DAGBOEK van asm (RoiisUidammoA StiefkindZuid krijgt zijn hulpgebouw GGD 12 Kolengeld voor wie huis moet droogstoken Stadstelefoontjes FOTONUMMER Benoemingen AGENDA 2 Vrijdag 20 Februari 1953 In de raadszitting van gis termiddag zijn vele waarde rende woorden gesproken over het plan om in Rotterdam- Zuid een nieuw hulpgebouw voor de volksgezondheid te stichten. Enkele goede wen ken en suggesties van de zijde der raadsleden wezen er op hoe groot hun belangstelling was voor dit project. De dankbaarheid van mevr. Dek- huyzen (Arb.) was als altijd oprecht gemeend. Zij heeft niet kunnen na laten om in dit verband Rotter dam-Zuid is nooit anders dan stief kind geweest er ook nog eens aan te herinneren, dat het zwem bad nog steeds op het verlanglijstje staat. Mevr. Vuylsteke (K.V.P.) maakte een steekhoudende opmer king. Is er aan gedacht, zo vroeg zij, om de kelder, waarin de voorraden en materialen worden opgeslagen, waterdicht watervrij te maken? Zuid heeft imm.-rs van het water te lijden gehad! Vervolgens stelde zij vragen over de ruimte en de apotheek. De heer v. d. Laan (Arb.) had vernomen, dat de plaats nog niet definitief was. Hij hoopte, dat de bouw er niet door vertraagd zou worden. De heer v. Halm (C P.N.) vroeg aandacht voor uitbreidings mogelijkheden. Uit do mond van wethouder Ho- geweg tekenden wij op, dat er veel is wat nader zal worden bekeken. Er zal inuerdaad rekening worden gehouden met de beveiliging van de kelder tegen water. Ook ligt het in het voornemen om zoveel moge lijk verenigingen, die op dat ge bied werkzaam zijn, aan ruimte te helpen. Er komt geen vaste apo theek, wel een voorraad geneesmid delen. De wethouder beloofde, dat de onzekerheid omtrent de plaats geen vertraging zal betekenen voor de bouw. Aan mogelijkheid van uitbreiding is reeds gedacht. Het voorstel tot vaststelling van verordeningen op de heffing en in vordering van schoolgelden kon weinig genade vinden in de ogen van de heer Mager (Arb.). Hij had een aantal berekeningen gemaakt, waaruit zou blijken, dat voor het nijverheidsonderwijs meer school geld moet betaald worden dan voor andere takken van onderwijs. De invoering van ee« gezinsreductie was hem allerminst duidelijk. Spr. pleitte voor één regeling, waaruit de onbillijkheden dienden te ver dwijnen. Na hem kwamen mevr. De Vos (C.P.N.), die zich uitsprak voor een Soepeler toepassing van de betaling van schoolgeld: de heer Keesen (K.V.P.) en mevr. v. d. Pols (V.V.D.), die critiek oefenden op onderdelen. Deze nieuwe regeling, aldus wet houder v. Tilburg, is een gevolg van besluiten, die op landelijk ni veau liggen: zij vormt bovendien een aansluiting op eén aantal Rijks normen. De gemeente kan niets van betekenis doen, zonder dat wij er ons financieel mee schaden of in conflict komen met de Kroon, die het besluit moet goedkeuren. Ver- Advertentie I.M.) Vijf en twintig duizend scha len in één partij kopen, dat doen wij ook niet iedere dag. Daar moest wel een bijzonde re reden voor zijn, inderdaad, want als wij deze schalen, geen schaaltjes, maar nesten grote schalen voor de nor male prijs 2.60 per nest van vier- stuks hadden moeten verkopen, dan waren wij er rustig afgebleven. Maar denkt U eens in, de zelfde glazen schalen in vier maten, waar elke huismoeder nooit genoeg van kan hebben, geen aardewerk maar van mooi gevormd glas, een sie raad voor de tafel, en dat per nest van 4 stuks, meer dan een gulden goedkoper dan normaal! Zaterdagmorgen om 9 uur begint in onze huishoudaf- deling souterrain de verkoop van deze nesten schalen, vier stuks niet voor 2.60 maar voor Winkelcentrum binnenweg, Te-. 