our naai DE VALSE VLAG dooc Attenc Corliss Zwitsaletten GELUKKIGE Chefarine ,4 Samenwoning liep uit op poging tot doodslag Flint van de Vliegende Brigade 216 Vereveningsheffing omlaag Het bureau van de President "t Zit vast vaster met VELPAFIN Smokkelaffaire in Ttyente berQcht PUZZLE Twaalfde verlieslijst DE TELEGRAAF WOENSDAG 18 FEBRUARI 1953 Lia Domna, in het volgende seizoen nieuwe aanwinst van Wim Kan's ABC Cabaret, heeft voorlopig meer tijd dan zij gewend was voor haar poesje Pluisje. Zij rust uit van het vorige seizoen en verzamelt ideeën voor het volgende. Zie: Lia Dorana rust uit. Lia Dorana rust uit LIA DORANA, cabaretière en chansonnière, is aan het uit- PIERRE MONTEUX is in Amsterdam en hij vindt het heerlijk. In deze stad voelt hij, die op elk groot podium ter wereld heeft ge staan, maar niets van de ver wende podium-ster in zich heeft, zich thuis. Monteux, ofschoon vitaal en dynamisch kunstenaar, is het type van de pater familias, in zijn Schots-geruite kamerjasje rond het embonpoint en met zijn korte beentjes door de kamer dribbelend. Hij bemint de intimiteit van de kleine vriendenkring even zeer als de oesters, waarvoor hij een gerenommeerd restaurant op een hoek van de Leidsestraat be zoekt, evenzeer als Brahms (zijn favoriete componist), wiens mu ziek hij speelt zoals hij zijn naam uitspreekt Brams, op z'n Frans, zonder een zweem van Duitse „Sehnsucht". Monteux' andere favoriete componist (merkwaar digerwijze): W^gner. Beide com ponisten staan op het programma van het abonnementsconcert van morgenavond. Mevrouw Monteux (voor haar vrienden: Doris) verlustigt zich uitkijken, in de Amsterdamse musea. Zij is een groot bewonderaarster van Rembrandt en Vermeer en kan hier haar hart ophalen. £EN VROUW rusten. Actief aan het uitrusten, want zij ziet met spanning uit naar het volgende seizoen, waar in zij zal gaan optreden bij Wim Kan's ABC-Cabaret en zint op nieuwe ideeën. Dat seizoen begint pas in De cember. Wim Kan is bezig een boek te schrijven en met een onderbreking in Augustus wil hij zich daaraan enkele maanden wijden. Lia Dorana is blij met haar tij delijke nonactiviteit (afgezien van wat radio- en snipperwerk). Na een aantal drukke seizoenen had zij wat rust nodig en nu heeft zij tijd om te lezen, toneel te zien, naar de radio te luiste ren investeringen, die volgend seizoen haar rente moeten op brengen. Voor het overige is zij nu huisvrouw slank, beweeglijk, gezellig en gul met koffie in haar genoeglijke woning op de Weteringschans in Amsterdam. En hoeveel inspiratie het huis vrouw-zijn kan opleveren! In stilte hoopt Lia Dorana op een kalis in een grote rol bij het grote toneel. Zij werd eenmaal gevraagd voor de rol van Polly Peachum in de Driestuivers Opera, maar lopende verbinte nissen vormden een hipderpaal. Zal zicln-riog eens, eer»t kans 'voordoen? Lia zal er scherp naar Vrouw in de aanval Onafscheidelijk lid van het ge zelschap: de Franse poedel Fifi, wulps en pretentieus. Zij heeft iets in de melk te brokkelen: Monteux heeft eens een contract in Engeland geannuleerd, omdat Fifi op de Britse eilanden niet werd toegelaten. Gisteren legae Monteux tegen over mij een verklaring af over de mysterieuze combinatie zwart haar-grijze snor. „Alle geruenten, dat ik mijn haar verf, zijn uit de lucht ge grepen," zei hij. „Daarvoor heb ik nooit tijd gehad. Hoe mijn snor grys geworden is? Door de vele omhelzingen." Dode markies Ernest george, twaalfde markies van Grimaldi, af stammeling van koningen, prin sen. kardinalen en een wereld beroemde clown, is Maandag op 67-jarige leeftijd te St. Albans in Engeland overleden. Voor de meeste mensen was hij gewoon de heer Grimaldi, een autohandelaar en een geregeld bezoeker van cncketwedstrijden. Maar soms vertelde