Nieuw gedeelte van Hervormd Rusthuis te Harlingen officieel geopend Gulle gaven van Westdongeradeelster en Dokkumer landbouwers Voor en tegen van dempingsvraagstuk te Sneek besproken In de oude Ned. Hervormde Kerk van Harlingen is gistermiddag on sobere wijze liet nieuwe gedeelte in gebruik genomen van het rusthuis der Ned. Hervormde Ge meente. Ds K. Beks, bij wie de leiding berustte, memoreerde, dat zeer velen aan de tot standkoming van de nieuwe vleugel heb ben meegewerkt; vooral de diakenen hebben er veel van hun liefde en hun energie in neergelegd. Verscheidene nachtelijke uren hebben zij er zelfs aan opgeofferd. Nadat spr. de opening had gezet in het licht van de dienst aan el kander, waartoe God ons roept, heette hij vele genodigden welkom en dankte hij de meesten van hen voor hun medewer king. Historisch overzicht De oud-diaken, de heer C. de Groot, gaf een schets van de geschiedenis van het rusthuis, dat dateert van 1763. Van dit oude rusthuis zijn evenwel nog slechts een paar bergplaatsen over Uitvoerig schetste de heer De Groot daarop de ver bouwingen, die plaats hadden in 1873 .'74, 1894, 1901 en 1933. De laatste verbou wing had plaats onder leiding van de heer L. Reinalda, architect te Leeuwar den, aan wie ook de bouw van de nieuwe vleugel werd opgedragen. In het nieuwe gedeelte werden zeven twee-persoons kamers en 26 één-pers. kamers gebouwd. Voorts twee zieken kamers voor drie. desnoods vier per sonen, een isoleerkamertje, een flinke kelder met een aparte afdeling voor de brandstof en twee douchecellen. De keuken werd vergroot en zeer modern ingericht. Burgemeester Nauta sprak z'n verheuging ovfer de opening van het rusthuis uit. met name omdat het een kleine verlichting is van de woningschaarste. Spr. beloofde de volle medewerking van het gemeentebe stuur wanneer nog tot verdere uitbouw wordt overgegaan. De directeur van de Provinciale Dienst Deense soldaten in hongerstaking Tweehonderd soldaten van de Deense artillerie te Aarhus in Jutland zijn in hongerstaking gegaan uit protest tegen verlenging van de diensttijd. De betrok ken eenheid is de enige in Aarhus die het halfjaar extra zou moeten dienen. De rest zwaait in Mei a.s. af, na een jaar ge diend te hebben. In een kamp in het Zuiden van Jutland verlieten honderd soldaten de kazerne. De bevelvoerende officier slaagde er in 65 van hen te bewegen terug te keren; de 35 anderen begaven zich naar het station van Aabehnrae, waar hen bevel werd gegeven naar de kazernes terug te gaan. Een man die weigerde, werd gear resteerd. De oorzaak van de verschillen de diensttijd van eenheden van het leger is een gevolg van het gebrek aan kazerne ruimte. De diensttijd is verlengd van 12 tot 18 maanden. Met de beschikbare ka- zerneruimte kan echter slechts de helft van de troepen achttien maanden onder de wapenen worden gehouden. Al het personeel van de luchtmacht dient 18 maanden, dat van de marine 15. Nehroe pleit voor „derde gebied" Premier Nehroe lieeft in een toespraak tot de „Raad van Indische Staten" het in stellen van een derde „wereldgebied" voorgesteld, dat voor de vrede zou moeten werken. Hij verwierp de voorstellen tot het in stellen van een derde blok of macht. „Door deze bewoordingen worden de vol ken afgeschrikt", zeide hij. Ook het door hem voorgestelde „derde gebied" zou zich niet met het Russische of Amerikaanse blok moeten verbinden. De staten, die een dergelijke verbintenis niet wensten, zou den er deel van moeten uitmaken. Atoomwapens voor strijd te land De nieuwe chef van de generale staf van het Britse imperium, generaal Sir John Harding, heeft meegedeeld, dat ver tegenwoordigers van de legers der Ge- menebestlanden komende zomer in Enge land een oefening voor hoge officieren zullen bijwonen, waar de toepassing van atoomwapens voor de strijd te land en in de lucht zal worden