2Biso moedelijk is er volgend jaar een andere regeling te verwachten, die een verdere verlaging inhoudt. Het is op het ogenblik zo, dat de re ductieregelingen in de verschillen de verordeningen op verschillende tijdstippen in werking treden. De fout van de heer Mager is, dat hij het tarief van de inkomstenbelas ting wil toepassen en zich daardoor op gevaarlijk terrein begeeft. De Raad, die ir het algemeen ge ringe belangstelling voor het voor stel toonde, ging na deze discussie accoord. Werkster stal om schulden te kunnen voldoen De 42-jarige werkster C. van B.. v. d. E. is gearresteerd wegens en kele diefstallen uit woningen waar zij werkte, gepleegd om afbetalings schulden te kunnen voldoen. Van een familie.' wonende aan de Linde- singel. Hillegersberg, stal zij Woensdag 200 wat haar ongeluk was. omdat toen de zaak aan het licht kwam en bleek dat zij daar bovendien nog 100 mark, lappen stof en sigaren had ontvreemd. In de Larizlaan had zij een werk huis. waar de vrouw 300 buit maakte. Dit ten nadele van een Fins kapitein die er pensiongast was. Het grootste deel van het geld is al opgemaakt. Vandaag wordt de werkster voor de Officier van Jus titie geleid. Nederlands schip bij Svenborg gestrand KOPENHAGEN. Het Neder- landse vrachtschip „Viking", dat met een lading kokoskoeken op weg was van Hamburg naar Sven borg (Fuehnen), is in de Sont ge strand. De schipper heeft hulp van de hand gewezen daar hij van oor deel is dat zijn vaartuig op eigen kracht vlot kan komen. Een en an der is het gevolg van slecht zicht en ijsgang. Onechte evacué De 59-jarige los-werkman C. van D., zonder vaste woon- of verblijf plaats. gaf zich uit voor vluchteling uit Willemstad en lichtte "met die fabel de Dienst voor Sociale Zaken voor 61.50 op. Nu zit hij in een cel van het bureau Bergsingel. Wie bjj de overstroming van 1 Fe bruari in Rotterdam schade heeft ge leden en wiens huis thans droogge- stookt moet worden, kan door be middeling van de dienst voor Sociale Zaken vijftien gulden ontvangen om kolen voor te kopen. Men dient zich hiervoor op te ge ven bij het dichtstbijzijnde politie bureau, waarna elk geval wordt on derzocht. De politic geeft een formu lier af, waarmee men zich na oproep door Sociale Zaken bij deze dienst moet vervoegen om het kolengeld in' ontvangst te nemen. Deze regeling geldt voor iedereen, die door het water is getroffen dus niet alleen voor Ouden van Dagen of ondersteunden. Een beroep op de eerlijkheid en de sportiviteit van hen, die reeds eerder door bepaalde verenigingen of instellingen gratis van kolen zijn voorzien, is wellicht overbodig. Men hoopt dat zij niet van twee wallen zullen eten. Kustvaarder op strand gelopen De Nederlandse kustvaarder „Bar racuda", op weg van Svelgen naar Antwerpen, is vanmorgen om 7 uur tengevolge van dikke mist bij hoog water op het strand bij Ber gen aan Zee (N.-H.) gelopen. Het voorschip steekt bijna in de dui nen. terwijl het achterschip in diep water ligt. Nederlandse kustvaarders in botsing op de Schelde Op de Schelde ter hoogte van Ant werpen zijn gisteravond tengevolge van de mist twee Nederlandse kust vaarders met elkaar in aanvaring ge komen. De van Londen komende, 499 brt metende „Lucas Bols I". trof de even grote „Beekbergen" ter hoogte van het proviandruim, waardooi daar een gat ontstond. De „Beekbergen", die eigendom is van de Z.H. Scheepvaart Mij te Rot terdam en van Requejada naar Ant werpen onderweg was, kon zijn reis voortzetten en is inmiddels te Ant werpen gearriveerd. Van schade aan de „Lucas