Ateliers Kousenfabrieken Hin N.V. kunnen binnenkort verhuizen Fa. Beemsterboer Honderdduizendste prentbriefkaart verzonden naarAmerika r De wereldre „De wereld heeft geen wachtkamer" voor H.B.B. opgevoerd WOENSDAG 18 FEBRUARI 1953 FABRIEKSGEBOUW NADERT VQUOQiiNG Omvangrijk werk aan Meeuwenstraat AAN DE MEEUWENSTRAAT groeit een groot, modern bedrijf. Van beton, staal en baksteen wordt daar het nieuwe complex van de N.V. Kousenfabrieken Hin gebouwd. Sedert deze Haarlemse vennootschap in 1946 een bescheiden filiaal aan de Keizerstraat vestigde, heeft de Heldcrse nederzetting zich tot een zodanige omvang ontwikkeld, dat een economische bedrijfsvoering centralisatie in een aan alle eisen voldoend fabrieksgebouw noodzakelijk maakte. In nauw overleg met de bedrijfsleiding ontwierp de Haarlemse architect C. C'. van Beaumont een gebouw, waarin niet alleen alle in Den Helder gevestigde dependences kunnen worden ondergebracht, maar dat bovendien expansie-mogelijkheden biedt. Men hoopt over vijf a zes weken zover te komen, dat met de grootscheepse verhuizing een begin kan worden gemaakt. Eindelijk centralisatie van groeiend bedrijf QP het ogenblik heeft de N.V. Hin te Den Helder een viertal ateliers, na melijk één aan de Keizerstraat, twee aan dc Bierstraat en één aan de Janzen- straat, waar ook het kantoor gevestigd is. Meer dan tweehonderd arbeids krachten, voor het merendeel meisjes, vinden daar hun dagtaak in het afwer ken van de nylon-kousen, die in Haar lem worden gebreid. Na het ondergaan van de bewerking in Den Helder gaan de kousen terug naar Haarlem, waar zy worden geverfd en klaargemaakt voor dc verkoop. Er zijn dus weliswaar vier ateliers, maar de werkzaamheden lopen weinig of niet uiteen. Uiteraard verdient het verre de voorkeur, dat het hele Hel- derse bedrijf in één complex wordt on dergebracht. Daarbij komt nog. dat de bestaande panden eigenlijk niet voor het doel geschikt zijn. Zij dragen te veel het cachet van tijdelijkheid, ter wijl alles in de nieuwe fabriek is aan gepast aan het product: de zo uiterst kwetsbare nvlon»kous. De inrichting van het gebouw aan de Meeuwenstraat wordt zodanig, dat ten volle wordt voldaan aan de eisen van overzichte lijkheid, helderheid, ordelijkheid en (vooral!) gladheid, waaraan een mo derne kousenfabriek moet voldoen. JN AUGUSTUS van het vorige jaar is het bouwbedrijf „Velsen" uit IJmui- den aan de nieuwe fabriek begonnen. Het wérk is. al zover gevorderd, dat de voorbijganger een duidelijk beeld van de toekomstige situatie kan krij gen. Het gebouw heeft een frontbreedte van 59 meter, een diepte van 38 meter en een hoogte van 5.50 meter. Voor- en achtergevel lopen niet evenwijdig. De zijgevel aan de Zuidzijde heeft een lengte van 27 meter. Aan de kant van de Meeuwenstraat, waar de bakstenen gevel is aangepast aan de omgeving, komen o.a. de hall, de garderobe, een ruime cantine en het magazijn. De oppervlakte van de bc- VK EefT speciale aanbieding Sjf EEN 15-STEENS y ANKERHORLOGE rj) (geen penanker) VI le. Antimagnetisch fp 2e. Shockproof w 3?. Waterdicht 4e. Met centrale seconde wijzer 5e. Radïumcyfers en wijzers voor ƒ59.75 Een I O-steens mooi Meisjeshorloge Klein model voor 24.75 met volle garantie en verzekerd tegen verlies en diefstal. Eigen atelier met gedi plomeerde horlogemakers. rf Keizerstraat 15, tel. 2626 !jj!