Griep! vin*rr-j PILOOT STORM Brandende Harten De positie van de Middenstand Pag. 2 Probleem DINSDAG 17 FEBRUARI 1953 DE NOORD-OOSTER Aangenaam, mijn naam is Smith, zeggen achthonderd duizend Britten. Die naam is dus ook in Brittannië wel bekend. Er komt nog bij dat niet minder dan negen tigduizend Smiths dezelfde voorletter hebben. Dat alles heeft geweldige moeilijkheden veroorzaakt voor de ambtenaren van de Britse geneeskundige dienst. Ze zien maar steeds kaar ten met geen andere namen dan Smith en ze kunnen het niet meer uit elkaar houden, welke meneer en mevrouw Smith een drankje van de dokter hebben gekregen, welke Smith zijn been heeft gebroken en... Helemaal verkeerde Smith krijgen bericht dat ze in het ziekenhuis kunnen worden opgenomen, heel andere Smith liggen geduldig te wachten op datzelfde be richt, omdat zg werkelijk een been hebben gebroken en zo meer. Ten einde raad heeft de Britse Geneesk. Dienst nu bekend gemaakt dat alle Smith-hetende mensen wor den verzocht het nummer van hun contróle-kaart uit den, zo maar temidden van een heleboel mensen een kusje gekregen van onze Nederlandse gezant in De nemarken, de heer Luden. Nu moet u niet veronder stellen dat onze waarde ge zant slechts in Denemarken is gedetacheerd om kusjes het hoofd te leren. Ze mo gen in het vervolg zich nigt meer aankondigen als: Ik ben meneer Smith, maar dienen te berichten: Ik ben patiënt numero zoveel! Kusje De populaire Deense ac trice Lily Broberg is toch maar een geluksvogel. Ze heeft een paar dagen gele- uit te delen aan actrices. In tegendeel! U dient te begrij pen, dat ook de heer Luden andere beslommeringen heeft al zij hij deze kusserij die een charmante actrice gold, niet onwelgevallig hebben gevonden. De reden was dat Lily he lemaal op haar eentje in de theaters van Kopenhagen geld is gaan inzamelen voor de slachtoffers van de wa tersnood en dat zij daarbjj een enorm bedrag wist los te kragen. „Deze kus" zo zei de ge zant „is voor de elfduizend gulden die u hebt ingeza meld". Televisie Televisie is overal goed voor. Ook voor het uitoefe nen van controle. In twee suikerplantages op Hawaii is men bezig een televisie systeem aan te brengen ten einde fabriekstechnici in staat te stellen het riet te volgen op zijn weg van de was-installaties naar de mo lens. Om zo groot mogelijke re sultaten te krijgen is het no dig het riet met de gewenste snelheid en in de juiste hoe heelheid aan te voeren en de televisie blijkt voor dit doel een prachtig eontröle-middel te zijn. EFFECTENBEURS TE AMSTERDAM BEURSO VERZICHT. VASTE STEMMING VOOR DAWES- EN YOUNG-LENING Gisteren is de handel in een groot aan tal fondsen ter beurze van Amsterciam hervat. De voornaamste van deze obliga ties zijn die der Dawes- en der Young- lening, waarvan zich behoorlijke posten in Nederland bevinden. De dollarobhga- ties van Duitse industrieën, gemeenten en provinciën, spelen een veel onderge- seiuk.er rol. Vooral de Younglenmg stond doorlopend in de belangstelling. Reeds voorbeurs vormde zich hier een grote hoek en als eerste notering kwam 77 uit de bus. De handel was zeer om vangrijk en geleidelijk steeg de koers tot 83, doch later volgde een lichte achter uitgang tot 81%. Men acht deze Koers zeer vast, de laatste vrjje notering was 65. De Daweslening ging niet in een epen hoek, maar werd op circa 72 dus ook ruim 15 punten hoger geadviseerd. Dit was wel het voornaamste dat gis teren op de beurs te beleven viel. Van een vaste Maandagstemming was ove rigens geen sprake. De orders waren weer dun gezaaid en het koersverloop weinig interessant. Olies hadden enig aanbod te