LAATSTE NIEUWS Brapdweer van Warmenhuizen oorzaak van interessant twistgesprek in de raad Makelaar uit Grootebroek dupeerde kleine luyden Nieuws uit de Langedijker Dorpen De burentwist herleefde voor de groene tafel Fantasierijk man lichtte een aantal winkeliers op Koningin dankt militairen WOENSDAG 18 FEBRUARI 1953 Noch de hr Mink, noch burgemeester Nolet zijn gek of dronken There is something: rottenmet de brandspuit van Warmenhuizen. Dat kwam tot uiting bij de rondvraag, waarin de heer Nannes er zijn ernstige bezorgdheid over uitsprak, dat er met de brandweer altijd iets aan de hand is. Hü had het nog maar zelden meegemaakt, dat het ding water gaf. Niemand is er zeker van of de spuit het zal doen als de nood aan de man komt. Het is zo'n beetje knopen tellen. Spreker weet niet of het aan de manschappen of aan het materiaal ligt, maar het kan zo niet langer voortduren. Indien by de laatste brand een droge periode was geweest, was de ramp niet te overzien geweest. Tevoren had de raad staande de toe spraak van burgemeester Nolet aange hoord, waarbij hij de slachtoffers her dacht cn wees op de economische ge volgen die het voor ons land zal heb ben. Slechts met inspanning van alle krachten zullen wij deze weer te ven kunnen komen. Crediet van f5000 voor noodgebieden Het was burgemeester Nolet aan te zien, dat hij er zin in had. de heer Nannes eens van repliek te dienen. Hi) ging er zo echt voor zitten en betoog de in den brede, dat de brandweer het bij de bewuste brand wel naar beho ren had gedaan. Het materiaal was ge controleerd door de bevoegde instan ties cn in orde bevonden. Het perso neel was over het algemeen uitste kend, al wilde hij niet ontkennen, dat daar een zwakke schakel in zal. Dat de spuit toen te laat arriveerde, was de schuld van het niet werken van de alarminstallatie, waarbij de PTT eei fout had gemaakt. Toen de spuit ei was. was er dadelijk water cn de as- sisentie van Alkmaar was niet nodig. Toch zullen B. en W. in overweging nemen, of aanschaffen van een nieuwe spuit r.odig is. als de brandweerkazer ne klaar is- Andere lezing. Het zorgvuldig opgezette betoog van de voorzitter werd echter doorkruist door de heer Mink, die verklaarde, dat de babyspuit, toen deze ter plaatse was, geen water wilde geven. Er was wel geraas en gepruttel, maar het wa ter bleef in de vaart. Toen heeft men een slang op de waterleiding aangeslo ten. Daar kwam water uit. maar de straalpijp was vergeten. Ook sprekers oordeel was. dat het lang niet deugde. We kregen toen een interessant de bat tussen de heer Mink en voorzitter over het al dan niet water geven van de babvspuit. waarbij beide heren ver klaarden. dat ze noch gek. noch dron ken waren geweest. Burgemeester No let ging toen maar verder met de rondvraag, maar niet dan nadat de heer Nannes verklaarde, dat hij zich ten zeerste onbevredigd gevoelde bij het bezit van een spuit zonder water. Hulp aan noodgebicd. De raad van Warmenhuizen heeft ook besloten deel te nemen aan de adoptie van de gemeente Herckingen, in .samenwerking met de gemeenten Ammerzoden, Sint Maarten, Haren karspel. Langedi.ik. Bodegraven en Reeuwijk. Burgemeester Nolet deelde mede, dat er een bijeenkomst was ge weest van ingezetenen, een vijf en der tigtal. die volledige medewerking heb ben toegezegd. De wijze waarop ligt nog niet vast. Men denkt aan het op nemen van geschokte personen, hel verlenen van hulp op land of in huis houding- De kosten hiervan zouden door particuliere bijdragen moeten worden verleend. De gemeente stelt een crediet van f 5000 beschikbaar, waarvoor men b.v. voorschotten zou kunnen verlenen, om eerste kleine re paraties te gaan verrichten, of het ge meentelijk apparaat weer te helpen opbouwen. Wanneer we adopteren, al