van de Jaarbeurs der Vlaanderens. sprak voor een bijeenkomst, uit gaande van het Benelux-comité, de K. van K. en de Ned. Mij. voor Nyverheid en Handel. ROTTERDAM. 19 Febr. Aan gehouden is de 28-jarige verzeke ringsagent O. W. C. G. S., omdat hy in zyn woning brand heeft gesticht. De man pleegde zijn misdaad Zaterdagavond en is daarna met zijn vrouw naar een feestje ge gaan. In de loop van de avond is hy thuis poolshoogte gaan tjemen en ontdekte toen dat 't vuur ge doofd was. Een tapüt was echter zwaar beschadigd. Toen de man aangifte deed bij zijn verzekeringsmaatsehappy kwam een en ander verdacht voor en thans heeft S. zijn daad be kend. Hij had een tekort van f 800. Vorig jaar deed hij aangifte van het verlies van een portefeuille met f 1100. Hij heeft nu bekend dit bedrag te hebben verduisterd. Oplossing vorige fMOET♦DEUK# K«BROüWEN»K L#ION#EGO#L OM»SEPIA»LO NET|NOL*DUO TEER»N«GB IF S*AGAVE*S$ STOM+I+AKTE TAF«EST#OER EL«VLEOG«RK U«HET#MOE«E R A N E M O O N R S P 1 N R I E T 4 KRUISWOORD HORIZONTAAL: 1 voos 9 rauw, onkies 10 sprookjesfiguur 11 maatstaf 14 deel van schip 16 dicht 17 moüengang 19 zoogdier 20 rechtscollege (afk.) 21 kunstmens 23 bijwoord van graad 24 lengtemaat 25 seizoen 27 bestuurscollege 28 schalkse jor.gen 29 lichaamsdeel 31 moed (pop.) 32 ln orde (afk.) 34 tot wasdom komen 36 godsdienst (afk.) 37 voorste deel 39 pit, kracht 40 voertuig 41 jongensnaam 43 opslagplaats 44 bezitt. v.n.woord 46 deel van hoofd 47 geografische term VERTICAAL: 1 bureauruimte 2 vlaktemaat (Eng.) 3 deel van stoel 4 Duits pers. v n.woord 5 uit 6 voorzetsel 7 vistuig 8 stadsgebied 12 familielid 13 been 15 onb. v.n.woord 17 rechtbankterm 18 voorzetsel 21 fietser, ruiter 22 gaan. trekken 24 echtgenoot 26 onfris 30 twist 31 Europeaan 33 soort net 35 gevel 36 klamp 38 schaakstuk 40 koortswerend middel 42 griezelig 43 Eng. titel 45 heilige (afk.) 46 twee pond iafk.) f Advertentie) Q Radio-agenda Htlvc ZATERDAG 21 um 1 402 7.13 Gram „Noodgebied levert actueel voorbeeld" (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. 19 Febr. De Hongaarse chemicus A. die vorig jaar tnet een landgenoot, een me canicien, in Rusland wist te ont. snappen tijdens het transport naar een concentratiekamp, is na zijn arrestatie in Nederland door de vreemdelingenpolitie, thans door ingrijpen van de minister van Justitie, mr. L. A. Donker op vrije voeten gesteld. Wel is hem mel dingsplicht opgelegd. Zijn landre. noot. die ook naar ons land was gevlucht houdt thans verblyf bü familie in België. In October '52 waren zij met z'n tweeën uit Hongarije op transport gesteld naar Rusland om daar in een van de vele concentratiekam Op een avond toen de Russische trein nogal langzaam reed. gelukte het hun er uit te springen en te ontkomen. Zij bleken in de nabijheid van Minsk te zijn en hoewel een enorme afstand hen van de vrije wereld scheidde vatten zij het plan op naar het Westen te ontkomen. Onder grote ontber ngen wisten zy lonende Danzig te bereiken over welke afstand zij 3 weken deden. Zü vermeden de dorpen en slie pen zoveel mogelük in boerderijen In Danzig moesten ze dubbel oppassen want deze stad wordt door de geheime Russische politie zwaar bewaakt. Toch zagen zü kans aan boord van een groot schip te komen, pen