VERVOLG STADSNIEUWS Frans Spoorweg-harmoniecorps naar Koog ad. Zaan Tolacti Koog aan de Zaan Echtpaar Cobus Buntsma-Jannetje Kok bij een ieder bekend Zaangemeenten vormen A-kring DINSDAG 17 FEBRUARI 1953 Dc KNVB en het professionalisme ZAANDAM Tijdens een film- en praatavond, die door RCZ Maandag in „Ons Aller Belang" werd georgani seerd, hield de voorzitter van de tech nische commissie van deKNVB, de heer G. Kruyver, een causerie over het on derwerp „De KNVB en het professio nalisme". Spr. begon zijn causerie met de aan wezigen een beeld te geven van de situatie in de voetbalsport, zoals zich deze voordeed in het begin van de twintigste eeuw. Reeds in het begin van deze eeuw werd, aldus spr., de vraag gesteld of kleine verenigingen reden van bestaan zouden hebben .Indien de KNVB deze kleine verenigingen echter ten achter had gesteld bij de grote voetbalvereni gingen, dan zou inderdaad de weg naar professionalisme open liggen. Daarna beantwoordde spreker dc vraag waaraan de KNVB de binnen komende gelden zo al besteedt. In dit verband wees spr. op het grote aantal lagere elftallen, die mo'eten blijven draaien. Sprekende over het professionalisme wees spr. op een uitspraak van de aan voerder van het Deense elftal, Kurt Lundberg, die als fel tegenstander van het professionalisme, steeds zijn mede spelers heeft gewezen op het oude ideaal van de sport: fair play en een overwinning zonder verdiensten. Spr. deed tot slot een beroep op alle RCZ'ers de sport zo zuiver mogelijk te houden. De Technische Commissie zal bin nenkort starten met een speciaal nieuw systeem, waarin net de lagere elftallen mogelijk zal zijn te tonen, wat zij waard zijn. Er werd voorts een aantal Polygoon- sportjournaalfilms vertoond over wed strijden. in de afgelopen jaren door het Ned. Elftal gespeeld. Ook werd ver toond de film gemaakt bij het zestig jarig jubileum van de KNVB. Waarom ZFC-De Kennemers niet doorging ZAANDAM In aansluiting op ons bericht van Maandag over de terrein afkeuring voor de wedstrijd ZFCDe Kennemers schrijft de heer G. Plooijer, voorzitter van ZFC, ons het volgende: Bij de voorkeuring op Zaterdagmid dag werd afgesproken dat de consul het veld om 10 uur zou keuren, op welk moment er dan gelegenheid was geweest het speelveld grotendeels sneeuwvrij te maken. Toen de consul om 10 uur kwam. bleek dat dc vorst van de afgelopen nacht het terrein vrij hard had ge maakt. Bij voldoende zonneschijn zou het wellicht o'm half drie bespeelbaar zijn. doch indien de zon weg bleef was spelen 's middags vrij zeker onmoge lijk. Van beïnvloeding van de consul is zeer zeker geen sprake geweest, al heeft deze by zijn beslissing misschien wel rekening gehouden met het feit, dat zowel de aanwezige De Kennemers- bestuurders, als de aanvoerder van ZFC 1 en ondergetekende van mening waren dat bij .onvoldoende zonne schijn het veld niet bespeelbaar was. Hoe graag we deze dag ook gespeeld hadden, voetbal op een zo hard terrein en dat voor een dergelijke belangrijke wedstrijd, was niet verantwoord. We vertrouwen dat hiermede de bij velen gewekte indruk, dat de consul het veld op verzoek van De Kennemers afkeurde, is weggenomen. Het corset door alle eeuwen ZAANDAM. Het bleek goed gezien van het Corsettenhuis „Elegant" uit de Westzijde, om in „Ons Huis" een Wala- cerrset-show te organiseren, want zowel Maandagmiddag als -avond was de grote zaal tot de laatste plaats bezet. Dat aan goede voorlichting op dit ge bied behoefte bestaat, werd hierdoor duidelijk bewezen. Door een vijftalpas- dames werd ongeveer 60 modellen getoond, waarbij gelegenheid werd ge geven voor het stellen van vragen, -waarvan ruimschoots gebruik werd ge maakt. Bewezen werd dat zowel slanke als gezette figuren en ook dames met een kleine beurse zich bij een goede keuze van corset voortreffelijk kunnen kleden. Er is-een keuze mogelijk uit 180 modellen. Dit alles werd op pret tige wijze toegelicht door een der da mes van de Wala-fabrieken, mevrouw v d. Vught. Voor de pauze werd aan de hand van een bruidsstoet getoond, wat de bruid, bruidsmeisjes en de bruids moeder dienen te dragen. Na de thee volgde een grootse demonstratie van het corset door alle eeuwen. De dames de demonstratie was taboe voor he ren kregen eerst te zien wat om streeks 1550 gedragen werd, in de tijd van Koningin Elisabeth van Engeland, om ten slotte de nieuwste creaties uit 1953 te aanschouwen. Geen „bal na" bij Onder Ons ZAANDAM. Het bestuur van de toneelvereniging ..Onder Ons" heeft een merkwaardige enquétte onder zijn donateurs gehouden. Deze enquête hield de vraag in. of men in het vervolg na een toneeluitvoering bal na wenste of niet. Zoals ons de voorzitter van deze toneelvereniging, de heer Willem Frins mededeelde, bleek dat 99% van deze donateurs vóór afschaffing van het „bal na'' was. e eerste toneelavond zonder „bal zal nu worden gehouden op 18 en op 25 April. Dan zal „Onder Ons" het toneelstuk in vier bedrijven „Als de Klolc waarschuwt" van R. en F. Feen- slra voor het voetlicht brengen. Door het bestuur van „Onder Ons" is f 25.gestort ten bate van het Ram penfonds. Geen toestemming voor „Practische Hulp" ZAANDAM. B. en W. hebben het bestuur van „Practische Hulp" de ver gunning geweigerd, om in het perceel Noordervaldeurspad 12 een inrichting op te richten voor het verwerken van papier en voor machinale houtbelwer- kïng. Deze inrichting zou gedreven worden door twee electromotorcn met een gezamenlijk vermogen van 8 p.k. WESTZAAN Ontsierend dorpsbeeld Parkeerterrein de oplossing WESTZAAN. Reeds verschillende jaren hebben de auto's welke geplaatst worden voor de Noordelijke ingang van de oude Begraafplaats, stof tot discus sie gegeven. Steeds zijn pogingen on dernomen om tot een oplossing te ko men, daar hierdoor het dorpsbeeld wordt ontsierd, maar tot een definitief plan is men nog niet gekomen. In de eerste plaats ontbreekt een par keerterrein ên ten tweede bestaat on voldoende garageruimte om grole vrachtauto's te herbergen. Het raadslid Jac. de Boer (P.v.d.A.) vestigt hier de aandacht van B. en W. en verzoekt in dit verband het terrein aan de Raadhuisstraat, ten Oosten van de groentewinkel van de heer G. van Ham, tot tijdelijk parkeerterrein te be stemmen, Dit stuk land zal dan ver hard dienen te worden. De heer De Boer legt wel de nadruk op de tijde lijke aard, daar plannen bestaan om op bedoeld stuk land t.z.t. winkels te bou- De suggestie zou in elk geval een oplossing betekenen en het ontsierende dorpsbeeld doen verdwijnen. Ingeschreven voor concours,, Zaan\ands Kapel KOOG AAN DE ZAAN. - Eerder meld den we reeds m 't kort, dat dit jaar de I armonie „Zaanlands Kapel" haar zestig jarig bestaan herdenkt. Ter gelegenheid van dit gedenkwaar dige