Burgers van Oostenrijk kiezen op t? 22 Februari een nieuw parlement De Benelux-karavaan staat stil Voor de derde maal onder de ogen der bezettende mogendheden Zuid-Afrika gaat emigranten beter voorlichten Tienduizendbezoekers minderden in 1952 Er is een goede zanger nodig om de stoet weer in beweging te krijgen SCHEEP VAAR T BE RICH TEN DINSDAG 17 FEBRUARI 1953 DE CHARMANTSTE ROMMELBOEL VAN EUROPA 't Zand (Van onze correspondent in Wenen) QP 22 FEBRUARI zullen de burgers van Oostenrijk voor de derde keer onder de ogen van de vier bezettende mogendheden een nieuw parlement kiezen. Daar de Geallieerde Raad in Wenen zodanig geconstrueerd is, dat alleen een stemmigheid de werkzaamheden van de Oostenrijkse Bondsregering kan ver lammen, zullen de democratische spelregels van het Westen onder de ogen van de Sowjets toegepast worden. Het is hier dus zo, dat de stadhouders van het Kremlin heel goed weten, wat wij allemaal onder persvrijheid, geheime verkiezingen, vrijheid van spreken en dergelijke verstaan. Als ze desondanks over het algemeen nagelaten hebben plompe aanvallen op dit staatsapparaat te ondernemen, dan geschiedde dit, omdat ze er alle reden voor hadden te ver mijden, dat Oostenrijk aan de Enns in tweeën gedeeld zal worden. hankelijken in plaats van met zestien minstens met 25 a 30 zetels in het par lement zullen terugkeren. Hierdoor zou den de socialisten in plaats van de OVP misschien de sterkste -partij worden. Sinds 1945 wordt Oostenrijk geregeerd door de coalitie van de twee grote par tijen. waarin beide trachten hun pro gramma te verwezenlijken, zodat het land tegenwoordig gedeeltelijk volgens de principes van de geleide economie, gedeeltelijk volgens die van de vrije economie bestuurd wordt. De spiraal van lonen en prijzen werd in beweging gehouden, zolang de Verenigde Staten met aanzienlijke dollartoewijzingcn de Coalitie-regering der twee grote partijen TOCH doen ze natuurlijk hun uiterste best om hun Oostenrijkse partijvrien den tenminste aan een prestigesucces te helpen. Hun VO-teken. de afkorting voor het als „Volksoppositie" betitelde linkse blok, is met dit oogmerk op alle muren en schuttingen in het land aan gebracht. In het kiesdistrict van Wiener Neustadt zullen de Russen bovendien alles doen wat ze maar kunnen om de „Volksoppositie" aan een grondmandaat te helpen, omdat ze anders hun overblij vende stemmen bij de verdeling van de mandaten zouden verliezen. De uit 165 zetels bestaande Nationale Raad bestaat op het ogenblik uit 77 ver tegenwoordigers van de Burgerlijk- Christelijke partij van de Bondskanse lier Figl, uit 67 sociaaldemocraten, 16 onafhankelijken en 5 communisten. De sociaaldemocraten behaalden met de verkiezing van hun candidaat gene raal Körner tot staatshoofd voor de duur van de zittingsperiode van de parlementen een duidelijk succes, dat ze in de eerste plaats te danken hadden aan de onenigheid in het burgerlijke kamp. Want de onafhankelijken. die de „Grootduitse'' traditie voortzetten, heb- meer gemeen met de OVP dan met de socialisten. Uit de partij Figl scheidde zich bovendien als splinterpartij de jonge, vooruitstrevende vleugel af on der leiding van Strachwitz, ridderkruis drager en lid van de Nationale Raad, die de door hem geleide ..actie" met de ..Bond van de onafhankelijken" tot een „Sociale Vernieuwingsbeweging" heeft samengesmolten. Onder het teken E. dat als symbool voor Europa, Eendracht, Erneuerung (vernieuwing' en Entschei- dung) (beslissing) bedoeld is, beginnen ze de strijd, zodat men nu verschuivin gen in het burgerlijke kamp kan ver wachten. Men rekent erop, dat de onaf- Op ieder schip zullen ambtenaren zijn REGERING van de Unie van Zuid-Afrika zal grote aandacht gaan besteden aan de voorlichting van emigranten. Zij, die