dus voorzitter, zal het bewustzijn in ons levendig blijven, dat we moeten blijven helpen, zo veel we kunnen. Winkelsluiting. Bepaald breedsprakig werden de raadsleden, toen het punt winkelslui ting aan de orde kwam. Wat precies de voorstellen van B. en W. waren, kunnen we u niet verklappen, omdat we geen exemplaar van de verorde ning onder ogen hebben gehad, de voorzitter er oek geen lecture van deed, maar reeds de hamer ophief, om deze voorstellen er door te hameren, toen de heer Mink de oppositie inleid de en verklaarde, dat hij het totaal ongewenst vond. dat de kapperszaken om zeven uur dicht gingen. Hii wilde er een uur bii hebben. De bevolking van Warmenhuizen werkt alle dagen, ook Zaterdags tot zes uur op het land en de heer Mink vond het ongewenst, dat ze ongeknipt en ongeschoren langs de weg liepen. Te vergeefs betoogde burgemeester Nolet. dat ook een middenstander wel eens rust wilde hebben, dat de Kamer an Koophandel bezwaar zou maken, de gehele raad was de zienswijze van de heer Mink toegedaan.dat de kap-, pers er waren voor het publiek en hel publiek niet voor de kappers. Dan had hij maar geen kapper op het platte land moeten worden. En zo heeft de Brandweer gefilmd De heer Nannes stond met zijn bewering, dat de brandweer van Warmenhuizen voor veel dingen dienst kan doen, maar niet voor het snel en doeltreffend blussen van brand, nogal sterk. Hij kon zich namelijk beroepen op een filmopname van de brandweer tijdens de dorpsfilm .opgenomen, waarop geloond werd, hoe een brandweer het niet moet doen. raad dus verordineerd, dat de kappers en sigarenwinkels open zullen mogen blijven tot 8 uur, alle overige winkels tot zeven uur en wel gedurende het. gehele jaar. Of het ook werkelijk zal doorgaan, is natuurlijk nog een open vraag. Bij loting werden verhuurd de vol gende percelen land: De Noordelijke middenakker var perceel Zuidelijke voetakkers, groot 0,7504 HA aan de heer J. List hart voor f 84. de Zuidelijke middenakker van dat perceel, groot 0.4935 HA voor f 73.50 aan de heer C. Nannes Pz. en de middelste akker van 0.5795 HA voor f 45 aan de heer C de Boer. waarbij uitvoerig werd gediscussieerd over de vraag, of het wel wenselijk was. land van de gemeente te verhuren aan de grasbom en, omdat deze slechts wei nig arbeidsgelegenheid in de gemeente brengen. Vastgesteld werd het kostenbedras per leerling. Aangezien het bedrag niet genoemd werd en ook niet in de stuk ken vermeld stond, moeten wij ons ten aanzien van dit punt in het duister hullen. Voorschotten werden verstrekt de R K. jongensschool f 5524.20, aan de R. K. meisjesschool f 5319.50 en aan de Gereformeerde school f 1701.50. terwijl aan de R. K. meisjesschool nog een voorschot van f 1080 voor een vakon derwijzeres werd gegeven. Medewerking werd verleend aan ?e- toemde school voor het aanschaffen van twee naaimachines voor VGLO on derwijs. Nieuwe Niedorp Olympus was bijeen De belangstelling voor de bijeen komst van de Olympus was deze keer groter dan ooit. misschien wel ten ge volge van de zeer levendige gedachten- wisseling van de vorige keer. Deze le vendigheid werd ditmaal niet in die graad bereikt, maar toch geloven we, dat naar de verkondiging van de me ning van de goden van de Olympus ook ditmaal weer met de nodige aandacht is geluisterd. Wel moet ons de verzuchting van het hart, dat sommige vragen niet bepaald logisch en duidelijk gesteld waren en wanneer het zo is. dat de goden eerst moéten gaan discussiëren over de eigenlijke betekenis van de vraag, is ket kek van de dam. De Olympus bestond deze keer uit da Franken-Liefrinck en de heren Bak ker, Sluis, Grootes en Van Zoonen, ter- wijL.het voorzitterschap werd waarge nomen door de heer L. ter Haar. Er waren zo veel vragen binnengeko men, dat