- Den Helder i Advertentie AANBESTEDING De aanbesteding voor het bouwen van een boerderij met daarbij behoren de werken, onder architectuur van de heer P. Baard, nabij dc vuurtoren te Huisduinen, namens de heer Th. Bruin te Den Helder had tot resultaat: Fa. F. G. Reijers, Den Helder f 42.790; S- Sjoersma. Den Helder f 42.150: D. Boekei, Schagen f 41.350; Fa. Gebr. Tuin. 't Zand f 41.000; A. Bats. Den Hel der f40.900; G. Groot, Den Helder f 40.375; H. Lont, Hippolytushoef f 40.660; E. P. Zeeman, Callantsoog f 40.300; Fa. Modder en Cuperus, Den Helder f 40.140; Aann.bedr. A v. d. Wouw, Den Helder f39.800; Fa Kops, Heiloo f39.540; K. de Klerk, Huisduinen f 39.177; C. van Essen. Den Helder f38.880; R. Noppert, Den Helder f38.725; J. P. van Os, Den Helder f38.000; Gebr. Kersbergen, Den Helder f37.250; A. Quak. Den Helder f37.180; P. Boerdijk, Den Helder f36.990; J. H. Keijzer, Den Helder f36.777; Fa. W. Veenstra. Den Helder f 36 777; Fa. f36.594. De begroting was f38.012. De gunning is aangehouden. „Dwars door Frankrijk" voor de Reisvereniging Op Donderdag 19 Februari geeft de afdeling Den Helder van de Neder landse Reisvereniging in Formosa weel een filmavond. Vertoond z d worden de film „Dwars door Frankrijk". De commentaar bij deze rolprent wordt ge leverd door de heer C. H. Groen. De sfachtveemarkt van Maandag W«s het kwantum koelen aan de lage kent, feit is. dat de geringere animo voor deze dieren de handel niet bovenmatig deed uitgaan. De maximum-prijs voor de prima kwaliteit was gelijk aan die der vorige week. de minimum-notering moest echter even lager gesteld worden Voor het ruimere aanbod kalveren stond veel belangstelling. Vandaar grage Handel, met noteringen die op f 0,95 per kg levend, en geslacht in de benen) van f 1,50—f 1.60 per kg komen. drijfsruimte daarachter beslaat rond 1600 vierkante meter. Daar worden werktafels geplaatst, waaraan driehon derd arbeidskrachten kunnen werken. Voor een royale verlichting met TL- buizen (een 300-tal) wordt gezorgd. LIET gebouw krijgt een isolerend plat dak, waarvan de afwatering ge schiedt door de stalen kolommen, die de constructie dragen. Er komen geen openslaande ramen, daar een modern ventilatie-systeem wordt toegepast. Voor de verwarming wordt een heet- water ketel met kolenstookinrichting geplaatst. De ruimte voor de centrale verwarming krijgt een afzonderlijke in gang aan de Noordzijde van het com plex. waar tegenover elkaar twee rui me rijwielbergplaatsen komen. In de hoek achter het ketelhuis wordt een dokterskamer ingericht. Zo is geen dé tail aan de aandacht van de ontwer pers ontsnapt. De Hin-fabrieken krijgen in Den Helder een modern, uitstekend geoutilleerd bedrijf, het eerste in onze stad. dat zich niet in de loop der jaren heeft ontwikkeld en uitgebreid, maar van de grond af aan is gebouwd met een duidelijke bestemming. De verhuizing zal verscheidene we ken in beslag nemen, daar de werk zaamheden zo weinig mogelijk stagna tie mogen ondervinden. De officiële opening vindt dus vermoedelijk niet vóór begin Mei plaats. Ditmar Klink sprak voor de wielerclub ,,DOK" Dezer dagen hield de wielersportver. „DOK" een ledenvergadering, waarin de oud-wieirenner Ditmar Klink spreker optrad. Nadat de voorzitter de aanwezigen ha-d welkom geheten, werd een minuut stilte betracht voor de slachtoffers van de watersnood, causerie van de heer Klink was bijzon der boeiend. Over zijn carrière vertel lend. bij de wereldkampioenschappen te Milaan aangekomen, geraakte de spreker even onder de indruk. Wanneer de oorlog een dag later zijn intrede zou hebben gedaan, dan zou zo goed als zeker een nteuwe wereldkampioen ach tervolging