Van Houtte over toestand van Koning Boudewijn Het enige adres! „SIMONS" NEO-FASCISME IN BELGIE WATERSNOODCONCERT VAN HET RESIDENTIE-ORKEST De Belgische minister-president Van Houtte heeft gisteravond ver klaard. dat de gezondheid van Ko ning Boudewgn hem met grote zorg vervult.. Van Houtte legde j deze verklaring af na terugkeer van een plotselinge reis naar de Rivièra in gezelschap van de chef van het Kabinet des Konings. Ver- wilghen, en juist vóór een speciale kabinetszitting, die hij voor gister avond bijeenriep. In Nice had de minister-president een onderhoud met de Koning, dat aanleiding was tot talrijke geruchten die door het. bijeenroepen van het Kabinet aan gewicht schenen te winnen. Van Houtte trachtte deze geruchten te onderdrukken door zijn verklaring over de gezondheid van de Koning en de mededeling, dat slechts „lo pende zaken en de positie van de slachtoffers van de watersnood in België" onderwerp van gesprek in Nice waren geweest. Van Houtte verklaarde, dat de Koning voortdurend koorts heeft, „Toen de Koning acht dagen gele den van de Rivièra terugkwam en een bezoek bracht aan de over stroomde gebieden," aldus de mi nister-president. „voelde hij zich ziek en koortsig. Toen ik hem de volgende dag zag, was hij volko men uitgeput Hij zei mij echter, dat zijn dokter hem een opwekkend middel zou geven en dat hij dan wel in staat zou zijn opnieuw een bezoek aan de geteisterde gebie den te brengen. Ik vertelde de Koning toen. dat daar geen spra ke van kon zijn." Geruchten, dat Koning Boudewijn een longkwaal zou hebben sprak Van Houtte te gen. maar hij voegde eraan toe: „In verband met zi,in zwakke gezond heid moet de koning voortdurend onder controle gehouden worden en herhaaldelijk moeten bloed proeven genomen worden." De minister-president verklaar de. dat het initiatief voor de reis van hemzelf was uitgegaan. Dit is in tegenspraak met een eerder door Belga verspreide verklaring uit „bevoegde Brusselse kringen", dat Van Houtte zijn bezoek bracht op verzoek van de Koning. Eerste uitkering van c Belgisch Rampenfonds 150 per persoon (Van onze Brusselse corres pondent De voorzitter van het. Belgische Rode Kruis. Prins Jean de Mérode, di" samen met vertegenwoordigers van de regering het Belgische Rampenfonds beheert, heeft ver klaard dat in België 10.300 gezin nen door de ramp werden getrof fen Een twintigtal gemeenten werd zwaar en een dertigtal plaat sen licht geteisterd. De eerste phase van de hulpverlening, d.w.z. toe wijzing van een geldelijke steun van 2.000 frs. (150 gulden) per volwassen persoon, plus 1000 frs. per kind, mag thans als afgelopen worden beschouwd. Uit een raming blijkt, dat voor ieder getroffen ge zin een totaal bedrag van 25.000 francs nodig zal zjjn, d.i. ca. 2.000 gulden. Het rampenfonds zal deze week beschikken over een totaal bedrag van 75 millioen frs. De regering verleende 10 millioen en de drie grote banken ieder 8 mil lioen. De voorzitter van het ver bond der Belgische Nijverheid stortte één millioen frs. voor het Belgische Rampenfonds en 10.000 gulden voor Nederland. Het zwaarst getroffen zijn de Belgische poldergebieden boven Antwerpen: Lillo. Kallo, Berendrecht en Zand vliet. De kustplaatsen zullen tegen het a.s* seizoen weer hersteld zijn. Voor Knokke blijkt het aanvan kelijk geraamde bedrag van 200 millioen frs. (of 15.2 millioen gul den) aan schade veel te hoog te zijn. In feite zal met de helft van dit bedrag de gehele kust van Oostende tot Knokke kunnen wor den gerepareerd. De