Arnhemsche 'Courant GELDERS DAGBLA Schade aan dijken belangrijker dan aanvankelijk werd gedacht Amnestie verleend aan de Elzassers [^Ontvangst op paleis Soestdijk Belg ie's koningshuis Helft van de dijklengle volkomen weggeslagen Rampenfonds 51.5 millioen Revacuatie moeilijker dan men dacht Frankrijk strijdt verder tegen Europees leger Staat betaalt schadevergoeding aan familie slachtoffers Zwaar bewolkt Verdiende lof Dezeegaten dicht Donderdag 19 Februari 1953 139e Jaargang No. 20012 Uitgave: Uitgevers Maatschappij Arnhem N.V. Directeur D. Henny Hoofdredacteur -A. Lammerts van Bueren (Waarin opgenomen de Nieirre Arnhemsche Courant) Abonnementsprijs: 47 ct. p. w., 6,10 p. kwartaal. Bureau: Koningstraat 15, Arnhem, Telefoon 24841 Postrekening No. 276432 Redactie: Tel. 24843 (Van onze Haagse redacteur „JJE SCHADE, WELKE DE STORMRAMP VAN 1 FEBRUARI aan de dijken heeft toegebracht, is belangrijk groter, dan wij aanvankelijk hebben gedacht. De eerste berichten hadden betrekking op grote gaten, welke in de waterkeringen zijn geslagen. Thans is gebleken, dat over kilometers lengten de dijken in de geteisterde gebieden zwaar zijn ber schadigd. De helft van het totaal van rond 11.000 km dijklengte is nog- niaar aanwezig." Deze sombere mededeling deed ir. A. G. Maris, direc teur-generaal van de Rijkswaterstaat, op een gistermiddag gehouden persconferentie. gen. Ten Westen daarvan bevinden zich nog drie kleinere, en ten Oosten één gat. De kleinere gaten zijn reeds ;edicht. Voor het sluiten van het grote gat, waar het water bij vloed en eb in- en uitstroomt, met een snelheid van 5 m per seconde, zal de hulp worden ingeroepen van tussen de 1000 en 2000 militairen. Het werk zal in één week gereed moeten zijn. Bij Kruiningen* waarvan de haven geheel is weggespoeld, bevinden zich nog drie gaten, waarvan er één een diépte heeft van niet minder dan 17 meter. Het gat wordt nog steeds bre der en dieper, vandaar dat de 'dichting met spoed dient te geschieden. De geslagen bressen op Noord-Beve land zijn niet van zulke grote omvang. Wel heeft de Zuidelijke dijk belangrijke schade opgelopen. Het zal noodzakelijk zijn ten Oosten van Kortgene een ge heel nieuwe dijk te bouwen. „Tal van dijken", zo zeide hij, „zijn totaal weggevaagd. De bouw van nieuwe waterkeringen en het herstel van de nog bestaande zal veel tijd, geld en materiaal vergen. Met behulp van zandzakken en klei zullen kaden worden gebouwd, die het hoog water sullen dienen te keren. Pas dan zullen bij gunstige weersomstandigheden de polders drooggemaakt kunnen worden. Als voorjaarsstormen losbreken, moeten wij rekenen op tal van teleur stellingen. -Wij doen er goed aan ons te realiseren, dat de dijken op dit ogen blik bijzonder kwetsbaar zijn." Vervolgens gaf de heer Maris een overzicht van de situatie van het ogen blik. Op St. Philipsland zijn in enkele ga ten in de dijken al kistdammen aange bracht. De diepte der gaten is nergens groter dan twee meter. Gehoopt wordt, dat de gaten spoedig gedicht zullen kunnen worden, zonder zinkwerk en wel tfjdens het komende doodtij. Woensdag werd op het eiland een pers- suiger verwacht, welke een zandberg sal spuiten achter de gedichte gaten. Voor Tholen is het beeld hetzelfde. Wanneer op Tholen de binnendijken sijn gedicht, kan met het lozen van het water uit de polders een begin worden gemaakt. Het gat bij Stavenisse is, ook dank zij de aanwezigheid van een klei- bodem, niet diep. Voor Zuid-Beveland is de toestand minder gunstig. Bij Bath is op een punt een gat van 5 meter in de dijk gesla- Adlai Stevenson naar Indonesië ADLAI STEVENSON, die democra tisch candidaat was voor het pre- sidèntschap der Verenigde Staten, heeft een bezoek gebracht aan de Indonesische ambassade te Washing ton. Het doel was een visum te ver krijgen voor zijn aanstaand bezoek aan Indonesië, dat een onderdeel is van zijn rondreis door Azië en om bijzonderheden over de