Evacué's worden als klant tegemoet getreden Zal Richard Bergmann zich kunnen herstellen? Warenhuisje in Groothandelsgebouw Winkelpersoneel ingeschakeld bij uitreiking van goederen Van Dijk en Huisman zijn Keiler s voornaamste rivalen in titelstrijd Rotterdam voorportaal van Boekarest KRABBELS VAK KRIS-KRASSER Juist voor hen is sport van grote waarde Met VELP0N zie je er geen barst van Speldi met zwarte koppen Vrijdag 20 Februari 1953 S Een paar zachte pantoffeltjes voor zus en een paar stevige stappers voor broer. Ergens in de brede betonnen lagen van het immens* Groothandelsgebouw is een klein maar bijzonder soor warenhuisje in twee dagen als een paddestoel uit d- grond geschoten. Het is een welgevuld warenhuisji want in dichte rijen hangen er de damesjaponnetjes, di herencostuums, de jongenspakjes en de rokjes vooi meisjes. Rekken zijn tot de nok toe gevuld met lijfgoed textiel, werkkleding, schoenen en pantoffels en zelfs di dameshoedjes en de mannenpetten ontbreken niet. Het is de „crème" van de ingezamelde hulpgoederen, die hier door een staf van deskundig winkelpersoneel wordt „verkocht" aan koning klant: de evacué's uit de getroffen gebieden. Als betaling geldt: een bon van hel Rode Kruis en als vergoeding voor de verkoopster of verkoper: een dankbaar gezicht en de wetenschap iet- te hebben meegeholpen om de getroffenen hun leed t doen vergeten. Ergens in het warenhuis staat een deftige maatkleer maker, die in het normale leven een flauwte van schri' krijgt als hij hoort, dat iemand bij hem een pak bc neden de driehonderd gulden wil kopen. Thans span hij welgemoed zijn centimeterlint om de heupen vai een robuuste Zeeuw en zegt vertrouwelijk: ,,'k Kt hier nog een jofel confectiepakje voor U, zo goed a nieuw Ergens anders sleept een pittig blond verkoopstert als maar schoenen aan voor een gezin met een uitg- breide schaar van kinderen. Ze heeft pas een flink sortering schoenen uit de opslagplaats gesleept en bc denkt met schrik, dat ze vroeger voor die eer zoi hebben bedankt, „omdat ze als verkoopster en niet al sjouwersbaas was aangenomen". '0__ m ïsti :P*MM "-i. 1 i >.i.» J Textiel van de bovenste plank. Is het naar uw zin, mevrouw? Om "t kampioenschap vijfde klas libre Zateiuag en Zondag zal bij Hek man aan de Binnensingel te Vlaardingen het gewestelijk kam pioenschap vijfde klas libre wor den verspeeld. De wedstrijden vangen Zaterdag om 4 uur aan en Zondagmiddag om 12 uur. De deelnemers spelen partijen van 50 caramboles. Aan dit tournooi. dat door het district Schiedam van de Biljartbond wordt georganiseerd, nemen deel H. van der Starre, Gouda; W. de Ruiter, Leiden; D. Schroers. Den Haag; W. de Bree, Rotterdam; M. Degeling, Schie dam; Chr. Sonneveld, Delft en J. den Haan, Krimpenerwaard. (Advertentie LM.) WEST-KRUISKADE 50 Jantje, de waterlaarsjes nog aan, wordt in een nieuw jasje ge stoken. Zijn moeder kijkt lachend toe. In de chaos van kinderen slaat een knaapje zijn broertje baldadig met een taai-taai-pop op het hoofd. De verkoopster lacht en stelt bij zichzelf vast, dat deze drukte om de een of andere reden haar niet irriteert. Complete verkoop zonder geld „Het enthousiasme, waarmede het winkelpersoneel medewerkt, is be wonderenswaardig". zegt de heer N. D. de Oude. secretaris van het Middenstands Bestuurderen College en organisator van deze uitreiking van hulpgoederen aan geëvacueer- den. Grootwinkelbedrijf en midden- standsbedrijf werken eendrachtig samen en hebben practisch winkel personeel en magazijnpersoneel af gestaan om de boel goed te laten marcheren. Circa 125 veerkoopsters en verkopers werken hier en doen hun best om de