Motie aan de K.N.A.U. Nederland -J oego-Slavië in Apeldoorn D.T.T.C. behield haar 2 punten voorsprong O.S. niet in Melbourne? SPORT Dinsdag 17 Februari 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Tweede blad Gerommel in district-Oost over nieuwe Arnhemse vereniging (Van onze sportcorrespondent) Reeds geruime tyd rommelt het een beetje In de gelederen van het district Oost van de K.N.A.U. Dit geluid komt uit de Arnhemse hoek, waarin men bezwaren maakt tegen de wyze waarop de vereniging „Sialvo" te Arnhem in het leven is geroepen. Tijdens de jaarvergadering in hotel Van Gytenbeek te Zwolle, dienden de verenigingen De Kometen, Esca, Udi, Politiesportvereniging Arnhem en Swift een motie in, welke het royement vroeg van de vroegere districtstrainer, de heer A. W. L. Wiebenga, oud-voorzitter van De Kometen en thans voorzitter van het nieuwe Sialvo. Tegen het toelaten van deze nieuwe loot aan de athletiekstam had men geen bezwaar, maar wel tegen de heer Wiebenga, die er naar gestreefd zou hebben, op onoirbare wyze, de „room" van genoemde verenigingen te scheppen, daarbij misbruik makend van zyn positie van districtstrainer. Het bestuur achtte deze motie, die uitvoerig werd toegelicht door de voorzitter van Esca, de heer J. de Groot, en later nog door de huidige voorzitter van De Kometen, de heer H. Boer. te sterk en het stelde voor, de redactie er van zodanig te wijzigen, dat het Uniebestuur wordt aange spoord spoed te maken met het on derzoek in deze kwestie, die in Juli van het vorig jaar reeds aan de orde is gesteld. Toen werd het royement van de heer Bouwmeester gevraagd, die leden van Esca zou hebben „be werkt'' hun club te verlaten, hetgeen in het reglement wordt aangemerkt als „wangedrag"'. Het Uniebestuur heeft evenwel nog steeds niets van zich laten horen, welke houding thans ook door het districtsbestuur werd ge laakt. Een motie, in de zin van een aandringen op spoedige behandeling van deze onverkwikkelijke zaak. werd zonder stemming aangenomen, even wel niet zonder eerst de heer Wieben ga gelegenheid gegeven te hebben in een gloedvol betoog zich te hebben verweerd. Hij wees er op, dat hij bij het begin van de „praatjes"' twee jaar geleden direct gepoogd heeft deze te gen te spreken door lid te worden van al dè betrokken verenigingen. Maai de ontevredenheid van een aantal leden over de gang van zaken in hun clubs deed hen uittreden en om hen niet in de steek te laten, nam de heer Wiebenga de leiding van de nieuw ge stichte club op zich. Zee terecht onzes inziens is deze zaak thans verwezen naar het Uniebestuur, opdat zo spoe dig mogelijk een uitspraak kan worden gedaan, die de geschokte gemoederen in de Arnhemse hoek weer tot rust zal brengen. Ook prettige dingen. Er gebeurden ook prettige dingen tijdens deze jaarvergadering, hoewel opgemerkt dient te worden, dat ook de onverkwikkelijke materie door de verschillende sprekers zeer correct werd behandeld. De vroegere Apel- doornse Athlet.iek Kring heeft nog een spaarpotje en daaruit heeft zij twee grote wisselbekers gekocht, die door de heer J. E. Aberson uit Apel doorn ter beschikking van het district Oost werden gesteld om elk jaar uit Voetbaltournooi om wereldtitel Eliminatie 5 Juni 1 April en Onder voorzitterschap van de Zwit ser Ernst Thommen is het organisatie comité voor het wereldkampioenschap voetbal, waarvan het eindtornooi in 1951 in Zwitserland wordt gehouden, in Crans byeen geweest. Als leden van het comité werd aan de besprekingen deelgenomen door de heren K. J. J. Lotsy (Ned.), Barassi (It.), Rous (Groot Brittannië), Bergerus (Zweden) en Wiederkehr (Zwitserl.). Bepaald werd, dat de wedstrijden in de eliminatieronden gespeeld moeten worden tussen 5 Juni 1953 en 1 April 1954. In de perioden 1 April 195415 Juni 1954 en 5 Juli 19545 Aug. 1954 zullen door de landen, die zich dan inmiddels voor de eindronden hebben geplaatst geen internationale wedstrij den mogen worden gespeeld zonder toestemming van de Fifa. Van de 40 binnengekomen aanmel dingen werden de inschrijvingen van India, Peru en Vietnam niet geaccep teerd aangezien daarbij niet van de daartoe bestemde formulieren was ge bruik gemaakt. Eventueel zullen de aanmeldingen van deze drie landen alsnog worden aanvaard, wanneer het bestuur van de Fifa daartoe een aan beveling verstrekt. De loting voor de groepen van de eliminatieronden had het volgende re sultaat: Groep 1 (1 land kwalificeert zich voor het eindtornooi): Duitsland, Noorwegen, Saar. Groep 2 (1 land kwalificeert zich) België, Finland, Zweden. Groep 3 (2 landen kwalifice ren zich): Engeland, Schotland, Noord- ierland, Wales. Uit elk der volgende groepen zal zich 1 land voor het eind tornooi kwalificeren: Groep 4: Ierse Vrijstaat, Frankrijk, Luxemburg. Groep 5: Oostenrijk, Portugal. Groep 6: Spanje, Turkije. Groep 7: Hongarije, Polen. Groep 8: Bulgarije, Roemenië, Tsjechoslowakije. Groep 9: Egypte, Italië. Groep 10: Griekenland, Israël, Zuid-Slavïë. Groep 11: Haiti, Mexico, Verenigde Staten. Groep 12: Brazilië, Chili. Groep 13: China, Korea, Japan. Uruquay, als titelhouder, en Zwitser land als organiserend land, zullen zon der voorwedstrijden in het eindtor nooi, waaraan dus 16 landen deelne men, worden geplaatst. te reiken aan die athleet en athlete- die de beste prestatie leveren. Voor 1952 waren dit de heer J. Leenders van D.W.S. (100 meter in 11 sec.) en mevr. M. Gerrits—Elferink van Z.A.C. (speerwerpen 36.28 meter). In het bestuur werden herkozen de heren W. Peters, Zwolle, A. Nieuwen- huis, Apeldoorn en K. Gezel, Nijme gen. In de districts T.C. werd de heer H. van Asselt, Loenen, als secretaris vervangen door de heer J. H. Leuve- rink, Doetinchem. In de plaats van de heer Ph. Klaassen, Arnhem, werd de Internationaal cricket programma De internationale cricketwedstrijd NederlandAustralië zal op Donder dag 16 Juli a.s. gespeeld worden op het terrein van de Haagse Cricketclub te Den Haag. Van 1 tot en met 9 Augustus maakt een elftal van de MCC een reis door ons land. Het volgende programma is samengesteld: Zaterdag 1 en Zondag 2 Aug.: HCC—MCC, terrein Haagse Cricket Club te Den Haag; Maandag 3 en Dinsdag 4 Aug.: Flamingo's MCC, terrein PW te Enschede; Don derdag 6 Aug. NCB-elftal—MCC te Amsterdam, terrein VRA; Zaterdag 8 en Zondag 9 Aug.: Nederlands elftal— MCC te Haarlem, terrein Rood en Wit. In verband met het overladen pro gramma, werd in onderling overleg bepaald, dat de 25ste tour van de Free Foresters in 1954 zal plaatsvinden. De Flamingo's toeren dit komend seizoen door Engeland van Dinsdag 11 Augustus tot en met Zaterdag 22 Augustus. Onder meer zal een wed strijd tegen de MCC op Lord's ge peeld worden. heer H. W. Buitenhuis, trainer van De Kometen, in de T.C. opgenomen, ter wijl herkozen werden de heren VI. Peters, Zwolle, B. H. Jonker, Deven ter en H. Dirkse, Wageningen. Behalve landemvedstrijd ook nog demonstratie Tafeltennis-gebeurtenis van allereerste rang De interland-tafeltenniswedstryd Ne derlandYoego-Slavië, die, zoals men weet Vrydag 20 Februari in het nood gebouw van De Byenkorf zal worden gespeeld heeft de belangstelling van sportminnend Apeldoorn en terecht, want nog nimmer