hij over .zijn voorouders: in het Genua van de middeleeuwen zelfs doges van Venetië en hertogen van Spanje. Eén werd prins van Monaco en Grimaldi had het zelf kunnen zijn, indien de koning van Sar dinië niet had ingegrepen en de wet, die opvolging in de vrouwe lijke lijn verbood, had opgehe ven. Toen kwam een prinses Hyppolite op de troon. De toenmalige markies Gri maldi, die voor deze troon in aanmerking kwam, woonde toen al in Engeland uit Genua voor de Fransen gevlucht. Het is dit geslacht in Engeland niet voor de wi.vi gegaan be halve voor de beroemde clown Grimaldi. De negende markies was meubelmaker, de tiende een slager, die een pamflet uitgaf, waarin hij zijn rechten op de Franse troon verdedigde. Ernest, zijn zoon, wiens over lijden in de kathedraal van St. Albans werd afgekondigd, zei gewoonlijk philosophisch: „Ik ben de rechtmatige souverein van Frankrijk. Maar ik heb het te volhandig met het verdienen van mijn brood dan dat ik mij er druk over kan maken." Sterke zen-der gemist EEN STROOM van brieven be reikt de Wereldomroep van luisteraars in alle hoeken van de wereld, naar aanleiding van de uitzendingen over de waters nood. Buitenlandse luisteraars zen den aan de Wereldomroep geld. Daar is de „modesta cooperacion" van 25 peseta's van een Span jaard, zo goed als de cheque van ruim duizend gulden van officie ren en bemanning van het Noor se motorschip „Egda", geadres seerd p. a. Wereldomroep aan het ..Ramgrenfond". De ontvangst van de uitzendin gen heeft overigens veel te wen sen overgelaten, vooral in de West. Een luisteraar in Canada klaagde, dat Brussel en Londen hem op de hoogte moesten hou den. Zo'n klacht kwam ook uit Suriname. Het gemis aan een sterke zen der is in de afgelopen twee we ken pijnlijk gevoeld. jaat proberen de geluidsbarrière te doorbre ken: JACQUELINE AURIOL, een aantrekkelijke vrouw van 38, moeder van twee kinderen en schoondochter van de president der Franse republiek. Als één vrouw dit aviatische ideaal kan bereiken is zij het. Jacquèline vliegt reeds vele ja ren en zij heeft het wereldsnel heidsrecord voor vrouwen op haar naam staan. Zes jaar geleden overkwam haar een ernstig vliegongeluk. Er waren 22 operaties nodig om haar een nieuw gezicht te geven. Maar zy houdt van haar werk en daarom gaat zij door met vlie gen. Als 's morgens om 8 uur op het vliegveld Bretigny appèl onder de invliegers wordt gehouden, is zij er zonder mankeren bij. Ette lijke malen per dag gaat mevr. Auriol de lucht in met diverse soorten vliegtuigen, van straalja gers tot transportvliegtuigen. Haar taak is dezelfde als die van haar mannelijke collega's. Slechts haar uniform is anders. Zij draagt een skipak, dat door Jacques Fath speciaal voor haar is ontworpen. In dat pak gaat zij haar aanval op de geluidsbar rière ondernemen. Bomans naar Bome TAAK in Rome wacht GOD FRIED BOMANS. meester van de satyre. Hij gaat zich er metterwoon vestigen als corres pondent van een Nederlands weekblad. EN PASSANT. Griep? Chefarine„4' doet wonderen! Elk tablet Chefarine „4" bevat 4 geneesmiddelen, die in de gehele wereld beroemd zijn ge worden en millioenen mensen al baat brachten. Verdubbeling van straf geëist (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 17 Febr. Een samenwoningsdrama te Haarlem. Gespannen verhoudingen tussen twee gezinnen, die één huis be wonen. onenigheden en twisten, die zich ten slotte ontlaadden in een vechtpartij tussen de twee ge zinshoofden, waarbij de een de ander met de priem van zün zak mes een reeks steken in het hoofd toebracht. De dader, de 30-jarige H. D. v. 