Bruynzeel-cantine veranderde in Swing-dorado Achthonderd werkers genoden van „De Ramblers" Feestelijke bijeenkomst Roode Kruis Zaterdag viert de IJsclub „'tKalf' haar zestig jarig bestaan Lachsalvo's en verkleedpartijen De wereldreis van Jimmy Brown DINSDAG 17 FEBRUARI 1953 Vrolijkheid met Wim Poppink ZAANDAM. Wij hebben zo het vermoeden, dat er onder hel personeel van Bruynzeel's Deurenfabrieken zelden zo'n vrolijke stemming heeft geheerst als Maandagmorgen. Al weken van le voren was het als een lopend vuurtje door de fabriek gegaan, dat het bekende dansorkest ,.De Ramblers" het schaftuurtje met een genoeglijk programma zou komen opluisteren. En nu was het dan eindelijk zo ver. Menigmaal was de vraag geopperd of de sympathieke Jany Bron ook van dc partij zou zijn, anderen verklaarden aan outsiders, dat die Wim Poppink zo'n enorme show aan de dag kon leggen, dat je wel moest lachen. Is het een wonder, dat dus iedereen woedende blikken wierp op de klok, die tergend langzaam haar wijzers naar de twaalf liet sukkelen? Een aantal mensen van dc Schaverü keek ook al zo somber. Wat voor afstand hadden zij niet af te leggen alvorens de cantine bereikt was? Zouden ze nou weer helemaal achter aan komen, net als bij Malando? De bedrijfsleider kon zich dat best voorstellen. Hij maakte een afspraak met zyn mannen, dat zij een paar minuten eerder konden vertrekken om zich een goede plaats te verzekeren. Vliet van de schaverü mochten een wens doen. Laatstgenoemde wilde nog iets grappigs in het midden brengen, maar Theo Udcn Masman legde hem het zwijgen op. „Ik praat op het ogen blik. Al maken ze hier nou deuren, jij bent nog maar een onderdeurtje". hoeft niet te vragen hoe de verlangens luidden. Jambolayaü klonk de kreet. De sambaballen kwamen voor de dag, de bus met erwten zwaaide boven een lachend hoofd, daar ging het heen. De stemming steeg. De gehele Bruynzeel- bevolking deinde mee op de maat van het- Zuid-Amerikaanse rhythme, wie dacht er nog aan werken? Maarrrr... Waarschynlijk bent U wel eens te- genwoordig ggeweest bij een voetbal- Avedstrijd waar een onstuimig publiek het veld op rent om een favoriet op de schouders te nemen. Welnu, dergelijke vertoningen kunnen een vergelijking met de stormloop op de cantine van Bruynzeel niet doorstaan. Niet minder dan 800 werkers met hun trommeltje onder de arm ondernamen een perfect uitgevoerde korte sprint naar het do rado van swing en sweet, %vaar de ver baasde muzikanten van vriend Theo zich reeds hadden geïnstalleerd. Maar het bleef niet bij het personeel A'an Bruynzeel alleen. In de huiskamers had de jeugd \'an Zaandam vernomen, dat de Ramblers in de stad Avaren. Vooral de vertegenAvoordigers van het zwak ke geslacht sprongen dus op de fiets om zich even later door de deuropening te wringen. Vol verwachting klopte hun hart. Zou Marcel er ook bij zijn? Ja hoor. daar stond ie. „Echt een leuke vent" fluisterde een baby van duizend weken tegen haar vriendin. Er volgde geen antwoord, Avant de orkestleden hadden de koperen saxen en blinkende trom petten al aan de mond gezet. De man van het bekende Maarrrr.... aves ge start. het feest kon beginnen. Binnen een minimum A'an tijd ontwikkelde zich een dichte rookwolk tussen de luis teraars. die voor het grootste deel uit mannen bestonden. Maar het enthou siasme Avas er niet minder om. Oorver dovend gejuich klonk na elk nummer, vélen raakten hun middagmaaltijd niet aan. maar zongen mee uit volle borst. Jany Bron houdt A'an de vrolijkheid. Haar aardig stemgeluid verrvekte weer stormen a'an applaus, haar beschaafde shoAV