is het voorgekomen, dat een officiële landenwedstryd, in welke tak van sport ook, in onze plaats kon worden gespeeld. Het wekt dan ook geen verwondering, dat de commissie van voorbereiding veel medewerking heeft ondervonden, zo wel van Gemeentelijke als burger lijke organen en particulieren. Zo is intussen de Dienst der Ge meentewerken begonnen met de bouw van de tribunes in het noodgebouw van De Bijenkorf, zodat deze komen de Vrijdag sterke gelijkenis zal ver tonen met een sporthal, waaraan Apeldoorn zo dringend behoefte heeft. Gezien het te verwachten grote aan tal toeschouwers was het plaatsen, van tribunes noodzakelijk. Men zal de wedstrijden nu op elke plaats in het gebouw duidelijk kunnen volgen. Prettig is het, dat tal van autoriteiten reeds gevolg hebben ge geven aan de uitnodiging tot het bij wonen van de wedstrijd. Zo zal bijv. aanwezig zijn de Yoego-Slavische zaakgelastigde in Den Haag, dr Smil- janic en diens echtgenote benevens de handelsattaché der Yoego-Slavische legatie. Vrijdagmiddag om 4 uur wacht spelers en officials een offi ciële ontvangst door het Gemeente bestuur in The Corner. Het is jam mer, dat de burgemeester, wegens ziekte, waarschijnlijk verstek zal moeten laten gaan. Zo mogelijk zal de heer N. Hogendoorn des avonds een radio-reportage verzorgen, wel een bewijs, dat men aan deze ontmoeting grote waarde hecht. Behalve de lan- denwedstrijd, zullen na afloop de Yoego-Slavische spelers, t.w. Haran- gozo en Dolinar nog een demonstratie verzorgen als waardig sluitstuk van een gebeurtenis, waarvan door het gebrek aan zaalruimte het noodge- Priem Rosenberg start met Matchless De bekende wedstrijdrijder Priem Rosenberg, die in 1952 o.m. het be trouwbaarheids-kampioenschap van Nederland voor motorrijwielen op zijn naam wist te brengen, heeft besloten gedurende het komende wedstrijdsei zoen met Matchless te starten. Zowel in alle snelheidswedstrijden als betrouwbaarheidsritten, die in ons land zullen worden verreden, zal Ro senberg met een Matchless aan de start verschijnen. Voor snelheidswed strijden zal voor hem een Matchless 500 cc Twin Racer beschikbaar zijn, terwijl hij de betrouwbaarheidsritten met 500 cc eencylinder kopklepper zal verrijden. De Matchless wedstrijd- ploeg voor 1953 zal dientengevolge pis volgt zijn samengesteld. Voor snelheidswedstrijden: Priem Rosenberg, Lou Simons en Henk Ste- man. Deze zullen rijden op een Match less 500 cc Twin Racer. Voor betrouwbaarheidsritten: Priem Rosenberg en Frans Vos. Voor terreinwedstrijden: Frans Bau- doin, terreinkampioen 1951, Joop van Heulekom en Ab. Koning. De betrouwbaarheidsritten en ter rein-wedstrijden zullen door genoem de rijders met een Matchless 500 cc eencylinder kopklepper worden ver reden. bouw van de Bijenkorf gaat spoedig verdwijnen een reprise, althans voorlopig, niet te verwachten is. Liefhebbers van goede en op hoog internationaal peil staande sport zul len, naar wij mogen veronderstellen, Vrijdag a.s. een gebeurtenis mee maken van de allereerste rang. Wij Nederland-Frankrijk of Frankrijk-Nederland In verband met een suggestie van Nederlandse zijde om de door de Franse Voetbalfederatie ten bate van de noodgebieden voorgestelde landen- wedstrijd FrankrijkNederland in Ne derland te doen spelen in plaats van te Parijs, heeft de heer Henri Delau- nay, secretaris-generaal van de Franse Federatie verklaard, dat zulks, wat Frankrijk betreft, zeer wel mogelijk zou zijn. Noch het bestuur van de federatie, noch de keuzecommissie, noch de club die spelers zouden moe ten afstaan, hebben hiertegen be zwaar. Ongetwijfeld