als toekomstige immigranten zpn goedgekeurd, zullen vóór liet vertrek naar hun nieuwe va derland lectuur krügen, waardoor zij zich een beeld kunnen vormen van de omstandigheden, de problemen, de le- venskosten enz. Voorts zullen er ln het vfervolg op ieder emigrantenschip enige ambtenaren van het departe ment van onderwijs aanwezig zijn, die gedurende de overtocht lezingen zul len houden, filmvertoningen zullen arrangeren en iedere emigrant he- hulpzaam zullen zijn hij de oplossing van al zijn persoonlijke moeilijkheden en zorgen. De regering heeft voorts besloten, de ontvangst van de immigranten in Zuid-Afrika perfect te regelen. In hel vervolg zal tedere immigrant afzon derlijke aandacht genieten tot hij op de plaats van bestemming is aange komen. De regering zal daarbij ge steund worden door particuliere orga nisaties, die tezamen een schare van medewerkers zullen recruteren bij de aankomst van ieder emigrantenschip Een groot aantal auto's zal steeds ter beschikking worden gesteld. Het was reeds sinds vele maanden duidelijk, dat het Nederlandse Emi- gantencomité in Kaapstad (dat ove rigens prachtig werk deed) niet meer tegen de enorm toegenomen werk zaamheden was opgewassen. Een be trekkelijk klein aantal particulieren had zich. eigenlijk reeds vanaf 1940. tot het uiterste ingespannen om de binnenkomende landgenoten met raad en daad terzijde te staan. Maar de aantallen onzer emigranten namen steeds meer toe en het gevolg daarvan was, dat lane niet iedereen hulp kon krijgen, die hij in den vreem de nodig had. Toen vorige week de „Zuiderkruis" binnenkwam hebben zich uiterst vervelende dingen afge snoeid. Een moeder met zes kinderen heeft, zonder enige hulp, urenlang door Kaapstad gedwaald en later heeft zij vele uren op het grote station doorgebracht, zonder te weten wat zij moest doen. Dit heeft thans de stoot gegeven tot het grootscheepse ingrijpen van dp regering. En dat; ingrijpen komt geen minuut te vroeg. Sedert vele maanden heeft uw cor- - respondent in tal van conferenties, moeten aanzien hoeveel goede wil er bij de Znidafrikaners was om te hel pen. zonder dat men echter komen kon tot de coördinatie, die voor dit werk zo noodzakelijk is. Een duidelij ke en naar ik vrees nogal scheme pu blicatie in het dagblad ..Die Burger" heeft er thans toe geleid, dat de le gering zich op de kortst mogelijke ter mini met de zaak heeft bemoeid' Hef lijdt geen twijfel, dat de emigranten in den vervolge alle zorgen zullen ge nieten, die denkbaar zjjn. longen van de Oostrijkse staatshuis houding oppompten, Sinds de dollarze- gen begint te verminderen en er geen kans bestaat, het grote gat in de Han delsbalans te stoppon door grotere ex porten. strijdt het burgerlijke kamp. wanhopig legen de inflatie, terwijl de socialisten de deficitaire economie on der het aantrekkelijke devies van de volledige werkgelegenheid willen voort zetten. De echt Oostenrijkse aanleg tot „voorttobbendie een regeringsmaxime geworden was, vond geen uitweg meer voor het budget voor 1953. Er komt nog bij, dat het coalitiesysteem in Oosten- alle posten en baantjes volgens het pro - pcrlionale systeem, met het gevolg, da', blijkens een officiële statistiek het aan tal arbeiders met dertien procent, het aantal zelfstandigen met tien procent gedaald is. maar het aantal kantoorbe dienden mol 44'toenam. Iedere zesde Oostenrijker is in dienst van de staat. Verbazingwekkend blijft bij dit alles de lanxmoedigheid van de bevolking, die zich door de grote corruptie-affai res van de beide regeringspartijen, hel geval Krauland van de OVP en het Steyrcrmühl-sdhandaal van de socia listen nauwelijks in de war laat bren gen bij het uitbrengen van haar stem. Dat actieve ministers verleden herfst voor de rechtbank