verwerken en verloren circa twee punten. De overige internationale soorten werden hierdoor in hun ontwik keling belemmerd en sloten circa 1 punt lager. Aandelen Middenstandsbank gol den 112 (111). Het verslag acht men be. vredigend. De voorgestelde omwisseling van oprlchtersbewijzen Middenstands- bank in aandelen, werd reeds enige tijd verwacht, zodat deze eigenlijk onveran derd, nl. ongeveer 96 noteerde. Scheep vaart en Cultures stil, doch in tegenstel ling tot de Industriemarkt bleven hier de prijzen van Vrydag goed gehand haafd. Op de Staatsfondsenmarkt was de conversielening aanvankelijk een frac tie lager. Zoalg bekend is op 15 Februari eén coupon betaalbaar, zodat met in gang van gisteren weer orders uit de zgn. „schuldregisters" mogelijk zijn. Toen de investeringscertificaten echter gevraagd bleken, volgden ook voor de conversielening een herstel tot het vorig niveau. Amerikanen stil. Prolongatie 3 pet. 16/2 100% 94A 95% 953%. 94% 96% 963% 96i% 78% 95 165% 271% 102% 124 107 159% 155% 196 214 160% 140 183% 174% 13/2 Act. Obligaties Staatslen. Nederland 1951 (3%) 100 dito 1948 (3%) dito 1947 (3%) 3 dito 1937 3 951% Dollarlenlng 1947 3 94% Investeringscertificaten 3 95 Ned. 1962-64 z. bel. fac. 3 96% Ned. 1962-64 m. bel. fac 3 96% Ned. NWS Cert. 2% 78% Ned. Indië 1937 A 3 94jS Inschr. Grootb. 1946 3 95A Act. Aand, Industr. Ond. Alg. Kunstz. Unie Aand. 156% Bergh's en Jurgens dito 270% V. Berkel's Patent dito 103 Calvé-Delft C.v.A. 123% Fokker Aand. V. Gelder-Zonen Aand. 159% Kon. Ned. Hoogovens C.v.A. 155 Ned. Ford Aand. 197 Ned. Kabelfabriek Aand. 214 Philips Gem. Bez. v. Aand. 162 Philips Gem. Bez. Cum. Pref. Wd. 138% Unilever C.vA, 185% Wilton-Feyenoord Aand. 172 MJjnbomv-ondernemïngen Billiton le rubriek Aand. 239 Billiton 2e rubriek Aand. 175% Petroleum-ondememingen Kon. Petrol. Mij. Aand. 313% dito onder-aand. 313 Uubber-ondernemingen Amsterdam-Rubber Aand. 93% 93 Deli-Bat. Rubber Mg. Aand. 98% 98% Scheepvaartmaatschappijen Holland Amerika Lijn Aand. 141% Kon, Java-China Paket- vaart Aand. 117% KNSM Nat. Bez. v. Aand. 138% Kon. Paketvaart Aand. 120% Kon. Rotterd. Lloyd 126 Ned. Scheepv. Unie Aand. 129% Stoomv. Mij. Ned. Aand. 147% Suiker-onue.ningen Handelsver. A'dam Aand. 103% 104% Ned. Ind. Suiker Unie Aand. 85% 85% Tabaks-ondernemingen Deli-Batavia Mij. Aand. 113 113% Deli Mij. C.v.A. 82% 82 Diversen Mtiller Co. Nat Bez.v.A. 172% 173% Stock-d»videnden Kon. Petrol. Mij. Aand. 62.75 62. NIET AC,fiLI<i,v»UEri Prov. en Gem. Leningen Groningen 1952 111 4% 104% dito 1938 3% 93% dito 1988 3 R'dam le en 3e lng. '37 3% 99% 99% Bank- en (Jredietinstellingen Bank v. Ned. Gem. 4%, 104 Bank v. Ned. Gem. 0 5/10 113 Hypotheekbanken (pandbrieven) Fries Gron. serie DE-VE 3% 95% dito serie D.A gee. (3%) 3 92% 92% Gron. Hyp. Bank serie F 3% 176 311% 310% 142% 118 139% 120% 126% 129% 147 96% Holl. Hyp. Bank serie K Gee (3%) 3% 93% Westl. Hyp. Bank serie N.O. 3% 95% 1 Ned. Sch.verb. (3%) 3 Industriële Obligaties Alg. Kunstzijde Unie 3% Bergh's en Jurgen's v. d. 3% 98% 98% Philips dollarlening 1951 4 102% 102% dito 1949 3% 98% 98' Stokvis Conv. 3% 101 101 Unilever Conv. 1949 3% 99fff 99A Bataafse Petrol. Mij. 3% 99% 99% Kon. Petrol. 