zou de recette te Am sterdam hoger worden dan te Parijs, waar men, zo verklaarde de heer De- launav. op niet meer dan 12 millioen francs (ongeveer 125.000 gulden) mag hopen. Maar een definitief besluit zal pas genomen kunnen worden nadat het bestuur van de K.N.V.B., dat dezer dagen vergadert, zich met presieze voorstellen tot de Franse federatie zal hebben gewend. Men houdt in Frankrijk nog altijd rekening met de 12e Maart als dag voor deze ontmoeting. Mocht het niet mogelijk zijn. om welke reden dan ook, een officiële landenwedstryd te organiseren, dan zou de Franse fede ratie trachten op 12 Maart te Parijs een match te laten spelen tussen een Franse selectïeploeg en een elftal van buiten Nederland werkzame Neder landse profs. Timmermans zou zich met de samen stelling van dit Nederlandse beroeps elftal belasten en hiervoor cok een beroep doen op De Munck, die voor een Duitse en op Wilkes, die voor een Italiaanse ploeg uitkomt. mogen hier tevens nog bij memoreren, dat ook de tafeltennissers meeleven met onze getroffen landgenoten; de netto-opbrengst gaat naar het Natio nale Rampenfonds. Teneinde even tuele teleurstellingen te voorkomen is het aanbevelenswaardig zich tijdig te verzekeren van toegangsbewijzen, aangezien niet kan worden gegaran deerd, dat deze op de wedstrijddag nog voorradig zullen zijn. Tafeltenniscompetitie vordert goed Door zege op T.A.O Ondanks het feit, dat de tafel tenniscompetitie in verband met de nationale ramp een week heeft stil gestaan, heeft deze over het algemeen een vlot verloop, zodat over enige weken naar alle waarschijnlijkheid de eerste kampioenen bekend zullen zyn. In de eerste klasse gaat de strijd om het kampioenschap alleen nog tussen het Deventer D.T.T.C. en het Henge lose Vitesse. D.T.T.C. behield haar twee punten voorsprong door een moeizame zege op T.A.O. in een wed strijd vol spanning. Hooghwinkel en Werger boekten ieder twee overwin ningen en Ruitenbeek bleef zelfs on geslagen. Bij T.A.O. kwam Berkouwer twee maal tot winst en het dubbelspel werd eveneens door de Apeldoorners gewonnen. De eindstand 73 voor D.T.T.C. mocht dan geflatteerd heten, doch was niettemin volkomen verdiend. Swift en Vitesse 2 speel den een kleurloze wedstrijd, die ein digde in een zege voor Swift, dat het minst slecht speelde. Alleen Schreurs bleef beneden de maat door zowel van Luisman als van Dimmendaal te verliezen. Uitslag 7—3. Ook S.O.A. legde weer eens beslag op de beide punten en stuurde Swift 2 met lege handen naar Deventer terug. Met drie winstpartijen had Weste rink weer een belangrijk aandeel in de zege. want Epping en invaller Smalbraak smaakten slechts eenmaal het zoet der victorie. Het dubbelspel bracht S.O.A. tenslotte In veilige haven. De wedstrijd VitesseS.R.G.A. werd uitgesteld. T.A.O. H AFGEZAKT. In de tweede klasse A won D.T.T.C. 2 in Apeldoorn met 10—0 van T.A.O. 2, dat na goede resultaten in de eerste competitiehelft danig is afgezakt. S.O.A. 2. dat ook nog kansen op de titel heeft, deed goed werk door Apel doorn in eigen huis met 82 te klop pen. D.T.T.C. 4 won van het zwakke De Hoven, dat nu wel heel erg in de verdrukking is gekomen. In de tweede klasse B viel een grote verrassing te noteren. Het lei dende Sprenger kon het nl. tegen een geestdriftig T.A.O. 3 niet bolwerken cn trok met 64 aan het kortste eind. Door dit onverwachte resultaat is Gelvandria, dat tegen D.T.T.C. 3 geen fout maakte, weer aan het hoofd van de ranglijst gekomen en heeft nu de beste kansen op de titel. In Zutphen won St Walburgis ge makkelijk van Apeldoorn 2. waardoor de positie van laatstgenoemd team vrijwel hopeloos is geworden. De wedstrijd tussen N.A.C. en Swift 3 tenslotte, w van alle belang ont bloot. De Deventernaren wonnen met 7—3. De uitslagen van de overige par tijen zijn: 2e klasse A: TAO 2—DTTC 2 0—10; DTTC 4—de Hove; 7—3; Apel doorn—SOA 2 2—8; Helios—SRGA 2 uitgesteld. 