in dit seizoen nog een bijeen komst zal moeten worden gehouden om er door te komen. St. Pancras ACHT MIDDENSTANDERS VOOR WINKELBEURS In de vergadering van de midden standsvereniging „Ons aller Belang", J:- gokouden werd in café Hes, deelde voorzitter, de heer C. de Fee, mede, clat van de gemeente Koedük de medc- dling was ontvangen, dat geen verbe tering aan dc Zandweg zal worden aan gebracht. Men besloot zich nu te wen den tol de Banne Koedijk. De jaarverslagen werden goedge keurd. De rekening van de penning- meesier sloot met een batig saldo van f 128.78. We vernamen, dat de winkel week en de Sint Nicolaasaltractie een groot succes zijn geweest. In de bestuursvacature, aftredend G. Dekker, werd gekozen de heer A. Mols. De heren Jac. Groen, C. Middelburg en J. van Zelm werden als bestuurs leden herkozen. De bespreking over de Winkelbeurs in de maand Mei, waar van de stands ongeveer f 2.50 per m2 bedragen, had tot resultaat, dat voor lopig een achttal zakenmensen zich hiervoor opgaf. De middenstandsver eniging' te Oudorp zal gevraagd wor den aan de beurs deel te nemen. Het bestuursvoorstel om te komen tot het stichten van een fonds voor steun by ernstige ziekte, kosten f 0,25 per week. werd na enige discussie aangehouden voor een nader onderzoek. Drie jaar aevanaenissiraf Qeëisi Dorp vergaf hem zijn eersle missiap volkomen IJET was eind 1952, toen het een groot aantal kleine luyden, die hun zuinig opgespaarde geld in beheer, of voor het sluiten van bepaalde transacties, aan de makelaar W. K. te Grootcbroek had toevertrouwd, duideiyk werd, dat ze door deze man geruïneerd waren. Vorig jaar werd K. wegens ver duistering van in totaal tienduizend gulden gearresteerd, terwijl uit het onderzoek bleek, dat hij bedenkelijke manipulaties had uitgevoerd met een bedrag van ruim f 35.000.Eén van zijn slachtoffers was de R.K. Vereniging voor Kindcruitzending te Amsterdam. De makelaar beheerde de kas var. de plaatselijke afdeling, die hij voor ruim tweeduizend gulden benadeelde. De verduisterde gelden verdwenen in zyn huishouding. „Hij speelde de grand seigneur." zoals de Officier van Justitie, bij de Alkmaarse Meervoudige Kamer, mr A. VV. Holsleyn het uitdrukte, toen W. K. gisteren voor de rechtbank verscheen. „Hy liet zün huis op luxueuze wijze verbouwen, hoewel zijn zaak in de loop der jaren hoe langer hoe meer kelderde. Hij probeerde het ene gat met het andere te dekken, stak diep in de schuld cn maakte op een schandalige wyze misbruik van vertrouwen." De vele droeve bijzonderheden van dit verknoeide mensenleven werden gisteren belicht. Op zijn beleid was geen controle PURMERENDER MARKT PURMEREND. 17 Februari 1953. De handel in de vette koeien was heel levendig. Het aanbod was wel iets rui mer, maar toch niet zoals het gewoon lijk is, maar de prijzen gaan dan ook maar weer zo langzaam aan de hoogte in. Op de geldemarkt was *de keuze ook groter, maar ook daar was meer vraag met iets hogere prijzen. Op de verse markt was eveneens meer leven, reeds in de vroegte was er meer belang stelling, zodat een vlugge handel ont stond. De afloop werd echter weer iets trager. De nuchtere kalvermarkt wel heel druk bezet, maar met slaehtkalveren ging het maar heel stug aan, waardoor de prijzen ook lagi waren. Maar de fokkers waren goed gezocht en daar waren de prijzen dan ook weer flink hoog. De wolveemarkt was maar matig bezet, de vraag was ook wel iets beter. Er was een enkel hokje met goede fokschapen maar daar voor was maar een matige belangstel ling. Op de vette varkensmarkl meer drukte, een vrij groot aanbod, maar daar was de vraag ook heel goed. zodat daar een heel plezierige handel was zowel met de slacht- als met de zouters, maar ook de vette zeugen waren beter in trek met