Wethouder zal aftreden als raad zijn standpunt niet aanvaardt Makelaar Toepoel verliest kort geding tegen gemeente Kermis brengi dit jaar bijna f 39.000.- op AGENDA Nog steeds geen uitslag over „Van de Wadden tot het IJ" Avondvoorstelling op Vrijdag in het Harmonie Theater r De wereldreis van Jimmy Brown WOENSDAG 18 FEBRUARI 1953 Het stuitend maken van de begroting Meerderheid zal in het andere geval rustig aanblijven JNDIEN bij de vaststelling van de begroting 1953 het meerderheidsstandpunt van het college van B. en W. wordt aanvaard zal de wethouder van finan ciën, de heer G. van Slingerland, niet meer de verantwoordelijkheid voor het financiële beleid willen dragen en in dat geval zijn portefeuilie ter beschik king stellen. De tegen zijn opvatting aangevoerde bezwaren, die bij het afde- Iingsonderzoek door de raadsleden naar voren zijn gebracht, hebben de wet houder geenszins geschokt in zijn overtuiging, dat het door hem verdedigde minderheidsstandpunt, dat de begroting in zichzelf sluitend dient te zijn, niet mag worden verlaten. Nochtans verklaart hij, dat zijn dekkingsplan niet moet worden opgevat als het enige voor hem aanvaardbare middel om evenwicht tussen inkomsten en uitgaven te verkrijgen. Hij is bereid elk ander plan, dat het door hem ontwikkelde principe niet aantast, in overweging te nemen. Aldus blijkt uit de Memorie van Antwoord, die verschenen is op het onder zoek in de afdelingen. Bij dit onderzoek heeft een aantal raadsleden zijn te leurstelling uitgesproken over het ontbreken van overeenstemming in het college van B. en W. en zich o.a. ook afgevraagd welke consequenties er zul len zijn verbonden aan het eventueel aanvaarden van het minderheidsstand punt. Het antwoord hierop luidt: geen enkele. De meerderheid is van oordeel dat dit verschil van mening meer van financiële dan van principiële aard is en dat bovendien het bedrag, waarom bet in dit geval gaat f 107.823. in verhouding tot het totale begrotingsbedrag betrekkelijk gering is. Zij acht het derhalve niet noodzakelijk, dat aan een verwerping van haar standpunt consequenties van politieke aard moeten worden verbonden. in Beleid omgeslagen verkeerde richting? TN de Memorie van Antwoord wordt door de meerderheid in het college van B. en W. medegedeeld, dat hoezeer zij ook waardering heeft voor de wijze, waarop de wethouder van financiën in een lange reeks van jaren zijn porte feuille heeft beheerd, dit voor haar toch geen voldoende reden is om hem te vol gen op een weg. die naar haar mening het door de gemeente te voeren beleid dn een verkeerde richting ombuigt. Zon der de leden, die Alkmaar bij het vol gen van het door de wethouder ingeno men standpunt een dode stad zien wor den, geheel te willen bijvallen, acht zij dn dit standpunt toch ook een groot gevaar van stilstand in de overheids activiteit aanwezig. Een volk, dat leeft bouwt aan zijn toekomst en dus mag het gemeentebestuur niet voorbijgaan aan de eisen, die het maatschappelijk leven in deze tijd stelt. De voorziening in de noden en de bevordering van de gezondheid der be volking. de bevordering van de woning bouw, de behartiging van het onder wijs, de oplossing van de problemen welke het steeds groiende verkeer stelt, zijn enkele van de voornaamste zorgen, welke de gemeentelijke over heid voortdurend onder de ogen moet zien en waaraan zij zich niet kan ont trekken zonder het bestaande verzor- ginespeil in gevaar te brengen. Op dit beginsel is het ingediende be- grotingsontwerp