Brabant en Zeeland ZIJ DIE ONS ONTVIELEN De ramp die Z.W. Nederland trof, heeft ook in de gelederen van de Zeeuwse C.B.T.B. slachtoffers gekost. Een volledig overzicht kunnen wij U nog niet geven. Hier volgt de voorlopige droeve lijst: J. Sandee en echtgenote en jongste kind, te Ellewoutsdük. Joh. Krabbe en echtgenote, te Nieuwerkerk (Sch. en D.). J. M. den Boer en gezin, te Dreïschor. God schenke hun nabestaanden Zyn troost. Gedenken wij hen in ons gebed. ZITDAGEN BOEKHOUDBUREAU C.B.T.B. IN ZEELAND. Middelburg: Iedere Donderdag in Café Groenewege. Oostburg: Iedere tweede Woensdag van de maand in café de Vuyst Axel: De eerste Zaterdag van iedere maand in Hotel „De Graanbeurs" Noordstraat. Scberpenisse: De tweede Woensdag van iedere maand in Hotel „De Gouden Leeuw". De verspreide leden op het eiland rholen worden maandelijks aan huis bezocht. EVACUATIE-ADRESSEN. Vriendelijk doch dringend verzoe ken we aan al onze leden om evacua tie-adressen van leden aan ons door te geven. Van een groot aantal onzer leden weten wij de huidige verblijfplaats nog niet en het is erg moeilijk deze via diverse instanties te weten te ko men. Daarom verzoeken wij de medewerking van onze leden ons hierbij te helpen en ons, indien U zulks weet, de namen en adressen en geëvacueerde leden te berichten. Ook de geëvacueerden zelf, verzoe ken wij vriendelijk, voorzover zij zulks nog niet deden, ons zo spoedig mogelijk hun nieuw adres te melden. Bij voorbaat dank voor Uw mede werking. Het Secretariaat van de Zeeuwse C.B.T.B.. Boudewijn de Witte straat 11, Goes. RÏJKSLANDBOUWCONSULENT VOOR DE ZEEUWSE EILANDEN. Het kantoor van de Rijkslandbouw- consulent Dr. Ir. C. W. C. van Beekom is thans gevestigd: Grote Markt 24, Tel. K 1100-2347-2348. HET KANTOOR van de plaatselijke bureauhouder voor Oostelijk Zuid-Beveland is tijdelijk gevestigd: Schoorse Zandweg 26, tele foon 01102/478 te Schore bij de Rijks weg over de brug. De P.V.C. voor Zeeland. JAARVERGADERING Gewest Walcheren van de Zeeuwse C.B.T.B. Op D.V. Maandag 23 Februari a.s. hoopt de afdeling Walcheren van de C.B.T.B. haar jaarvergadering te hou den in Schuttershof te Middelburg. Aanvang 130 uur n.m. Na afhande ling van de huishoudelijke zaken spreekt: Mr. Dr. W. Rip te Voorburg over: „Kracht en zwakheid in de Ne derlandse Landbouw". Op aller opkomst wordt gerekend. Namens het Bestuur, JAC. WATTEL, Gapinge, secr. Aan alle Zeeuwse vrouwen en meisies. die zich interesseren voor de grote TENTOONSTELLING voor Handwerken. De Provinciale Handwerkcommissie deelt mede, dat de aangekondigde grote Nationale Tentoonstelling van Handwerken, waar aan toegevoegd zou worden een Provinciale Tentoon stelling. in verband met de tijdsom standigheden op 17 en 18 Maart a.s. niet doorgaat. De inleveringsdatum van de ge vraagde stukken vervalt hiermee. De plannen zijn er om deze Unieke Tentoonstelling nu in de eerste helft van Juni in onze Provincie te hebben. Wij mogen tegen die tijd misschien wel weer op Uw medewerking reke nen. Wij hopen later de nieuwe datum van inlevering aan U bekend te ma ken. Namens de Commissie, T. GEELHOED. RECTIFICATIE: In afwijking van hetgeen in ons blad van 30 Januari j.l. abusievelijk werd afgedrukt, is het waarderings stelsel bij de kwaliteitscontrole van de aan de Coöp. Melkinrichting te Middelburg, de Koena te Vlissingen en het ontvangstbedrijf van Hollandia te Goes aangevoerde melk als volgt: Waarderingscijfer na 1 Januari 1953: Kwaliteits-klasse I. A goed, waar decijfer 36, 35, 34, premie per kg. melk 0.50 cent. Kwaliteitsklasse B. waardecijfer 33, 32. 