geëvacueerden, die zij tegemoet treden als gewone klanten, zo prettig mogeijk te be dienen. Er is dan ook noch van het personeel noch van de klanten tot dusver geen wanklank ge- hword. Aanvankelijk was er een goede rencommissie, ingesteld door het Rode Kruis in samenwerking met de gemeente. De via de inzamelin gen verkregenhulpgoederen wer den in drie soorten gesplitst: de zeer goed bruikbare A-goederen, de minder goede maar toch wel bruikbare B-goederen en de minder bruikbare C-goederen. In Den Haag worden de laatste goederen ver kocht ten behoeve van het Ram penfonds. Met de B-goederen zijn de geëvacueerden tot dusver, pro visorisch geholpen en thans, nu er een beter overzicht en een betere organisatie mogelijk is, worden de A-goederen uitgereikt. De aanvankelijke goederen commissie heeft hiervoor de hulp ingeroepen van de detailhandel. Daardoor is de mogelijkheid ge schapen, dat vakkundig winkel personeel de evacué's helpt als waren zij gewone klanten. Het Rode Kruis wijst in een naburi ge winkel in het Groothandelsge bouw de bonnen toe, het winkel personeel honoreert deze bonnen en elke evacué kan zijn keus doen uit datgene, waar hij recht op heeft Twee dagen is aan de organisatie gewerkt en twee dagen waren no dig om het „warenhuis" in een leegstaande grote winkel in het Groothandelsgebouw te realiseren. Grof gesorteerd kwamen de goede ren in een opslagplaats van het Groothandelsgebouw aan en daar zijn zij door het winkelpersoneel stuk voor stuk gesorteerd, in de rekken gehangen of op stapels ge zet. Of de „complete verkoop zonder geld" gewaardeerd wordt door de evacué's? Dat behoeft U hen niet te vragen. U ziet het aan de geluk kige gezichten, waarmede zij de winkel verlaten, beladen met papie ren zakken met hun nieuw-verwor- ven bezittingen. (Advertentie 1M.) Maandagavond a.s. 8 uur ODEON Spannende Finales A-klasse Kampioenschappen Zuid-Holland Promotor Theo Huizenaar. Pernis strijdt voor behoud A an plaats in hoofdklasse Voor het tweede achtereenvolgen de seizoen moet Pernis in een pro motie-degradatie competitie zijn plaats in de hoofdklasse van het district Rotterdam van de Zuidhol landse Dambond verdedigen. Ver leden jaar deed deze kleine vereni ging het met succes. Ook nu staan zijn papieren n:et ongunstig. Gister avond. in de eerste wedstrijd tegen een heel zwak Constant II, wonnen de Pernissers met niet minder dan 173. Wanneer zij tegen Damlust uit Gouda/Stolwijkersluis ook zo sterk aantreden, lijkt ons de kans, dat Pernis in de hoofdklasse blijft, zeer wel voor verwezenlijking vat baar. Zes wedstrijden met 266 deelnemers Nu de competitie van het district Rotterdam van de Nederlandse Biljartbond achter de rug is. wordt begonen met een reeks afval- en bekerwedstrijden. Daartoe behoren de strijd om de van Bennekum Cup; de Groot Rotterdambeker: de Ophoffzuil; de Wisselbeker 1941; de Vnjheidsbeker en de Strang Trofee. Dat er voor deze tour- nooien grote belangstelling be staat, blijkt uit het aantal deel nemers. want voor de diverse wedstrijden meldden zich 266 spe lers. Studenten treden sterk aan (Van onze hockeymedewerker) Wanneer de hockeyers hun competitie niet heel spoedig kunnen hervatten en regelmatig afwerken, dan ziet het er slecht uit voor de spelers, die een of andere tak van zomersport beoefenen. En dat zijn er veel. Laat wordt het dit seizoen in elk geval Voor a.s. Zondag wordt de hoop ge koesterd dat over de gehele linie weer druk gespeeld kan worden. Van de Rot terdamse verenigingen is Victoria tegen de Delftse Studenten zeker niet zonder kans. Voor de Studenten is deze ont moeting van meer belang dan voor de gasten, die nu wel zeker