Bezwaren tegen dubbele regeling ontslagkwesties PUR0L Twee jongens vermist Vervoerspersoneel (18.000!) kreeg machtige bond De benden in West-Java worden weer actief Zoonlief reed een blokje om Geneeskundige Dienst B.B.: werk van barmhartigheid Slachtoffers watersnood JSgyPERDAG 19 FEBRUARI .1953 Pa^na 5 TWEEDE KAMER Waardering echter op uitzicht nieuwe arbeidsverhoudingen (Van onze parlementaire redacteur) Hoe is dit wetsontwerp eigenlijk tot stand gekomen? Deze vraag stelde gisteren in de Tweede Kamer Fr. Wit- tewaal van Stoetwegen (C.H.) bij de voortgezette behan deling van het wetsontwerp, dat nieuwe regelen wil stel len ten aanzien van ontslagkwesties. Aan deze vraag ver bond de C.H.-woordvoerdster een gedurfde veronder stelling. Wellicht is het zo, aldus Fr. Wittewaal, dat het. departement van „Justitie" op het idee kwam om een regeling te ontwerpen. Toen deze regeling klaar was moest „Sociale Zaken" er van zelfsprekend ook in worden ge kénd. Maar wat zei „Sociale Za ken", daar hebben we al lang een regeling voor, die goed werkt. Dus in de prul'lemand? Neen, zo ver heeft men niet willen gaan. Men heeft getracht om aanneme lijk te maken, dat de nieuwe re geling naast de bestaande zin heeft. Of het inderdaad zo is gegaan, wagen wij te betwijfelen en ook Fr. Wittewaal wilde waarschijn lijk slechts op wat aantrekkelij ker wijze de grote moeilijkheid benaderen, die bij dit debat in het geding is. Nieuwe moeilijkheden Niet veel anders was het mr. Rijckevorsel (K.VJP.) vergaan. Hij merkte op, dat enerzijds een nieu we regeling wordt voorgesteld, maar dat de regering anderzijds, door de bestaande te willen hand haven, de indruk maakt, dat zij in die nieuwe regeling vooralsnog weinig vertrouwen heeft. En ver der toonde mr. van Rijckevorsel tal van tegenstrijdigheden tussen de bestaande en de nieuwe rege ling aan. Prof. Lemaire (groep Weiter) vroeg zich af of deze dubbele re geling eigenlijk geen rechtsonze kerheid schept omdat partijen straks, ook na de beslissing van het gew. arbeidsbureau nog niet weten waar ze aan toe zijn. Er wordt nu immers de mogelijkheid geschapen om de zaak daarna nog eens aan de rechter voor te leg gen. In breder verband gaat het ech ter ook nog om iets meer. De fi guur van de dubbele regeling moge niet fraai zijn, daarnaast Mei 1953. begrepen verschillende woord voerders toch ook wel, dat het eigenlijk nog niet goed mogelijk is om direct van de bestaande regeling op de nieuwe regeling over te stappen. Gebeurde zulks dan zouden alle ontslagkwesties zonder meer naar de rechter wor den overgeheveld, zonder dat vast staat, dat deze al voldoende voor deze taak is toegerust. Er hangen als zodanig allerlei vragen. Moet er voor zaken als deze een spe ciale rechter komen? Moeten er arbeidskamers worden ingesteld? Moet de rechter lekenbijzitters krijgen? Het waren vooral mej. Tenderloo (P.v.d.A.) en de heren v. d. Feltz (C.H.) en prof. Le maire (groep Welter) die zich hierover het hoofd braken, tot tegengestelde voorlopige conclu sies kwamen en aldus aantoonden, dat deze zaak nog allerminst ruSe'; en was het er slechts vrij algemeen over eens. dat de bestaande regeling op de duur •geleidelijk op de nieuwe zal moe ten overgaan. B.P.