957 5 Ruw geschatte schacle van zestig millioen rupiali i... Vertegenwoordiger kreeg teveel zoetigheid Het vuilafvoer-heleid Ondanks de watersnood: Gebrek aan aardappelen wordt niet verwacht Slachtoffers watersnood Elfde lijst van het Rode Kruis DINSDAG 17 FEBRUARI 1953 Pagina 5 De overstromingen in Indonesië DJAKARTA, 16 Febr. (Pi- Aneta) De Indonesische minis ter van sociale zaken, de heer Anwar Tjokro-Aminoto, die een bezoek aan het overstroomde gebied van At.jeh in Djakarta is teruggekeerd, heeft aan Aneta verklaard, dat de overstromingen daar aan 70 tot 80 mensen het leven heeft gekost. De schade be draagt rtiw geschat 60 millioen rnpiah. Grote overstromingen kwamen voor in Groot-Atjeh, Zuid-Atjeh en Atjeh-Pidi, In Groot-Atjeh leed de regering grote verliezen aan de krachtcentrale in Kuta- radja en aan de spoorwegen en gewone wegen. De oorzaak van de overstromingen is gelegen, in het samenvallen van vloed met - zwarp regens, die drie etmalen aanhielden: in Indrapura werden o'a. vele huizen, die on palen van 2 meter hoog ziin gebouwd, door het water meegesleurd, het water bereikte in sommige ge bieden een hoogte van 5 meter, in enkele plaatsen zelfs 9 meter. ..De bevolking gedroeg zich kra nig. zii uitte geen klachten en er brak geen paniek uit. Men be schouwt de natuurramp als Gods wil", aldus de minister. Het zwaarst getroffen is Zuid-Atjeh. doch de schade aan Pidi is niet zo groot, nameliik VU pet. Over de hulpverlening zei de minister dat het Indonesische Rode Kruis en de plaatselijke comité's goed werk doen. Goederen en kleren ziin niet meer nodig, doch geld Hel bezoekprogramma van H. M. de Koningin Het secg-etaripat van H.M. de Koningin, méldt, dat de berich ten^ -dié' de vorige week in de pers zijn -verschenen omtrent 'n voorgenomen beperking van de bezoekep. van H.M. de Koningin, niet geheel juist waren. H.M. is voornemens het bestaande be zoekprogramma voor dit ,jaar zoveel mogelijk te handhaven, al zullen, de getroffen gebieden zeei' vee" van haar- aandacht vragen. Uiteraard zullen hier door uitgebreide provinciale en •sfroekbezoeken aanvankelijk worden beperkt. Eervol ontslag procumir- gencraal bij de Hoge Raad Bij K.B. is aan Mr. W. J. Berger, op zijn verzoek, met ingang van 1 Maart 1953 eervol ontslag verleend, uit zijn ambt van procureur-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten door hem in verschillende rechterlijke betrekkingen aan de Koningin en den lande bewezen. OVERSTROMINGEN IN AUSTRALIË PARIJS, 15 Febr. (AFP) De Australische radio heelt ge meld dat overstromingen liet ge- he'c leven in het Westelijk deel van Queensland hebben ont wricht. De wegen zijn ondergelopen en verscheidene plaatsen en boer derijen zijn geïsoleerd, Er wordt geen melding gemaakt van ver lies aan mensenlevens. Heukie cn Herman uit rij dei GRONINGEN Dit is het verhaal van de twee Nijmeeg se jongetjesHerman en Hen- 1de, waarvan in Nijmegen hekend is, dat zij avontuur lijk zijn aangelegd. Op hun jeugdige leeftijd ze zijn elk zeven jaar oud hebben ze reeds in de keizerstad veel van zich doen spreken, omdat ze er aardigheid in hebben op allerlei auto's te kruipen en zich te laten vervoeren naar alle plaatsen waar hun vervoermiddelen hen heen brengen. Zaterdag kropen ze in een vrachtauto van de Lemmer boot, die in Nijmegen stond geparkeerd en- zich enkele minuten nadat de knapen zich achter in de wagen had den genesteld, in beweging zette. Waarheen