Jaap van de Sande legde boeiend relaas vast op de geluidsband Sonates van Beethoven uitgevoerd door Willem Andriessen In Den Helder gefokte kanaries wonnen prijzen in Californie Volle tevredenheid over omzet van de Oeverse Visafslag De wereldreis ven Jimmy Brown DINSDAG 17 FEBRUARI 1953 HISTORISCH KLANKBEELD OVER DE RAMP Nieuw initiatief voor Rampenfonds En nog: steeds blijven in onze stad de giften voor het Nationaal Rampenfonds binnen komen. In onverminderde mate ook doen nieuwe initiatieven hun Intrede. Zo heeft de radio-technicus Jaap van de Sande over de watersnood een boeiend klankbeeld samengesteld, dat hij binnenkort tijdens clubbijeen komsten en dergelijke hoopt te laten horen. "Vanzelfsprekend is ook daarvan de opbrengst voor de slachtoffers van de getroffen gebieden. De heer Van de Sande is nog niet geheel met zijn montage gereed, hoewel zijn magnetofoon reeds talloze berichten en uitzendingen van de radio op de band heeft vastgelegd. balwedstriid H.R.C,A.F.C. ruim f 700 bedroeg. Thans kunnen wij het juiste bedrag bekend maken: f 765.57. Ver melden wij in dit verband nog. dat ook de scheidsrechter zijn taak geheel be langeloos verrichtte. En dan de avond van „De Nicolientjes". die Zaterdag in „Dennenheuvel" voor het voetlicht tra den met „De lastige erftante" en aldus f 153.75 voor het Rampenfonds bijdroe gen. Heitjes-actie leverde ruim f240 - op Gisteren hebben wij een belangrijk gedeelte van het klankbeeld, dat op kundige wijze wordt gemonteerd, mogen beluisteren. De heer Van de Sande heeft op de onheilsdag en de daarop volgende dagen zijn magneto foon weinig rust gegund. Alle radio uitzendingen van enige importantie tijdens de bange uren werden op de band gezet. Vele meters daarvan zijn intussen in de prullenmand verdwenen, want het vervaardigen van een interes sant en in historisch opzicht verant woord klankbeeld eist een geweldig critisch inzicht en een grote dosis vak manschap. Momenteel is de heer Van de Sande zo ver gevorderd, dat hij met gerechtvaardigde trots het eerste nieuws van de ramp kan laten horen. Uiteraard heeft hij gestreefd naar een sober relaas, een afwisseling van mu ziek en gesproken woord, dat van een verbindende tekst is voorzien. Huive ringwekkend zijn de verschillende opnamen uit Den Helder, die de hevig heid van de orkaan in de herinnering terug brengen. Wij hopen, dat vele verenigingen de reportage willen be luisteren; het kan geen kwaad, dat de leden nog eens worden geconfronteerd met alle ellende, die op 1 Februari jongstleden door wind en golven werd teweeg gebracht. Voor inlichtingen omtrent dit historisch klankbeeld kan men zich al wenden tot de heer Van de Sande, Binnenhaven 5. Prachtige daad Op het gironummer van de secretaris van de Nationale Padvindersraad in Den Haag is een bedrag van f 242,66 overgeschreven, zijnde de opbrengst van de actie ,.'n Heitje voor een kar weitje", die Zaterdagmiddag werd ge voerd door de R.K, welpen, verkenners en voortrekkers van de St. Nicolaas- groep. Men heeft de jongelui voor dit mooie doel onder andere kunnen zien schoenen poetsen. Gespecificeerd luidde de afrekening: welpen van de Shada- horde ruim f 80.—; welpen van de Djun- gelhorde ruim f 69.verkenners ruim f 60.voortrekkers ruim f 32.Het behoeft geen betoog, dat de jongens van de St. Nïcolaasgroep Zaterdag een prachtige daad hebben gedaan! Gisteren schreven wij, dat de op brengst van de vriendschappelijke voet- Beiaardbespeling en Op Woensdag 18 Februari, de ver jaardag van prinses Marijke, geeft de stadsbëiaardier, de heer Tj. Joh. Dito, op het klokkenspel van het Monument Nederlands Reddingwezen de volgehde beiaardconcerten: 8-8.30 uur: 1. Wilhelmus; 2. Al is ons prinsesje nog zo klein; 3. Een lied van Nederland 'H. J. den Hartog)4. De zilvervloot (J. J. Viotta); 5. Te 'land en ter zee (Viotta)6. Varia; 7. Wien Neér- lands bloed (J. W. Wilms). 