deed hel goed. Bij het zien A'an Wim Poppink moesten wij denken aan een gezeten burger, die van een sma kelijk hapje geniet. Zijn vreemde gri massen trokken natuurlijk sterk de aandacht, Avant die goeie, omve Wim geniet gen populariteit. Avaarop ons aller Doris jaloers kan zijn. Zo'n onderdeurtje als jij bent. Tijdens het tweede gedeelte versche nen twee employe's op het podium.. Mevr. Thesing v?n de machineboek- hoüding en de jeugdige Wessel van Hooi-inzameling op de Burcht Reeds 15 ion geperst ZAANDAM. Bij het betreden van de Burcht zou men sinds Maandag de indruk kunnen krijgen, dat een halsstar rige bo«r geAveigerd heeft plaats te maken voor de uitbreiding van de stad. Immers er Avordt op dit forum een grote pers in bedrijf gehouden als was men op het erf van een landbouAver. Echter, nergens ontdekt men een op trekje, dat op een echt Hollandse boer derij zou kunnen gelijken. Wij bèhoeven u niet te vertellen wat dan wel de reden is van een aantal hooiprikkers, die ettelijke tonnen in de vernuftige pers doen verdwijnen. Zij, die regelmatig de krant lézen, weten dat al dit hooi bestemd is voor de ge troffen gebieden in Zeeland en dat der gelijke inzamelingen reeds plaats heb ben gevonden in Krommenie en Wor- merveer. Thans is Zaandam aan de beurt ge komen. Onder leiding van de heer Krui ser, landbouAvassistent van de Voor lichtingsdienst, wordt met behulp A'an de heren Jansen uit Oostzaan, Bruinisse (vrachtrijder), personeel van de land- bouAvschoól, landbouw-Avinterschool uit Alkmaar en de grasdrogerij uit Aven- horn gezorgd, dat de Zaanstreek niet achter blijft bij de indrukAvekkende inzameling van hooi. •Hoewel Maandagmorgen enige stag natie ontstond, omdat de pers nog niet gearriveerd Avas kon tegen de middag met de werkzaamheden een begin wor den gemaakt. De heer Kruiser deelde ons mede, dat men gisteren 15 ton voor verzending wist klaar te maken. Waar schijnlijk zal deze hoeveelheid a.s. Woénsdag (de laatste dag) gestegen zijn tot ongeveer 40 ton. Het hooi Avordt voorlopig opgeslagen in de fabrieken A'an de Bijenkorf, waarna het naar de getroffen gebieden zal worden gezon den. Cecn rijwielen plaatsen ZAANDAM. Binnenkort zullen in de Vinkenstraat aanduidingsborden ge plaatst worden, Avaarbij het verboden wordt rijwielen te plaatsen op het voetpad aan de Noordzijde van de Vin kenstraat, voor de gevel van perceel Vinkenstraat 2. Liefhebbers van de oude Dixyland kwamen behoorlijk san hun trekken. Alexander Ragtime Band in een arran gement van Kees Bruin (geen onbe kende in de Zaanstreek) kleurde de AA'angen van pure geestdrift. En dan de sinistere bezetting van High Haon, er wordt nog dagen over gepraat. Maar aan alles komt een eind. Onver biddelijk Avees de klok 1 uur. Wat gaan die wijzers snel. Niemand maakte ech ter aanstalten terug te keren naar het werk. Men bleef zitten en staarde ver langend naar het podium. Zouden ze nou niet nog een.... Nee, het was af gelopen. De technische Dienst begon de draden te verwijderen, microfoons werden ingepakt, Jsnv Bron deelde hier en daad nog een snoepje uit. maar toen moesten ze toch werkelijk AA'eg. Even later heerste Aveer rust bij Bruynzeel. Het Avas goed geweest. EENZAAM 'T KALF Veerpont vaart tot 10 uur ZAANDAM. Het bestuur van de Buurt- en Speeltuinvereniging „Ons Aller Belang" heeft zich met een schrij ven tot B. en W. gericht, waarin B. en W. worden verzocht het veerpont, dat gedurende de tijd dat de Noorderbrug in reparatie is, voor de oeverbinding over de Zaan zorgt, inplaats van des avonds tot 10 uur, tot 11 uur te laten varen. Dit verzoek