■ALBERT HEUN ALBERT HEIJN Auto slipte, één dode Kleurenweelde ireeknieutvs Aanrijding op Apeld. weg Toneelver. „Door Vrijheid Verenigd" „MORGENROOD" RUSTHUIS VERTEGENWOORDIGER mi 8883 nieuws Woensdag 18 Februari 1953. NIEUWE APELDOORN5E COURANT Eerste blad Alweer de betonweg Voor de zoveelste maal heeft de toe stand van het stukje betonweg in de Amersfoortseweg een dodelijk ongeluk veroorzaakt. Dinsdagmiddag slipte op dit stuk een personenauto uit Alphen aan de Rijn, bestuurd door de 66-jarige heer B. Lemkes. Door de gladheid schoot de wagen over het fietspad heen en botste vervolgens tegen langs de weg staande bomen. De heer Lemkes en zijn 68-jarige echtgenote werden door voorbijgangers uit de vernielde wagen gehaald, doch voor mevrouw Lemkes mocht hulp niet meer baten. Kort nadat zij en haar man in het Julianaziekenhuis waren opgenomen overleed zij aan haar verwondingen. De toestand van de heer Lemkes is ernstig. Hij liep een hersenschudding en een armbreuk op. Zij, die getuigen zijn geweest van dit ongeval, worden verzocht zich ten spoedigste te melden ten politie- burele, afd. Verkeer. Voor het Kruiningse schoolkind Op uitnodiging van de heren J. Ringnalda, wethouder van Onderwijs en S. E. Sondorp, inspecteur L.O., kwamen Dinsdagmiddag hoofden van lagere en van U.L.O.-scholen bijeen in de raadzaal, ter bespreking van mogelijkheden tot hulpverlening dooi de Apeldoornse scholen aan de Krui ningse scholen. Er werd een sub-comité tot hulp aan het Kruiningse schoolkind ge vormd, waarin schoolhoofden zitting hebben en dat waarschijnlijk uitge breid zal worden met enkele leerlin gen. Men gaf diverse suggesties om het Apeldoornse schoolkind bij deze hulpverlening te activeren. Het sub comité zal ze alle op hun uitvoerbaar heid toetsen. Binnenkort komt men weer bijeen voor verdere besprekin gen. HOE wordt geholpen Zeshonderd ambtenaren van vijftien Europese landen die te Parijs voor de OEES werken, hebben meer dan 900.000 francs bijeengebracht voor de slacht offers van de overstromingsramp in Groot-Brittannië, Nederland en België. Het Joegoslavische nieuwsbureau Tanjoeg, heeft bekend gemaakt dat on geveer dertig millioen dinar in Joego slavië bijeen zijn gebracht voor hulp aan Nederland, België en Engeland. Inwoners van 't district Holland Marsh, dat ongeveer 60 km ten Noorden van Toronto ligt, hebben Dinsdag een twin tig jaar oude schuld afgelost door 10.000 dollar bijeen te brengen voor hulpverlening aan hun vroegere land genoten. Twintig jaar geleden, tijdens de crisis, hebben Nederlanders er toe bijgedragen hun vroegere landgenoten in Canada in staat te stellen het land te kopen dat bekend staat als Holland Marsh. De gemeenteraad van Gent heeft 200.000 frank voor de Bel gische en 100.000 voor de Nederlandse en Britse overstroomde gebieden be schikbaar gesteld. De Belgische ver. van café-, hotel- en restauranthouders heeft aangeboden onderdak te verlenen aan 50 Nederlandse en 50 Engelse kin deren uit de overstroomde gebieden. Generaal Anthony McAuliffe, voormalig commandant van de 101ste Amerikaanse divisie parachutisten tij dens de campagne in Nederland, heeft ambassadeur Van Roijen een cheque van 9.120 dollar ter hand gesteld een geschenk van de soldaten van zijn di visie. Naar schatting is in Zweden voor een waarde van zestien millioen kronen bijeengebracht. De schenkingen zijn gedaan in geld en natura. De voor zitter van het Zweedse Rode Kruis, rechter Emil Sandstroen, die tevens voorzitter is van de liga van Rode- Kruisverenigingen, vertrekt Zaterdag