dewagen ging, wisten de jongens niet. Dat interesseerde hen ook niet. Hoofdzaak ivas dat zij reden naar onbekende oor den. En de chauffeur, die voornemens loas naar Gro ningen te rijden was zich van niets bewust. In Groningen arriveerde hij 's avonds omstreeks 6 uur en ontdekte de knapen eerst, toen hij de wagen ging af laden. Waar ze vandaan kwamen Uit Nijmegen en ze waren heus niet bang. Alleen maar hongerig. Goede raad ivas duur. De chauffeur nam de beide knapen mee naar huis en liet hen door zijn vrouw een warm maal voorzetten. En daarna gingen ze in bad. De knapen voelden zich hele maal op hun gemak, toen de chauffeur toch maar besloot de politie in het geval te ken nen. De Groninger politie zocht Zaterdagavond om 9 uur contact met haar Nij meegse collega's en daar bleek nog geen enkele aan melding van vermissing te zijn gedaan. De ouders van Henkie en Herman kennen waarschijnlijk hun pappen heimers. De avontuurlijke reizigers zijn op transport ge steld naar Nijmegen. is hoog nodig voor de getroffe nen. De minister van landbouw, de heer Sard jan. zei in een inter view met Pi-Anela, dat de over stromingen in het Solose (Mid- den-Java) te wijten zijn aan de vernielingen van het bosareaal in de Japanse bezettingstijd en ten tijde van de strijd om de onaf hankelijkheid. De ontboste area len in Midden-Java, die nodig herbebóst moeten worden bedra gen 500.000 hectare, zo zei minis ter Sardjan, die mededeelde, dat hij daartoe een tienjarenplan heeft opgesteld. Ter voorkoming van erosie heeft de regering voor het laatste kwartaal van 1952 on geveer 8 millioen rupiah ter be schikking gesteld. Het grootste deel van dit bedrag is bestemd voor Midden-Java. Eervol ontslag burgemeester Bij K.B. is aan de heer A. J. W. 'van der Does op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Koudekerk aan de Rijn. Uitgever aangehouden De Haagse politie heeft aan gehouden de 49-jarige uitgever J.D., die buiten zijn eigen bedrijf een vennootschap onder firma in tegels had. Hiervan was hij kas- en boekhoudend vennoot. Door manipulaties heeft hij een bedrag van f6000 in zijn eigen kas we ten over te 'hevelen, dat aan de uitgeverij toebehoorde. De Werkgelegenheid Openbare-werken- politiek sleclits onderdeel De tijdelijke uitbreiding van de openbare-werkenpolitiek, waartoe de regering eind 1952 besloot, vormt een onderdeel van het com plex van maatregelen ter bestrii- ding van de werkloosheid op korte termijn. Een gedeelte van het be drag van 50 millioen, dat extra is aangevraagd voor de uitvoering van openbare werken, zal worden bestemd voor de uitvoering van objecten van lagere publiekrechte lijke lichamen. Alleen die objecten van deze lichamen, komen in aan merking, ten aanzien waarvan ze kerheid bestaat, dat met de uit voering .«Uiterlijk op 1 Maart kan worden begonnen. Aldus deelt de ministerij president mede namens de minis ters van Financiën en Sociale Za ken en van Economische Zaken, in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Janssen (KVP) in verband met de uitbrei- TiTTTg van de omvang van de open- bare-werl?en-politiek De bijdragen aan de lagere orga nen worden verleend a fonds perdu. De hoogte van de bijdrage, die wordt vastgesteld door de commissaris van de werkgelegen heid, moet het de lagere publiek rechtelijke lichamen mogelijk ma ken de uitvoering van de werken reeds thans ter hand te nemen. Een bijdrage kan alleen worden verstrekt als de uitvoering