't W., adjunct-commies bij de belastingen, werd door de Haar lemse rechtbank tot één jaar en 6 maanden veroordeeld wegens zware mishandeling. In hoger be roep gekomen hoorde de jonge adjunct-commies door de procu reur-generaal by het Amsterdam se gerechtshof, mr. F. C. Kist, die poging tot doodslag bewezen acht te, drie jaar gevangenisstraf tegen zich eisen. Dat huis aan de v. d. Vinne- straat was vervuld van rancune. Kleine oorzaken met grote gevol gen. Slaan met deuren werd aan leiding tot wrok, het toilet één voor twee gezinnen werd oor zaak van haat. Eerste kloppartij Al in December 1951 ontstond er een kloppartij tussen de twee mannen, v. 't W. had de echtge note van zyn medebewoner, de 39-jarige hovenier W. A. v. d. M., beledigd, v. d. M., fors man en breedgeschouderd, gaf de ander, mager en smalletjes, een fiks pak slaag en bracht hem een lichte kaakfractuur toe. In Mei 1952 een nieuwe uitbar sting, veel ernstiger. Er was lek kage in de keuken vah v. d. M. Hij snelde naar boven om er met v. 't W. „over te praten". Hij klop te aan zijn deur en.... van dat moment af lopen de lezingen ra dicaal uiteen. Maar zeker is, dat de adjunct-commies de hovenier in het wilde weg elf steken in gelaat en hoofd toediende, tenge volge waarvan deze vijf weken in het ziekenhuis moest verblijven. „Het is een wonder", zei de pre sident van het Hof, mr. W. A. Vo! enkele jaren met net gezin van de getroffene v. d. M. samengewoond. Ook zij hadden met v. d. M. op gespannen voet gestaan. Er waren herhaaldelijk wrijvingen en on enigheden. Mevr. G. zei. dat het alleen niet tot vechten was gekomen, doordat haar man zich steeds weer wist te beheersen. Het bieek, dat de heer en mevrouw G. wel buitenshuis moesten gaan, bij kennissen in de buurt, als zij van het toilet-ge bruik wilden maken. De procureur-generaal zei, dat de aanleiding en de toedracht wel iswaar niet geheel duidelijk waren, maar dat hij allereerst de lesiïig van verdachte ongeloofwaardig achtte. Hij oordeelde, dat hier sprake was van poging tot dood slagdrie jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. J. H. A. M van Son uit Haarlem, wees op on geloofwaardigheid in de verkla ring van v. d. M„ die allesbehalve een gemakkelijk heer is gebleken, en achtte voor zijn cliënt een be roep op noodweer gerechtvaardigd. Het Hof zal 3 Maart arrest wijzen. GEEN MELDING Flint en Hopkins slaan intussen dicht bij de plaats, waar dit alles gebeurt. Jammer is alleen, dat zij er niet het flauwste benul van hebben. „Jouw miss Lova-t is verdwenen, beste Flint. Het lijkt mij ihet beste, dat wij hetzelfde doen", merkt de „Hopeloze" op. Maar Flint is onverzettelijk. „Ik zal mij eerst nog met de radiokamer in verbinding stel len. Misschien, dat Lauri heeft opgebeld". Via de ingebouwde zender in zijn wagen roept hij Scotland Yard op: „PB tien roept. Scotland Yard. Hier Flint. Heeft miss Lovat zich nog gemeld? Over". Maar hat antwoord is teleurstellend. Lauri heeft nog steeds niets van zich laten horen. Moedeloos zegt Flint: „OK Hopkins. Laten wij gaan...." Maar dit keer is bet Hopkins, die met uitstel komt. Want plot seling merkt hij op: „Wacht even, Flint. Daar is die taxi-chauffeuT weer.... En het ziet er naar uit, of hij ons zoekt". n\Tïïi'PRP A ANPïïVYVUFM reSe"nS immers een samenstel U:> 1 WJjRr nnltvIjl'IU.ilIjn -,-an maatregelen ontworpen, IN TWEEDE KAMER (Van onze Haagse redactie.) DEN HAAG. 18 Febr. In af. wachting van belastingmaatrege len, door de regering aangekon digd, ter bestrijding van de werk loosheid en ter bevordering van de industrialisatie, heeft de Tweede Kamer gistermiddag het wetsvoorstel tot verlaging van de vereveningsheffing met een half procent aangenomen. Tegenover de verzwaring der bedrijfslasten met gemiddeld 2 procent ten gevolge van het aan deel der werkgevers in de premie volgens de Werkloosheids- en Wachtgeld verzekeringswet heeft tot verdachte, „dat het slachtoffer dit heeft