1950 Conv. 3% 112 111% NIET ACTIEVE AANDELEN 172 172 60% 61% 192% 192% Amsterd. Bank Aand. Escomptobank Aand. Holi. Bank Unie C.v.A. Mij. Fin. N. Herstel Pr. Aand. B. Ned. Credietbank Aand. B 102% 102% Rotterdamsche Bank Aand. 162% 162 Twentsche Bank C.v.A. 170 170 Industriële Ondernemingen Bührmann's Papier Aand. 113 112% Centrale Suiker Aand. 167% 166% Heemaf Aand. 180 178 Heineken's Aand. 181% 182 Holl. Draad en Kabel Aand. 285 286 Holl. Kunstzijde Ind. Aand. 94% 93% Kon. Nederl. Zout Aand. 269 268 Kon. Pharm. Broc. Aand. 168 168% Ned. Am. Autb. Vrede- stein Aand. 137% 140 Noordl. Ind. v. Vezelver werking Aand. S0% 80% Scholten's Aard.m.f. Aand. Stokvis Zn. R.S. Aand 130% 130 Stork Co. Aand. 138 136% Unii. 7 C. v. Cum. Pref. Aand. 148% 148% UniL 6 c/o Cum. Pr. Aand. A 130% 130 dito 4 afl.b. c.p Aand. A 95% 95% Ver. Blikfabrieken Aand. A 148% 147% Zwanenberg Org. Aand. A 165 165% Thee-ondernemingeV Sedep Aand. 64 63 Diversen Ned. Mij. Walvisv. Aand. 79 79% Spoor- en Tramwegen Ned. Ind. Spoorw. Aand. 8% 8% Amerikaanse Fondsen Anaconda Cert. v. Aand. 4110 42% Bethlehem Steel dito 53% 54 General Motors dito 66% 66% Intern. Nickel dito 44 A 44% Kennecott dito 77% 77% Republic Steel dito 45 A 46A Standard Brands dito 27% 27% Cities Service dito 89% 89 Philips dito 61% 62 Shell Union dito 69% 69 ft Standard Oil N. J. dito 74 4% Prolongatie 3 3 De Muinek Keizer (Aand.) 146% Gron. Ind. Credietb. (ond. Aand.) 122% Gron. Ind. Credietb. 5 1952 103% Atlvt cclitlej ij|l3|» SCHRALE EN RUWE HUID door Henk Sprenger AFD. „DE OUDE VEENKOLONIëN" VAN VETERANEN LEGIOEN NEDERLAND OPGERICHT. VEENDAM, 17 Febr. Dezer dagen vond in hotel De Vries te Veendam de opri'chting plaats van de afdeling „De Oude Veenkoloniën" van het Veteranen Legioen Nederland. De bijeenkomst werd geleid door de heer mr. P. K. Hofstee, die in de aan vang van zijn inleiding een ogenblik stil stond bij de grote ramp, die twee weken geleden ons land heeft getroffen. Hierna zette spreker het doel en streven van het Veteranen Legioen uiteen. Wij oud militairen, aldus de heer Hofstee, heb ben waar ter wereld wij ook hebben ge diend, in onze diensttijd allen gevoeld, welk een kracht er kan schuilen in een organisatie die ons, ongeacht politieke- of geloofsovertuiging, ongeacht rang of stand, samenbindt. De drang tot waar achtige kameraadschap is in het leger wel het grootst. Immers, we hadden el kaar nodig in alle opzichten. Men ver geet dan de verschillen die er in het normale leven altijd schijnen te moeten zijn, men zoekt eikaars punten van over eenkomst en vindt deze gemakkelijk. Hoe vaak hebben wij, meest oud-Indië militairen, niet gedroomd van een Va derland, dat wij in onze gedachten reeds opbouwden tot een land, waarin we alle verschillen opzij zouden zetten, samen zouden kunnen werken, eikaars gemeen schappelijkheden zouden samenbundelen met terzijdestelling van de meestal zo groot lijkende, maar vaak zo klein blij kende verschillen. Terug uit de dienst werd elk van ons na korte of lange tgd weer opgtv.omeni in de maalstroom vj het burgerleven. We trokken wederom schotjes rond ons op, welke wij in onze diensttijd allang hadden doen verdwij nen, dan wel zeer laag hadden gehouden. Kortom, van onze droom bleef niet veel over. Gelukkig evenwel hebben velen van ons ingezien, dat dit toch niet de bedoe ling kon zijn. Er moest meer contact komen tussen de oud-militairen en eens klaps verscheen er als trouwe voorbode ons oud strijdblad uit Indonesië „Oud- Wapenbroeders" waarvan we abonné konden worden. Alleen abonné te zijn bleek evenwel niet de wens van velen onzer. Na enkele keren te zijn versche nen als contact-blad zondermeer, werd „Oud-Wapenbroeders" bevorderd tot lijf blad van het inmiddels opgerichte „Ve teranen Legioen Nederland. Langzamerhand is deze organisatie ge groeid en heeft thans een ledental van ongeveer 10 11.000 leden en zo zijn wij thans gekomen tot de oprichting van een aparte afdeling „De oude Veenkoloniën", welke afdeling de gemeenten Veendam, Wildervank, Muntendam, Meeden