onder ede elkaar te gensprekende verklaringen konden af leggen, behoort tol de speciale onbere kenbaarheden van het politieke leven in Oostenrijk. Als het Kremlin geen ver rassingen in {Jetto heeft, kan men ver wachten, dat de charmantste rommel- boel van Europa in Wenen voorlopig wel zal blijven voortbestaan. De vertolking die ae toneelclub ..Klein Begin" in zaal Beeldman gaf van het toneelstuk „Jong zijn we maar éénmaal", van Christien van Bommel- Kouw en Henk Bakker is gehoorlijk geweest. Er is heel wat nodig om dit tamelijk dramatische stuk naar voren te hrengen en naar we vernamen had Klein Begin er slechts een week of vijf over gedaan. Misschien raadzaam om een volgende keer iels langer te sluderen, dat kan het geheel slechts ten goede komen. Veel waardering hadden we voor de wijze. w?aron enkele dames haar ol vervulden. Denken we bv. aan het snel vpr de dames De Hci-Oostrvc" Anny Blom en Oostwouder-Zon. Wan neer we deze noemen, willen we aan de anderen niet te kort doen. De inhoud van het stuk gaat over de tegenstelling tussen jong en oud. De oudere vrouw, die meent nog jong te kunnen zijn, huwelijksontrouw pleegt en zich ten opzichte van haar kinde ren belacheliik maakt. Hel komt tot oen snel conflict, waarbij de zoon ten einde raad de minnaar neerschiet Waal-mee Tiet conflict echter nog niet opgelost is Die oplossing wordt ten slotte gevonden in de volkomen des illusie van de oudere vrouw, die het ware geluk maar moeilijk meer zal kunnen vinden. De regie was bij de heer A. Visser in eoedo handen. Voor zitter. de heer P. Slik. deelde mede. dat het saldo van deze avond aan het Ram penfonds zal worden overgemaakt. WESTERlESE F-LORA 1953 HE POORTEN van de Westfrïese Flora 1953 zün gisteravond gesloten. Onge veer twintig duizend personen hebben deze prachtige vaktentoonstelling be zocht en dit getal, hoe respectabel ook, geeft aan, dal er dit jaar zo'n kleine tienduizend bezoekers minder zijn geweest dan in 1952. Van een teleurstellend resultaat kan evenwel niet gesproken worden, want het Stichtingsbestuur had, met het oog op de bekende omstandigheden, rekening gehouden met een be duidend minder aantal bezoekers. De weersomstandigheden tijdens de eerste drie tentoonstellingsdagea hebben de toeloop ook eciitcr ongunstig beïnvloed, wat wel bljjkt uit het feit. dat tot en met Vrijdag nog slechts tienduizend be- I talende bezoekers konden worden genoteerd. TREINONGELUK IN ARGENTINIË Bij de Argentijnse plaats Comodore Rivadavia is Zondag een trein ont spoord en in een ravijn van vijftig me ier diepte gestort. Drie en twintig per sonen kwamen om, twee en veertig werden gewond. KOPPIG ALS KAMELEN (Van onze Belgische correspondent) J^EIZIGERS, die Oosterse landen bezochten, vertellen, dat het soms uiterst moeilijk Is, een karavaan, die in de woestijn tot stilstand gekomen is, weer aan de gang te krijgen. De kamelen zjjn koppig. Worden zij geslagen ,dan wei geren zij pas helemaal nog één stap te verzetten. Het enige wat dan nog uit komst kan brengen, is een goed-geoefende zanger, die met zijn stem aan be paalde kamelen-voorwaarden voldoet. Hij gaat vooraan de stoet lopen. Hij ver heft zijn stem. Hij Iaat een harmonieuze melodie horen. En de onwillige kame len, die aan de grond schenen genageld te staan, horen dat lied. Zij steken hun koppen reikhalzend vooruit. En eerder dan men zou verwachten, heffen zij hun polen omhoog en stappen verder door de zandvlakte, die hen zoeven nog met afkeer vervulde. ve stoet weer in beweging te brengen. En wat men dan al niet aangrijpt als propaganda! Ik heb op het ogenblik voor mij liggen het laatste nummer van „Bene- lux-nieuws", een in het Nederlands en Frans geredigeerd maandblad om de belangen van de Benelux te bevorde ren. Op de omslag