iels hogere prijzen. Op de biggenmnrkt was het ook levendiger met iets hogere prijzen. Ook zagen we nu weer enkele fokzeu- gen. maar daar was ook wel animo voor. Met de bokken on geiten was het weer stug. Op de paardenmarkt was het weer heel stil De pluimveemarkt gaf ook weer een iets betere handel te zien. Aangevoerd 494 runderen, waaronder 248 vette koeien van f 2 25 tot f 3 per k.g.. handel vrij vlug; 103 melk- en kallkoeien van f 650— tot f 1150 handel goed; 143 gelde koeien van f 575.tot f 775.handel goed; 1007 nuchtere kalveren voor de slacht van f 26.tot f 65.— handel stugger; idem fokkers van f 80.tot f 130.--, handel vlug: 455 vette schapen van f 80.tot f 145.handel bete:; ovcrhoutlors var f 70.tot f 105.handel beter; fok kers van f l'O.tot f 150handel kalm; 413 vette varkens voor de slacht 80 tot f 1.86 per k.g., handel goed; idem zouters van f 1.78 tot f 1.82 per k.g.. handel-goed; vette zeugen van f 1.58 tot f 1.64 per k.g,. handel viug- jer; 944 biggen van f 33.tot f 88.—. handel beter; 46 paarden van f (>7ö. tot f 1000.handel stil: 19 bok.;" i en geiten van f 10.— tot f 60.handel stug. Totaal 3387 dieren. 3000 oude kippen en hanen rode en itte van f 2.15 tot f 2.30 per k.g.; 3(10 oude kippen en hanen blauwe van f 2.40 tot f 2.50 per k.g., 150 jonge hanen blauwe van f 2.60 tot f 2.70 per k.g., 200 eenden van f 1.— tot f 1.50 per stuk; 450 konijnen van f 2.50 tot f 6.50 per stuk; 10.000 kipeieren van f 13.tot f 14.per 100 stuks; 1000 eendeieren f 12.— per 100 stuks. Eierenveiling: 45.000 kipeieren van f 13.65 tot f 14.85 per 100 stuks: 50.000 eeneieren van f 12.65 tot f 13.09 per 100 stuks. Niel-Langedijkers wel- bespraakt OUDKARSPEL. De Alkmaarse politierechter, die Maandag een oordeel moest vellen inzake een burenruzie tussen Jacob V- en mevrouw D.K. beiden te Oudkarspel, kon zicli zon der moeite een voorstelling vormen van het temperament van deze beide lieden. Tijdens de behandeling van dc zaak, ontbrandde namelijk de oude twist in volle lievigheid, alleen liet Jacob V. ditmaal na. om mevrouw D.- K. dc termen toe te voegen, die hij op 2 Januari had gebezigd. Hij had toen namelijk „hufler" en „rotzak" tegen zijn buurdame gezegd, die had gepa reerd met minder zware woorden, doch met groter radheid van tong. Mr. J. Alblas. die hen Maandag oor de groene tafel de sirijdbijl zaa Reeds in 1933 had K., die toen nog in dienstbetrekking was. onregelma tigheden gepleegd. Hij werd veroor deeld en zag zich hierna voor de taak geplaatst een nieuw bestaan op te bou wen. De dorpsgemeenschap heeft hem daarbij op bewonderenswaardige wijze geholpen. Men schenk hem het volle vertrouwen, hielp hem waar dat moge lijk was en begroef het verleden. In de loop der jaren wist K. zich te rehabili teren. In zulk een mate zelfs, dat erop zijn beleid als penningmeester van de afdeling der RK kinderuitzending geen contróle werd uitgeoefend. Deze ma kelaar was safe als de Nederlandsche Bank, dacht men in Grootebroek. Vorig jaar stortte de illusie ineen, K. stak diep in de schulden en deed wanhopige pogingen zijn zaak te ver kopen. Hij kreeg een bod van f 8000 Een broer zou hem nog een dergelijk bedrag lenen en K. had het plan om met dit geld zijn slachtoffers schade loos te stellen, naar hij verklaarde. Zijn arrestatie verhinderde alles. De zaak was waardeloos en zij die betrek kelijk zonder kleerscheuren uit deze affaire te voorschijn waren gekomen, zochten andeue vertrouwenspersonen. Vergevingsgezind is men niet'meer je gens deze man, die ten tweede male voor de rechtbank moest verschijnen. Men neemt het hem zeer kwalijk, dat hij zijn slachtoffers maakte onder hen. die het toch al moeilijk hadden en dat hij bovendien een charitatieve instel ling heeft benadeeld. Requisitoir. De