en om- eving za! omvatten. Het afdelingsbestuur werd als volgt geformeerd: voorzitter, mr. P. K. Hof stee: secretaris-penningmeester R. Vis- singa, Ubbo Wilkenssti-aat 11, Veendam. Leden: A. Wagenaar (voor Wildervank), A. Pijl (voor Veendam) en L. J. Boiten (voor Muntendam). Voor de toekomst zal het bestuur en kele plannen krijgen uit te werken, 'aarvan de voornaamste zijn: het hou den van een grote propaganda-avond het werven van leden; het organiseren van een Pasar-Malem (markt met at tracties) en het houden van sociëteits avonden. 748. Luid toegejuicht door de talloze toeschou wers reden Buck en Sandra in een jeep terug naar de stationsgebouwen, om zich wat op te knappen. Ze zagen er uit als stokers. Het ongeluk was wel bijzonder goed afgelopen, want zowel de pi loot, die per parachute omlaag was gekomen, als degeen die een noodlanding maakte, was er vrij wel zonder kleerscheuren afgekomen. Onbewust van hetgeen zich op het vliegveld afgespeeld had, zat Arend grimmig en „met een steen in zijn hart" vooruit te turen. Hij sloeg alle bewegingen van de oranje machine nauwlettend gade. Hoe was het mogelijk, dat Dexter zijn motor zo lang voluit kon laten lopc Nam die knaap niet teveel risico? Opeens werd Storm's oplettendheid beloondl De duizende^ toeschouwers daar beneden konden onmogelijk enige verandering bespeuren, maar Arend zag direct, dat Dextprs snelheid min derde! Een diepe zucht van verlichting kwam over zijn lippen. Zijn tegenstander durf b1"' vaar niet langer achtereen op volle toeren te draaien, uit angst voor de motor en om de Turnbull te sparen voor een goede eindspurt op hef laatste rechte stuk. Met ruim een kilometer voorsprong was dat wer- keliik het verstandigste en Danny Dexter was ondanks alles een uitstekende racerpiloot. ..Ja!" riep Storm uit, toen de oranje kist lang zaam maar zeker naar hem terugkwam „Nu kun je eens laten zien of Buck werkelijk dat kleine beetje extra in je binnenste gelegd heeft, of niet!" Het verslag van de NedeiJandsehe Mid- öenstandsbank N.V. behelst een overzicht van de ontwikkeling van de positie van de middenstand, de groep waarop het be drijf van deze bank In hoofdzaak is aan gewezen. Ondanks alle moeilijkheden, die de raid- denstand sinds de bevrijding heeft onder vonden, is het goed le wijzen op het \'er- scliil, zegt het verslag, tussen do ont wikkeling na 1918 en die na 1945. Het is opvallend, dat 11a het einde van de eerste wereldoorlog veel meer middenstandsbe- drijven ten gronde zijn gegaan dan na de tweede oorlog. Overheid, bedrijfsleven en het bankwe zen hebben blijkbaar geleerd van de les sen, die de Ontwikkeling na 1918 neeft gegeven. Het verslag wil vervolgens een van de voornaamrtA bezwaren in de hedendaag se ontvrikWpng van het middenstandsbe- •drijfsleve&iluidelijk stellen en zegt: Een ruime ervaring bij de credietver- iening leert ons, dat de huidige belasting tarieven de kapitaalvorming en dus de interne financiering, ook voor volkomen gezonde bedrijven, zodanig belemmeren, da- de gevolgen van de grote prgs- stüg'ingJ voo£ de. balanspositie dikwijls nlfef k"4mnei*Wc>den opgevangen. De grootte van het eigen kapitaal heeft in de meeste gevallen de stijging van de beianstelling niet in dezelfde ver houding kunnen volgen, zodat het stootkussen voor de verlening van bankcrediet aan betekenis heeft verloren. Evenzeer wordt de groeimogelijkheid voor goed geleide, levenskrachtige ondernemingen door de te zware fiscale afroming ernstig ge schaad. Het pleit voor de krachten, die in de middenstandsgroep leven, dat zij ondanks de stormachtige perioden haar positie in