2e klasse B: Gelvandria—DTTC 3 7—3; NAC—Swift 3 3—7; St Walburgis —Apeldoorn 2 10—0; TAO 3—Sprenger 64. 3e klasse A; Roskam—SOA 7 1—9; DOSSOA 5 91; SOA 3Apeldoorn 3 9—1; NAC 3—DOS 3—7; DOS 3— SOA 7 4—6. 3e klasse B: SVPA—Nw. Veldzicht 46; Providentia 2Gelvandria 2 55; DOS 2PTT 55; Nw. VeldzichtNAC 2 7—3; SVPA—Gelvandria 2 8—2. 4e klasse A: Providentia 6—SOA 8 64; Roskam 2—Nw. Veldzicht 2 10-0; Talens—Nedcos 8—2; SOA 13—Apel doorn 6 91. 4e klasse B: SOA 18—SOA 9 3—7; Bakkenes—PTT 2 7—3; Olda—Talens 2 6—4; Nedcos 2—SOA 18 8—2; Talens 2 —Sprenger 3 1—9; PTT 2—SOA 9 46; SOA 14Bakkenes 19. 4e klasse C: GWA—SOA 16 10—0; SVPA 2—Roskam 4 8—2; PTT 3— Bakkenes 2 2—8: Bakkenes 2—GWA 3—7; PTT 3—SVPA 2 10—0;Talens 3 —SOA 10 1—9. 4e klasse D: Bakkenes 3—Gelvan dria 3 64; Providentia 4—PTT 4 10—0, Apeldoorn 4—SOA 15 9—1; PTT 4— Bakkenes 3 0—10; SOA 11—Apeldoorn 4 3—7; Gelvandria 3—SOA 15 7—3. 4e klasse E: Gelvandria 4—Provi dentia 3 010; Providentia 7Apel doorn 5 64; SOA 17Gelvandria 4 2—8; Providentia 3—Bakkenes 4 82. Indoorkami in ïpioenschappe de V.S. Tijdens voor 17.000 toeschouwers in Madison Square Garden te New York gehouden Amerikaanse indoorkampi oenschappen heeft Harrison Dillhrd voor het zevende achtereenvolgende jaar de 60 yards horden gewonnen, dit maal in 7.3 sec. John Haines klopte op de 60 yards in 6.2 sec. Andy Stanfield. Heinz Ulzheimer (Did.) bracht de 1000 yards in 2 min. 09.4 op zijn naam en Fred Dwyer behaalde in 4 min. 12.4 sec. op de mijl de zege. De 600 yards leverde een spannende strijd op tus sen Mal Whitfield, Ollie Sax en Regi nald Pearman. waarbij voor alle drie lopers dezelfde tijd van 1 min. 10.4 werd afgedrukt. De jury van aankomst wees Whitfield als winnaar aan. Gour- dine werd eerste bij het verspringen met 7.55 meter. Hall nam het hoog springen met 2.05 meter voov zijn re kening en Bob Richards had bij het polsstokhoogspringen met 4.58 meter het meeste succes. Parry Obrien won het kogelstoten met 17.05 meter. Patty won Franse tennistitel De finale van het heren-enkelspel van de internationale tenniskampioen schappen van Frankrijk op overdekte banen werd gewonnen door de Ame rikaan Budge Patty, die met 6—3, 46, 75, 64 zijn landgenoot Arthur Larsen sloeg. De finale van het dames-enkelspel leverde een overwinning op voor de Britse Susan Partridge, die in twee sets (86, 75) Suzanne Schmidt (Fr.) klopte. De Denen Nielsen en Ulrich won nen de finale heren-dubbelspel. Zij sloegen de Amerikanen Larsen en Pat ty met 63, 36, 57, 7o, 63. Ann Shilcock en Marcel Bernard wonnen het gemengd dubbelspel. In de finale sloeg het Brits-Franse paar Jean Claude Molinari en Ginette Bu- caille (Fr.) met 63, 75. Jacqueline Kermina en Myrtïl Dubois (Fr.) brach ten het dames-dubbelspel op haar naam door een walk-over op Jean Rinkel- Quertier en Susan Partridge (G.