zijn van een plaats in de nieuwe overgangsklasse van het volgend seizoen. De Studenten zullen bijzonder sterk aantreden. MRHC krijgt een zeer moeilijke taak in Bloe- Persoonlijk Damkampioen schap van Nederland De dit weekeinde beginnende strUd om het persoonlijk damkampioen schap van Nederland 1953 kan wel spannend worden. Een sensationeel verloop is evenwel in het geheel niet te verwachten. Met uitzondering van de Amsterdammer v. d. Sluis hebben alle veertien deelnemers reeds één- of meermalen aan het nationaal titeltournooi deelgenomen. Hun speel- kracht en de onderlinge verhoudingen z|jn daarom min of meer bekend. Geen enkele deelnemer kan op bijzondere verrichtingen (van recente da tum) bogen: dit wijst daarom ook niet in de richting van een verrassing. Het wil ons voorkomen, dat de strijd weer in hoofdzaak zal worden bepaald door de reeds enkele jaren door Keiler gelogenstrafte ver onderstelling: dit jaar zal eindelijk wel eens een jongere zijn plaats in nemen. Piet Roozenbürg gelukte dit. Doch sedert hii in 1948 met groot machtsvertoon de wereldtitel greep en nadien deze tweemaal met succes verdedigde, heeft Roozenbürg slechts zijdelings belangstelling voor de na tionale titelstrijd. Zonder Roozen bürg bleef Keller's unieke nationale positie onaangetast, ondanks hevige aanvallen daarop. Ook ditmaal zullen Geert van Dijk, Huisman en anderen pogen ook eens de nationale titel op hun naam te brengen. Maar wie moet daartoe in staat worden geacht? Ir Van Dijk, reeds jaren runner-up en Gelder lands speler nummer één. en Wim Huisman, die verleden jaar na een ernstige, langdurige ziekte een schit terende come-back vierde en in het wereldtitel tournooi van zich deed spreken door geen enkele partij te verliezen, lijken ons de twee het meest in aanmerking komende spe lers om Keiler te bedreigen. Daar naast kunnen Laros, Bom en mis schien ook Wim Roozenbürg een be langrijke rol spelen. Ook in de Fries Bergsma moet men zich niet vergis sen. De andere deelnemers, die wel de top van de provinciale ladder hebben bereikt, zullen ons bedunkens in dit gezelschap, slechts een be scheiden rol spelen. mendaal waar BMHC III, het elftal van de cracks der Bloemendalers, de tegen partij vormt. Of het voor de Rotter dammers zal lukken? AeolusTOGO II en Asvion—HHIJC III lijken ons kansen voor overwinningen voor de thuisclubs. Strawberries krijgt B.N.C. op bezoek, uit welke ontmoeting de Rotterdammers toch we] minstens 1 punt moeten kun nen destilleren. Tempo '34 trekt naar de Roggewoning waar het door een zege op H.G.C. III zich definitief kan ontdoen van deze adspirant-hekkeslut- ter. (Van onze tafellcnnismedcwerker) Zaterdagmiddag zullen in de grote Ahoy' hal te Botterdam de zesde internationale kampioenschappen van Nederland een aanvang nemen. Het laatste grote internationale tournooi voor de wereldkampioenschappen, die einde Maart te Boekarest zullen plaats vinden. En daarom hebben deze zesde internationale kampioenschappen van Nederland meer betekenis, dan alleen maar het veroveren van de kampioenstitels Deze internationale tafeltenniseve- nementen zijn de tournooien. waar de tafeltennissers van wereldklasse hun reputaties opbouwen. En in dit licht wekt het ook geen verwonde ring, dat in de Ahoy'-hal de beste spelers van Europa aanwezig zijn. Richard Bergmann komt er, die zijn faam na het falen in Bombay het vo rig jaar en zijn verrassende neder laag tegen Zarko Dolinar tijdens de Open Franse kampioenschappen reeds vóór Boekarest zal willen her stellen van de deuk. die zij gekregen heeft. Ongetwijfeld zal hij zich te genover Dolinar willen revancheren en vermoedelijk zal