Heinenoord won de slag tegen de watervloed Felle critiek in rapport van twee Amerikanen Algemeen Dagblad Zo anders dan andere... Zo zacht, zo zuiver Alg. Dagblad-post Heden melden wii Sanapirin Sneltrein Bandoeng- Bandjar overvallen Spionnage in hotel DE ROSENBERGS HEBBEN NOG DRIE WEKEN DE HOEDJES KLEIN Birma is bezorgd Empress vervangen door de Crasse Verzet in Duitsland tegen de Franse bepalingen Fransen bouwden zuinig vliegtuig Dinsdag 17 Februari 1953 ALGEMEEN DAGBLAD Pag. 3 De communisten de natie en De houding, welke de communisti sche „volksvertegenwoordigers" in de Tweede Kamer met betrekking tot de ons land overkomen ramp hebben aan genomen, heeft grote ontstemming gewekt. Opgemerkt moet worden, dat deze communisten zich oprecht hebben geuit en volkomen uitdrukking heb ben gegeven aan de communistische leer, dat al deze gebeurtenissen, hoe rampzalig ook, moeten worden be schouwd als burgerlijk-kapitalistische gebeurtenissen, welke van geen be tekenis zijn voor de strijd van het „verdrukte proletariaat" voor een communistische heilstaat. Ook in zulk een communistische heilstaat zijn rampen mogelijk, maar in ons geval ging bet niet om de ramp, maar wel tegen de van alle kanten opdagende hulp en vooral tegen de nationale solidariteit, welke bij deze ramp tot uiting kwam. Er is geen groter vijand van het communisme, dan de nationale soli dariteit. Alles wat aan de natie, zowel cultureel, religieus, ethisch als poli tiek herinnert, is naar communistische opvatting uit den boze. Dat hebben de volkeren aan de grenzen van Rus land ervaren. Daar wordt alles, wat met de oude nationale volksgemeen schappen verband houdt, met ruwe hand terneer geslagen. Dat is ook weer gebleken met betrekking tot de Joden, die nu als mikpunt dienen van de Moskovitische terreur, omdat de Joden in hun gemeenschap, welke niet past in de communistische machine-staat, een gevaar vormen. Wanneer de communisten hier te lande zich van hun oprechte kant laten zien, is dat een waardevolle waar schuwing voor degenen, die bij tijd en wijle coquetteren met Moskou. Sommige intellectuelen hebben in de afgelopen jaren een verlangend oog geworpen op de communistische heil staat. Sentimentele wereldverbeteraars deden er een schepje op. Het is voor dezulken wel goed, dat het commu nisme in al zijn hardheid en in al zijn minachting voor onze geestelijke waarden, zich heeft doen kennen. Wat het geleuter over mensenwaarde in een communistische mond waard is, hebben wij nu duidelijk ervaren! Zierikzee Het is met de evacuatie van Zierik zee moeilijk gesteld. Hoewel de situatie op Schouwen en Duiveland niet zonder gevaar is en voor de stad Zierikzee ongetwijfeld ook gevaren dreigen, heeft de bevolking weinig neiging getoond de aandrang om te evacueren op te volgen. Het schijnt de bedoeling te zijn, dat ongeveer 3000 inwoners van Zierikzee overgebracht worden naar Utrechtse plattelands gemeenten, maar daar is men op dit ogenblik zeker nog niet aan toe. De bevolking van Zierikzee herin nert zich nog de uittocht van 1944! Toen de geteisterde burgerij terug kwam, vond zij een vrijwel leeggeroofd Zierikzee. Ook in ander opzicht is Schouwen en Duiveland er in de be zettingstijd niet bijster goed afgeko men. Er moeten nog heel wat schade vergoedingen op afwikkeling wachten. Het is derhalve verklaarbaar, dat de mannen van Zierikzee huiverig zijn, hun haardsteden te verlaten. Het zou kunnen zijn, dat een loyale verklaring van regeringszijde hier van betekenis is. De burgemeester van Zierikzee komt in alle opzichten op voor het belang van zijn burgers. Deze magistraat staat voor een moeilijke taak. Hij moet enerzijds uitvoering geven aan de beslissingen van de -regering, ander zijds dient hij rekening te houden met de waarlijk niet ongegronde bezwaren van de bevolking. Hier voltrekt zich een drama, waar aan uitsluitend de regering een goed slot kan brengen. Moge minister Beel, die als lasthebber van de regering te Zierikzee de evacuatie doo/zette, hier mede namens de regering het bevrij dend woord spreken: garantie