Bols I", eigendom van N.V. Spliethoff's Bevrachtingskan toor te Amsterdam, is nog niets be kend. 2129 Een paar weken lang kruist Rob op een zag-zag-koers door de Sargassozee. Het zoeken valt hem toch niet mee, want hij heeft met wind stilten te kampen en soms ligt hij dagenlang te drijven. Bovendien krijgt hij af en toe last van het hier ronddrij vende wier, de grote schrik van de vroegere zeevaarders. Al weken lang ziet hij geen rook pluim aan de horizon en van de „Ariacfne" is ook niets te zien. Maar de foto kón toch geen be drog zijnEen keer ziet hij hoog in de lucht, een vliegmachine over vliegen: het enige teken van menselijk leven sedert weken. Maar Rob houdt vol. En dan, op zekere dag de lucht begint juist lelijk te be- DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB '.rékken ziet .hij in de verte een zeilschip. Ha, t de Ariadne zal toch warempel na zoveel jaren dat moet de „Ariadne" zijn! Maar wanneer hij' met tot leven zyn gekomen? naderbij komt, merkt hij dat het schip zeilt. En. I Ontmoetingscentrum in gevaar? Sluiting dreigt door geldgebrek Het ontmoetingscentrum dat de Rotterdamse Gemeenschap in Odeon heeft georganiseerd en waar ten behoeve van geëvacucerden zulk uitstekend werk wordt verricht, dreigt door geldgebrec opgeheven te moeten worden. Hoewel bijna alles voor dii. centrum belangeloos beschikbaar wordt gesteld is er enig geld nodig voor verwarming, verlichting e.d. Met het geld, dat hat verenigingsleven tot dusver be schikbaar heeft gesteld kan men het bestaan van het ontmoetings centrum tot Maandag rekken. Men heeft bij de plaatselijke overheid een verzoek tot ondersteuning in gediend. Indien hierop niet gunstig wordt beschikt en er ook op geen andere wijze geld beschikbaar komt zal het ontmoetingscentrum Maan dag worden gesloten. Winkelpanden in de Weste Wagenstraat Voor rekening van den heer J. J. van Herwerden, makelaar in onroe rende goederen te dezer stede, heeft de bouwonderneming G. Zoon Co gistermiddag aan de Weste Wagen straat de eerste paal geslagen voor een tweetal winkelpanden. Deze twee panden zullen een diepte krijgen van 11 meter 60, en een hoogte van 12 mtr. Behalve een entresol krijgen de winkelpanden nog een volslagen bovenhuis. De firma Zoon hoopt deze panden binnen een vijftal maanden te kun nen opleveren. De panden hebben nog geen bestemming, doch komen voor verkoop aan de markt. Dit twee tal panden vormt een onderdeel van een serie laagbouw, welke afgewis seld zal worden door flatbouw, waar door het permanente uitzicht op de St. Laurens niet belemmerd zal wor den. Auto ramt paaltjes De 35-jarige koopman W. J. A. A. uit de Allard Piersonsstraat ver keerde onder invloed van sterke drank, toen hij gisteravond met zijn auto twee parkeerpaaltjes langs de Abr. van Stolkweg ramde. De wagen werd beschadigd en moest worden weggesleept. De chauffeur is na een bloedmonster te zijn af genomen in het politiebureau Oos- tervantstraat opgesloten. Zijn rij bewijs werd hem afgenomen. Eerste paal voor Easier Transport Zonder enig ceremonieel werd vanmorgen de eerste van de 161 palen geslagen, waarop op de hoek van het Raadhuisplein en de Cool- singel het gebouw van de Basler Transport Versichierungs Gesell- schaft komt te rusten. In Juni 1954 worden de eerste bewoners van dit acht verdiepingen hoge gebouw (zeven voor kantoor ruimte, ca 3500 vierkante meter en de achtste iets teruggesprongen als cantine en woning voor de concierge) verwacht. Het pand. dat aan de Coolsingel- zijde in een arcade wordt opgetrok ken. wordt waarschijnlijk in Sep tember 1954 