overleefd en dat u niet wegens doodslag terecht behoeft te staan. Een der steken in het voorhoofd was zo ernstig, dat het hersenweefsel naar buiten kwam." „Ongeloofwaardig" Maar wat er precies gebeurd is tussen de twee, nadat de hovenier bij zyn bovenbuurman aanklopte, kwam niet vast te staan. De ver dachte verklaarde, dat de ander, toen hij de deur opende, hem met vuistslagen bestookte en hem te rugdrong tot in ziji eigen huis kamer. Hier ontstond een worsteling, waarbij verdachte onder kwam te liggen. Hy peuterde toen zyn mes uit zijpn zak, deed de priem er uit en stak wild toe. „Ongeloofwaardig", oordeelde het Hof. Het relaas van de getroffene was ,heel ^anders.. Hij klopte a«fei, tie deur ging open, hij begon over de lekkage. De deur werd voor zijn neus dichtgegooid, maar vrijwel onmiddellijk daarna weer openge worpen. waarna verdachte met de kreet_ „Nou ga je er aan, man netje" op hem toesprong, een ge opend zakmes in de hand. Hij verweerde zich uiteraard en daar door raakten zij in de gang en ten slotte zelfs in de huiskamer van verdachte. Ook dit verhaal ging er bij het Hof nu niet bepaald in als koele. Een der raadsheren zei zich af te vragen hoe iemand, belaagd door een messteker, deze door zijn ver weer tot in zijn eigen huiskamer kan terugdringen. De heer en mevrouw G., als ge tuigen gehoord, hadden vroeger waardoor het bedrijfsleven voor 1,2 procent verlichting van lasten kreeg. Resteerde een verzwaring van de bedrijfslasten met 0,8 pro cent. waartegen uit alle met-so cialistische fracties ernstige be zwaren werden geopperd. Doch men wilde klaarblijkelijk minister J. van de Kieft gelegenheid ge ven zijn reeds herhaaldelijk aan gekondigde belastingplannen in te dienen, om daarbij verlichting van de lasten van het bedrijfs leven te kunnen bewerkstelligen. De bewindsman betoogde gis termiddag in de Tweede Kamer, dat de regering naar een redelijk compromis gestreefd had en dat een verzwaring met 0,8 procent best door het bedrijfsleven kan worden gedragen. Op een vraag van de heer G. itmeester (VVD) of de ver laging van het percentage voor de W. W.-wet van 2,8 op 2,4 blij vend zal kunnen zijn, bleef de staatssecretaris met het oog op de nationale ramp het annvoord schuldig. Wel onthulde hij, dat het algemeen werkloosheidsfonds' op 1 Januari jl. een overschot had van f 21 millioen. Er bestond z.i. enige aanleiding voor optimisme, wanneer namelijk de regering de werkgelegenheid met grote bedra gen steunt. Wat de kinderbijslagpremie be treft prof. dr. J. L. G. Lemaire (KNP) kreeg te horen, dat in het kinderbijslagfonds op 1 Januari jl. een saldo was van niet minder dan f 100 millioen en dat dus de kinderbyslagpremie kennelijk te hoog was geweest. Tenslotte verenigde de Tweede Kamer zich unaniem met een ver laging der vereveningsheffing. Mannikê Manning in The Phoenix Republic vlek vrije koudlijm van CETA BEVER ZCJTFEN, 17 Febr. De Zutfen- se rechtbank heeft uitspraak ge daan in de grootste smokkel/aak van na de oorlog in Twente en de Achterhoek. De hoofdverdachte G. "1.. koopman uit Enschede, werd veroordeeld tot anderhalf jaar met aftrek plus 10.000 boete of zes maanden hechtenis en verbeurd- verkiaring van twee in beslag ge nomen auto's. De confectiefabrikant H.A.M.L. uit Enschede kreeg 10 maanden met aftrek, waarvan drie maan den voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaar. De 130 sjaals en de auto, die bij hem in beslag geno men waren, werden verbeurd ver klaard. De loondorser H. uit Ei bergen, die koffie uitvoerde, kreeg 10 maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk. Twaalf andere leden van het complot werden veroordeeld tot straffen, variërend van 25 boete subs. 10 dagen hechtenis tot 10 maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk. Oplossing