voor de achtergelaten eigendommen. Advertentie Een paraat en vastberaden dorp Nieuwsdienst Algemeen Dagblad Verspilling van geld en mensen Giften en belasting De heer D. v d. M. te O-V.: Wanneer de giften van de belasting mogen worden afgetrokken, dan is dat tooh liefdadigheid op kosten van de be lasting. Wanneer iemand f 5000 inkom stenbelasting moet betalen en hij geeft die f 5000 aan het Rampenfonds, dan speelt hij mooi weer van het geld. dat hij toch betalen moest. Wij tekenen hierbij aan. dat deze vergissingen kennelijk door meer mensen is gemaakt. Men mag de giften namelijk met aftrekken van de ver schuldigde belasting, maar van het be lastbaar inkomen, zodat men wel degelijk belasting blijft betalen. Iemand met een inkomen van f 10.000 (netto), die f500 geeft aan het Ram penfonds. moet dus van f 9oC0 belas ting betalen! Kan het Rode Kruis het niet alleen De heer B. v. d. F. te S.: Ik zou gaarne vernemen, om welke reden hot Nationale Rampenfonds naast het; Nationale Rode Kruis ook nog een r.k. Huisvestingsinstelling heeft ingeschakeld. Is het internationaal werkende Rode Kruis, voor ons land niet nationaal genoeg? DAT: president Eisenhower zyn kudde van 35 melkkoeien die hij op ren kleine boerderij hield, heeft verkocht. Deze WASHINGTON (Reuter en A.P.) Twee Amerikaanse senatoren zijn na een inspectiereis langs de Amerikaanse militaire bases in het buitenland tot de conclusie gekomen, dat daar „dui zenden Amerikaanse jongens hun tijd hebben vermorst en dat honderden millioenen dollars nutteloos zijn uitge geven". Zij eisen dan ook een belang rijke" vermindering van het aantal Amerikaanse soldaten overzee, die „werkeloos in de modder van Europa, Afrika en Azië zitten". Men verwacht, dat dit rapport als punt van uitgang zal dienen voor de voorstelden tot vermindering van de Amerikaanse hulp aan het buitenland, welke bin nenkort in het Congres te berde zullen worden gebracht. De opstellers van het rapport, senator Russell B. Long (Democraat) en Wayne Morse (onafhankelijk) schrijven o.m.: „Wij zijn van mening, dat de Verenigde Staten een fundamentele fout hebben gemaakt door af te wijken van het ge zonde beginsel, dat slechts die volken de vrijheid verdienen, die bereid zijn er voor te vechten". Zij hebben scherpe critiek op de over eenkomsten. welke Amerika met de ge allieerde landen, waar Amerikaanse bases zijn gevestigd, heeft gesloten ..Bij vele van deze overeenkomsten is van onze regering veel te veel verlangd en van onze geallieerden veel te weinig". Wat de senatoren in dit verband over Frankrijk schreven, is op verzoek van het departement van buitenlandse zaken lilt het rapport weggelaten. „Met grote tegenzin", zeggen de rapporteurs. De beide senatoren achten het veel beter, dat de Verenigde Staten „zich zullen concentreren op de aanleg van vliegvelden, van opslagplaatsen en marine-installaties in de geallieerde landen." De geallieerden zouden die vlieg velden en andere defensieve installaties dan kunnen bewaken en in stand houden totdat in geval van een wereld conflict Amerikaanse versterkingen zouden aankomen. Maar nu zijn wij' van mening, aldus de rapporteurs, dat de belastingbetalers verlokt zijn tot een plan, dat bijna de bouw van kleine, moderne Amerikaanse steden vereist Advertentie „GEEN GOUD ZO GOED".... dai zeggen al dile geslacmen van Akkers Kloosterbaisem. Hei heerlijk verwarmende wrijfmiddel bij rheumauek en spierpijn, waarvan de geneeskrachtige besianddelen door de huid en de daaronder liggende pijnlijke weefsels dringen Bovendien Is Akker s Kloosterbaisem een heerlijke wond- balsem die snel geneest, wonden zuiveu en meuive huidvorming bevordert. In vele gezinnen is daarom een pol Akker's Kloos terbaisem een huisapotheek op zich zelf. ten koste van meer dan, honderd mil- lioen dollar per stuk op vele punten in de gehele wereld en het station neren aldaar van misschien driekwart millioen soldaten gedurende de eerst volgende generatie. De opstellers van het rapport eisen, dat alle plannen voor de defensie in het buitenland grondig zullen worden