12-12.30 uur; 1. Vlaggelied (W. Smits); 2. Een liedje van een Hollandse jongen (Th. Bosman); 3. Limburg mijn vader land (Henri Tïjssen); 4. Klokke Roe land (J. Destoop); 5. De Vlaamse leeuw (K. Mirijj6. Zeemans- en andere lie deren: 7. Wij leven vrij (Wilms). 16-16.30 uur; 1. Ons Vorstenhuis (Ar.t. Tirelf); 2 a. Berceuse, b. Elegie, c. Erotik (E. Grieg); 3 a. Triumpha Organo, b. Natuur (Tj. Leeuwens), c. Andante Cantabile (Tj. Joh. Dito)4. Varia; 5. Mijn Nederland (Richard Hol). 20-20.30 uur: 1. Een draaiersjongen (Hol); 2. Naar Zee fViotta)3. De zil vervloot (Hol)4. Wij willen Holland houcn (Arnold Spoel); 5. Zeemans- en andere liederen; 6. Wilhelmus. Fancy-fair Het Rampenfonds staat ook nog een bijdrage te wachten van de Christelijke Oranje Harmoniekapel, die op 25. 26, 27 en 28 Februari in Zaal Mouton aan de Spoorgracht een fancy-fair organiseert. Hoewel deze veertien leden tellende vereniging in een zeer slechte finan ciële positie verkeert, heeft het bestuur En dan kunnen wij ons voorstellen, dat men nieuwsgierig is naar het resul taat van de „2 procent-actie" van de Helderse winkeliers. Zoals men weet, zullen zij over de periode van Zaterdag 7 tot en met Zaterdag 14 Februari 2 procent van hun omzet afdragen. Men zal zijn nieuwsgierigheid even moeten bedwingen, daar nog niet alle opgaven binnen zijn. De zakenmensen worden tot en met Zaterdag aanstaande bij de Nederlandse Middenstandsbank vcr^ wacht met het door hen af te dragen geld, en dan hopen wij in onze editie van Maandag 23 Februari de totale opbrengst te vermelden. Mogen wij er ten slotte nog op wijzen, dat de amusementsvereniging „Cen trum" morgenavond in Casino ten bate van het Nationaal Rampenfonds op treedt met de cabaret-revue „De boot is an". Van de tafel groene Gedurende het afgelopen weekend Werden in het IVA-lokaal drie compe titiewedstrijden gespeeld. Het vijfde herenteam ontving het sterke WGW I, dat met 8-2 zegevierde. De tegenpunten waren van Stofberg en Goedegebuur. IVA 6 kreeg HCSC 3 op bezoek. Hoe wel Bootsman drie partijen won, moest zijn team met 7-3 het onderspit delven. Blanco 3 was de gast van IVA 7. Daar één van de bezoekers verstek liet gaan. besloten, tien procent van de netto begon het IVA-team met een 3-0 voor opbrengst aan het Nationaal Rampen- sprong. Maters (2). Vogt (2) en Bijl fonds af te dragen. maakten er voor IVA 8-2 van. Recital in Casino ten bate van Rampenfonds C-éN DER grootste figuren uit het hedendaagse Nederlandse muziekleven heeft gisteravond in Casino pianostukken vertolkt van écn der grootste componis ten, die de wereld ooit heeft gekend. De bedoeling van dit recital was niet uit sluitend, het auditorium te laten genieten van enkele vermaarde werken uit de klassieke muziekliteratuur. De avond werd gegeven ten bate van het Natio naal Rampenfonds en had aldus een bijzonder karakter. De burgemeester, mr G. D. Rehorst, onderstreepte dit in zijn openingswoord. Hij betuigde zijn grote erkentelijkheid aan de lieer Willem Andriessen voor diens belangeloze mede werking, voorts aan de heer F. W. Schreuder, die het initiatief voor deze avond had genomen, aan de directie van Casino, die de zaal disponibel had gesteld cn aan de fa. Ypma uit Alkmaar, a Waardevolle avond voor een minderheid.... nE heer Andriessen, die enkele maan- den geleden zijn 65ste verjaardag vierde, hernieuwde de kennismaking met hét Helderse concertpubliek op tweeërlei wijze. Vorige keren trad hij uitsluitend op als pianist, maar