naar Nederland voor een. bezoek aan het Rode Kruis. In het opvang centrum voor gerepatrieerden Bella Vista in Den Haag, werd een Oosterse bazar gehouden voor het Na.tionale Rampenfonds. Het initiatief ging uit van de gerepatrieerden zelf; de organi satie lag geheel in hun handen. Onder de verlote prijzen, die grotendeels door de Indische dames werden vervaar digd. zag men handwerkjes, op zeer kunstzinnige wijze uitgevoerd. Ook de keuken werd door hen verzorgd. Char mante jongedames, sommige op Oos terse wijze gekleed, verkochten de pi kante Indische en Chinese gerechten. En allen, die hier bijeen kwamen, wil den helpen, wilden geven. Zij zelf, de Indische mensen, levende in de zo zeer moeilijke omstandigheden, hebben met de grootste toewijding, met geheel hun hart, voor hun zwaar getroffen Neder landse landgenoten gul en spontaan gegeven. De opbrengst van deze avond bedroeg f 523,netto en werd gestort op giro 17 van „Beurzen open. dijken dicht". Voor de klerendepöts, waar de goederen voor de slachtoffers van de watersnood worden opgeslagen, zijn dringend klerenhangers nodig. Het Jeugd Rode Kruis in de grote steden is daarom een actie begonnen voor de in zameling van 400.000 „knaapjes". Gebrek aan bedden In de opslagplaats van het Rampen comité bevinden zich momenteel geen bedden en matrassen. De ingezamelde bedden zijn nl. aan de hier aangeko men evacué's uitgereikt, terwijl ook een aantal werd afgestaan aan Amers foort voor de evacué's uit Zierikzee. Inwoners van onze gemeente, die nog 1 of 2-persoonsbedden met ma trassen kunnen afstaan, worden vrien delijk verzocht hiervan aan genoemd comité (telefoon 6631) bericht te ge ven, opdat voor het afhalen van een en ander kan worden zorggedragen. JUBILEA Donderdag a.s. herdenken de heren J. Bossenbroek en B. Mulder, dat zij gedurende 25 jaar in dienst zijn bij de N.V. Nederlandsche Cocosfabriek, al hier. EEN KLEURRIJK SUCCES Bij de in Utrecht gehouden „wereld- show" van kleurkanaries, noteerde men enkele Apeldoornse successen. De heer R. Aberson sr behaalde eerst ste prijzen in Goud-groen en oranje- rood-agaat. waarbij de eerste vogel het nog tot derde wereldkampioen bracht. Bovendien viel hem een tweede prijs ten deel in oranje-roodbrons. Voorts behaalde hij succes in Oak land (Califomië) nog een tweede en een derde prijs. De vogels waren daar heen verstuurd per vliegtuig. De heer R. Aberson Czn behaalde in Utrecht met oranje-rood een tweede prijs. De heren Aberson zijn lid van de kleurkanarievereniging De Veluwe. Tot twee keer toe was La Bordelaise gisteren tot de laatste plaats bezet; 's middags had de jeugd bezit van de groot zaal genomen teneinde de fraaie kleurenfilm „Tropise kleurenweelde" te zien en 's avonds waren het vol wassenen, dke met belangstelling een filmprogramma aanschouwden. „Tropise Kleurenweelde" is een zeer fraaie documentaire die een beeld geeft van de reis met de „Oranje" naar Indonesië, doch ook van dat land een uitstekende indruk geeft. Veel aan dacht wordt er in deze film gewijd aan de grote cultures, met name die van tabak, rubber en thee, terwijl ook wordt gedemonstreerd op welk een hoge trap van ontwikkeling de kunst zinnige beroepen als batikken, zilver smeden enz. staan. Ook het avondprogramma was zeef interessant. De film „M'n neef uit Canada", die hier reeds eerder werd vertoond, viel ook nu weer bijzonder in de smaak. Bovendien was er een film van een reis met de. „Johan van Oldebamevelt" naar Australië; een emigratiefilm welke een uitstekend beeld geeft van de