aan het werk te worden gezet, waarmee zy hoopten Engeland te (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 20 Febr. In het overstromingsgebied is thans op dezelfde gronden als in de eerste jaren na de oorlog het buitenge woon besluit arbeidsverhoudingen nodig, want daar zijn weer groe pen arbeiders als steenzetters en rietvlechtcrs, die schaars zün en aan wie te hoge lonen worden ge boden. Hun ontslagaanvrage kan thans geweigerd worden, omdat het algemeen belang hun voort- werken aan de dijken vordert. Zo sprak gistermiddag ministe: mr. L. A. Donker in de Tweede Kamer, toen hij in een uitvoerige rede het wetsontwerp tot wijzi ging der bepalingen van het Bur gerlijk Wetboek omtrent het ont slag bü arbeidsovereenkomsten verdedigde. Van de liberale leider, prof. mr. P. J. Oud, kreeg hij later te ho ren, dat dit eigenlijk betekende een krasse inperking van de vrij heid van de arbeider. Deze afge vaardigde bedoelde dit in andere zin dan de bewindsman, die be toogd had. dat de overheid niet onverschillig kan staan tegenover de beëindiging van een arbeids overeenkomst, ook al met het oog op de arbeidsmarkt. De minister was begonnen met hulde te brengen aan de Amster damse hoogleraar in het arbeids recht, prof. mr. M. G. Levenbach, die uit de. loge de beraadslagin gen bywoonde en veel heeft bij gedragen tot de totstandkoming van dit wetsontwerp. In zake het inschakelen van de hervormer van ons B.W., prof. mr. E. M. Meyers, verklaarde de bewinds man, dat deze Leidse rechtsge leerde voornemens was de ont slagmaterie, eenmaal wet gewor den, in het nieuwe B.W. over te nemen. Bü de replieken diende mr. K. Th. M. van Rijckevorsel (KVP) mede namens prof. mr. P.J. Oud (WD) en de beide KVP-ers prof. bereiken. Toen zü in de buurt van de provincie Groningen waren heeft de kapitein het tweetal, zon der te zeggen waar ze waren, aan land laten zetten. Dat was om streeks October 1952. Zü dachten niet anders dan dat zij in Engeland waren aangekomen en toen zij in de vroegp morgen een Gronings boerenmeisje tegen, kwamen, dat uit melken ging vroegen zij in gebroken Engels de weg. Het meisje vond dit verdacht en waarschuwde de politie die de twee Hongaren oppikte. Zij zün daarop door de vreemde lingenpolitie naar België geleid omdat men meende dat zij daar by familie ondergebracht zouden kunnen worden. Inderdaad was dit met de mecanicien het geval, maar de chemicus, d e er geen familie had besloot illegaal naar Neder land terug te keren en arriveerde ln December in Den Haag waar hii zich bij het Rode Kruis ver volde om steun. Het resultaat was, dat hy door de vreemdelingenpolitie opnieuw werd ingerekend en tijdelijk in be. waring gesteld totdat de hoogste instanties anders over zijn lot be slisten. mr. C. P. M. Romme N. H. L. van den Heuvel een mo tie in, waarin de regering wordt uitgenodigd de regeling van het kennelijk onredelyke ontslag niet in werking te doen treden, vóórdat het daaromtrent bepaal de in de artikelen 6 en 9 van het B.B.A. daarmede tot een sluitend geheel is gemaakt. Met mej. mr N. S. C. Tendeloo (PvdA), freule C. VV. I. Wttewaal van Stoetwe gen (CH) en de heer J. F. Reuter (CPN), verklaarde minister Don ker zich zowel om formele als om materiële redenen tegen deze motie, welke Vrijdagmiddag te gelijk met de behandeling van de artikelen en amendementen dooi de Kamer zal worden beoordeeld. (Van onze correspondent) UTRECHT. 