op de lijst zijn geplaatst. „Jeugdactie Rampenfonds" wordt internationaal IET zonder spanning heeft het comité „Jeugdactie Rampenfonds" het ogen blik afgewacht, waarop de honderdduizend zou zijn bereikt. De bestellin gen, die gisteren met de morgenpost kwamen, deden deze mijlpaal nog niet passeren. Er ontbraken circa drieduizend aan, welk aantal goeddeels kon wor den ingeboekt na de ontvangst van de middagpost en een telefonische bestel ling uit Hoorn, waar de Ambachtsschool wéér duizend kaarten kon gebruiken. Dat werd de derde zending van duizend kaarten naar dezelfde school! Verder gingen pakketjes (van vijftig en honderd stuks, kennelijk nog altijd proef- bestellingen) naar Meppel, Nieuwerbrug, Klazienaveen, Gouda, Wolvega, Vugt, Schraard (in Friesland), Alkmaar, Sttlard en Kantens. j\5EN deelde ons mede, dat het werf. personeel, dat in de nacht van Zondag 1 op Maandag 2 Februari heeft overgewerkt om allerlei klein mate riaal vaarklaar te maken voor de noodgebieden, het daamee verdiende loon en salaris, zijnde rond f 2800.- heeft afgestaan aan het Nationaal Rampenfonds. Verder wordt, de opbrengst van de, Brief aan „pen-friend" had resultaat LIET was al avond geworden, toen mej. Held ons telefonisch het ver heugende nieuwe mededeelde, dat de actie „internationaal" was geworden. Miss Anne Pa,ryott uit Kingston in North-Carolina (U.S.A.) bestelde hon derd exemplaren. Dat* was hef resul taat van de ijver, 'die een leerlinge van de ULO Pasteurstraatf aan de dag had gelegd. Tiny Visser, vel enthou. siasme voor de jeugdactie, had haar „pen-friend" in Kingston een brief geschreven en daarbij een exemplaar van de prentbriefkaart ingesloten. Zo zijn er vele contacten in het bui tenland aangeboord. Het eerste succes daarmee is bereikt. Met belangstel ling wachten wij de berichten uit an dere streken van de wereld af. vi.'ur; 'i. \.ui ut.,. demonstraties tafeltennis, die- morgen-compagnieën avond in „Formosa" worden gegeven door Bergmann en Du Buy, afgedra gen aan het Nationaal Rampenfonds. Het bedrag aan giften, dat via de Hel dcrse Nutsspaarbank aan het Nationaal Rampenfonds werd overgemaakt, is inmiddels gestegen tot f 2100.- Tenslotte kunnen wij nog medede len dat Zaterdagavond in Casino door de toneelgroep van „Elgawa" een her opvoering van het stuk „Stormeiland" wordt gegeven ten bate van het Ram penfonds. wn 32. Jimmy en Piet Potlood reden dus in het holst van de nacht dwars door de Sahara over een weg die zij niet kenden en die nauwelijks Je mam „be rijdbaar" verdiende. Af en toe dansten zij over kokkerds van stenen en het volgende ogenblik sloegen de wielen zo door kuilen in de weg dat zij 'n halve meter van hun zitplaats gewor pen werden. Maar toch schoten zij op. Beiden tuurden strak voor zich uil en praken heel weinig met elkaar. Eén keer zei Piet Potlood: „Op een eenza mer weg heb ik nog nooit van m'n le ven gereden Maar Jimmv antwoordde niet, Hij schatte dc tijd dat zij nu onder weg waren op ongeveer anderhalf uur. „Als die rovers ergens op de loer lig gen", dacht hij bij zich zelf, dan moei dat toch hier in de buurt ziin". De weg begon een beetje te kronkelen en hier uit maakte Jimmy op. dat zij langzaam legen een heuvel optornden. Trouwens, dat merkte hij ook wel aan zijn motor, want na verloop van enige tijd moest hij noodgedwongen naar de tweede ver snelling terug schakelen, ,,'t Zou mij niets verwonderen. Piet" zei hii op be daarde toon, „als het avontuur, dat op ons te wachten ligt, aan de andore kant