ziet men een foto van Prinses Josephine Charlotte van België en Prins Jean van Luxemburg en daaronder de woorden: „Het goede voorbeeld". Zo wordt een uit onbere- kenende liefde gesloten vorstelijke ver loving in dienst gesteld van de Bene lux-propaganda. Ook Aartsnertog Otto van Habsburg treedt in dit geschrift als karavaan-zanger op, terwijl zelfs Prins Bernhard vooraan de stoet ge- De Sibelux zingt vals 70 is er op het ogenblik stilstand ge komen in de Benelux-karavaan, die met zoveel vreugde was begonnen. Al schrijven de bladen het niet met zo veel woorden, de indruk wordt toch heel sterk gewekt dat er een koppig op-de-plaats-rust is ingetreden. De Ne derlanders weigerden op de laatstge houden conferente, waar de Benelux- partners elkaar ontmoetten, voor de Eelgen te wijken, terwijl de Belgen van hun kant stijf bij hun mijlpaal bleven staan en geen voet verroerden. Intussen wordt er in België niet veel gedaan om de stroeve karavaan weer in beweging te brengen. Integendeel. De actie die onlangs ondernomen werd door enkele industriëlen, die zich bijzonder benadeeld achtten door de Nederlandse concurrentie, is na de jongste mislukkingen, pas goed losge broken, Overal ziet men in steden als Brussel en Antwerpen wagens rijden met anti-Benelux-propaganda. Luid- schreeuwende haut-parleurs kondigen spreuken aan als „Laten wij om onze industrie te redden, de tegenwoordige Benelux bestrijden". Een ander schreeuwt: „Benelux? Eerlijke concurrentie? Ja! Nederland se dumping'' Neen!" Om helemaal eerlijk te oordelen, moeten wij opmerken, dat de eritiek van de meesten zich niet richt tegen de Benelux-gedachte als zodanig maar tegen haar tegenwoordige toepassing, die, naar men hier zegt. eenzijdig in het voordeel van de noordelijke buur man zou zijn. Het spreekt vanzelf, dat naast deze lieden, die de opmars van de Benelux-karavaan niet bevorderen, er ook anderen zijn in België, die niets liever dan de rol van gangmaker zou den willen vervullen en reeds een lukkend liedje aanheffen om de stroe- Amerikanen schieten op Russische jagers Luchiincident boven Noord-Japan Amerikaanse vliegtuigen hebben gis termorgen geschoten op vliegtuigen, die het luchtruim boven het Japanse eiland Hokkaido schonden, zo is offi cieel te Tokio bekend gemaakt. Twee Amerikaanse straaljagers onderschep ten twee jagers van Russische makelij en raakten een ervan in de vleugels en de romp. Beide toestellen zetten koers naar de Koerillen. De Amerikaanse machines staakten daarna de aanval, om schending van Russisch gebied te vermijden. De com munisten waren te voren door middel van radar opgemerkt. Het is de eerste maal. dat Russische vliegtuigen boven Hokkaido hebben ge vlogen, sinds de Amerikanen de vorige maand dreigden, alle mogelijke maatre gelen te zullen nemen om schending van hel Japanse luchtruim door de Russen te voorkomen. Voordien vlogen üeze herhaaldelijk boven Hokkaido, dat slechts op enkele kilometers van Rus sisch gebied is gelegen De Moskouse pers heeft de V.S. ervan beschuldigd, dat zij van Hokkaido een springplank voor een aanval op de Sovjet-Unie maken. plaatst wordt om het fatale op-de- plaats-rust te breken. Toch krijgen wij de indruk, dat dc ware Benelux- zanger nog moet worden gevonden en dat er betere liederen zullen moeten worden gezongen, zullen veel kriti- kasters hier in België in de huidige Benelux gaan geloven. Zodat ons een advertentie in dit maandblad niet mis- plaats zou voorkomen, waarin zulk een begaafde zanger gevraagd wordt. De moeite waard om te vermelden, is de kijk die een man als Louis Ameye op deze dingen heeft. Hij spreekt met onverholen bewondering over wat hij „le miracle Hollandais" noemt, daar onder verstaande de. ook in zijn cgen, miraculeuse economische opleving die