f 1.95 Splendo Silk Vele evacué's vinden MANNEQUIN Ons land in den vreemde onderdak in Delfts omtrek Iflj&mgtcto Waterloopkundig laboratorium neemt proeven koest Amsterdamse Effectenbeurs <GEÏf&A Pag. 2, Eerste blad DELFTSCHE COURANT Woensdag 18 Februari 1953 DELFTSCHE fÜ COMIAST Onafhankelijk dagblad Waakt sedert I84I over de belangen van Delft en Delfland Verwersdijk 6-8, Delft, telefoon 131 èn 1360 Postgiro 578434 UITGAVE: DELFTSCHE COURANT N.V. Druk: Firma W. Gaade, Delft DIRECTEUR: M. KOOT Hassaukade 61, Rijswijk Z.H., lel. 181976 HOOFDREDACTEUR: G. G. KUNZ Esdoornlaan 18, Delft, telefoon 3020 IN de afgelopen week heeft ons land zich meer bekendheid in de wereld verworven dan ooit. Iedereen weet waar Holland ligt endat het verdronken is. Menig vreemdeling verwondert zich erover, dat er op Schiphol nog vliegtuigen kunnen landen. Men denkt direct in het water te stappen. Deze gedachten gang is aange kweekt door de buitenlandse pers, die de ramp nog erger heeft gemaakt, dan zij reeds was. Dat heeft de hulpverlening geweldig bevorderd, maar het doet schade aan onze handel en industrie. Er zijn gevallen, waarin wij export- orders onze deur voorbij zagen gaan, omdat men meende, dat alles in het water lag. Als bewoners van Nederland hebben wij een taak. Wij zullen onze buitenlandse vrienden en relaties op korte tijd een juist beeld van de stand van zaken moeten geven. Dat heeft weinig nadelige invloed op de hulp, maar het kan ons zakenleven al leen maar goed doen. Dus in alle brieven naar het buitenland schrijve men liever over onze goede industrie en de vele ham den uit de polders die nu elders werk vragen, dan over water, water en dode koeien. Daar zorgt de sensatielustige buitenlandse pers wel voor. Liever dan een bedrag voor hulp boeken wij een order, die werk brengt, onze producten naar het buitenland voert en de Nederlandse naam een magische klank geeft in den vreemde. Die Nederlanders toch, nu staan ze met him klompen in het water en nóg produceren ze. (Ingezonden Mededeling) pjDOELÊN KINOR Donderdag 19 Februari 2.30 - 7 en 9 uur Liefdadigheidsvoorstelling ten bate van het Nationaal Rampenfonds. De Nederlandse film DE DOK IS DICHT Prijzen: 1,50 en 1,00 De gehele opbrengst komt ten bate van het Rampenfonds Vóóraf de Polygoon reportage van de watersnoodramp. Toegang alle leeftijden. STRAF j—EN hoofdcomvües van een rl der ministeries had in die ■*-** eerste dagen van de ramp iets verkeerds gedaan. Hij was behulpzaam in de Haagse Hout- rusthallen waar de ingezamelde goederen waren opgeslagen en stopte toen een paar handschoe nen in de zak. Enige hem on dergeschikte ambtenaren zagen dat en speelden hem in handen van de politie. De hoofdcommies heeft reeds terecht gestaan voor de politie rechter in Den Haag. Bij de be handeling van de zaak is geble ken dat hij zelf een groot pak met kleren voor de slachtoffers van de vjatersnood had geschon ken en zijn eigen leren hand schoenen in de plaats had ge legd van de wollen, welke hij in zijn zak stak. Hij meende dat die leren beter dienst zouden kunnen doen. Over de vraag of de man erg schuldig is of niet wil ik me niet uitlaten. Ik zou alleen maar wil len opmerken dat hij ontzettend dom is geweest. Vermoedelijk heeft de politierechter er ook zo over gedacht en hem daarom veroordeeld tot een niet al te zware „straf", n.l. het storten van honderd gulden in het Na tionaal Rampenfonds. Me dunkt, dat nagenoeg iedereen zich met dit vonnis zal kunnen verenigen. Alleen één ding staat me niet aan. En dat is dat door deze uitspraak van de politierechter het offeren in het Rampenfonds een „straf" kan zijn. En we den ken daar (gelukkig) allemaal anders over, nietwaar?Zelfs na de uitspraak van de politie rechter, die óók wel eens de con sequenties had mogen over wegen. JOOST Duyvelsgat