bestudeerd. De toepassing van atoomwapens noem de Sir John als eerste van een drietal vraagstukken, waar hij bijzondere be langstelling voor heeft. De andere waren de ontwikkeling van geleide projectielen van allerlei soort en de kwestie van het vervoer door de lucht, met o.a. hefschroef- vliegtuigen, teneinde een strategische én tactische beweeglijkheid aan de grond strijdkrachten te geven. Deze problemen worden door het gehele leger intensief be studeerd, aldii? de. generaal. voor de Wederopbouw, ir D. S. Visser, memoreerde, dat ongeveer een jaar gele den met de bouw wérd begonnen. Het is zeker voor een groot deel aan de activiteit van de architect te danken, dat men zo spoedig tot dit geheel is gekomen, aldus spreker. Namens do niet-Hervormde gemeenten in Harlingen sprak ds nu- H. H. Gaaike- ma, die de voorzitter dankte voor diens mededeling, dat ook ouden van dagen uit deze gemeenten in hel rusthuis kun nen worden opgenomen. Voorts spraken de heer B. de Vries, namens de commis sie van beheer van het gemeentelijk rust huis, oud-burgemeester A. E. Hannema, ds G Kaaslra uit Scxbierum namens de classicale vergadering Franeker, ds D. ter Steege, voorzitter van de Prov. Diaco nale Commissie, de heer Kortenhoeve na mens de Broederschap van Diakonen, de heer Kijlman namens de Kerkvoogdij, ds L. de Vrijer uit Makkum, de heer Stangel namens de Evangelisatie-commissie, me vrouw v. d. Bos namens de Zusterkrans die enkele meubelstukken aanbood en tenslotte de heer S. Hondema namens het college van notabelen. Na afloop van de bijeenkomst werd het gebouw o.l.v. ds Beks en leden van het College van Diakenen groepsgewijze be zichtigd. Jongetje kwam onder auto De Blessc. Een uit de richting Steenwijk komende auto kreeg op de hoek van de Mar- keweg plotseling het zoontje van de heer R. de Vries voor zün wagen, doordat de jon gen plotseling de weg overstak. Ondanks krachtig remmen slaagde de bestuurder er niet in het kind te ontwijken. Mei enige schrammen en een lichte hersenschudding werd het jongetje naar huis vervoerd. Landbouwcoöperatie koopt „Huize Oranjewoud" „Huize Oranjewoud", het voormalige lustoord der Oranje's in het Oranjewoud, is met de bijbehorende gronden binnen de wallen aangekocht door de Friese Land bouwcoöperatie. Dit prachtige lustoord is jarenlang bewoond geweest door de fa milie de Blocq van Scheltinga. Door de zangersfeesten cn andere festiviteiten te Oranjewoud heeft het landgoed grote be kendheid gekregen. De gebouwen zullen door de landbouw organisaties in gebruik worden genomen, terwijl het „Fryske Gea" de beschikking krijgt over een deel van de gronden. Jhr. De Blocq van Scheltinga zal zich vestigen in het buiten Prinsenhof, even eens te Oranjewoud. Eervol ontsJag Bij Kon. Besluit is op zijn verzoek eer vol ontslag verleend aan de heer ir C. M. van der Siikke te Leeuwarden, hoofdin genieur bij de voorlichtingsdienst ten be hoeve van de landbouw (Rijkstuinbouw- consulent), onder dankzegging voor de bewezen diensten. Menaldumadeel Het bericht van gister dat de heer P. Th. Wjjnsma te Boksum zich niet meer beschik baar stelt voor een eventuele candidatuur voor de gemeenteraad, blijkt niet juist te zijn. Op veler aandrang heeft de heer YVijnsma zich bereid verklaard een even tuele candidatuur te aanvaarden. Kippcnhokbrand bedreigde boerderij Boornbergum. Zaterdagmorgen geraakte het kippenhok van de veehouder A. v. d. lest in brand. Omwonenden wisten met em mers water het vuur te blussen. De brand weer van Drachten werd gealarmeerd, om dat opwaaiende vonken de naastgelegen boerderij bedreigden.. Deze behoefde echter geen dienst te doen. De kippen bleven on gedeerd. Vrijwilligers knappen kerk op Wommels. Een groepje vrijwilligers van de Ned. Herv. Gemeente is begonnen in de vrije uren het inwendige van het kerkgebouw op te knappen. In de