Herziening op komst Bekendmaking Burgerlijk Wetboek 1838'- Product van zijn tijd VERANDERING VAN TIJD VERANDERING VAN WET Sanapirin M Dans, mime en muziek voor Nationaal Rampenfonds Tien meesterwerken van schilder Wolter bij „Arti" D All round monteur I iN.V. ABASjj op '4 aroma Tlutricia rf|A »I7M IE_. MINNELIJK EN VROUWELIJK ADMINISTRATIEF PERSONEEL 4 HET PAROOL' DINSDAG 17 FEBRUARI 1953 ll!ll!lllllll!lllllll!l!llllllllllllll!!llll!llllllll!!ll!llll!lllllllll!lllllllll!llll!lllll!llllll!!llll (Van een medewerkster) TyfIJN schoonmoeder is behoeftig, ben ik nu verplicht haar te on derhouden? Ik woon in een huur huis, zonder schriftelijk contract, met welke termijn moet ik nu op zeggen? Ik heb een wasmachine gekocht, die later ondeugdelijk bleek te zijn. Kan ik de koop onge daan maken? Ben ik verplicht de schulden van mijn overleden vader te voldoen? Deze en soortgelijke vragen bereiken onze redactie dagelijks En niet alleen onze redactie. Iedere jurist en ieder juridisch adviesbureau wordt er door overstroomd. Het zijn de juridische pro blemen, waarvoor ieder doodgewoon mens, ook hij, die zich fatsoenlijk ge draagt en goed voor zijn gezin zorgt, ir. zijn omgang met medeburgers kan ko men te staan. En de jurist, die op deze vragen antwoord moet geven, waaruit put hij zijn wijsheid? Voorzover het be treft conflicten tussen burgers in hun onderling maatschappelijk verkeer, voor namelijk uit het Burgerlijk Wetboek. Dat wil zeggen: zo behoort het te zijn. Maar in de ruim 100 jaar van zijn be staan, is ons B. W. wel wat uit zijn voegen geraakt. Het is aangevuld en op sommige punten gewijzigd, maar niet iedere aanvulling is in het B. W. opge nomen. De wet op de arbeidsovereen komst werd in 1907 in het B. W. ge voegd, maar de Wet op de Collectieve Arbeidsovereenkomst (om maar een voorbeeld te noemen! bleef er buiten. Zo is ons Burgerlijk Recht lang zamerhand verspreid geraakt over een tamelijk onoverzichtelijk aantal wetten, terwijl datgene wat in het B. W. zelf staat, aan innerlijke samenhang heeft ingeboet en op sommige punten "sterk verouderd is. De rechter, die op grond van het B. W. recht moet spreken, heeft, gedwongen door de veranderde omstandigheden, zich vaak zo ver mogelijk van de wets tekst losgemaakt en daaraan een uitleg gegeven, die soms zelfs in lijnrechte tegenspraak met de letter van de wet is HET kan ook moeilijk anders 1 Men denke zich eens even in de gees telijke en maatschappelijke gesteld heid van de mens van 1838, het jaar, waarin ons B. W. officieel tot stand kwam! De tijd van postkoets en dili gence, toen de stoomtrein in veler ogen nog een werktuig des duivels en auto en vliegtuig ongekende en ongedroomde vervoermiddelen waren. Wat een totaal verschillende risico's brengt het heden daags verkeer met zich, vergeleken b(j dat van 100 jaar geleden en bijgevolg: hoe volkomen andere eisen moeten tegenwoordig aan een wettelijke rege ling van het verkeersrisico worden ge steld, dan omstreeks 1840! Maar ten slotte zijn dit nog maar uiterlijkheden. Mèt het uiterlijk is ook onze innerlijke gesteldheid veranderd. Bij het maken van zijn voorschriften heeft de wetgever van 1838 voor ogen gezweefd de welge stelde, economisch onafhankelijke huis vader. Let wel: de vader, want moeder kwam er toen nog niet aan te pas. De handelingsonbekwaamheid van de ge huwde vrouw ligt stevig in het B. w. verankerd, al hebben latere wetten de scherpe kantjes ook daarvan wel wat afgeslepen. De ouderlijke macht was toen nog uitsluitend vaderlijke macht en die macht was groot. Om het kind, dat