hij hiervoor de kans krijgen in de halve finale. Slaagt hij hierin, dan bestaat de mo gelijkheid, dat hij in de finale de winnaar van de Open Franse kam pioenschappen, Vilim Harangozo, te genover zich zal vinden, die dan niet alleen zijn Franse succes zal willen herhalen, maar tevens de nederlaag van zijn landgenoot Zarko Dolinar zal trachten goed te maken. Maar voordat Vilim Harangozo die finale bereikt, zal hij na Michel Hague- nauer ook de finalist van de vijfde intern, kampioenschappen van Ne derland, de befaamde René Root- hooft, tot capitulatie moeten dwin gen. Wat de Nederland»# spelers betreft lijkt het on» niet onwaar»chünlijk, dat Cor du Buy, Cor Pelser, Wim Stoop cn Will van Zoelen de achtste finale bereiken. Slagen zij daarin, dan vindt Cor du Buy de Pool Aloyzi Ehrlich op zijn weg en wij achten hem daarbij zeker niet bij voorbaat kansloos. Cor Pelser zal het dan tegen Michel Lans- koy moeten opnemen, hetgeen wellicht een te zware opgave voor de Amster dammer zal zijn. zodat wij een kwart finale verwachten tussen Michel Lans- koy en Zarko Dolinar. Da strijd tus sen Wim Stoop en René Roothooft zal ongetwijfeld uitermate spannend kun nen worden, al moeten wij met een nederlaag van de Nederlander uiter aard rekening houden. Maar deze strijd komt eerst dan. wanneer Roothooft er in slaagt van de veelbelovende jeug dige Engelsman Miller te winnen. Voorts zal de Fransman Michel Hague- nauer wel te sterk blijken voor Will van Zoelen. Daarvoor meet Jan Hogen- doom zijn krachten met deze gerouti neerde Fransman. Bü de dames lijkt het er wel op. dat de Rowe-zusjes elkaar in de finale gaan ontmoeten. Van de Nederlandse dames heeft coby van Megen een goede kans de halve finale te bereiken. waaV zij zich krijgt te verweren tegen Rosalind worden tussen Diana Rowe, die in de kwart finale tegenover Nora van Megcn kan komen tc staan, en Molly Jones. Wanneer bij het damesdubbelspel de Nederlandse speelsters niet onfortuinlijk zijn, dan achten wij een finale tussen de Nederlandse zusjes Van Megcn en de Rowe-sisters niet onmogelijk. Bij het gemengd dubbel zal de finale waar schijnlijk gaan tussen Diana Rowe/Rene Roothooft en het Engelse dubbel Rosa lind Rowe/Bryan Kennedy, terwijl wij bij het herendubbel in de finale ver wachten het dubbel Richard Bergmann/ Bryan Kennedy tegen de Yoego-Slaven Vilim Harangozo en Zarko Dolinar. Maar dit alleen, wanneer Richard Berg mann en Bryan Kennedy er in de halve finale in slagen het Franse dubbel René Roothooft en Michel Lanskoy te over meesteren. Hoe het verloop ook zijn zal, onge twijfeld zullen in de Ahoy'hal talrijke interessante duels worden uitgestreden. De jeugdige Bert van der Spek krijgt b.v. reeds dadelijk de gelegenheid om de fraaie prestatie van Jan Scheffer te evenaren, die onlangs de Vielnammees Pho Quoc Huy overtuigend klopte. De Rotterdamse kampioen Roel Willemstein moet in staat worden geacht Paul Ege- rickx te doen zwichten, en dan krijgt hij gelegenheid zijn krachten te meten met de bekende Fransman Cafiéro. En Henk Mostert. die in staat is om André Demeure uit te schakelen, zal zijn moke rende aanval kunnen losslaan op J~ Beginnende vandaag, Vrijdag, wor den iedere Vrijdag en Zondag drie of vier partijen gespeeld, terwijl 's Zaterdags een volledige ronde plaats vindt. De 6 hoogstaankomen- den worden zonder voorwedstrijden in 1954 weer tot de nationale finale toegelaten, de overige 3 keren terug naar hun respectieve provinciale kampioenschappen. Volledigheidshalve hier nog de samenstelling van het titeltournooi: Op grond van hun prestaties in 1952 zijn toegelaten: Bizot (NH>, ir Van Dijk (Geld.), Huisman (ZH). Keller (NH), Laros (NH) en Wim Roozenbürg (ZH). Hieraan zijn toegevoegd: Uit de drie Noordelijke provincies: Berg sma (Fr.); voor Gelderland: Van Aalten: voor het gewest Overijssel/ Utrecht: Baas (Ov.); uit de drie Zui delijke provincies: Craane (N-Br.); de kampioen en reservekampioen van Noord-Holland: v. d. Sluis en Beers en tenslotte de nos. 1 en 2 van Zuid-Holland: v. Mourik en Bom (de laatste is oud-kampioen van Neder land). Bruneel-Plattner wonnen zesdaagse te Antwerpen Schuite-Peters op de tweede plaats ANTWERPEN. Het Belgisch-Zwit serse koppel Bruneel-Plattner heeft de Zesdaagse te Antwerpen gewonnen. Het eindklassement luidt: 1. Bruneel-Platt ner (Belg.-Zwits.) 544 pnt.; 2. Schulte— Peters (Ned.) 181 pnt.: Op 1 ronde: 3. Forltni—Terruzzt (Frankr.—It.) 380 pnt.; 4. Koblet—Von Buercn (Zwits.): 5 Mul ler— Hoerman (Duitsl.) 144 pnt.; twee ronden: 6. Van Vliet—Acou (Ned.-Belg.) 341 pnt.; 7. Van SteenbergenOckers (Belg.) 197 pnt.: op drie ronden: 8 Buyl Ollivler (Belg i 140 pnt.: op vier ron den: 9. Gillen—A. Ryckaert (Lux.-Belg.) 86 pnt.; op vijf ronden: 10. Van Est Wagtmans (Ned.) 18 pnt.: op zeven ron den: 11. Depauw—Glorieux (Belg.) 159 pnt.; 12. De Baere—Gosselin (Belg.) 124 pnt.: op-tien ronden: 13. De Feyter— Thyssen (Belg.) 189 pnt. Dooi verhindert autorace op ijs DEN HAAG Naar de KNAC ons meedeelt zal de voor Zondag te Kopenhagen beraamde snelheids wedstrijd op een ijscircuit niet kun nen doorgaan. Het dooit namelijk sterk in de Deense hoofdstad. DEN HAAG. De rechtbank heeft I. J. S., directeur van een Onderwijs-instelling in Oegstgeest, veroordeeld tot twee jaar wegens valsheid in geschrifte. gEURZEN OPEN. dijken dicht" heeft onze harten veroverd. Het grootste deel van radio-luisterend Nederland schaart zich om acht uur 's avonds om het toestel en wil be slist geen woord missen van wat de heren Quint, Saree, Boots en Bode graven hebben te vertellen. Die kna pen doen dat bijzonder vlot en weten de spanning, ieder op hun eigen ma nier. fantastisch op te voeren. Het bedrag van de dag is wat we willen horen. Zouden ze de vijftig miilioen reeds hebben? De offerzin van het Nederlandse volk en van de vele be vriende volkeren is zo groot, dat die vijftig miilioen nu na twee dagen niet eens belangrijk meer is. Het was een mijlpaal die achter ons ligt. In deze actie is alleen belangrijk: voor uitzien. 't Is aan de toon van Johan Bodegraven te horen, dat hij een ont zaggelijk groot bedrag in zijn achter hoofd heeft zitten. De handigheid van die aardsbedelaar is dat-ie het niet noemt, maar het wel laat vermoeden. Waar zouden ze eigenlijk naar toe willen? We kunnen zelf het antwoord geven. Talrijke brieven geven sug gesties in die richting. Sommige briefschrijvers vinden het waanzin om de voetbalcompetitie uit te spe len. Laten de heren overgaan tot aantrekkelijke vriendschappelijke wedstrijden. De opbrengsten daarvan voor het N.R.F. Een ander wil de toegangsprijzen voor alle voetbal wedstrijden verhogen met een dub beltje. Gossie, wat heeft die schrij ver zitten rekenen. HU komt dan tot een bedrag van anderhalve ton. Dat zou een mooie bijdrage zijn. Het ligt niet in mijn bedoeling om de besturen van de diverse sportorganisaties voor stellen op te dringen. Ik weet. zij zit ten niet stil en menige sportvereni ging spande zich in. Toch geloof ik dat de lijn daarin een beetje ont breekt. Mogelijk wordt die in de kortst mogelijke tUd gevonden, want er is voor de sport nog een zeer be langrijke zaak te bezien. Wat doen we voor de getroffen verenigingen? Wat doen we voor de geëvacueerde sport lieden? Kunnen zij zonder meer een of ander voetbalveld