wordt ontruimd - Enkele scholen kunnen onderwijs hervatten EEN groot aantal evacué's gaat Delft in de eerst komende dagen verla ten om een onderdak te vin den in de randgemeenten. Zo zal Pijnacker de bewoners van de getroffen plaatsen 's Gravendeel en Numans- dorp ontvangen. Het stre ven staat namelijk voorop om de inwoners van eenzelfde plaats zoveel mogelijk bij elkaar te houden. Dit trans port naar Pijnacker, waarbij een kleine honderd evacué's betrokken zijn, zal waar schijnlijk morgen plaats vin den. Vanmiddag reeds is een groot gedeelte van de evacué's die in het studentenpaviljoen ,,'t Duy velsgat" een onderdak vonden, overgebracht naar de gemeente Schipluiden. Het Duyvelsgat zal binnen korte tijd weer geheel voor de studenten, vrijgekomen zijn. Een aantal van de zich aldaar bevindende evacué's gaat namelijk naar het Grotius-gyrn- nasium aan de Westvest en het gebouw van de Delftse School vereniging aan het Konings plein. Degenen, die zich dan nog in het studentendorp ophouden zijn evacué's die binnen enkele dagen naar hun woonplaatsen terugkeren of een onderdak bij particulieren vinden. De vluch telingen in de J. C. van Marken- school in de Ant. Heinsiusstraat worden ondergebracht in de school aan het Rietveld. De Prinses Marijkeschool en de Keurenaerschool zijn leeggeko men en het onderwijs aan deze scholen kan hervat worden Het zelfde zal met de J. C. van Mar- kenschool eerstdaags het geval zijn. Voorzieningen De evacuatiedienst spant zich steeds terdege in verbetering in de kleding en slaapgelegenheid van de evacué's te brengen. Bin nen enkele dagen wordt uit de Haagse magazijnen een zending behoorlijke boven- en vooral onderkleding verwacht, die in 't bijzonder zal voorzien in de be hoefte aan flinke maten. Kussens, matrassen etc. worden nog her haaldelijk aangevoerd. Vermeld mogen worden de uitstekende dekens, die door de Amerikaan se CARE-organisatie beschikbaar zijn gesteld en waarvan elke Delftse evacué er één ontvangen heeft. „De dijk is dicht" voor N.R.F. In Stads Doelen hebben mor gen een di'ietal voorstellingen plaats van de Nederlandse speel film „De dijk is dicht" met in de hoofdrollen Kees Brusse en Henny Alma. De totaal-opbrengst van deze voorstellingen, die om 2.30, 7 en 9 uur worden gegeven, komt ten goede aan het Natio naal Rampenfonds. (Ingezonden Mededeling) Everglaze piissé blouse, vlot model voor jongere dame, leuk opstaand kraagje; in de kleuren cérise, reseda, parelgrijs, muis grijs, room en wit f 11,90 Everglaze fantasie-blouse, aardig gegarneerd; in wit (8,90 Flatteus nachthemd met ruime rok, het geheel met fraaie kant gegarneerd; in wit en saumon f 12,90 en f 16,S0 EXCLUSIEVE DAMESMODE WERELDGEBEDSDAG VOOR VROUWEN De wereldgebedsdag voor vrouwen wordt hier ter stede gehouden Vrijdagavond om acht uur in de Lutherse Kerk aan het Noordeinde. HANDGRANAAT OPGEGRAVEN Een tuinman van de Gem. Plantsoenendienst stootte bij werkzaamheden in het plant soen aan de Van Miereveltlaan op een handgranaat. Colloquium over rubberonderzoek De grote weerklank, die het in 1952 gehouden colloquium over „vorderingen op het gebied van industrieel rubberonderzoek" on dervonden heeft, waaraan 150 deskundigen uit 13 landen deel namen, is voor de Rubberstich ting aanleiding geweest dit jaar wederom een colloquium te orga niseren, dat zal worden gehou den op 7 en 8 October a.s. Ook ditmaal zullen onderwer pen, die op de grens van weten schap en techniek liggen, worden besproken, vnl. aan de hand van voordrachten door erkende des kundigen uit Nederland, Enge land, Duitsland, Frankrijk en de Verenigde Staten. In aansluiting op het collo quium zal op 9 October een in ternationale uitvindersdag op het gebied van rubber worden ge houden. Uitvinders zullen dan in de gelegenheid worden gesteld hun nieuwe ideeën toe te