met geestelijke ondergang bedreigd werd, bekommex-de de wetgever van 1838 zich niet zo erg, maar het vermogen van het minderjarige kind was terdege tegen pa's hebberigheid beschermd. Het eigendomsrecht en de vrijheid naar be lieven over zyn eigendommen te be schikken, vormen de spil van het Burger lijk Recht van 100 jaar geleden. Aan hen, die slechts hun ai'beidskracht heb ben, als bron van inkomsten en die he lemaal niet vrij zijn, die arbeidskracht naar eigen inzicht aan te wenden, heb ben de makers van ons B. W. maar heel weinig gedacht. Het B. W. van 1838 bevatte vier artikelen over de arbeids- ovex-eenkomst, toen nog huur van dien sten, werk en nijverheid geheten. Dat was zowat alles. Aan het bureni'echt, d.w.z. de afgrenzing van naburige eigen dommen, en de problemen die daaruit kunnen voortkomen, waren 49 artikelen gewijd. Vier artikelen arbeidsrecht tegenover 49 artikelen burenrecht, kor ter en duidelijker kan o.i. niet de gees tesgesteldheid van de wetgever van 1838, in tegenstelling tot die van de onze, worden geschetst. TOCH zouden wij er verkeerd aan doen, wanneer wij geen goed woord voor dat oude B. W. over hadden. Iedere wet is nu eenmaal een product van haar tijd. En juist daarom past grot: bewondering voor de wetgever van 1838, die vanuit de geestesgesteldheid van die tijd, toch een werk heeft tot stand gebiacht, waarmee men geduren de meer dan 100 jaar met redelijk suc ces heeft toegekund. Want al werden dan ook in onderdelen belangrijke wij zigingen en aanvullingen aangebracht, in grote lijnen bleef ons B. W. gehand haafd. Maar nu wordt het toch hoog tijd, dat ons Burgerlijk Recht in zijn geheel wordt herzien en aan de veranderde maat schappelijke omstandigheden en opvat tingen wordt aangepast. WIJ Nederlanders hebben het geluk een eminent rechtsgeleerde in ons midden te hebben aan wie wü deze taak met een gerust hart konden op dragen en voor wie dit werk ongetwij feld de bekroning betekent op een bij zonder vruchtbare wetenschappelijke loonbaan. Bij Koninklijk Besluit van 25 April 1947 werd aan prof. mr E. M. JJeijers, toen nog hoogleraar in het Bur gerlijk Recht te Leiden, de opdracht ver leend een nieuw Burgerlijk Wetboek te ontwerpen. Verschillende. Staatscommis sies hebben al eerder pogingen gedaan, om tot een herziening te komen. In 1886 kwam een nieuw ontwerp personen- en familierecht klaar, in 1898 volgde het ontwex-p zakem-echt en in 1901 een ontwerp bewijsrecht, maar geer van die ontwerpen werd tot wet ver heven. Het verlenen van een zo omvangrijke opdracht aan één persoon in plaats van aan een commissie is wel vrij ongebrui kelijk, maar het is toch wel meer vooi-- gekomen. Het Zwitserse Burgerlijk Wet boek is ook door één persoon, prof. I-ïuber, ontworpen. Meestal beschikt men niet over een zo veelzijdig geleerde, die alleen een dergelijke taak kan volbren gen. Nu wij wel in deze omstandigheid verkei'en, is er alle reden daarover ver heugd te zijn. Het kan aan de innerlijke samenhang en het logisch velband van de verschillende onderdelen slechts ten goede komen, wanneer de algemene lijn door één persoon wordt bepaald. HET is de bedoeling, dat de verschil lende afzonderlijke wetten, waarin het Burgerlijk Recht tegenwoordig is geregeld, in het nieuwe B. W. zullen worden opgenomen. Dat zal b.v. het ge val zijn met het Wetboek van Koophan del, de wet op de coöperatieve vereni- gingen en de wettelijke regelingen be treffende de scheppende mens, zoals b.v. de auteurs- en de octrooiwet. Het bewijsrecht, dat tot dusver in get (Advertentie) tegen kou-koorts-griep