mm Wowngen hoek Keizersgracht verdwijnen Konferinsje fan Kristlike Lanboujongerein to Koartehimmen Nieuwe bijdragen van Smallingerland Zwaluwen-team door Rode Duivels met 5-0 geslagen 820 Op de Sneker weekmarkt ©m plaats te maken voor nieuw laboratorium Op de hoek van de Keizersgracht-Gedemp te Keizersgracht is men begonnen met het afbreken van een complex onbewoonbaar verklaarde woningen, die plaats zullen ma ken voor het nieuwe laboratorium van de Bond van Coöp. Zuivelfabrieken, waarvan de aanbesteding binnenkort zal plaats vin den. De woningen verkeerden reeds lang in een deplorabele toestand, doch daar de precaire situatie waarin de woningbouw verkeert het niet mogelijk maakte, de bewoners op korte termijn een andere woning toe te wijzen, moesten zij voorlopig nog met hun verval len huisjes genoegen nemen. Op de duur bleek deze toestand evenwel onmogelijk houdbaar, zodat ten lange leste wel tot af braak moest worden besloten, temeer daar de Bond van Coóp. Zuivelfabrieken de grond dringend nodig had voor de bouw van het nieuwe laboratorium. In totaal zal er een complex van tien woningen worden gesloopt, waarvan de meeste gebouwd zijn langs de Keizersgracht. Deze huizen, waarvan som mige uit 1720 en een enkele zelfs van nog oudere tijd dateert, behoorden vroeger bij de gevangenis en deden dienst als verblijven voor de personeelsleden. Yn it Woodbrookershüs to Koartehim men binne optheden sa'n 40 jonge mins' ken byinoar op in konferinsje, utskreaun troch it Kristlik Frysk Lanbou Jongerein Bonn en it Boun fan Kristlike Plattelans froulju en -Fammen. Op dizze konferin sje, dy't trije dagen duorret, hat mefr. M. KramerBruggenkamp üt Berltsum de lieding. Oj) de wuhklist steane trije yn- liedings oer forskillende ünderwerpen, en in fragenjoun, wylst de oerbliuwende tiid brükt wurdt foar sjongen, leze, prate en spultsjes dwaen ensfh. De sprekker fan de earste middei wie ir L. Eringa, siktaris fan de Fryske C.B. T.B.. dv't forline jier in reis nei Ameari- ka makke bat en oer it libben dêr fortel- de. Binammen biljochte by it libben fan de Amearikaenske boer, mar foar hy dèr oan ta wie, tortelde hy it ien en oar fan New York mei syn wolkeklauwers dy't sa heeeh binne, dat men op de boppeste fordjipping loftsiik wurde kin by stoarm- waer! en Washington: allebeide stêd- den. dêr't de minsken forwündere sjogge as der ien lint. Hwant in Amearikaen rint dér net, hy rydt altiten yn 'e auto. Fierders spriek ir Eringa oer de waerm- te. dy't allerdfgrvslikst wêze kin en oer de materiële rykdom fan de Amearika- nen, dy't like maklik in dollar fortsjinje as wy in goune. Yn Nederlan tinkt men faelc, aat de boeren hjirre stakkers binne yn forge- liking mei har kollega's yn de U.S.A. Dat fait lykwols liwat ta. Spr. hie respekt foar de' Amerikaenske boer, mar dat wie net greater 'wiirdén yn de tiid, dat er him wurkjen sjoen hie. Under deselde omstanriichheden kinne wy wol tsjin har opbokse, sei de hear Eringa. In oar ding. dat sprekker opfallen wie, wie dat de pleatsen net sa great binne as men hjir tinkt. Mear as ien kear hie de hear Eringa sjoen, dat it büthüs skjinner wie as de keamer. De forklearring is, dat. hjir it jild fortsjinne wurdt. Yn it algemien