vorige ♦♦SPAëFATëë ♦STANDAARD# SLOP#A#RUIF POP #MV T 4 I ER I T K I T S E X V A N D A A R T LI D O B L U F S#NERVEUS#T l, K T L D D U URN#OOT#SOL WIER#E#EMOE ♦BRANDARIS ♦♦OPA»PAD## KRUISWOORD HORIZONTAAL: 1 compagnon 7 geestdriftig 8 sector 10 Europeaan 11 alles verloren heb bend 12 voertuig 14 deel van Frankrijk 16 met 17 groente 19 deel van etmaal 20 vogel 22 half 24 jongensnaam (afle.) 25 kofferkaartje 27 ondernemingsvorm (Frans) 29 compositie 31 klap 33 lid woord 34 onb.vn.woord 36 verlaagde toon 37 vuurpot 38 voegwoord VERTICAAL: 1 met veel moeite 2 gevangen houden 3 kwaadsappig 4 ondeugende bakvis 5 bidvertrek 6 niet-effectief (rang) 9 bult 17 f figuur uit Ibsen's Peer Gynt 21 Frans pers. vjn.woord 23 ivoor 24 gedicht 26 klein gebakje 28 helper tafk.) 30 ontkenning 32 meisjesnaam 34 Latijns voegwoord 35. lengtemaat (afk.) (Advertentie) Radio-agenda^) ■n4lje doet wonderen.' DE bar was warm en vaag ver. licht en hy ging op een van de hoge barkrukken zitten en bestelde een brandy. Iemand schoof op de stoel naast hem en zei: „Hallo, Roger, wat brengt jou in dit deel van de stad?" Hij keek op en zag dat Bill Isham naast hem zat. Dit deel van de stad? Welk deel van de stad? Hij had uren lang gelopen, niet kykend, waarheen hij ging en er nog minder om gevend. Gelukkig wachtte Bill niet op een antwoord. „Wat voor nieuws is er?", vroeg hij. „Ik geloof niet, dat ik je gezien heb, sedert die cocktailparty bij de Wilders. verleden herfst." „Dat is zo", stemde Roger toe. werktuigelijk met het hoofd knikkend. „Ik denk inderdaad, dat dat de laatste keer was." Ze praatten enige tijd over onverschillige onderwerpen en toen zei Bill: „Oh, ja, je her innert je die jongeman nog wel, die ik op die dag aan je voor gesteld heb Dave Malfrey? Wel, dat zou je toch ook niet zeggen." Hij haalde een ver frommeld pakje sigaretten uit zijn zak, nam er een uit en liet die even op zyn duim tikken. „Hij is dood. Een paar weken geleden in Korea gesneuveld." „Dood?" „Ja. De vrouw van onze con cierge zag zijn naam op de ver. lieslijst. Het trof haar nogal zwaar. Hij had een paar jaar in dat huis gewoond en zij was nogal op hem gesteld." „Dat is vreemd", zei Roger langzaam. „Dat is zeer vreemd. Tk was juist van plan. om hem te schrijven. Over zijn boek, weet ie." „.Juist", zei Bill, „ik was dat boek helemaal vergeten. Dus heb je het gelezen?" „Oh, ja, zeker, zeker. Ik heb het gelezen. Op een avond van de vorige week." „Wel, hoe was het? Zat er ietj in?" EEN ogenblik bleef Roger aar zelen. Toen hoorde hij zich zelf voorzichtig en als het ware aarzelend zeggen: „Om je eer lijk de waarheid te zeggen neen. Oh, het was goed genoeg geschreven, maar er zat geen verhaal in, geen spanning. Per sonen niet goed uitgebeeld. Dialoogwel, stijf". „Met andere woorden, als je hem geschreven had, had je het hem zo voorzichtig mogelijk moeten zeggen!" „Precies". Roger betaalde zijn brandy en greep naar zyn hoed. itWel, het was prettig je weer eens gezien te hebben. Bill. Tot kijk". Roger was bijna bij de deur, toen hy bleef staan en zich om keerde. „Oh ja, wat moet ik met dat manuscript van die jongeman doen? Het aan jou te' rugzenden?" „Aan mij? Neen. Wat zou ik er mee moeten doen?" „En zijn familie?" „Die heeft hij niet, voor zo ver ik weet. Een getrouwde zuster in Seattle. Maar als hel toch niet deugt, waarom zou je er dan porto aan verspillen? Waarom vernietig je het niet?" „Denk je, dat ik dat zou moe ten. doen?" vroeg Roger aar zelend. „Zeer zeker. Waarom niet?" „Wel, je hebt waarschynlyk gelyk. Goedenavond Bill". „Tot zient, Rog!" Was het op dat ogenblik, toen Roger door de deur naar buiten ging. dat het idee hem te pak ken kreeg? Of had het zich reeds in zyn geest gekristalli