Koleer SO tabletten 80 et - 25 tabletten 45ct B. W. was opgenomen zal daaruit ver dwenen. omdat het eigenlijk tot het procesrecht behoort. "M"U moet men vooral niet den ken, dat het nieuwe wetboek een product van enkel kamerge leerdheid wordt. Tal van instel lingen zoals b.v. de Kamers van Koophandel en vele bijzondere personen, die door hun ervaring een grote kennis van de prac- tische behoeften hebben, als b.v. de hypotheekbewaarders, heb ben het verzoek ontvangen mede te delen hoe naar hun mening de bepalingen op het terrein, waarop zij werkzaam zijn, zou den moeten luiden. Uit alles blijkt, dat prof. Meijers er prijs op stelt, dat zoveel mogelijk be langhebbenden hun mening te kennen geven over de wijze waarop de aangelegenheden, waarbij zij zijn betrokken, be horen te worden geregeld. Het plan bestaat het ontwerp van het gehele B. W. nog tijdens de zittingsperiode van de tegen woordige Tweede Kamer te be handelen. Nu kan men over tal van juridische problemen verschillend denken en omdat de Volksvertegenwoordiging het orgaan is waardoor de opvattingen van het volk tot uitdrukking worden gebracht heb ben de regering en prof. Meijex-s het raad zaam geoordeeld, voordat het ontwerp in zee gaat, enkele vraagpunten aan de Tweede Kamer voor te leggen. Men heeft hierover al het een en ander in de pers vermeld gezien. Pas als de Tweede Kamer haar oordeel over die punten heeft uitgesproken, zal het ontwerp de finitief worden opgesteld. Weliswaar is het oordeel van de Kamer over die vraagpunten niet bindend voor de reg ring, maar zij zal daarvan alleen met opgaaf van redenen afwijken. De Eerste Kamer zal over die punten niet worden gehoord. Het is natuurlijk een geweldige op gave om gedurende één zittingsperiode van vier jaar zowel de vraagpunten als het definitieve ontwerp te behandelen. Daarom is een tijdschema ontwoi'pen. Volgens dat schema komt de eerste reeks vraagpunten (er ziin vier reeksen in totaal) in Mei a.s. in openbare be handeling. Arnhem subsidieert toneelgroep „Theater (Van onze correspondent) ARNHEM, Dinsdag. Slechts met de stemmen van twee anti-revolution- nairen tegen heeft de gemeenteraad Dinsdagmiddag besloten de Toneelgroep .Theater" een subsidie te verlenen van 12000.voor het speeljaar, dat op 1 November 1953 zal aanvangen en voor de daarop volgende twee speeljaren f 20.000 per jaar. Het bedrag van 12.000 is bedoeld tot bestrijding van de nodige aanloop kosten en de liquiditeitspositie van het gezelschap, aangezien het volgend jaar subsidie natuurlijk niet nodig zal zyn omdat het seizoen eerst op 1 September begint. ALS tweede avond van zijn wel doordachte „Culturele Hulpactie" bracht het Amsterdams Kunste naars Centrum gisteravond in het hoofd stedelijk Minervapaviljoen een staal kaart van mime, half-indische en heel- indische dans ten tonele. Maar het goede doel en de goede bedoeling werden nogal beschaamd door een opkomst, waarmee noch het Rampenfonds noch de uitvoe renden recht werd gedaan. Indra Kamadjojo is een oude bekende, die tezamen met zijn kleine ensemble voortgaat zowel door zijn verfijnde Javaanse dans als door zijn heldere toelichting de Indonesische kunst nader tot ons publiek te brengen. Zoals de mime, volgens de school van Dccrou, een vurig pleitbezorger vond bij Erik Vos, die misschien nog wat teveel tegen de dans leunt om de „kunst der stilte" t eigen kracht te laten spreken. Ana Ido en Edu de Méyé brachten eigen choreografieën die opnieuw beider talent toonden, al was hun samenvat ting van Aziatische motieven en Wes terse danskunst