31. premie per kg. melk 0.25 cent. Kwaliteitsklasse II, voldoende, waardecijfer 30 t.m. 25. Kwaliteitsklasse III. A, waardecij fer 24, 23, 22, korting per kg. melk 6.25 cent. Kwaliteitsklasse B, onvoldoende, waardecijfer 21 t.m. 0, korting per kg. melk 0.50 cent. Bij elke 2-weekse bussen-inspectie zal voor een afwijkende bus een punt worden afgetrokken. Ons eigen hoekje We zijn al weer enkele weken in het nieuwe jaar. Opmerker heeft al verschillende weken verstek laten gaan, en is ons eigen hoekje niet in onze eigen editie verschenen. Mis schien is het U niet eens opgevallen. Laatst was ondergetekende op een vergadering waar de klacht geuit werd door iemand, die reeds veel in de Zeeuwse Landbouwbladen geschre ven heeft en van wie verschillende boeken uitgegeven zijn, dat er vaak zo weinig en/of slecht in deze bladen gelezen word. Als zo iemand dit mee maakt dan kan opmerker zeker niet meer verwachten. Daarom deze vraag in ons eerste stukje van 1953: Schrijf nu eens aan het Secretariaat van de C.B.T.B. in Goes hoe U over dit hoek je denkt. Schrijf het eerlijk, ook wan neer het U niet bekoort. Gaarne wil len wij ideeën van Uw kant in over weging nemen. Wilt U korte artike len of vervolgartikelen? Uw bestuur wil zo veel mogelijk de wensen van de leden bevredigen en hun een goe de krant bieden die wel gelezen wordt. Waar U ook uit leren kunt. Opmerker wil zich gaarne schik ken naar de wensen van het Bestuur en leden. Noem maar onderwerpen. Wanneer we kunnen zullen we er over schrijven. Vragen zullen we gaarne beantwoorden. Genoeg hierover, horen we niets, dan gaan we op Éte oude voet voort. Maar toont U nu eens' active C.B.T.B.- ers, spreek er desnoods eens over op Uw vergadering, maar laat deze vraag niet onbeantwoord. We kunnen alleen door mee te werken een goede orga nisatie krijgen en ook een goede Zeeuwse Editie. Daar gaat het toch om nietwaar. De Zeeuwse C.B.T.B. heeft het niet ge makkelijk. Velen zijn nog verkeerd georganiseerd. Alleen door het bele ven van onze principes en het leve ren van goed technisch-organisato- risch werk, ook door U, kan er veel bereikt worden. OPMERKER. AFDELING GRIJKSKERKE. Een dezer dagen hield de afdeling Grijpskerke van de Zeeuwse C.B.T.B. haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer A. P. Koster, wees op de bij zondere omstandigheden waaronder wij samenkwamen met name de Na tionale ramp welke Nederland heeft getroffen en wekte op tot gebed en medeleven. Na de notulen volgden enige mede delingen waarna secretaris en pen ningmeester hun jaarverslag uitbrach ten. De voorzitter en de heer Jacob Wisse wensten voor een herkiezing als bestuurslid niet meer in aanmer king te komen. In hun plaats werden gekozen de heren Chr. Riemens en A. Geschiere SPzn. P. Geschiere werd herkozen. Ons bestuurslid A. Poppe hield een inleiding over: Organisatie en bewust leven. Op duidelijke en eenvoudige wijze werden we gewezen op onze roeping als C.B.T.B.-ers om bewust lid te zijn van onze organisatie die be doelt de ere Gods op elk terrein van het leven uit te dragen. Een korte be spreking volgde. De vice-voorzitter sprak woorden van dank tot de scheidende bestuurs leden en tot de voorzitter. Hierna sluiting op de gebruikelijke wijze. J. H. GESCHIERE, secr. VERSLAG van de Jaarvergadering van de afd. Zeeland van de C.J.B.T.B., ge houden op 31 Jan. '53, te Oost burg, 's morgens in „De Vuyst", 's middags in het „Ledeltheater". Vervolg. De spreker zegt dat de kunst dikwijls met de kunstenaar vereenzelvigd wordt, en aangezien een kunstenaar dikwijls weinig achting geniet, soms een raar mens is, is het duidelijk hoe hoog de kunst gelaxeerd wordt. Maar wat is kunst eigenlijk? Het is de hun kering naar het Paradijs; de hunke ring naar de harmonie. Kunst vraagt harmonie; harmonie in lijn, in kleur e.d. Ook in de kunst komt de anthi- tese, de tegenstelling naar voren. Er is een naar Christus, naar de Schep per gerichte kunst; maar er is ook een naar de Satan gerichte kunst. Dan zijn we bij de duivel te biecht. De kunst van een land is de thermometer om de geestelijke toestand van dat land te