her zien na onderzoek door de senaatscom missie voor de gewapende macht. De senatoren dringen vooral aan op inkrim ping van de Amerikaanse garnizoenen in Groot-Britannië. Frankrijk, Italië, Noord-Afrika, Labrador. New-Found- land, Groenland en IJsland. West-Duits- land noemen zij niet. Zij stellen in hun rapport de vraag, of het wel noodzake lijk is om in Europa meer dan drie divisies gelegerd te hebben dat is de helft van het tegenwoordige Amerikaan se contingent. Tenslotte noemen de twee senatoren, die tezamen een subcommissie van de Amerikaanse senaat uitmaken, de Amerikaanse marinebasis te Napels „een volkomen verspilling van geld en mensen". t Tentoonstelling over Pieter Post Nieuwsdienst Algemeen Dagblad DEN HAAG. In het Mauritsbuis wordt eind Maart een tentoonstelling over de zeventiende-eeuwse architect Pieter Post gehouden. Een aantal zalen moet daarvoor worden ontruimd. De werken o.a. de Primitieven en de Vlamingen uit deze zalen zullen niet in depot worden gebracht? maar ge- tegen kou - koorts - griep Kek*r 50 ublatiaa 80 e 25 Ublctt» 45 al De heer ir. L. J. A. Bergansius ln Den Haag is benoemd tot hoofdingenieur directeur van de rijkswaterstaat. De neergestorte DC 6 Hoop opgegeven NEW ORLEANS (A.P.) Met het vinden van het vierde en laatste red dingsvlot van de viermotorige DC 6, die Zaterdag met 46 mensen aan boord is neergestort in de golf van Mexico, heeft men de hoop opgegeven, nog overlevenden van de ramp te vinden. Drie flege vlotten waren Zondag al gevonden; het vierde was niet eens opgeblazen. Tussen de hoge golven, die door een wind met snelheden van 160 kilometer werden opgezweept, hadden mensen zelfs met een vlot niet veel kans, het er levend af te brengeru DJAKARTA (P.I. Aneta). Een bende van 250 man heeft Donderdag de snel trein BandoengBandjar overvallen, na dat de rails op deskundige wijze door de bende was losgemaakt. De buit be stond uit 40.000 roepiah aan contanten en voorts de sieraden van de reizigers. Des kundigen schatten, dat de stremming van de spoorlijn ongeveer in een week kan worden opgeheven. KAIRO. (A.F.P.) De eigenaar van een van de grootste hotels van Egypte is er op heterdaad op betrapt dat hij foto-copieën maakte van de documenten van een buitenlandse delegatie die on langs in Egypte was aangekomen en die in het hotel verblijf hield. De Egyptische contra-spionnagedienst stelde in de brandkast van het hotel een o derzoek in en vond daar veertig copieën van documenten die toebehoor den aan een andere buitenlandse delega tie, die ook in het hotel^ verblijf hield. HEINENOORD. De mooiste voor jaarshemel straalde gisteren over een vredig dorp, Heinenoord aan de Oude Maas, waar na veertien dagen van stormachtig werken de arbeid was ge luwd, omdat het voornaamste dijk herstel was geschied. De zeedijk ligt nog op twee plaatsen over een afstand van 39 meter open en aan reparatie daarvan is men voorlopig niet toe, maar aan de Blaaksedijk. die daar binnen ligt, is een kapitaal gat in recordtijd met zakken zand gedempt door duizend moedige kerels uit het dorp en de omgeving, die in de ramp nacht hebben verhoed, dat het gehele eiland onder de golven zou verdwij nen. Op dit punt is de grote slag om de Hoeksewaard geleverd en aan het succes daarvan is het te danken ge weest, dat grote gedeelten van deze vruchtbare streek zijn droog gebleven en dat niet nóg meer gemeenten deel aan de ellende hebben gekregen. Men is bescheiden en tegelijk zelfbewust in Heinenoord. Zandzakken werden gevuld in een tempo van duizend stuks per uur. En om aan dat zand te komen brak men kilometers ver het rijwielpad open langs de brede rijksweg die naar Crooswijk leidt. Er is zodoende geen minuut ver loren gegaan. Tenminste dit dorp had het onschatbare voorrecht een waar schuwingssysteem te bezitten dat eer der te vroeg dan te laat in werking trad, zodat iedereen, op twee na die aan de waarschuwing geen gehoor gaven, reeds lang in veiligheid was, toen de dijken op die Zondag braken. Wat dit laatste zeggen wil, begrijpt men bij een tocht langs de zwaar ge schonden