is de Amearikaenske boer der op üt sa folie mooglik to for- tsjinjen mei sa min mooglik wurk. Dêrom ek hat er in soad masjines. Mei dy ma- sjines kinne ek de frouen en fammen om- gean cn hja doggc dêr mear mei oan it eigenlike bocrewurk as yn üs lAn. Hwat de lanboufoarljochting oanbilan- get, forteide dc hear Eringa, dat dy yn de V.S. net allïnnieh oer it technyske giet. De lanboufoarljochting wol lyk as de lanbou- organisaesjes in bettere manear fan lib- jen bybringe. Men wol de. minsken net allinnich leare sa folie mooglik jild te for- tsjinjen, mar ek sa goed mooglik to brü- ken. Dêrom wurdt ek de frou yn de foar- ljochting bilutsen. Vliegtuigongeluk in Berlijn eist zeven slachtoffers In de Franse s -tor van Berlijn is gister avond een tweemot.orig Frans militair vlieg tuig neergestort, waarbij zeven personen om het leven kwamen. Er waren geen overleven den. Het ongeluk gebeurde kort na de start. Uit de sporen, die het vliegtuig bij het neer komen maakte, meende men te kunnen op maken. dat het weer naar het vliegveld wil de terugkeren. Het toestel werd volkomen vermeld. Bruidegom vergat zijn huwelijk Te Saint Tricat in Frankrijk was alles in orde gebracht voor het huwelijk tussen de 26-jarige spoorman Michel Ledoux en zijn uitverkorene. Burgemeester en pastoor stonden gereed, alsook de beider zijdse familieleden en, last not least, de bruidMaar de lijd verstreek, zonder dat de bruidegom verscheen. Tenslotte trok de bruid, in tranen, zich terug. De politie ging er op uit met een hond en vond de bruidegom, die in alle rust en genoegen over een landweg fietste en zich niets van een plan tot trouwen te binnen bleek te kunnen brengen, f.edoux heeft namelijk een auto-ongeluk gehad en sedertdien lijdt hij aan geheugenstoor nissen. Yn de jongerein-organisaesjes wurde al jonges en famkes opnaem fan tsien jier. mei it gefolch, dat de jongerein boppe de sechstjin faek net sa enthousiast mear is om mei to dwaen.. In tokoart fan de lanbouorganisaesjes is, nei it bilinken fan ir Eringa, dat hja yn haedsaek dwaonde binne mei materiële din gen en de prinsipes oer board smiten haw- we. De earste groep fan immigranten yn Amearika hat forsomme it gacstlik bisit. dat hja nei Amearika meïnommen hie. nei foaren to skouwen. Alle geastlike aktiviteït is yn dc V.S. binnen de tsjerke krongen. Op 'e nij wie sprekker ta de konklüzic kommen, 'dat de kristlike organisaesjes sa 't wy dy kenne. fan greate wearde binne. Fierder wiisde sprekker der op, dal de ban lusken stêd en plattelan sterker is as by üs. Sa is it him opfallen, dat de lju yn de slêd by de bioardieling fan it waer rekken halde mei de lanbou. By it biantwurdzjen fan it. greate tal fra- gen hie ir Eringa de gelegenbeit op forskate dingen noch hwat djipper yn to gean. Fan 'e moarn hst frou Kramer-Bruggen- kamp sprutsen oer it maetskiplik wurk yn Fryslan. Wederom Matthaus-Passion- uitvoering te Sneek Weer zal dit jaar, op Goede Vrijdag, de Matthaus-Passion te Sneek worden uit gevoerd in de Grote Kerk. De solisten die zullen medewerken zijn: Mea Naberman, sopraan. Aafic Heynis, alt, Wiebe Draayer tenor, Otto Couperus bas, (Christuspartij) Peter de Vos kleine baspartij, KI- Kueter Cello. mevr. C. Kueter-Zwager