PUROL in huis! wessanen's koninklijke fabrieken n.v WORMERVEER^ In twee jaar tijd wordt het gewicht van een kalf ongeveer vertienvoudigd Geen wonder dat de voeding van de dieren in deze tijd zeer belangrijk is en van veel invloed kan zijn op de latere productie Zorgt U daarom voor een voeding die aan alle eisen voldoet Uw dieren zijn het waard Neem geen risico I Neem WESSANEN's KALVERBLOKJES of -KORRELS AAN DE DRENTSE EN GRONINGSE VEEHOUDERS ASSEN Tel. 2269 K 5920 .DRENTEX" ONTVANGT: baconvarkens en andere slachtvarkens alle soorten slechtvee en kalveren LEVERT: productiekoeien onder garantie en prima biggen voor de baconmesterij GERMISAN Vergroot Uw oogstzekerheid Mïradter rissco.... door zaaizaad- ontsmetting met GERMISAN (nat of droog.) GERMISAN geeft een gezond, sterk en gelijkmatig gewas. Bovendien betekent de toepassing van GERMISAN 1 5-20°/0 besparing op het zaaizaad. Uft V Vraagt Uw leverancier of: LANDBOUWBUREAU WIERSUM GRONINGEN omvang van de verschillende rijks voorlichtingsdiensten, worden ook bij zondere onderwerpen, die in het ver slagjaar van belang waren, besproken. 3. Onderzoek. Na een korte vermel ding van de stand der coördinatie van het landbouwkundig onderzoek en de uitbouw en uitrusting van de onder zoekingsinstituten, volgt een bespre king van de vraagstukken waarop het onderzoek gericht was. 4. Landbouwcrediet. Besproken wor den de behoefte aan kapitaal bij de boeren en tuinders, de invloed der credietbeperkende maatregelen van de Nederlandsche Bank, de verlening van borgstellingen middels daartoe opgerichte instellingen, enz. 5. Kleine boerenbedrijven. In tegen stelling tot voorgaande jaren is aan dit onderwerp thans een afzonderlijke paragraaf gewijd. 6. Landverhuizing. Naast een alge meen gedeelte wordt ook dit jaar weer de emigratie naar de verschil lende landen behandeld. 7. Juridische aangelegenheden. Een kort overzicht wordt gegeven van de in het verslagjaar tot stand gekomen wetten en ingediende wetsontwerpen alsmede van de afgekondigde alge mene maatregelen van bestuur.. 8. Landbouw-Egalisatiefonds. Een overzicht wordt gegeven van de oor spronkelijke en de gewijzigde begro ting van inkomsten en uitgaven van dit fonds, dat iri 1951 zijn tweeledig karakter (landbouwpolitiek en con sumentensubsidies) heeft behouden. Aan buitenlandse betrekking is dit jaar een afzonderlijk hoofdstuk VI ge wijd. Het laatste hoofdstuk (VII) behan delt de bedrijfsuitkomsten in 1950 (boekjaar Mei 1950/'51). In tegenstel- Bij brand- en snijwonden, Pijnlijk* kloven. Ruw* handen en Schrale huid. ling tot vorige verslagen zijn de ver strekte gegevens niet meer ontleend aan bedrijven, waarvan de boekhou ding door landbouwboekhoudbureaux wordt verzorgd, doch aan bedrijven, waarvan het L.E.I. de bedrijfsecono mische boekhouding bijhoudt. Daar deze uitkomsten uiteraard niet geheel aansluiten bij de cijfers, welke in het Verslag over 1950 zijn opgenomen, zijn in het huidige verslag de uit komsten van verscheidenejaren ge geven. De prijs van het verslag, dat dit jaar een omvang heeft van 388 bladzijden (ongerekend het voorafgaande „Kort overzicht")is op 6.vastgesteld. Bestellingen kunnen worden gedaan bij de afdeling Documentatie van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, Kamer 328, Be- zuidenhoutseweg 30 te 's-Gravenhage en bij de erkende boekhandel. Van de boekenplank Catalogus Land- en Tuïnbouw- uitgaven, herfst 