Averd gedaan omdat 's avonds na tien uur nog vele fabrieks arbeiders, die van buiten de Zaanstreek komen, A'an dit pont gebruik Avillen maken. Ook hebben verschillende ver enigingen ..Ons Aller Belang" bericht gestuurd, dat oorspronkelijk in „Ons Aller Belang" to houden 'eestavonden of vergaderingen zijn afgelast, omdat men na tien uur niet meer in de ge legenheid is van het A'cerpont gebruik te maken. Zaandamse af deling hield zich kranig ZAANDAM. in de gymnastiekzaal van de Leeg-hwaterschool heeft Maan- klagavond een min of meer feestelijke bijeenkomst plaats gevonden van Zaandamse Roode Kruisafdeling, zoals bekend is een belangrijk aandeel heeft gehad in massale hulpverlening voor de slachtoffers van de nationale ramp. Uitvoerige verslagen in de kran ten hebben een beeld gegeven van de lofAA'aardige prestaties, die door onze Roode Kruissoldaten in Zeeland Dordr'echt zijn verricht. Dit blijkt trouwens aa'el uit de talloze reacties a'an plaatselijke autoriteiten aldaar die zich zeer waarderend hebben uitgela ten oa'er de menslievende medewer king van de Zaanse colonne. Commandant dr F. A. Schaap, die de bijeenkomst met een kort woord open' de Avas dan ook trots op zijn eigen groep, die met voorbijzien van allerlei ongemakken een onmisbare schakel in de totale organisatie wist te vormen. Alvorens over te gaan tot een over zicht in vogelvlucht bracht hij dank aan de heer A. H. Verkade voor de uitste kende wijze, waarop deze de colonnes had samengesteld. Dr- Schaap, die als aardige bijzonderheid A'ertelde, dat de mannen en vrouwen onmiddellijk na aankomst moesten beginnen met het lossen van de „Piet Hein" kon tot zijn vreugde mededelen, dad, ook de Ge westelijke Commandant, dr Jens uit Bussum zijn tevredenheid over het aan deel van de Zaankanters had betuigd. ..Wat is nu het resultaat" zo A'roeg spreker zich af. „In de eerste plaats dat de mensen getoond hebben Avat zij waard zijn. In de tweede plaats, de versteviging van de onderlinge vriend schap en Avaai'dering, die voortkwam uit de grote ijver en bewonderenswaar dige discipline", aldus dr Schaap. Zij zaten niet stil. Sergeant majoor J. Breeker bracht vervolgens in een sober relaas naar vo ren op welke manier de ambulance can Avel had bijgedragen lot de massale hulpverlening. Zeer terecht wilde hij zich niet bepalen tot de grote noo<3 en ellende, waarmee zij werden gecon fronteerd. Om de doodeenvoudige re den. dat zij, die het niet gezien hebben zich toch geen voorstelling van het ge beurde kunnen maken. Zaans Scheepvaarthoekje ZAANDAM. Aangekomen: geen. Verwacht: per eind Februari ss. Vir- gilia met 538 stds. carg. Spliethoff. Posities: ms. Tilly 15-2 van Bordeaux te Swansea, ms. Ponza 13-2 van Sun derland naar Lorient. ms. Ponto 13-2 van de Gironde naar Lowestoft, ms. Larix 15-2 van Rotterdam te Newcast le. ms. Pavo 17-1 van Portsmouth le Rotterdam, ms. Joost 15-2 op de reede van Boston Lines, ms. Bab T 15-2 van LoAvestoft te Goole. ss. Wilpo 10-2 van Grims'oy naar Savon? UIT HET POLITIERAPPORT ZAANDAM. De bestuurder van een personenwagen uit Wormerveer, die Zondagavond omstreeks negen uur üit de Vinkenstraat de Westzijde wilde opdraaien verleende geen voorrang aan een autobus van de M.E.A., Avaardooc beide voertuigen met elkaar in botsing kwamen. Er werd enige materiële schade aangericht. Maandagmiddag omstreeks half drie probeerde de bestuurder van een vrachtwagen op de Hoogendijk tussen tAvee geparkeerde personenauto's te rij den. een manoeuvre, die niet geheel feilloos verliep. Er ontstond een lichte aanrijding. Een der geparkeerde