jubileum wordt op 31 Mei en 7 Juni (zo mogelijk ook nog op 14 Juni) in het Wandelpark een concours georganiseerd. Bij deze concoursplanncn wil de jubi lerende vereniging de gehele Koger bur gerij inschakelen, zodat van enige mu- ziekfeestwekcn gesproken kan worden. Feestavond voor oudjes Vijftig gulden in Rampenfonds KOOG AAN DE ZAAN. De So ciëteit voor Bejaarden hield Maandag avond in „De Waakzaamheid" haar tweede feestavond van dit jaar. Uit de grote belangstelling mag wel worden geconcludeerd dat deze Bond goed werk verricht en het is verheugend dat de Bond ook door de burgerij met veel sympathie tegemoet wordt getreden Het programma werd op eminente wijze verzorgd door het gezelschap Theewis. dat met een bontprogramma de oudjes in de beste stemming hield. Voorzitter de heer B. Sibie deelde in zijn openingswoord, onder daverend applaus rtiede. dat het bestuur voor stelde om een bedrag ad f 50 te stor ten in het Nederlandse Rampenfonds, Onder de aanwezigen merkten we ook op de beide directeuren van So ciale Zorg van Koog-Zaandijk, de he ren Fonteyn en Opstal. Het programma van het gezelschap Theewis werd aangevuld met het op treden van Mr. Tims, goochelaar, die vlijmscherpe scheermesjes inslikt en uit een lege doos een magazijn vol goe deren weet te putten. Ook het optre den van de 14-jarige accordeonist Hen drik Borghuis van Haaldersbroek oogstte veel succes. Aan het slot zong Corrie Molenaar, met aan de piano Dick Siekerman enige liedjes. Het slotwoord werd gesproken door de heer B. Sibie die dank bracht aan de artisten en bloemen aanbood. De jeugdige accordeonist Borghuis ont ving onder daverend applaus, een zil veren draagmedaille als herinnering aan dit optreden. Orgelconcert Feike Asma KOOG AAN DE ZAAN. Donderdag 19 Februari geeft dc bekende organist Feike Asma uit Den Haag een orge'lbe- sDeling in de Ned. Herv. Kerk te Koog a! .d. Zaan ten bate van het Nationaal Rampenfonds. Alhoewel de heer Asma overbezet is, was hij toch direct bereid dit concert belangeloos te geven. Velen zullen reeds via radio en gra- mofoonplaat met het spel van de heer Asma kennis gemaakt hebben. Onge twijfeld behoort hij tot Nederlands bes» te organisten, zodat thans een unieke gelegenheid geboden wordt zijn spel te beluisteren. De heer Asma heeft voor deze bij zondere gelegenheid een speciaal pro gramma samengesteld, dat o.m. bestaat uit werken van Bach, Franck, Guil- mant en Jan Zwart. Dezer dagen is bekend geworden, dat een groot harmoniecorps van de Franse spoorwegen uit Epcrnay sur Marne naar Koog aan de Zaan zal komen en in de hoogste afdeling deelneemt aan het concours.Het corps stelt ongeveer 80 leden en wordt Zaterdag 6 Juni in Koog aan de Zaan verwacht. Zo mogelijk ge ven de muzikanten 's avonds een con cert om Zondag aan het concours deel te nemen. Een Internationale attractie, welke het concours een bijzonder cachet zal geven. De leden van het Franse corps, met sup porters. ongeveer een 100 personen, zul len bij leden van „Zaanlands Kapel" worden ondergebracht, waarbij nog wel een beroep zal worden gedaan op Koger burgerij, voor verder onderdak. Wat het concours zelve betreft, vei men we van het bestuur, dat, hoewei de inschrijving pas volgende maand sluit, toch reeds door verschillende corpsen toezegging is gedaan naar Koog aan de Zaan te komen. De mogelijkheid van drie concours- dagen is