lich ten en te demonstreren. Rubber tentoonstelling' in Zürich. Van 24 April tot 6 Mei wordt, op initiatief van de Rubber- Stichting, door het Internationaal Rubber Kantoor, sectie Zwitser land, in samenwerking met de Zwitserse rubberindustrie, een educatieve rubber-tentoonstél- ling gehouden. Deskundigen zullen voordrach ten houden voor genodigden, terwijl aan de bezoekers van de tentoonstelling films vertoond zullen worden. Afscheid van broeder Maternus Gisteravond had in het r.k. jongensweeshuis het kerkelijk afscheid plaats van broeder Ma ternus M., die Donderdag ver-, trekt naar Curagao. Het plechtig lof, waarbij behalve de inwonenden, de fa milie-leden van de vertrekken de broeder, de leden van de oud-wezenbond en vele andere belangstellenden tegenwoordig waren, werd gecelebreerd door rector C. A. van Steen, die na mens de communiteit woorden van dank sprak jegens broeder Maternus, die ruim tien jaar op de Kantoorgracht werkzaam was. De zangklasse van de kath. muziekschool o.l.v. Jo Lutz bracht enige meerstemmige ge zangen ten gehore. Door allen werd de broeder daarna uitge leide gedaan. Vandaag heeft het liturgische afscheid plaats in huize „Over- donck" te Dongen, het moeder huis van de congregatie der broeders van O.L. Vrouw van Lourdes. GESLAAGD Bij het te 's Gravenhage ge houden examen slaagde voor costumiére mej. J. Groenhof, leerling van mevr. D. v. d. List. TOCH ADOPTIE VAN MIDDELHARNIS Het is niet uitgesloten dat Delft toch de gemeente Mid- delhaniis zal adopteren. Zoals men weet lag deze adoptie reeds dadelijk in de bedoeling nadat wethouder Bühler, die zich met de technische hulp ploeg van Openbare Werken onder leiding van de hoofdin genieur ir H. H. Vos, op Over- flakkee bevond, een onder houd had gehad met de bur gemeester van Middelharnis. Inmiddels waren er al berich ten verschenen over een adoptie van de gemeente door Doetin- chem en later liet ook Amersfoort weten dat het zich het lot van Middelharnis had aangetrokken. Onder deze omstandigheden meende Delft van het adopteren van Middelharnis af te moeten zien. Aan de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten te Den Haag werd gevraagd Delft een opgave te willen doen van een andere gemeente welke voor adoptie in aanmerking kon ko men. Het schijnt echter dat Mid delharnis wel op de hulp van onze stad gesteld zou zijm. Van morgen bracht de burgemeester van Middelharnis een bezoek aan onze gemeente en had op het stadhuis een onderhoud met de loco-burgemeester de heer A. J. Lausberg en wet houder J. Bühler. Na het on derhoud is deburgemeester van Middelharnis naar Den Haag vertrokken voor een bespre king bij de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten. Naar wij om half vier verna men heeft de Vereniging van Ned. Gemeenten voorgesteld dat Delft ook,zal deelnemen aan de adoptie van Middelharnis. Gedacht wordt aan technische hulp door O.W.- en Bedrijven, waarmee onze loco-burgemees ter accoord gaat. (Ingezonden Mededeling) ROXY THEATER., Donderdag 19 Februari 2.30 - 7 en 9 uur Extra voorstellingen AMADEO NAZARRI de dubbelganger van Errol Flynn met ANNA MAGNANI in het diep menselijke filmwerk DE BANDIET Een man door het noodlot gedreven, die ondanks zijn verkeerde handelingen, sympathie opwekt. Toegang hoven 18 jaar. Goede zorg voor tbc-patient Uit de jaarvergadering die de Vereniging tot behartiging dei- belangen van t.b.c.