1952. Tjeenk Willink Zwolle. Deze catalogus bevat niet slechts een opsomming van de werken en werkjes, welke op land- en tuinbouw gebied bij Tjeenk Willink zijn ver schenen, maar bij elk boek wordt een korte omschrijving gegeven van de stof, die er in behandeld wordt, zo dat zij een goede gids is voor degenen, die over een bepaald onderdeel van de land- en tuinbouw voorlichting wenst. Dr Ir J. Doeksen, Erfelijkheid en Fokkerij bij hoenders. Tjeenk Willink Zwolle. Ing. 3.70. Een boekje, dat voor de practijk van de hoenderfokkerij van betekenis is. De schrijver heeft getracht de stof op eenvoudige wijze te behandelen, op- hest Rode Hoestpoeders van Mijnhardl .-„„«T..,m/» u»J-WV.JUJ-V-s.-'-ttE Doos SO ct dat het boek voor ieder leesbaar zou zijn en wij zijn van mening, dat hij daarin geslaagd is. Herdrukken. J. Groeneveld, Kennis van de grond, grondbewerking en grondverbetering. 11e druk. Tjeenk Willink, Zwolle, 1.80. Deze druk is vrijwel gelijk aan de vorige. I. J. Schroevers, Plantkunde voor landbouwwinterscholcn, 10e dr. Tjeenk Willink, Zwolle. 2.50. Deze druk is vrijwel gelijk aan de vorige. G. J. Lieshout, Rekenen voor het landbouwonderwijs I, 2e druk. Tjeenk Willink, Zwolle. 2.-. Dat zo spoedig een tweede druk nodig was, bewijst, dat het boekje er in gegaan is. Dat is misschien mede te danken aan het feit, dat de opga ven zeer eenvoudig en duidelijk ge steld zijn. Naar ons gevoelen zijn er heel wat sommetjes, die voor jongens, die de zevende klas der lagere school achter de rug hebben, wel wat al te „gemakkelijk" zijn. Ir J. van Laarhoven, Doelmati ge Veevoeding, 5e druk. Tjeenk Willink, Zwolle, 2.—. In deze druk is de opstelling van voederransoenen gekoppeld aan de omstandigheid, dat het noodzakelijk is, veel bedrijfsvoer in de rantsoenen op te nemen, terwijl een andere methode van prijsvergelijking is op genomen. Een aantal vraagstukken Gevraagd: een fl. Boeren knecht, P.G., goed kunnen de melken en met boerenw. bekend. Goede beh. Adres: P. Kastelein, Dorp 115, Zeg veld. geven gewenste oefenstof. Het wil ons voorkomen, dat de door de schrij ver aangegeven methode van prijs vergelijking niet eenvoudiger en niet begrijpelijker is dan de algemeen toegepaste. In dat opzicht verschil len we dus van de schrijver. Ir A. Hylkema en K. Bosje,, Melkkunde, 14e druk. Tjeenk Willink, Zwolle, 2.20. De vragen, die vroeger afzonderlijk verschenen, zijn nu in het boekje op genomen. Verder zijn vrijwel geen veranderingen aangebracht. H. J. Frankcna, Wisselbouw, de betekenis van Kunstweiden. 2e druk. Tjeenk Willink, Zwolle. 1.30. Hierin wordt het bedrijfsstelsel be handeld, waarbij gras- en bouwland regelmatig afwisselen. Vast gras- 'en bouwland komen dus niet voor. Te recht merkt de schrijver op, dat het toepassen van wisselbouw zeer hoge eisen stelt aan de organisatie van het bedrijf als geheel. ONDERLING BOEREN VERZEKERINGSFOND S. De organisatie van en voor de boer. Inlichtingen omtrent een verzekering bij het O.B.F. kunt U inwinnen bij Uw coöperatieve zuivelfabriek, bij de districtskantoren van de C.M.C., ten kantore van het O.B.F. (Sophialaan 2, Leeuwarden) of bij onze medewerkers Tj. Anema, Essesteynstraat 148, Voor burg, Tel. K1700- 778341; P. S. Een hoorn, Zijdewind 227, Oude Niedorp, Tel. K 2262-282; H. v. Geelen, Lom- bardstr. 15, Alkmaar, Tel. K 2200 - 3218.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4