ditmaal tevens als inleider. De grijze compo nist-pianist verplichtte zijn gehoor al direct aan zich door de wijze waarop hij de composities introduceerde. Drie sonates van Beethoven stonden op het programma, achtereenvolgens opus 26, opus 27 (de Mondschein-sonate) cn opus 57 (de Appassionata). De heer An driessen vertelde iets over de opbouw van deze stukken en deed dat voor de Appassionata zodanig, dat wij de pia nist graag nog wat langer als docent hadden beluisterd. Men versta dit niet als een uiting van ondankbaarheid, want meer dan de drie genoemde prachtige sonates, met bovendien nog als toegift het an dante uit de Sonate Pathéticiue, mocht niemand verlangen. Vooral niet, nu de uitvoering op een zodanig peil stond, dat zij tot de hoogtepunten uit het Helderse culturele leven in 1953 zal blijken te behoren. Het is alleen maar zo jammer, dat deze gedachte vermoedelijk door een klein percentage van de Helderse be volking zal worden onderschreven. Het was namelijk ook gisteravond weer niet zo wie had anders verwacht? dat de mensen zich voor de ingang stonden te verdringen. Er waren nog teveel stoelen vrij in Casino, ten bewijze dat de overgrote meerderheid geen be langstelling voor of behoefte aan een dergelijke uitvoering heeft. Het is langzamerhand zo geworden, dat opper vlakkig maakwerk op gramofoonplaten van hoogstens drie minuten als het Succes voor de beer Wiringa van Kanaria'' TWEE „ZILVER-ISABELS", toebehorende aan de heer W. Wiringa. hebben in het verre Californie een goede roep van Den Helder doen uitgaan. Deze beide kleurkanaries, met zorg en vakbekwaamheid door hun eigenaar gefokt en opgekweekt, toonden de Amerikanen dat men ook in Nederland van perfectie weet. Keurmeester Calvin Hartman oordeelde, dat de mannetjesvogcl in kooi 1018 de beste was in zijn klasse. Toen de pracdicaten aan de kooien werden gehecht, bleek de fokker-inzender van deze kampioensvogel de heer Wiringa uit Den Helder te zijn. het afstaan van de concertvleugel. enig mogelijke en het enig aanvaard bare op het gebied van de „muziek" wordt beschouwd. Terwijl wij dit schrijven, dringen van buiten de nodi ge luidruchtige en aggressieve illustra ties van deze betreurenswaardige dege neratie tot ons door. Het zal wel aan ons concentratie-vermogen liggen, dat op dit moment de waardevolle herin nering aan het recital van Andriessen door „geluid in ruimere zin" (vastge haakt aan opdringerige rhythmen) wordt overspoeld. Het Nationaal Rampenfonds dankt aan deze avond, die de culturele min de- heid beschoren was, omdat het meerderheidsbeginsel op dit gebied ge lukkig nog niet als maatstaf geldt, een bijdrage van rond 450. Hef gebeurde in Nieuwediep Op de Achterbinnenhaven raakte de 16-jarige J. v. d. H. uit de koers, juist toen de 24-jarige mej. R. v. B. hem tegemoet reed. Beider fietsen bot sten tegen elkaar aan, met als gevolg dat de wielrijdster een lichte hersen schudding en enkele ontvellingen- op liep. Zij is met een ambulancewagen van de GGD naar huis gebracht. Een sneeuwbui was mede debet aan een aanrijding op het Koningsplein waar de 42-jarige P. de R. bij het links af slaan werd gegrepen door een vracht auto, die hem wilde inhalen. De be stuurder, de heer J. J. uit Koegras, trof geen schuld. De heer De R„ die een gekneusde rib had gekregen, is door de heer J. naar zijn woning ge bracht. De 45-jarige mevr. M. H.