gebouwd. Zich er wel van bewust, dat een begrotingstekort van f 107.823.waarvan f 100.000. betrekking heeft op het kweken van reserves, geen mogelijkheid biedt tot het verkrijgen van een verhoogde sub jectieve uitkering uit het gemeente fonds, heeft de meerderheid het voor Nieuwe zaken in Alkmaar Het perceel Schoutenslraat 13. waar in tot dusverre een meubileerinrichting was gevestigd, zal tot een moderne slagerij worden verbouwd. Nog deze week zal in de vroegere cafetaria Nieuwesloot hoek Van den Boschstraat een Chinees restaurant worden geopend. de hand liggende dekkingsmiddel: de beschikking over bestaande saldi van vorige jaren aangegrepen, wat des te minder bezwaar behoeft op te leveren nu de storting van f 100.000.in reser ves reeds door de overschotten van vo rige diensten wordt gedekt. Bovendien gelooft de meerderheid dat dc rekening over 1953 een gunstiger beeld zal vertonen dan de begroting omdat niet alle geraamde buitengewone werken tot uitvoering zullen komen. Het volle bed'ag van f 107.823,zal dus niet uit dp batige saldi behoeven te worden opgenomen. Uit de raad was de suggestie gedaan de begreting slui tend te maken door het aanbrengen van een stelpost tot het totaal van rente en afschrijving van de werken, die ver moedelijk irt 1953 niet- zullen worden uitgevoerd, doch èe meerderheid in B en W. meende dit onder de hierbo ven weergegeven overwegingen te moe ten afwijzen. De wethouder van financiën blijft van oordeel, dat men in de gemeente lijke huishouding de tering naar de ne ring dient le zetten en derhalve op ver schillende posten dient te bezuinigen om zodoende de begroting sluitend te maken zonder de reserves aan te spre ken. Men zou dit laatste slechts enkele jaren kunnen volhouden en het feit, dat de perspectieven wat de uitkerjn- komende jaren weinig gunstiger zui gen uit het gemeentefonds betreft in de len zijn dan thans, is voor hem des te meer aanleiding zich te verzetten te gen de beschikking over middelen, wel ke niet tot het desbetreffende dienst jaar zelf behoren. Het verwijt, dat zijn standpunt, een progressief beleid in cïe weg staat, wijst de heer Van Slinger land af. Op een totaal budget van f 8.411.413.kan een bedrag van f 107.823.niet een dergelijke invloed uitoefenen. In dit verband vestigt de wethouder er de aandacht op. dat h nimmer zijn steun aan een vooruitstre vend overheidsbeleid heeft onthouden. Wanneer het echter gaat om uitgaven van niet strikt noodzakelijk karakter, acht hij het een eerste eis de noodza kelijkheid af te wegen tegen de finan ciële mogelijkheden. In vier gevallen werd bet bewijs geleverd Veroordeeld in kosten van geding De president van de Arrondisse mentsrechtbank, mr. A. D. van Regteren Altena, heeft van morgen uitspraak gedaan in het kort geding tussen makelaar H. Toepoel en de gemeente Alkmaar en de eis van eerstgenoemde, dat het de gemeente zou worden ver boden de publicaties te herhalen, waarin tegen „een makelaar hier ter stede" werd gewaarschuwd, afgewezen. De president had reeds bij interlocu toir vonnis bepaald, dat in twee geval len (Rozenstraat en Frieseweg) het be wijs was geleverd, dat makelaar Toe poel te lichtvaardig de indruk had ge vestigd, dat een vestigingsvergunning zou worden verkregen en kwam van morgen tot de conclusie, dat de ge meente er ook in was geslaagd in twee andere gevallen (Hekelstraat en Mau- ritskade) aan te tonen, dat de make laar in strijd met de waarheid zijn cliënten verzekeringen had gedaan, die