plaats vindt in vrij werk en als ten min ste 95% van de arbeiders door de aannemer wordt betrokken uit daartoe door het Gewestelijke Ar beidsbureau aan te wijzen werk lozen. De regering acht de bevordering van de investeringen in het be drijfsleven echter primair bij de werkgelegenheidspolitiek. Daarbij is zij bedacht op verlaging van de belastingen op het bedrijfsleven. De uitvoering van openbare wer ken, hoewel slechts een onderdeel van de werkgelegenheidspolitiek. kan op betrekkelijk korte termijn effect sorteren. De regering _ver- trouwt op korte termijn het werk gelegenheidsbeleid in zijn geheel bekend te kunnen maken. CANADEZEN GAAN VANDAAG TERUG De Canadese militairen, die op 4 Februari uit Duitsland naar ons land kwamen, om deel te nemen aan de reddingswerkzaamheden, hebben vanochtend om 6 uur Mid- del'harnis verlaten en keren terug naar het hoofdkwartier in Hanno ver. Zij maken de reis met hun auto's. Het Canadese detachement, dat zich in deze twaalf dagen vele vrienden heeft gemaakt, had een groot aandeel in de werkzaamhe den voor redding, evacuatie etc. op Goeree en Overflakkee, in Middelharnis en omgeving, EEN KWART EEUW GRONDONDERZOEK Op 27 Februari a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat het eerste grondmonster in het be- drijfslaboratorium voor grond onderzoek te Groningen onder zocht werd. Ter herdenking van dit feit, belegt het bestuur van de stich ting tot exploitatie van het be- drijfslaboratorium voor grond en gewas onderzoek op Vrijdag middag 27 Februari a.s .in de Orangerie vanMariëndaal te Oosterbeek een bijeenkomst van hen, die door hun werkzaarri- heden ten nauwste bij het la boratorium betrokken zijn. Drs. P. Bruyn te Groningen zal een inleiding houden over de ge schiedenis van het grondonder zoek. Tevens zal die middag de heer Deohering, die ruim 25 jaar als directeur aan het laborato rium verbonden is, worden ge huldigd. Ronde van Neder land dag korter n komen nu met twee ploegen Bij zijn poging om de, nieuwe data voor de Ronde van Neder land 1953 (1823 Mei), waartegen de K.N.W.U. harerzijds geen be zwaar heeft gemaakt ook inter nationaal erkend te krijgen, heeft het Comité Ronde van Nederland contact gezocht met de Belgische Wieier Bond. Zulks in verband met de bezwaren van de B.W.B. tegen de nieuwgekozen data. De Ronde van België loopt n.l. eerst daags tevoren (17 Mei) af. De Belgische Wielerbond was de me ning toegedaan, dat de snele op eenvolging van de twee ronden, sommige Belgische renners zou kunnen verleiden de strijd in de Ronde van België eerder te sta ken, of eerder te laten verslap pen, wanneer ze onmiddellijk na hun aankomst weer in het zadel moeten voor een nieuwe ronde. Het Comité Ronde van Neder land heeft nu besloten de' Ronde 1953 een dag later te doen begin nen, zodat ze dus, behoudens goedkeuring door de U.C.I., van 19 tot 23 Mei zou worden gehou den en vijf dagen zou duren. Van zijn kant heeft de B.W.B. toege zegd, in dat geval met twee ster ke ploegen aan de Ronde van Nederland te zullen deelnemen. Nasmaak bitter De Haagse politie heeft aan gehouden en in verzekering ge steld de 20-jarige vertegen woordiger in suikerwerken K. H. de G., woonachtig in Rotter dam. De G. had enige tijd geleden bij zijn patroon ontslag gekre gen. Om aan de kost te komen, had hij de volgende truc be dacht: Op Zaterdagmiddagen, wanneer de bedrijven gesloten kopers op met de boodschap, dat hij dringend om