seerd, toen hij er tegen Bill over gelogen had, dat het boek geen voldoende kwaliteiten had?.... Enfin, dat deed er niet toe. Toen hij eenmaal tot j een bepaalde handelwijze be sloten had, was de rest een voudig genoeg geweest. Ten eerste had hij het hele manuscript van 435 bladzijden op zijn eigen schrijfmachine moeten overschrijven. Toen had hij het origineel blad voor blad in de haard verbrand. Daarna had hij het gehele manuscript door het bureau, dat dit werk altyd voor hem deed, later, overtypen. En nu lag het daar op Rollo's bureau en Rollo zat daar met zijn pijp in de hand en zijn mond open, hetgeen hem het uiterlijk gaf van een verschrikte pinguin, „Bedoel je, dat dit het ls; helemaal klaar.... een boek, dat gereed is?" Roger lachte even. „Wel, waarom doe je zo verbaasd? Van mij werd toch veronder steld, dat ik een boek zou schryven, is het niet?" „Zeer zeker. Roger. Zeer ze ker. Het is alleen maar Man, dit is werkelijk wonder baarlijk! Wiley zal hier zeker even blij om zyn als ik, Ho ger. Ik wil je wel vertellen, dat ze het voor Wiley op Gar land House niet plezierig ge maakt hebben. Het was ten slotte Wiley, die al die voor schotten goedkeurde". „Wel. Wiley kan er nu z'n ge mak van nemen. Hij heeft nu een boek". „Meen je het, dat het werke lijk goed is. Roger? Misschien niet zo goed als „Een meer ge schikt seizoen", maar „Beter dan "Een meer ge schikt seizoen"." En toen hy dit zei, wist Roger plotseling, dat het waar was ook. Het was beter. Dat zou Rollo's opinie ook zijn en eveneens die van Wiley en de critici zouden het van de eerste tot de laatste man ook beweren. „Ik vind de titel zeer goed", zei Rollo. Hij las die nog eens langzaam voor: „Vorst in de Hemel". Een ogenblik kwam er een vaag verlangen by Roger op, dat de titel ten minste van hem zou zijn geweest. Maar dat was hij niet. Zelfs die was van Dave Malfrey HET was weer September en de nachtmerrie was voor bij. Was nu al maandenlang voorbij en Roger kon als een vrij en gelukkig man zich mei Ashley bezighouden. „Vorst in de Hemel" was de keus voor de maand November van een van de boekenclubs en werd door een van de grote film maatschappijen in ernstige overweging genomen. Nadat hij jarenlang bii vrijwel iedereen schuld had gehad, was Roger nu niet alleen weer solvent, maar. had bovendien een flink bedrag op de bank staan. Ja. de langdurige nachtmer rie was voorbij en de enige, waar hij zich bezorgd over be hoefde te maken was Ashley. Hij was meer dan ooit ver liefd op haar, maar hij kon zo niet doorgaan zonder te weten, hoe zij over hem dacht. Zij was 22 jaar oud; oud genoeg, om te weten, wat zy wilde. En nu. besloot hij bij zichzelf, was het tyd, dat zij eens besliste, of zy hem hebben wilde of niet. Hy had haar nooit knapper gevonden dan op deze avond, dat zij samen -in een restaurant zaten te dineren. En dat zei hij haar ook, waarna hij voort ging: „Dat wachten op de pu blicatie van een boek lijkt er veel op, of je op de geboorte van een baby zit te wachten, stel ik me zo voor. M.a.w. ik zal waarschijnlijk amusanter gezelschap voor je zijn, zodra het in druk verschenen is". Zy glimlachte even tegen hem. „Maar je bent nooit iets anders", zei zij. „Je bent altijd amusant gezelschap, Rog-er". (Wordt vervolgd) DONDERDAG 19 FEBRUARI. Hilversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram VPRO: 7,50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8 15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Koor cn orgel. 9.25 Voor de hulsvrouw. 9.30 Wa- terst. 9.35 Gram. 10.35 ..Moet jc horen". 10 50 Voor kleuters. 11.00 „Lucia dl Lam- mermoor". opera (acte I). 11.50 „De vrouw in Gezin, Maatschappij en Staat". 12.00 Zang en plano. 12.25 „In 't spion netje". 12.30 Land- en tuinbouwmeaed. 