zorgen, waarmede emigranten aan boord van dit schip worden omringd. Tenslotte draaide men de film „Ottowa Today and To morrow" en een film over de ontwik keling van Zuid-Afrika, waarin Jan van Riebeek zo'n belangrijke rol speelde. Drs K. L. Tan zorgde als steeds voor een uitstekende explicatie. Het initiatief tot het houden van deze voorstellingen ging uit van het Passagebureau Sterckel. Aanvankelijk zou het batig saldo afgedragen worden aan het Nationaal Rampenfonds. Nu Apeldoorn is overgegaan tot adoptie van ICruiningen heeft men besloten het bedrag aan het „Adoptiecomité Kruiningen" af te staan, welk besluit ongetwijfeld ieders instemming zal hebben. Automarkt. Gisteren waren op de automarkt aangevoerd 12 vrachtwagens en 96 personenauto's. Marktbericht. VEEMARKT APELDOORN. APELDOORN. 18 Febr. Neurende koeien f 880f 1100; guste koeien f 500 f 650; drachtige vaarzen f 700—f 900; pinken f 350f 500; kalveren f 250 f 350; graskalveren f 300f 450; nuch tere kalveren f 30f 50; vette koeien f 2.60—f 2.80 per kg. Aanvoer 65 stuks. Handel vlot. BURGERLIJKE STAND. Opgave van 17 Febr. 1953. Geboi-en: Berendina Albertha, d. van J. v. d. Kaa en B. A. Gerritsen; Jacob Leendert, z. van T. Algera en A. v. d. Velde; Anthonij Johan, z. van J. Es- senstam en M. J. Horst; Aleida Ever- dina, d. van H. de Boer en J. Kars; Marianne Christine, d. van H. li. Hallo en H. Braat; Willem Gerhardus, z. van W. G. de Bruijn en W. H. Daams. Overleden: P. v. Put, weduwnaar van G. M. Abbink 86 j. Soc. Econ. Raad Arbeidsverbod voor 14-jarige meisjes DEN HAAG. Op 1 Mei 1952 heeft de toenmalige minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid aan de Sociaal-Economische Raad advies ge vraagd over het voorontwerp van wet tot nadere wijziging van de arbeids wet betreffende het arbeidsverbod voor 14-jarige meisjes. De Sociaal-Economische Raad spreekt zich thans in zijn advies unaniem een dergelijk verbod uit. Centraal Prima Ballerina In de Donderdagavond-serie geeft Centraal het verhaal van een klein meisje, dat zelf talentvol pupil, haar prima ballerina verafgoodt, zozeer zelfs, dat zij er toe komt een moge lijke mededingster door een misdaad de weg naar de roem te versperren. Gelukkig komt, na een wilde vlucht als de ontdekking dreigt, een plei- zierig happy ending tot stand. Vóór die tijd hebben de liefhebbers van balletkunst kunnen genieten van menige fraaie scène in kleur. De kleine Margeret O'Brien toont zich een talentvol sterretje. Herman Koster voert merkbaar goed de regie. Eerbeek PADVINDER WASTE BABY Onder de leuze „Mouwen omhoog Ons land moet droog" hebben de Padvindsters en Verkenners Zater dag een werkaclie gevoerd voor het Nat. Rampenfonds. Ook in Eerbeek is daar geestdriftig aan gewerkt. Aan vele huizen hebben'de jongeren zich gemeld om hun werklust te tonen en zo voor de goede zaak wat te ver dienen. En wat kregen ze al niet te doenSneeuwruimen, fietsen schoonmaken, poetsen, waren de ge wone klusjes. Maar ook een liedje zingen voor een ziek kind, een ver haaltje voorlezen, eten voor de poes klaarmaken, kanaries wassen, pinda's rijgen voor de vogels, en zelfs heeft een jongen een baby gewassen. Met volle lijsten en enthousiaste verhalen kwamen ze zich weer mel den, Er waren er die voor meer dan tien gulden hadden verdiend. Zij willen gaarna allen hartelijk danken die hen daartoe in de gelegen heid stelden. En de totaalopbrengst? Padvindsters en Kabouters verzamelden f 209.60; Verkenners en Welpen f 296.94. Totaal dus f 506.54. De Loenense Verkenners, die tegen woordig