van de heuvel ligt. Weet je wat ik ga doen? Ik zet de jeep hier stil en ik ga eens even polshoogte nemen. „Zou je dan niet wat meenemen, Jimm.y?" vroeg Piet Potlood ongerust. „Ja, m'n vuisten" antwoordde Jimmy grimmig ..en die heb ik bij mij, dat verzeker ik je". Nieuwedieper voor de Alkmaarse rechtbank Vals spaarbankboekje werd in onderpand gegeven De timmerman Jan R. uit Den Hel der verscheen gisteren in het boete kleed, dat iedere man siert, voor de Alkmaarse Meervoudige Kamer, in ver band met enkele veelbelovende stap pen op het pad der misdaad. Eind November van het vorige jaar promoveerde hij zichzelf tot bijzonder gevolmachtigde van de firma Van de Bergen en Bijlsma. en meldde zich in die kwaliteit bij de fa Van Kalsbeek, eveneens in Den Helder. In opdracht van Van de Bergen en Bijlsma moest hij een bos steigertouw halen. Men gaf hem het gevraagde, dat een waarde van 40 gulden had, mee, vertrouwend, dat het wel goed zou zitten. Dat dacht men ook de volgende dag, toen Jan nu met de naam Kool als dekking honderd gulden kwam le nen, voor de aankoop van steigerhout. Jan vertoonde bovendien een spaar bankboekje, waarop een veelvoud van dit bedrag was vermeld. Dit was een soort onderpand. Het spaarbankboekje was echter waardeloos, hoewel gezegd dient te werden, dat Jan ook zonder dit bewijs wel geholpen zou zijn. Hii beschouwde dit facet aan zijn zaak echter als „snort" naar hij verklaarde. De officier van justitie, mr. A. W Holsleyn. eiste vier maanden met af trek tegen hem. Uitspraak over. 14 da gen. Morgen weer een mars i de Koninklij ke Marine, voorafgegaan door dc Ma rinierskapel, maken onder leiding van de majoor der mariniers T. Jonkman morgenmiddag een mars door de stad. -ertrekken om half vier van de Ar- tillerieschool en nemen de volgende route: Coenraad Botstraat. Kuiper straat, Van Linschotenstraat. Olivier nn Noortstraat, Timorlaan. Javastraat. Boerhaavestraat, spoorwegovergang. Sluisdiilctraat. Keizerstraat. Spoor straat. Weststraat, Hoofdgracht. Bui tenhaven. Waarom Enge'se namen in Nederlands stuk? Voor Maurits Dekker is het probleem des te klemmender, omdat de verwoes tende werking der atoombommen in een eventuele oorlog zo schrikbarend groot is. En hij vraagt zich af, of de mannen van de wetenschap hun gewe ten niet bezwaren door voort te gaan met hun experimenten. Men kan niet zeggen, dat Maurits Dekker zich met een Jantje van Leiden van deze kwes tie heeft afgemaakt. Hij gaat niet zon der meer accoord met de idealistische gedachte, dat de wetenschap verder van dit belangwekkende terrein moet af blijven, en evenmin met de stelling, dat de geleerden rustig kunnen doorgaan zonder zich af te vragen wat anderen zullen gaan doen met de door hen be reikte resultaten. Dekker tracht het probleem scherp te stellen, door het in een dramatisch intrigue-verloop te vatten. De mensen die daarin oen vrol spelen, .vertegen woordigen stuk voor-stuk een aspect van hot gewichtige vraagstuk. Door de gesprekken, die zich ontwikkelen en die met name in het eerste bedrijf wat te wijlopig zijn worden alle kanten belicht, maar toch wel zodanig, dat de sympathie van de auteur steeds duide lijker blijkt uit te gaan naar de man, die niet verder wil meewerken. Deze figuur krijgt een extra accent door de heldenrol, die Dekker hem laat spelen Jan Hundling slaagde er vooral in het tweede en derde bedrijf ten volle in, BRUIDSPAAR A Is verslaggever soms met je ne kun je is mid den in de boter vallen. Vooral in onze goede