-tentoonstelIing uitgesteld Zoals gemeld zou 21 Februari a.s. in het hoofdkwartier van „de Nederlandse Padvinders" te 's-Gravenlhage een tentoonstelling worden geopend, gewijd aan le ven en werk van de stichter der padvindersbeweging Lord Baden Powell of Gilwell. In verband met de ernstige ge beurtenissen der afgelopen weken is besloten de opening van deze tentoonstelling uit te stellen tot 21 Maart a.s. Zij zal duren tot 24 Sinds Zondagmiddag worden in Maarssen twee jongens ver mist. Het zijn de 10-jarige Roel Bontrop en de 9-jarige Jaap Nienwhof. Zondagmiddag om twee uur zijn de jongens, als gewoonlijk, de denr uitgegaan. Toen zij niet op de normale tijd thuiskwamen werden de onders ongerust en waarschuwden de politie. De ouders hebben de gehele nacht overal in Maarssen ge zocht. Maandagmorgen heeft men aan de kinderen op alle scholen gevraagd, wie de beide iongens Zondagmiddag nog heeft gezien en toen bleek, dat zii voor het laatst od de Vaart- diik gesignaleerd waren. In deze omgeving hebben de ouders en de politie alles afgezocht, echter zonder resultaat. Maandagavond is een telexbericht aan de politie posten verzonden. De politie en een aantal man nen hebben in de loop van Dins dag alle akkers en trekgaten in het watergebied van Maarsse- H. A. Tromp, pionier K.N.V.B., overleden DEN BOSCH —Te St. Michiels gestel is in de ouderdom van 73 jaar overleden de heer Herma- nus Adrianus Tromp. Hij be hoorde tot de pioniers van de K.N.V.B. die hii in 1896—1898 als penningmeester en later als commissaris heeft gediend. Vele jaren lang was hij een van onze meest gezaghebbende scheids rechters. veen. in de omgeving, waar de iongens het laatste gezien ziiti. afgezocht, doch nergens kon men een sDoor. ook in het iis niet. ontdekken. Het signalement van de jon gens luidt: Jacob Nieuwhof, ge boren 2 November 1943. zwart haar. gekleed in zwart windjack, griize plusfour en rubberlaarzen. Roelof Bontrop. geboren 13 Fe bruari 1943. blond haar. gekleed in zwart windjack, beige plus four. groene bivakmuts en rub ber laarzen. Inlichtingen worden gaarne ingewacht door de rijks politie te Maarssen. telef. K. 3408—382. Lustrumplannen D.S.C. gaan niet door De plannen zoals die aanvanke lijk waren vastgesteld ter viering van het 2ste lustrum van het Deltse studentencorps zullen niet doorgaan. De oorzaak ligt bij de watersnood, tengevolge waarvan op een aantal industrieën geen beroep zal kunnen worden ge daan. Dit betekent dat de gepro jecteerde tentoonstelling over cul tuur en techniek geen doorgang zal hebzben. Er wordt nu door de lustrumcommissie aan andere plannen gewerkt. Treinverkeer Dordrecht— Gorcum wordt hervat Tussen Dordrecht en Gorcum zal vandaag te 7 uur voormiddag het treinverkeer volledig worden hervat overeenkomstig de in de reisgids vermelde dienstregeling. Aangezien tussen Dordrecht en Sliedrecht langzamer dan normaal moet worden gereden, zullen de treinen acht minuten vroeger dan in de reisgids is aangegeven, van Dordrecht vertrekken en in tegen gestelde richting 10 minuten later te Dordrecht aankomen. Ten be hoeve van inwoners van Slie drecht, die het station -aldaar niet kunnen bereiken, zuilen alle treinen te Baanhoek stoppen. De tijdelijke verbinding tussen Dor drecht en Gorcum met treinen en autobussen vervalt hiermede. Generaal Pereira naar Nederland DJAKARTA. 18 Febr. (P.I.- Aneta) Het hoofd van de Nederlandse militaire missie in Indonesië, eeneraal Pereira. is Woensdagochtend, vergezeld van overste Duitz, per vliegtuig naar Nederland vertrokken voor pe riodieke besprekingen. St. Raphaël in het goud Er is in deze dagen op ver schillende wijzen herinnerd aan de spoorwegstaking van 1903. Daaraan toegevoegd de medede ling, dat op 22 Februari a.s. de Nederlandse Katholieke Bond v. Vervoerspersoneel St. Raphaël zijn gouden bestaansfeest gaat herdenken, zou de mening kunnen doen post vatten, dat uit de sta king deze organisatie is voort gekomen. Maar dit is beslist niet het ge val. Men kende reeds in de ne gentiger jaren