-patiënten, af deling Delft, gisteravond in „Ons Huis" hield, bleek dat de situatie op alle fronten gezond mag wor den genoemd. De voorzitter de heer L. van Wingerden mocht in zijn ope ningswoord de heren J. Ober en C. A. Bergh, resp. voorzitter en secretaris van het hoofdbestuur, welkom heten en wijdde enkele woorden aan de watersnoodramp die ons land heeft getroffen. In 1951 en 1952 liep het leden tal met vijf terug, doch er bleef nog het zeer behoorlijke aantal van 1278 over. Er bestond een uit nemende samenwerking met de Sociale Raad en van de activitei ten moet behalve collecten, pro- paganda-avonden etc. de bijzon dere arbeidsbemiddeling worden gememoreerd. Het saldo was per 1 Januari j.l. 304,76. In de plaats van mevr. E. Stolk-Klein kwam mevr. C. P. de Boer-Badurzijk het bestuur completeren. Op 2 Augustus wordt in Delft de jaarlijkse collecte gehouden en op 2 Mei het landelijk congres in Amsterdam. In de naaste toe komst gaat men met ijver pogen het Delftse ledental nog meer uit te breiden, hetgeen naar men meent zeer wel mogelijk is. Tijdens de rondvraag sprak de heer Ober woorden van erkente lijkheid tot he.t bestuur, bij wie hij het beleid in goede handen vond. Sluiting van het dijkgat bij Hellevoetsluis Naar wij vernemen is in het Waterloopkundig Laborato rium de laatste dagen met bekwamen spoed gewerkt aan de bouw van een model van'Voorn e en Puttenen ftfe# Haringvliet. Het voornaam ste onderdeel van dit model is het dijkgat bij Hellevoet sluis dat in werkelijkheid een lengte heeft van 65 meter. Zoals reeds werd verwacht zal dit gat worden afgesloten door het tot zinken brengen van twee (Ingezonden Mededeling) 3867 c/ccr fanny -MmvsI Waarom komen ze nou niet? Waarom toch niet? Tiereiiere- let-let-let nee, nee, de twaalf juryleden. Toe waarom komen ze nou niet? De vuurbakens vragen zich dat klaarblijkelijk ook af. Haar ogen lieten geen moment de deur los. Daar had je ze! Mussen zijn geen nee, nee, daar kwamen ze, de twaalf! De Walrus, de Tomaat, de Slatt ik wil niet flauw vallen. Daar waren ze. De berg kijkt naar de zee. Waar was Martin? Ja, ja. Daar was Max Innesbrook en waaierde zich met zijn pana ma. Wat, reed hij dan niet op een fiets, Max Innesbrook, met zijn hoofd in een badhanddoek op een fiets nergens heen? Lichten, lichten, help „Edelachtbare, deze jury heeft de eer U te berichten, dat zij beklaagde niet schuldig ver klaart," Je tuimelde van een heuvel af een heuvelvan applaus. Haast al vóór ze bijgekomen was, schaamde zij zich en was ze verlegen dat ze haar bewustzijn verloren had. ,,'t Spijt me zó vreselijk. Waar moet ik nu heen?" Ik ga al. Ring-king. Te rug naar de gangen met de ram melende sleutels. Nee! De lichtbaak waaierde ergens mee. Wuifde Orchis koelte toe. En Martin, met open boord, hield een glas water in de hand en de rechter had zijn toga uitgetrok ken en stond in de verst verwij derde hoek van de kamer met Max Innesbrook te praten, maar keek naar Orchis. En thans, hé, Martin en Max Innesbrook druk ten elkaar de hand en Martin bloosde en morste het water over 't glas heen. Echt iets voor hem, de lieve onhandigerd. En toen schudden ze elkaar weer de hand, Martin en zijn oom. Lieve Lichten Maar, ach ja, ze had in werkelijkheid alleen maar gezegd: ,,'t Spijt me zó vre selijk, waar moet ik nu heen?" „Je bent in de rechterskamer, kindlief". „Ik geloof dat ik ben flauw gevallen zo warm ook „Ja dat geloof ik ook". „En wat is dat? Wat zit 'r in dat doosje? Een vulpen. O ja, van de Walrus. Kijk met het inkt- spuitje erbij. Hè, hè. Ja ik ben zeker flauw gevallen". „John Lester, Martin, help haar eens mee op". Iedereen tolde om haar heen, schudde haar de hand en Martin gaf je zo'n stijve hand dat je vochtige vingers aan elkaar plakten, zodat je ze met geweld weer van elkaar moest plukken. De officier van Justitie had de grendel weer van zijn mond ge schoven en stond Deneen glim lachend te complimenteren. En toen waarachtig jou ook. Stoute Martin, dat hij nu net zo'n klompje van je vingers gemaakt had, nu je de officier een hand moest geven! En mijnheer De neen kuste je op je haar. Ieder een feliciteerde haar. En Martin, inplaats van nu ernstig te zijn, stond daar met een boord, dat open hing als