ons maatschappelijk bestel vrijwel neeft kunnen ham-iave... De middenstands- politiek van de reger ng staat de laatste jaren in het middelpunt van de belang stelling, daar men is gaan inzien, dat het bestaan van een krachtige middenstand een landsbelang van de eerste orde is. Nehroe pleit voor „derde gebied" Premier Neii. e heeft in een toespraak tot de „Raad der Indische Staten" het instellen van een derde „wereldgebied" voorgesteld, dat voor de vrede zou <r ten werken. Hij verwierp de voorstellen tot het in stellen van een derde blok of macht. ,Door deze bewoordingen worden de vol ken afgeschrikt", zeide hij. Ook het door hem voorgestelde „derde gebied" zou zich niet met het Russische of Ameri kaanse blok moeten verbinden. De staten, die een dergelijke verbin tenis niet wensten, zouden er deel van moeten uitmaken. De bank wil haar tweede 25-jarij, tijdperk ingaan met het vertrouwen, dat zij er in zal slagen haar economische en sociale taak in het bedrijfsleven steeds beter te vervullen tot zegen van de mid denstand in Nederland. Er is nu een vrijwel sluitend complex van credietmaatregelen ontstaan, waar mede in 1952 reeds veel nuttigs kon wor den bereikt. Desondanks is er bij een deel van de middenstand nog veel critiek op deze credietmaatregelen. Het verslag, merkt op, dat de verstrekking van een crediet in de eerste plaats economisch verantwoord behoort te zijn, waardoor bepaalde grenzen aan de mogelijkheden mogen worden gesteld. Met betrekking tot de p^itie van de middenstand in het algemeen vermeldt het verslag, dat de periode van de zeer _unstige bedrijfsuifkomsten -an ie na oorlogse jaren voor een deel schijn winsten grotendeels tot het verleden behoort. Oolc op dit punt is op een lager •jlveau een zekere stabiliteit ingetreden De naweeën van de Korea-verschijnse- len zijn in het algemeen achter de rug; in sommige branches heeft het 'rug brengen van de te grote voorraden en het verwerken van de prijsdaling moei lijkheden van betekenis opgeleverd. De zware druk van de fisccde hef fingen, welke de .kapitaalvorming eü daardoor de interne financiering in ern stige mate belemmert, duurt vrijwel on verminderd voort, cok nu de achterstand in de belastingaanslagen voor een be langrijk deel lg ingelopen. Het reeds eerder gesignaleerde ver schijnsel, dat het eigen kapitaal niet vol doende is meegegroeid met de als gevolg van de prijsstijging sterk uitgezette be langstelling, blijft een ernstige belemme. ring vormen bij de credietverleniug- vooi eigen rekening en risico. (Advertentie) Dan spijt het U, wanneer U geen Aspirin (alléén echt met het Bayerkruis!) in huis hebt. Roman floor Adam Haag Dan verscheen er een heer van middel bare leeftijd ten tonele en keek Theo doordringend aan, alsof hij zeggen wilde: Wat doet die vreemde snoeshaan in mijn huis? De man zag er slecht uit en zijn ogen stonden dof in zijn hoofd Het meisje, dat meegekomen was, lichtte haar Vadei in en vertelde dat de auto niet starten wilde. ,Is het nu in orde bitste zgn stem hebben zij hem van de garage ge stuurd?" Theo zweeg en keek het meisje een beetje oevreemd aan. „Je bent toch chauffeur?' De man •achtte ongeduldig op antwoord. Op dit moment kwam zijn dochter tus sen beide en zeide: „Hier, Meneer kom. niet van de garage, maar hij kan wel chaufferen, hij heeft mij geholpen met stai-ten; de motor sloeg niet aan." Theo zette alles op een kaart en ver telde datgene wat hij kwijt wilde wezen. Dat hij zijn geld was kwijt geraakt en de ellendige tijd die hij achter de rug had. En dat hij het een weldaad zou; vinden als men hem een kans wilde ge ven. De man