auto's liep lichte schade op. Nsi de pauze. Avaarin onder het genot van een kop koffie herinneringen aan die harde tijd werden opgehaald, kwam de sergeant A. Mulder naar A'oren, die een boeiend en terzakekundlg beeld gaf van de verrichtingen in Zeeland, waaruit Ave de conclusie konden trek ken, dat de Zaankanters niet stil heb ben gezeten. Het Roode Kruis heeft Aveer eens beAvezen, dat het in tijden van nood zeer nuttig Averk kan doen en dat de hulp van hun ambulances on misbaar is. FEESTAVOND VAN IJSCLUB „HEEMSKERCK" ZAANDAM. In verband met de Nationale Rouwdag op 8 Februari j.l. werd door het bestuur A'an de IJsclub ..Heemskerck" de feestavond van j.l. Zaterdag 7 Februari, voorlopig uitge steld. Dit spontaan genomen besluit had evenwel tot gevolg, dat de grote zaal van „Ons Huis" eerst in Mei weer voor „Heemskerck" vrij zou zijn. Gelukkig heeft het Zaandams Volks toneel hu de toneelavond, Avelke op Zaterdag 7 Maart zou Avorden gehou den, ter beschikking van „Heemskerck" gesteld, zodat de grote schare „Heems- kerck"-leden niet tot Mei behoeft te wachten, Thijs Gorier vertelde Sociale element ging verloren ZAANDAM. Wij hebben Maandagavond Aveer eens écn van die mannen van de oude garde, de 85-jarige Thijs Gorter op zo'n echt gemoedelijke wijze boren vertellen over de tijd van vroeger. Vroeger, toen hij zelf nog als één van de oprichters van de binnenkort jubilerende ijsclub ,,'t Kalf", de Avcdstrijden op de schaats ten behoeve van de ouden van dagen, dc behoeftige gezinnen cn Aveduwcn en wezen hielp organiseren. Neen, a'oorzilter Avas liy nooit geAveest, maar Avel had deze krasse Zaankanlcr ruim dertig jaar in het bestuur gezeten van deze populaire ïjsvereniging, die Zaterdag a.s. haar zestigjarig bestaan op feestelijke wijze zal gaan herdenken. gingen „Heemskerk", „Willem Ba- rentsz" en „De Noordpool", Avaaruit in dat jaar ,.De Vereniging tot bevordering van de ijssport in Zaandam" ontstond. Nu geen ijsbaan meer Met trots heeft hij deze aA'ond nog eens gezellig nagekaart en nog Aveer eens laten horen, dat in de afgelopen jaren door de ijsclub ,,'t Kalf" meer dan f 18.000.aan geld en levensmiddelen aan de behoeftige mensen is uitgedeeld. Tot 1940 zijn er nog wedstrijden ge houden ten behoeve van weduwen, armen of ouden van dagen. In 1941 Aveid aan de behoeftige mensen voor het eerst geld inplaats van levensmiddelen uitgedeeld. Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan Avcrcl in 1943 twee maal een der gelijke uitdeling gehouden. In 1946, toen de vereniging met moei lijkheden zat vanwege de voorbije oor logsjaren, besloot men, om dit sterk so ciale element, dat altijd in de vereni ging aanwezig Avas geweest, te verwisse len voor de sport- en amusementsfactor, die A'ooral op de jongelui zo'n grote aantrekkingskracht bleek uit te oefe nen. Wel werd in Februari 3947 loch nog f 262.50 uitgedeeld, maar dat behoorde tóch tot de zeldzaamheden. Vooral ook. omdat de prijzen van de levensmiddelen zo enorm gestegen wa ren, besloot men na de oorlog geen le- A'ensmiddelen meer te verstrekken, zo als men dat in de afgelopen jaren steeds troinv had gedaan. Vóór de oorlog, zo Aveten zich de ouderen in het bestuur ook nog wel te herinneren, lagen de levensmiddelen aan de Oostzijde nabij „Ons Aller Be lang" meiers hoog voor de uitdeling op gestapeld, Er lag daar dan voor f 300.