herfst zijn de buiten muren onder handen genomen. Tacozijl weer in werking Lemmer. Sinds vanmorgen is het Ir. Wou- dagemaal weer in werking. Jongens doodden beverrat Opcinde (Sm.). Drie jongens zijn er in geslaagd een beverrat te doden van liefst tien pond. Het spoor, dat zij volgden, ging over het ijs van De Leien. Friese hulpverlening Dc inzameling van vee cn veevoer, die door de verschillende standsorganisaties in Westdongeradecl cn Dokkum werd geor ganiseerd is een klinkend succes geworden. Slechts zeer weinig boeren hebben niet aan de actie deelgenomen. Het volgende werd door de boeren beschikbaar gesteld voor de getroffen collega's in de noodge- bicden: 4 koeien, 25 hokkelingen, 31 kal veren, 19 schapen, 11 lamineren, 3 fokzeugen en 2 biggen. Totaal 119 stuks vee. Verder leverde de actie de volgende goe deren op: 30.125 kg. hooi, 187.500 kg. bieten, 10.450 kg. stro, 72.000 kg. kuil, 550 kg. bo nen, 1920 kg. gedroogd gras, 1730 kg. haver, Pro: denk om handel en nijverheid Contra: denk om de vreemdelingen Met een variant" op Vondel: de liefde tot zijn sum is ieder aangeboren. Ook de Sr.ekers. Ze waren gisteravond in gfotén gctal'c naar zaal Kanenburg gekomen. Het „Snitser Frysk Forban" had daar een debat-avond belegd over een vraagstuk, dat de Snekevs nogal bezig houdt; het al of niet dempen van Singel en Hoogend. Drs. H. Halbertsma was een (zeer gematigd) tegenstander; de heer Th. W. Zandstra was een uitgesproken voorstander. De leiding van de avond be rustte bij de heer Douwe Tamniinga. de handel en de industrie van Sneek te stimuleren. Daarom moet het dempingsvraagstuk van de Singel met grote realiteit worden behandeld. Het is een vraagstuk van alle tijden en van alle plaatsen. Het oude zal moeten wijken voor de eisen, die ver dere ontwikkeling stelt. En dan zal Sneek op den duur een rondweg moeten hebben. Maar geloof nooit, dat dat een oplossing is. Het doorgaande verkeer van Lemmer naar Leeuwarden speelt een onderge schikte rol. Het lokale verkeer langs de Lemmerweg neemt de voornaamste ■plaats in en dat verkeer moet Sneek bin nengeleid kunnen worden. Andere in valspoorten dan de Singel heeft Sneek niet. Spreker verklaarde zich tegen lapmid delen. Natuurlijk kan de Singel versmald worden. Dan wordt de breedte van het watervlak acht en een halve meter. Een oplossing? Eerder namaak en kitsch. Een brede straat hebben we m het Zuiden van de stad nodig. De groothandel kan de stad niet verlaten en moet de vracht wagens voor de deur kunnen ontvangen. En die groothandel gaat voor bij het vreemdelingenverkeer. Want wat we ook doen om Sneek aantrekkelijk te maken, al verdubbelen we het aantal gasten, het aantal mensen dat hiervan de vruchten zal plukken, staat niet in verhouding tot de aantallen, die werkzaam zijn in de han del en nijverheid. En zij worden alleen maar blijvend geholpen met demping. Betracht uiterste voorzichtigheid Na de pauze meldden zich spiekers uit de vergadering aan om zich tegen de te berde gebrachte opvattingen te verwe ren. We willen daarvan alleen vermelden, wat ir D. A. Arkenbout, "de stedebouw- kundige van Leeuwarden, in het midden bracht. Bij de Woningwet wordt niet al leen het maken van uitbreidingsplannen, maar ook het ontwerpen van plannen voor de oude bebouwde kom geregeld. Heeft Sneek een plan voor de binnenstad? Is er aan een stedebouwkundige opdracht gegeven, dat Sneker centrum eens te be kijken? Want het vraagstuk is heel wat veelom- vattender dan dc demping van de Singel alleen. In Leeuwarden denkt men niet aan het dempen van de Voor streek, maar men weet daar ook, dat het gehele stadsplan bekeken moet worden om een oplossing te vinden. Kan het ver keer. dat de stad moet aandoen, niet rond geleid worden naar een bode-trerein, naar geleid worden naar een bode-terrein, naar het centrum? Is het mogelijk bij het