beloerde hem vanachter zijn glinsterende brilleglazcn en vroeg dan resoluut zijn naam. Theo stelde zich voor. „Helpman bromde de man... „Help man, Dokter Helpman uit Amersfoort is lat familie van je?" Theo knikte. „Een oom, broer van mijn Vader." „En heeft die dan niets voor je kun nen doen?" informeerde hg. „Ik wil net zelf doen en geen gunsten aan mijn familieleden vragen," kwam kort het antwoord van Theo. Een ogenblik scheen de oude heer nog te twijfelen, doch dan hakte hij de knoop door. „Kan je voor twee uur in Brussel zgn?" „Als het moet voor twaalf uur," ant woordde Theo prompt. „Vooruit... opschieten dan maar!" en de vro'ijke Frans verliet mopperend de -amer. Toen zij alleen waren gaf het meisje een verklaring: „Vannacht om één uur kwamen thuis. Een kennis van een vriend ver gezelde ons. De heren rookten en dron ken een glas wijn. Tegen twee uur ging de bezoeker weg en vanaf dat ogenblik voelde mijn vader zich niet al te goed Barstende hoofdpijn, last van zijn maag en duizelingen... Ik wilde de dokter op bellen, maar hij werd kwaad en dreigde meteen achter het stuur te gaan en toch te rijden dien nacht. Goede raad was duur. Wjj waren van plan naar de garage te rijden en daar een chauffeur op te diepen en toen kwam U uit de lucht vallen en loste het vraagstuk op." Op dat ogenblik werd de deur open geworpen en verscheen haar Vader be pakt op de drempel. Hij wenkte Theo en duwde hem een paar koffers in de hand. „Vooruit met de geit," mompelde hg en beduidde zgn dochter om de lichten uit te draaien en de deuren te gaan slui ten. Theo moest inwendig lachen; voor- uil met de geit en er was geen geit te bekennen, of de man moest zich zelf be doelen, v/ant onder zijn kin wapperde een grgs, puntig aanhangsel, dat veel weg had van een geitensik. Het meisje stopte haar Vader warm in en begroef hem bgna onder de plaids. Dan verdween zij in huis, draaide het ganglicht uit en sloot de deur zorgvub. dig af. Theo startte en schakelde de motor in. Met een vlugge beweging nam zij plaats naast hem en klokslag zes uur kwam de wagen in beweging. „Precies iets uit een boek," merkte zij lachend op. „Zoiets," gaf Theo toe en hij draaid< voorzichtig de Willemsparkweg op. De straten waren glad en hij moest uiterst voorzichtig rijden. Eerst toen zij dooi het stille Haarlem reden, schoot het Theo te binnen, dat hij voor Tine geen enkel bericht achtet gelaten had. „Waar woonde U ook weer, ik bedoe. in welke straat?" Zo richtte hij ziet eensklaps tot het meisje. „Di de Lomanstraat" en zij zag haai nieuwe chauffeur verwonderd aan. „Dank U," zeide Theo en hij zwees geruime tijd „Logeerde U daar in de buurt, dat 1 zo vroeg op de been was?" „Het starten van uw auto maakte rr. wakker," gaf hg toe. „Jammer," mompelde zij, „Integendeel... dat komt mij uitste kend gelegen," bracht hg in het midden èn met een flink gangetje schoten zij het viaduct over, bij Leiden. „Moest U een adres weten," hield vol, „misschien kan ik U helpen?" ,Dat kan wachten tot morgen, als 0 er terug zijn." „Morgen? Maar wij blijven minsten.- een week in België, vader moet nog naai Luik en naar de Borinage," bracht zij hem aan zijn verstand. „Dan is uw vader toch wel herstek en kan *••'-" weer rijden." (Wordt vervolgd.) 7<La?io PKOGKAMMA WOENSDAG 18 FEBR. Hilversum I (402 m.) 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 .VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7,13 Gramofoonmuziek. 8,00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gra mofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.35 Waterstan den. 9.40 Orgelconcert. 