zelfstandige plaat selijke verenigingen van katho liek spoorwegpersoneel, o.a. te Zwolle. Deze brachten het initia tief op om te geraken tot een landelijke organisatie. Op 7 Dec. 1902 dus voor de staking werden de concept-statuten van St. Raphaël opgesteld en op 22 Februari 1903 had te Utrecht de officiële oprichtingsvergadering plaats. Rector Bult was de man, die hier de leiding in had. Toen de -bond er was, was een der eerste daden -zich te kanten tegen de staking van April 1903, welke een sterk politiek karakter had. Deze April-staking werd een bittere mislukking. En nu wil het verhaal dat de een paar honderd leden tellende St. Raphaël, die op dat moment uiteraard nauwelijks op zijn benen kon staan, mede-oorzaak van die mis lukking werd. Als dit -het geval ware geweest, dan was tevens bewezen, dat die staking, welke voor de Nederlandse Vereniging zo'n wansucces werd, toch wel een zeer twijfelachtige onderne ming is geweest. Als nu echter in het weekblad van de Neder landse Vereniging van 31 Januari j.l. over de April-staking wordt verklaard, dat zij reeds verloren was, voor ze begon, dan is tevens niet moeilijk vast -te stellen, in welk kamp in de afgelopen 50 jaren de grootste geestelijke evo lutie heeft plaats gehad. Vele overvallen en brandstichtingen DJAKARTA, 18 Febr. (PJ. - Aneta) Na een periode van betrekkelijke rust gedurende de afgelopen weken valt er een toe nemende activiteit van de benden in West-Java te bespeuren. In het Sukabumische gingen ver schillende rookhuizen voor rub ber in vlammen op. In het Pengalenganse werd de onderneming )rNegla" van de fa. Wetering Loeber aangevallen. In het Waterloopkundig laboratorium te Delft is men op het ogenblik druk bezig met het nemen van proeven, in verband met het eerste te dichten grote gat in de beschadigde dijken van Zuid-west Nederland. Dit zal zijn het 65 meter lange en vijf meter diepe gat ten Oosten van Hellevoetsluis. De heer D. Gersie, opzichter van het werk bij het gereconstrueerde gat, laat twee betonnen pontons gevuld met klei, zand en stenen, tijdens de vloed-eb-kentering zakken. De onderneming „Ardjuna" van de firma Geo Wehry, gelegen op de grens van het Pengalenganse en het Garutse, werd aangevallen door een bende ter sterkte van 700 man. Deze bende reed met twee vrachtauto's de tuinen van de onderneming binnen. Een der employe's werd gedwongen twee vrachtauto's van de onderneming aan de bende af te staan, bene vens zijn persoonlijke bezittingen, 10.000 rupiah, acht ton rijst, ben zine, materialen enz. In het Bandjarse werd de thee onderneming „Tjisaga" van de Societé Franco-Neerlandaise aan gevallen door een bende van 120 man. De 18 man sterke bezet ting van de op de onderneming gelegerde politiepost weerde zich met haar wapens tegen de over macht en kon voorkomen, dat de bende oprukte naar de woningen van de administrateur en de em ployes, Een drooghuis met 10.000 kg crêpe-rubber werd verbrand. De schade bedraagt hier een kwart millioen rupiahs. Bij deze overvallen werd tot heden geen melding gemaakt van slachtoffers. (Advertentie) Ruwe huid Ruwe handen Ruwe lippen Post voor thuisvarende Korea-militairen Post voor de naar Nederland terugkerende militairen van het Nederlands detachement verenig de naties, die od 15 Februari uit Korea ziin vertrokken, dient wil zij in de tussenhavens kunnen worden uitgereikt uiterlijk od 27 Februari in Ne derland ter oost worden bezorgd. Het adres moet als volgt lui den: rang. naam en voorletters, legernummer, n.d.v.n. od thuis reis naar Nederland. Amsterdam- SchiDhol-Militair. De namen van tussenhavens en schio mogen dus niet worden