officieel in gebruik ge nomen. De N.V. Nederlandse Aannemings- Maatschappij v.h. fa H. F. Boersma voert het bouwwerk uit naar ont werpen van het Rotterdamse ar chitectenbureau ir E. H. en H. M. Kraayvanger. In verband met de nationale ramp heeft de Zwitserse maatschappij, die dit gebouw laat bouwen, van alle voorgenomen fes tiviteiten afgezien. Kapitein van „Twin" bleef in gebreke AMSTERDAM. De Raad voor de Scheepvaart heeft kapitein P. H. van het m.s. „Twin" de bevoegdheid ont nomen als kapitein te varen op zee schepen voor de tijd van een maand. Het oordeel van" de Raad luidt: „Het motorschip „Twin" is op 3 Oc tober 1952 in de Kalmarsund aan de grond gelopen, omdat de kapitein niet wist, dat het licht van Skans- grund anders was dan op zijn kaart stond aangegeven. De kapitein is door zijn nalatigheid, zijn kaarten bij te werken, aansprakelijk voor het aan de grond lopen van zijn schip." Inval in speelhol In een huis aan de Nieuwe Bin nenweg heeft de politie vannacht een inval gedaan, daar er clandes tien gelegenheid tot hazardspel werd gegeven Vijf mannen en drie vrouwen gingen mee naar het bu reau. waar een vrouw en een man werden vastgehouden. De anderen konden heen gaan nadat proces verbaal tegen hen was opgemaakt. De roulette met toebehoren is in beslag genomen. Diefstal van reuzel De expeditie-knecht P. de J„ 34 jaar, is in hechtenis genomen we gens diefstal van 12"» kg reuzel uit een veem op Katendrecht. De oneerlijke practijken kwamen aan het licht doordat hij zijn fiets met het pak gestolen waar er op liet staan aan de Wilhelminakade. De politie ging posten, maar de dief kwam niet opdagen. Tenslotte speurde men hem op aan de hand o.a. van het zaagsel dat aan een paar schoenen in het pak werd ge vonden. Bij zijn arrestatie liep De J. in waterlaarzen. Toen was de zaak rond. Activiteit in de Stoofpolder (Van een onzer verslaggevers) BRUINISSE. Slechts 700 inwo ners verblijven nog in deze normaal 2400 zielen tellende gemeente, waar visserij de hoofdbron van bestaan was. Zij verblijven in de weinige, in het dorpscentrum staande, nog be woonbare huizen en vormen een we reldje apart. Het stukje straat en de dijk naar Zijpe zijn de enige niet onder water staande stukjes grond op Oostelijk Schouwen, en Duiveland. Vandaar is het nog een onafzienbare watervlakte. Over land is geen enkel contact met de andere gemeenten op dit eiland mogelijk? Woensdagmorgen is men begonnen met het droogmalen van de kleine Stoofpolder. Dag en nacht heeft men sedertdien met een hulpgemaaltje hieraan gewerkt. Vanmorgen was men zover gekomen, dat ploegvoren zichtbaar werden. (Advertentie I.M.) Vierjarig knaapje overreden In de Sternstraat is gistermiddag de aldaar wonende vierjarige J. B., toen hij de rijweg plotseling over stak, door een auto overreden. Het ventje dat het linkeronderbeen brak is in het Zuiderziekenhuis opgenomen. Benzine raakte in brand In een woning aan de Slacht huisstraat was men gisteren fles sen met benzine in de" keuken aan het vullen toen iemand het gas aanstak. De benzine raakte in brand en de bewoner van het huis, de heer P. K„ liep brandwonden op. Personeel van de g 2 verbond het slachtoffer. Het brandje was snel geblust. Cycle cross De RRC. „Feijenoord" zal de op .8 Februari uitgestelde cycle-cross ontmoeting a.s. Zondag doen ver rijden aan de Sluisjesdijk Apollo, Rotterdam, de Rotterdamse Leeuw, de Pedaalridders, de Coureur Schiedam, de Hoekse Renners en Feijenoord doen mee .met profs, amateurs; nieuwelingen, 'juniores. Start 10 uur; lengte parcours 1800 meter. Jeugdtoneel in de