slad, maar het er veel van weg begint te krijgen, dat alle huwelijks'ijpe jongelieden precies vijftig jaar geleden gingen trouwen. Gisteren was uw Gradus de gast van hel echtpaar Steegers— Koorn, dat morgen. Don derdag 10 Februari, een halve eeuw voorspoed en tegenslag deelt. De heer Steegers, door feestelijke buurvrouwen ome Kees ge noemd, wenste uw stukjes- schrijver achter een borrel tje, een glaasje boeren jon gens, een koffie, een sigaar, een sigaret. Vandaar die neus in de boter. Onder zulke omstandig heden, ook al volsta je met een sigaret, is het prettig babbelen, en zo vernam Gradus, dat de heer Stee gers al zo lang hij leeft in de Vijzelstraat woont en dat hij daar op 16 April 187!) werd geboren. Uiter- aard woont hij nu al vele jaren in een andere wo ning. maar zijn adres blijft: Vijzelstraat. Zijn echtge note, Frederika Koorn. zag op 31 Augustus 1881 te Texel hel levenslicht. De heer Steegers, in een uitstekend humeur, vertel de op onderhoudende wijze over zestig jaren visserij, aanvankelijk als kereltje, doch als vijftienjarige knaap reeds als eigen baas. Ook over reddingen op zee mist liij mee te praten, maar meestal was hij dan paraat met de vlet, hoewel hij ook tweemaal een tocht maakte met Doms Rijkers, 't Schijnt Gradus, dat het vroeger tus sen de vleimensen en de mannen van de redding boot ook niet altijd koek en ei is geweest. Karakteris tiek was het antwoord op onze. vraag, of de heer Steegers nóg werkt: „Je moet eens goed begrijpen, wie 't hardste xuerkt, woont in 't kleinste huisje". Zo'n uitspraak getuigt kennelijk van tevredenheid. De heer en mevrouw Steegers hebben twee zoons, twee dochters, zestien klein kinderen en acht achter kleinkinderen, En een massa vrienden, dat is Gra dus gisteren gebleken. Zo'n familie gaat morgen van zelfsprekend een prachtige dag tegemoet. De hartelijke gelukwensen van Gradus en zijn lijfkieker! TEKORT INE heer Joh. van Glab- beek Jr. heeft gisteren achter een loket op het postkantoor voor 180.000 aan pensioenen uitbetaald. Deze arbeid verricht hij altijd met veel plezier, maar Dinsdag had hij na afloop een kas-tekort van 500, dat hij zelf moet aan vullen, wanneer er niet een paar oudjes eerlijk ko men melden, dat zij te veel hebben ontvangen. Ge moet goed begrijpen, dat zo'n foutje in een heel klein hoekje schuilt. Waarschijn lijk heeft de heer Van Glabbeek op een gegeven moment een aantal briefjes van vijftig gulden voor briefjes van vijf en twintig gulden aangezien, en die met grote lust voor grage vingers uitgeteld. Komt, gepcnsionneerden, als ge hebt ontdekt, dat u meer hebt gekregen dan normaal, komt het even vertellen! Als ge ontevreden bent MIDDEL Verleden week kreeg Gra dus twee heren op be zoek, die een preparaat hebben aangeschaft, dat onmiddellijk eventuele klei ne lekjes in uw banden dicht. Als ge die vloeistof in uw ventiel laat depone ren, dan kunt u zonder schroom over een spijker rijden. U trekt de spijker uit uw band en rijdt gewoon door. De vloeistof dicht het gat automatisch. Als ge over dit product, dat reeds geruime tijd in de handel was, meer wilt weten, dan kunt ge u wenden tot de heer Moor, Bloemstraat 34. Of het middel afdoende is? Tja, daar bemoeit uw Gra dus zich niet mee. Hij is uiterst onervaren op dit ge bied. HOBO Maar aanleiding van het actievoeren voor hobo's of uniformen, kreeg Gradus op zijn tafel een brief, waaraan hij voor u, zijn trouwe lezers, het volgende ontleent; „Ook ik ben anti collecte, tenzij voor ver zachting van