vermeld. Wel kan van de staking worden gezegd, dat zij bevorderlijk is geweest voor een sterke toena me van het ledental van Sint Raphaël. Want in Februari ge start met een paar honderd le den, telde de nieuwe organisatie er op het eind van dat jaar reeds 2133. Bij het uitbreken van de eerste wereldoorlog was dit ge stegen tot 5042. In 1931 werd een ledental bereikt van 14.881, het hoogste aantal in 40 jaren. Nu is het rond 18000. Reeds in 1905 besloot. St. Ra phaël tot vorming van een weer standsfonds, onder de gecamou fleerde naam „ondersteunings fonds". Toen de bond in 1914 voor de eerste staking kwam te staan, was St. Raphaël de enige organisatie, die onmiddellijk de nodige gelden op tafel kon bren gen om de Haagse trammannen in hun strijd ook financieel te steunen. De staking slaagde.... Op de bres Vermeldenswaard is de rol, welke St. Raphaël heeft vervuld om in het reglement Dienstvoor- waarden 1921 trots sterk ver zet van de Nederlandse Vereni ging de bepalingen omtrent kinderbijslag voor het personeel opgenomen te krijgen. Eerst 20 jaren later ging de regering er toe over. Heeft St. Raphaël altijd voor- het grootste deel bestaan uit spoorwegpersoneel, ook tramweg personeel (later gewijzigd ir autobuspersoneel) heeft van 1903 af zijn aandeel gehad in de groei en ontwikkeling van de bond. Na de jongste wereldoorlog is daarbij gekomen het personeel van v. Gend Loos en sinds 1950 ook dat van de burgerlucht vaart. In 1947 werd besloten tot zodanige wijziging van structuur, dat St. Raphaël werd een bond van vervoerspersoneel, onderver deeld in bedrijfsgroepen: spoor wegen, wegvervoer en burger luchtvaart. Op internationaal terrein heeft St. Raphaël baanbrekend werk verricht door de oprichting, in 1921, van de Chr. Internationale van Spoor- en Tramwegpersoneel. Dat het Mgr Mutsaertsoord in Venlo de parel is aan de kroon, wie zal dat willen ontkennen? Hier is bewezen wat solidariteit en offerzin vermogen. Zaterdag a.s. zullen in dit herstellingsoord in een stille plechtigheid Mgr Mutsaerts en pastoor Donders worden herdacht, die hier hun laatste rustplaats vonden. Op Zondag 22 Februari zullen er in plm. 160 plaatsen in Neder land H.H. Missen aan God wor den opgedragen als dankoffer voor hetgeen mocht worden be reikt. Op 2 en 3 Mei volgt het jubileumcongres met officiële receptie in het Casino te 's-Her- togenbosch. Ernstige gevolgen In Culemborg werd Maandag een ernstig verkeersongeval ver oorzaakt door een ondoordachte daad van een jonge knaap, een zekere 17-jarige G. V. M., wo nende in de Lepelstraat. De vader van de iongen had bezoek van een vertegenwoor diger van een coöperatie uit Geldermalsen. die ziin Skoda- bestelauto voor de deur had ge parkeerd. Aangelokt door een ritje aar zelde de jongeman geen moment en hoewel hij de autoriikunst niet voldoende machtig was. startte hii het bestelwagentie en reed een blokje om. Aanvankelijk ging het goed en aangemoedigd door het succes gaf de onbezonnen bestuurder het wagentje meer gas. Od de hoek Nieuwstraat-Westerwal was hij de situatie, ontstaan door het verkeer, niet geheel meer de baas en wist niet beter te doen dan de wagen ineens te blok keren. Hierdoor sloeg de wagen, mede door de snelheid om. waar na deze tegen een blinde muur van de nogal smalle straat be landde. Mevr. v. B.. die met haar zoontje juist aan de kant van deze straat lieo. kon zich niet meer liidig uit de voeten maken, met het gevolg, dat beiden be kneld raakten. Een dokter constateerde bii mevr. B. een heuDfractuur en bii het drie-jarige jongetje een been breuk. Zii werden naar het St. Barbara-ziekenhuis overgebracht. De