een hek aan een gebroken scharnier, blozend en wel en liet zich door zijn oom de hand schudden. Lieve Martin, dikke tranen hadden er in z'n ogen gestaan, toen ze pas uit haar bezwijming ontwaakte en nu stond hij daar op te scheppen. „Nu moet u me niet in de steek laten, juffrouw Sargossa. Nu alles voorbij is". Dat waren de Lichten, die spraken. De Lichten zeiden dat. „Lieve Lichten, och nee, lieve mevrouw Herrick, als 't al die dagen niet was geweest voor u en voor Martin „Dat wist ik, Orchis." „Ik wist- dat U dat wist." „En weet je Orchis, al wilde de rechter ook niet dat ik me tegenover hem daarover uitte, toch wist ik, dat ook hij dat wist". „En ik wist dat hij het wist. O lieve mevrouw, wie bent U toch?" „Hoezo?" „Niets, niets, ik schijn nog een beetje in de war te zijn, anders kon ik haar daar niet zien staan, daarginds buiten. Toe mevrouw Herrick, kijkt U eens, ziet U haar ook of ijl ik? Nee, nee, niet weg jagen. Laat haar binnenkomen. Dat is Nana. Mijn Nana, toe laat haar binnen. Nana! Nana, waar over ik U verteld heb!" Die oude kraai, die verschrik kelijke oude kraai, in Orchis' ar men met al maar schorre geluid jes. En Orchis, die tegen haar aan huilde! „Och Nana, arme, lieve Nana. Ze hadden me je hoed gebracht. Net de hoed van iemand, die ver dronken was. Dit is mijn Nana, mevrouw Herrick -'t oude, ar me restje van mijn Nana." Selene's ogen. Opstandige, vreemd jaloerse ogen. „Nana, waar heb je toch geze- betonnen schepen. Aan het la boratorium is nu met behulp van het model de taak vast te stellen op welke wijze en op welk tijdstip de afsluiting van het dijkgat het best kan geschie den, Bij de onderzoekingen zal zo nauwkeurig mogelijk worden vastgestld welke kracht de lie ren zullen moeten aanwenden om de schepen op hun plaats te brengen en vele andere zaken die voor het slagen van de on derneming van groot belang zijn. De afsluiting zal plaats hebben op Dinsdag 24 Februari, enige ogenblikken voor de vloed. Het laboratorium beschikt tevens al enige jaren over een model van het stroomgebied waar op 1 Februari de storm ramp zich voltrok. Dit model is volledig met uitzondering van de Oosterschelde, welke er thans met spoed bij zal wor den gebouwd. Zodra over de afsluiting van de zeearmen een beslissing zal zijn genomen zullen in dit model de proeven kunnen wor den genomen om deze onderne ming zo goed mogelijk voor te bereiden. In dit model zijn ook de proeven genomen met de af sluiting van de Brielse Maas. ten dat je er zo aan toe gekomen benit?" In warrige klitten hing 't grijze haar om haar hoofd. Die ruïne van een hoed. Die verweer de rok, die letterlijk door brak water was heen gesleurd. Die ver kleurde tod van een sjaal. En Orchis, die alle vuil zo haatte, drukte thans haar wang tegen die sjaal. Maar plotseling schoot Selene uit, griste met één ruk de sjaal van de schouders van Annie Pogany. „Wat!" gilde ze als moest ze ie mand beschreeuwen, die stond aan de overzijde van een snelle rivier. „Wat. Hoe kom je aan die sjaal? John Lester, die sjaal! Rooie bessen flamingo's hier kijk onder 't vuil. Hoe kom je aan die sjaal? Zeg! Zeg op! Annie Pogany!" Alle rivieren der wereld waren gestremd. De rivieren van het bloed. Zo voelde Orchis zich op die kreet van „Annie Pogany". Niet om die kreet, maar om het gezicht van Selene, toen ze dat vuile stuk sjaal bekeek. Arme oude kraai. Toén begon ze te krassen tegen Selene, te krassen. Met zijn beiden stonden ze in het midden van een kring van omstanders. Gekras en nog eens gekras van Annie, en de rechter, die naast Selene doodstil stond toe te kijken en de doodstille verbaasde blik van Martin. „Martin, lieverd, geef me je hand ik och Martin, knoop je boordje toch es dicht, jongen. Martin zeg Martin de kraai en de Lichten praten over mij zeg of zijn 't enkel mijn oren, die zo gonzen?" Heel stil was Selene, toen zij zich omkeerde. Alleen de rechter en Martin aan Orchis' zijde, ver stonden echt, wat ze zei. „Weet je nog de dag, dat ik je het huis liet zien, Joan? 