-B.). Jean Rinkel moest wegens een in de halve finales van het enkelspel opge lopen blessure zich terugtrekken. Naar veler mening in de Engelse hoofdstad ziet het er naar uit dat Melbourne de Spelen van 1956 zal ver liezen. De jongste verklaringen van Avery Brundage over de moeilijk heden in Australië leggen zy uit als een bewijs dat Melbourne „geteld, ge wogen en te licht bevonden" is. Evenwel heeft Avery Brundage het niet alleen voor het zeggen. De andere leden van het bestuur van het I.O.C. hebben ook recht van spreken. En tenslotte zal men moeten afwach ten hoe" de leden van het I.O.C. zul len reageren op de voorstellen welke het bestuur hun eventueel zal voor leggen. Een vrij groot aantal van deze leden is er nooit erg op gebrand ge weest de Spelen in Australië te hou den. Zij hebben in eerste aanleg voor Melbourne gestemd uit overwegingen van billijkheid, omdat zij meenden dat het tijd werd dat de organisatie van de Spelen, het grootste sportgebeuren ter wereld, aan een land buiten Europa en Noord-Amerika werd ge gund. Als de Australiërs de spelen kwijt raken, zo redeneren velen in Londen dan hebben ze dat aan zichzelf te wijten. Zij hebben nooit iedereen er van kunnen overtuigen dat de hele natie als een man achter de spelen staat. Intussen zullen tal van leden van het I.O.C. waarschijnlijk de kans aan grijpen om de Spelen in 1956 naar elders te verplaatsen. Australië is nooit een populaire keus geweest, in verband met de hoge uitzendkosten en het feit dat de Spe len in December zouden worden ge houden. Brussel zou wellicht de beste kans maken van de steden die volkomen in staat zijn de Spelen te organiseren, vooral omdat Rome meer geïnteres seerd schijnt te zijn voor de Spelen in 1960, dan voor die in 1956. Buiten Europa komen Mexico City, Tokio, Buenos Aires en Rio de Janeiro in aanmerking. De 17 April a.s. in Mexico City aanvangende zitting van het I.O.C. belooft zeer belangrijk te worden. Z.-Vel. Jachtvereniging naar Arnhem De juniorenwedslrijd van de Zuid- veluwse Jachtvereniging wordt niet, zoals aanvankelijk in de bedoeling lag. op het landgoed De Ginkel' bij Ede verreden, maar op het terrein van het Openluchtmuseum op de Water berg bij Arnhem. Deze wedstrijd zal bestaan uit een cross country ter lengte van 1500 m uitsluitend met ter reinmoeilijkheden. en een springcon cours met zeven hindernissen tot een maximale hoogte van 0.70 m. Daarnaast worden verreden voor minder gevorderde ruiters en amazo nes een cross country over 1800 m met eenvoudige hindernissen, alsmede een dressuurproef en springconcours voor gevorderden, zulks als training voor hen, die ingeschreven hebben voor de Prix Caprilli, die 28 Februari in Den Haag verreden wordt. Bridgekampioenschap van Nederland In de parenwedstrijd meesterklasse van de Nederlandse Bridgebond, die in Utrecht is voortgezet, siaan in de A- groep nog bovenaan de gebr. Kaiser, Amsterdam, met 388 punten. Op de tweede plaats staan mr Nypels en Van der Werf, Den Haag met 376 punten. In de B-groep staan op de eerste plaats Eikendal met Wynans. Heerlen en op de tweede plaats Van Buren met De Langen, Rotterdam. Wacker sparringpartner voor Nederlands elftal Woensdag 8 April zal het voorlopig Nederlands elftal voor de wedstrijd Nederland—België op 19 April in Am sterdam een oefenwedstrijd spelen tegen de Oostenrijkse eerste klasser Wacker in het Feijenoord Stadion. Deens elftal voor 7 Maart Voor de wedstrijd NederlandDene marken, welke Zaterdag 7 Maart in het Feijenoordstadion te Rotterdam ten bate van het Nationale Rampen fonds wordt gespeeld, is het Deense elftal als volgt samengesteld; Doel: Joergen Johansen (K.B.) Achter: Erik Koeppen (K.B.) en Svend Nielsen (B 93). Midden: Erik Terkelsen (Esbjerg), Chr. Broeger (A.B.) en Joergen Olesen (A.G.F.) Voor: Erik Nielsen (O.B.), Poul Erik Pedersen (Koege), Per Jensen (K.B.), Aage Rou Jensen (A.G.F.) en Holger Seebach (A.B.) Reserves: Willy Andreasen (1903) en Carl Holm (1903). Dit is hetzelfde elftal, als dat welk in