soms van beide te veel (of te weinig) om tot een karakteris tieke eigen kunstvorm te komen. Waar mee overigens niet gezegd wil zijn dat hun creaties het publiek niet sterk bekoorden, en dat met name de „Nacht gestalten" van Ana Ido niet een belofte zouden inhouden, die ik gaarne op snelste wjjze vervuld zou zien. C. N Operaeoncert Het opera-concert ten bate van de slachtoffers van de nationale ramp is in de grote zaal van het Concertgebouw geopend met een korte rede van mevr. mr A. W. Ch. d'AillyFritz, een toe spraak die juist door de §oberheid waar mee zij was gesteld en werd uitgespro ken, niet naliet indruk te maken op de vele aanwezigen. Van de sol'sten die oorspronkelijk zouden medewerken waren verschei dene door ziekte of andere omstandig heden verhinderd (o.a. Gré Brouwen- stijn. Marissa Marl, Anne Delorie, Jan van Mantgem), maar er bleven er nog genoeg over om de avond tot een succes te maken. Er was dan ook veel applaus voor de vertolkingen van Louise de Vries, Greet Koeman, Mimi Aarden, Norma Fey, Hermine PreyerVan Amstel, Frans Vroons, Leo Larsen, Jan Handerson, John v. Kesteren, Anton Eldering en Guus Hoekman en het Amsterdams Operakoor onder Willem Lohoff en met begeleiding van Pierre Palla en Jaap Brill (2 piano's). Geld en nieuw costuum Een zending van door orkestleden het Boston Symphonle Orkest afgestane kledingstukken ten bate van de slacht offers van de watersnood Is per American Airlines naar Nederland gezonden. orkestlnspecteur, George Judd, voegde behalve een geldbedrag z(jn nieuwe costuum aan toe. Jo Vincent Charlotte Kohier en het Nederlands Clavecimtoel Trio (Johan Feit kamp, Piet Lente en Janny van Wering) gaven Zaterdag een uitvoering In de Mon tessorischool Elswout te Overveen, die een bedrag van 6.170 opleverde voor het Nationaal Rampenfonds. In het provinciehuis te Leeuwarden wordt Donderdag een door leden van de Vereniging van Friese Kunstenaars ge organiseerde expositie geopend van schil derijen, tekeningen, etsen en beeldhouw werken, waarvan de opbrengst bestemd is voor het Rampenfonds. Deze tentoonstel ling, waarop ook gesigneerde reproducties te koop worden aangeboden, blijft te be zichtigen tot 12 Februari. Tot steun aan de slachtoffers van de overstroomde gebieden is gisteravond in de Vereniging te Nijmegen een concert gegeven. Er werden bovendien werken verloot van Nijmeegse kunstenaars. Deze gemeente heeft reeds, burgemeester mede, ruir gebracht. Zwitserse zangers helpen Het Zwitserse mannenkoor Schaff- hausen heeft op zijn laatste repetitie gecollecteerd ten bate van de slacht offers van de watersnood. Het resul taat 100 is gezonden naar de Amsterdamse zangvereniging Apoilo (van Roeske) met het verzoek „het be drag zo te gebruiken dat het koor Schaffhausen het gevoel mag hebben op bescheiden wijze te hebben bijgedragen tot de leniging van de nood in Holland". Het concert, dat het Residentie Orkest gisteren ir het Haagse Gebouw voor K. en W. heeft gegeven ten bate van het Rampenfonds, leverde 7.472 op Ook de pachter van de buffetten, de kellners en het avondpersoneel van de schouwburg hadden hun recette afgedragen. Het wetsontwerp tot denatlonalisatie van de Britse transportondernemingen is gisteren door het Lagerhuis in derde lezing goedgekeurd. Advertentie HET RUITERHUIS SNNÓ. 1879. VIJ2ELSTR. 15-17. A'ÖAM j ;y yj- .j presenteer'. 