— aan levensmiddelen ieder jaar! Wan neer men dat nu zou uittrekken voor besteding aan levensmiddelen, dan zou men aan alle verzoeken zeker niet meer kunnen voldoen. Dat is ook één A'an de redenen ge weest. Avaarom men deze uitdeling heeft gestaakt. Altijd pech „Wij hebben Avel altijd pech gehad, wat de viering A'an de jubilea be- jtreft", zo wist ons de tegenwoordige voorzitter, de heer C. Hofman, nog te A'ertellen. Immers in 1918 bij het 25-jarig be staan woedde nog in alle hevigheid de eerste wereldoorlog. In 1933 bij het veertig bestaan viel de herdenking in eert tijd van een ernstige economische crisis, in 1943 Avas het oor log én bezetting, terwijl in 1953 dit feest vieren, na de grote nationale ramp jn .Zuid-Wést-Nederland, Èèn vermeldenswaardig feit uit de geschiedenis van ,,'t Kalf" is ook het besluit in 1946, om in 'federatief ver band tot hechtere samenwerking te :ko.roen met de Zaandamse jjsveroni- Carnavalsfeest in R.K. Verenigingsgebouw ZAANDAM. Op initiatief van de heer Van Nugteren, eigenaar a'an het R.K. VerenigingsgebouAV is dit jaar voor de eerste keer gestart met een carnavalsaA'ond, Avaaraan door drie onderafdelingen van de K.A.B. Averd deelgenomen. Dat de heer Van Nugteren eer heeft van zijn aa'erk kan zonder enige bedenking worden neergeschre ven, Avant het is een bruisend feest ge worden zoals Avij hier in Zaandam nog zelden hebben beleefd. Wy dachten een moment aan een champagnefles, Avaar- van de kurk venvijderd Avordt cn de zilverachtige inhoud in het opgeheven glas wordt leeggegoten. Het programma van alles wat en voor elk Avat wils stond misschien niet op een cultureel hoog peil, maar indien er hier en daar een steekje viel, dan willen wij dat de medewerkers graag vergeven, want over het geheel geno men leverden zij uitstekende prestaties, waarin het kolderachtige element de boventoon a'Oerde. Wij denken bijvoorbeeld aan le R.K. Harmonie, waarvan de leden zich in de dagelijkse kleding van de zwakke sexe hadden uitgedost. Dit op zich zelf al vermakelyke beeld Averd bovendien sterk geaccentueerd door de manier waarop de dames zich (overigens zeer onvrouAvelijk) gedroegen. De grappige vondsten waren legio, zodat de bezoe kers zich op den duur aan hun stoel moesten vasthouden opdat het lachen hun niet zou opbreken. Vooral de „cel- liste" met haar Areemde spijkerkist hoefde weinig te doen om de zaal te laten losbarsten. Op het spel van de muzikanten hebben wij niet gelet. Dit was ook niet nodig, Avant Avij hadden genoeg aan de spectaculaire vertonin gen OP het toneel. Het R.K. Gemengd Zangkoor Avilde het Avat serieuzer aanpakken, alhoewel in hun programma de vrolijke noot ook niet ontbrak. Zo zal ons de vertolking van het „Wij zullen nooit meer dronken wezen" altijd bijblijven als een kostelijk nummer. Limburgers kunnen 'zingen als beste. Dat is een typische eigenschap van alle Zuiderlingen. De tenor H. M. Doorman, geboren Sittard, maar nu Zaandammer, liet ons genieten van zijn goede stem in een aantal aria's en liederen van Mozart, Handel en Grieg. Hij hoede zich echter vóór het instuderen van Averken, die bóven zijn macht gaan. Na de pauze was het de beurt aan de toneelvereniging Z.V.T., die een verant woorde opvoering van de eenacter „Driftkop" van Tsechov te zien gaf. Een, compliment aan de spelers, die zich kranig weerden in dit aardige stuk. Daarna volgde hét bal. „The Moon light Players" o.l.v. Jan de Roeck ver staan het vak om een goede stemming te handhaven. Mede dank zij hun goed verzorgde dansmuziek zullen de aan- Avezigen een dankbare herinnering aan deze vrolijke carnavalsavond bewaren. "N 31. Toen het flink donker Avas en dat Avas het die nacht, omdat het juist nieu we maan Avas geweest, kropen Piet Pot lood en Jimmy weer in de Witte En gel. Jimmy achter het stuur en Piet naast