Nederland de laatste jaren vertoont. Maar aan maakt hij heel fijntjes de minder vleiende opmerking, dal deze opleving aan de kant van Nederland niet gegaan is zonder een beetje trots cn dat trots de sociale verhoudingen nooit vergemakkelijkt, noch in het le ven van enkelingen noch in dat der volken. Zodat eigenlijk Nederland door deze gezaghebbende stem als het struikelblok op de weg wordt aange wezen. Wie zal, zo wagen wij, de zanger zijn, die met. een tut de diepte van de te genwoordige Benelux-nood geboren lied, de karavaan mobiel maakt en iveer in opmars brengt? Dat hij, gezien de tegenwoordige stilstand, niet al te tang op zich moet laten wachten, zal ieder toestemmen, die met Prins Bernhard zegt: „Het ware te wensen dat de Be- nelux-unie als voorbeeld diende voor geheel de wereld". Ook weer beinv oedde bezoekersaantal De toeloop op Zaterdag cn Zondag was vrijwel gelijk aan die in het voor gaande jaar. Vooral Zaterdag- cn Zon dagmiddag was de drukte enorrn Zon dagmiddag waren de parkeerterreinen geheel bezet en de politie, die tijdens deze expositie ook weer voor een voor treffelijke verkeersregeling zorg droeg, dirigeerde op deze door fraai winter weer begunstigde Zondag de auto's naar de Broekerhavenweg, waardoor verkeersopstoppingen achterwege ble ven. De mening van de standhouders was uiteraard nogal verdeeld. Er waren er die goede zaken hebben gedaan tijdens deze Flora, er waren er ook die geen droog brood verdienden. Ons bereikten Julianadorp Jaarvergadering van ,,'t Kleine Dorp" De buurtvereniging ,,'t Kleine Dorp" heeft dezer dagen haar jaarvergade ring gehouden. In verband met de over stromingsramp had de bijeenkomst een zeer sober karakter. De voorzitter, de heer D. Purmer, memoreerde in zijn openingswoord naast de droeve ramp. ook de vele gezinnen in Julianadorp, die in het afgelopen verenigingsjaar in rouw werden gedompeld. Een bedrag van f 100.dat oorspronkelijk voor een meer feestelijke jaarvergadering was uitgetrokken, werd r.u aan het Natio nale Rampenfonds overgedragen. De jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester werden behoudens een kleine opmerking goedgekeurd. Ver volgens had de bestuursverkiezing plaats. Aftredend waren mevr. Mein- sniaMüller en de heren D. Purmer en P. Rienstra. Mevr. Meinsrn?.Müller en de heer P. Rienstra stelden zich niet herkiesbaar. In hun plaats werden ge kozen mevr. P. v. d. Meer—Hoekstra en ds H. J. Trommel In de plaats van de heer P. van Rijn. die als bode bedankte, werd mevr. P. v. d. Meer Hoekstra benoemd. „Zanglust" en „Kunstzin" in één programma De Christelijke gemengde zangver eniging „Zahglust", onder leiding van de heer J. Jongkecs. zal in samenwer king met de Harmonievereniging „Kunstzin'' een uitvoering geven op Donderdag 19 Februari om 8 uur in de Ned. Herv. kerk. De toegang is vrij. Al leen zal een collecte worden gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor het Rampenfonds. Voor het Rampenfonds Door het personeel in vaste dienst van de dorpsvereniging ..Vooruitgang' te Julianadorp werd een gemiddeld dagloon afgestaan voor het Nationaal Rampenfonds, hetgeen een bedrag op leverde van f 144. De dorpsvereniging verhoogde dit met hetzelfde bedrag, zo dat f 288 kon worden overgemaakt. van deze zijde tal van klachten over de jeugd, die een ware folder jacht ont ketende en kans zag om in een onbe waakt ogenblik grote hoeveelheden kostbaar drukwerk in de wacht sleep- 'e. Zondagmiddag bezochten 2300 per sonen de tentoonstelling: 's avonds was het aantal bezoekers veel geringer. Za ken werden er toen zo goed als niet gedaan, want toen slenterde de opge schoten jeugd door de hallen. Het was toen cp de tentoonstelling meer rumoe rig dan gezellig. In de café's te Bo\ en- karspel ging het