18 Febr. De twee sinds Zondagmiddag in Maarssen vermiste jongens, de 10-jarige Jaap Nieuwhof en de 9-jarige Roe! Bontrop, blijken verdronken te zijn. Reeds dagenlang zochten poli tie en dorpsgenoten de omgeving af. Ook de beide vaders van de jongens hielpen mee en zü waren het. die met een wachtmeester van de Rijkspolitie de lichamen op haalden uit een wak in het ijs in de Buitenleksepolder by de Machinekade. Vermoedelijk zijn de jongens, toen zy probeerden over het ijs te lopen, verdronken. Een op het Üs liggende hengel wees de plaats aan. In Maarsen is de deernis met de getroffen gezinnen groot. AMSTERDAM, 20 Febr. Het in formatiebureau van het Ned. Rode Kruis heeft gisteren de 14e lijst van slachtoffers van de watersnood uitge- gcb. DL'SSEN (HANK) Geborgen en geïdentifice:rd Verbeek, Jacobus Cornells, 1-4-47. HALSTEREN Geborgen en geïdentificeerd: Hoetelmans, Cornells Adrianus. geb 20-1-07 te Halsteren, echtgenoot van Cornells Stoffels, laatste adres. B 334. Laanen, Adrianus Cornells Maria, geb.: 8-10-'34 te Halsteren, laatste adr.: B 313. Langenberg, Adriana, geb.: 29-9-'19, echtgenote van Joh. van Meer, laat ste adres: B 336 Maas. Marinus, geb.: 20-ll-'14 te Hal- eren. echtgenoot van Johanna Raats. laatste adres- B 304. Maas, Michiel. geb.: 1-5-49 te Hal- eren. laatste adres: B 304. Van Meer, Adnaan. geb 23-5-'70 te Haisteren-, weduwnaar van Henrica v. ReiJen. laatste adres: B 337 Paulus, Cornells, geb 30-12-77 te Halsteren, weduwnaar van Johanna Maria van Aert, laatste adres: B 340 ats, Johanna Maria, geb.: 4-9-'09 te IIal9teren, echtgenote van Johan- is Paulus, laatste adres: B 329. per A Van Tlllo, Petrus Antonius, geb utrecht 11-9-31, laatste adres: KladsedUk 12.1 nan ont FEBRUARI, m VARA: 7.00 8 00 Nieuws en i 40 Orgelspel: 9 00 Onj 9.35 Nieuws; weerber 8.1 f Voor de huisvrouw; 9 05 Gram. Watc.-st i VPRO 10 00 „Tijdelijk uitge schakeld". caus.: 10 05 Morgenwijding. VARA 10.20 Voor arbeiders In continu bedrijven: 11.35 Pianorecital. 12.00 Gram (12 3012 33 Land- en tulnbouwmeded 13 00 Nieuws en com mentaar; 13.20 Omroeporkest: 14 00 Ra- dioweekjournaal; 14.25 Orgel en zang; 14 45 Boekbespr; 15.00 Accordoonmoz.; 13.30 ..Van de wle.g tot het gral", caus 15 45 Lichte muz.; 16.15 Sportpraatje; 16 30 Kamerork 17 15 Voor de Jeugd 18.00 Nieuws 18.15 VARA-Varia lft20 Koorzang. 18 40 Reportage 19 00 Artist. Staalkaart. VPRO 19 30 Passepartout", caus 19 40 ..Het Oude Testament :n deze tijd", caus 19 55 ..Deze week", caus. VARA 2000 Nieuws. 20 05 Gram 20.15 .Beurzen open. dijken dicht". 21 45 Gram. 22 00 Social, commentaar 22 15 Gevar. muz 22 40 „Onder de pannen", hoorspel. 23.00 Nieuws 23 15—24.00 Gram. Hilversum U. 298 m. KRO: 7.00 Nieuws 7 10 Gram 7 15 Gymn 7.30 Ge wijde tr.uz. 7.45 Gebed en lit. kal 6.00 Nieuws en weerber. 8 15 Gram 9 00 Voor de hulsvrouw 9 35 Gram. 10.00 Voor kleuters 10 15 Gram. 1100 Voor zieken. 11.45 Koorzang. 12.00 Angelus 12 03 Gram. (12 30 12 33 Land- en tulnbouwmed 12.55 Zon- newlizer 13 00 Nieuws en Kath. nieuws. 13 20 Frans liedjes 13 50 Gram. 14 00 Boekbespr 14 10 Gram 14 20 Eng les. 14 40 Amateursultz. 