Clavecim- bel. Luitzen Nijdam, Fluit, H. Kuurstra Hobo. J. W. Boeyenga Orgel. De mede werkende koren zijn: het Sneker Cantate Koor, de Bolswarder Oratorium Vereni ging, het R.K. Jongenskoor, het geheel onder leiding van Gezinus Schrik- Mu zikale medewerking wordt verzorgd door het Frysk Orkest. Ernstige binnenbrand Gistermorgen omstreeks 8 uur is. door dat een elfjarig jongetje een brandende si garenaansteker liet vallen, brand uitgebro ken in de werkplaats van de Fa. Ferwerda, grossier in auto-materialen, aan de Bleek- laan te Leeuwarden. Onmiddellijk werden met behulp van blusapparaten pogingen in 't werk gesteld om het vuur te bedwingen, doch hierin faalde men door de gretigheid waarmee de vlammen om zich heen grepen, terwijl het blussïngswerk tevens ernstig werd belemmerd door de zware rookont wikkeling. Ook de brandweer die spoedig ter plaatse was. ondervond hiervan veel hinder, zodat de manschappen zich genood zaakt zagen van rookmaskers gebruik te maken. Eerst na geruime tijd slaagde men er in het vuur meester te worden. Het na- blussingswerk nam nog enkele uren in be slag. De schade, die op c.a. twintigduizend gulden geraamd wordt, is door verzekering gedekt. A.-R. candidaten voor Sneker Raad In een vergadering van de A. R. Kiesver. „De Vrije Fries' zijn de volgende candida ten voor de gemeenteraad gesteld: 1. J. Blok: "2. F. K. Groeneveld: 3. W. Langius; 4. S. Havïnga 5. E. Metz: 6. M. Knol; 7. H. Wind; 8. F. Rienstra; 9. U. de Boer; 10. W. G. Baarda. De heer F. Boeijenga wenste niet weer een candidatuur te aanvaarden. Verkoop Huize Oranjewoud niet definitief Jhr. De Blocq van Scheltinga te Oran jewoud heeft ons meegedeeld, dat ons bericht, als zou ..Huize Oranjewoud-' ver kocht zijn aan de Friese Landbouwcoöpe ratie, onjuist en op zijn minst voorbarig is. Wel heeft hij het plan om dit landgoed te verkopen, doch er is geen sprake van enige definitieve transactie met welke gegadigden dan ook. Betere verlichting in Achtkarspelen Het gemeentebestuur van Achtkarspe len laat voor Buitenpost en Surhuister- veen plannen voor betere electrificatie ontwerpen, waarover binnenkort 'n voor stel in de Raad komt. Ook de andere dor pen zullen onder de loupe worden geno men. Men wil er meer lantaarns en nacht branders plaatsen, woorvoor voorlopig f 10.000 nodig zal zijn, Kraggenburg krijgt een Ned. Herv. Kerk Te Kraggenburg in de Noordoostpolder zal een Hervormde kerk worden gebouwd met 150 tot 200- zitplaatsen. Men denkt de kerk eind dit jaar gereed te hebben. De nieuwe kerk is ontworpen door het architectenbureau Feenstra te Arnhem. Kraggenburg heeft reeds een grote R.K. ker. terwijl er ook plannen bestaan voor de bouw van een Geref. kerk. A.-R. candidatenlijst Oost-Dongeradeel De A.R, candidatenlijst voor de gemeente raadsverkiezingen in Oostdongeradeel ziet er als volgt uit1. W. Reitsma, Ee 2. A. Sijtsma Lioessens 3. Y. Holverda, Oosternijkerk 4. W. Sijtsma, Wetsens 5. K. Tilma, Anjum 6. Th. Bolhuis, Engwierum 7. Jac. v, d. Werff, Ee 8. A. Boersma. Anjum 9, R. Be nedicts, Aalsum 10. T. L. Weidenaar, Oos ternijkerk 11. A. K. de Boer, Ee 12. W. Visser. Paesens13 G. Haaksma, Anjum 14. E Meindertsma. Oosternijkerk 15. P. Terp stra. Ee 