Dolitie heeft de zaak in on derzoek. I OM te beginnen moet üt je eens precies ver tellen, wie Stuifop en Stijfkop zijn. Daarvoor moeten we weer naar Ka- bouterbos toe, je weet wel. dat prachtige, schemer donkere bos, waar de dikke koning Kilo met al zjjn dwergjes woont. Stuifop en Stijfkop zijn nu twee van die kabouter mannetjes. Ze dragen ook helrode pakjes met rode puntmutsen, en ze hebben ook een baard, maar een veel mooiere dan de andere kabouters, op ko- (ning Kilo na dan. Die [barden van Stuifop en [Stijfkop zijn zo lang, dat jze bijna de punten van de iroodfluwelen kabouter- jmuiltjes kietelen en ze zijn |daaj-bij zo schitterend zil vergrijs, dat de maan er wel jaloers op kan zijn. Nu moet je verder we ten, dat Stuifop en Stijf- kop vlak naast elkaar wonen, ieder in een holle boom. Die bomen zijn pre cies hetzelfde, allebei een beetje knoestig en een beetje scheef, maar toch nog wat gezellige huisjes. Ook de tuintjes er omheen zijn precies hetzelfde, evenals de waterput en het schuurtje, die er in staan. En nu zul je het •misschien niet geloven, maar er was eens een tijd, dat Stuifop en Stijfkop daar vreselijk het land aan hadden. „Alles bij ons hetzelfde" iklaagden ze toen dikwijls, i, .hetzelfde huis en dezelf de tuin, hetzelfde schuur tje en dezelfde waterput, jazelfs dezelfde baard." „Maar wat hindert idat?" vroegen de andere [kabouters dan verbaasd, „ik zou best zo'n aardig huisje met zo'n mooie tuin willen hebben en ook wel zo'n prachtige baard. Het zou me niets kunnen sche len, dat die hetzelfde w lals„Maar ik wil nu Iwel eens iets anders!" viel [Stuifop hen bij deze woor den meestal in de rede en [tegelijkertijd knikte Stijf kop met een diepe zucht. En allebei dachten ze: „ik zou nu wel eens iets mooiers willen hebben dan hij." JA. Stuifop en Stijfkop probeerden elkaar elke dag de loef af te steken, maar dat lukte nooit. Ze leken wel tweelingen, die altijd dezelfde kleren droe- zien, wat een heerlijk ruim nest dat Is?" Stuifop kreeg een kleur van kwaadheid, zodat je haast geen onderscheid meer zag tussen zijn gezichtje en zijn rode puntmuts. ..En ik zeg je in het mijne!" schreeuwde hij, „ik ver wed er mijn baard onder." Dat was heel boud gespro ken, maar Stijfkop wilde De baarden van Stuifop en Stijfkop gen en dezelfde dingen hadden. Zo ging het ook, toen Stuifop op zekere dag dicht bij zjjn huisje een vogelnest ontdekte. Het was splinternieuw en het vogelpaar zat met trotse, stralende oogjes op de rand in het rond te kij ken. „Dat zijn mijn vo gels!" riep Stuifop opge togen, „die verzorg ik al leen. Ze krijgen lekker brood en als het erg droog wordt in het bos, klim ik met een bakje water de boom ln." Hij had het nog niet gezegd, of Stijfkop had ook zijn vogelpaar ge vonden, net in de boom daarnaastHoogst waarschijnlijk was dat paartje nog familie van het andere, want het leek er sprekend op en het tjilpte op dezelfde ma nier! Elke dag keken Stuifop en Stijfkop naar hun vo gels, maar hoe ze ook tuurden en staarden, ze konden geen verschil ont dekken. Op zekere keer kreeg Stuifop echter een idee. „Wacht eens!" zei hij, „nu is de tijd gekomen, dat onze vogels eieren gaan leggen. Lieve he meltje, wat ben ik be nieuwd, in welk nest de meeste jongen komen. Ik denk, dat het wel in het mijne zal zijn." Dat liet Stijfkop zich geen twee keer zeggen. „In het mijne natuurlijk" was zijn me ning:. „heb je al eens ge niet achter blijven. „Ik ook!" riep hij en op dat zelfde moment kwam er een kabouter-houthakker voorbij. Die schrok er vre selijk van en het duurde geen half uur, of heel het kaboutervolk wist, dat de mooie baarden