hij niet had kunnen verwezenlijken. Daarom oordeelde de president, dat de waarschuwing door de gemeente in de Hoge prijzen op de Nieuwesloot Weinig nieuwe ve makelijkheden In tegenstelling tot vele andere plaat, sen heeft de keimisverpachting dit jaar nog meer opgebracht dan in 1952. Terwijl overal elders de pachtsommen niet onbelangrijk daalden stegen zij in Alkmaar, waardoor de totale opbrengst op f 38865,50 kwam (vorig jaar f 37705,99). Nieuwe attracties zijn er biina niet. Of men zou daartoe het Vrolijke Rad moeten rekenen, dat weliswaar in ziin oorspronkelijke vorm uit de historie stamt, maar sinds enige jaren op het Alkmaarse kennisterrein heeft ontbro ken. Deze attractie krijgt evenals de hydraulische vliegtuigmolen met ma chines, die men zelf kan laten dalen en stijgen, een plaats op het Canadaplein. Hier komen ook een benzineracebaan van Teunissen. een Karimata. een rups baantje, een tête a queue, die al jaren op het zelfde plaatsje staat, een sleil- wand en enige kleinere vermakelijkhe den. Op de Paardenmarkt zullen een autoscooter van Vermolen het variëté theater van Serierse. een zweefmolen en een luchtschommel voor het vermaak zorgen en op de Nieuwesloot zijn hel. weer de bumperspelen. de balco-ïotors, de gebakkramen en schietsalons. die op de portemonnaie van de kermisbezoe kers een aanslag gaan doen. Er zijn hier fantastisdhe pachtprij zen betaald. Meer dan dertienhonderd gulden voor een balco-rotor en ruim duizend gulden voor een simpel bum perspelletje. Ook de gebakkramen kwamen met f 800 en f 900 stevig uit de bus. De twee-en-dertig ..spullen", die op de Nieuwesloot een plaatsje krijgen hebben te zamen gezorgd voor een pachtop- brengst van f 12.444.30 exclusief de 5 pCt. toeslag, welke nog moet worden betaald. Voor het Canadaplein is dit be drag f 9613. voor de Paardenmarkt f 663P.50, Hofplein f 2285, Korte Nieu wesloot f 1255,33, Steenenbrug f 2252, Laat f 1902.50, Houttil en Achterstraat f 553. Op het Hofplein komen en cakewalk van Janvier, een tornado en een ba- .bysport. op de Korte Nieuwesloot de draaimolen van Avan Dam. op de Steenenbrug de 'poffertjeskraam van Victor Consael en op de Laat speel goed- en suikerkramen met als vermakelijkheid een miniatuur baby draaimolen. plaatselijke bladen gedaan terecht was geschied. Bij de overwegingen is in hei bijzonder de verklaring van de chef van het huisvestingsbureau de heer J. Spaans van belang geweest. Deze ver klaarde dat bij soortgelijke transporten als in de genoemde vier gevallen, door andere makelaars contact wordt opge nomen met het huisvestingsbureau ten einde een verklaring te ontvangen, dal aan hun cliënten een vergunning za .worden verstrekt. Dit is door makelaar Toepoel niet gedaan. De eiser werd veroordeeld in kosten van het geding, voorlopig be dragende ongeveer f 250. Alkmaar heelt 3450 tonnen in gebruik Het centraal rioleringsplan heeft ook bij de begroting 1953 weer de aandacht getrokken. Bij het afdelingsonderzoek hebben enkele leden de wenselijkheid uitgesproken het geraamde bedrag van f 20.000 tot f 5000 te verlagen, omdat van een verwezenlijking van het plan in dit jaar toch niets zai komen. B. en W. wensen dc post echter te handhaven, omdat, zoals zij zeggen, het van groot belang is. dat de voorbereidingen on gehinderd kunnen doorgaan. Er moeten melingen worden verricht, plannen worden uitgewerkt en de be sprekingen over de waterzuivering die nen eveneens le worden voortgezet, op dat de uitvoering ter hand kan