schade aan het staatsdomein zal binnenkort nauwkeurig worden bepaald. Zij schommelt rond de 100 millioen gulden. Brand in Valparaiso Maandagochtend is een hevige brand uitgebroken in de loodsen van de douane te Valparaiso. De brand, die reeds een schade van honderd millioen pesos heeft aangericht, wordt door de gehele havenbrandweer en al de brand weerlieden van de strijdkrachten bestreden. Tengevolge van gebrek aan water is men het vuur nog niet meester geworden. Nederland behartigt de belangen van Israël in de Sovjet-Unie In verband met het afbreken van de diplomatieke betrek kingen tussen Israël en de Sovjet-Unie heeft de Neder landse regering zich op ver zoek van de regering van Is raël bereid verklaard om de belangen van de staat Israël in de Sovjet-Unie te beharti gen. De Sovjet-Russische legatie te Tel Aviv heeft vandaag het Israëli sche ministerie van Buitenlandse Zaken verzocht om uitreisvergun ningen voor de leden van de staf, die zijn teruggeroepen in verband met het afbreken door de Sovjet- Unie van de betrekkingen met Is- raëL Nieuwe eis van premier Naguib De Egyptische eerste-minister, Naguib. heeft Maandagavond me degedeeld dat een Britse poging om de Soedan in het Britse Ge menebest te doen opnemen de Brits-Egyptische overeenkomst in zake de Soedan ongeldig maakt. De overeenkomst kent slechts twee mogelijkheden: of een unie met Egypte of volledige onafhan kelijkheid, aldus Naguib. in een radiotoespraak tot de Soedaner.en- Spion op heterdaad betrapt in Cairo Naar het Egyptische blad „Al Misri" meldt, is de eigenaar van een der voornaamste hotels van Egypte op heterdaad betrapt bjj het fotograferen van documenten van een buitenlandse delegatie, die onlangs in Egypte was aangeko men. By een onderzoek in de brandkast zou de Egyptische con- tra-spionnagedienst veertig foto- copieën van documenten, behorend aan een buitenlandse delegatie, die in hetzelfde hotel verbleef, hebben ontdekt, aldus het blad. Het onderzoek duurt voort. Executie van Rosenbergs op 12 Maart a.s. De Amerikaanse federale rechter Kaufman heeft bepaald, dat het vonnis van het echtpaar Rosenberg, dat op beschuldiging van het ver raden van atoomgeheimen aan de Sovjet-Unie ter dood veroordeeld is, voltrokken zal worden in de week van 9 Maart. Volgens de secretaris van Kauf man zal het vonnis mogelijk 12 Maart om 11 uur 's avonds plaatse lijke tijd worden voltrokken. HAAGSCHE COURANT Dinsdag 17 Februari 1953 Pagina 5 Franse bezu-aren tAdvenentv,/Protestacties in Uitbreiding van Duitse politie In welingelichte kringen te Bonn wordt vernomen, dat van Franse zijde bezwaren zijn gerezen tegen het besluit van de Westduitse Bondsdag om de sterkte van de fe derale grenspolitie van 10.000 man op 20.000 man te brengen. Een dergelijke beslissing, zo wordt in genoemde kringen ge zegd, komt in feite neer op een wijziging van de aard van de maatregelen, waartoe op de confe rentie van ministers van Buiten landse Zaken te New York in Sep tember 1950 werd besloten. Men is toen nl. overeengekomen, West- Duitsland toestemming te geven om een politiemacht van 30.000 man op de been te brengen, welke zou worden verdeeld over de sta ten en zou komen te staan onder bevel van de regeringen aldaar. De stand van zaken is thans zo, dat er een federale grenspolitie ter sterkte van 10 000 man bestaat, ter wijl een gélyk aantal politietroe- pen voor de handhaving van orde en rust ter beschikking van de staten staat. Indien nu de omvang van de fe derale grenspolitie. zo