officier wees erop, dat uit de stukken blijkt, dat de malversaties van 1933 in wezen gelyk zijn aan die van de afgelopen jaren, hoewel hij zich twintig jaar geleden uiteraard tot zijn mogelijkheden moest beperken. Mr. Holsteyn achtte reclassering onmoge- lyk, zonder de loutering van een lang durige gevangenisstraf. De eis luidde: drie jaar met aftrek. De verdediger van K. mr- S. D Sluis, achtte het karakter van zijn cliënt te zwart afgeschilderd. Hij wees op de poging van K.. de benadeelden vergoeding voor de geleden schade te geven. In de oorlog heeft deze makelaar veel en goed werk voor de Nederland se zaak verricht, zo zeide mr. Sluis. Zijn gezin hij heeft tien kinderen vergde grote sommen geld. De ver duisterde bedragen werden dan ook in het huishouden gebruikt. Hti gooide dit geld nooit over de balk. Tenslotte wees mr. Sluis er in zijn voortreffelijk pleidooi op. dat de vier maanden voor arrest K. hebben geknakt. Hii is ver grijsd en vermagerd, gekweld als hii wordt door schuldbesef. Mr. Holsteyn repliceerde hierop: ..Wij maken hier helaas veel leed van nabiï mee- Maar ik heb ook het leed begre pen van de mensen, die mii opbelden om te vragen hoe het met hun geld zou gaan. Hun schrik, als ze begrepen dat ze er eecn cent van zouden terugzien Door het toedoen van verdachte!" De rechtbank bepaalde de uitspraak op 3 Maart a.s. MARKTBERICHTEN WARMENHUIZEN, 18 Febr. 20.000 rode kool 7—12,50; 7300 kg gele kool 10,5012,60; 16.000 kg Deense wille kool 0—8,30: 3400 kg peen: B 17,30, C 13,20 en D. 8,10. BRÓÈK OP LANGENDIJK. 18 Febr. - S000 kg rode kool: I 7—12.60. II 7—8.20; ".000 kg gele kool: I 6.50—13 en II 7,70: 4000 kg groene kool 20,30—24.60; 70.000 kg Deense witte kool 68; 3000 kg 47.6048,20, grove -14,104-1,70 en drie lingen 46,9050,60; 1000 kg witlof: I 40 en II 34—36. NOORDSCHARWOUDE, 18 Febr. —4100 kg peen: B 18.70—19.20 en C 13.30—13,SC 2100 kg bieten: A 12,40. B 12,60 en l 9.60; 6100 kg uien 48.20—49.60. grow 46,90. drielingen 5453 en nep 33: 22 000 kg rode kool 712.80; 10.000 kg gele kool 8.3011.10; 700 kg groene kool 7.50—18; 55.000 kg Dec-nse witte kool 68.20; 130 kg spruiten 2136. AVENHORN. 17 Febr. 10.000 kg rode kool 7—12,70; 3000 kg gele kool 6.30— 12.40; 21.000 kg uien: grove 46—47.30. gewone 4850 en drielingen 51.5054,10: 42.000 kg ronde bieten: I 12.5012.80 II 12.70—13.10 en III 7,50—8.20; 53.00(1 kg peen: II 18.80—20. III 13,50—14.20 en XV 8,5010.50. MEDEMBLIK. 17 Febr. Ronde biet A 12.10—12.40. B 11.80—12.40. C 4.70 5.30. lange biet A 9.30. B 6.20. uien gewoon 4750.20. grof 47—48.20. sfw 22—31.20, peen B 16.50—17, C 13.50— 13.80, D 9.50. gele kool 7.20—9.30. rode kool 710. witte kool 6.20. groene kool 2329.30, boerenkool 21, spruitkool 18. MEEVALLER VOOR DE VEILINCEN Zoals onze Langedijker corres pondent meldt, werd na de oorlog in de veilingsvergaderingen meer malen de kwestie aan de orde ge steld van de in 1943 aan de weer macht geleverde kool. Hiervoor waren namelijk nog enige duizen den guldens te vorderen. Dank zij de bemiddeling van de Prov. Commissie en het Centraal Bu reau uit de Veilingen is nu het geld dezer dagen binnengekomen. Het betreft hier de veilingen te Broek up Lnngendijlc. Nrd-Schar- woude en Warmenhuizen. I- Vele feilen waren een bloemlezing NIcolaas D., een koopman uit Groo tebroek, had enige maanden geleden, als gevolg van een faillissement, alles verloren, behalve één «ling zyn fanta sie. Daarvan gaf hü in Alkmaar ver bluffende blyken, gedurende do maan den October en November, toen hij zich zonder één cent te bezitten, ge heel in (le kleren stak en een fles je never en nog wat andere geestrijke drank, alsmede een accordeon in bezit nam. Hij had dit klaar gekregen, door een aantal Alkmaarse winkeliers ge loofwaardige