hem met de opdracht zo scherp mogelijk uit z'n ogen te kijken. Jimmy koos een fonkelende ster uit en besloot deze goed in de gaten te houden. Hij had aan de man van de benzinepomp gevraagd, hoe de toestand van de Aveg Avas en of hij erg bochtig Avas. Nee. heer, had de man gezegd. De Aveg is vrij goed en hij wordt aangegeven door witte paaltjes voor zover deze niet on der het zand zijn gestoven. Er zitten wel een paar kronkelingen in en een paar. maal zult u de bedding van een opge droogde beek passeren. Hoeveel keren, had Jimmy toen gevraagd. Dee man had even nagedacht en toen had hij geant woord: „Viermaal heer". Met gedoofde lampen verlieten Jimmy en Piet Pot lood de oase. Het duurde even voordat hun ogen voldoende aan de duisternis gewend waren. Het was flink donker, maar toch yiel het Avel mee, „In elk ge val verwachten de kerels niet, dat wij helemaal zonder licht komen aanzet ten", zei Jimmy tegen zijn metgezel, „Zij denken niet anders dan dat wij met volle lichten zullen rijden en er is dus alle kans, dat wij hèn en niet zij óns overvallen". Piet Potlood knikte. Helemaal in zijn knollentuin was hij niet. maar hij besloot maar volledig op Jimmy te vertrouwen. Zonder ijsbaan De baan van deze vereniging lag bij De baan van deze vereniging lag r.abij de Prins Bernhardbrug. Ook deze baan heeft men echter onlangs moeten ontruimen in verband met de Aveg- doortrekking aldaar. Besprekingen zijn echter gaande met B. en W. van Zaandam over een nieuw ijsterrein. De vereniging, die in 1923 426 leden had. en in 1946 180, telt nu ruim 300 trouwe leden. Het bestuur ziet er thans als volgt uit: G. Hofman, voorzitter: P. Engels, vice-voorzitter; W. Molenaar, secreta ris; D. Stolp, tweede secretaris; P. v. d. Wardt, penningmeester; K. de Groot, tweede penningmeester: bestuurders: J. Ronius, P. Onrust. *D. Stolp Sr. A. Móoij. J. de Graaf. H. Smit en J. Koene Ere-leden zijn: T. Gorter (oprichter! J. de Vries (30 jaar bestuurslid!W. Prins (23 jaar bestuurslid) cn A. de Ridder (22 jaar bestuurslid). Zaterdagmiddag zal de ijsclub ,.'t Kalf" in „Ons Aller Belang" om half drie een receptie houden, 's Avonds zal er in de recreatiezaal van Albert Heijn een feestavond worden gehouden oorier de titel „Lachvitaminen". verzorgd door het Cabaret Variété „Luna". De aanwezigen, die dit wensen zullen na afloop met MEA-bussen thuis worden gebracht. De heer S. Meereboer jubileerde Veertig jaar bij de P.T.T. ZAANDAM. De heer S. Meere boer. Pieter Pauwstraat 42, besteller van de Zaandamse P.T.T., herdacht j.l. Maandag het feit, dat hij veertig jaar lang bij Tante Pos werkzaam Avas. Inplaats dat hij, zoals gebruikelijk, zijn grote brieventas op de sterke rug zwaaide, stak hij 's morgens in de Zon dagse kleren, om zijn directeur, de heer J, H. Schiermeyer en de heer Krook naar behoren te kunnen ontvangen. Tegen een uur of tien kwamen deze laatsten de-jubilaris in de feestelijk met bloemen versierde woning hartelijk gelukwensen met deze belangrijke myl- paal. Naast Avelgemeende toespraken vergaten zij natuurlijk niet hun blijken A'an Avaardering in de vorm-van een enveloppe met inhoud te overhandigen. Van de firma Hille ontving de jubi laris, A'anwege zyn steeds trouwe plichtsbetrachting en stipte bezorging een fraaie asbak met enige dozen siga retten. Voor de heer Meereboer betekende het ondanks zijn' gezapige rust in de leunstoel, toch een drukke dag. "Want alle collega's èn chefs, die zich naar hun Averk begaven Avipten eerst even aan bij de jubilaris, een bezoek dat des avonds nog eens herhaald werd. Lipleescursus van de