12.33 Gram. 12.50 „Uit het bedrijfsleven 13,00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 14.00 „Paul Vlaanderen cn het Jonathan Mysterie", noorspel. 14.40 Alt en piano. 15.00 Voor zieken 16.00 Gram. 16 15 „Van Peplta's en Mantilla's. 16.30 Pianoduo. 16.45 Voor de Jeugd. 17 30 Mil. cauc. 17.40 Gram. 17.45 Reg uitz.: J. J. v. d. Laan: .Nieuw Gui nea's Austr. buurman". 18.0» Nieuws. 18.15 Sportprobl. 1825 Amus.muz. 18 55 Report, of giam. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Disco gram. 19 40 Rondetafelparl. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Phllh. Ork. 21.05 Mannen koor. 21.15 „De Kleine Prins", hoorspel. 22,30 Dansmuz. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport- aetualit. 23.30 Gram. 23.4024.00 Zang en orgel. Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gyma. 7.30 Ge wilde muz. 7.45 Gebed en Lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV. 10.00 Gram 10.30 Morgend. KRO: 11.00 Voor zieken. 11.45 Gram. 11.50 „Als de ziele luistert", caua. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconc. (12.30 12.33 Land- en tulnbouwmeded 12 55 Zonnewijzer. 13,00 Nieuws en Katholiek nieuws. 1.1.20 Resed orkest. NCRV 14 00 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15 30 Radio Philh. Sextet. 16.00 Bijbel lezing. 16 30 Strijkkwartet. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Gram. 18.00 Viool en piano. 18.25 Gram. 18.35 „Op de stelling". 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weerber, 19.10 Levensvragen en een pastoraal antw. 19.30 Gram. 20.00 Radio- krant. 20.20 Gram. 21.50 „Jezus Christus en de wereldreligies". 22.10 Gram. 22.15 Sopraan en plano. 22.35 Gramofoonmuziek. 22.45 Avondovetdenking. 23.00 Nieuws en S O.S.-ber. 23.15—24 00 Gram. DONDERDAG 19 FEBRUARI. Engeland. B.B.C. Home Service. 331) m. 13.00 Gram. 13.15 Voor Doercn. 13.25 Voor arbeiders. 13.55 Weerber 14 00 Nieuws. 14.10 Medcd. 14.20 Fllmprogr. 15.00 Voor echolen. 10.10 Gram. 16.30 Hoorspel. 18.00 Voor kinderen. 18 55 Weer ber. 19.00 Nieuws. 19.15 Sport. 19.20 Voor boeren. 19.35 Gevar. muz. 20.00 Hoorspel. 20.30 Orkestconcert. 21 30 Gevar. progr. 22.00 Nieuws. 22.IS Klankb. 23.00 Gevar. progr. 23.30 Wetenseh. overz. 23.45 Hari- overz. 24.000,03 Nieuws. Engeland. B.B.C Home Service, 1300 en 247 m. 12.00 Mrs. Dale's Dagboek 12.15 Gov. muz 13.00 Parlcm.overz. 12 15 Dans muz 13 45 Orkestconc 14.45 Voor kinde ren. 15,00 Voor de vrouw. 16.00 Recital. 16 30 Pianospel. 16.45 Lichte muz. 17.15 Mrs. Dale's DaRboek. 17 30 Cans. 17.45 Mllit. ork. 18 15 Varietê-ork 18 45 Ver- zockprogr 19.15 Voor de Jeugd. 19 45 Hoorspel 20.00 Nieuws en radiojournaal 20 25 Sport. 20 30 Gevar. progr 21.00 Hoorepel. 22.00 Gram, 22.15 Gevar. muz 23.00 Nieuws. 23.15 Acluaüt. 23 20 Uude -1.00 Nieuws. Brussel. Vlaams. 324 m. 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.84 Gram. 13,00 Nieuws. 13.15 Alt en plano. 13.20 Pianorecital. 14 00 Eng les. 14,15 Gram. 14.30 Franse les 14 45 Gram. 15 00 Gram. 16.15 Idem. 17 00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.15 Voor kinderen 13.15 Finse volksliederen. 18.30 Voor soldaten. 19.00 Nieuws en persoverz. 19.30 Caua. 19.40 Vrije Politieke Tribune. 19.50 Gram. 20.20 Vcrzoekprogr. 21.00 Voor de vrouw. 21.45 Vcrzoekprogr. 22 00 Nieuws 22 15 Gram. 22.5523.00 Nieuws. B.B.C. European Service: Uitzending voor Nederland. 22.00—22.30 Nieuws. Eng. literatuurgeschicd. (224 cn 49 m.J. Duitse televisie (NDWR) Dondcrnag 19 Febr. 20 u. Journaal, 20.10 Houtplastiekcn. 20.30 Speelfilm. Duitse televisie (NDWR) Vrijdag 20 Febr. 20 u. Journaal, weer bericht en intervieuws. 20.20 Tango-or kest 20.43 Danscursus. 21 10 Sneltekenaar. 21.20 Cultuurfilm. 21.30 Kookcursus. 