worden genomen zodra de financiële moeilijk heden zijn opgelost. Van 1949 tot en met 1952 is aan de voorbereidingen een be drag besteed van ongeveer f 19.000. Van het rioleringsplan zal de termijn afhangen waarin Alkmaar tot afschaf fing van het tonnenstelsel kan over gaan. Een afschaffing van dit stelsel vóórdat de riolering tot stand is geko men stuit op het bezwaar van een ster ke vervuiling van de grachten. In dit verband achten B. en W. het onge wenst een gemeentelijke premierege ling in het leven te roepen ten behoeve van het maken van closets en septic- tanks. Op 1 Januari 1953 waren er in Alkmaar nog ongeveer 3450 privaat- tonnen in gebruik. CANDIDA ATSEXAMEN Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het candidaats- examen voor bouwkundig ingenieur de heer P. H. Tauber, alhier. WOENSDAG Cinema Americain 2.30 en 8 uur; Don Camillo (alle leeft.); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: De misstap van dr Tal bot (18 jr); Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Deze vrouw is gevaarlijk (18 jr); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Laatste ontmoeting (18 jr). Landbouwhuis, 10 uur: Texels scha penstamboek. Wapen v. Heemskerk. 8 uur: Soiree dansschool Van Kempen. NOORDSCHARWOUDE Concordia, 8 uur; Ned. Volkstoneel met Het Woord. DONDERDAG Cinema Americain, -3 uur: Don Ca millo talie leeft): Victoria Theater, 8 uur: De misstap van dr Talbot (13 jr); Harmonie Theater, 8 uur: Het leven van Emile Zola (14 jr); Rex Theater. 2.30 en 3 uur: Laatste ontmoeting (18 jr). Hotel Victory, 8 uur: mevr. I. M. van Eeghen spreekt voor Oud-Alkmaar. Gulden Wies. 8 uur; Haagse Comedie met: ,,'t Is maar betrekkelijk". Wapen v. Heemskerk, 8 uur: Cabaret avond grafische bond. DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Kruisinga, Koorstraat 59. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 6,55 19.12 Donderdag 7.39 20.00 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 7.00 19.17 1.00 13.17 Donderdag 7.44 20 05 1.44 14.05 Reeds f 105 000 Er is al weer meer geld bijgekomen en het totale bedrag, dat Alkmaar thans heeft bereikt is nu f 105.315. Deze stijging werd voornamelijk ver oorzaakt door een gift van personeel en directie van de fa. G. A. Conijn en Zoon, ten bedrage van f 675.- Ook lompen brachlen geld op De snelheid, waarmede hier'ter stede daags na de grote overstromingsramp de inzameling van kleding en dekking ten behoeve van de getroffenen in de noodgebieden werd georganiseerd, heeft, waarschijnlijk tot gevolg gehad, dat ook een vrij aanzienlijke hoeveelheid onbruikbare kleding werd ingeleverd. Zij werd als lompen verkocht en bracht de som van driehonderd gulden op, die ter beschikking van het Ned. Rode Kruis werd gesteld. NIET NAAR BELGIE Dezer dagen publiceerden wij een bericht, waarin een stadgenoot dege nen, die daarvoor interesse hadden, op- wékte hulp te verlenen in het Belgi sche noodgebied en zich deswege met hem in verbinding te stellen. Naar ons thans blijkt, is de uitvoering van dit plan technisch onmogelijk. De oproep moet dus als niet gedaan worden be schouwd. Het wachten is op twee rapporten Verkeersvraagstuk zal voorlopig niet zijn opgelost IJ ET lag in de lijn der verwachtingen, dat uit de raadsleden de vraag naar voren zou komen waar de rapporten blijven over het verkeersvraagstuk en de tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ". Over dit laatste luidde het ant woord van B. en W. zeer summier. B. en W. achten liet niet