be palen van parkeerruimte rekening te houden met bestaande saneringsplannen? Alleen wanneer de kwestie zo breed mogelijk gesteld wordt, is een goede op lossing te verkrijgen. Dan moet men niet dadelijk een gracht dempen, want dem pingswoede is in Friesland besmettelijk en mogelijk krijgt men er later spijt van. Bij dergelijke vraagstukken moet men de grootst mogelijke voorzichtigheid betrach ten. Omleggingen van het verkeer zullen Leeuwarder waarschuwing omzichtig te zijn Het probleem is bekend: Sneek kan vooral het locale verkeer niet ver werken en ziet als oplossing het dempen van de veel te smajle Singel. De Raad heeft zijn fiat aan deze voorgestelde op lossing gegeven, zij het dat één raadslid zich tegen verklaarde. Gedeputeerde Sta ten staan achter deze oplossing. Alleen de Bond Heemschut heeft zich opgewor pen als verdediger van Singel cn Iloogend en heeft de zaak bij de Kroon aanhangig gemaakt. Zo liggen dan nu de kaarten, Drs. Halbertsma grondde zijn bestrij ding van de Sneker demping gisteravond op zakelijke gronden. Het was hem een raadsel, hoe V.V.V. Sneek in een brief aan de Kroon zich keerde tegen het stand punt van Heemèchut. Het is toch wel duidelijk, dat een soortgelijke demping in ieder geval voor het vreemdelingen verkeer geen enkel voordeel oplevert. Dat vreemdelingenverkeer zal m Sneek nog moeten worden aangemoedigd.- En dan niet alleen het reeds drukke verkeer van zeilers en watersporters, maar ook het komen en het verblijven van hen, die in Friesland eeuwenoude schoonheid zoeken. Aan de hand van een lange rij cijfers zette spreker uiteen, dat dit aantal schoonheidsminnaars niet gering is. Ze komen naar Leeuwarden, naar Janum, Stania-State, Franeker, Wieuwerd, Bols- wavd. Ze komen ook in Sneek. maar meestal alleen op doorreis. Sneek laat zich oolc weinig aan deze gasten gelegen liggen. Wat doen we om deze mensen te trekken? Waarom openen we de Water poort niét? Waarom maken we niet meer propaganda voor Stadhuis en Martini kerk? Het dempingsvraagstuk wordt alleen met zakelijke argumenten besproken. Goed. Maar waarom mist er elk positief geluid in? Waarom wordt er in Sneek zo bedroefd weinig gedaan aan restauratie? Waarom is hier geen commissie, die een restauratieplan voor oude woningen op maakt? Waarom wordt in dit opzicht de zakelijke kant vergeten? Als het beslist niet anders kan, gooi dan de Singel dicht. Maar behoud het Hoogend. Maak de Kolk mooier dan hij ooit geweest is. Restaureer er de huizen zo goed mogelijk. Maak er een goede geldbelegging van. Eerst de economie! De tweede spreker zette aan de hand van een lange rij cijfers uiteen, da Sneek het karakter van een handelscentrum heeft. De stad heeft een zeer hoog per centage beroepsbevolking. In 1947 werk ten van de 19.500 inwoners 7026, waar van 38% in de industrie en 31.3% in de handel en 7.8%. in de „huiselijke dien- sten", waaronder Vreemdelingenverkeer valt. Met deze cijfers staat Sneek aan de top in Nederland van alle vergelijkbare sleden van omslreks 20.000 inwoners. Het karakter van Sneek is 'n economisch ka rakter. Er moet alles gedaan worden om. 50 kg. gerst, 1375 kg. lijnkoeken, 850 kg. poolgoed en verder nog een bedrag van f 2160 ann geld. Een en ander vertegenwoor digt naar schatting een waarde van rond f65000. Verder hadden verschillende boeren reeds toezeggingen gedaan aan liet stam boek cn zullen anderen nog nader uitsluit sel geven. We tellen maar weer verder: Smallingev- land komt nu aan een bedrag van f 58.183.27 Drachten f30.843.72 en de ..buitendorpen" f27.339.55. De f 20.000. die de C. Z. te Oude- ga aan het fonds afstond, is hierbij niet inbegrepen. De stroom blijft nog steeds doorgaan. In Woudsend besloot de Chr. Muziekv „Eendracht" dit jaar geen. uitvoering te geven. Dat spaart f 125 uit en aan dat be drag is een beste bestemming gegeven: het