redeneert men in genoemde kringen, verdub beld wordt, zal de toegestane to tale sterkte van de politietroepen voor twee derden onder gezag der Bondsregering staan, zulks in strijd met het te New York aanvaarde beginsel van decentralisatie. Bovendien beschikt de federale grenspolitie over een zwaardere bewapening dan de troepen onder bevel van de staten. Voorts acht met het in Franse kringen niet wenseluk dat te grote Westduitse afdelingen langs de zonegrens wor den opgesteld, tegenover de volle dig bewapende Oostduitse volks- politie. voor de verkoop van Uw goud, zilver, platina, diamant, brillant en oude SIERADEN tegen HOOGSTE DAGKOERS Juweliersbedrijf „Geheime clausules" van Yalta over boord Na afloop van een bespreking op het Witte Huis tussen president Eisenhower, minister van Buiten landse Zaken Dulles en Congres leiders heeft Senator Taft, de lei der van de republikeinse fractie in de Senaat, meegedeeld dat het. con gres „binnen een redelijke tyd" een resolutie zal aannemen, waarin de geheime clausules van Yalta worden opgezegd. Taft zeide dat de byeenkomst grotendeels aan deze kwestie was gewüd. De resolutie zal niet be trekking hebben op een speciale clausule, doch op alle overeenkom sten, die op enige wijze inhouden, dat de V. S. accoord gaan met „het onderdrukken van mensen in een Sovjet-satellietstaat of andere lan den" aldus TafL Volgens kringen te Bonn die in ver binding staan met Oost-Duitsland, is vernomen dat Egypte en Oost-Duits land op zeven Januari een geheim mi litair ontwerpverdrag zouden hebben vastgesteld. Invloed op de jeugd (Van ome Brusselse corres- pondentj De „Vlaamse Concentratie", de nieuwe extremistische partij, waar van voornamelijk de ex-aanhan gers van de Vlaamse S.S., de Oost frontstrijders en leden van het Vlaams Nationaal Verbond (tegen hanger van de NSB) enz. de agerende elementen zijn, heeft thans het weekblad „Vlaanderen" opgericht. Dit is voornamelijk be doeld als een strijdorgaan tegen de andere partijen en als middel bij het streven tot eerherstel van zo vele „getroffen" Vlamingen, die op „eerlijke" wijze hebben trachten sa men te werken met de bezetter. De concentrationisten, zoals zij reeds worden genoemd, zijn voorstanders van een federatieve organisatie van België Brussel zou Bondsstad mo gen zijn op voorwaarde dat er een werkelijke taalgelijkheid komt tus sen het Nederlands en het Frans. Dc kern van deze actie is echter het eerherstel of de amnestie voor de politieke deliquenten Men tracht de volkomen valse idee in gang te doen vinden dat de Oost frontstrijders eigenlijk helderzien de geesten zijn geweest, die vroe ger dan de geallieerden het com munistisch gevaar hebben inge zien en deze overtuiging in daden hebben omgezet. Er heerst echter grote verdeeld heid onder de neo-fascisten. Zo verschijnt te Antwerpen een apart „Vlaams Nationaal" weekblad „Opstanding". Een andere groep geeft het weekblad „Uitweg" uit, dat zich specialiseert in de cam pagne tegen de Britse militaire De hulpactie voor Nederland tan het Deense Rode Kruis heeft tot dusverre voor een waarde van meer dan 8 millioen gulden opge bracht. Holland heeft, kruiwagens nodig, en alleen al in Kopenhagen werden er enige honderden inge zameld. In optocht werden ze naar het station gebracht. basis in de Belgische Kempen welke als een bezetting wordt voor gesteld en als een verraad van de Belgische regering van Londen. Deze groep wil van federalisme niets weten. Enkele jeugdgroepen: jongens in zeer