slecht horenden gesplitst ZAANDAM. Maandagavond kwam de afdeling Zaanstreek van de Vereni ging van Slechthorenden in „De Kar- seboom" in jaarvergadering bijeen. De presidente, mej. Avis, kon in haar openingswoord een flink aantal belang stellenden verwelkomen. Het jaarver slag van de secretaresse, nvw de Wolf Van Os Averd onder dankzegging goed gekeurd. De penningmeesteresse mevr. HaanMijnders Avees er in haar verslag op dat het ledental iets teruggelopen was. Door tAvee giften tot een bedrag van f 125 was het echter toch nog ge lukt een klein saldo over te houden. Bij de bestuursverkiezing Averden me vrouw de Wolf, mej. Avis en de heer Bakker herkozen. De lipleescursus. Avelke onder leiding A'an mej. Eldik, lerares aan de S. H. School te Amster dam Avordt gegeven, verloopt uitste kend. Er zijn inmiddels twee cursisten bijgekomen, waardoor een totaal van tien is bereikt. Besloten werd de cursus te splitsen in een cursus voor gevor derden en voor beginnelingen. Er be staat dus nog gelegenheid zich voor de cursus te melden. Dank werd gebracht aan de heer en mevrouw Munnik. die hun woonkamer steeds beschikbaar stellen voor deze cursus. Besloten werd f 25 uit te trekken voor het Rampen fonds. Na afloop van de vergadering Averden door enkele leden gedichten voorgelezen, hetgeen zeer gewaardeerd Averd. De volgende bijeenkomst werd bepaald op 9 Maart, eveneens in „De Karseboom". Filmavond voor „Stationskwartier" ZAANDAM. De leden van de Buurtvereniging „StationskAvartier" hebben Maandagavond kunnen genie ten \'2n een prima filmavond, die on der auspiciën van de Zaanse Smalfilm liga werd gegeven. Operateur Kaper liet A'oor de pauze een aantal opnamen zien van het prachtige bergenlandschap in Zwitserland, waar de eeuwige sneeuw schittert in het zonlicht. Na de pauze volgde dan de hoofdfilm „Scher ven", een rolprent, die zich gedeeltelijk afspeelt in de Zaanstreek en waarin de rollen vervuld Avorden door Zaankan ters. Afgezien van het enigszins afge- iB'agde thema, dat een beetje sentimen teel aandoet heeft deze film' een bijzon dere sfeer en kan de inhoud toch als een waarschuwing dienen voor on ervaren jonge vrouwen, die zich docrr mooie praatjes, zeilboten en auto's la ten verleiden. Bewondering hebben Avy voor de spelers, die het van de expres sie alleen moeten hebben. Want het is een geluidloze film. Donateur H. Bakker, D. Baxslraat 14, Zaandam. EERSTE RIT VOORJAARS COMPETITIE. Zondag is een begin gemaakt met deze competitie. Het weer Avas echt winters, de bomen zaten onder de rijp en de mist die aanvankelijk trachtte dc boel in de Avar te gooien, trok le gen 10 uur geheel op. De renners had den zich door de Avinter niet laten af schrikken en ruim 30 renners versche nen aan de start. De A-klassen die 36 km hadden af te leggen bleven geza menlijk bij elkaar totdat Cor Bakker cn Kwantes zich los maakten. Brugge- kamp. die goed volgde moest ten slot te toch terug, evenals Ed Koeman. Ouke Dral en Siebeling deden ook nog verwoede pogingen om bij te komen, maar Bakker zette met Klaas Kwantes fel door. In de sprint, won Cor Bakker. Bij de B-klassers Avas het Henk Bas die de 24 kin-rit voor zich opeiste door J. v. rl. Linde en Piet Vermast op de streep le kloppen. Een zeer fraaie sprint van de B-klassers. In de C-klas- se kwam Constant prachtig naar vo ren in de 12 kmrit. Hij Avon royaal van A. Hooyschuur: een goede 3e was hel. nieuwe lid J. Schipper. De uitslag luidt als volgt: A-klasse 36 km: 1 Cor Bakker 57.40 1 punten, 2 K. Kwantes 3 punten. 3 J. Bruggekamp 2 punten. 