leed of leni ging van nood. En toch kom ik tot een andere conclusie dan Scorpius; vermoedelijk, omdat ik van een andere hoek uit met dit vraagstuk in -aanraking kom. Oorspron kelijk is het bestaansrecht van onze harmonie- cn fan farecorpsen ontleend aan hun functie van brenger der muziekbeoefening aan bre de lagen der bevolking, tot en met de mlnst-draag- krachtigen. Dit houdt al in dat deelname niet kostbaar mag zijn, hetgeen heus niet wil zeggen: kosteloos. Be denk nu eens. dat zo'n or kest uit een aantal instru menten bestaat, die voor de bespelers zelf weinig be- zitsaantrekkelykheid heb ben, omdat „enkelvoudige" of in „klein-verband" be oefening met veel voldoe ning schenkt of mogelijk heden biedt Dat is ook een reden, waarom velen niet zelf tot aankoop overgaan. Door één en ander is de vorm van „Verenigipgs-in- strumentarium" ontstaan. En nu kun je anti-inzame ling zijn, maar dat stelt je voor de keuze: of je princi pe wat bijkneden, of om-en dabel verklaren en laten verdwijnen. Een moeilijke keus. En helemaal geen keus, als je erkent, dat der gelijke corpsen enigermate een gemeenschapsbezit zijn geworden. Dan beslist mede die gemeenschap door wei gering of welwillendheid over het bestaan. Overheids instanties erkennen, door het verlenen van subsidies, ook het bestaansrecht (da nig verzwakt steunpunt door vermindering van het be drag en waardeverminde ring van de gulden), en dat houdt mede in een begrip voor het moeilijke kosten- vraagstuk. Geachte Scor pius. hot oordeel in uw Sterk spel van Nederlands Volkstoneel in Tivoli Wij hadden meer belangstelling verwacht voor „De wereld heeft geen wacht kamer", het veel-besprokcn toneelstuk van de Nederlandse schrijver Maurits Dekker, dat gisteravond onder auspiciën van de Helderse Bestuurdersbond in „Tivoli" werd opgevoerd door het Nederlands Volkstoneel. Het is een actueel stuk, waarin de auteur z}jn gedachten formuleert over de vraag, of de mens heid wel rijp is om de atoomenergie toe te passen. Vraagstukken als deze heb ben ernstige naturen ook bezig gehouden, toen voor het eerst sprake was van stoommachines, van electriciteit, van dynamiet en dergelijke krachtbronnen. deze sympathieke James Thomson ge stalte te geven. Hij leverde buitenge woon sterk spel en werd daarin onder steund door Ben Groeneveld (prof. Thomson Sr en Bé Schenk (dr Mary Holmes). Hans van Meerten. die de rol van generaal Greenway had en als zo danig de belangen van de staat kwam verdedigen, voldeed aanmerkelijk min der. Waarschijnlijk vergde de regie teveel van ziin concentratie. Uitstekende momenten had Wim Ba- ry als ir Benner, de overigens geens zins gevoelvolle nuchterling, die voor stander was van doorgaan met de on derzoekingen, en dit standpunt bleef huldigen, ook toen prof. Thomson na veel innerlijke strijd het inzicht van ziin zoon onderschreef. Het Nederlands Volkstoneel heeft een zeer respectabele vertolking gegeven van dit moeilijke stuk. moeilijk van wege de achtergronden, die het wil op roepen, en moeilijk door de soms lange dialogen, die de dynamiek niet ten goede komen. Nog even een vraag: Waarom heeft Maurits Dekker ziin hoofdpersonen in een Nederlands stuk voor het Neder landse publiek van Engelse namen voorzien? Het is een gefingeerd gege ven en er is dus onzes insziens geen enkel bezwaar tegen, het stuk in Ne derland te laten SDelen. Mocht het zo zijn. dat Maurits Dekker die Engelse namen koos om zijn stuk attractiever te maken, dan zou zeker zijn voornaam ste hoofdpersoon (James Thómson) ernstige bezwaren tegen een dergelijk opportunisme maken Het zou ons in het algemeen veel waard zijn, wanneer- Nederlandse au teurs (en verder allen in Nederland, die iets met Kunst, kunst, kleinkunst, amusement etc. etc. te maken hebben) eindelijk eens hun nationaal minder waardigheidsgevoel kwijt raakten en minder knievallen deden voor do ar tistieke en kwasi-artistieke profeten uit het buitenland. Wifte: „Telefoon van een onbekende" Op het doek van de Witte-bioscoop wordt tot en met Donderdagavond een verhaal op het doek gebracht, dat van een boeiende en menselijke strekking is. In „Telefoon van een onbekende" maakt men kennis met een teleurge stelde man, die het niet kan verkrop pen, dat zijn vrouw, zonder hem ontrouw te worden, verliefd werd op eon andere man. Zij keerde spoedig van het dwaalspoor terug, maar voor hem is het huwelijk gebroken. Hij verlaat zijn vrouw. Zijn vliegtuig, waarin hij een drietal mensen leert kennen, verongelukt. Zijn drie nieuwe vrienden komen bij de ramp om het leven, Hij bezoekt hun familieleden en leert een les, die hem doet besluiten naar zijn echtgenote terug te gaan. Hoewel wij er van overtuigd ziin, dat deze geschiedenis een betere ver filming heeft verdiend, kunnen wij een bezoek aan do Witte gerust aanbevelen. De hoofdrollen worden gespeeld door Shelley Winters en Gary Merriil. IN HET KORT De wekelijkse schoenenruilbeurs van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk wordt vanmiddag van twee tot vier uur in de Molenstraat gehouden; het spreekuur is vanavond van half acht tot half negen ten huize van de secretaresse, Piet Heinstraal 1. De Ambtenaar van de Kinderwet- en houdt iedere eerste en derde Woens dag van de maand, dus ook vanmiddag, van drie tot vjjf uur spreekuur in het gebouw van de Keuringsdienst, Spoor- gracht 6. Het wekelijkse spreekuur van Pro Juventule" wordt vanavond van zeven tot acht uur gehouden aan hel adres Timorlaan 37, telefoon 2129. De toneelgroep van de Vereniging van Marine-officieren, afdeling Den Helder, geeft heden- en morgenavond in dc Marinecantine een opvoering van „Meisjes op oen oorlogsschip". Donderdag-vond om acht uur houdt de afd. Den Helder van de Ned. Ver. van Huisvrouwen in café Postbrug haar jaarvergadering. TUSSEN HAAKS EN KUITJE Gisteren arriveerde in Nieuwediep de kustvaarder '„Geja" Het scheepje eeft de reis naar Luik inmiddels oortgezet. -- Hr, Ms. „L 9605" is naar Zeeland vertrokken. Het is morgen hoog water om 11.30 en 23.35 uur en laag water om 5.50 cn 17.45 uur. De temperatuur van het zeewater was 2,4 graden Celsius. epistel was streng. Mijn oordeel was dat eerder ook, maar is door bevindingen gematigd". Wijl Scorpius weer voor onbepaalde tijd is ingesla pen, geniet uw Gradus de dit onderwerp nog iets te zeggen. En deze dan moet eerlijk bekennen, een dergelijke keurige reactie niet te hebben verwacht. Geen getier dus, maar een redelijk weder-schrijven. Uw stukjesschrijver laat ook deze mening op zijn trouwe vrienden neer, echter niet zonder een aantekening Immers, de instrumenten die doorgaans worden ge bruikt zijn stèllig zelf-be- kostiging waard. Je wéét nu eenmaal, dat je met een trompet, een bugel, een trombone, een fluit enzo voorts in harmonisch ver band moet spelen. En waar om zou je dan niet trots naar de repetities stappen met je eigen instrument on der je arm? Dit is het echtpaar Steegers—Koorn, dat morgen vijftig jaar getrouwd is.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2