November met 1—3 van Noorwegen verloor. Alleen de 20-jarige Erik Niel sen vervangt Sören Andersen op de rechtsbuitenplaats. Hij is de enige debutant. Kruyver en Brunt gaan naar Parijs en Keulen Namens het bestuur van de K.N.V.B. zullen de heren G. Kruyver en L. Brunt ziph nog deze week naar Parijs begeven teneinde besprekingen te voe ren met het bestuur van de Franse voetbalbond over een eventuele wed strijd tussen beide landen ten bate van het Nationaal Rampenfonds. Zij zullen tevens naar Keulen reizen voor besprekingen met de Duitse voetbal bond over de door deze organisatie aangeboden hulp. VAN HIER EN DAAR De afdeling Noord-Holland van de N.W.B. heeft Zondag in een zestal plaatsen wandeltochten gehouden ten batevan het Nationale Rampenfonds. Bijna 1400 wandelaars brachten voor dit doel f 1047.90 bijeen. Tijdens de Woensdag jl. gehouden wedstrijd om het wereldkampioen schap weltergewicht tussen Kid Gavilan en Chack Davey zijn vier tceschouwers aan een beroerte over leden. De loting voor de kwartfinales van de Engelse bekercompetitie, te "spe len op Zaterdag 28 Februari a.s., had het volgend resultaat: Aston Villa Everton; Arsenal-Blackpool' of South ampton; Gateshead—Bolton Wande rers; Birmingham City—Tottenham Hotspur. In een gevecht over 10 ronden heeft de Britse middengewicht Randolph Turpin te Leicester een puntenzege behaald op de Zuid-Afrikaan Duggie Miller. Vier jaar geleden had Turpin te Londen Miller eveneens op punten verslagen. RADIO WOENSDAG 18 FEBRUARI Hilversum I, 402 m._ VARA: 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 8.00 Nieuws en weerber. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Orgelconcert. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Voor het platte land. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws en com mentaar. 13.20 Gevarieerde muziek. 13.45 Lichte muziek. 14.00 De weg omhoog, causerie. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Voor de jeugd. 15.50 Pianorecital. 16.10 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zie ken. 17.15 Gram. 17.50 Regeringsuitzen ding. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Actualiteiten. 18.35 Lichte mu ziek. 19.00 Kunst, niet te betalen. 19.20 Gram. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Gevarieerde mu ziek. 20.45 Hoorspel. 21.30 Les Troyens a Cadhage, opera (acte II). 22.15 Eb, vloed en springtij, causerie. 22.30 Ge varieerde muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.20 Orgelspel. 23.4524.00 Gram. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.13 Gewijde muziek. 8.45 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Hoorspel. 12.00 Pianoduo. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Klassieke muziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protestants Interkerkelijk Thuisfront 13.20 Gram. 13.50 Gram. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Kamerorkest. 15.45 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Militaire causerie. 18.00 Viool, clavecimbel en cello. 18.30 Spectrum van het Christelijk Organisatie- en Verenigingsleven. 18.45 Geestelijke lie deren. 19.C0 Nieuws en weerber. 19.10 Boekbespreking. 19.25 Gram. 19.30 Bui tenlands overzicht. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Kamerkoor, bariton en orgel. 21.00 Lijdensoverdenking. 21.30 Pianorecital. 22.00 Gram. 2210 Idem. 22.30 Internationaal Evangelisch commentaar. 22.40 Gram. 22.45 Avond- overdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S - berichten. 23.1524.00 Gram.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3