reis door In donesië te bespreken met de Indone sische ambassadeur in de V.S., dr. Ali Sastroamidjojo. De heer Stevenson denkt ongeveer 6 April in Indonesië aan te komen voor een verblijf van zes dagen. Berlijns scheiding bijna voltooid Volgens Oostduits spoorwegperso neel naderen de. voorbereidingen van Oost-Berlijn, om in het luchtspoorweg- net, dat zich uitstrekt over beide stadsdelen, een scheiding aan te.bren gen langs de zónègrens, haar voltooi ing. Oost-Berlijn zal voortaan alleen het verkeer in zijn eigen gebied ver zorgen. Reizigers voor West-Berlijn sullen aan de zönegrens moeten uit stappen, waar zij gecontroleerd zullen worden door Oostduitse politie, alvo rens zij aan de andere kant in de West- berlijnse trein kunnen stappen. Volgens Westelijk geallieerde funeti- onnarissen is de maatregel bedoeld om voor Oostduitse vluchtelingen de laat ste weg naar het Westen af te snijden. Het tramverkeer tussen de stadsdelen is vorige maand al gestaakt. Alle dijken op Walcheren zijn thans gedicht. Het eiland Schouwen-Duivelandis het grote zorgenkind van Waterstaat. Van ernstige aard zijn de gaten bij Schelphoek en in de Zuid-Oosthoek. Het eiland ligt diep en is door het ont breken van voldoende tussenkerïngen moeilijker droog te krijgen. Er wordt een verbinding gemaakt tussen Zierïk- zee en Brouwershaven. Daardoor wordt het eiland in twee delen gesplitst, waarvan de droogmaking elk afzonder lijk ter hand zal worden genomen. In Zuid-Holland zijn alle dijken ge sloten op Rozenburg, in de Krimpener- waard, Schieland en Delfland. Ook de gaten in de dijk rond de Alblasser- waard zijn gedicht. De verwachting is, dat de Alblassërwaard in April weer geheel droog zal zijn gevallen. Op IJs- selmonde zijn, metuitzondering van dat bij Rhoon, alle dijkgaten voorlopig gedicht. Het Oostelijk deel van IJssel- monde zal binnen afzienbare tijd weer droog zijn. Op Voorne-Putten zijn de polders Oostelijk van de Bernisse bijna weer droog, De ringdijken op de Zuid- Oostelijke punt van Voome zijn geslo ten en verwacht wordt, dat het water in dit gebied de volgende maand zal zijn verdwenen. Het deel van het eiland Oostelijk van Hellevoetsluis wordt be heerst door het grote gat. De dichting van het gat zal geschieden met cais sons. In West-Brabant is het land van Heusden-Altena' reeds afgesloten van het. buitenwater. Met het droogmalen is nu begonnen. De gaten op de Bra bantse zijde in de dijk bij de Moerdijk- brug zijn praetisch alle gedicht en geven bij hoogwater geen zorgen meer. Ten Westen van Roode-Vaart zijn eveneens tot aan Willemstad de dijk gaten opgevuld. Tussen Willemstad en Bergen op Zoom is halverwege nog een groot gat. dat met zinkstukken moet worden gedicht. De Nederlandse genie werkt voort aan de voltooiing van het door de Amerikanen zo energiek be gonnen werk aan de rijweg ten Zuiden van Moerdijk. Nu de gaten zijn gedicht wordt met het droogmalen begonnen. Ook de Rijksweg, die belangrijk is be schadigd komt droog. Het Nationale Rampenfonds had gisteravond in totaal 51,5 millioen gulden ontvangen. De „Piet Hein" bezoekt Joegoslavië De Nederlandse torpedobootjager „Piet Hein" is Woensdag in de aan de Adriatlsche Zee gelegen Zuidsla- vische haven Split aangekomen. De „Piet Hein" is het eerste Nederlandse oorlogsschip, dat een bezoek aan Zuid-Slavlë brengt. De opvarenden van de „Piet Hein" zullen inrichtingen der Yoegoslavl- sche marine bezoeken en een voor stelling van de Zuldslavlsche opera en door de burgers van Spit georga niseerde feestelijke ontvangsten bij wonen. i In het Waterloopkundig Laboratorium te Delft is men op het- ogenblik druk bezig met het, nemen van proevenin verband met het eerste te dichten, grote gat in de beschadigde dijken van Zuidwest Neder land Dit zal zijn', (iel 65 meter lange en vijf meter diepe gat ten Oosten van Hellevoetsluis.. Dezq dijkbreuk met bijbehorende stromingen is in model gebracht in het Waterloopkundig Laboratorium te Delft, waar met dit model wordt geëxperimenteerd. Het doel van dit proefonder vindelijk onderzoek is o.a. de krachten te liepuien die zullen werken op de schepen, die tot zinken zullen worden gebracht. Tevens krijgt men een overzicht van de onvoorziene moeilijkheden, die zich zullen kunnen voordoen. De heer D. Gersie, opzichter van het werk bij hpt gerecon- stry££j-.