't Was jouw kamer, die ik toen niet opensloot. Die kamer op 't Zuiden, waarin de zonneschijn wacht." EINDE. ECHTPAAR GAROS RECIPIEERDE Het was gistermiddag in „De Prinsenkelder" een gezellige drukte toen de heer en mevrouw GarosBippes recipieerden ter gelegenheid van het feit dat zij vijfentwintig jaar geleden de leiding op zich namen van het café-restaurant aan het Noord einde. Zeer velen hebben van deze gelegenheid gebruik ge maakt om de heer en mevrouw Garos met deze dag te compli menteren en voor de toekomst het allerbeste te wensen. In het bijzonder mochten de heer en mevrouw Garos zich verheugen in de aanwezigheid van de burgemeester van Rot terdam mr G. E. van Walsum en zijn echtgenote mevr. mr J. M. van Walsum-Quispel. Voorts was uiteraard het Delftsch Stu denten Corps met zijn onderaf delingen sterk vertegenwoor digd om de corpsleveranciers gelukwensen aan te bieden. Voors waren aanwezig de wethouders J. M. H. Baars en A. C. M. Sipman, die het Delftse gemeentebestuur vertegenwoor digden, mr F. O. Fock, directeur van Mees Zn., de heer W. A. van Bijlert, namens „De Kring", vereniging voor schone kunsten, ir dr A. Korevaar, oud-biblio thecaris van de Technische Ho geschool, ir C. van Drooge, oud directeur van de H.B.S., dc Delftse letterkundige Dirk Cos- ter, e.a. Verder merkten we op afgevaardigden van de N.V. Kon. Ned. Gist- Spiritusfa briek, Delftse Vrouwelijke Stu denten Vereniging, Mijnbouw- kundige Vereniging, stichting „Delfesta", Delftse Handelsver eniging, Middenstandsfederatie. Rode Kruis, Kunst aan het Volk, Vereniging voor Vreemdelin genverkeer, de voetbalvereni ging „Concordia" en voorts tal van collega's en zakenrelaties. Van vele zijden mochten de heer en mevrouw Garos tevens bloemstukken en andere ge schenken ontvangen. „MADAME BUTTERFLY" IN GEBOUW VOOR K. EN W. In de opvoering welke de Nederlandse Opera morgen avond in het Gebouw voor K. en W. te Den Haag zal geven van Puccini's opera „Madame Butterfly", zal de titelrol wor den vertolkt door de Ameri kaanse zangeres Lenora Lafayet te en de rol van Pinkerton door Chris Scheffer. De directie be rust bij Cor Olthuis. EXAMENS De classis Graafschap Bentheim heeft praeparatoir geëxamineerd en beroep baar verklaard de heer H. Baarlink te Laar, cand. aan de Theologische Hoge school te Kampen. Hij zal gaarne de kerken dienen en een eventueel beroep in overweging nemen, (Ingezonden Mededeling) auwe Die krampachtige hoest laat U geen rust. Spaar Uw longen, neem de slijmoplossende AKKER'S BEURSOVERZICHT „Het is Young wat de klok slaat", sinds de handel in een aantal Duitse obligaties van Maandag j.l. af is hervat. In navolging van de vaste stem ming in Londen steeg Young aanvankelijk een drietal punten tot 86%. Naarmate het beursuur vorderde groeide echter de be langstelling en onder zeer druk ke handel werd gemakkelijk de 90 gepasseerd. Als hoogste no tering kwam 91% uit de bus. Internationale soorten open den iets lager, maar de willige stemming voor Young deed ook hier enige belangstelling ont staan, zodat iets boven de no teringen van gisteren gesloten werd. Het verslag van de KNSM ademt, volgens de beurs, een te pessimistische geest, ge zien de fraaie winstcijfers. De scheepvaartafdeling was dan ook opnieuw een kleinigheid in reactie. Ook de cultures wisten het niveau van gisteren geheel en al te handhaven. Staatsfond sen prijshoudend. (Ingezonden Mededeling) De bekende effen doup- pion linnen in 20 kleuren. Door zeer gunstige thans per meter Oude Langendijk 1516 Vergadering V.V.D. Vrijdag 27 Februari, 's avonds om acht uur, houdt de afdeling Delft