2T.45 Dagsluiting Duitse televisie (NDWR) Zaterdag 21 Febr. 20 u. Wcerpraatje en Beril)ns overzicht. 20.25 Raskolnlkow. 21.25 Fiimmozalek. BIOSCOPEN Tlvoli: De wet der wetlozen, 18 J.; Witte: De knuppel in het apenhok, a.l. Advertentie KOORTSIG, RILLERIG verjaag dal lome griepgevoel met; EXAMENS LEIDEN. Doet. Indon. recht mej, M. I-I, Schaper, Lelden; cand, Franse taal- en letterk. J. v. d. Veen; 'cand. sociologie mc-j. M. O. L. Klein. Oegstgeest; cand. geneesk mej. R. Brouwer en W. P. H. A. RIJnders, Wassenaar, mej. J. M. Leupen en A Hillcbrand, Leiden, mej. R. C. Lin deman, Oegstgeest, mej. C. Orch. Den Haag. P. Boot. Bodegraven. H. S. Cohen. Vcnlo. W. C. Cohen Tervaert. Aerclen- hout, J. Barkerk en F. P Goldrteln. l'S A.: H A Kossmann. Rotterdam. M. Oort, Schiedam, M A H. W. Schoellen- dreier. Voorburg, cn C. Verboom. Dord recht; doet. geneesk mej. E. Bcrithcner en W. E. Moermans. Den Haag. C. H. Kerlcn. Voorschoten, Th. C. v. d Lende. Schiedam, B. Uyteriinde, Voorburg; arts- cx.; mej. E. Gans. Leiden. A. '1'h. Boer lage, Amsterdam, on J, de Goojo, Wasse- GRONINGEN. Cand. rechten L. Rocloffs. Groningen. UTRECHT RUksuniv. Semi-artsex.: F. M van Stckelenburg, Eindhoven. C. A. Broodman. Breskens, 'J J. van Oosterhout. Zc-ist. en mej. A. A. M, Stofberg. Utrecht; artsex: mej. H. G. Oosting. Groningen, mej T J van Berghemn. Utrecht, cn A H. J. Cremers. Heerlen: cand ex. ge neeskunde J. A Enslnk. Utrecht, en J. E. Jaarsveld. Gouda; cand.ex. tandheelkunde: H. v Eek. Driebergen. H. de Leng, Breda, en P. J, G. M. v. d. Voort, Epen. AMSTERDAM. 18 Febr. Het in formatiebureau van het Ned. Rode Kruis heeft gisteren de twaalfde lijst an slachtoffers van de watersnood ütgegeveu. Ook van deze lijst kan a verband met de omstandigheden waaronder de gegevens werden zameld niet de volle garantie de betrouwbaarheid worden gegeven. Enkele wijzigingen achteraf kunnen noodzakelijk blijken. DUSSEN Aanvulling 4e lijst, d.d. 7-2-'53. Geborgen en geïdentificeerd. Rijken. Leonardus, geb.: 17-l-"82 te Dussen, laatste adres Peereboom I FIJNAART Geborgen en geïdentificeerd Van Ham, Hubertus. geb.: 3-10-'73. laatste adres; Fijnaart. HALSTEREN Geïdentificeerd: Paulus, Cornells. Marinus. Maria, geb.; 21-7-'46 te Halstenen. laatste adres: B 340. Stoffels, Cornelia, geb.: 12-ll-'06 te Halsteren, echtgenote van Cornells HoetPlmans. laatste adres: Halsteren B 332. NIEUWE TONC.E Geborgen te Nieuwe Tonge: Van der Valk, Cornelia A., geb.: 28-3-'4,ï, laatste adres. Battenoord 26. Koote, Francina, geb,: 13-9-'14 echt genote van A. v/d Vallk, laatste adres; Battenoord 26. NIEUWERKERK Geïdentificeerd te Zierikzee: Kik, Mattheus Andreas, geb.: 9-6- '06 te Oosterland. echtgenoot van Cor nelia Marina de Graaf, laatsite adres: Gouwe veer se weg B 45. De Graaf, Cornelia Maria, geb.: 3-6-'15 te Zieriikzee. echtgenote van Mattheus Andreas Kik, laatste adres: Gouweveerseweg B 45. Kik, Wiltielmina, Maria, geb.: 3-2i- '4.9 te Nïeuwerkerk. laatste adres: Gouweveerseweg B 45. Kik, Comelis Marinus, geb.- 18-7- 7 te Nieuwerkerk. laatste adres: Gouweveerseweg B 45. OOSTERLAND Provisorisch begraven aan de vlucht- haven Zijpe: Heijboer, Jannetje, oud 21 jaar. RILLAND-B ATH Geborgen en geïdentificeerd: Nijssen, Mattheus, geb.: 8-8-'31. laatste adres: Rilland-Bafch. STAVENISSE Geïdentificeerd Potappel. Leendert Johannes, geb.: 3'32 te Stovenisse, laat: adres: Molenpad A 197. Potappel. Clasina Johanna. geb.: 9-8-83 te Stavenissc, echtgenote van Pieter Johannes van Oeveren, laatste adres: Molenpad A 197. Van Oeveren, Pieter Johannes, geb.: 15-8-'84 te Stavenisse, echtgenoot van Clasina Johanna Potappel, laatste adres: Molenpad A 197. Van Oeveren, Marina Johanna, geb.: il7-3-'18 te Staveniese, laatste adres: Molenpad A 197.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2