(le gat, laat twee betonnen pontons gevuld met kleizand en stenen, tijdens de vloed-eb-kentering zakken. V/olgen's het neutrale Brusselse dagblad „Le Soir" is men in parlemen taire kringen van oordeel, dat de regering thans zo spoedig mogelijk contact dient op te nemen met de vertegenwoordigers der drie partijen, teneinde bij de Kamers een wetsontwerp in te dienen ter regeling van de status van de prinses van Rethy en de kinderen, die uit haar huwelijk met koning Leopold zijn voortgekomen. Het blad herinnert er aan, dat ver scheidene opeenvolgende regeringen zich reeds met deze delicate aange legenheid hebben bezig gehouden, doch dat geen enkele een duidelijk stand punt heeft ingenomen. Naar sommige kranten berichten zou ook het blik sembezoek, dat eerste minister Jean van Houtte Zondag aan koning Bou- dewyn te Nice bracht, eveneens in verband mo "-en worden gebracht met deze k j utoDeze aangelegenheid, zo merken" aezfe bladen op. ls namelijk bijzonder actueel geworden, niet alleen met betrekking tot de beschuldigingen die van linkse zijde zfjn geuit, dat de prinses van Rethy koning Boudewjjn zou hébben bewogen naar Nice te gaan, doch ook in verband met het huwelijk van prinses Josephine-Char lotte en prins Jan van Luxemburg in April a.s. Men blijkt er zich namelijk Luxemburg het hoofd over te bre- Gisleren heeft Koningin Juliana de commandanten van de buitenlandse legereenheden, die hulp hebben ver leend in de door de watersnood ge troffen gebiedenten paleize Soestdijk ontvangen. V.l.n.x.. voorste rij: bri gade-generaal R. R. Hendrixcom man der American Relief Organisation; Koningin Julianakol. Ch. L. L. Ro bert, de commandant van het lste Re giment Franse genietroepen; Prins Bernhard; P. E. Wood, de comman dant van het Belgische 8ste construc tie bataljon en gen. der art. D. C. Buurman van Vreeden. De terugkeer naar de getroffen ge bieden ondervindt grotere moellyk- heden dan men aanvankelijk had ge dacht. Het water heeft zeer veel scha de aan de hulzen toegebracht en op verschillende plaatsen waterleidingen en rioleringen stukgeslagen. Vooral dit laatste vormt een gróte belemmering voor het weer bewoon baar maken der huizen. Inmiddels w.er- den énkele cijfers zij het onder vöor- 19 inschrijvingen voor de luchtrace TE WELLINGTON (Nieuw-Zeeland) is bekend gemaakt dat 19 inschrij vingen uit zes landen zjjn ontvangen voor de internationale luchtrace, die in October tussen Londen en Christ- church (Nleuw-Zeeland) zal worden gehouden. Zoals bekend zal de K.L.M. in de handicap-race meedingen met een D.C. 6a „Liftmaster". behoud bekend gemaakt over de schade aan huizen en boerderijen ;n de provincie Noord-Brabant. Door de watervloed werden 263 panden totaal verwoest, 557 panden zwaar bescha digd en 2760 panden licht beschadigd. Ruim 2500 huizen staan nog onder wa ter, zodat hiervan de schade nog niet kon worden vastgesteld. Grotere voedselproductie in Engeland (Van onze Londense correspondent). /"Ihurchill heeft op een bijeenkomst U van de Nationale Britse Boeren bond (National Farmers Union) een campagne voor grotere voedselproduc tie aangekondigd. De verbouw van eigen producten moet zo snel mogelijk tot 60 pet. boven het voor-oorlogse peil worden opgevoerd. Thans ligt d?t peil reeds meer dan 40 pet. boven dat van voor de oorlog. Engeland moet nog steeds de helft van zjjn voedsel importereu. Van onze correspondent te Parijs) JJe Europese Defensie-Gemeenschap (E.D.G.) blijft de Franse binnen landse, en indirect de internationale politiek