4 E. Koeman 1 punt. 5 O. Dral. 6 N. Siebeling. B-klasse 24 km: 1 H. Bas 46-12 4 pun ten. 2 J. A'. d. Linde 3 punten. 3 P. Vermast 2 punten. 4 G. Schoen 1 punt, 5 Jac. de Vries. 6 J. Vennik, 7 P. Nev- zing. 8 C. Siebeling. 9 Y. v. d. Stadt, 10 A. Deumers- C-klasse, 12 km: 1 J- Constant. 24.16 4 punten. 2 A. Hooyschuur 3 punten. 3 J. Schipper 2 punten, 4 P. Waal 1 nunt. 5 C. Bakker. 6 P. Molenaar. 7 J. Koov, 8 C. Mulder, 9 C. Eikeboom. VOOR ZONDAG. Zondag a.s- 2e rit voor.iaarscompeti- tie vor A-, B- en C-klassers over 4, 3 en 2 ronden. Maandag 10 uur Heeren huis. GENT—IEPEREN BELGIë). Voor de Avegwedstriid in België voor amateurs op Zondag 8 Maart bestaat gelegenheid in te schrijven bij E. J. Lammers, Pijnakerstraat 16, boven Amsterdam. ROUTE DE FRANCE. De etappe Avedstriid in Frankrijk de Route de France \>oor amateurs zal in 1953 Aveder Avorden verreden. De KNWU heeft uit Frankriik een uitno diging ontvangen voor een Nederland se ploeg. Amateurs die voor deze Aved- stri.jd in aanmerking Avillen komen die nen dat schriftelijk kenbaar te maken aan de Sportcommissie van de KNWU. Secr. Nieuwe Uitleg 15, Den Haag. ONS JAARFEEST. Zaterdag 21 Februari zal in het Feestgebouw „Ons Huis" ons jaarfeest worden gehouden- Op deze avond zul len le klas artisten hun medewerking verlenen. Het gezelschap van Frans Dumée versterkt met Miss Corsita, E\'elyn Leythe. en de accordeon-kam pioen A'an Europa Addy Kleingeld zullen ons zeker A'ermaken. Wij reke nen er op dat alle DTS-ers op deze avond present zullen zijn. Degenen die nog niet in het bezit ziin van kaarten, kunnen deze afhalen bij Cornelisse. Prinsenstraat 52 tegen de prijs van f 1.50 per stuk. CLUBAVOND. Woensdag is er natuurlijk weer club avond bij Tump v. d. Bas. Voor mooie prijzen Avordt gezorgd. Zegt het voort! BESTUURSVERGADERING. Woensdag a.s. voor de clubavond ver gadering met agendapunt ons Jaar feest. Aanvang 7-30 uur. VERGUNNING. Van de burgemeester A'an Wijde Wor- mer mochten wij voor het seizoen 1953 vergunning ontvangen voor het hou den A'an onze clubritten. Deze A'ergun- ning houdt in dat Avij wielrenners zor gen dat er uiterst rechts gereden moet worden. Wij zorgen dat het de bur gers ook mogeliik is dat zii zich op de Aveg bevinden. De renners vloeken of schreeuwen nooit tijdens de rit, maar gedragen zich als echte sportiongens. Als wij deze punten goed onthouden, zullen Avij met plezier en vreugde onze Avielersport kunnen beoefenen. DTS- ers het bestuur rekent op aller mede- Averking. kwaadAvilligen zullen streng worden gestraft. Biljarten in café Lammes Voorwedstrijden 4 50 tot 7 ZAANDAM. In café „Lammes" van de heer Havik werd Maandagavond een begin gemaakt met de voorwed strijden biljarten, moyenne 4,50 tot 7. Er Averd deze eerste avond geen bij zondere prestatie geleverd. Slechts May speelde een goede partij tegen Huitema, welke partij May met een gemiddelde van 9,52 beëindigde. Spannend ging het toe in de partij Van Slooten tegen Kok. De Wormerveerder Kok maakte de .overigens niet op hoog peil staande wedstrijd met een serie van twintig uit. In de nastoot gelukte het Van Slooten de resterende twee caramboles te ma ken. zodat het in remise eindigde. Poot jes begon z'n eerste partij ook slecht, doch herstelde zich later. De uitslagen Avaren: van Slooten 200 49 25 4,08 Kok 200 49 20 4,08 May 200 21 38 9.52 i. Huitema 77 21 15 3,66 Pootjes Sr. DM 37 24 4,62 de Bruin 200 37 18 5,40 Kok 163 44 17 3,70 Huitema 200 44 17 4,54 van Slooten 115 27 21 4,25 Pootjes Sr. 200 27 25 7.40 May 191 56 22 3.41 de Bruin 200 56 13 3,57

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2