partijen suiker waren, belde hij suikfrrwerkver- werk verlegen zat en of men hem even kon helpen. Genoem de verkopers, die De G.G ken den. gingen daar natuurlijk op in, doch zagen nimmer geld en bij navraag bleek De G. zoek. Ging dit alles om kleine par tijtjes: De G. slog ook grotere slagen. Zo belde hij een fabriek in het Noorden des lgnds op en gaf zich daarbij uit als verte genwoordiger van zijn oude fir ma. Hij zeide dat de firma zat te springen om 1 ton suikerwerk en verzocht de fabriek deze partij wel te willen meegeven aan de vertegenwoordiger, die toch in het Noorden vertoefde en opdracht zou krijgen om de partij af te halen. Toen de fabriek in de afleve ring had toegestemd, vertrok de G. met een auto uit den Haag. Na driekwart van de reis te hebben afgelegd, kreeg hij motorpech en verwittigde de fabriek daarvan. Deze was zo welwillend om de vertegenwoordiger het ton suiker werk te brengen, dat door deze onmidellijk werd verkocht Zijn laatste slag zou hem echter noocllotig worden. De G. belde een fabriek in chocoladewerken te Amsterdam op en gaf daarbij de naam van een firma op, die met deze fabriek zaken deed.' Hij vertelde voor f 200 van dit en voor f 300 van dat nodig te heb ben enz. in totaal tot een fabrieks waarde van f 880. Tezamen met de chauffeur J. D. reed hij naar Amsterdam en nam daar vermoedelijk een derde man in de arm om bij de fabriek het bestelde te gaan afhalen. Toen deze zulks gedaan had en het fa brieksterrein afreed, zag de maga- Eenzijdige verdediging door de minister De commissie voor de Land bouw uit_ de Tweede Kamer heeft haar verslag uitgebracht over de nota van de minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening inzake de N.V. Vuil- afvoermaatschappii (V.A.M.). De ze nota bevat weliswaar veel materiaal, aldus het verslag, doch een aantal concrete vragen is slechts ten dele beantwoord, doordat er vooral is gestreefd naar rechtvaardiging van het be leid van de V.A.M., doch in min dere mate een instructief beeld is ontworpen van de problemen van de verwerking en het ge bruik van huisvuil in hel alge meen. Mede op grond van de toezeg ging van de minister, meende de commissie voorts te mogen ver wachten. dat nog geen uitvoei'ing aan de plannen is gegeven. Zii betwijfelt evenwel, of dit inder daad het geval is. o.m. gezien de in de nota vervatte mededelin gen ten aanzien van een te Nue- nen te stichten compostbedrïif. De commissie zou het uitermate betreuren, indien zou blijken, dat ondanks de positieve toezeg gingen van de minister ter zake de Kamer zich min.of meer voor voldongen feiten zou zien ge steld. Opgemerkt wordt., dat het een Nederlands agrarisch, dus natio naal belang is. dat zoveel moge lijk compost ter beschikking wordt gesteld van de Nederland se landbouw, welke compost me de kan worden verkregen uit ste delijke afvalstoffen. Met alle daartoe geëigende middelen dient te worden voorkomen dat de stedel iike afvalstoffen worden verbrand of gebruikt op andere wijze, waardoor deze afval als grondstof voor de compostberei- ding verloren gaat, Voigens de nota wordt thans niet meer dan 20 van het in Nederland inge zamelde stadsvuil tot compost: verwerkt. Het grootste deel van de resterende 80 van het in gezamelde stadsvuil dient der halve eveneens tot compost te worden verwerkt, waarbij waar schijnlijk verschillende methoden naast elkaar zowel gecentrali seerde als gedecentraliseerde, tot het gewenste doel