16. Tj. Dijkma, Niawier. Van de thans zittende raadsleden hadden zich de he ren D. Dijkstra. Lioessens J. Stuursma, Eng wierum en M. Fa'oer. Paesens zich niet her kiesbaar gesteld. B.L.O. in Achtkarspelen De gemeenteraad van Achtkarspelen heeft twee verzoeken ontvangen tot medewerking aan de oprichting van een buitengewoon lagere school: één van de kring Acht karspelen van Volksonderwijs en één van de Vereniging voor Christelijk B.L.O. Laatstgenoemde vereniging zou graag zien, dat een Chr. b.l.o.-school werd onderge bracht in het noodgebouw van de Chr. Ulo te Surhuisterveen. Zowel Volksonderwijs als de vereniging voor Chr. b.l.o. verwachten een leerlingental van zestig, doch volgens B. en W. komen in Achtkarspelen slechts vijftien kinderen voor openbaar b.l.o, Th aanmerking, zodat het college het verzoek van Volksonderwijs voorshands niet voor inwilliging vatbaar acht. Wat het Chr. b.l.o. betreft, kunnen er volgens het bestuur van de landelijke vereniging naar de maatstaf van twee procent de maatstaf van de commissie-De Loor zeker veertig leer lingen worden verwacht. -.Een bijzondere b.l.o.-school heeft dus meer bestaansrecht. Voor de oprichting is evenwel geen goed keuring verleend, zodat inwilliging van het verzoek niet urgent is. Daarom stellen B. en W. voor het adres aan te houden, doch het noodgebouw voor het gevraagde doel voorlopig te reserveren. HOLW.ERD. Tijdens de vergadering van de Begrafenisvereniging werd besloten een bedrag van f 130 af te staan aan het Ram penfonds. Het aantal leden van de vereni ging bedraagt momenteel 570. De kas sloot met een batig saldo van f 257. De ver eniging heeft in het afgelopen jaar 17 maal dienst gedaan. (Advertentie) Van Tientallen lijders aan Brandend Maagzuur hebben er Dozijnen Rennies op zak.... Altijd en overal ontmoet U lijders aan brandend maagzuur en U herkent ze san.... de lof die ze voor Rennies heb ben. Innemen doen ze die tabletjes on opvallend, want water of wat ook komt er niet aan te pas. Ze helpen van de ene minuut op de andere. Ook U! Voor hei Rampenfonds Gisteravond was de stand van de collec te voor het Nationaal Rampenfonds in Drach ten £31.654.47. De buitendorpen leverden tot nog toe f 27.339.55 op. De gehele gemeente Smallingerland gezamenlijk f58.991,02. De fa v. d. Baan, louwslagerij en het personeel droeg f 110 bij; de duplicatorfabriek HDW en personeel f681,20 fa Bolleman en perso neel f 100 aannemersbedrijf S. Klaver en personeel £42 fa Meekma en personeel f 124; Ned. Herv. J.V. te Oudega f 50 Cinema Mo dern gaf Maandagavond twee voorstellingen van de film ..De dijk is dicht", nadat de ex ploitant een bedrag bijgepast had. was het resultaat £900. In Smallingerland heeft men er trouwens nog niet genoeg van. Bijdragen worden nog altijd ingewacht door drs A. Hof in de Torenstraat. Om nog evei. in Drachten te blijven de konijnenfokvereniging „Het Raskonijn" heeft in haar jaarvergadering te Nijtap besloten de sportvrienden in de rampgebieden, zodra de mogelijkheden daartoe weer aanwezig zijn. te helpen aan een goed raskonijn. Verschil lende leden hebben nu reeds voedsters of jonge dieren toegezegd. De in de Geref. kerk te Garijp gehouden collecte voor de getroffen