1-9 en 20 Febr je sfi o f ëj ögehü is j te Hco.riem. eigen omwerpen PAARDRIJKLEDING UNIFORMEN TROPEN KLEDING BORDUURWERKEN Herinneringsexpositie levert verrassing op lE schilder Hendrik Jan Wolter werd in 1S7S te Amsterdam geboren. Hij kreeg zijn opleiding aan de Academies te Antwerpen en Brussel en hem viel zes jaren lang, van 1891/1900 de Koninklijke subsidie ten deel. Twaalf jaren, tot 1939, was hij hoogleraar aan de Rijksacademie te Amsterdam en te vens voorzitter van het regeringscomi té ,.Nederlandse Kunst in het buiten land". In 1952 overleed Wolter, maar feitelijk was hij het laatste dozijn jaren, ziek en steeds minder in staat tot wer ken, reeds te veel vergeten, en speelde hij geen rol meer in ons kunsttafereel. Dit latere moeilijk tot werken komen zal ongetwijfeld in de hand gewerkt zijn door Wolters zin voor het over-criti- sclie. Zijn vriend, de schilder Knip, ver telde me, dat Wolter hem eens- bij zich riep om hem op te dragen al zijn (Wol ters) werk te vernietigen op een tien tal dingen na. Een opdracht, waar Knip hem gelukkig van wist af te brengen. Deze stilte om Wolter heen, sinds 1939, zal de verrassing, die het weer zien van zijn werk of de kennismaking met veel onbekend werk voor mij in hield groter gemaakt hebben. Het is helaas toch zo, dat luidruchtigheid of veel activiteit, door veel tentoonstellen bijvoorbeeld, verdiend of onverdiend, voor de kunstenaar een zekere bekend heid waarborgt. Een pauze van twaalf jaren is stellig genoeg om iemands naam geheel op de achtergrond te brengen. Daar hielp het enkele schilderij, dat men af en toe op de Arti of Pulchritentoon- stellingen kon zien, niet voldoende tegen. Nu evenwel deze maand (tot 9 Maart) in Amsterdam in de zalen van Arti een herinneringstentoonstelling van een 80-tal van Wolters werken is ingericht, acht ik het mijn plicht, om aan de ver rassing, die dit by mij teweeg bracht, uiting te geven. Sterker nog. Als men hier niet in de gewone fout vervallen was om deze tentoonstelling te uitge breid te maken en te veel werken te tonen, die het allerhoogste peil niet be reiken, dan had ik me nog krasser moeten uiten. Als men zich met Woi- terse zin voor zelfcritiek beperkt had tot een tiental hoogtepunten en tot een tiental van die kleine studies als voor beelden van wat spontane directe obser vatie kan zijn, dan had ik moeten spre ken van een meesterlijk schilder. Een schilder, die met deze beste werken de besten der Franse ixipressionisten evenaart, zoals een Sisley. Stralende doeken Ik overdrijf? Kijkt u dan eens naar zo'n „Maartse sneeuwdag Laren" of „Bocht Amstel in winter", werken, die Wolter met doeken om zijn hoofd en lianden tegen de koude, geheel buiten schilderde. Meesterlijke, open, directe, van kleur stralende doeken, die ruimte ademen en waaruit de bewogen, bewon derende liefde voor de schoonheid u tegemoet komt. Kijkt u naar zo'n „Bloeiende Brem", in 1900 geschilderd, dus op 27-jarige leeftijd. Waarom zou dat minder zyn dan Sisley of Pissarro Ik noem om het tiental vol te maken de „Winter langs de Amstel" uit het Amsterdams Stede lijk Museum (kan men zo'n meester werk eens niet in een betere ljjst zetten en wat is er met de bovenfhnd gebeurd, is het doek opnieuw opgespannen Ik noem de „Vroege ochtend St. Ives", de meesterlijke „Schaatsenrijders", de „Zil veren ochtend te Douarhenez", het „Havenhoofd Enkhuizen" en de reeks buitënstudies, een paar decimeters groot, met een kolossale ruimtewerking soms (bijvoorbeeld de nummers 66-68). Maar ik noem vooral de „Oude Man nen", de staande oude Joodse mannetjes met hoed en paraplu, dat het voortref felijkste schilderij is, dat ik de laatste tijd zag. Voortreffelijk van typering, van kleur, van directe, aarzeloze schil dering een superieur kunstwerk. Onze musea