van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie een alge mene ledenvergadering in hotel „Central" aan de Wijnhaven. In deze vergadering zal de candi- datenlijst voor de komende ge meenteraadsverkiezingen wor den samengesteld. De heer C. M. Hage heeft zich bereid verklaard de lijst aan te voeren; de nestor ir S. H. Stoffel heeft gemeend zich na de verkiezingen als raads lid terug te moeten trekken. Wel heeft hij nog eeri niet-verkies- bare plaats op de lijst aanvaard. BURGERLIJKE STAND Geboren: 15 Februari Hendrina Hermina, d. v. N. Rib- bers en M. van der Ster, Ko ningsplein 33. Kuna Maria, d. v. C. Smits en N. J. de Jong, Verwersdijk 58. Gerda Louise, d. v. K. J. Nieu- wenhuis en W. L. Siebelink, Vermeerstraat 23. 16 Februari Willemina Maria Theodora, d. v. L. J. H. Hoogervorst en Th. M. van Leeuwen, Wateringen, Heerenstraat 142. 17 Februari Reinierus Jacobus, z. v. P. Koe- leman en C. E. Schaareman, Westerstraat 39. Johanna Cornelia, d. v. H. J. N. van den Broek en W. Huisman, Nieuwstraat 5a. Ondertrouwd: 17 Februari Elfferich, A. J., 25 j., kantoor bediende, Frederik Hendrik straat 39, en A. van der Maa- rel, 22 j., v. d. Spiegelstraat 62. Huisman, W. G., 22 j., chauf feur, Pijnacker, post Delfgauw, Noordeindseweg 31, en A. J. W. Ouwerling, 21 j., Oranje Plantage 20. Huisman, A. J., 27 j., hulpmon teur, Doelenstraat 85, en H. van Bemmel, 22 j., Koningin Emmalaan 29. Asselt, A. van, 25 jadministra tief ambtenaar, en P. G. Hek- ket, 23 j., beiden J. W. Friso- straat 14. Hageman, P. J., 22 j., fabrieks arbeider, Gasthuislaan 42ben., en M. A. Ramaker, 22 j., Vla- mingsteeg 5. Sleeuwenhoek, G., 23 j., dou anebeambte, Enschede, Gla- nerbrug, Rijksweg 41, en C. Jense, 22 j., J. de Wittstr. 32. Vries, J. de, 41 j., machinist, en H. A. Mans, 34 j., beiden Koers 17/2 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen Nederland 1947 (3'/i) 3 94 Dollarlening 1947 3 95'/» Investeringscertificaten 3 96'/» Ned. 1962-'64 z, belasting faciliteit 3 96A Ned. Indië 1937 A3.... ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstell. Nat. Handelsbank, Aand. 111'/. Ned. Handelmij. C. v. A. 158'/. Industriële Ondern. Alg.KunstzijdeUnieAand. 164Vj Calvé-Delft C. v. A, 124 Van Gelder Zonen Aand. 161 Kon.Ned.Hoogovens CvA 157 Néd. Kabelfabriek Aand. 215 Philips Gem. Bez.v.Aand. 160'/» Unilever C. v. A. 183'/» Wilton-Feijenoord Aand. 172 Mijnbouwondernemingen Billiton 2e rubriek Aand. 176 Petroleumondern. Kon. Petr. Mij. Aand. 311'/j Moeara Enim P.M. Aand. Rubberondernemingen AmsterdamRubber Aand. 90'/» Bandar Rubber Mij. Aand. 901. Sum. Rubber Cult. 48 Scheepvaartmij. Holl.-Amerika Lijn Aand. 141 K.N.S.M.Nat.Bez.v.Aand. 138'/i Kon, Paketvaart Af\id. 120 Ned. Scheepv. Unie Aand. 128"/» Suikerondernemingen Handelsver. A'dam Aand. 104 N.-Ind. SuikerUnie Aand. 85 Tabaksondernemingen 18'/» VerVorst.Cult.Mij. Aand. Dell MijC.v.A. 83 Senembah Mij. Aand. 77'/* Diversen Müller Co, Nat.Bez.v. A. NIET-ACT.OBLIGATIES Staatsleningen Denemarken 1938 4 Prov- en Gem. Leningen A'dam 1948 (3'/i) 3? 97'/. 94'/. Delft 1952 4V. Groningen 1952 I-II 4'/» N.-Holl.leLeningl938 3% Z.-Holl. 3e Lening '37 3 Bank- en Credietinstell. Bk.v.Ned.Gem.25-j4</.% Bankv.Onr. Zaken'37 4% Hypotheekb. (pandbr.) Fries-Gron. serie DE.VE 3'li Rotterd. Hyp,bank Gec. (3'/i) 3'/, Westl. Hyp.b. serie NO 3'/» Eerste Ned. Sch.verb. (3'/.) 3% Industriële Obligaties Alg. Kunstzijde Unie 3100 Philips' dollarlening '51 4 1021/. Kon. Petr. 1950 conv. 3'/« Ul'/i N.-Ind. Sp. Ie lening'37 3>/s 38'/» Premieleningen A'dam Olympialenine 100,— 3 121 A'dam premielening 1951 (ƒ100,—2</> 110'/, 's-Gravenhage premie lening 1952 I 2'/, 110'/, idem 1952 n 2'/, 106 R'dam Premiel. 1952 I 2'/. 107'/, idem 1952 II 2'/, 111H Utrecht premiel. 