Hitlerjugendacbtig uitziende uniformen, en meisjes met de bekende blonde vlechten „defileren" af en toe in de straten van Antwerpen. Het blijft voor lopig bij kinderachtig gedoe, maar het wijst er op dat sommige lieden onverbeterlijk zyn. Achter deze comedie zit de Antwerpse advo caat Wagemans, die deze actie als een middel beschouwt om bij de as. verkiezingen in de Tweede Kamer te komen. In dc scholen en athenaea wordt tegen de extre mistische groepen, die op sommige jonge mensen toch wel enige in vloed schijnt te hebben, niet sterk genoeg gereageerd. Sommige katho lieke geestelijken traden zelfs op als „geestelijke vaders" van deze bewegingen en dienden streng tot de orde geroepen te woraea Deense soldaten protesteren Tegen de verlenging van de dienstplicht Tweehonderd soldaten van de Deense artillerie te Aarhus in Jut land zijn gisteren in hongerstaking gegaan uit protest tegen verlen ging van de diensttijd. De betrok ken eenheid is de enige in Aarhus die een half jaar extra zou moeten dienen. De rest zwaait in Mei a.s. af. na een jaar gediend te hebben. In een kamp in het Zuiden van Jutland verlieten honderd solda ten de kazerne. De bevelvoerende officier slaagde er in 65 van hen te bewegen terug te keren, de 35 anderen begaven zich naar het sta tion van Aabehnrae, wrar hen be vel werd gegeven naar de kazernes terug te gaan. Een man die wei gerde, werd gearresteerd. De oorzaak van de verschillende diensttyd van de eenheden van het leger is een gevolg van het ge brek aan kazerneruimte. De dienst tyd is verlengd van twaalf maan den tot achttien maanden. Mot dc beschikbare kazernoruimte kan slechts do helft van de troepen achttien maanden onder de wape nen worden gehouden. Op het eiland Bomholm hebben driehonderd soldatc" hedenochtend geweigerd te werken Zij beraad slagen thans met het hoofd der iroepen op het eiland, kolonel Trampe. Storingsaanval op Chinese kust Volgens het nationalistische nieuwsagentschap te Taipeh heb ben nationalistische Chinese gue rilla's op 13 Februari een storings aanval gedaan op hot eiland Meit- sjow. voor de kust van de provincie Foekiem. Het eiland ligt ongeveer 150 km ten Noorden van de haven Amoy. De troepen landden in de ochtend van 13 Februari op Meit- sjow zonder tegenstand van com munistische strijdkrachten cn ont ruimden in de middag van 14 Fe bruari het eiland weer. Parijse Melro staakt Employé's van de Parijse onder grondse en van de busdiensten zijn hedenochtend vroeg plotseling in staking gegaan, om aan hun eisen tot loonsverhoging kracht bij te zetten Duizenden Parijzenaars moesten naar hun werk lopen. De meeste diensten op de Parijse voorsteden moesten geheel worden gestaakt. Ondergrondse cn busdiensten on derhielden een nooddienst, waarby slechts de voornaamste halten wer den aangedaan Ook in vorige dagen hebben de zelfde employé's 's ochtends vroeg plotseling gestaakt. Tot dusver heeft echter slechts een klein ge deelte van het personeel aan de stakingen deelgenomen. de Elzas In de gehele Elzas hebben de fabrieksarbeiders vandaag het werk een kwartier gestaakt, bij wijze van protest tegen de vonnissen die tegen 12 Elzassers in het proces- Oradour zijn uitgesproken. Open bare gebouwen en vele winkels sloten. Enkele vervoersdiensten werden gestaakt en reizigers in bussen en trams namen 15 minuten stilte in acht. Een delegatie van Elzassische afgevaardigden en senatoren, on der leiding van oud-minister Pierre Pflimlin. voert vandaag in Parijs besprekingen met premier Mayer en de Franse minister van Defen sie, Pléven. De commandant van het Marine vliegkamp Valkenburg, kapt.