gebieden heeft de som van f 1845,80 opgebracht, Hijlaard (Ger. Kerk) f304,34 en Oosterbierum (Ned. Herv. kerk) f 1371,31. De gistermiddag gespeelde voetbalwed strijd tussen de Belgische Rode Duivels en het Ned. Zwaluwen-elftal is in een 50 nederlaag voor de Zwaluwen geëin digd, nadat de rust met blanke stand was Ingegaan. Na een fris en vlot gespeelde eerste helft volgde op het spekgladde veld van La Gantoise een periode van pover Neder lands voetbal. Deze wedstrijd is vooral na de rust een demonstratie geweest van Nederlandse voctbal-armoede. doch ook vóór half time gaven de Zwaluwen slechts bij vlagen goed voetbal te zien. Er waren toen echter enkele spelers die de aandacht op zich vestigden. De Utrechtse linksbui ten Luyten was uitstekend gestart en reeds na enkele minuten kreeg de Belgi sche doelman bij een oerhard schot van deze D.O.S.-speler gelegenheid zijn kun nen te tonen. Luyten vormde met zijn clubgenoot Van der Bogert een uitsteken de linkervleugel. De over het algemeen iets kleinere Belgen beschikten echter over een betere balcontrole en slaagden er in de eerste minuut na de hervatting in door hun midvoor de leiding tc nemen. Het Zwaluwen-team leek toen reeds vol komen uitgespeeld. De binnenspelers Van der Bogert en Wint van der Gijp trokken zich steeds meer terug en de rest van de .aanval kregen tegen de consequente dek king van de Belgische verdediging nauwe lijks nog een kans. Er volgde alras een stortvloed van aanvallen op het Zwalu wen-doel. Na 6 minuten kwam het twee de Begische doelpunt tot stand door rechtsbuiten Smolders, vier minuten la ter gevolgd door een goal van Willéms. Smolders bracht mot een tam schot, dat Vrijhof vallende niet wist te bemachti gen, de stand op 40. terwijl Willems enkele minuten voor het einde, toen.de. Nederlanders voor vermeend buitenspel bleven staan, nog een vijfde doelpunt aan de score toevoegde. Een wedstrijd die voor de keuze-commissie ongetwijfeld weinig nieuwe lichtpunten gebracht zal hebben. Arrensledenwedstryd te Hollum Tc Hollum (A.) is een arrensledewedstrijd gehouden, waaraan niet minder dan 38 par turen deelnamen. De uitslag was:: 1. D. Visser te Ballum: 2. Tj. Bakker. 3. IJ. Brouwer. 4 Tj. D. Boruls. 5. A. Nagte- gaal, allen te Hollum. Het was een zeer spannende, sportieve wedstrijd, met veel kampritten, waarvoor veel belangstelling bestond. Om het persoonlijk dam kampioenschap van Nederland In de periode van 20 F.ebr.-4 April a.s. wor den te Utrecht de wedstrijden gespeeld voor de finale van het persoonlijk kampioenschap van Nederland. In totaal lullen 14 spelers aan dit tournooi deelnemen, nl. de zes hoogst geplaatsten in 1952, de zes gewestelijke kam pioenen en dc nummers twee van de provin ciale bonden van Noord- en Zuidholland. Het zijn Van AalU-'n (Huissen), Bars (Enschedé), Beers (N. Schai" 'oude), Bergsma (Wartena), Bizot (Zwaog>, Bom (Rotterdam). Craane (Den Bosch), ir Van Dijk 1Wa- Huisman (Leiden), Keiler (Amsterdam). La- ros (IJmuiden). Van Mourik (Nieuwland, Zh.i, W. Roozenburg i Rotterdam) en Van der Sluis (Amsterdam). De zes hoogst aankomenden kunnen in 1954 zonder voorwedstrijden deelnemen aan „de finale van het kampioenschap. Weersverwachting geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond (opgemaakt te 10 uur v.m.) IETS MEER WIND. Matige., later tijdelijke krachtige Wes telijke wind. Aanvankelijk nog mistig of nevelig weer, later overwegend zwaar be wolkt. Af en toe motregen en weinig ver andering in temperatuur. ZON- EN MAANSTANDEN 19 Febr. Zon op 7.4S, onder IS.01 Maan op 9.25, onder 0.47 Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor de be noeming als hulp in het pastoraat te O. Vlieland, J, H. Ch. Israel te Vaals. Geref. Kerken. Beroepen te Hengelo (O.) L. Slofstra ie Hijlaard; te Hocgeveen. (als miss. pred. voor Sosmba) M. v. d. Werff te Amersfoort. Benoemd Benoemd tot adjunct-complies le klasse ter gemeente-secretarie van n Bildt de heer W. M. Brouwers, tweede ambtenaar ter se cretarie te Kloosterburen. Benoemd tot inseminator bij de K. I.„ vereniging „Mid-Fryslan" te Wirdum de heer G. Vroom te Morra. Geslaagd Voor het examen praktijkdiploma boek houden van de Ned. Associatie slaagde de heer M. Muller te Emmeloord. Voor het examen landbouwwerktuigen en tractorenkennis slaagden te Wager.ingen de heren E. M. Postma en F, Dijkstra te Oppenhuizen. EFFECTENNOTERING AMSTERDAM OBLIGATIES 16 Febr. 17 Febr Nederland 1948 3y. 94»/,6 Nederland 1947 3% 3 95% 93% Nederland 1937 3 4 O"/ ie 95% Indië 1937 A 3 95 Grootboek 1946 95% 955/ie ACTIEVE AANDELEN Ned. Handel-Mij. 158 15S A. K. U. 165% 164% Gelder Zonen 159% 161 Kon. Ned. Hoogovens 155% 157 N'ederl. Ford 196 195% Philips G. B. 160% I6OV4 Unilever 153% 183 ONDERN. EN MIJEN Dordtse Petroleum 294% 292% Kon. Petroleum 311% 311% Amsterd. Rubber 93 90% HolL Amerika Lijn 142 141 Ned. Scheepv. Unie 129% 128% H. V. A. 104% 104 Deli Maatschappij S3 Senembah Mij. 77% 77 OBLIGATIES Rotterdam 1937 3% 99% 99)4 Fr. Gr. H'yp.B. 3% 3 92% Amsterd. Bank 172 17114 Rotterd. Bank 1S2 161 Twentsche Bank i;o Meelfabr. Ned. Baklt. 209% 213% AMERIK. FONDSEN Rep. Steel 46i/18 46 Tide Water 2215/16 22% De handel in alle soorten gebruiksvee ver liep traag met een lager notering. De vette waren daarentegen bij een kleine aanvoer ruim prijshoudend. Op de wolveemarkt was het glad misère, met vooral voor de dun bevleesde dieren een slechte afloop. Op de varkensmarkt was wat meer fleur, tie „kwaliteit" werd vlot opgenomen voor een paar cent hoger dan de vorige week. De zouters noteerden bij vlotte handel onver anderd. De Nuka's kosten weer stukken minder dan de vorige week. Voor de biggen had de handel weer een kalm verloop. De prijzen bleven stabiel. De vlag ill top De driekleur woei vandaag fleurig van cafe Brandsma en van het varkenshok in gebruik en gehuurd door de alom bekende handelaar Pieter Leijenaar te Balk. Geen wonder, gedurende een periode van 55 jaar heeft Leijenaar bijna zonder onderbreking de Sneker markt bezocht. In een officiële samenkomst feliciteerde de voorz. van de marktcommissie, de heer Vind, de jubilaris en de mede aanwezige echtgenote en doch ter. Hij deelde mee, dat oen oorkonde en een medaille voor „do lange staat van dienst" zal worden uitgereikt. Verder wer den waarderende woorden gesproken door ..Andries'(nadere omschrijving overbo dig) en de heren Abma en Faber, Leijenaar, je hebt ons vaak verteld van oude tijden, van reizen