van Stuifop en Stijfkop, die lange zil vergrijze haarden, op het spel waren gezet! Er volgde een spannen de tijd, dat begrijp je. Alle kaboutermannetjes leef den mee. Ze gingen elke dag naar de twee vogel nesten kijken, of er al jongen waren. „Nog niet" mompelden ze dan, „och, och, wat een zenuwach tige dagen. En waarvoor? Voor een paar vogeltjes meer of minder. Daar moeten nou zulke koste lijke kabouterbaarden on der verwed worden. Het moest gewoon verboden zjjn!" Ja, zo dachten alle ka bouters er over. Ze von den het toch zo doodzonde van die prachtige haarden. En eerlijk gezegd: Stuif op. die kleine driftkop, had verschrikkelijk veel spijt van zijn weddenschap en Stijfkop niet minder, al wilde hij dat niemand bekennen. Dat was dus w-el een heel moeilijk ge val. Een van de twee zil vergrijze baarden moest opgeofferd worden, terwijl niemand het wilde, in heel Kabouterbos niet. Ja, ja, hoe moest dat nu? Gelukkig, heel geluk kig wisten ook de twee vogelpaartjes van die rare weddenschap. En die zorgden samen voor een oplossing! Wat spraken ze dan af! Luister maar lie ver. wat ze deden. Op een morgen, toen het nog heel vroeg was en er piepende vogelstemmetjes uit de twee nesten opste gen, maakte een van de vogelmoedertjes een heer lijk zacht pakje van stro. Daar legde ze één van baar kindertjes in. Vader -*■ oakje bij een 'ie van stro in zijn sna.oj en vloog er mee naar de buren. „Voor zo lang dan" zei hij nog en daarna haastte hij zich terug. Wat was er ge beurd? Wel, in het ene nestje waren vier jongen gekomen en in het andere zes, maar dat aantal was nu stilletjes gelijk ge maakt. „Voor zolang", hadden de vogels afge sproken, „tot die malle kabouters daar beneden wat bedaard zijn." Ach ach, wat voelden die malle kabouters zich opgelucht, toen ze een uurtje later bij de vogel nestjes waren. „We tellen in elk nestje vijf jongen!" riepen ze, „hiep hiep hoe ra, we hebben allebei ge wonnen, want we hebben er ieder even veel." Toen keken ze elkaar aan en meteen begonnen ze te proesten van het lachen. „Allebei hetzelf de" zeiden ze met een knipoog, „allebei weer hetzelfde". „Gefeliciteerd" grinnikte Stuifop toen ett Stijfkop antwoordde: „van hetzelfde". Die dag heerste er groU» vreugde ln Kabouterboa en niet alleen om die tw«# baarden, die nu gered wa ren, want iedereen be greep, dat Stuifop no Stijfkop bij deze wedden schap niet enkel hun baard, maar ook eikaars vriendschap gewonnen hadden. Niemand zal kunnen verhin deren, dat er in een gewapend conflict slachtoffers vallen on der de burgerbevolking. Dat kan ook de organisatie „Bescherming Bevolking" niet. Zij kan er ech ter wel voor zorgen, dat het aantal slachtoffers zo gering mo gelijk blijft. Een goede genees kundige dienst is hiervoor een eerste vereiste. De E.H.B.O.-verenigingen lei den op het ogenblik tezamen met het Rode Kruis in het hele land ruim 100.000 E.H.B.O.-ers op .Een belangrijk deel van hen zal de eerste hulp bij de blok- ploegen en de verschillende B.B.- diensten gaan verzorgen, in het bijzonder bij de GENEESKUN DIGE DIENST. De mobiele geneeskundige groepen in totaal zullen zij in het gehele land 15.000 man nen en vrouwen omvatten vormen in de A.-gebieden, de gebieden met belangrijke doelen, de onmisbare aanvulling op de plaatselijke geneeskundige dienst. Een mobiele geneeskundige groep bestaat uit 2 a 3 artsen, 2 verpleegsters, 16 volledig op geleide E.H.B.O.