beheersen. We hebben al bericht hoe de tegenstand in parlementaire kringen door de oprich ting van een actie-comité een georganiseerd karakter gaat aannemen en eveneens dat van de kant van generaal De Gaulle een campagne schijnt te worden voorbereid*mef liet doel nu ook het volk, dat tót dusver heel weinig belangstelling heeft getoond, tegen de plannen voor een Europees leger in bet geweer te brengen. En alsof deze acties, die nu voor de de ir staan, de Franse regering nog niet genoeg hoofdbrekens zouden be zorgen, ziet het er nu bovendien naar uit, dat Frankrijk ook mot zijn vijf overige partners, en in* de eerste plaats Duitsland, nu ook nog de no dige moeilijkheden tegemoet gaat in «erband met de vijf nieuwe protocol len, die de regering-Mayer aan het ontwerpverdrag, dat al uit negentien documenten bestond, wil toevoegen. Officieel om redenen van politieke hoffelijkheid heeft Parijs de inhoud van die nieuwe protocollen niet publiek willen maken, alvorens de vjjf betrok ken regeringen ze hadden kunnenbe studeren. De strekking ervan was niettemin bij voorbaat al duidelijk.; Men wist dat ze bedoelden om aan de verlangens tegemoet te komen der Gaullisten, die nu immers de regering steunen in de richting van een ver dere vervaging van de integratie-idee, teneinde de nationale samenhang van het Franse leger nog zóveel mogelijk te bestendigen. De berichten uit Bonn, volgens wel ke kanselier Adenauer aan die nieuwe protocollen een discriminerend karak- ken, hoe de protocQlaire volgorde moet zijn-alS de prinses van Rethy aan de zijde va., koning Leopold op de hu welijksplechtigheid verschijnt en of zij voorrang moet hebben boven prinses Ingeborg, de grootmoeder van moe derszijde van Josephine-Charlotte en boven koningin Elisabeth,, de. groot moeder van vaders zijde van de bruid. De katholieke „La Cité" schrijft, dat eerste minister Van Houtte te Nice eveneens met de koning zou hebben gesproken over de perscam pagne, die de oppositiebladen tegen de prinses van Rethy voeren. Het blad merkt in dit verband op, dat de re gering niet geneigd zou zijn tegen deze kranten een vervolging wegens majesteitsschennis in te stellen. Het katholieke blad „La Libre Belgique" schrijft, dat de dokters van koning Boudewjjn deze slechts met veei moeite hebben kunnen bewegen naar Zuid- Frankrijk to '-'ertrekken. De vorst had zijn bezoeker, lan de ge teisterde gebieden namelijk willen voortzetten en was voornemens zich met geneesmiddelen te verdoven. Het blad brandmerkt sommige Engelse bladen, die zover gingen te beweren, dat eerste minister Van Houtte naar Nice was vertrokken, omdat koning Boudewijr. afstand wilde doen of hem wilde raadplegen over een voorgeno men huwelijk. JJE FRANSE Nationale Vergadering heeft Donderdag even na midder nacht met 344 tegen 206 stemmen besloten amnestie te verlenen aan de Elzassers, die in het proces-Oradour waren veroordeeld. De amnestie betreft twaalf Elzassers, die tijdens de oorlog tot dienstneming in het Duitse leger waren gedwongen en beschuldigd waren van oorlogsmis daden, bedreven te Oradour-sur-Glane. ter voor Duitsland zou toekennen, ver sterken nu de vrees dat ze na lang durige en ingrijpende discussies tenslotte door de overige landen niet zullen kunnen worden aanvaard. Ir feite zouden daardoor de overeenkom sten. die de experts na maandenlange studie hadden bereikt, weer op losse schroeven dreigen te worden gezet. Niet alleen Duitsland heeft namelijk al bezwaren tegen de Franse protocollen gemaakt, ook in Brussel heeft men al doen verluiden, dat er geen enkele re- "den is waarom België, dat ook over zeese verplichtingen heeft, nier op de zelfde rechten als Frankrijk aanspraak .zou maken. Dat betekent dus dat, evenals Frankrijk, ook België en Ne derland zeer waarschijnlijk eveneens over eer deel der „geïntegreerde" tróepen directe zeggenschap wil be houden in geval zulks in eiger ogen voor de rust of