-K. kwam door de gladheid achterover op straat te vallen. Een hersenschudding was het gevolg. Zij moest in het gemeente-zie kenhuis worden opgenomen. De vissersvlet HO 3 is sedert de orkaan van 1 Februari nog steeds zoek. Vermoed wordt, dat het scheepje er gens onder Wieringen is vastgelopen, De 7-jarige Helly S. uit de Mo lenstraat heeft een gevaarlijk ogenblik doorstaan, toen zij in de Spoorstraat werd getroffen door een pijl. Een jon getje, dat enthousiast met zijn pijl-en- boog speelde, schoot een projectiel af en zag tot zijn grote schrik dat H"' in haar gezicht werd geraakt. De pijl was juist onder haar linkeroog terecht gekomen, waar gelukkig geen ernstig letsel werd aangericht. Vogels /erkocht tijdens de tentoonstelling In kooi 1019 troonde een ander man netje, weliswaar eveneens een Zilvc,- Isabel. maar thuisbehorende in een an dere kleurcategorie. Keurmeester Ro nald Winthrop verleende deze vogel een zo hoog aantal punten, dal het diertje voor een tweede prijs in aan merking kwam. De prijzen ziin inmiddels door dc heer Wiringa, lid van de groep Ka naria" van de kleindiersportvereniging „Den Helder en Omstreken"', ont vangen. Een fraai blauw-zi.iden lint met bijbehorende vergulde beker voor de eerste-prijswinnaar en een rood zijden lint voor de tweede-prijswin naar. De vogels zullen niet in Nederland terugkeren, daar zit reeds tijdens de tentoonstelling werden verkocht. Zn brachten resp. 35 dollar en 16.50 dollar op. Hef lag voor hef grijpen... Gevonden: Vulpen; klapstoeltje; kettinkje; plastic tafellaken; vergulde broche; duimstok; zilveren brocne; schn keiarmband; rubber zadeldekje; gymnastiekschoenen. Op het bureau be vinden zich voorts twee zwarte, jonge honden. Verloren: Herenrijwiel; doublé armband; spiraalmatrs's; staaf staal van zes meter; bankbiljet van f 10; dop van benzinetank; twee patronenboeken; étui met vulpen en vulpotlood; ball pointpen; twee vulpennen; porlemon- naie, inhoudende f 2 en legitimatiebe wijs K,M,; portemor.naie, inh. f 20 en belastingkaart van rijwiel met hulpmo tor,; porlemonnaie's, inhoudende t 16 en f 3. Het hoofdbureau van politie aan de Kerkgracht is voor gevonden en verlo ren voorwerpen op werkdagen van half twaalf tot half één geopend. De heer R. Muil er veertig jaar bij De Boer Voor de heer It. Muller was het gis teren een heuglijke dag. Hjj was op Zondag 15 Februari veertig jaar werk zaam bij drukkerij Dc Boer, waarbij hij op dertienjarige leeftijd als binder zijn intrede deed. Dit jubileum werd Maan dag gevierd. De heer Muller was nog slechts en kele dagen in Den Helder, toen hij bij drukkerij De Boer begon te werken. Aanvankelijk beoefende hij de oude boekbindkunst. een vak, dat, nu aller lei moderne middelen te baat zijn ge nomen, nog door slechts weinigen wordt beheerst. Gedurende de laatste ja ren staat de heer Muller in de binderij achter de grote snijmachine. De jubilaris kreeg gisteren vele vrienden en collega's te ontvangen. Na mens de directie van drukkerij De Boer Werd hij bezocht door de heer D. J Luyendijk, die tevens namens het per soneel het woord voerde. De hartelijke gelukwensen gingen gepaard met het overhandigen van geschenken. IN HET KORT De sociale werkster van de Ne derlands Hervormde gemeente kan voorlopig, wegens werkzaamheden in het noodgebied, geen spreekuur hou den. Het Nederlands Volkstoneel geeft vanavond in Tivoli voor de leden dei- vakorganisaties, die bij de Helderse Besluurdersbond zijn aangesloten, een opvoering van „De wereld heeft geen wachtkamer", het veelbesproken to neelstuk van Maurits Dekker. BURGERLIJKE STAND Bevallen: G. M. de Boer—Len- ting, z. P. P. van Warmerdam Cupido, d. C. Hakze—Broertjes, z. J. StechweijVermeulen, d. D. Boon—Terpstra. d. J. M. Posthuma— Gibson, z. M. van BeekhovenKa ter, z. J. D. van der MaasKwast, d. J, J. FilonSpee, z. C. M. Lebis Volkers, z. G. HollanderEelman, z. R. Heidtvan den Berg, z. Ondertrouwd: A. Minnema en M. E. A. Lcrew: J. Verhage en M. de Boer. A. Leffers en S. Schonenburg. N. Oost cn B. Thomasz A. G. van Breda en T. Bakker. Getrouwd: L. Wigbout en B. Wit. S, van der Laan en M. F. J. Berk hout. P. de Graaf en A. H. van Straa- ten. A. J. van Opbergen en G. Kui per, L. Leen en E. J. Schilder. C. W. de Kleijn en J. C. van Bijnen. H. Goverts en C. Labrujere. J. K. Bak ker en C. T. van der Kaag. Overleden: M. C. Kraft, wed. v. J. van Willigen, 83 jaar. J. M. Lum- keman, wed. v. B. J. Biegstraaten. 