dan ook zeker niet uitgesloten. KROMMENIE „De Zes" koos een nieuw bestuur KROMMENIE. Afgevaardigden van de toneelverenigingen, aangeslo ten bij Het Verenigd Toneel „De Zes" kwamen dezer dagen in jaarvergade ring bijeen. Na opening door de voorzitter en voorlezing van de jaarverslagen van de secretaris en penningmeester, volgde de bestuursverkiezing. De heren Ofman 'voorzitter) en Kuijzer (secretaris) wa ren daarbij niet herkiesbaar. De heer Nic. Gorter (afgevaardigde van dl'. E Laurillard) werd in de vacature ont staan door het aftreden van de heer Ofman tot voorzitter van „De Zes" be noemd. Als secretaris werd de heer Boekei („Kunst en Strijd") gekozen. Na een algemene discussie werd be sloten, dat op de eerstvolgende verga dering van bestuur en afgevaardigden de keuze van het te spelen openlucht spel definitief zal worden geregeld, ter-* wijl men dan tevens over de keuze van regisseur zal beslissen. Als candidaten waren de heren Huijgen (OKV), Ringel („Kunst en Strijd") en F. A. M. Iiorn- man reeds bekend. De nieuwgekozen voorzitter, de heer Nic. Gorter hoopte de volle medewerking van de vereni gingen in dit nieuwe jaar te mogen on dervinden. Spreker bracht vooits de heren Ofman en Kuijzer (niet aanwe zig wegens ziekte) dank voor het door hen verrichte werk. INSTALLATIE WELPEN KROMMENIE. Zondagmiddag wer den in het Troephuis, Co. Filmer, Chris Berkhout en Wim Bos geinstalleerd tot welpen van de Christophoorgroep. Hier bij waren o m. tegenwoordig kapelaan Habets, groepsleider Van den Berg. Akela Nielen. Baghera Boon en hop man Krakeel. Nadat de jongens waren geinstalleerd, volgde een gezellig Car navalsfeest. waarvan Wim Weenink, Frins Carnaval uitmaakte en een leuke openingsrede hield. Zijn onderdanen waren Piet Kerssens, Co Vet en Nico Neeft. ..PINKY" TEN TONELE KROMMENIE. De door de Na tionale Ramp uitgestelde toneeluitvoe ring van ..O.K.V." met het toneelspel ..Pinky" zal nu doorgaan op Zaterdag 28 Februari in de Sociëteit. Door ae zalennood in onze gemeente zal er maar één opvoering worden gegeven en de houders van kaarten hebben van zelfsprekend recht op toegang. ASSENDELFT Padvinders in actie ASSENDELFT. In het kader van de landelijk georganiseerde actie heb ben leden van de padvindersgroep „Aschmannodilf" Zaterdag in Assen delft allerlei werkjes opgeknapt. Toen de jongens bij de afrekening met hun verdiensten „op tafel" kwamen, bleek de opbrengst f 51.17, welk bedrag ten bate van het Nationaal Rampenfonds komt. Gouden huwelijksfeest aan Krommenieërweg Verenigingsmensen oiavond van u een reden dat precies en de Krom- Zaterdagmorgen organiseerde een aantal kwieke jongelui van de Leliestraat een tolactie ten bate van bet Nationaal Rampenfonds. Zoals wij Maandag reeds schreven was de totale opbrengst van deze actie 38,86. Wij maakt en- een plaatje van de tolwachters, toen deze Zaterdagmorgen een automobilist, die wat onthutst naar de rode zakdoeken en bet woordje ..TOL" keekeen collectebus voor hielden. Piet Schuddeboom, Wil Evers. Tineke Brand. Elly BrandMarianne Schuddeboom en Koba Kraay waren hoogst benieuwd wal de overigens welwillende automobilist voor het Rampenfonds over had. WORMERVEER. - Er zullen in Wur- merveer en Krommenie niet veel mensen zijn, die óf Cobus Buntsma óf Jannetje Kok óf beiden met kennen. ZIJ zijn in liet leven van deze beide gemeenten zo verweven