opstappen en daar gaan trainen? Worden er onder linge wedstrijden georganiseerd? Be sef stadsmensen, dat vooral voor jon gens van het platteland de sport van grote waarde is. Het was vaak de enige ontspanning. ZU verloren goed en have en in vele gevallen hun mede spelers. Daarom wil ik einffigen met het besluit dat de wandelvereniging Te Voet Voorwaarts nam. Zij stelt de geëvacueerde wandelaars in staat 3 maanden kosteloos lid te worden. Wanneer er evacuees in Rotterdam vertoeven die lust hebben in een paar fikse wandelingen in verenigingsver band. wel dan kunnen zy zich wenden tot de heer W. A. Reek, Beyerlandse- laan 29. Er is echter één voorwaarde: zij moeten de leeftUd van zestien jaar hebben bereikt. Cor de Bruvn en Jen Boomsma hebben het moeilijker. De eerste moet het reeds dadelijk opnemen tegen de Engelsman Miller en de laatste maakt wemig kans Belg Jean Buyens. De Rotterdammers tegenVilim Harangozo. i Advertentie LM.) ZO GOED LIJMT VELP0N VRAAG DE JUISTE SOORT door Constance en Gwenyth Little Freda in haar eigen kamer, toen ging weer naar het fornuis. „Pan- je haar kwam wekken?" Ze keek me aan me', een stomme nekoeken", zei ze kort. Toen ik wegging hoorde ik Joe verbazing, die langzaam overging zeggen: „Wie was dat? in een minachtend gegniffel. „Vast. Ik dook in het huishouden en Die zal je nooit in een ander bed werkte me door een massa afstof- dan haar eigen vinden arme fen en vegen heen, voor de ontbijt- ziel", merkte ze op en trok de deur bel klingelde. Om negen uur hield stevig achter zich dicht. ik op want ik wist, dat dit de klok Ik wist dat er In de badkamer wa5 waarop Doris het ontbijt had 17 We dropen af naar boven en Freda kwam met mij terug in mijn kamer. Ik had geen slaap en stond op het punt haar opnieuw t.e gaan uitmelken, toen ze de hal in keek en rapporteerde, dat O'Beirne daar op een stoel zat pal voor de deur van de naaikamer. Ze zei dat alles nu in orde zou zyn en dat ze niet meer bang was en ging weg naar haar eigen kamer Ik besloot, ook even een kijkje te gaan nemen en liep op mijn tenen naar de deur en opende die op een kier. De stoel stond voor de deur van de naaikamer, maar dr O'Beirne zat er niet inIk opende de deur wat verder en zag nog juist, dat hy de badkamer binnenging. Juist toen ik de deur weer wilde dicht doen, hoorde ik een zwak ge luid en ik keek opnieuw naar bui ten. Freda liep snel door de gang. geen kans zou zijn, nu ze zich al- lomaal tegelijk aan het kleden wa ren, dus trok iK miji kleren aan gesteld, en dat ze daarom tegen iedereen had gezegd half negen. Ik had gehoopt, dat mevrouw raadsel. Er scheen geen enkele re- en ging naar beneden om me aan Ballinger lang zou doorslapen, maar Ti— 6, - tot myn teleurstelling zeilde ze te gelijk met de anderen de eetkamer bi de keukenaanrecht te wassen. Joe zat aan de keukentafel een delijke verklaring te zijn. Ik vroeg me af, hoe Freda het klaar zou spe- wwt> len, weer in haar eigen kamer hartig ontbijt te verorberen, terug te keren Dat kon ze onmo- was een ronde, dikke man gelljK zonder door dr O Beirne te weinlg haar op hot hoofd en een net Ion cn antin altar. worden gezien en het enige alter natief leek mij, dat ze de hele nacht in Donalds kamer moest blij ven. Ten slotte kwam ik tot de con- nn~rip cphntel clusie dat het er eigenlijk niets °p ""S, toe deed en Ik raakte In de aiaap. K w"ren arI' die Ik zo hard nodig had. Om acht uur wekte Doris me. Met de handen in de zij kondigde ze aan, dat de diender er was. „Welke diender," vroeg ik slape rig. „De stadsdiender." „Is er dan maar één?" vroeg ik. ..Wat doen ze hier met het geld van de belastingbetalers?" „Er zijn