polders en dijken. Het water zakt alweer, het is van twee-en-een-halve meter tot nauwelijks een halve meter gekomen, sommige polders zijn ook al weer drooggelegd door het electrische gemaal van Kuipersveer, dat thans met twee extra pompen is versterkt, zodat de capaciteit aanzienlijk is gestegen. Het centrum van Heinenoord, de zoge naamde Oude en Nieuwe Werven, woon- Aan mr. W. J. Berger Is op zijn ver zoek met ingang van 1 Maar*, eervol ontslag verleend uit zijn ambt van pro cureur-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten door hem ln verschillende rechterlijke be trekkingen aan de Koningin en den lande bewezen. wijken met tuinen, dat nog kortgeleden slechts per boot begaanbaar was, is even eens weer boven de waterspiegel gere zen, de geëvacueerde bevolking keert te rug en een voorjaarsschoonmaak van on gekende afmetingen is er aan de gang. Overal wordt er geschrobd en gespoten, getimmerd en geverfd, drijfhout en an dere rommel verstoppen de toegangs paden. Langs de Blaaksedijk en de andere waterkeringen, die het hard te verduren hebben gehad, is de klap veel geduch- ter aangekomen. Huizen zijn tot op de fundamenten weggespoeld, van tientallen andere zijn achter- en zijgevels weg geslagen, sommige boerderijen zijn let terlijk verbrijzeld en vele andere hofste den zijn zo toegetakeld dat hun herstel maanden zal eisen. Maar ook hier is het leven terugge keerd en elke binnenkamer is er herscha pen in een werkplaats. Tonnen, balken, planken, in massa aangedreven tegen de dijkkruin, liggen in ordeloze hopen opgestapeld, want dat alles wordt opge vist, opdat het niet nog meer schade aan de verzwakte glooiingen kan aan richten, Nu men het water niet meer be hoeft 'te vrezen is men met een hart vol dankbaarheid weer aan de slag ge gaan. Het had zoveel erger kunnen zijn. Bijna al het vee is behouden gebleven. Als postcommandant Pels van de rijkspolitie in die beruchte nacht, toen het water reeds over de Barendrechtse brug sloeg, nu eens niét had gedacht: dat loopt mis, maar zich integendeel had gehouden aan de raad van ervaren dorpelingen die hem zeiden, dat het ivel niet zo'n vaart zou lopen, en als loco-burgemeester Hage eens niét dadelijk op zijn suggesties was inge gaan en géén toegewijde medewerker in de secretarie-ambtenaar Middelhoek had gevonden dan was het aantal doden ook in Heinenoord zeker vijftig geweest en zou er van de veestapel niet veel meer over zijn gebleven. Dit driemanschap heeft alarm en af weer in enkele uren tijd geïmprovi seerd, hun initiatief sloeg als een vonk over op anderen, die zich niet minder actief betoonden en toen burgemeester Bommel, die het weekeinde in Zwijn- drecht had gelogeerd, de volgende mid dag met veel moeite zijn gemeente wist te bereiken, was daar reeds in principe over het lot van de Hoeksewaard. in gunstige zin, beslist. Neen. men heeft zich daar in Heinen oord niets te verwijten. Dat geeft ook na zulk een ramp, die de halve woning voorraad driehonderd percelen heeft verwoest of gehavend, nog voldoe ning. De helft van de bevolking, wel ke ruim tweeduizend zielen telt. heeft lijfsgevaar gelopen, maar ontkwam in het hogere gedeelte. Van de vijf polders zijn er nu drie droog, één staat nog on der terwijl er één door overslaand wa ter drassig is geworden. Met buizen on der de weg door wordt op sommige pun ten de afwatering normaal geregeld. In vele huizen, die zware interieurschade hadden, wordt alweer gewoond alsof er niets gebeurd is. Al ls de route naar Barendrecht nog versperd en het gebied betrekkelijk geisoleerd, er gaat in deze dagen iets zeer opbeurends uit van het stille Heinenoorddat de slag om een eiland heeft gewonnen. Boven: De Blaakse dijk nadat de storm vloed had uitgeivoed. Beneden: de onafzienbare watervlakte. Executie zeer waarschijnlijk op 12 Maart boerderij grenst aan de oude slagvelden welke in de Amerikaanse burgeroorlog vermaard zijn geworden. De vroegere buren van de president zeggen dat hel linn niet zou verwonderen wanneer Eisenhower mettertijd naar slachtvee zou overgaan. Hjj hoopt