en werden gedurende de lange tijd, dat zij in ons midden woonden, zó populair in de goede zin het woord, dat jong en oud hen kent. Thans staan ze aan de vo hun gouden bruiloft. Dat zc kunnen zijn om het huisje, op de hoek van de Vaartdijk menieërweg aan de Wormerveerse kant van de Veerbrug ligt, eens in de bloemen te gaan zetten. Maar toen we gisteren op Vaartdijk 23 een bezoek brachten, trof fen we alleen de vrouw des huizes thuis. De man was naar de „sociëteit" van „Ons Huis", welke gezellige bijeenkomsten bij trouw tweemaal per week bezoekt. Maai de a.s. gouden bruid was niet helemaal in orde. Ze hoestte veel en de dokter was gewaarschuwd om eens naar „Tante Jan netje" te komen kijken. Later in de avond bereikte ons het bericht, dat de dokter opneming in het ziekenhuis nood zakelijk bad geacht. We hopen, dat deze storing van korte duur zal Zijn en dat het feest van de gouden bruiloft in ieder ge val zij het dan misschien wat later zal kunnen doorgaan. Op 20 Februari 1903 dan gingen Jaco bus Buntsma en Janentje Kok op het ge meentehuis te Krommenie vertellen, dat ze van plan waren in het huwelijk te treden. Ze waren er zelfs voor die tijd vroeg bij: Cobus was 18 en Jannetje 19. Daarmee beëindigde Jannetje haar dienstbetrekking hij Huibcrt Reijne. Cobus was toen al arbeider aan de Bllk- fabriek, welke tak van nijverheid hij zijn gehele verdere leven trouw zou blijven. Hij bracht er ruim 53 dienstjaren door en heeft in die tijd heel wat voor het be drijf gepresteerd, temeer, waar hij de laatste dertig jaren baas over een af deling was. Trots hangt in zijn kamer de oorkonde van de Zaanse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, welke hem bij zijn gouden jubileum aan de fabriek werd geschonken. In 't verenigingsleven. In het verenigingsleven van Kromme nie heeft Buntsma eveneens zijn sporen verdiend. Hij was altijd werkend lid van „Onderling Genoegen", totdat een nieuw gebit aan zijn blaas-carrière een einde maakte. Maar nog steeds maakt hij deel uit van het bestuur. De coöperatie „Werk manskracht" had In hem een trouw lid en een hard werkend bestuurder. De voetbalsport stal het hart. van beide ech telieden en het is wel hierdoor, dat bei den zo bekend zijn geworden. Want zij zijn spreekwoordelijke supporters van liet Wormerveerse WFC en als er gevoetbald werd op deze terreinen 's morgens dan wel 's middags dan kon men beiden of in ieder geval „Tante Jannetje" erbij vinden. Vele voetballersioopbancn heeft ze zien beginnen en eindigen en vele jongens zijn door haar hartelijk mede leven gestimuleerd tot volhouden en doorzetten. Ook mevrouw Buntsma was een trouw verenigingslid en wel van de gemengde zangvereniging Joh. J. T. Verhulst te Krommenie, welke vereniging haar trouw beloonde met het erc-lidmaatschap. Nog altijd is zij werkend lid. Er was natuurlijk al min of meer op het feest gerekend. As. Vrijdag zou de fanv.he bij elkaar komen. Met twee kin deren en twee kioinkinderen is die fami lie niet zo groot, maar zowel van de kant van de bruid als van die van de bruide gom zijn er nogal wat broers en zusters. Mevrouw Buntsma is n.l. een lid van de bekende familie Kok uit Wormervecr en dr.t is voor ingewijden genoeg. Jammer dus. dat de ziekte van de bruid een spaak in dit feestwiel gaat steken. Maar Tante Jannetje, van deze 'plaats wensen wij u spoedige beterschap en daardoor