wenselijk tot publi catie van het rapport van de gemeentelijke accountansdienst over te gaan, alvorens de uitspraak in het proces van een van dc onderaannemers tegen de Federatie van VW's nog niet is gevallen. Aangenomen kan worden, dat deze uitspraak in de eerste helft van 1953 tegemoet kan worden gezien. De oplossing van het verkeersvraagstuk. aldus B. en W. in hun antwoord op de eerste vraag, is een zeer ingewikkeld probleem, dat zorgvuldige bestudering noodzakelijk maakt om overijlde besluiten te voorkomen. De bescherming van het stads- schoon speelt daarbij een zeer belangrijke rol. De werkcommissie uit de ver- keerscommissic heeft talrijke verkeerstellingen doen houden en een enquête ingesteld onder de bedrijven en instellingen, die bij het verkeersvraagstuk be trokken zijn. Hierdoor is het mogelijk geworden de meest urgente problemen te kristalliseren. Gevaarlijke boeken De toegangswegen tot het Waag- plein. het. verkeersvraagstuk in de Lr.ngestraat en de plaats voor een ring weg, die de stadskern dient te ontlas ten. ziin do hoofdpunten van Let plan, dat de commissie uitwerkt. Op een spoedige indiening van het rapport, zal. gezien het tijdrovende onderzoex, dat aan de samenstelling verbonden is. door B. en W. niet worden aangedrongen. B. on W. staan afwijzend tegenover de suggestie, op de Laat een wekelijks wisselend parkeerverbod in te stellen, zoals door enkele leden was gevraagd met het oog op het drukke, doorgaan de verkeer. Juist in verband daarmede acht het college een dergelijke maat regel nadelig, omdat het doorgaande verkeer bij een eenzijdig parkeerver bod regelmatig- zal worden doorkruist, wat de kans op ongelukken des te gro ter maakt. Het aantal verkeersongeval len on de Laat bedroeg in 1951; 20 en in 1952: 14. Voor de Langestraat waren deze cijfers respectievelijk 41 en 43. (Adverlenha. Xng. Med.) .De Dijk is dicht' Volledige reportage van watersnood De directie van het Harmonie-theater heeft het prijzenswaardige initiatief ge nomen een speciale voorstelling te ge ven, waarvan de opbrengst van de eer ste tot de laatste cent toe geheel ten goede komt aan het Rampenfonds. Vrijdagavond om 10.45 uur zal voor dit doel worden vertoond dc Neder landse speelfilm „De dijk is dicht", een dramatisch gegeven met als achtergrond de ondergang en wederopbouw van Walcheren. De film, die in 1950 in hetzelfde theater werd vertoond, trok destijds twee weken lang volle zalen. In de hoofdrollen spelen Kees Brusse, Hcn- ny Alma, Kitty Knappert en Jan Teu- lings. De film is door Polygoon gratis afgestaan tezamen met een volledige reportage over de ramp, die Nederland op 1 Februari trof. Het bioscoopperso neel heeft terstond aangeboden tijdens deze voorstelling gratis te werken, de directie stelt zaal, licht en apparatuur beschikbaar en zal niet alleen de entréeprijzen en de 25 cent toeslag pe» plaats afdragen, maar ook het geld. dat ontvangen wordt voor plaatsbespreken. De plaatsbespreking kan geschieden op de dag der voorstelling 's morgens van 11-1 uur. De zaal gaat 's avonds om half elf open en men wordt ver zocht op tijd aanwezig te zijn. 32. Jimmy en Piet Potlood reden dus in het holst van de nacht dwars dooi de Sahara over een weg die zij niet kenden en die nauwelijks de naam „be rijdbaar" verdiende. Af en toe dansten zij over kokkerds van stenen en het volgende ogenblik sloegen de wielen zo door kuilen in de weg dat zij 'n halve meter van hun zitplaats gewor pen werden. Maar toch schoten zii op. Beiden