namelijk nog eens op z\jn boerderij tcnig te keren. DAT: een begrafenisondernemer te New York wie liet stoffelijk overschot van de lacluig jaar oude William Brossman was toevertrouwd voor de teraardebestelling, plotseling tot zyn ontzetting bemerkte dat de dode zich bewoog. De politie werd erhy geroepen en deze liet de man, die slechts schijndood was geweest, naar het ziekenhuis brengen. Maar veertien uur later overleed Ity daar werkelijk. DAT: terwijl een bruidspaar te Kaapstad onder de klanken van de bruidsmars van Mendelssohn de kerk verliet, er toevallig een rechercheur passeerde, die een on verschillige blik op de bruidsstoet wierp. De bruidegom raakte er echter zo van onder de indruk, dat hij zijn echtgenote totaal vergat, een paar bruidsmeisjes on der de voet liep en als een dolle de vlucht nam. De nieuwsgierig geworden rechercheur waarschuwde een collega én heiden zetten zc de vluchteling na. Ify werd gepakt en Ideek een goede bekende van de politic tc zyn. DAT: Westduii.se douane-ambtenaren jacht hebben gemaakt op een smokkelaarsnuto bij Aken, waarby ze gebruik van hun vuurwapens maakten. Tenslotte verloor de chauffeur de macht over zyn stuur en sloeg met hel voertuig over dc kop. Behalve vierhonderd pond gesmokkelde koffie vond de douane in de vernielde wagen een douane-ambtenaar, die se dert kort werd vermist en die de politie zocht omdul hy met smokkelaars samen werkte. De man was zo ernstig gewond dat hij in het ziekenhuis is overleden. NEW YORK (Reuter en AP) De terechtstelling van de atoomspion nen Julius en Ethel Rosenberg zal plaats vinden in de week die begint op Maart, zo is gisteren door rechter Kaufman bepaald, en zeer waarschijn- Deze zomer De hoedjes, die de Parijse modisten voor deze zomer hebben ont worpen, zijn bijna alle zonder uitzondering klein. Weliswaar heeft Jaques Fath verscheidene zeer grote hoeden in zijn collectie, maar deze zijn toch in ieder geval voor ons winderige klimaat minder geschikt. We behoeven ons dan ook niet te storen aan de excessen van de mode en met een van onderstaande hoedjes bent u in ieder geval „up to date". Matelot van naturel rips- zijde. De rand is aan de bovenkant bedekt met rood fluweel, het lint is van zwart rips. Ontwerp Gilbert OrceL Kapje van fijn wit stro. Hei bolletje is bedekt door een enorme strook organza die van achteren is gestrikt. Ontwerp Claude Saint-Cyr. Een puntig hoedje van zwart en wit stro wordt ge dragen over een kapje van groene mousseline. Beide kunnen ook afzonderlijk gedragen worden. De gar nering zijn een bamboe- speld en een zwarte voile met witte noppen. Ontwerp Maud et Nano. Mutsje van wit satijn met zwarte noppen. Twee afhangende fluwelen bandjes zijn aan de onderkant aan elkaar verbonden door rozen van zwarte organdie. Ontwerp Claude Saint-Cyr. lijk op 12 Maart te 23 uur plaatselijke tijd. Tot zolang heben de verdediger van de Rosenbergs, die nooit schuld hebben be kend. en hun sympathisanten meest communisten dus nog de tijd om hetzij de president van de Verenigde Staten hetzij het opperste gerechtshof er toe te bewegen, op het vonnis terug te komen. Twee mondelinge boodschappen van de vertegenwoordiger van de Paus, die in Rome talrijke gratieverzoeken heeft ge kregen, zouden daarbij ook van invloed kunnen zijn. Nog nooit is een Amerikaanse bur ger wegens spionnage ter dood veroor deeld, doch rechter Kaufman noemde twee jaar geleden toen hij hen dood veroordeelde, de misdaad van de Rosenbergs erger dan moord. De 34- jarige Julius en zijn 36-jarige vrouw zouden oorspronkelijk op 14 Januari zijn geëlectrocuteerd, doch de terecht stelling is toen uitgesteld om Eisen hower de gelegenheid te geven, het verzoek om gratie te overwegen. Vo rige week heeft de nieuwe president dit verzoek van de hand gewezen. Op communistische instigatie hebben honderden Amerikanen tijdens het afge lopen weekeinde gepost voor het Witte Huis. Troepen en wapensmokkel RANGOON, (Reuter.) De regering van Siam heeft van Birma het verzoek ontvangen om een einde te maken aan het doortrekken van nationalistische