en trekken, van hoge en abnor male lage prijzen, van moeiten en zorgen, van blijdschap en dankbaarheid, en van be vriende boeren waarmee u in sommige ge vallen zaken doet tot in liet dercle geslacht. Overzicht stro en hooi Met ingang van 18 dezer is voorlopig tot 1 Maart a.s. de uitvoer van graanstroo nu ook verboden. Zoals wij reeds eerder schre ven is het uitvoerverbod voor hooi al vroe ger van kracht geworden. Gezien de toch reeds teruggelopen exportmogelijkheden heeft dit verbod niet veel invloed op het prijsverloop. Na 1 Maart zal worden beke ken in hoeverve graanstroo voor de ex port weer kan worden vrijgegeven. Voor ander stroo dan graanstroo geldt dit uit voerverbod niet. Rotterdam was gisteren voor graan- en envtenstroo vast. Voor roggestroo was de prijs Iets lager dan voor tarwe- en gerste- stroo. In groen-erwtenstroo was liet aanbod gering. Hooi was met. kleinere vraag kalm. Groningen gaf dezelfde indruk. Vaste markt niet voor groen-erwtenstroo klein aanbod. De vraagprijs voor klaverhooi werd in bijna alle gevallen te hoog beoordeeld. Het schijnt in de cartonindustrie weer leis beter te blijkens liet feit dat de productiebeperking voor Maart ls teruggebracht tot 10^. In boon- en karwijstroo werden enkele par tijen verhandeld. Wij voegen bij al de waarderende woorden ook graag de onze, en wij hopen dat u r.ag vele jaren in staat moogt zijn ds markt te bezoeken. Gaasterlandse boeren, van ge slacht op geslacht is „Plter" uw koopman geweest, wij hopen dat u hem ook in de dag van zijn ouderdom in ere moogt houden. Veemarkt Sneek. Aanvoer: 62 melk- en kalvekoeien 5001040, 26 vette koeien 1.591,S9 p. kg levend gew. 12 pinken 500650, 2 graskalveren, 1577 nuchtere kalveren 2839. 162 schapen 76110, 170 varkens en vette biggen 1.541,67, 1.67— 1,90, 270 zouters 1,751.7 7 p. kg levend gew., 78 kleine biggen en lopers 2S46, 4670. Totaal 2300 stuks vee. Groenteveiling Harliugen. Breekpeen 12 17, boerenkool 21—31 p. kg, knolselderij IS29 p. st.. koolrapen 1.401,65 p. 31 kg, rode kool 715.10, savoye kool 810.60 p. 100 kg, spruitkool 5057, uien 2642, wit lof 3246. Appelen: Goudreinette stand- daard A. B. en G resp. 2329, 2023. 14 13, huishoud I en II resp. 1416, 12—14, fabriek 910. Jonathan standaard A. B, en C. resp. 38, 33—35, 23—2 6, huishoud I en II resp. 19—2 2, 11. fabriek 5. Gron. kroon huishoud I en II resp. 11, 5 fabriek 4. Peren huishoud I 814, fabriek 59_ Visafslag Staveren. Aanvoer 507 p. snoek baars 63—72. na p. baars 8587, 1269 v>. witvis 0,07, 129 brasem 0.0S. 12 p. karper 0,25 alles per kg. Visafslag Hindeloopen. Aanvoer 385 kg snoekbaars 130—13 4, 361 kg baars 170 180, 202% kg voorn 0,14, 3 kg karper 0,30, 1 kg zalm 2,50 p. kg. Visafslag Harliugen. Aanvoer 343 kg pel- lene garnalen, 1385 drogerij garnalen. Advertentiën Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig gedra gen lijden. onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder RUURDTJe bouma, weduwe van Sikke Lantinga, in de ouderdom van ruim SI jaar. Volgens haar getuigenis treuren wij niet als degenen die geen hope hebben. De bedroefde familie: Uit aller naam, G. LANTINGA. Tzum, 16 Februari 1953.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2