zullen leiden Beo:e:t wordt, dat de minister op korte termi.n een commissie instelt ter bestudering van het vraagstuk der vuilverwerking met de opdracht binnen b.v. zes maanden een rapport :n te die- Enkele leden wezen er oo. dol in de nota een overzicht wordt gegeven van de samenstelling van de raad van commissarissen van de V.AM Deze leden waren van mening, dat de landbouw zijnmeester tot zijn verwondering, dat de bestuurder van de auto na 100 meter uitstapte en twee an dere mannen in de auto plaats namen. De magazijnmeester ver trouwde dit niet en beide de fir ma op, die om deze bestelling had gevraagd. Deze bleek van niets te weten, waarop de magazijn moester dc politie waarschuwde en het nummer van de auto mee deelde, dat hij zo' verstandig ge weest was te noteren, Het bleek een auto uit den Haag te zijn. Hierop werd de Haagse politie in de arm genomen er. toen de G. met zijn chauffeur in den Haag terug was en de garage binnen reed, werd hij terstond geknipt Naar de derde man wordt nog ge zocht. Kath. gezinscolonnes komen in actie Teneinde aan alle aanvrs gen te kunnen voidoen is op instigatie van de Diocesane Gezinsorganisaties in alle bis dommen de vorming van ge zinscolonnes ter hand. geno men. Zaterdag is opnieuw een colonne* van Hank vertrokken. In totaai zijn thans 35 colon nes beschikbaar, terwijl ce vorming van meerdere colon nes wordt voortgezet. De spontaniteit bij de meisjes om zich voor het zware colonne- werk beschikbaar te stellen, is uitermate groot. Zorgvuldig wordt er echter voor gewaakt, dat niet door onttrekking van te veel krachten het normale gezinszorgwerk te zwaar z worden belast. Naarmate dc terugkeer naar de rampgemeenten mogelijk werd. stelde de Katholieke Gezinszorg colonnes beschik baar voor het specifieke ge- zinswerk in de rampgemeen ten. Inzet van gezinscolonnes vond onmiddellijk plaats in Halsleren en Zeeuws-Vlaan- deren. Fijnaart, Terheyden, Wagenberg. Made Zevenberg- schenhoek, Hoge en Lage Zwaluwe zullen spoedig vol gen. REBUS-PRIJSVRAAG PRINSES BEATRIX 100.000 opgebracht In alle stilte gezien de wa tersnood is dezer dagen onder- leiding van notaris Abma en ten kantore van de Nederlandse Han del Maatschappij te Amsterdam de trekking gehouden van de door Prinses Beatrix ontworpen en getekende rebusprijsvraag ten bate van het Erefonds voor Oud- Venpleegsters. De hoofdprijs, een Fiat automobiel, viel ten deel aan mevrouw G. Vermeulen- Jentjens te IJsselsteyn (L.) Alle 1029 prijzen, waaronder vijftien bromfietsen, zullen de winnaars franco worden toege zonden. Dp. vele duizenden brief kaarten gaan nu naar het hoofd postkantoor te Amsterdam, waar de opbrengst der extra franke ringen zal worden vastgesteld, Naar schatting zal dank zij de prijsvraag ruim honderdduizend gulden in de kas van het Ere fonds voor Oud-Verpleegsters kunnen worden gestort* Om de Engelse voetbalbeker De loting voor de kwartfinales van de Engelse bekercompetitie, te spelen op Zaterdag 28 Februari a.s., had het volgende resultaat: Aston VillaEverton ArsenalBlackpool of Southampt. GatesheadBolton Wanderers Birmingham CTottenham Hotsp. hierin zeer pover is vertegen woordigd. Het zou aanbeveling verdienen hierin ook voor de particuliere en coöperatieve han del een plaats in te ruimen. Ten slotte waren de hier aan het woord zijnde leden van oor deel. dat de personele unie van het bestuur van de stichting Compost met het bestuur van de V.A.M. onjuist