verhalen op te dissen, over een voorgenomen reis naar Duits land, waarvoor hy zich in nieuwe kle ren moest steken. De accordeon wilde hij zijn zoontje cadeau doen en met de betaling zat het goed. Daarvan kon iedereen zich overtuigd houden. Natuurlijk zilt het niet goed, en zo stond Nicolaas gisteren voor de Alic- maarse Meervoudige Kamer terecht, beschuldigd van oplichting. De dag vaarding, zoals de officier van Justi tie, mr, A. VV. Holsteyn. zeide. was slechts een bloemlezing uit c-en groot aantal juistere feiten. Nog steeds komen er dossiers binnen, die stuk voor stuk de verwachting rechtvaar digen. dat er met Nicolaas weinig te beginnen is. Zolang hij voldoende geld heeft gaat het goed, maar als het getij keert, zoekt hij andere wegen. Een vroegere veroordeling heeft wei nig geholpen, aldus mr. Holsteyn. die tenslotte twee jaar gevangenisstraf met aftrek requireerde. D's verdediger, mr W. C. A. Buers, zocht de aanleiding van D's zwakheden in de oorlogsjaren, toen hij grof geld verdiende met de handel in tabak. Na afloop van de oorlog kon hij zich niet meer aan een eenvoudige leefwijze aanpassen, met het bekende gevolg. De detentie van zeven weken heeft hem echter reeds tot inkeer gebracht, aldus mr Beurs. Akersloot BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornelia Johanna, dv C. Schoemaker en J. Wester. Gehuwd: Johannes de Jong. 24 jr, wo nende te De Rijp en Margaretha Anna Schouten, 22 jr. Overleden: Wilhelmus Kaandorp, 66 jaar, zv Klaas Kaandorp en Antje Mooii: Christina Tiebie, 94 jr, weduwe van Arie Krom. dv Jacobus Tiebie en Grietje Kossen; Petrus de Groot, 69 jr, gehuwd mei Klasina Adrichem, zv Jan de Groot en Maria Dijkman: Alida Cor- nelisse, 59 jr, gehuwd met Martintis Kerssens, dv Pieter Comelisse en Antje Velzeboer. INENTING TEGEN DIPHTHER1TIS De jaarlijkse kosteloze inenting te gen diphtheritis van de kinderen van ae kleuterschool cn de le klas van de lagere school zal gehouden worden op Vrijdag 20 Februari a.s. MOKER OP DE VOET ZUIDSCHARWOUDE. De 19-ja- rige arbeider N. S. uit Noordscha: wou- de was zo onfortuinlijk bij werkzaam heden in de fabriek van de firma Kra mer een zware moker op zijn voet te laten vallen. Dit kwam zo lelijk aan. dat hij zich naar het ziekenhuis in Alkmaar moest begeven voor een nader onderzoek. Heer-Hugcwaard Me'S;e onder auto Het vijfjarig dochtertje van de heer P. Westincycr, Verlaat alhier, geraakte door de gladheid van de weg oneer de auto van de heer Nauta. arts uit Wie- ringen. Met enkele hoofdwonden moest het meisje in het St. Elisabeth-Zieken- huis te Alkmaar worden opgenomen. Momenteel is haar toestand redelijk wel. OOCSTDANKDAG L.T.B. De afdeling Hcerhugowaard-Noord van de LTB hield dezer dagen haar oogstdankdag, welke door een plech tige H.Mis in de parochiekerk werd in geleid. Nadat de talrijke aanwezigen door de voorzitter hartelijk welkom waren geheten, werd een aanvang ge maakt met de jaarvergadering. Het jaarverslag van de secretaris, de heer D. Koomen, werd met een dankbaar applaus goedgekeurd. Hierna volgde rekening en verantwoording van het beheer door de penningmeester, gedu rende het afgelopen jaar gevoerd. De ontvangsten bedroegen 3591,81, de uitgaven 3716.19. zodat er over dit jaar een nadelig saldo van 124.38 was. De financiële commissie had alle be scheiden in orde bevonden. De com missie voor 1953 zal bestaan uit de he ren- A.