nog een boel andere." zei Doris, „maar Joe is de baas, snap je?" „Ja," zei ik. „Ik begrijp het." „Hij is mijn heer jjjj binnen. Ik wist dat dit een onmid- met dellijke verklaring over de panne koeken vereiste. Iedereen scheen die morgen wat zure gelaatsuitdrukking. Bijna ni- -- - les wat voor ons ontbijt van die en °P ee" ,g manier met op dag was besterad lag opgestapeld f.'Jn gemak behalve mevrouw Bal- dl" voir hem stbnd. «veel praatte. Er waren drie eieren, een uitpui lende berg spek toast. Ik wist. dat ons hier een half ei en een plak spek tekort werd ge daan in keek met gevoelens van zuivere paniek naar de regelmatig malende kaken van Joe. Doris kwam naar me toe en wees met haar duim naar haar familie lid. „Ik moest hem wel te eten ge ven. Hij neust hier rond van tien voor half zeven en zijn moeder zou het de hele slad rond vertel- erkende ze len, als ik hem niet Ze begon met ijzig op te merken: en Ui' sneden -Wat is er. als ik vragen mag. van- morgen wel met het spek en de eieren gebeurd?" Ik was te moe om haar verder nog met enige diplomatie te be handelen. Ik zei kortof: „Die heb ben dr O'Beirne en Joe, de dien der opgegeten." Richard keek op: „Joe de dien der?" „In de keuken", legde ik bondig uit. „Hij is de baas van de plaatse lijke politiejongens. De hele poli- ckiMiMMl kijken, liep ze regelrecht naar de niet hefpenj Hii is "aan treiterknp Irnntor tran TinnnlH Tmt on aincr C en steekt o"erai zijn neus in. Hy heeft me de hele morgen al aan mijn kop gezeurd om jullie te wek- v tiemacht bestaat uit drie man. maar hphnnrliilc twee anderen worden alleen ge bruikt voor parades en om oude Terwijl ik met ogen mond stond te srh00rVoetend maar dat kan ik voorzag". bruikt voor parades en om oude kijken, liep ze regelrecht naar de nie, helDe„ is een treiterkop Ik dacht, dat Joe zich door die dames te helpen °ye^eken want kamer van Donald Tait en ging, zonder kloppen, de deur binnen. HOOFDSTUK VIII Ik bleef nog enige tüd staan sta- ken. aa<„h'i i")11» 5?" h00C-vl'l8™ imnrfen I. nadat ze de deur achter zich kan stellen over oingen, die hem stonden. AifTAsslilte mire lanonnn r.n r openhartige verklaring beledigd zou voelen, maar met voedsel in zij pen. alsof wij geer van beiden be lle gaapte van mijn kussen. „Ik zal me direct aankleden. Doris." had gesloten. Óver de kamer viel eigenlijk niks niet te twijfelen het was die van Donald Tait en dat Freda par does. en zonder kloppen om zich aan te kondigen, daar binnen was gegaan, was eveneens buiten kijf. Toen kwam dokter O'Beirne uit de badkamer; ik sloot mijn deur en is jjrecles om half negen, ging weer naar bed. Ik stond voor een SS»*, me. los cu .Toe kan alles, met een hahd op hij "ging voort *Ün rug gebonden." mond te Drop- ..Leigh'zei mevrouw Ballinger pr?p op dodelijke toon. „wil Je nu op- houden met deze dwaze onzin, zo dat ik er aan mijn ogen een die man van O'Beirne ook nog een ontbijt voorzetten en Jiij Dorls zeggen, dat ze deze mensen geen hap eten meer geeft' Ik be- imoiil voorzeilen eu uij ..Msiak maar een beetje voort. Ik is net zo zuinig als Joe hier. Dat ^ÉÏÏoUchten hte™ voeden en tk ben eerst alle anderen langs ge- v—"k"tl verplichten, hen voeaen. gaan en die zijn al op. Het ontbijt en de rest van het spek." 1— v.e.1# ,Mijn hemel", zei ik hol, wilde weggaan en ik riep moeten we nu beginnen?" volkomen haar achterna „Wacht even. Was Ze haalde haar schouders op en hee« dus ook'drie eieren gekost Het 1. .1 erg „wat genoeg, dat ze mijn huis ^vertreden en allés overhoop halen!' (Wordt vervolgd.) Radioprogramma ZATERDAG 21 FEBRUARI HILVERSUM I 402 M. VARA: 7.00 Nieuws: 7.13 