aula „Pim en Puck in Luilekkerland" was het jeugdtoneelspel van en o.l.v. de heer August van Gils, een spel in drie bedrijven dat gisteravond in vlot tempo voor het voetlicht van de aula van de Van Oldenbarneveldt HBS aan het Afrikaanderplein werd gebracht door de leerlingen van de openbare lagere school „Aurora" van de Katendrechtse Lagedijk. Veel sa menzang en spel met een keurig dé cor maakten het geheel tot een zeer geslaagde feestavond voor ouders, onderwijzers en leerlingen. Het hoofd der school, de heer J. Mensonides heette alle aanwezigen hartelijk wel kom in het bijzonder de heer J. M. Quist. gemeente-inspecteur voor L.O. Pf In tegenstelling tot reeds eer der verschenen berichten vernemen wij dat de Ozean Stinnes Linien ge regelde dienst op Cuba en Mexico, waarvan de agentuur sinds 15 dezer door de firma Hudig en Pieters is overgenomen, voorlopig alleen uit gaand Rotterdam niet zal aanlopen. Verwacht mag echter worden, dat deze lijn in de toekomst Rotterdam wel weer direct zal aanlopen. Verkoop in ome beidé magazijnen WALENBURGERWEG BEIJERLANDSELAAN BURGERLIJKE STAND ROTTERDAM 19 Februari 1953 Bevallen: W. F. Heersmavan Geest, d.; O. van der LeeRuntuwens. z.; G. P. SwankKooyman, d.: W. Slooter van der Waal. z.; J. Nieuwenkamp Snijders, d.; M. A. Flaes—van Weelden, z.\ C. Houtman—Moreel, d'.: M. A. van RaamsdonkWeggeman, z.; G. C. Go— .vers—Dekker, z.: R. S. H. M. Berkel— Roes, d.; M. LóckhorstKunst, z.; N. Berkhout—Blok, z,; A. A. L. Trachsler— Klomp d.; M. C. Stedehoudervan La- desteijn, z.\ J. C. de Wilde—Baas d.; M. J. Meijer—Teijgeman, z.: E. Janssen Hoogerbrugge, d.; P. J. M. van Arn hemvan Breugel, d.; -F. C. Maan Monster, d.; M. Klomp—Penninkx. d.; M. J. van déli Bróm^Póterse, z.| H. M. StoffelsHolderikx. d.; G. V. van Sme denVerveld, z.: E. KalkmanVermeer, d.; T, A. de WildSteenbergen, z.; E. J. van der Gaarden—Ligthart. z.\ L. BakkerLems, z.\ C.'P.M. Reijmers de Bakker, d.; N. Jaske—'Wildeman, d.: T. van Kooijvan Loon, z.\ A. C. M. Erkens—Kleijn, z.; W. P. Houthuis— Heijnen z.\ E. T'h. de Vries—Dries, z.; J. M. van Meer—van Straten, z.\ C. An- tonissenNoordzij, z. Overleden; P. Thoutenhoofd. vrouw, gehuwd geweest met P. van Deursen. 66 j.; B. de Koning, man van J. van Liere, 60 J.; L. Boutkan. man van E. van der Mout. 82 j.; Chr. E. Hendriks, vrouw v. D de Koning. 58 j.; L. Eöenburg. man, gehuwd geweest met D. J. Pols 89 j.; T. van Vugt, vrouw gehuwd geweest met F. W. Haenen, 84 j.; C. M. Vierhout, vrouw, gehuwd geweest met G J- Jans. 53 j.; J. van Weisenig, man van C. van Helden. 82 j.; W. Schipper, man van P. J. Melieste. 45 j.; M. D. Bustraan. vr. van A. Mol, 79 j.; J. J. van Paassen. vr. gehuwd gew. met A. E. Gijsberts. 73 j.; A. van Herk. vrouw van J. A. Visser, 68 j.: Th.- H. Kemperman, man, gehuwd geweest met L. M. Mastenbroek 77 j.; M. Snijders, vrouw van L. v. der Waal. 64 j.; K. H. de Wit. ongehuwde vrouw. 63 j.; F. Smits, vrouw, gehuwd geweest met J. Chr. W. Bruning. 86 j.; K. van Gelder, man van E. C. Rietdijk. 48 j.: N. P. van den Wijngaard, man, gehuwd geweest met E. Dijksman. 