bij de Eerbeekse groep mee doen, hebben zich in Loenen zeer ver dienstelijk gemaakt, door met 12 man f 67.te verzamelen. Misschien is er nog menig huis niet bezocht, is er nog menig klusje blij ven zitten. Misschien hebt. U ook ge dacht: „Dit is nu eens prima werk voor de jongeren". Zo is het, er had nog meer kunnen gebeuren alser nog meer jongeren waren geweest. Daar om zullen de groepen een hartelijk welkom toeroepen aan nieuwe leden, aan jongens en meisjes die mee willen doen. Sommige kinderen die nog te jong zijn, zouden er al bij willen springen. Een bewijs hiervan toonden drie zusjes onder de zes jaar, die met schoenenpoetsen en dergelijke, samen zes gulden verdienden voor deze actie. Jong geleerd, oud gedaan. SCHAKEN. In de competitie van de O.S.B.O. speelde Maandagavond de Eerbeekse schaakclub tegen de Voor ster club met de navolgende uitslag: VoorstEerbeek G- J. van NeckL. Hordijk Vz R. F. van SoldtJ. Drexler 1—0; J. van GelderJ. W. Brouwer 0—1; A. AalpoelH. de Weerd 01; W. Tij mansJ. Grolleman 01; J. G. A. Leusen—T. Hoevers 1—0; C. van Bos heide—H. v. d. Velde *2—Vz\ B. Th. Kroon—H. F. J. te Hennepe 0—1; J. Lichtendahl—J. v. d. Bosch 1—0; A. F. van BeelA. Jansen 1—0. Totaal uitslag 55. Otterlo Dinsdagmiddag omstreeks 1 uur is op de Apeldoornseweg ter hoogte van het landgoed De Valouwe, tengevolge van de gladheid van de weg, een ernstig ongeval gebeurd, waarbij de 26-jarige kruideniersbediende L. Th. Bouman, afkomstig uit Nijmegen en werkzaam bij de fa Albert Heyn te Ede, ernstig werd gewond. Omdat de weg plaatselijk zeer glad was, liep de heer Bouman naast zjjn rijwiel. Toen hem uit de richting Ede een auto tegemoet kwam, di.e met vrjj grote snelheid reed, trachtte hij de chauffeur van deze auto, de heer P. H. van de Z. uit Apeldoorn, door het zwaaien met zijn arm op deze gevaarlijke gladheid opmerkzaam te maken. De chauffeur begreep dit teken niet, doch menende, dat de wielrijder hem iets te vragen had, remde hij af. Daardoor ging de auto slippen met het noodlottig gevolg, dat de wielrijder werd overreden. Hij bekwam hierbij een schedel- basisfractuur en moest in hoogst ernstige toestand naar het Juliana Ziekenhuis te Ede worden overge bracht DENKT IJ AAN DE propaganda-avond van volksonderwijs m. als spreekster de bekende wereldreizigster MARY POS met als onderwerp: „DWARS DOOR AMERIKA" op zoek naar Nederlanders, op morgen Donderdag 19 Februari, 's avonds 8 uur, HOF VAN GELRE, Hoofd straat 21. Voorverkoop A. M. DE WEERD, Brinklaan 1, en aan de zaal. We komen ZATERDAG 21 FEBRUARI a.s. in "T HOF VAN GELRE" met het prachtige toneelspel (in 3 bedrijven) AANVANG 8 UUR ZAAL OPEN 7.30 UUR BAl NA. Kaarten 1.verkrijgbaar bij de bekende adressen en aan de zaal. Dit moet U beslist gaan zien. Plaats bespreken van 34 uur op de dag der uitv. aan de zaal. (in mooie omgeving) heeft nog enige MOOIE KAMERS beschikbaar, ok voor rustbehóe- venden en herstellenden. Jrieven letter S 35 bureau Nieuwe Apeldoornse Courant Groothandel in chocolade, suikerwerken biscuits enz. VRAAGT voor Apeldoorn en omstreken (standplaats Apeldoorn) om voor zichzelf aldaar een rayon op te bouwen. Steller dezes heeft alle goede merk artikelen van de branche in de verkoop. Proeftijd 2 maanden, waarin uitsluitend op provisie wordt gewerkt, daarna eventueel vast basisloon plus provisie en een bepaalde onkostenvergoeding, leeftijd 2545 jaar. Volkomen met de branche op de hoogte en ter plaatse ingevoerd.. Referenties, bewijzen van verkoopkracht, alsmede foto (welke niet wordt terug