zijn zéker nog niet ovex*- voerd met Wolters méér hoef ik niet te zeggen. J. M. PRANGE. De ondergenoemde maatschappijen, allen leden van de Vereeniging van Nederlandsche Brandverzekeraars, maken bekend, dat zij jegens degenen, die voor brandschade verantwoor delijk zijn, afstand doen van alle verhaalsrechten, waarin zij door betaling van die schade aan hun verzekerden treden, voor zover 1. de brand ontstaat op of na 20 Februari 1953, 2. de verzekering krachtens welke de schadebetaling geschiedt, op een brandpolis, een gecombineerde brand-inbraakpolis, een ge combineerde brand-stormpolis, dan wel een uitgebreide gevaren- polis door de maatschappijen o.a. genoemd: Zonder Zorgpolis, Perfectpolis, Passe-Partoutpolis, Polis-Generaal, Brillantpolis, Honderd Percentpolis, Uitgebreide polis) gesloten is en niet valt onder het Brandtarief voor Industriële Risico's in Nederland, 3. het verzekerde voorwerp zich ten tijde van de brand in Neder land bevindt, een en ander met uitzondering van verhaalsrechten jegens degenen, door wier opzet of met wier goedvinden de brand ontstaat N.V. Amhemsche Ven. Mij tegen Brandschade. De Onderl. Brandwaarb. Mij te Arnhem Ao IS09. De Onderl. Brandwaarb. Mij te Arnhem Ao 1825, N.V. Ass. Mij De Nederlanden van 1845. Assurantie Comp. Haagsche *an 1805 N.V.. N.V. Zee- en Brandass. Mij van 1851, N.V. Zee- en Brandass. Mij van 1961, N.V. Tweede Zee- en Brandasa. Mij van 1861. N.V. Zee- en Brandass. Mij van 1865. N.V. Tweede Zee- en Brandass. Mij van 1865. H. van Veereo N.V„ Brandwaarb. Mij „Loenen aan de Vecht van 1813". Brandwaarb. Mij „De Vereniging", Onderl. Brandwaarb. Mij enkel voor Poldergemalen. N.V. Nederl. Brandvrrz. Mij Ao 1861, N.V. Alg. Verz. Mij „Victoria", N.V. Verz. Mij „Mercurius". N.V. Verz. Mij „De Nederl. Phoenu", N.V. Rotierd. Brandverz. Mij, Bataafsche Brandwaarb. Mij, N.V. Delflandsche Ass. Comp., N.V. Brandverz. Mij „Holland van 1859". N.V. Haiti. Brandverz. Mij van 1846. N.V. 's-Hertogenbosscbe Brandwaarb. Mij van 1841. N.V. De Nederl. Brand- Asa. Mij „De Salamander" van 1888. N.V. Alg. Verz. Mij „Merwede". N.V. Zatnlandsche Ass. Comp. Ao 1845. De Groninger Brandwaarb. Mij, N.V. Aaa. Mil Groningla, N.V. Zuid- NederL VerzMij, N.V. Mij van Brandverz. „De Groote Bossche van 1838", Tiel-Utrecht Brandverzekering 1611. N.V. NederLMij van Brandverz. Ao 1833. Utrecbtsche Alg. Brand waarb. Mij Ao 1811. Utrechrsche Alg. Brandverz. Mij N.V. N.V. de Nederl. Ass. Mq „N.AJd.", Coöp. Brandverz. „De Veluwezoom" GA., N.V. Verz. Mij „Vesti". Alg. Zeeuw- sche Verz. Mij N.V., Onderl. Brandwaarb. Mij voor de Prov. Zeeland van 1829. Zeeuwsche Brandwaarb. Mij van 1824N.V. De Nationale Zee- en Brand- Ass. Mij. OnderL Brandwaarb. Mij. onder dir. v. d. fa De Jong Co„ Nwe Vaderl. Verz. Mij N.V., Amscerdamsche On derL Brand Wiarb. Mij onder dir. der Fa de Jong! en Co.. Overijsselscbe OnderL Brand waarb. Mij van 1809. N.V. Nederlandsche Lloyd, N.V. Indonesische Zee- en Brandass. Mij. N.V. Vetz. Mij „Hermandad", OnderL Brandwaarb. Mij Deventer van 1828. JAARBEURS UTRECHT GROSSIER-STANDHOUDER zoekt verbinding met fabrikanten van Dames Bovenkleding, Kleuter- en Kinderconfectie-Baby-goed, teneinde deze art. als agent of eigen rekening te verkopen. Spoed gewenst. Brieven P-Z7916, bur. Parool. Verkoop bü Executie •elke zal worden gehouden op Woensdag, de 18e Februari 1'I53 des voormiddags om lO.uu uur, ten laste van L. Veenhol, wonende te Amsterdam, Copernicusstraat nr 29 hs. van enige Roerende Goederen, bestaande uit: Meubilaire Goederen. Keukengereedschap pen Glas- en