82 j.: C. Bui sing. man, gehuwd geweest met M. van Loon. 72 j.; P. W. Hertog, man, gehuwd geweest met J. Homma 78 j.; J. J. Hek- ker man van J. H. de Haas. 52 j.. Voormalig Pemis: M. a. Groeneveld, vrouw van L. Lodder, 85 j. Wijkraad Heyplaat Wandelpark in een bestaande tuin? In de dezer dagen gehouden ver gadering van de wijkraad voor Hey- plaat- herdacht de voorzitter" in zijn openingswoord de slachtoffers van de watersnood. Staande werd dit door de leden aangehoord. Bij de behandeling van de agen da bleken B. en W. te hebben ge antwoord op het verzoek van de wijkraad om het toegangspad naai de woningen Quarantaineweg en de verlichting aldaar te doen verbete ren. Hieraan zal worden voldaan. Op voorstel van de heer v. d. Stoep zal aan het bestuur van de PTT een verzoek worden gericht om aan het postagentschap op Heyplaat ver gunning te verlenen voor het in nemen van oude en het uitgeven van nieuwe luistervergunningen aan gezien men hiervoor altijd naar een postkantoor in West of Zuid moet. Aangenomen wordt verder een voorstel van de voorzitter om aan B. en W. voor te stellen de tuin van de - quarantaine-inrichting aan de beneden-Heyplaat als wandel park beschikbaar te stellen voor het publiek, aangezien er mede door de opspuitingen van gronden in de ze omgeving steeds minder gele genheid bestaat tot wandelen. Aan de Maaszijde zouden dan enige zit banken kunnen worden geplaatst. ÏJ ET lijkt, me goed er op L± te w(jzen„ dat het Dagboek tot zijn spijt niet kan voorzien in aanvragen om huisraad voor evacué's uit de overstroomde gebie den. die op enigerlei wijze bij hun gastheren een eigen vertrek kunnen bewonen, soms ook een inderhaast ingerichte zolderverdieping hebben of anderszins zich het leven wat comfortabel trachten te maken. In ze ker opzicht geldt deze on macht van het Dagboek ten aanzien van zulke spul len dus, net zo goed voor evacue's als voor normale gevallen van gebrek. Ik heb geen dienst, die daar voor zorg kan dragen en het ligt au fond niet op de weg van een krant in bo vengenoemde lacunes te voorzien, al probeert het DB. zoals u weet, in kleine gevallen met hulp van de lezerskring zoveel mogelijk te assisteren. Een ander onderwerp: ook al de nasleep van de watersnood. Naar u weet is in Odeon het ontmoe tingscentrum voor evacué's gevestigd onder suvervisie van de Rotterdamse Ge meenschap met alle mede werking van het Rode Kruis en Het Convent, der Kerken. Nu kost het ge bruik van de zaaltjes wel iswaar niets, doch verlich ting en verwarming moe ten natuurlijk wel betaald worden, een rekening, die de R.G. thans presenteert aan de Rotterdamse ver enigingen. Ik kan niet an ders dan het zeer normaal vinden, dat deze verenigin gen hun steentje aan de organisatie van dit ontmoe tingscentrum bijdragen, ge zien het karakter van de R.G. en de nauwe band, die er tussen dit lichaam en de verschillende vereni gingen bestaat. De bestu ren van ettelijke hebben zulks ook zo gezien en het- is het DB een genoegen al een lijstje van donateurs en donaties te kunnen pu bliceren omdat hieruit de juiste geest spreekt welke men nodig lieeft willen zo wel R.G. als de verenigin gen hun speciale taak on der de bevolking naar be horen kunnen verrichten. Het zijn: B.V. Corverstraat (35), b.v. Heer Vranke- straat. (25). Kinderreisver Spangen (25), b.v. Prinses Irene (25), b.v. Schweers (25). Zuider Jeugdtón. en semble (15), J. v. Effenstr. (25), Harmonie R'dam a. Zee (15), b.v. Tot Aller Genoegen (25), Schilders club R'dam (10). b.v. De Vrije Geuzen (10). Totaal 235. DE KAPTEIN De gepensionneerde kap- tein van de grote vaart, van boven-mij, hield me gistermorgen aan toen we tegelijkertijd de deur uit wilden. „Het is misschien interessant voor u," zei hij vriendelijk „te weten hoe Rotterdam werkstad blaasje voor de stoker mijn berekening is wat be treft het gemiddeld aantal kledingstukken, dat elke vluchteling zal kunnen dragen als we de bij een- gezamelde goederen even hoofdelijk omslaan. Wilt u het horen?" Dat wilde ik. Hij diepte een groot stuk papier uit zijn zak en las „Ten