tuurden strak voor zich uit en praken heel weinig met elkaar. Een keer zei Piet Potlood: „Op een eenza mer weg heb ik nog nooit van ni'n le ven gereden." Maar Jimmy antwoordde niet. Hij schatte de tijd dat zii nu onder weg waren op ongeveer anderhalf uur. ..Als die rovers ergens op de loer lig gen", dacht hij bij zich zelf. dan moet dat toch hier in de buurt zijn". De weg begon een beetje te kronkelen en hier uit maakte Jimmy op, dat zij langzaam tegen een heuvel optornden. Trouwens, dat merkte hij ook wel aan ziin motor, want na verloop van enige tijd moest hij noodgedwongen naar de tweede ver snelling terug schakelen, ,,'t Zou mij niets verwonderen. Piet" zei hij op be daarde toon. „als het avouiuur. dat op ons te wachten ligt, aan de andere kant van de heuvel ligt. Weet je wat ik ga doen? Ik zet de jeep hier slfl en ik ga eens even polshoogte nemen. ..Zou je dan niet wat méénemen. Jimmy?" vroeg Piet Potlood ongerust. ..Ja. m'n vuisten" antwoordde Jimmy grimmig ..en die heb ik bij mij, dat verzeker ik je". Het is te hopen, dat waar iedereen er aan medewerkt de opbrengst van deze bijzondere voorstelling zo hoog mogelijk te doen zijn, het publiek er van zijn kant toe zal bijdragen de re cette en dus de afdracht aan het fonds tot een succes te maken. Het doel is dit waard, maai- ook de actuele films, die op deze avond zullen worden ge draaid. Reeds eerder is er sprake van ge weest dat „De dijk is dicht" in een ander theater zou worden vertoond, doch de desbetreffende directeur is toen uit commerciële overwegingen van zijn toezegging teruggekomen, zodat de voorstelling destijds niet kon doorgaan. Daarom verdient het initiatief van de heer C. H. de Lange des te meer waardering. En die waardering kan worden gevonden in een massaal be zoek. De vraag van enkele leden om de voorrang voor het verkeer op de Ka naalkade en de Singels op te heffen, aangezien de hoeken Nieuwesloot Kanaalkade en KanaalkadeHeren straat even gevaarlijk zijn geworden als het kruispunt GeestersingelGees- terweg, menen B. en W. eveneens in negatieve zin te moeten beantwoorden. Het feit. dat dc Kanaalkade een voor- rangsweg is, komt de verkeersveilig heid alleen maar ten goede. Hierdoor wordt bot verkeer op de T-kruisingen KanaalkadeNieuwesloot en Kanaal kade—Herenstraat gedwongen langza mer te rijden. Het verkeer op de Ka naalkade dient nok doordat het de rich ting bewaart uit een verkeers-téchnisch oogpunt voorrang te hebben. Dat de autobussen voor het verkeer uit de Nieuwesloot wel eens belemmerend voor het uitzicht kunnen zijn is. gere kend met het feit. dat het verkeer toch op de voorrangsweg moet letten, niet ernstig te noemen. In 1952 heeft bij de Nieuwesloot geen enkele ongeluk plaats gehad, waarbij het karakter „voorrangs weg" een'rol speelde. Verder is medegedeeld, dat er plan nen in bewerking zijn om aan het woonwagenkamp verbeteringen aan te brengen in het kader van de sociale werkverruiming. In verband met de voorgenomen bouw van een school lokaal by het kamp heeft de directeur van de lichtbedrijven opdracht gekre gen een plan in te dienen voor de elec- triciteitsvoorziening ter plaatse. Mutaties in bestuur van D.A.W. De heer Boxem werd tot erelid benoemd QP de jaarvergadering van DAW werd gisteravond in de vacature, welke door het bedanken van voor zitter Boxem was ontstaan, voorzien. In zijn plaats werd benoemd de heer K. v. d. Pol. De heer Boxem gaf als voornaamste reden van zijn bedanken op dat hij als voorzitter van