- luitn. t.z. vlieger jhr P. J. Elias droeg gisteren het bevel over aan kapt.-luitn. t.z. vlieger J. N. van Olm. Tijdens de inspectie: rechts de kapt.-luitn. f-z. Elias en links de nieuwe commandant. In het midden de Eerste Officier van het vliegkamp, kapt.-luitn. t.e. vlieger A. J. de Bruyn. Israël spreekt Russische beschnldi«in2[ tegen De premier van Israël, David Ben Goerion, heeft in het parlement nog eens met nadruk ontkend, dat de aanslag op de Russische legatie te Tel Aviv met medeweten van de politie zou zijn gepleegd, zoals de Russen verklaard hebben. De Rus sische gezant had een voorstel tot politiebescherming in de tuin van de legatie afgewezen. Minister van Buitenlandse Za ken, Sjaret, zeide, dat Israël bij de V.N. zou indienen de „kwestie van de Sovjetrussische lastercampagne tegen het Zionisme en de staat Is raël". Na de verklaring van Ben Goe rion werd een debat gehouden. Men verwacht, dat vandaag een vertrouwensstemming zal worden gehouden. Birmese troepen hebben een poging van Chinese nationalistische guerilla- strtjders om Moese, een post aan de grens van Birma cn China te bezet ten, afgeslagen. Zestig nationalisten waren gedood en nog meer gewond. President Eisenhower heeft C. Dou glas Dillon, een New Yorkse bankier, voorgedragen als ambassadeur in Frankrijk. Dillon is lid van een in vesteringsbank die zich in hoofdzaak bezig houdt met het plaatsen van over. heidsleningen. (Advertentie! Maak Dw bloed zuiver met Kruschen Salts. En voorkom zo Rheumatische Pijnen. De bloedzuiverende organen tot jeugdige, krachtige werking bren gen, het bloed vrij maken van pijn- verwekkende onzuiverheden, die zich anders vastzetten in spieren en gewrichten; dat is het wonder dat zich voltrekt bij een regelmatig gebruik van Kruschen; daarmee bevrijd ge Uzelf van de jammer en de chargrijnige pijnen die U het leven maken tot een last. Koop vandaag Kruschen bij Uw apotheker of drogist en begin morgenochtend die heilzame kuur. Ontnaasting Brits Het Britse Lagerhuis heeft Maan dagavond in derde lezing met 296 stemmen tegen 257 het wetsont werp van de regering tot ontnaas ting van het wegvervoer aangeno men. Het wetsontwerp dat nu bij het Hogerhuis wordt ingediend, is een van de twee belangrijkste wets ontwerpen van het program van de regering. Het andere betreft de ont naasting van de staalindustrie. De muziek als bindingselement Als een rijke afsluiting van de veelzijdige inspanning, door vele kunstenaars gebracht ter leniging van de gevolgen der watersnood, speelde gisteravond het Residentie Orkest voor een uitverkocht Ge bouw. Sommigen kunnen mis schien een controverse voelen tus sen de kommernissen van twee weken geleden en de bourgois- voldaanheid van een geriefelijke concertzaal. Die afstand is er ook en het kan niet worden ontkend, dat hij onoverbrugbaar is, behalve door de Muziek, het bindingsele ment, dat als uitgezocht fenomeen de mens in staat stelt in zichzelf te schouwen. Immers slechts schijnbaar is de ontwikkeling van de laatste anderhalve eeuw met zijn indiviualistische tendensen in tegenspraak met de dienende functie van de muziek, die toch altijd het kernpunt van zijn be staan blijft. Daarom dan ook dat de uitersten van de menselijke emotionaliteit, de grootste vrolijk heid én de diepste smart, het beste en dikwijls uitsluitend door de muziek kunnen worden geuit. En hoewel het programma van dit bijzondere concert