1952 (ƒ100,—) 2'/, 103'/. NIET-ACT. AANDELEN Bank. en Credietinstell. A'damsche Bank Aand. 171'/, Woensdag 18 Feb" ari CITY: The greatest show on earth, met Betty Hutton, Cor nel Wilde, Dorothy Lamour en James Stewart, 8 uur (14 j.) DELFIA: Het dozijn blijft voor deliger (Belles on their toes) met Jeanne Crain, Mirna Loy en Edward Arnold, 7 en 9 uur (a. 1.) DOELEN KINO: Affaire in Trinidad, met Rita Hayworth en Glenn Ford, 7 en 9 uur (18 j.) FLORA: Vlammende pijlen, met Sterling Hayden en Forrest Tucker, 7 en 9.15 uur (14 j.) ROXY: Een nacht zonder zonde (Die Nacht ohne Sünde), 7 en 9 uur (14 j.) STADS DOELEN, foyer, 8 uur: Drs Van Zij 11 over O.S. te Hel sinki en Sportforum. Donderdag 19 Februari CITY: The greatest show on earth, met Betty Hutton, Cor nel Wilde, Dorothy Lamour en James Stewart, 2.30 en 8 uur (14 j.) DELFIA: Het dozijn blijft voor deliger (Belles on their toes) met Jeanne Crain, Mirna Loy en Edward Arnold, 2.30, 7 en 9 uur (a. 1.) DOELEN KINO: De dijk is dicht, met Kees Brusse en Henny Alma, 2.30, 7 en 9 uuK (a. 1.), t.b.v. N.R.F. FLORA: De zwarte roos, met Orson Welles en Tyrone Po wer, 7 en 9.15 uur (18 j.) ROXY: De bandiet, met Amadeo Nazarri en Anna Magnani, 2.30, 7 en 9 uur (18 j.) WIJKGEBOUW, 8 uur: Vereni ging van slechthorenden. GEB, DEC. KUNST, 8 uur: de heer H. P. Baard voor „De Kring" over „Etsen van Rem brandt". GEB. TECHN. PHYSICA, 8 uur: Spaans-cultureel gezelschap. MUSEA: „Het Prinsenhof" en „Huis Lambert van Meerten", 105 uur en „Paul Tetar van Elven", 114 uur: Perma nente tentoonstelling; „Het Prinsenhof", 105 uur: Ten toonstelling schilderijen Kees Verwey; Kunsthandel W. van Bokhoven, Wijnhaven 13, 96 uur: Aquarellen van F. J. Alkemade (Zondags gesloten). AGENDA DEN HAAG Vandaag ZEISS PLANETARIUM „Haag- sche Courant", 8 uur: „Een reis langs de planeten". GEBOUW v. K. en W., 8 uur: Concert l'Orchestre National o.l.v. Henri Tomasi. KLEINE COMEDIE, 8 uur: „De Ander", door Comedia. Morgen ZEISS PLANETARIUM „Haag- sche Courant", 3.45 en 8 uur: „Een reis langs de planeten". GEBOUW v. K. en. W., 8 uur: Ned. Opera; „Butterfly". KLEINE COMEDIE, 8 uur: „De Ander", door Comedia. (Ingezonden Mededeling) FLORA Donderdag a.s. 7 - 9.15 uur. Een vlammend avontuur van barbarisme en gruwelijkheden in de spectaculaire Technicolor film: DE ZWARTE ROOS Orson Wellee - Tyronne Power Cecile Aubry - Jack Hawkins 18 jaar. 3884 Cornelis Trompstraat 92. Tjho, T. F., 27 j., Goeman Bor- gesiusstraat 2, en S. L. N. Lim, 23 j., Amsterdam, Patroclus- straat 16. Stap, L. J. W. van der, 24 j., civiel ingenieur, Daran (Saudi- Arabië), en L. M. J. Houwe- ling, 26 j., Voldersgracht 17a. Overleden: 14 Februari Johanna Broeders, 80 j., ge huwd met J. G. Overbeek, Nieuwe Langendijk 26. 15 Februari Neeltje van der Spek, 93 j., Dë Vriesstraat 17. Maarten Looye, 72 j., gehuwd met C. Pronk, Monster, Rijn- weg 104. Ki°7/2 Holl. Bank Unie C. v. A. 192'/» R'damsche Bank Aand. 161'./, Rotterd. Belegg. Con sortium Aand. Emballagefabriek en en Houth. Aand. HollandscheBeton Aand. Holl. Kunstz. Ind. Aand. Kon. Ned. Gist- en Spiritusfabriek Aand. Letterg. A'dam Aand. Lijm. en Gelatinefabriek C. v. A. Ned.-Am, Autob. Vredestein Aand. Scholcbeton Aand, Unilever 6 Cum. pref. Aand. A. Ver. Blikfabrieken Aand. Vlissingen Co's Katoenfabr. Aand. Wyers' Ind,. Handels onderneming Aand. Elec.- en Gasmaatschapp. Overzeese Gas Mij. Nat. bez. v. Aand. Handelsondernemingen Borneo Sumatra Handelmij. Aand. Houthandel Pont Aand. Internatio Aand. Diversen Ned. Mij. Walvischvaart Aand. Amer. Spoorwegen Baltimore Ohio C.v.A. Pennsylvania C.v.A. Canadian Pacific C.v.A. Amerikaanse fondsen Anaconda C.v.A. Bethlehem Steel C.v.A, Hudson Motor C.v.A. Nash Kelvinator C.v.A. Republic Steel C.v.A. Standard Brands C.v.A. Shell Union C.v.A. Tide WaterC.v.A. 26»/. 22'/» 32'/, 53'/.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2