is. De overige le den der commissie waren deze mening eveneens toegedaan. Enige leden achtten het voorts merkwaardig, dat het plan in zake de stichting van een groot verwerkingsbedrijf (een voor waarde voor het economisch werken van het systeem-Van Maanen) in Noordbrabant in verre staat van voorbereiding schijnt te zijn. terwijl ook reeds over de stichting van een bedrijf op de Veluwe wordt gesproken, zonder dat de hiervoor benodigde grote hoeveelheden stadsvuil door de daarvoor in aanmerking komende gemeenten ziin toege zegd Slechts met Eindhoven, een voor deze bedrijfsvorm kleine gemeente, is overeenstemming verkregen. De watersnood Geen invloed op de prijs van vlees DEN HAAG, 16 Febr. Voor zover het op het ogenblik is na te gaan zal de watersnood niet van invloed zijn op de vleesvoor ziening en de prijs van runder en varkensvlees. Dit komt omdat het omgekomen vee 25 a 30,000 koeien en 15 a 20.000 varkens in aantal toch nog betrekkelijk klein is vergeleken bij de totale omvang van onze veestapel. Des- hrtb'eö" wêl Langzamerhand breekt Ji tradities, dat bewijzen d> k in het geloof, met oude foto's van een Boeddhisti sche tempel ergens in .Japan. De bovenste, nog gebouwd vol gens de traditionele bouwwijze, die reeds van duizenden jaren her stamt, is vervaardigd, van cypres- en zelkovahout. Bij de boutD van de onderste heeft men gebroken-met het oude: een gebouwtje van cement en staal, in strakke lijnen, teken van de nieuwe tijd, is verrezen. Nederlandse aak in België gezonken De Nederlandse aak „Liena" van de hr. J. Dorduin is Zondag in de Samibre bij Bauce-Malonne (België) doordat een kabel brak, tegen een sluis aangevaren en gezonken. De schipper en zijn gezin konden een deel van hun huisraad redden. De brandweer- van Namen, die te hulp werd geroepen, verklaarde vooreerst niet in staat te zijn het schip te lichten. De aak had een lading ijzer aan boord. Het gironummer van hel Nationale Ram pen fonds is 9575. Den Haag. Ook aan de bureaux van onze krant kan men gel den storten of per giro of postwissel overmaken. Alle binnengekomen gif ten zullen wij in dit blad verantwoorden en aan stonds overmaken aan het Rampenfonds. (Van een onzer verslaggevers) Ruim twee weken na de wa tervloed, die 6 pCt. van de Ne derlandse cultuurgrond met zout water heeft bedekt, waaronder en belangrijk aardappelareaal, is nog niet met zekerheid te zeg gen. welke invloed de waters nood op de toekomstige aard- appelvoorziening van ons land Sneltrein Bandung-Bandjar overvallen DJAKARTA, 16 Febr. (P.I. - Aneta) Een bende van 250 man heeft Donderdag de snel trein Bandung-Bandjar' overval len, nadat de rails op deskundige wijze door de bende was los gemaakt. De buit bestond uit 40.000 rupiah aan contanten en voorts de sieraden van de reizi gers. Deskundigen schatten, dat de stremming van de spoorlijn ongeveer in een week kan wor den opgeheven. Mgr F. Baldelli: Nederland kan het niét alleen ROME (K.N.P.) Zaterdag middag heeft Mgr. Fernando Baiöelli, president van het Pau selijk hulpwerk en voorzitter van de Internationale Caritas, voor ruim honderd Italiaanse en buitenlandse journalisten zijn aangekondigde persconferentie gehouden over de toestanden in de overstroomde gebieden van Nederland, Engeland en België, die hij deze week heeft bezocht. Mgr. Baldelli verklaarde, dat toe nog toe slechts één trein met zuidvruchten en andere levens middelen van het Pauselijk hulp werk naar Nederland