-Groot Jnr.' on G. Veldman. De aftredende bestuuiv|!eden Jn. Veldman en G. de Wit weiden met algemene stemmen herkozen. Voor de a.s. Noor- de rmarktbond vergadering werden geen voorstellen gedaan. Wel spraken enkele leden hun leedwezen uit over dc conditie waarin de straat nabij de veiling verkeert. Ook met de tegen woordige fustregeling kon men zich niet geheel verenigen. De voorzitter zal deze zaken met het bestuur van de Noordermarktbond bespreken. Na de rondvraag werd de vergadering door de voorzitter gesloten. Weinig belangstelling voor puzzlerit Zondag j.l. organiseerde de motor club voor auto's en motoren een puzz lerit over een afstand van ongeveer 75 km. De opbrengst, zonder aftrek van kosten, bedroeg f 30.40 en zal in haar geheel gestort worden op giro no. 17 van „Beurzen open en dijken dicht". Hoewel het goed winterweer was. ver scheen slechts een gering aantal rij ders aan de start. Ditmaal werd de eerste prijs behaald door A. Krijger uit Wieringen met aes strafpunten, tweede werd J- Rietbergen uit Heer- hugowaard met tien strafpunten en de derde prijs werd in de wacht gesleept door B. Loos met eveneens 10 straf punten. doch met meer foutieve con- trole's dan de tweede prijswinnaar. No. 4 werd J. Madderom uit St. Pan cras met 11 strafpunten. Het was een zeer geslaagde motorsportmiddag. Ook ditmaal was de organisatie perfect. hanteren, was er toch heus even be duusd van, hoewel het ganse college achter de tafel, één en ander geamu seerd volgde. De ruzie was destijds begonnen om de kinderen. Die van mevrouw D.K. plaagden de heer Ja cob V. op de manier die kinderen eigen is- Op 2 Januari was er bij de heer V.. een vensterruit gesneuveld en voor hem lag het voor de hand. dat de kinderen D. daar debet aan waren. Geladen tot in de laatste vezel, stap te hij op mevrouw D.K„ die achter haar venster een handwerkje zat te doen. af en begon haar hevige verwij ten te maken. Zij kijfde vanachter de ramen terug, -prees haar eigen kroost als oen zachtzinnig soort hummeltjes, terwijl dat van de heer V. alleen maar te vergelijken was met woest en los bandig volk. Toen vielen de gewraak te woorden. „Ziet u, meneer", zei Jacob V. tot de politierechter. ..ik ben geen Lange dijker en dan leg je d'ruit in het dorp!" Engel des gedulds. ..Ik ben ook geen Langedijker", vin- nigde mevrouw D achter liet getui- genhekje. „Maar jij mag wel 'ns beet je beter op je woorden passen- Mijn kinderen hao'den met die ruit niks te maken, maar ju denk altijd, dat ze je dwars zittenWat zij verder zeide, waren variaties op een thema. De heer V. had moeite het zijne te zeggen. Namelijk, dat hij er spijt van had en dat hij zich voortaan als een engel des gedulds boven alle ruzies en narigheidjes zou plaatsen. „Ik zal niet meer schelden", zei hij boetvaaidig, „maar bij een volgende keer zit ik zó bij de Rükspolitie". De officier, mr. J. C. V. Meischke, con stateerde. dat geen van beide gebrek aan spraakwater had. Zijn koude dou che was in geld uitgedrukt: een tientje, te vervangen door vjjf dagen. Het vonnis luidde conform. Geert van der H„ een Alkmaarder, had togen de Kersttijd twee dennebo- men uit het Heilooërbos gehaald, om de familie thuis toch nog een glimp van het feest, dat'schoner dan de da gen is, te geven. Acht gulden, of vier dagen. Geertruida K„ een Alkmaarse dienst bode, was niet verschenen, misschien omdat ze de schande niet verdragen kon. Ze had van dc hoogbejaarde vrouw, in wier dienst ze was, enkele ringe tjes en een horloge gestolen. Het laat ste kleinood was een dierbare herin nering van de oude dame. De officier meende hier 14 dagen gevangenisstraf te moeten eisen. De politierechter hal veerde de eis. De Rijp BURGERLIJKE STAND Geboren Margaretha A., d. van H. Heijnis en M. Duin. Jacomina, d. van Iwaarden en C. v. d. Kreeke. igekomen: J. Bart en echtgenote Zuid- en Noord-schermer naar Rech- testraat 36. J. J. Langdijk van Abbe- kerk naar Bezuiden De Rijp 473. Alida Koppes, echtgenote van J. van Straaten, Ursem naar Rechtestraat 179. H. Heijnis en echtgenote van Wormer naar Venbuurt 279. ertrokken: P. Kostelijk en ge zin van Rechtestraat 50 naar Hilversum. Wed, M. Bakker naar Andijk. A. J. Aker naar Andtjk. E. Schuitemaker ir Andijk- J- Vogt naar Brunssum M. C. Woestenburg naar Alkmaar. H. Lansen, naar Bleiswijk. H. Vis- en gezin naar Wormerveer. OPPERDOES. 