79 jaar J. Boon, m, 78 jaar. K. Kra mer, m, 79 jaar. Adriaantje van 't Hof, wed. v. P. de Snadjer, 72 jaar. Albertus Nuijens, m, 54 jaar. Maria de Klerk, echtgegn. van L. Riemers, 74 jaar. Hendrikje Tibben, echtgen. v. W. G. Drogt, 74 jaar. Eben-Haëzerschool wordt volgende week geopend Het bestuur van de schoolvereniging de Kinderkens tot Mij komen" dee'it ons mede, dat de nieuwe lagere school aan de Lijsterstraat, hoek Ruygh- weg, op Zaterdagmiddag 28 Februari om. half drie zal worden geopend door de heer H. M. Bos, inspecteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Dén Helder. Het gebouw krijgt de naam van „Eben-Haëzerschool". Examens Voor het examen praktijkdiploma boekhouden, crp 12, 13 en 14 Januari door de Nederlandse Associatie voor Praktijkexamens afgenomen, slaagden de heren A. van de Burg, G. Huizinga, M. Jacobs, J. de Jong, L. G. Riteco, J. A. Rijkers, O. Visser, K, F. Walboom (allen Den Helder) en J. C. Hoogen- bcrsch (Texel") en J. C. Peters (Wierin gen). De geslaagden waren leerlingen van het instituut „Mercurius" te Den i Helder. TUSSEN HAAKS EN KUIT]E Het is morgen hoog water om 11.00 en 23.00 uur en laag water om 5.15 en 17.05 uur. De temperatuur van het zee water was 1,6 graden Celsius. Burgerbrug VERGEVINGSGEZINDHEID WERD NIET BELOOND. Meijert T. uit Burgerbrug is in zijn hart geen kwade vent. Toen hij op een dag ongenoegen kreeg met zekere A. en er uit de verhitte gëmoedereo een felle woordenwisseling loskwam, stak hij joviaal zijn hana' uit en zei: „Geef me de vijf. We praten er niet meer over!" De ander negeerde de uitgesto ken hand. hetgeen voor Meijert aan leiding genoeg was om een uitroepte ken met de vuist te plaatsen. Eén en ander voerde Meijert giste ren voor de Alkmaarse politierechtei-. die hem een tientje boete, subsidiair 5 dagen oplegde. Vanuit Parijs zijn drie zware vrachtwagens in Nederland gearriveerd, welke gevuld waren met goederen voor dè getroffenen van de watersnoodVóór het vertrek wenste de prefect van politie, de heer Beyot, de transportleider een DETV nam afscheid van de secretaris De jaarvergadering van de Wieringer Vissersvereniging, die Zondagmiddag in zaal „Wiron" te Den Oever werd gehouden, mocht zich in een druk bezoek verheugen. Ook de voorzitter, de heer Jn Bakker, sprak er zijn voldoening over uit. In zijn openingswoord noemde hij de uitkomsten over 1952 voor de vissers niet slecht. De omzet van de visafslag had over dit jaar n.l. f 1.428.573.78 bedragen, d.w.z. bijna f 109.000.meer dan in 1951. Hij sprak de hoop uit, dat 1.953 wederom reden tot tevredenheid zou mogen geven. schadeloosstelling, daaruit voort vloeiende, kwam ter sprake. Een groot aantal vissers zal terzijnertijd moeten afvloeien en wijziging van de Zuider- zeesteunwet. die sterk verouderd is (ze dateert van 1918). zal noodzakelijk zijn. In dit verband deed de voorzitter mededeling van de instelling van een vaste Kamercommissie voor de visserij. Deze commissie wordt gevormd door de Kamerleden Egas. v. d. Ploeg, De Rui ter en v. d. Zaal. Bii deze commissie zullen de vissers voortaan hun belan gen kunnen bepleiten. Ook kondigde voorzitter enkele, binnenkort te hou den vergaderingen aan. Op 21 Febr. a.s. zal de heer Hilbrand