was ver trokken. In de besprekingen met de Nederlandse autoriterten was hem gebleken, dat de regering de toevloed van goederen uit binnen- en buitenland niet zo snel kan distribueren, temeer omdat de slachtoffers buiten hun huizen verkeren en nog geen overzicht hebben van het geen hun concrete noden zijn. Hij voegde eraan toe, dat de nood in de getroffen gebieden zulke afmetingen heeft aangeno men, dat 't Nederlandse volk niet in staat zal zijn alleen de ont stane nood op elk terrein te le nigen. In een dankte'legram uit koestert, blijkt verder uit het feit, dat de export van noot- Uil aardappelen is vrijgegeven. Met Rome aan de Nederlandse auto- uitzondermg van die rassen riteiten heeft Mgr. Baldelli nog- waarvan 2.000 ton gereserveerd maak mprWprWlrt Hal hii m> wordt Gok Hp Pxnnrt van rnn- maals medegedeeld, dal mj me. ondanks blijft natuurlijk de aan de veestapel toegebrachte schade zeer aanzienlijk. overtuigd, dat er tot aan de nieuwe oogst midden Juni geen tekort aan aardappelen zal zijn, mede dank zij de omstandigheid dat belangrijke voorraden isterie van landbouw. I tot dusverre 5 a 10.000 ton voedsel-voorziening Ter gelegenheid van de her denking van de 15de verjaar dag van haar marteldood, heeft Vaticaanstad 'n nieuwe serie van 2 postzegels uitge geven van Maria Goretti. De postzegels, die beide dezelfde voorstelling hebben, zijn 15 en 35 lire waard, de eerste in bruin en de tweede in rood en bruin. «•rzcmlinj; van zeepost Met de vo'.gende schenen kan zeepost worden verzonden I)e data, waarop de correspondentie uiterlijk ter dos', moet ziin be zorgd. staan. tussen haakjes, achter de naam van 'net schip vermeld: Indonesië: M.S. „Willem Huvs" (2 Maart); Ned Nw. Guinea: M.S. „Amstelnron" (5 Maart): Ned. Antillen: S.S, ..Boskoop" (2 Maart): Suriname: M.S. ..Nestor" (4 Maart): Unie van Zuid Afrika en Z.W. Afrika: M,S, „Pretoria Castle" (21 Febr.): Canada: S.S. volgens het baconcontract met „Veendam" (26 Febr.): Australië: Engeland wordt geëxporteerd. Toen na overleg tussen het be drijfschap voor vee en vlees en het m' bïfo'tSn werd™™ dSTanTetj'»' "ombieden bijn gebed, geëvacueerde vee voor de slacht j te bestemmen tot Zaterdag j Het ondergelopen gebied heeft i.1. ziin ongeveer 2.500 runderen in de afgelopen jaren ongeveer naar de abattoirs afgevoerd - I 250.000 ton aardappelen per iaar verwachtte men hier en daar, I opgeleverd. In MaartApril be- dat deze plotselinge toename van sint de uitpoot voor de rundvlees prijsverlagend zou werken. Dil is niet gebeurd. De grossiers hebben al dit vlees te gen de normale marktprijs afge nomen. Eventuele prijsverhogen de symptomen ziin nog niet waargenomen, De prijzen op de rundermarkten bliiven normaal. Zou er in de toekomst toch een tendenz tot prijsverhoging intre den. dan zal waarschijnlijk de scherpe concurrentie bii de ver koop van vlees voor stabiliteit zorgdragen. De vermindering van de wordt. Ook de export van con sumptieaardappelen is al weer gedeeltelijk vriigegeyen. De re gering volgt da ontwikkeling van een en ander met grote aan dacht. waar men ons mededeelde, grote belangstelling de plannen van de Nederlandse regering te- g'emoet ziet en dat zo spoedig mogelijk een begin zal worden gemaakt, met het hulpprogram- dat zii niet zou aarzelen, prijs- ma voor het Pauselijk hulpwerk regelend op te treden, indien en de internationale oharitas- dit nodig zou ziin. organisaties. oogst. Niemand weet nog. of