moeilijk een afspiegeling van zyn aanleiding genoemd kan worden, de muziek heeft wel zulke wijdomvattende armen, dat zü ook in solistische Mevrouw Churchill heeft Maandag hèt modernste vliegdekschip ter we reld. de 18.300 ton metende Hermes" van de Britse marine, te water gela ten. De totale kosten van het vaartuig worden op 10 millioen pond geschat, In de eerste 16 dagen van Februari zijn 19.000 Oostduitse vluchtelingen in We*t-Berlijn aangekomen, het hoogste aantal in zulk oen periode. Liederen a vond Lliisahelli Lugt De herinnering aan de waarde, die Elisabeth Lugts recital van Januari 1952 voornamelijk ontleen de aan het Franse programmadeel, deed het beste vermoeden van het geheel Franse programma, dat deze Voorburgse sopraan gister avond in Diligentia aankondigde. Het was inderdaad met veel zorg, speurzin en goede smaak samenge steld. Maar diezelfde herinnering dwong mü nu te constateren, dat zü het vorige jaar veel beter zong dan thans. Haar stem was toen voller, zij had de adem meer onder contróle en doordat alles toen meer in koepel en masker zat, droeg het geluid gemakkeiyker. Mis schien was zij ditmaal niet gedis poneerd. Zij scheen althans in Fauré aanvankelijk nerveus te zyn en in Debussy's Arieltes Oubliées zong zij Chevaux de Bois zoals zü het 't vorige jaar bepaald niet. zou hebben gedaan. Ook de soortgelyke effecten in Caplets La Fontaine- Fabels schoten nu hun doel voorbij en ontaardden in een vry kinder achtige soubrette-stijl. Jammer, want de keuze van deze zelden ge hoorde juweeltjes kan ik overigens slechts toejuichen. Ook was ik zeer ingenomen met de sélectie Pou- lencs, waarvan Fleurs voor mijn gevoel de beste vocale realisatie kreeg van de avond En voor wal de speurzin betrof ging de erepalm naar het viertal van Daniel Lesur, zeer welkome introducties van mei veel flair geschreven muziek, waar van vooral Neige een kostelyke begeleiding heeft, zo suggestief en illustratief als Debussy in zyn sneeuw-composities eigenlijk ner gens weet op te brengen. George van Renesse bewees deze noviteiten alle eer, evenals Poulenc en Caplet. Voor de pauze liet hy zich nog niet zo volkomen gaan, zoals bijv. in de weinig vloeiende begeleiding van Fauré's Clair de Lune tot uitdrukking kwam. Doch niets dan lof voor wat hy na de pauze deed, hetgeen mede zal heb ben bygodragen tot het slot-ap- plaus. waaruit nog een paar toe giften resulteerden. J. v. Voorthuysen prestaties en zelfs by een roman ticus als Brahms, tot een gemeen schap kan spreken. Zodat dit concert, in de eerste plaats toch opgezet om het Rampenfonds financieel te versterken, door de allure van z\in apparatuur, het or kest, tevens iets had van de piëteit ener herdenking en het zal menig een vergaan zijn als mij. dat de gedachten afdwaalden en de mu ziek bindingsmiddel werd tussen het heden en wat geschiedde. Het past, niet, en er is ook geen aan leiding toe. benepen muziekcri- tische opmerkingen te plaatsen. Niet alleen dat het doel de daad heiligde, ook de daad heiligde het doel, want zelden zullen het orkest, Willem van Otterloo. Herman Krebbers in Beethovcns en Theo Olof in Brahms' vioolconcert een sterkere algemeen menselijke im puls hebben ontvangen om het uiterste aan muzikale schoonheid te geven. Hetgeen dan ook zonder meer gelukt is. Han Bos De opbrengst Het concert bracht 7.472 op. Dit resultaat werd mede bereikt door dat, behalve de reeds eerder ge noemden ook de pachter der buf fetten. de kellners en het avond- personeel van het Gebouw