een snelle thuiskomst, opdat de gouden brui loft toch gevierd zal kunnen worden. Bijna 48 mille bijeen WORMERVEER. - Langzaam maar zeker blijft het totaal van de bij het Comité Watersnood binnenkomende ga ven en giften voor het Ramponfonds stij gen. Er zijn nog steeds aardige ideeën bij ook. Zo ontving de penningmeester, de heer A. C. Couwenhoven, j.l. Zaterdag middag een afvaardiging van de IJsver eniging „De Jeugd". Deze afvaardiging bestond uit drie bestuursleden en een jengen en een meisje van de leden. Deze laatsten hadden ieder een enveloppe bij zich met f 30.Waarom juist dertig gul den? Wel, „De Jeugd" bestaat dit jaar zestig jaar en nu had men leder jaar van dat bestaan een gulden in de enveloppen gedaan. Een pracht idee voor héél oude verenigingen. Verder kwamen binnen van kinderen van de Floresstraat f 12,50; van leerlin gen van de openbare lagere school B, die oud-papier hadden verkocht en hun spaarotten hadden geleegd f 225.van het personeel van de winkel van Albert Heljn aan de Zaanweg f 10,20; bericht van een giro-overschrijving van drukkerij Mercurius voor overwerk plus de bij drage van de directie f750.—, terwijl de collecten van de Gereformeerde Kerk voïgens art. 31 en die van de Vrije Evan gelische Gemeente respectievelijk f 120 en f ISO hadden opgebracht. Dank zij al deze goede gevers is het totaal tot gister avond geklommen tot f -1764'1,SS. Nog even en de halve ton is er! Bescherming Bevolking Goed uitgeruste oigamsatie, zo nodig met mobiele colonnes aangevuld IN TIJDEN VAN NOOD is het Nederlandse volk steeds één. Overduidelijk is dit weer gebleken toen ons land dezer dagen getroffen werd door een grote ramp, veroorzaakt door de wocsto natuurkrachten. Duizenden zijn in zulke gevallen altyd spontaan bereid om te helpen, welke hulp hoe goed bedoeld, pas volkomen tot haar recht komt, als deze georganiseerd wordt. Gelukkig bezit ons volk een sterke veerkracht en een groot verantwoordelijkheids gevoel wanneer het gaat om bulp voor mens cn dier en de redding van have en goed. Ook dit bleek bij dc laatste ramp die ons land trol', maar dit bleek eveneens in de jaren 1940-1945, wanneer ons land getroffen werd door bombardementen. Wij denkeu hierby slechts aan Rotterdam, Den Haag (Bezuiden- hout) en vele andere plaatsen in Nederland, die in oorlogstijd werden getroffen. in landelijk verband Bestuursmutatie bij Schut- fevaer, afd. Zaanstreek OMTREK. De afdeling Zaaigdreek van de Kon. Schippersvei'Snging ..Schuttevaer" hield Zaterdag haar jaarvergadering in „Laanzicht" te Zaandijk. Aanwezig wat en 34 leden. Nadat de gewone agenda was afge werkt volgde, doordat de heer J. van der Toorn wegens' gevorderde leeftijd meende te moeten bedanken, de be- stuursvei-kiezing. In zijn plaats w tl d benoemd, de heer J. B. Fleur, directeur N.V. Oliefactory, Pieter Bon Czn., die de benoeming aanvaardde. Daarna had de traditionele verloting plaats. Enkele winnaars stelden hun prijzen weer beschikbaar. Deze werden op Amerikaanse wijze verkocht. De opbrengst hiervan was f 315.50, welk bedrag op de girorekening van het Nationaal Rampenfonds werd overge schreven. HET ZIJN dc gevolgen van deze rampen vil die van talloze luchtaanvallen op En geland en Duitsland, die de noodzaak van een goede organisatie aantonen. De er varing heeft ons geleerd, dat die organi satie niet tol. stand kan komen, als