Aardewerk en wat verder te voorschijn zal worden gebracht. De verkoop geschiedt a con tant zonder opgeld. De goederen zijn een uur vóór de verkoop voor een ieder te bezichtigen. De deurwaarder, belast met de executie. A WESTERHUIS. Verkoop by Executie welke zal worden gehouden op Woensdag, de 18 Februari 195S des voormiddags om 11.00 uur, ten laste van 31. Tailleur, wonende te AMteriM. Amstelkade no. 17211, van enige Roerende Goederen, be staande uit Meubilaire Goede ren. Keukengereedschappen, Glas- en Aardewerk en wal verder te voorschijn zal wor den gebracht. De verkoop geschiedt a con tant zonder opgeld. De goederen zun een uur vóór de verkoop voor een ieder te bezichtigen. De deurwaarder, belast met de executie. J. P. HEIJNIS. Bankinstelling te Amsterdam vraagt voor spoedige indiensttreding enkele vrouwelijke bedienden (16 a 17 JAAR) Sollicitaties m. opg. v. leeft., genoten onderwijs en opgedane ervaringen onder P-Ï3479, bureau Parool. GEVRAAGD zelfst. kunnende werken, m. grondige kennis van snellopende dieselmotoren, in staat leiding te gaven en onderd, magazijn te beheren. Voorkeui genieten gedipl. mach. Leeftijd boven 30 jaar. Goede salariëring. Brieven onder P-13480, Bur, Parool. Jonge dameskapste: Kopenhagen. Moet absoluut door en door kundig zijn in het vak, en moet in staat zijn Duits te spreken. Goed loon aangeboden. Sollicitatie cople-i Japonnenfabriek (beter genre) te Amster dam vraagt voor direct een beschaafde Pasdame maat 40, lengte ca. 1.72 Brieven met de meest uitv. inl. lett. P. 823 Reel. Ad- viesbur. Meerkotter, He rengracht 435, A'dam-C. I Dames-, Haren-an Kinderkleding, Regenkleding, ctiSSi Rijwielen enz. J tt0P wonen". biedt 9 I Van "eubelen v f beperkte ruimten. Grote I I c,rln9,Huls-. Zit-, £et. j en SlacPWer-AmoubL j TERMIJN BETALING (olilclêle prijzen) PRINSENGRACHT 1 05 1 (let op 't nummer v.p 1 tuuen Utrochtjestraat f ea Amstelveld lAdam - TeL 30059 I Dat overkomt U niet met Nutrida Koffiemelk Duizenden goedaardige vrouwen vermoorden dagelijks het aroma van hun kostelijke, dure koffie met 'n plons melk. Als ze toch eens wisten, dat 'n scheutje koffiemelk van Nutricia de geur en de smaak veel beter doet uitkomen. Probeer maar eens wat 'n verschil dat maakt! die met de 10% vet Doet elke soort koffie beter smaken GEVRAAGD ?<jTrr AGENDA LOODGIETER r-I 518de STAATSLOTERIJ 4. u»» - 317S6_3l8XOy Bespreking 2 dagen te v i 10-3 nur. Na 11 nor 32932 Zondag 22 Febr. 8 uur Nederlandsche Opera Butterfly Amsterdams Toneelgezelschap ALBERT VAN DALSUM in Koning ï.ectr van WILLIAM SHAKESPEARE Regie: A. Dcfrnsne Nederlandsche Opera PREMIÈRE CARL MARIA VON WEBER Der Freisohütz Prijzen f 9.5'.'—1,50 n 10-2 u HET NEDERLANDS VOLKS-TONEEL Zaterdag 21 Febr. 8 uur I50e opvoering HET WOORD Zond. 22 Febr. 8 u. hét huis vam de saltimbanks Prijzent 2.50 tot. 11.25 FINANCIERINGSMAATSCHAPPIJ VRAAGT Opleiding ten minste MULO. - Leeftijd tot 23 jaar. Brieven onder P-13463, bureau Parool. Voorfdurende vermoeidheid, van 's ochtends af, gebrek aan eetlust, bleekheid, magerheid of zenuwachtigheid. Neem bij iedere maaltijd 2 Pink Pillen. Het geneeskrachtige ijzer, dat Pink Pillen bevatten, is een zó uitstekend, krachtopbouwend middel, dat het verarmde bloed zich in 3 weken met 500.000 tot 700.000 rode bloedlichaampjes per mm3 kan verrij ken, zodat alle cellen van liel organisme weer tot vol leven komen. Pink Pillen in alle apotheken en drogisterijen. BUISJE II. 1,76. BESPAAR fl. 0,70 EN KOOP'N GROTE TUBE VOOR EEN VOLLEDIGE KUfTB

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3