Chinese troepen door Siam naar Birma Ook heeft de regering van Birma de Sia mese regering verzocht een einde te maken aan het smokkelen van wapenen door Siam naar de Chinezen en Birmese rebellen. Het schijnt dat Chinese nationalisten wolfram uit Birma naar Siam smokke len en er wapens voor in de plaats krijgen. LONDEN. (AP De n.v. Canadian Pacific Steamships heeft het 19.918 tons Fra: e schip Grasse aangekocht ter ver vanging van de Empress of Canada, welke de vorige maand in Liverpool door brand werd verwoest. Het in 1924 ge bouwd schip biedt plaats aan zevenhon derd passagiers. De eerste afvaart van de Grasse onder de nieuwe vlag van Liverpool naar Mon- trea' vindt waarschijnlijk plaats op 28 April. Europese defensiegemeenschap in gevaar BONN (D.P.A.) In Westduitse regeringskringen is men van mening, dat de bepalingen, welke Frankrijk aan het oorspronkelijke verdrag tot vorming van een Europese defensie gemeenschap wil toevoegen, in strijd zijn met de geest en het karakter van dat verdrag. Bovendien, zo zegt men te Bonn, maken die aanvullende be palingen inbreuk op het principe van gelijke rechten, zoals dat in het oor spronkelijke verdrag is neergelegd. De aanvullende bepaling, welke Frank rijk aan het verdrag toegevoegd wil zien en welke in West-Duitsland op het meeste verzet stuit, is die. welke aan Frankrijk de volledige bevoegdheid laat om over de eigen troepen te beschikken Frankrijk wil immers het recht hebben om zijn troepen, welke deel zullen zijn var het gemeenschappelijke Europese leger, daaruit los te maken, indien zii in de overzeese gebiedsdelen nodig zou den zijn. Dit zou echter volgens de West duitse regering de gehele gezamenlijke strategie der Atlantische landen op losse schroev-.i zetten, Bovendien, hoe zou de opperbevelhebber der Atlantische strijd krachten zijn taak naar behoren kunnen vervullen., indien hij niet zou kunnen erhinderen. dat Franse troepen aan zijn commando werden onttrokken? Tenslotte ziet West-Duitsland in de verdere bepalingen, welke Frankrijk aan het verdrag wil toevoegen (alle inge geven door de angst, dat Duitsland uit eindelijk een leidende positie in het ge- meenschappelijke leger zou gaan in nemen) een discriminatie tegen het Duit se element. Soldaten, die eenzelfde uniform dragen en eenzelfde taak hebben, mogen niet op verschillende wijze behandeld worden, aldus regeringskringen te Bonn. Minister Eden heeft het Lagerhuis in tussen meegedeeld, dat Engeland „zeer uitgebreide technische samenwerking" met het Europese leger had voorgesteld tijdens Fet bezoek van de drie Franse ministers aan Londen. Hij had zijn Franse ambtgenoten echter niet toege zegd. dat Engeland tot de Europese defensiegemeenschap zou toetreden. Ik denk ook niet. aldus Eden, dat de Franse regering iets dergelijks van ons verwacht. Nehroe: Rood-China moet erkend worden NET' DELHI. (Ass. Press.) Dat het communistische regiem in China nog steeds niet officieel is erkend, is een fundamentele inbreuk op de geest van het Handvest der Verenigde Naties, Die mening heeft Jawaharlal Nehroe, eerste- minister van Indië, gisteren uitgespro ken. Nehroe achtte het onnatuurlijk om tc doen, alsof Rood-China niet bestaat, en om een klein eiland voor de kust als het werkelijke China te beschouwen. Dat leidde tot een kunstmatige politiek en had volgens Nehroe niets te manen met de vraag, of wij met het beleid van communistisch China instemmen of niet. De heer R. Deodatus Pzn., wethouder van de gemeente Roden, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. PARIJS (AJ>.) De Franse burgerluchtvaart wordt binnenkort verrijkt met een passagiersvliegtuig, dat volgens de constructeurs het zuinigste zal zijn, dat er ooit heeft gevlogen. Het is naar zijn ontwerpeis Hurel en Dubois de HD. 31 genoemd. De eerste proefvlucht is enige weken geleden gemaakt. Het toestel heeft twee motoren en heel lange dunne vleugels. Het heeft slechts weinig ruimte nodig om te landen en op te stijgen. Alle gegevens zijn nog geheim. J)

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2