de nood er is. Vóór die tijd moet er wat gedaan worden! De toestand in de wereld maakt het opnieuw nodig aandacht te schenken aan de opbouw van een organisatie bij ram pen o.a. als gevolg van oorlogshandelin gen. .Na bestudering van de fouten in het systeem der vroegere Luchtbeschermings diensten en een vergelijking van de ge heimenissen in ons land en in Engeland en Duitsland, is men tot de conclusie ge komen, dat het Engelse systeem bestaan de uit een goed uitgeruste streek- of plaatselijke organisatie en zo nodig aan gevuld met materiaal van Rijksmobiele colonnes, het meest doelftreffend is. Snelle afdoende hulp. SNEL EN afdoende hulp is opzet, opdat in die tijden de veerkracht van het Ne derlandse volk ondanks de verschrikkin gen ongebroken blijft en de gevolgen zoveel mogelijk worden beperkt. Om dit doel te bereiken is een landelijke orga nisatie in het leven geroepen, die dus een overheidsorganisatie is. omvattende ver scheidene diensten als brandweer, genees kundige d'enst. opruim- en reddings dienst en een dienst sociale verzorging. De laatste dienst is nieuw en van zeer groot belang. Dat heeft de praktijTc ln oorlogstijd aangetoond. Tevens nemen de zelfbescherming en bedrijfszelfbescher ming een belangrijke plaats in bij de op zet. Goede voorlichting is eveneens be langrijk. Direct onder het Nationale Commando staan de Provinciale com mando's, waarvanuit de onderlinge bij stand in de provincies wordt geregeld, hieronder staan de plaatselijke comman do's. De burgemeester is de hoogste ge zagsdrager van de Bescherming Bevol king in zijn gemeente. Zaanstreek een A-kring, EEN AANTAL gemeenten in ons land is door de aanwezigheid van havens, in dustrieën of belangrijke spoorwegknoop punten van nationaal belang en dus plaatsen met een grote kans op schade. Zulke gemeenten worden in het B.B.- plan aangeduid als A-gemeenten. De gemeenten van de Zaanstreek zijn allen A-gcmcentcn en door haar aaneen gesloten bebouwing samengevoegd tot een A-kring. De leiding van deze kring berust bij de Kringraad. De knngraad bestaat uit de burgemeesters van deze gemeenten. Onder verantwoordelijkheid van de Kringraad is het Hoofd Bescherming Bevolking (H.B.B.) belast met de dageiij'kse leiding, de technische bevelvoering en coördina tie, van de verschillende diensten van de Bescherming Bevolking (B B.) Wijk- en blofa-indeling. HET HOOFD Bescherming Bevolking wordt bijgestaan door de diensthoofden van de brandweer, geneeskundige dienst, politie, dienst sociale verzorging, opruim en reddingsdienst en verbindingsdienst. Ten behoeve van de zelfbeschermng wordt de kring verdeeld in wijken en blokken. Een wijk omvat ongeveer 15 blokken en een blok heeft ongeveer 1000 inwoners. Door deze uiteenzetting hopen wij U een indruk te hebben gegeven van de organisatie B.B. in het algemeen en wij zullen in een volgend artikel een en ander vertellen over de organisatie in de Zaanstreek. Vanuit Parijs zijn drie zware vrachtwagens in Nederland gearriveerd, welke gevuld waren met goederen voor de getroffenen van de watersnood. Vóór het vertrek wenste de prefect van politie, de heer Beyot, de transportleider een goede reis. VOLLEYBALCOMPETITIE Carna-dames door Sportief geklopt P. en S. dames hebben voorsprong van 13 punten In de dames le klasse is het Spor tief 1 geweest dat weer geducht pun ten verzamelde. Eerst was het SES 2 dat op bezoek kwam en met 30 het onderspit dolf (15—5, 15—6. 