15.15 Kroniek Lett, en Kunsten. 15.55 Promenade-ork 16 30 Gregoriaans. 17.00 Voor dp jeugd. 18.00 Gevar muz 18 15 Journ. week- overz 18.25 Planoduo. 18 40 Rog.ultz.: „Zoeklicht West Defensie, 10.00 Nieuws. 19 10 Gram 19 20 Pari overz 19 30 Gram. 20.00 „Lichtbaken", caus. 20,15 „Beurzen open, dilken dJcht" 2145 Gram. 2155 ..Veronica", hoorspel. 22,45 Gebed en Lit. kal. 23 00 Nieuws 23 15 Nieuws ln Espe ranto. 23 2224 00 Gram TELEVISIEPROGRAMMA VOOR VRIJDAG. AVRO. 20 1521 45 ,We maken 't bom", weerpraatje; pauze. „Hoe wilt u ZATERDAG 21 FEBRUARI. Engeland, BBC Hom. Service, 330 m. -~ 12.55 Gevar. progr. 13.55 Weerber. 14.M Nieuws 14 10 Gram 14 55 ArbeldersorB. 15 30 Dansork. lfi.00 Hoorspel 16 55 Or- kestconc. 18.00 Voor kinderen. 18 55 Weerber. 19.00 Nieuws, 19.15 Sport. 19 30 Lichte muz. 20 15 Interviews. 20 45 Pari. overz. 21 00 Gevar progr 22 00 Nieuws. 22 15 Hoorspel. 23.45 Gebeden 24 00— 0 03 Nieuws Engeland. BBC Light Programme. ISuO en 247 m. 12.00 Gevar. muz 13 00 Pari overz. 13 15 Dansmuz 13 55 Sport. 14 15 Rhythm, muz. 14 45 Voor kinderen 15 0o Variété-orkest 15 45 Gevarieerde muziek 16 15 Militair orkest 16 45 Sport. 17 45 Orgelspel 18 00 Gev muz. 18 30 Sport. 19.00 Jazzmuz. 19 45 Vragen- beantw. 20.00 Nieuws en radio-Journaal. 20 25 Sport. 20,30 Hoorpel 2130 Gevar. muz. (pl m, 22,15 Voordracht! 23 '10 Nieuws 23 15 Lichte muz. 24.00 Gram. 0 56—1 00 Nieuws. Brussel Vlaams. 324 m. 11.45 Gram. 12.30 Weerber 12 34 Lichte muz 13 00 Nieuws 13 15 Vlaamse lied. 13 30 Zang- recital 14 15 Accordeonmuz 14 30 Gram. 14.45 Accordeonmuz 15.00 Omroepork. 15 50 Gram. 16.05 Omrocp-ork. 16 45 Eng. les 17 00 Nieuks 17 10 Gram 17 30 Strijkkwartet 18 15 Gram 18.30 Voor sol daten. 19.00 Nieuws en persoverz. 19 40 Gram 20.00 Cabaret 2115 Gram. 22 00 Nieuws. 22 15 Jazzmuz. 22 45 Gram 23.00 Nieuws 23 0024.00 Gram Engeland, BBC European Service. Uit zendingen voor Nederland. 17.00 17.15 F.ng. les voor beglnn. (224, 49, 42 en 31 m 22 00—22 30 Nieuws, Spiegel van dc week, sportjournaal <224 en 49 m.) KERKNIEUWS Geref. Kerken. Beroepen te God linze J v d Zanden cand Groningen, te Hoogeveen (als iniss pred. v. Socmba M. v d. Werff. te Amersfoort; aangen. ben, tot zlekenh.pred. te Hoogeveen W. Faber. a s em pred aldaar. "cd. llerv. Kerk. Beroepbanrstelllng: Hylkema, Den Dolder, L. de Jong, rvenlngen, J L Marls en D A Wer- Rotterdam en B J J Nacsscns, Doe- tinchem. toegel tot evang bed H Hyl kema, Den Dolder. L. de Jong. Scheve- hingen, D. A Werner en A. A. Spilkeboer, Rotterdam, dr A Szekeres. Utrecht, mr. Q. Rovers, Groningen en Y. Strlkwerda, Brltswerd (Fr Jeroepen t< damCnarlois .vac J. F Mantz): s G. Goverts. Katwijk a d. Rijn. bedankt •r Nvjverdal- H van Goslinga, Hattem; oenoemd tot vicaris te IJselmonde- P D. de Bruyn. cand. Rotterdam, bedankt als hulp ln pact. Oost-Vlieland: .1, H, Ch. Israël. Vaals. EXAMENS AMSTERDAM Bevorderd tot ar mej M J Schae Gem Universiteit. Zaandam. Artsexamen le eedee '■art—Biuinsma. Den t A v Rlve, Hoorn. H I J. E. de Bourgraaf F Lubliek, Amsteri D H Haar- Uit de Staatscourant ■part. Financiën. Eerv ontsl. verl. ril aan de ontv. Rijksbelast insp. ■nr. P. de Lange, en ner X Juli J. Mennlnk te Groenlo.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2