gezonden) onder letter S 33 bureau N.A.Crt, Bij de SPARTA RIJWIELEN- MOTORENFABRIES Waterloseweg 66, kunnen worden geplaatst: Autogeen lassers Frame vijlers Rijwielmonteurs Bank-plaatwerker Puntlasser Slijpers voor de galvanische aid. (voor hen die bovenstaande vakken niet beheersen, onnodig te solliciteren). Jongens van 1518 jdar voor hulp in de biezerij en wielen- makerjj. Aanmelden bij de portier van 7.3018.00 uur. S geeft deze week (t/m Woensdag 25 Febr.) bij 500 gram kaas (naar keuze) Zuivsr Rundvet S00 cram 69 Ontbijtkoek tuk 47-33 •25 Gocosbrood 100 gram 27 Vruchtenhagel ISO {ram 22 Pruimenjam per pot 39 Huishoudjam per pot 71 55 Appelstroop ui gram beker 39 Pindakaas por pot 85 Chocolade Pasta per pot 82 Bijenhoning por pot 110 Haring In Tnmattnsm per Mik 38 Makreel por Mik 68 Sardines i, ,i», oer blik 69 48 Sandwich Zalm per blik 96 Zaanse Koeken per bui 55 Carabiesjes 250 gram 69 Edammer Kaas 100 gram 25 Leidse Kaas i» 19 B0FFIE KOFFIE Oat's paekoffle Proef ze en geniet ervan 't beste is voordeliger bij ALBERT HEIJN MAAKT U HET LEVEN GOEDKOPER! STREEK IN 'T KORT BEEKBERGEN. De welpen, kabou ters. padvindsters en verkenners in Beekbergen hebben met hun werk Zaterdag jl. voor de actie Mouwen omhoog, ons land moet droog" het prachtige bedrag verdiend van f 323.50. De kinderen van de Zondags school in Lieren zullen Zondag a.s. een van hun mooiste kerstboekjes meebrengen, om te zenden aan de kinderen in de getroffen gebieden. De Jonge/Kerk afd. Beekbergen zal volgende week Maandag, Dinsdag en Zaterdag het spreekkoor „de Poort" opvoeren in de Beemte en in de Pauluskerk. De gem. zangver. „Toonkunst" geeft Zaterdagavond a.s. een uitvoe- Na de hulp Militairen uit vijf landen vertrokken DEN HAAG. Duizenden militai ren uit vijf landen, die Nederland na de overstromingsramp te hulp zijn ge sneld, zijn naar hun bases terugge keerd. Slechts enkele gespecialiseerde eenheden en materieel zullen nog blij ven. Volgens de Amerikaanse ambas sade keerden 1800 a 1900 Amerikaanse militairen naar Duitsland terug. Slechts twaalf man blijven achter met een officier. Zij zijn uitgerust met tien waterzuiveringsinstallaties en vijftien dukws. Al het Engelse lucht- machtpersoneel is teruggekeerd en de Engelse troepen vertrekken weer naar Duitsland. Zeven van de negen hef- schroefvliegtuigen van de Britse ma rine gaan terug, evenals het Britse Rijnflottielje. Van de Engelsen blijven slechts twee hefschroefvliegtuigen, vijf dukws met veertien man, vijf zui veringstanks met bemanning en twin tig militairen in Hoek van Holland achter. Ook de Canadezen van de 27ste infanteriebrigade in Duitsland, die op Goeree-Overflakkce cadavers hebben opgeruimd, zijn naar hun ba sis teruggekeerd. De twee bataljons Franse genietroepen hebben eveneens hun werk beëindigd en ook de 475 Belgen uit Leopoldburg zijn weer naar België vertrokken. ring in zaal Smittenberg o.l.v. dhr. Th. Boerboom. Behalve enkele zang nummers staat het toneelspel „De Mijnklauw" op het programma. Een verloting is ten bate van het Natio nale Rampenfonds. De Apeldoornse Ruiterclub „Apel doorn en Omstreken" hield in zaal Ruijsch een propaganda-avond. De toneelver. „De Candelaer" speelde het toneelspel „Het geheim van Dr Spencer" van H. M. Planten. De ge hele opbrengst van deze avond, ruim 370 gulden, was voor het Nationale Rampenfonds. Ook in Beekbergen zal een vast comité tot hulpverlening aan de ge troffen gebieden worden gevormd uit alle groeperingen uit het dorp. Na mens de burgemeester heeft mevr. PontJonker op