gezellig toe en daar heeft men er weinig van bemerkt dat het bezoekersaantal beduidend minder was dan in 1952. Aagtekerk, 14-2 van Genua naar Port Said Akkrumdijk, 16-2 van Aleppy te Cochin Alamak, 16-2 van Bombay te Colombo Alchiba, 14-2 van Ilheos naar Antwerpen via St Vincent iK V) Al- degonda (t), 16-2 van Pladju te Bangkok Aldcramin, 15-2 van Vlaardingen te Antwerpen Alkaid, 14-2 v.m. van Bahia naar Vittorla Alnati, 15-2 v.m. van Las Falmas naar Antwerpen Alpherat, 14-2 n.m. van Montevideo naar Santos Al- tair, 15-2 te San Francisco do Sul Ara- penan, 16-2 van New York te Calcutta verwacht Amstelland, 14-2 n-m. van Montevideo naar Santos Annenkerk, 15-2 van Aden naar Singapore vla Penang Antonia (t), 14-2 van Singapore naar Bombay Arendskerk. 16-2 n.m. van Manilla te Kohstchang bij Bangkok Arkeidijk, 15-2 te Antwerpen Aver- dijk, 15-2 van Antwerpen naar New Orleans Alioth, 14-2 van B'darn naar Hamburg Altair, 15-2 van San Fran cisco do Sul naar Rio Grande Amstel- diep, 15-2 n.m. van Balboa Amsteldijk. 15-2 van New Orleans naar Havanna en R'dam Arnedijk, 14-2 van Raam naar Bremen Bengkahs. 16-2 te Lt- vorno Bintang, 17-2 te Portland Oreg. verwacht Blijdendijk. pass. 15-2 Viis- singen van Antwerpen Bacchus, 15-2 v.m. van Curasao naar Laguaira Blotn- mersdijk. 15-2 van Philadelphia te Bal timore Bonaire, 15-2 te Paramaribo Borneo, 16-2 te Singapore Caltex Delft it), pass. 15-2 Gibraltar Caltex Lei den (t), 14-2 n.m. van Sidon naar R'dam Caltex Pernis (t), pass, 15-2 Kreta Celebes. pass. 15-2 Brothers naar Suez Coram, 14-2 van Kuwait naar Bandars- hapur Cistula (t). 15-2 n.m. van Port Firie te Pladju Clavclla 16-2 van Mtri te Lyltleton Corilla <t). 16-2 van de Mersey te Gibraltar Delft, 16-2 van Callao te Mollendo Dongedi.ik, pass. 15-2 Ouessant nanr Cristobal Esso Den Haag (t), 16-2 van Aruba te R'dam Fna (t). pass. 15-2 Malta Eos. pass. 15-2 Flnisterre naar R'dam Esso Am sterdam (Tpass. 15-2 Azoren Fairsea, pass. 15-2 Wight naar Port Said Fellpes (t), 15-2 van Singapore naar Haiphong friesland (SSM), 15-2 van de Tvne te R'- dam Garoct. pass, 15-2 Minikoy naar Aden Groote Beer, 16-2 van New York t« R'dam Gordlas. 14-2 n.m. van Istan bul te Izmir Hecuba. 16-2 va,n Trini dad te Cumana Hera, 15-2 van Mania naar Buenaventura Hermes, 13-2 van Funchall n«ar Port of Spain Hoogkerk. 03ss. 14-2 n.m. Gibraltar naar Genua Hathor, 14-2 van R'dam naar Tanger Ittersum, 14-2 te Bermudas Indrapoera. 15-2 290 mijl west van Sabang naar Be lawan Jagersfontein, pass. 15-2 Fl nisterre naar Southampton Java, 13-2 van Balik Papan te Ternate Johan van Oldenbamcvelt. 15-2 380 mijl west ten noorden van Minikoy naar Belawan Kertosono, 13-2 te Surabaja Laertes, 14-2 n.m. van Balik Papan te Sandakan Larenberg, 14-2 n.m. van Savona te Bone Laurenskerk, pass. 15-2 Ouessant naar Antwerpen Lecrsum, 15-2 te Hamburg Lieve Vrouwckerk, 14-2 van Karachi naar Bombay Limburg, 15-2 van Ras Tanura naar Khoralmufatta Luna, van 14 op 15-2 van Limasol naar Fama- gusta Lekhaven. 15-2 van Oost-Afrika te R'dam Lindekerk, pass. 14-2 Perim naar Suez Maasdam, pass. 16-2 z.w. punt Haiti Maasland, 16-2 te Recife Mitra (t). 16-2 v.m. van Cristobal - Maas- kerk, 15-2 n.m. van Lagos naar Accra Malea (t), 20-2 van Falmouth te Curacao verwacht Malvina (t.)13-2 van Yoko hama naar Sorong Mapia, 16-2 van Antwerpen te Hamburg Meerkerk. 14-2 van Tslngtao naar Takubar Mentor, 15-2 n.m. van Piraeus te Tel Aviv Me- tula tt). 16-2 van Pulubukom te Sydney Muiderkerk, 15-12 van Aden naar Ka rachi Nieuw-Amsterdam, 14-2 n.m. van Curacao naar Bahia Nieuw-Holland. van 15op 16-2 van Sydney te Melbourne Nigerstroam, 16-2 van Dakar te Conakry Noordwijk, 15-2 n.m. van Havanna te Cardenas Omala (t), pass. 13-2 Perim Oranje. 