DAW nic-c op die wijze met de bedrijfsleider van de Alkmaarse Overdekte kon sa menwerken, zoals hij dat in het be lang van de vereniging noodzakelijk achtte. De heer Boxem. die DAW tien jaar als voorzitter en vijf jaar als secreta ris met hart en ziel heeft gediend en de vereniging in grote bloei achterlaat, werd staande de vergadering tot ere lid van DAW benoemd, een onder scheiding waarop hij, zoals hij later verklaarde, zeer trots was. Ten aanzien van de benoemingen van de technische commmissies waren er met betrekking tot de zwemcom- missie geen moeilijkheden. Anders was het met de polocommissie, waarvoor het bestuur de heer J. Ooyevaar als candidaat had gesteld voor de vacatu re van de heer Boxem. Na ampele be sprekingen werd deze commissie ten slotte als volgt geformeerd: H. van der Horst, H. Pesie en Van Es. „Eet meer geld in het Rampenfonds" Zaterdag hangt een onvervalste oliebollengeur in de straten Dames van de Stichting 1940'45 en van het Roode Kruis zullen Zaterdag op een grote wagen door de stad trekken om onder het motto: „Eet meer geld in het Rampenfonds" een onafzienbare stapel oliebollen aan de man te brengen. De directeur van de Ambachtsschool, de lieer J. Arnoldus, heeft gedachtig aan het succes van de oliebollenactie verleden jaar gehouden voor het Centraal Genootschap dit plannetje uitgewerkt en het Watersnood- comité Alkmaar met zijn idee tot ware geestdrift gebracht. Alle ingrediënten, meel, rozijnen enz. zijn gratis beschikbaar gesteld door plaatselijke firma's en de leerlingen van de banketbakkers-afdeling van de Ambachtsschool zullen het heerlijke gebak uit deze grondstoffen bereiden. Vrijdag wordt ook aan huis bezorgd Er zal niet alleen een straatverkoop zijn. maar ook worden de oliebollen op bestelling de dag tevoren thuis gele verd. Wil men Vrijdag dus oliebollen eten, dan dient men zijn bestelling Donderdag van 9 uur 's morgens tot 7 uur 's avonds op te geven bij de vol gende adressen: Couwenhoven, Piersonstraat 6, telef. 2293; Greidanus. Julianastraat 15, telef. 5325; Rentenaar, Corfstraat 47, telef. 3733: Schotten. Tweede Tuindwarsstr. 35, telef. 5152; Speet, Pr. Hendrikstraat 14. telef. 4566; Wallaart, Kenn.straat- weg 166, telef. 2081; Wildeboer, Boezem singel 10, telef. 5365. De bestellingen kunnen worden be zorgd op Vrijdag a.s. van 10 lot 1 uur en van 2 uur tot half zes. Niet op Za terdag. want dan vindt de straatver koop plaats. De prijs van de oliebollen is mini mum twee stuks voor een kwartje. De gehele opbrengst onkosten zijn er niet, omdat alles gratis geschiedt is bestemd voor de getroffenen in de noodgebieden. die men op deze wijze „al etende" kan steunen. Overdekte had ruim 200.000 bezoekers De Alkmaarse Overdekte heeft ver leden jaar een record aantal bezoekers gehad. Er werden niet minder dan ruim 200.000 zwem-, kuip- en douchebaden genomen en dat is meer dan vroeger ooit is behaald. Vóór de oorlog varieerde het aantal baden van 70 tot 80.000, doch de laatste jaren is er een sterke stijging geconsta teerd, doordat het schoolzwemmen enorm is toegenomen. De Overdekte heeft daarom langzamerhand niet al leen een plaatselijk maar ook een streekbelang gekregen. Iedere dag brengen autobussen de schooljeugd uit wijde omgeving naar het Canadaplein en er zijn steeds meer schoolbesturen, die het nut. van het zwemonderricht gaan inzien. Met een nog grotere toe name van het aantal baden wordt dan ook rekening gehouden.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2