17 Febr. Ronde biet 12.30—12.70. B 13.10—13.50. ir.odjo 4.50—5. peen B 16.10—17.80. C 13.50— 14.10. D 8.30—9.20. rode kool 7—1160. gele kool 8.90, groene kool 7.80, boeren kool 16.20. BESOMMINGEN l|MUIDEN Besommingen van Dinsdag: 1 trawler i 32.100: loggers. Sch. 107 f 3760, KW 4S f 4940. KW 98 f 1970, IJm, 209 f 6730: Kotters: IJm. 227 f 900. IJm 7 f 2290. KW 10 f 830. Aanvoer 1980 kis ten. Per 1 kg: heilbot 3.302.50. gr. tong 2.45—2-20. grm. tong 2.35—2.15, kim. tong 2.50—2.35. kl. tong 1 2.40—2.25. kl. tong 2 2.20—2.09. tarbot 1 3.25-2.53. Per 50 kg: schartong 48. gr. schol 36 —28. grm- schol 6146. kim. schol 80- 59. kl. 1 schol 64—41. kl. 2 schol 50-22. schar 36—30. bot 21—16. v. haring 23— 19. makreel 2921. gr. schelvis 83. grm. schelvis 6966. kim. schelvis 70—69. kl. schelvis 1 7066. kl. schelvis 2 56— 24. Per 50 kg: wijting 28—8. gr. gul 63. mid. gul 5043, kl. gul 4441. ham 118. kl. koolvis zw. 3128. kl. koolvis wit (Ongecorrigeerd) Voor hun hulp bij de watersnood H. M. de Koningin heeft de volgende dagorder uitgevaardigd, bestemd voor het personeel van zee-. land- en lucht macht en tevens gericht tot de militai ren uit het buitenland, die hulp in de overstroomde gebieden verleend heb ben. „Nu het reddingswerk in de over stroomde gebieden en het voorlopig dichten der dijken, voor zover dit mo gelijk is. toegelaten dat de militaire hulpverlening grotendeels beëindigd wordt, wens ik mijn bijzondere waar dering te uiten voor de offervaardig heid. ijver eri bekwaamheid, waarmede deze zware taak door de Koninklijke Marine, de Koninklijke Landmacht en de Luchtstrijdkrachten is uitgevoerd. Gij hebt daarbij de uitnemende hulp gehad van de leger- marine en lucht machtcontingenten van verschillende mogendheden. Gezamenlijk hebt gij, in samenwer king met de niet-militaire organisaties, personen en groepen van personen, die met en naast u hun offervaardigheid en arbeidskracht aan de eerste leniging van de nood gaven, de burgerlijke auto riteiten. die de leiding en de verant woordelijkheid voor de noodmaatrege len hadden de onmiddellijke eerste hulp gegeven, die zij bij de moeilijke taak, waarvoor z;j gesteld waren, nodig had den". Tevens heeft H. M. de Koningin het volgende schrijven gericht aan de mi nister-president: „De bijzondere waardering clie ik in bijgaande dagorder uit voor de bijdrage die de militairen brachten voor de eer ste leniging van de watersnood, geldt uiteraard in dezelfde mate voor de tal rijke niet-militaire autoriteiten, organi saties en personen, die. mede gearbeid hebben aan het reddingswerk in de wa. tersnoodgebieden", Onfruim'ng Suezkanaal Onderhandelingen gaan spoedig beginnen Binnen enkele dagen zullen de Brits- Egyptische onderhandelingen over de kwestie van de ontruiming van da Suez-kanaalzone door de Engelse troe pen, een heilig recht, dat Engeland in feite heeft erkend, beginnen", aldus heeft premier Naguib van Egypte van daag verklaard. „Er is volledige over eenstemming over het beginsel zelf. De aanstaand» besprekingen zullen zich beperken tot detailpunten en de perioden, waarin de ontruiming zal kunnen geschieden". Naguib zeide een en ander in een toespraak tot officieren en manschap pen van de derde Egyptische infante riebrigade. Hij maakt op het ogenblik een inspectietocht langs Oostelijke grensposten en zal wellicht de kampen van Arabische vluchtelingen in het kustgebied van Gaza en de door hon gersnood getroffen Azazma-Bedoeïnen bezoeken.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2