15-2 n.m. te Suez Ovula (t), 15-2 te Ardrossan te Spezia Oranje stad, 15-2 van Cristobal naar A'dam via Aruba Poseidon, pass. 15-2 Flores naar Antwerpen Prins Johan Willem Friso, 15-2 van R'dam naar Antwerpen Prins Willem II. 14-2 van Philadelphia te R' dam Perna (t), 10-2 van Pladju naar Tandjong Priok Polydorus. 14-2 te Pe nang Pirns Alexander, 15-2 van R'dam te Halifax Prins Frederlk Willem, pass. 14-2 Straat Gibraltar Rita (t), !6-2 n.m. van Pladju te Makassar Roebiah, 15-2 n.m. ten anker Hoogly Ri vier Rondo, 14-2 n.m. van Tanga tc Mombasa Rotula (t.), 14-2 van Liver pool te R'dam Rij'nkerk, 15-2 n m. te Djibouti Rijndam, 15-2 n.m. van South ampton naar Cobh Rijnland, pass. 15-2 Fernando Noronha naar I.as Palmas Saparoea, pass. 14-2 Las Palmas naar Le Havre Slamat. 16-2 te Djeddali Slle- rtrceht (t). 15-2 van Houston naar En geland Soestdifk, .14-2 van Aden naar Belawan, pass. 15-2 Guardafui Sala- wati, 15-2 van Mackay te Colombo Saroena (t>, 14-2 van Yokohama naar Min Scherpendrecht (t), 15-2 van Santos te Rio Grande do Sul Sibajak, 15-i 300 mijl noordwest van Wellington Sehie, 14-2 n.m. te Palermo Schiedijk, 15-2 van Halifax te Boston Singkep. pass. 14-2 n.fn. Algiers. Soestdljk. pass. 15-2 Guardafui n. Belawan St. Breda, 16-2 van New Orleans te Avonmouth Stad Leiden. 15-2 van Miami naar Gal veston Straat Malakka. 14-2 van San Trancisco do Sul naar Montevidoe Su- r.ctta (t). 13-2 van Port de Bouc naar Calcutta Tara, 15-2 te Rio de Janeiro Tarakan. 15-2 van Djcddah naar Be lawan Taria (t), 16-2 van R'dam te Curacao verwacht Tegelberg, 14-2 van Rio de Janeiro naar Kaapstad Teucer. 13-2 te Singapore Tomtni. 15-2 van Tandjong Pirok naar Pladju Utrecht. 15-2 te Singapore Van Heutsz, 15-2 van Reunion naar Tulear Veendam, 13-2 220 mijl oost van New York naar Southampton Waterman. 15-2 van Pu- san naar Singapore VV'esterdam, Nëw YorkR'dam. pass. 15-2 Scillys Woens- drecht (tl. 15-2 van Curacao naar Groton (Ver. St.) Wonosari, 15-2 van San Francisco te Los Angeles IJssel, 15-2 n.m. van Beyrouth te Alexandrië Zee land (KRLi, 16-2 te Djibouti. MARKTBERICHTEN BROEK OP LANGENDIJK. 16 Febr. 9500 kg rode kool: I '7; 14.000 kg gele kool: I 6,50—12.60; 30.000 kg Deense witte kool 6—8,50; 250 kg witlof I 42 WARMENHUIZEN. 16 Febr. 4000 kg rede kool 7 1014.10; 800 kg groene kool 13—23; 35.000 kg Deense witte kool 6 S,60. AVENHORN. 14 Febr. Rode kool 14.10. aanvoer 10.000 kg Gele kool 6.50. —12.70. aanvoer 2000 kg.; Grove uien 4446.10, gewone 48.5050, driel. 51.50 53.40. aanvoer 14.000 kg; Bieten I rond 12.50—13-30. II 13.30—14.40. III 7.50 —8 50. Aanvoer 24.000 kg.: Peen II 18.50 —20.20, III 13.10—14.20, IV 10—11, aan voer 50.000 kg. OPPERDOES. 14 Febr. Ronde bieten A 12.1012 50. B 13.00—13.50. C 7.00; Peen B 17.00. C 9.20—9 40: Uien. ge woon 47 004S.00. grove 4445. drie lingen 48.00, gele kool 9.00^-10.00, wit te kool 6.00. MEDEMBLIK. 14 Febr. Ronde bie ten A 12.10. B 13.0—0. C 700, modjo 5.00; Peen B 16—.50. C 13.50. D 8.00. afw 8.00: uien gewoon 360—049.10. grove 44 00—45 00. driel. 48. afw. 21—30, witte kool 6.00. gele kool 7 00—9.50. VEEMARKT TE ALKMAAR ALKMAAR, 16 Febr. Opgave van het aangevoerde vee: 75 vette koeien van 600—1150, 200 nuchtere koelen van SO OS en 11 vette schapen van 90—125 per stuk; 450 varkens van 1,70—1,56 per kg Breezand D O K E.V.