15—5). De volgende wedstrijd voor de nog steeds ongeslagen Sportief-dames was die te gen Carna 1 uit. Na een nerveuze strijd, waarin niet veel te genieten viel, is het de Sportief-dames tenslotte ge lukt dit record te behouden, het sloeg leider Carna 1 met 1—2 (8—15. 15—7. 6—15). SES 1 blijft nog steeds goed volgen, getuige de 30 zege. die het op Spor tief 2 boekte (153. 1510, 155). SES 2 gaf het zeer zwakke Bruyn- zeel geen kans om de eerste punten binnen te halen (154, 157, 415). Carna 2 kon het niet bolwerken te gen het Wormerveerse VGW 1. zij ver loren met 12 (8—15, 157, 615) Dames 2e klasse: Niettegenstaande P. cn S. 1 niet speelde, zal het toch niet lang meer duren, of zij kunnen de kampioens wimpel hijsen. De naaste concurrent Saenden 1 verspeelde n.l. één punt aan Sportief 3 (15—6, 15—2, 11—15), en slaat thans maar liefst 13 punten ach ter. OVEDA- verrichtte een knappe pres tatie door VGW 2 in eigen huis met 1—2 te kloppen (15—11. 6—15. 14—16). Sportief 3 liet zich in eigen huis niet verrassen door P. en S. (151, 153. 15—6). Ook in Wormerveer tegen Saenden 2 kon P. en S- het niet tot een overwinning brengen, het verloor met 2—1 (16—14. 15—12. 5—15). Heren le klasse: Enkele belangrijke wedstrijden voor de bezetting der onderste plaatsen werden hier gespeeld. OVEDA kwam eerst binnen de lijnen tegen leider Groen-Wit. Zoals te verwachten was, zat hier weinig winst in voor de OVEDA-mensen. Groen-Wit haalde weer de volle buit weg 03 (115. 8—15. 11—15). Ook tegen VGW in Wormerveer gelukte het de belasting mensen niet de winst mee naar Zaan dam te nemen. Na een goed gespeelde wedstrijd wist VGW deze belangrijke ontmoeting te winnen met 2—1 (15—10, 15—11. 6—15). 0:k tegen PSVZ in Zaandam wist VGW een kostbaar puntje uit het vuur te slepen (15—5, 13—15. 15—11). Saenden verspeelde een puntje te gen P. en S. 1 2—1 (16—14. 11—15. 107). Het had echter in de eerste set weinig gescheeld of de winst was naar Zaandam gegaan. Door deze uitslag en door de 30 zege die het zelf op Con cordia 2 boekte, is Sportief thans weer gelijk gekomen met Saenden. zodat er voor de bezetting der 3e plaats nog een geduchte strijd gevoerd zal worden. Heren 2e klasse: Groen-Wit 2 behaalde een vlotte en gemakkelijke 3—0 zege op PSVZ 2 '57. 151. 15—3). Het wordt nu uit kijken voor de Politiemensen. Nog ge makkelijker had SES 2 het, het be haalde n.l. zonder te spelen een 30 zege, doordat VGW 2 niet verscheen. Het kwam hierdoor in puntental ge lijk met leider Saenden 2. echter met één wedstrijd meer gespeeld. Standen bijgewerk t.m. 13 Febr. 1953. Dames le klasse: Carna 11—29, Sportief 12—29. SES 1 13—27. SES 2 12—17. VGW 12—17. Carna 2 314, Sportief 212—8, Bruyn zeel 11—0. Dames 2e klasse: P. en S. 1 12—33, Saenden 1 11—20, Sportief 3 10—19. SES 3 11—19. Carna 3 11—15. VGW 2 11—15. P. en S. 2 12—12. OVEDA 11—9. Saenden 11—S. Heren le klasse: Groen-Wit 15—41, SES 14—36. Spor tief 15—29, Saenden 15—29. P. en S. 1425. PSVZ 1421. Concordia 1 14—18. VGW 15—14, OVEDA 16—13, Concordia 2 1410. Bruvnzeel 144. Heren 2e klasse: Saenden 2 11—30. SES 2 12—30. P. en S. 2 12—21. Groen-Wit 2 10—16. Concordia 3 11—14. Sportief 2 11—13 VGW 2 11—9, PSVZ 2 9—7, Saenden 3 11—7. espect.: gespeeld en punten. I

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3