Gram.muziek; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.13 Gramofoonmu- ziek; 8.40 Orgelspel; 9.00 Voor de huis vrouw; 9.05 Gramofoonmuziek; (Om 9 35 Waterstanden). VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie; 10 05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven: 11.35 Pianoreci tal; 12.00 Gramoloonmuziek; 112.30 12.33 Land- en tuinbouwmededelingen); 13 00 Nieuws en commentaar: 13.20 Om roeporkest; 14.00 Radioweekjournaal; 14.25 Orgel en zang: 14.45 Boekbespre king: 15.00 Accordeonmuziek: 15 30 „Van de wieg tot het graf", causerie; 15.45 Lichte muziek: 16.15 Sportpraatje; 16.30 Kamerorkest en solist: 17.15 Voor de jeugd: 18.00 Nieuws: 18.15 VARA-Varia: 18.20 Koorzang: 18.40 Reportage; 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 ..Pas separtout", causerie: 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie; 19.55 „Deze week", causerie. VARA: 20.00 Nieuws: 20.05 Gramofoonmuztek; 2015 „Beurzen open, dijken dicht": 21.45 Gra mofoonmuziek: 22.00 Socialistisch com mentaar; 22,13 Gevarieerde muziek: 22.40 „Onder de pannen", hoorspel: 23.00 Nieuws: 23.15—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II 298 M.: KRO: 7.00 Nieuws: 7.10 Gramofoonmuziek: 7.15 Ochtendgymnastiek: 7.30 Gewijde mu ziek; 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender: 8.00 Nieuws en weerberich ten; 8.15 Gramofoonmuziek: 9.00 Voor de huisvrouw: 9.35 Gramofoonmuziek: 10.00 Voor de kleuters: 10.15 Gramofoon muziek: 11.00 Voor de zieken: 11.45 Koorzang: 12.00 Angelus: 12.03 Gram. muziek (12.30—12 33 Land- en tuinbouw, mededelingen): 12 55 Zonnewijzer: 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 1320 Franse liedjes: 13.50 Gramofoonmuziek; 14.00 Boekbespreking: 14.10 Gramofoon muziek: 14.20 Engelse les: 14.40 Ama teuruitzending: 15.15 Kroniek van Let teren en Kunsten; 15.55 Promenade Or kest en soliste: 16.30 De Schoonheid van het Gregoriaans: 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Gevarieerde muziek: 18.15 Jour nalistiek weekoverzicht: 18.25 Pianoduo: 18.40 Regeringsuitzending: Zoeklicht op de Westerse Defensie: 19.00 Nieuws: 19 10 Gramofoonmuziek: 1920 Parle- mentsoverzicht: 19 30 Gramofoonmuziek 20.00 „Lichtbaken". causerie: 20.15 ..Beurzen open. dijken dicht": 21.45 Gramofoonmuziek: 21-55 ..Veronica hoorspel: 22 45 Avondgebed en Liturgi sche kalender: 23 00 Nieuws: 23.15 Nieuws in Esperanto: 23.2224.00 Gra mofoonmuziek. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Gevarieerde muziek: 13.00 Par- lementsoverzleht; 13.15 Dansmuziek: 13.55 Sport: 14.15 Bhythmlsche muziek: 14.45 Voor de kindereen: 15 00 Variété orkest en solisten: 18.45 Gevarieerds muziek: 16.15 Militair orkest: 16.45 Sport: 17 45 Orgelsnel: 18.00 Gevarieer de muziek: 18 30 Sport: 19.00 Jazzmu ziek: 19.45 Vragenbeantwoording; 20 00 Nieuw* en radiojournaal: 20.25 Sport; 2030 Hoorspel: 21.30 Gevarieerde mu ziek (plm. 22.15 Voordracht): 23.00 Nieuws: 23.15 Lichte muziek: 24.00 Gra mofoonmuziek: 0.56—l.On Nieuws. BRUSSEL 324 M. 11.45 Gramofoonmuziek; 12,30 Weer berichten: 12.34 Lichte muziek: 13.00 Nieuws: 13.15 Vlaamse liederen: 13.30 Zangrecital: 14 15 Accordeonmuziek: 14.30 Gramofoonmuziek: 14 45 Accor deonmuziek: 15.00 Omroeporkest en so list; 15.50 Gramofoonmuziek: 16.05 Om roeporkest en solist: 16 45 Engelse les: 17 00 Nieuws; 17.10 Gramofoonmuziek: 17 30 strijkkwartet: 1815 Gramofoonmu ziek: 18 30 Voor de soldaten: 19 00 Nieuws en persoverzicht; 19.40 Gramo foonmuziek: 20.00 Cabaret; 21.15 Gra mofoonmuziek: 20.00 Nieeuws: 2216 Jazzmuziek; 22.45 Gramofoonmuziek: 23.00 Nieuws: 23.05—24.00 Gramofoon muziek.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1