-ers, 4 chauffeurs en 2 ordonnansen. Aan elke groep worden 8 gewonden-trans port-ploegen toevertrouwd. Iede re transportploeg beschikt over een vrachtauto voor het vervoer van 4 zwaar- of 10 lichtgewon den. De eerste daad van een mo biele geneeskundige groep na 'n bombardement bestaat in het inrichten van verzamelplaatsen voor gewonden, waar een eerste behandeling kan worden gege ven. Zwaar gewonden worden hierna naar ziekenhuizen over gebracht. Voor de B-kringen zijn klei nere geneeskundige teams ge projecteerd, bestaande uit 1 arts, 6 gedipomeerde E.H.B.O.-ers en 1 chauffeur. Van de geneeskundige groe pen wordt een werk van barm hartigheid verlangd. Naasten liefde is vooral bij de Genees kundige Dienst beslissend voor de resultaten, die bereikt kunnen worden. Jhr Mr van Karnebeek buitengewoon gezant in Oslo Binnenkort is de benoeming te verwachten van Jhr. Mr. M. P. M. van Karnebeek, thans H. M. gezant te Jerusalem, tot H. M. buitengewoon gezant en gevol machtigd minister te Oslo. Giften voor slachtoffers zelf gebruikt De Dolitie te Amsterdam heeft een 41-jarige slager en een 19- jarige hulp in de huishouding aangehouden wegens oplichting ten nadele van de slachtoffers van de watersnood. Zii waren bezorgers van een weekblad. Bii het laatste nummer van dit blad was een gratis extra bijlage gevoegd met foto's etc. van de rampgebieden. De bedoelde be zorgers hadden de indruk ge wekt. dat daarvoor een bijdrage ten behoeve van de slachtoffers van de watersnood kon worden gegeven. De ontvangen geiden hadden zii te eigen bate aange wend. TOEPASSING COMPTABILITEITSWET (Van onze parlementaire redactie) De commissie voor de rijksuit gaven uit de Tweede Kamer heeft het standpunt gekozen van de algemene rekenkamer bij het be antwoorden van de vraag in hoe: verre de regering bevoegd is bij het sluiten van contracten te be schikken over gelden ten behoeve van uitgaven voor meer dan een dienstjaar. Het door de rekenka mer gehuldigde standpunt houdt in, dat de regering niet zonder machtiging of goedkeuring van de wetgever mag overgaan tot ver der gaande uitzonderingen op de regel van het sluiten van overeen komsten voor een dienstjaar. De minister van Financiën was de mening toegedaan, dat een be trokken minister wettelijk be voegd is tot het.sluiten van over eenkomsten voor langere tijd dan een dienstjaar. Dertiende lijst van Rode Kruis HALSTEKEN Geborgen en geïdentificeerd: van den Berg, Johannes Adrianus Antonius, géb. 11-2-03 te Hal steren, laatste adres: B 47; Ram part, Laurentius Marinus Corne lls, geb. 22-1-17 te Halsteren, laatste adres: B 113; Roks, Petro- nella Maria Elisabeth, geb. 28-4- 37, laatste adres: B 338; Paulus, Cornells, geb. 14-10-45, laatste adres: B 329; van Meer, Simon, geb. 31-5-04 te Halsteren, laatste adres: B 337. KORTGENE Geborgen: Verburg, Leendert, geb. 20-4-31 te Kortgene, laatste adres: Torendijk 371. NIEUWE TONGE Geborgen: van Balen, Cornells J., geb. 6-10-40, laatste adres: Klinkerl.weg 35; van Balen, Jan, geb. 22-2-05, echtgenoot van T. P. van Weenen, laatste adres: Klinkerl.weg 35; van Erkel, Adri anus, geb. 3-5-49, laatste adres: Battenoordsedijk 24. NIEUW VOSSEMEER Geborgen en geïdentificeerd: Meeus, Laurina, geb. 30-10-23 te Nieuw Vossemeer, laatste adres: Paardenboek 369: van Dijk, Pau lina, geb. 10-1-66, weduwe var Marinus Barend v. d. Male, laat ste adres: Pelsendijk 330. STAVENISSE Geborgen en geïdentificeerd Wesdorp, Petronella, geb. 29-10- 77 te Stavenisse, echtgenote var Marinus Oostdijk, laatste adres: Kerkstraat A 345. (Het hoofd van het informatie bureau van het Ned. Rode Kruis maakt bekend, dat de dodenlijs ten van heden af aan nog slechts de authentieke sterfgevallen be vatten, zodat geen voorbehoud meer behoeft gemaakt te worden voor hun publicatie.)

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3