de orde in de over zeese gebieden gewenst zou zijn. Een voornaam deel van het Europese leger zou uiteraard aldus aan het boven nationale gezag onttrokken worden. En alleen Italië en Duitsland, die bui ten Europa geen belangen meer bezit ten, zouden ten behoeve van de Euro- Het ontwerp in zijn geheel werd met 348 tegen 217 stemmen goedgekeurd. De veroordeling der Elzassers' had, zoals bekend, hevige protesten in de Elzas uitgelokt. Het betrokken /ets- ontwerp is hiervan het gevolg, maar het heeft o.m. scherpe Critiek onder vonden van de zijde der familieleden der slachtoffers van het bloedbad in Oradour. Het wetsontwerp heeft o.m. tot ge volg, dat de familieleden van de slacht offers van de massamoord geen schadevergoeding van de twaalf El zassers zullen kunnen eisen. De staat zal schade vergoeden. De communis ten, de meeste socialisten en enkele afgevaardigden van andere fracties stemden tegen de amnestie. De com munisten achtten de vonnissen te licht. Het ontwerp wordt heden (Donder dag) door de Raad van de Republiek behandeld. De nationale vergadering moet het dan nog in tweede lezing goedkeuren. Het zal waarschijnlijk Vrijdag worden afgekondigd. In dat geval zullen de twaalf Elzassers naar huis kunnen terugkeren. Tijdens het debat weenden vele afge vaardigden zonder terughouding. Men nam een minuut stilte lil acht ter na gedachtenis van de vermoorde burgers van Oradour. De nationale vergade- pese verdediging, van al hun (toe komstige) militaire macht afstand moeten doen. Van Duitse zijde is al vastgesteld, dat een dergelijke rege ling als onaanvaardbaar van de hand za worden gewezen, omdat eo'n op- lossi.ig door de regering in Bonn als een discriminatie zou moeten worden beschouwd. Met deze wetenschap voor ogen kan men slechts met een zeer getemperd optimisme de besprekingen tegemoet zien die deze week op „internationaal niveau" in Parijs zullen beginnen. ring besloot alle 642 slachtoffers posthuurn te eren. De twaalf Elzassers waren wegens hun aandeel in de massamoord tot dwangarbeid veroordeeld. De afgevaardigden var. de Elzas hadden in de juridische commissie ge dreigd af te treden, indien het .vets- ontwerp niet zou worden aanvaard. Het comité der vereniging van fami lies van slachtoffers van Oradout heeft Woensdag te Limoges besloten, nu het wetsontwerp op amnestie voor de veroordeelde Elzassers is aan genomen, het kruis van hot Legioen van Eer te verwijderen van het massa graf, wegens „deze nieuwe belediging van de martelaren". De politiek van Israël Het Israëlische parlement heeft zich achter de regering geschaard wat betreft de politiek t.a.v. ds Sovjet-Unie. Drie moties van wan trouwen van linkse zijde werden met 79 tegen 16 stemmen verworpen. Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, gel dig van Donderdagavond tot Vrij dagavond: Zwakke tot matige wind hoofdza kelijk tussen West en Zuid. Over wegend zwaar bewolkt mét tijde lijk enige regen of motregen en plaatselijk nevel of mist. Weinig verandering in temperatuur. Morgen: Zon op: 7.46 u.; onder: 18.03 u. Maan op: 9.53 u.; onder: 2.11 u. "VTu de militaire hulpverlening in de door de overstroming getroffén ge bieden op enkele uitzonderingen na is opgeheven en de onderdelen weer naar hun garnizoenen zijn teruggekeerd, heeft Hare Majesteit de Koningin in een dagorder haar grote tevredenheid betuigd met de prestaties, die onder zo moeilijke omstandigheden geleverd zyn. In deze dank heeft zij ook de buiten landse militairen, die onschatbare diensten hebben bewezen, betrokken. Ook de chéï van de generale staf, generaal Hasselman, had al in een dag order zijn waardering voor het werk der militairen geuit. Het Leger, dat eigenlijk nog in opbouw is, heeft ge toond voor zijn taak berekend te zijn. Het bleek paraat en deed zijn werk met grote toewijding, met een ijver en volharding, die van opofferingsgezind heid getuigde. Militairen, die niet daad werkelijk