voor K en W. hun recette voor het goede doel afdroegen. NEDERLANDSE KUNST MANIFESTATIE IN LONDEN Onze Londense correspondent meldtDe Nedei landse kunstma nifestaties nemen dit seizoen in Londen voortdurend in aantal toe. De tentoonstelling „Drie eeuwen Nederlandse schilderkunst (1450- 1750)" in Burlington House, trekt nog steeds duizenden belangstel lenden. In het Britse museum kan men genieten van een expositie van Nederlandse etsen en tekenin gen. eveneens uit die periode. Van 19 Februari lot 2 April houdt de kunstzaal Matthiesen in Londen (New Bond-street) een verrukke lijke tentoonstelling onder de ti tel: „Rembrandts invloed in de zeventiende eeuw", welke ge ïllustreerd wordt door niet minder dan zeventig schilderijen, waaron der talryke van Rembrandts leer lingen, o a. van Govert Flinck, die zün belangrijkste leerling is ge weest. De expositie zal worden ge opend door de Nederlandse ambas sadeur in Londen, mr. Stikker. De werken zyn afkomstig uit Neder landse, Duitse en Engelse musea (Hannover. Brunswyk. Bonn) en uit particulier bezit. Scène uit ..Fientje Beulcmans" met v.l.n.r. Marictle Flink. Elly v. StekelenburgMieke Verstraete en Kees Brusse. „Fientje Beulemans" doet het nog best Rotterdamse Comedie trok er volle schouwburg mee Toen Slaterdagavond onze Ko- ninklyke Schouwburg by een be langrijke première van de Haag- sche Comedie, nog wel ten bate van het Rampenfonds, nog niet half vol was dacht ik: zie je wel, de mensen hebben geen geld meer, ze hebben alles wat ze voor uit gaan bestemd hadden al voor de watersnoodslachtoffers wegge geven. Maar ziet, de Maandag avond daarop volgend trekt de Rotterdamse Comedie een volle zaal met „Fientje Beulemans". Het luchtige genre en de normale pry- zen wonnen het van de ernst en het goede doel. Hoezeer my dat ook spyt, het zou niet eerlyk wezen het jonge en energieke Rotterdamse gezel schap dit succesje ni'" te gunnen. De keuze van een blijspel is niet gemakkeiyk en het ruim 40 jaar oude Vlaamse stuk van Fonson en Wicheler is te verkiezen boven menig modern geval, dat soms al leen maar koude kolder brengt Wanneer ik zo eens om my heen zag, dan kwam ik tot de conclusie, dat menige toeschouwer in zyn jonge jaren Fientje nog gekend moest hebben en biykbaar de beste herinneringen aan haar be waarde. Men werd niet teleurgesteld. Hel moge wat wonderlijk klinken: een Vlaams stuk in Biedermeier- styi. Maar zoals het gebracht, werd. onder de regie van Jan van der Linden, in decor van Mathieu Fiche- roux en in costuums van Cargelli paste dit alles wonderwel by el kaar. Nog prykt de naam van Magda .Tanssens op het program ma. zij het als de vertaalster. Het is Mieke Verstraete, die nu een ge zellige, gedecideerde en geestige Fientje speelt Kees Brusse is de brouwer Beulemans. een ronde brave kerel, een prachtig stuk Antwerps volksleven. Elly van Stekelenburg gaf hem goed party als de ruzieënde Constance. Hars Culeman was een sympathieke Fransoos en Marïëtt.e Flink een caricatuur van een dienstertje, goed op haar plaats in de grap pige en frisse wyze waarop het ge heel geserveerd werd. Nog zyn te noemen Richard Flink als Meule- meester, Wim Hoddes als Sera- phicn. Jan van der Linden als de Franse papa en Leen Bakker. Frits Butselaar en Hep van Delft als de bestuursleden van de brou- wersbond. Voor dit genoeglyke avondje be loonde het. puhliek de spelers met dankbaar applaus. Er waren bloe men voor Jan van der Linden. G. de Br.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3