van het Landbouw Economisch Instituut voor de vissers komen spreken en op 25 April a.s. komt de heer Egas naar Wie- ringen. Tevens werd er een vergade ring over de veelomstreden fuiken visserij en de plaatsing der ansjovis kamers in uitzicht gesteld, Vervolgens kwam het punt: Sleun aan de getroffen gebieden aan de orde, De vergadering was overtuigd van de hoofdzaak van voortgezette steun 'cn na langdurige beraadslagingen werd besloten in principe deel te nemen aan de actie, die de plaatselijke verenigin gen zullen voeren ten bate van dc ge troffenen in een der gemeenten uit het rampgebied. Daarna verkreeg de afge treden secretaris, de heer Lont, het woord. Hij dankte bestuur en leden van DETV voor de prettige samenwerking steeds ondervonden en voor het prach tige cadeau hem geschonken. Hoewel hij node afscheid nam. had hij toch ge meend terug te moeten treden om plaats te maken voor een jongere kracht. Bij de rondvraag kwam o.m. de vraag naar voren, of het niet mogelijk is een weegbrug aan te schaffen gezien de moeilijkheden, ondervonden bij het wegen der zeesterren. De kosten zullen wel een bezwaar vormen, maar er zal een berekening worden gemaakt. Grote waardering voor werk van de heer Lont Overigens had dit jaar slecht ingezet met de watersnoodramp, die ons land heeft geteisterd. De voorzitter verzocht daarop de aanwezigen èn de slachtof fers van de watersnood èn de beman ning van de vergane IJmuider trawler „Catharina Duyvis" één minuut in stilte te herdenken. Nadat de voorzitter nog de schade had gememoreerd, die één der leden in Breskens had opgelopen, gaf hij het woord aan de penningmeester, de heer J. Poel. Diens financieel jaarverslag gaf een totaalbedrag aan ontvangsten aan van f 1423.04 en een bedrag aan uit gaven van f 1188.19. Het saldo bedroeg dus f 234.85. Vervolgens gaf de admi nistrateur, de heer P. de Graaf, een zeer uitvoerig overzicht van de stand van zaken ten aanzien van de visafslag. Naast bovenstaande cijfers van de om zet over 1952, noemde hij, ter vergelij king,. ook de omzetten over de 3 jaren hieraan voorafgaande. Deze luidden als volgt: 1951: f 1.31.864.87. De voorzitter dankte de heer De Graaf hartelijk voor zijn uiteenzettin gen en tevens sprak hij woorden van dank tot het personeel van de afslag voor het vele en accurate werk, door 1949: f 1.314.249.93: 1950: ±1.190.601,90; hen verricht. Daarna werd overgegaan tot de be stuursverkiezing. Aan de beurt van af treden waren de heren: Jb Smit, Jn Poel en Jb Lont. van wie alleen de laatste niet herkiesbaar was. De beide aftredende heren werden met grote meerderheid herkozen, terwijl de heel de heer N. Rotgans Nzn de heer Lont zal opvolgen. De voorzitter maakte van de gelegen heid gebruik om de aftredende secre taris, tevens mede-oprichter van DETV, dank te zeggen voor al het werk, dat hij gedurende 35 jaar (vanaf 17 Nov. 1917) voor de vissers had verricht, eerst gedurende 3 jaar als penning meester, daarna 32 jaar als secretaris. Ook als een der oprichters van de Ned. Vissersbond en als hoofdbestuurslid heeft, zo zeide de heer Bakker, de heer Lont steeds voor de belangen der vis sers op de bres gestaan, terwijl hij eveneens een werkzaam aandeel had in de totstandkoming van de visafslag. Als een tastbaar bewijs van grote waarde ring voor zijn werk werd hem door de voorzitter een nieuw rijwiel ge offreerd. Tevens werd de heer Lont onder applaus van de vergadering het ere-lidmaatschap van D.E.T.V. aange boden. Toen las de voorzitter enkele circu laires voor inzake de regeling der so ciale lasten voor IJselmeervissers. Hieruit kwam duidelijk naar voren, dat er nog heel wat water door de spuïsluizen moet stromen, vóór