er dit jaar in de ondergelopen ge bieden aardappels gepoot kunnen worden. Dal hangt af van de tijd dat het land onder water zal i He staan. De opvattingen van de des kundigen lopen hierover zeer uiteen, In het algemeen over heerst evenwel de mening, dat de ondergelopen grond niet ge- seb. ol schikt zal zijn voor de aardappel-' ter:oord lo teelt en dat er andere gewassen NIEUWE TONGE Geborgen in de gemeente Nieu- Tonge: Vreeswijk. Jacomiin- geb. 28-7-'35. laatste adres: Baüeqoordsediik. laatst Dord recht: van Es. Maria. geb. 22-2- '97, echtgenote van A. Knops. laatste adres: Gen. Sniidersstr. 21; Van den Ouden. Cornells. laatste adres: Bat- Both. Lena Maria, geb, 4-1,1-'20. echtgenote van kensstapel is niet van invloed op ton pootaardappelen gereser- de export van bacon. Als al de veerd en ook de verbouwers zelf verdronken varkens z.g.n. bacon- varkens geweest zouden ziin men vindt die varkens echter voornamelijk in het oosten des lands dan zouden zii in lo- toch niet meer dan l.f" Ouden, laatste adres: Bat- tenoord 15: Vreeswijk. Jannetje A, geb. 3-9-'95. laatste adres: Battenoordsediik 3: Vroesinde- weii. Anna. geb. 6-ll-'12. echt genote van M. C. Smit, laatste Gen. Snij dersstraat 40. STELLENDAM Meijer. Jan, geb. in 1869 Ic Stellendam, laatste adres: Wi.ik 2 no. 6'; Troost. Jacob, geb. in 1918 te Stellendam, laatste adres: Voorstraat 76a: Hoekman. Johan na. geb. in 1929 te Dirksland, echtgenote van Troost. laatste adres: Voorstraat 76a, NIEUWE TONGE Rectificatie 2e liist d.d. 5-2-!o3. Aanvankelijk als geïdentifi ceerd opgegeven, doch blijkt in leven te ziin: Vreeswijk. Franci- na. geb. 7-7-'26. laatste adres: Battenoordsediik 15. Battenoord (gem. Nieuwe Tonge). Wordt- verpleegd in het ziekenhuis te Dirksland. ton bacon hebben opgeleverd. Dit deze verwachting niet reeds bezig met het aanko pen van pootgoed. Deze optimis tische activiteit houdt rekening i adre: met de mogelijkheid, dat grote delen ondergelopen land spoedig NIEUW-VOSSEMEER weer droog zullen komen. Zou I Begraven te Steenbergen: Bos- S.S. ..Orion" (21 Febr); Nw. Zeeland: via Engeland (21 Febr.) Zuid Amerika (niet voor Brazi lië): S.S. ..Andes" (28 Febr.): Brazilië: S.S. „Alioth" (24 Febr.) nameliik 35.000 ton. Van be voegde zijde vernamen wij. dat ons land zelfs nog in staat is meer aan Engeland te leveren dan deze 35.000 ton. srvul- ters, Johanna, geb. I7-4-T6 ling overgaan een grotere opper- Nieuw-Vossemeer. echtgenote vlakte met aardappelen te beoo-Cornells Joh, v Geel. ten. daardoor kan het wegvallen adres: Kladsediik 327. van het teelgebied. dat 250.000 H.A, produceerde, gecompenseerd 1 STEENBERGEN worden. Begraven: Schuurbiers. STELLENDAM Rectificatie 4e liist. d.d. 7-2-'53. Breederyeld. Teuntie. geb. in '33. laatste adres: Pr. Wilhelmina- laan 2 moet ziin, laatste - adres: Hoeve „Koornlust". Begraven d.d. 10-5-"53 op de algemene be graafplaats „Crooswiik" te Rot terdam, Einde lie opgave. (Het, Ned. Rode Kruis kan in laatste verband met de omstandigheden, waaronder de gegevens van deze verliesliist worden verzameld, niet dg volledige garantie geven voor de betrouwbaarheid. Het is De gematigd optimistische ver- j Willi. Maria. geb. 3-l-'52. te dus mogelijk, dat een enkele wii- wachtingen, die men ten aanzien Steenbergen, laatste adres: Klad- j zieing achteraf noodzakelijk zal van de aardappel-voorziening sedijk 23. I blijken).

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2