Donderdagavond een vergadering uitgeschreven van dit comité. Onze plaatsgenote, mej. C. H. Woudenberg, slaagde te Zwolle voor het examen costumière. EERBEEK. De landelijke rijvereni- ging „De Veluwezoom" geeft komende Zaterdag een uitvoering in hotel Nijk. Gespeeld wordt dan het toneelstuk „De Olmenhoeve" van Joh. Tromp. Nieuwe burgemeester. Bij K.B. is met ingang van 16 Februari benoemd tot burgemeester van Hoge en Lage Zwaluwe, dr C. Vlak, oud-assistent resident, thans leraar staatsinrichting aan een lyceum te Utrecht. Dr Vlak woont in Maartensdijk bij Utrecht. Hoge en Lage Zwaluwe ligt in het getroffen gebied. Veemarkt Doetinchem DOETINCHEM, 17 Febr. Op de vee markt waren aangevoerd 545 runderen (waaronder begrepen 138 vette runde ren). 140 vette kalveren, 810 nuchtere kalveren, 22 schapen, 8 lammeren, 4 geiten. 530 biggen, 16 lopers, 8 dra gende varkens en 6 paarden. Totaal aangevoerd 2089 stuks vee. De prijzen bedroegen: Kalf- en melkkoeien f 750—f 1050; kalfvaarzen f 725f 960; guste koeien f 500f 675; guste vaarzen f 52af 625; pinken f 325—f 450; graskalveren f 250—f 325, fokkalveren f 90—f 120; nuchtere kal veren f 30f 40; schapen f 90—f 120. lammeren f 65f 80; geiten f 25f 40 alles per stuk. Slachtveeprijzen: le kwal. f 2.65 f 2.80 per kg geslacht gewicht, 2e en 3e kwal. f 2.25f 2.60 per kg; vette kalveren: le kwal. f 2.05f 2.20, 2e en 3e kwal.- f 1.60f 2.00 per kg levend gewicht; biggen f 33f 45. lopers f 55 f 68 per stuk; dragende varkens f 240—f 330 per stuk; slachtpaarden f 1.55f 1.75 per kg geslacht gewicht. De handel in gebruiksvee was vlug,_ vooral wat de goede soorten betrof.' De prijzen waren echter onveranderd. De handel in guste koeien, jongvee, vette en nuchtere kalveren was traag. De prijzen van de vette en nuchtere kalveren waren iets lager. De prijzen van de biggen waren iets hoger. Veemarkt Groningen GRONINGEN, 17 Febr. Kalf- en melkkoeien resp. le soort, 2e soort, 3e soort: 1050—1125, f 925—1000, f 725— 850; kalfvaarzen f 875—950, f 700—800; voorj .kalvende koeien f 8751000, f 725800; vare koeien f 750850, f 550750; vaarzen geen notering; stieren f 2.46—2.50 per kg sl.gew., f 2.152.30 kg sl.gew.; kalveren en pinken f 450550; slachtvee f 2.56 2.62 kg sl.gew., f 2.25—2.45 kg sl.gew., f 1.80—1.95 kg sl.gew.; nuchtere kal veren f 20—32; weïdeschapen f 90 115; vette lammeren f 75—90; vette schapen f 100130; loopvarkens f 50 80, biggen f 40—46, f 30—36; vette var kens f 1.72—1.76 kg leve.gew., f 1.46 1.65 kg lev. gew.; zouters f 1.751.77 kg lev. gewicht. Aanvoer: 797 runderen, 1456 kalve ren, 185 schapen. 502 varkens, 404 big gen, 13 paarden, 35 bokken en geiten, 3392 stuks totaal. Overzicht: bij toenemende aanvoer was de handel in .het gebruiksvee traag gestemd met vrijwel onver anderde prijzen. Voor het slachtvee was het aanbod groot; de beste slacht dieren werden prijshoudend verhan deld, doch de middelmatige en min dere kwaliteiten warden door de grote aanvoer zeer langzaam en nau welijks prijshoudend verhandeld. Voor de nuchtere kalveren, waarvan het aanbod groot was, was de kooplust veel minder goed. Tijdens het markt- verloop liepen de prijzen aanzienlijk terug. De wolveehandel had in alle soorten bij kleine aanvoer een prijs houdend verloop. Voor de beste vette varkens bleven de prijzen onver anderd. De markt eindigde vooral ia de zware zeugen door de toenemende aanvoer niet geheel prijshoudend. Zoutersprijzen onveranderd, doch voor de biggen gaan de prijzen langzaam hoger. t

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3