in het overstromingsgebied werkzaam konden zijn, maar in hun kazernes waren geconsigneerd en in reserve werden gehouden, betreurden dat, omdat hun niets Liever zou zijn ge weest, dan ook de handen uit de mou wen te steken en een aandeel te heb ben in het reddingswerk. Men kan zich voorstellen, dat de bewoners van ce getroffen gebieden de militairen node zien vertrekken. En eigenlijk ls het zo, dat men zich hier en daar afvraagt, of het wel 'juist is de troepen terug te trekken, terwijl nog zo veel te herstel len en te redderen valt. Een Ameri kaanse afdeling heeft een kloek be sluit genomen: zij blijft werkzaam, tot de djjk, die zij voor haar rekening heeft genomen, geheel hersteld is. Dat heb ben wij op ons genomen en dat zullen wij volbrengen, zo verklaarden zij. Het doet deugd, dat militairen van onder scheidene nationaliteiten op zo voor treffelijke jvjjze samenwerkten. Zo leerden zij elkaar kennen en waarderen in de vervulling yan-een taak. zij zich met hapt-, en ziel gayen.^". Het begrip van èen Europees leger iiTona hierdoor nader gekomen en ook hier door is op treffende wjjze -gebleken, dat tis Europese uuegratie geen her senschim is en op een gezonde basis kan worden verwezenlijkt. Dit ls, b$j alle ontzetting, die de ramp heeft ver wekt. ongetwijfeld een lichtpunt, waar van men de betekenis niet hoog -ge noeg kan waarderen. De lof. de mili tairen gebracht, is ten volle verdiend. De prestaties van hoog en laag zullen er zeker toe bijdragen, het aanzien van de krijgsmacht sterk te verhogen. TAe discussie over de sluiting van de zeegaten, die onder de indruk van de watersnoodramp op gang is ge komen, wordt thans op hoog niveau voortgezet. Deskundigen hebben er hun mening over gegeven en onomwonden verklaard, dat technisch bezien de uit voering mogelijk is. Prof. ir. J. Th. Thijsse, directeur van het Waterloop kundig Laboratorium te Delft, die in verband met de overstroming uit de Ver. Staten naar ons land is terugge keerd, heeft in een persgesprek niet verheeld, dat aan de uitvoering grote moeilijkheden zijn verbonden en dat het werk veel meer vaardigheid en ook veel meer financiële offers zal vergen dan de afsluiting van de Zuiderzee. Merkwaardig is. dat prof. Thijsse wees op de moeilijkheden met betrekking tot de afvoer van water en (js van de grote rivieren, terwijl een ander des kundige. die niet by name genoemd werd. in een persgesprek eerder het tegenovergestelde beweérde. Ook hier zouden voordelen naar voren komen, zo verklaarde hij. waarbij hjj verwees naar de Gelderse IJssel, die van de zee is afgesloten, zonder dat dit tot bezwaren leidt. Wij laten het graag aar de deskundigen over om ten aan zien van dit punt. dat uit de aard van de zaak van het grootste belang ls, tot klaarheid te komen. De onbekende woordvoerder heelt er op gewezen, dat door het sluiten van de zeegaten de kustlijn van ruim 1500 km tot onge veer 500 km wordt teruggebracht en dat hiêraan grote "oordelen zijn ver bonden. is zonder meer duidelijk. Intus sen. wij wezen er al op. met een hand omdraaien zal men de zeegaten zeker niet dichten. Prof. Thysse, die het pro bleem heel nuchter beoordeelde, stelde minstens twee laren voor studie en het maken van een project, terwijl hij voor de uitvoering minstens tien jaren nodig achtte. De tweede zegsman weeser op. dat het vraagstuk al lang in studie is en dat de huidige minister van Waterstaat, mr. Algera, vóór de cata strophe nog op de urgentie gewezen heeft. Hij was van oordeel, dat de vele ministerwisselingen aan het departe ment zes in zeven jaar weinig bevorderlijk zijn voor het betrachten var voortvarendheid. In ieder geval het vraagstuk wordt nu ernstig bestudeerd en w\j zullen te gelegenei tijd .vel ver nemen,, wat de resultaten er van zijn. Onze waterbouwkundigen zouden zich door de uitvoering met nieuwe lauwe ren kunnen omkransen!

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1