-adspiranten- revue werd weer succes Konden enige weken geleden ae ouders en andere belangstellenden de prestaties van de Dokev-adspiranten. in zaal De Boer bewonderen, ditmaal vond in zaal Blokdijk te Breezand de tweede opvoering plaats van de revue „Van spel tot sport". Ook hier genoot een volle zaai van de gymnastische cn rhythmische verrichtingen van de Dokev-jeugd, die het beste beentje voorzette om de opgedragen taak naar behoren uit le voeren. Vanzelfspre kend waren ook hier uitstekende en iels minder geslaagde onderdelen van het programma, doch over het alge meen kreeg men een goede indruk van het vele en goede werk, dat ae dames-leidsters hier tot stand hebben gebracht. Het was dan ook een zeer verdiende hulde, die de voorzitter van Dokev, de heer Vergouwe san het slot van de uitvoering aan deze da mes, t.w. mevr M, van Genderen— Kranenburg, mej. N. de Klerk en mej. R. Brommer en mej. L Spigt bracht. Als dank voor haar medewerking in deze overhandigde de heer Vergouwe aan ieder der dames een gedenkbard. Ook de algeheel leider, de heer Siewers werd door de voorzitter nog even in het zonnetje gezet. De heer Siewers heeft al geruime tijd te ken nen gegeven, zijn leiderschap wel eens te willen overdragen aan een andere oefenmeester, doch de op het gemoed van de heer Siewers werkende woor den van de voorzitter, alsmede de doos sigaren, die de laatste daarbij aan de oefenmeester overhandigde, heb ben de heer Siewers zeer zeker weer voor enige tijd wat milder gestemd. De heer Prins en zijn vrouw ontvin gen resp. een doos sigaren en een schemerlampje, als dank voor hun oe- langeloze medewerking. De familie Blokdijk, de heer KI. Hollander, a's- mede de helpsters en helpers achter de coulissen werden ir. het dank woord van ae voorzitter eveneens niet vergeten. Na het zingen van »et sluitingslied door alle kleine mede werk (st)ers volgde nog een verloting ten bate van het Natinola Rampen fonds. Anna Paulov/na BKC speelde in de sneeuw Het werkeloos afwachten moede, organiseerde men voor het eerste en tweede elftal een onderlinge oefen wedstrijd op het BKC-terrein. Of schoon de bal nu en dan meer over eenkomst vertoonde met een sneeuw bal dan met een voetballeer, werden de belangstellenden toch vergast op nu en dan uitstekend werk van de spelers. Doelman Bijpost moest twee maal zwichten voor schoten van Leyen (een kunststukje op zich zelf) en van J. Buning. Keeper IJsselstein moest driemaal vissen en wel twee maal door Van Teuiingcn en eenmaal door Munt je werf. Verzendingen per zeepost Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data. waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes. achter de naam van het schip ver meld: Indonesië; m.s. Willem Ruys (2 Maart) Ned. Nw. Guinea: m.s. Amstelbron (5 Maart) Ned. Antillen: s.s. Bos koop (2 Maart) Suriname: m.s. Nes tor (4 Maart) Unie van Zuid-Afri ka on Z.W.-Afrika: m.s. Pretoria Cast- Ie (21 Febr.) Canada: s.s. Veendam '26 Febr.) Australië: s.s. Orion (21 Febr.) Nw. Zeeland: via Engeland (21 Febr.) Zuid-Amerika (niet voor Brazilië) s.s Andes (28 Febr.) Bra zilië: s.s. Alioth (24 Febr.) BRAND AAN BOORD VAN EEN ITALIAANSE TANKBOOT De 3580 ton metende Italiaanse tank boot „Drepanum" heeft gemeld, dal er brand aan boord is uitgebroken, Het schip bevindt zich 45 mijl uit dc kust van Zuid-West-Enaeland. De Britse torpedoboot jager „Knaresboroueh Cast- Ie" en een vliegtuig van het kustcr- mando der Britse luchtmacht ziin, r.n ontvangst van S.O.S.-signaal van ae „Drepanum". te hulp gesneld. HEVIGE BRAND IN VALPARAISO Maandagochtend is een hevige brand uitgebroken in de loodsen van de dou ane te Valparaiso (Chili). De brand die reeds een schade van honderd millioen pesos heeft aangericht wordt door de gehele havenbrandweer en al de brandweerlieden van de strijd krachten bestreden. Tengevolge van ge brek aan water is men het vuur nog niet meester geworden. INCIDENT MET NATIONALISTISCHE CHINEZEN IN BIRMA Birmese troepen hebben een poging ran Chinese nationalistische guerilla- strijders om Moese, een post aan de grens van Birma en China, te bezet ten. afgeslagen. Zestig nationalisten waren gedood en Qog meer gewond.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3