er een bevredigende regeling tot stand zal zijn gekomen. Ook de voortgezette inpol dering der voormalige Zuiderzee en de r 31- Toen het flink donker was en dat was het die nacht, omdat het juist nieu we maan was geweest, kropen Piet Pot lood en Jimmy weer in de Witte En gel. Jimmy achter het stuur en Piet naast hem met de opdracht zo scherp mogelijk uit z'n ogen te kijken. Jimmy koos een fonkelende ster uit en besloot deze goed in de gaten te houden. Hij had aan de man van de benzinepomp gevraagd, hoe de toestand van de weg was en of hij erg bochtig was. Nee, heer, bad de man gezegd. De weg is vrij goed en hij wordt aangegeven door witte paaltjes voor zover deze niet on der het zand zijn gestoven. Er zitten wel een paar kronkelingen in en een paar maal zult u de bedding van een opge droogde beek passeren Hoeveel keren, had Jimmy toen gevraagd. Dee man had even nagedacht en toen had hij geant woord: „Viermaal heer". Met gedoofde lampen verlieten Jimmy en Piet Pot lood de oase. Het duurde even voordat hun ogen voldoende aan de duisternis gewend waren. Het was flink donker, maar toch viel het wel mee. „In elk ge val verwachten de kerels niet. dat wij helemaal zonder licht komen aanzet ten", zei Jimmy -legen zijn metgezel. „Zij denken niet anders dan dat wij met volle lichten zullen rijden en er is dus alle kans. dat wij hén en niet zij óns overvallen". Piet Potlood knikte Helemaal in zijn knollentuin was hij niet. maar hij besloot maar volledig op Jimmy te vertrouwen. UITVOERING MANDOLINECLUB „OOST-WIERINGEN" Zaterdagavond vond de in verband met de nationale ramp uitgestelde uit voering van de mandolineclub „Oost- Wieringen" plaats. De zaal van de heer D. Lont te Den Oever was flink bezet, toen dit pittige groepje musici o.l.v, de heer Jac. Bakker Cz. op de van hem bekende wijze het eerste nummer „la Frisonette" liet horen. Ook de andere nummers „Straussklanken". „Pocsa Alpestre" en de „Opmars der gymnas ten" werden door het publiek met aan dacht beluisterd. Na de pauze volgde het optreden van het revue-gezelschap uit Winkel o.l.v. de heer K. Leguit. In een bont-programma, getiteld „Van dit, van dat, van alles wat", heeft dit gezel - schap getoond inderdaad voor „elclc wat wils" te kunnen bieden. Het op treden van deze veelzijdige amateurs is dan ook wel in de smaak gevallen. MUTATIES IN IIET COLLEGE VAN KAPELLEVOOGDEN Dezer dagen had in Den Oever de verkiezing van een tweetal nieuwe Kapellevoogden plaats. De zetels van de aftredende heren Jb, de Ridder en P. Eakker Cz. zullen worden ingenomen door de heren A. Buma en S. Bakker Elbzn. BESOMMINCEN l|MUIDEN Besommingen Van Maandag: trawlers IJm 20 f 24.900. IJm 10 f 14.500, IJm 16 f 60.1.00, loggers: KW 175 f 6640, KW 76 f 9700. KW 29 f 8100, KW 16 f 5200, KW 86 f 6150, KW 141 f 5030, KW 103 f 920, IJm 53 f 910. Sch. 36 f 7300. Sch. 9 f 13.500, Sch. 243 f 11200. kotters: KW 133 f 1330. KW 21 f 840. KW 229 f 1100. Aanvoer 3980 kisten. Per 1 kg: heilbot 3.10—2.20. gr. tong 2-70—2.35, grm. tong 2.50—2.20. kim. tong 2.25—2.30. kl. tong 1 2.50—2.15, KI. tong 2 2.26—1.94. tarbot 1 3.36—2.50. Per 50 kg: schartong 58—37, gr. schol 35—24, grm. schol 5244. kim- schol 73—61, kl. 1 schol 60—53. kl. 2 schol 45 —28. schar 38—23. bot 36—20, v. haring 2618. makreel 29.5018, gr. schelvis 8483, grm. schelvis 7465. kim, schel vis 83—61, ld. schelvis 1 77—62. kL schelvis 2 60.50—20.50. Per 50 kg: wijting 36—18. gr. gul 77 62, micl. gul 6053, kl. gul 4541, ham 120112. kl. koolvis zw 3531, kl. koolvis wit 50—45 Per 185 kg: gr, kabeljauw 256—156, gr. koolvis zw. 77—68. gr. koolvis wit 120—104. gr. leng 112—100.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2