10.00 School radio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gra mofoonmuziek. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gramofoon muziek. 13.00 Nieuws en commentaar. 13.20 Gevarieerde muziek. 13.45 Lichte muziek. 14.00 „De weg omhoog", cause rie. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Voor de jeugd. 15.50 Pianorecital. 16.10 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.15 Gra mofoonmuziek. 17.50 Regeringsuitzen ding: Jeugduitzending; M. C. Capelle: ,Cocospalmen en cocosnoten in Indone sië". 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Actualiteiten. 18.35 Lichte mu ziek. 19.00 „Kunst, niet te betalen", dis cussie. 19.20 Gramofoonmuziek. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Poli tiek commentaar. 20.15 Gevarieerde mu ziek. 20.45 „Statenlozen", hoorspel. 21.30 „Les Troyens a Carthage", opera (acte II). 22.15 „Eb, vloed en springtij", cau serie. 22.30 Gevarieerde muziek 23.00 Nieuws. 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.20 Orgelspel. 23.4524.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II (298 m.) 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gramofoonniuzie'i 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramo foonmuziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Ge wijde muziek. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huis vrouw. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11,00 „Het kind van Europa", hoorspel. 12.00 Piano duo. 12.30 Land- en tuinbouwmededelin gen. 12 33 Klassieke muziek. 12.59 Klok gelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protestants Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Gramo foonmuziek. 13.50 Gramofoonmuziek. 14.45 Voor r1e meisjes. 15.00 Kamer orkest. 15.45 Gramofoonmuziek. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Militaire causerie. 18.00 Viool, clavecim- bel en cello. 18.30 Spectrum van het Christelijk Organisatie- en Verenigings leven. 18.45 Geestelijke liederen. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Boekbe spreking. 19 25 Gram. 19.30 Buitenlands overzicht. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Kamerkoor, bariton en orgel. 21.00 Lijdensoverdenking. 21.30 Pianoreci al. 22.00 Gram. 22.10 Idem. 22.30 Interna tionaal Evangelisch commentaar. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.1524.00 Gram. Brussel, 324 m. 12.00 Omroeporkest. 12.30 Weerberich ten. 12.34 Gram. (Om 12.50 Koersen). 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14 00 School- adio. 15.40 Gram. 16.00 Omroeporkest. 6.50 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.50 Boekbespreking. 18.00 Muzikaal- ilterair programma. 18.30 Voor de sol daten. 19.00 Nieuws en persoverzicht. 19.40 Gram. 20.00 Hoorspel. 21.10 Gram. 21.30 Omroeporkest. 22.00 Nieuws. 22.15 Muzikaal-litterair programma. 22.25 23.00 Nieuws. R.O.N., 188 m. 8.45- 19.00 Landbouwkwartier. B. B. Becker, hoofdassistent voor voeder- en weidebouw bij het Rijkslandbouwconsu- lentschap voor Zuid-Groningen spreekt over „Kunstweiden in de veenkoloniën". 19.10—19.30 De Stem van het Noorden. GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen (officieuze note, ingen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe zonder vochtconditic - -,50 -27,30; op vochtconaitie franco briek tot 27.25. Voedergranen stemmi was ver- leeld; Zomer -rat 30,00 '\50: grove laarboven wintergerst 27,5028,30; haver 22,50- -23,00; rogge 25,50 26,00; mais geschoond 33,50 34,50. Peu vruchten - goc; nrijshoudend groene erwten 4053; schokkers 50 61; bruine bonen tot j 90.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2