eerste, zal een man ik heb me maar bij m'n eigen soort gehouden, ziet u -zal. een man vijf paar sokken exclusief twee paar klompsokken dienen te dra gen, vier onderbroeken, desgewenst twee lange hemden, waarvan 'n baaien hemd en zeven inter- lockjes. Hij moet dan acht overhemden aan trekken, twee pantalons, een short en drie overalls.: Voorts heeft hij de beschikking over vier dassen en acht shawls, twee pull-overs en drie truien. Een hoed kon ik niet voor hem bereke nen, want daarover heb ik weinig gelezen, maar met acht alpino's en drie petten komt hij al een eind. Een winterjas en twee regen jassen plus een demi moet die man dan ook nog aan trekken en als het kan een paar hoge schoenen over een paar lage. Hoe vindt u het?" Ik vond, dat we nodig een nieuw comité moeten hébben om déze hoofdelij ke verdeling nog eens duchtig onder de loupe .te nemen. Zo'n man zou niet eens kunnen, lopen! VAN DE PADVINDERS Zaterdag vindt in het Feest ln de Oranjeboomstraat! Weliswaar niet voor de hele straat, en alleen voor de fami lie j. van AertsPeters op 176b. doch daarom niet minder gezellig. Want dit echtpaar her denkt de vijftig samenboleefrje huwelijksjaren en zulks geeft aanleiding tot een hartelijke felicitatie en de beste wensen voor een genoegelijke dag, fllmilllli: p "lli '11111" gebouw van het Leger des Heils aan de William Boothlaan de belofteher nieuwing plaats van de padvindsters ter gelegen heid van de Baden Powell- dag. Het district IV van het N.P.G. richt zich nu tot alle padvinders onder de geévacueerden en vraagt hen ook op deze bijeen komst aanwezig te zijn. Wie er meer van wil we ten belt maar even met het pv. hoofdkwartier hier ter stede. VOOR HET RAMPENFONDS Tevreden kon ik van daag weer 1 voor het Rampenfonds boeken. Die piek kwam van het pen sioen van mevr. de wed. A. St.K. Heel, heel har telijk dank, mevrouw. ZILVERVLOOT Een hele zilvervloot, be mand door Marianne en Willy van Osch, voer dezer dagen het DB-kantoor bin nen. Welbedankt, jullie twee vQor die massa zil verpapier, het is al op weg naar de plaats waar het nodig is! Geslaagd voor het doctoraal examen in de economische wetenschappen de heren G. R. M. G. van Woerkom J. E. Parker, P. J. A. Eyeelsheim, C. Joustra en J, J. van Eerde, allen té Rotterdam. De heer W. F. ten Hoopen uit Rot terdam, die in September van het vorig jaar werd uitgezonden naar Birma om de Birmese regering te adviseren bij het bouwen van een emailleer-fabriek, is in aansluiting aan deze missie thans be noemd tot medewerker van het hoofd der technische missie van de Verenigde Naties in Birma met standplaats Ran goon. Het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest heeft het Rampenfonds concert, dat aanvankelijk op 18 Februari zou plaatsvinden doch wegens vordering van. de Rivièrahal uitgesteld moest worden, thans geheel afgelast. Reeds gekochte kaarten kunnen tot uiterlijk Maandag 15 Maart worden ingeleverd bij de ad ministratie van het orkest Schièdamse- vest 89 b. omdat de Rtvlèra-hal Maandag a.s. nog niet disponibel is heeft het mannen koor Zanglust zijn op die avond te ge ven concert verlegd naar de Koningin» nekerk aan de Boezemsingel. Het con cert begint een kwartier later. De op brengst is bestemd voor het Nationaal Rampenfonds. In verband met de viering van Washington Birthday zal het Ameri kaanse consulaat op Maandag 23 Febru ari de gehele dag gesloten zijn. De heer L. M. Swennen zal voor belanghebbenden bij de handel met Oos tenrijk op Maandag 2 Maart zitting hou den ten kantore van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotter dam. De Ober-Gurl-Kapel van de.Steen kolen Handels Vereniging heeft als op brengst van een feestavond een bedrag van 325 kunnen overmaken aan het Rampenfonds. Ten bate van het Rampenfonds, zal Zondagavond 22 Februari in de Beatrixzaal van het Groothandelsge bouw een jazz-festival worden gegeven m.m.v. Jack Redler's rhythm-club. Frledl Perdijk, Tea Webston trio en de Caledonians. Met een schuimblusser en een rub berslang werd gistermiddag een binnen brandje geblust, dat was ontstaan in een schilders werkplaats in de Beyerstraat. Zowel lijn 4 als lijn 16 hadden gie teravond een kwartier vertraging toen op de Goudsesingel twee op elkaar ge botste auto's de tramrails versperden. Twee zware Persianer bontmantels zijn uit een groot magazijn in de bin nenstad gestolen. Schade van 1865. Een dief sloeg gisternacht de deur ruit in van een sigarenwinkel aan het Hofplein, eigenaar A. van Z. Gestolen werden 170 sigaren. 28 pakjes shag en 40 pakjes sigaretten Twee opkopers, R. H. (28) en J. W. S. (30) zijn door de politie aange houden in verband met een diefstal van een scheepslier en cardankap van een terrein aan de Zwaanshals. De man nen werden opgesloten ln het politie bureau Bergsingel. Onze lezers, die nog in het bezit willen komen van één of meer dere exemplaren van de speciale foto-editie ten bate van het Ram penfonds, dienen zich te haasten, daar ook de tweede oplage bijna is uitverkocht. De prijs bedraagt 0.25. Bestellingen kan men op geven aan de bezorgers of onder telefoonnummer 25430 (7 lijnen). De Rotterdamse Gemeenteraad heeft benoemd: de heer S. C. Beentjes (wiskunde) en mej. J. Belünk (lich. oefening) tot leerkrachten aan mid delbare scholen; de heer B. Okkerse (natuurkunde) tot leraar in tijdelijke dienst aan de Kweekschool; de heer S. Bouman en mej. J. Schipper tot onderwijzer (es) aan lagere scholen. Met de heer H. Zeijlstra is opnieuw een arbeidsovereenkomst naar bur gerlijk recht aangegaan voor tewerk stelling als geneesheer, hoofd ener af deling, bij de Psychiatrische Inrich ting „Maasoord". Filmliga 't Venster De Filmliga 't Venster hervat haar activiteiten. Zondagmorgen 22 Fe bruari om half elf worden vier films door cineasten uit vier verschillende landen in hetzelfde jaar 1928 ver vaardigd. vertoond. Het zijn: 1. Ima ges d'Ostende (Storch); 2. Inflation (Richter): 3. A. propos de Nice (Vigo); 4. De man met de camera (Dziga Vertoo). Zondagmorgen 8 Maart wordt de Rotterdamse première gegeven van Les dames du Bois de Boulogne (Ro bert Bresson). Schip met goederen uit Amerika onderweg Het s.s. „Blommersdijk" van de Holland-Amerika Lijn. dat vandaag uit New York vertrok en op 3 of 4 Maart te Rotterdam wordt ver wacht. heeft 1414 colli goederen voor de watersnoodslachtoffers aan boord, afkomstig uit Boston en in houdende schoenen, babyvoedsel en kleding. VOOR HEDEN Muziek: Schouwburg, 8 uur: R'damsch Philharmonisch Orkest. Films: Arena, 2, 7, 9.30 uur: Sterren stralen overal; Capitol, 2, 7, 9.15 u: De bandieten van Cimarron; Cineac, 95.15 u: Nieuws enz., 5.45, 8, 10 uur: De verboden vrucht; Colosseum, 2, 7, 9.15 uur: Het mys terie van de gouden, adelaar; Harmonie, 2, 7, 9.15 uur: Duivels- brigade; Lutusca, 2.15, 7, 9.30 uur: Klaar voor actie; Luxor, 2, 7, 9.30 uur: Anna; Monopole, 2, 7, 9 uur: Captain China; Passage, 2, 8 uur: Het zwarte kasteel; Prinses, 2.15, 7, 9.30 uur: De wet der wetlozen; Rex, 2, 7, 9.15 uur: Iwo Jima; 't Venster, 2, 7. 9.15 uur: La Ronde; Victoria, 2, 7. 9.15 uur: Het mysterie van de gouden adelaar.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1