meten. Kunst mag geen reli gie worden. Geen kunst om de kunst. Kunst tot ere van God! Laat de be studering van het kunstvraagstuk niet liggen. Bestudering er van behoort mede tot de principiële vorming. De voorzitter zegt de spreker har telijk dank voor zijn boeiend betoog. De vergadering wordt nu toegespro ken door Mr. K. Hoekzema, de heer Booy, de heer Risseeuw en onze Bondsvoorzitter. De sprekers worden door de voorzitter beantwoord; ook wordt Ds. H. C. P. M. Wiebosch, Ned. Herv. Predikant te Biervliet hartelijk verwelkomd. Na de pauze voert West Zeeuws- Vlaanderen op: „Als de gieren aas zien". Een daverend applaus bewijst dat de aanwezigen van dit op zeer goede wijze opgevoerde stuk hebben genoten. De Chr. Muziekver. „Excelsior" uit Cadzand brengt nu op. voortreffelijke wijze enkele nummers ten gehore. Ds. Wiebosch spreekt nu een op wekkend woord n.a.l. van Matth. 13 vs. 4. Wij zingen nog: „Op U, mijn Heiland, blijf ik hopen", waarna Ds. Wiebosch voorgaat in dankgebed. Redacteur: Drs J. J. KNTBBE, Boudewijn de Wittestraat 11, Goes, telefoon no. 2574 (na 6 uur 's avonds telefoon no. 2641), gironum mer 347676 Adres Boekhoudbureau C.B.T.B.: St. Jacobstraat 15 te Goes, telef. no. 2430. BEKENDMAKING. Onder verwijzing naar de „Teelt verordening zaaimais 1951" (Voedsel voorzieningsblad no. 3 d.d. 14 Jan. '52) deelt de Provinciaal Voedselcommis- saris voor Zeeland, namens het Be drijfschap voor Zaaizaad en Pootgoed voor Akker- en Weidebouw mede, dat onderstaande telers voornemens zijn de achter hun namen vermelde op pervlakte voor de oogst 1953 met zaai mais te telen. Bovengenoemde verordening houdt o.m. in dat het telen van mais op een afstand van minder dan 200 meter van vóór 15 Februari van het desbetref fende jaar aan te wijzen percelen, is verboden. Wanneer belanghebbende telers me nen, dat zij door een verleend voor- rangsrecht in hun onmiddellijke om geving te sterk in hun bedrijfsvoering worden benadeeld, kunnen zij bij hun P.B.H. een bezwaarschrift tegen het verlenen van dat voorrangsrecht in dienen vóór 1 Maart a.s. Geregistreerde percelen zaaimais voortvloeiend uit de „Teeltverorde ning Zaaimais 1951". District IV. Fa. D. J. v. d. Have: Breede Wate- ring/Kitskinderen (perceel Brazilië), Sectie B no. 23-24-25, Kapelle, 4 ha. Fa. D. J. v. d. Have: Stengewei Sec tie B no. 509, Kapelle, 0.40 ha. Fa. D. J. v. d. Have: Argentinië Sec tie A, no. 195, Kapelle, 0.10 ha. Fa. D. J. v. d. Have: Paukenshoek Sectie E, no. 321/322, Kapelle, 0.15 ha. Fa. D. J. v. d. Have: Den Bok, Sectie E. no. 218-219-220, Kapelle, 0.15 ha. Fa. D. J. v. d. Have; Flora Sectie A no. 210, Kapelle, 0.15 ha. W. J. Bierens: Brede Watering Be westen Ierseke, Sectie I no. 220 (Schore), Kapelle, 2.30 ha. P. Scheele: Willem Annapolder G31 ged., Kapelle, 2 ha. C. de Vrieze en Zn.: Brede Wetering bewesten Ierseke, Sectie L. 1023-1024 (Schore), Kapelle, 2.31 ha. Mij. „De Wilhelminapolder, Wilhel- mïnapolder, Kattendijke, 5 ha. Mij. „De Wilhelminapolder", Wilhel minapolder, Kattendijke, 5 ha. M. van Waarde, Wilhelminapolder, Kattendijke, 0.20 ha. Fa. D. J. v. d. Have, Langerek, Sec tie H. No. 310, Kattendijke, 0.10 ha. L. C. Nieuwenhuijze, Zuid Hoek 439 C.A., Kattendijke, 2 ha. P. de Koeijer, Olzendepolder H 80, Ierseke, 1.60 ha. Joh. Glerum, Willigenweg tegen de Zanddijk B.W.B.I. F 14, Kruiningen, 1.40 ha. District V. Fa. D. J. v. d. Have, Polder Baar land a.d. Zandweg t.o. Kerkhof, Sec tie D No. 49 en 51, Baarland, 3 ha. D. J. Dees, Scuurhoek Korte Wen den, Sectie B no. 1243, Oudelande, 1.40 ha. Fruitteeltbedr. Albertinehoeve, Sec tie D no. 14-106-107, Kloetinge, 3 ha. Wordt vervolgd. TO echt niet tot het betere fok- vee niet meer te koop is. Geef nu Uw op dracht aan: Zeeuwse Coöp. Vee Aan- en Verkoopver. G-A. Tel- 01100-3565

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 8