ging naar het Rampenfonds. Uit Lollum komt ook een prachtig richt.: op een gewone vergadering van de J.V. op G.G. „Het Mosterdzaadje" werd op één avond een collecte gehouden ten bate van de geteisterde gebieden. De club 124 leden i bracht ongeveer f197 bijeen. De gelden zullen waarschijnlijk gegeven worden aan een zustervereniging. Warns. De „Fryske Rounte" hield haar jaarvergadering. Het aantal leden was gf lijk gebleven. Het bestuur „bleef zitten' Alles bij het oude dus. Alleen de kas werd zestig gulden lichter gemaakt ten balen van het N.R.F. De moderne Arbei dersbond draagt f106 af aan het Rampen fonds (71 van de leden en f35 uit de kas) Kc rkcollecten. Een aantal Zondag gehouden kerkcol- lecten leunen we vandaag verantwoorden: Suamcer (N.H. Kerk) f820; Heeg (Geref. Kerk f933.56; Opeinde (Sm.) f 1151,28 (incl. enkele ingekomen giften); Holwerd (Geref. Kerk) f955; Oostenneer en Ees- trum (N.H. Kerk) f2482,05; De Knijpt (Geref. Kerk) f356.88; Oosternjjkcrk (Geref. Kerk) E1100. Uit de Noordoostpolder De gelden uit de Noordoostpolder blijven geregeld doorstromen voor het Rampenfonds. D kerkcollecten in de kleinere plaatsen van de N.OP.. voorzover het de N.H. kerk be treft zijn thans ook bekend. Rutten f 100. Es- pel f 95.19, Tollcbeek f42, Nagele £61. Krag- genbrug f330. Verder werd op de Zondagsschool van dc N.H. Kerk te Emmeloord Zondag een in- meling gehouden voor de Zondagsscholen in de getroffen gebieden. De kinderen brachten voor dit doel f 44.71 bijeen. Het bestuur van de Zondagsschool deed er f100 bij. zodat men f 144.71 kan overmaken voor dit doel. Wieise A. Hijenhuis overleden Zondagmorgen is op 78-jarige leeftijd overleden de heer W. Nijenhuis, laatstelijk wonende in Oranjewoud. Met de heer Nijenhuis is een persoon heengegaan die vele jaren een belangrijke taak heeft vervuld. Reeds in 1902 vertegenwoordigde hij de A. R partij in de gemeenteraad van Schor terland. In 1927 werd de heer Nijeenhuis tot wethouder gekozen, welke functie hij tot 1941 heeft vervuld. De Duitsers heb ben bier toen een eind aan gemaakt. Veel werk heeft de heer Nijenhuis in het belang der gemeente verricht. Niet alleen op politiek terrein, maar ook op velerlei ander gebied is hij een stuwende en voor lichtende kracht geweest. In zijn vorige woonplaats. Katlijk, was hij ouderling der Geref. Kerk te Mildam; voorzitter van het Chr. Schoolbestuur, voorzitter van de Boerenleenbank, voorzit ter van diverse waterschappen, terwijl hij ook nog diverse andere functies vervulde. Ook de landontginning is door hem flink ter hand genomen. Zijn benoeming tot Rid der in de Orde van Oranje Nassau was een erkenning van zijn veel en omvangrijk werk. De begrafenis zal plaats hebben op Don derdag 19 Februari vanuit de Ned. Herv. Kerk te Katlijk, des n.m. om kwart over in Sneek nodig zijn. En dan niet alleen voor het snelverkeer, maar ook voor wa gens, die in de stad zullen moeten zijn. Weersverwachting geldig van Dinsdag» avond tot Woensdagavond (opgemaakt te 10 uur v.m.) VERDERE STIJGING VAN TEMPERATUUR Zwaar bewolkt met af en toe enige re gen of motregen en plaatselijk nevel of mist. Verdere stijging van temperatuur. Overwegend matige westelijke wind. ZON- EN MAAN STANDEN 18 Febr. Zon op 7.50. onder 17.59 Maan op 9.04. onder Einde van vorstperiode Gedurende de laatste dagen heeft de lucht- drukdaling zich geleidelijk in zodanige rich ting gewijzigd, dat aan de toevoer van koude lucht uit het oosten en noodoosten naar West-Europa een einde is gekomen. Afgelo pen nacht kwam tijdens opklaringen bij het passeren van een rug van hoge luchtdruk vooral in het zuidoosten van het land nog vorst voor. Westelijke winden voeren ech ter zachtere lucht van oceanische oorsprong over de Britse eilanden en de Noordzee naar onze omgeving, waardoor vanmorgen om 7 uur de temperatuur langs de kust van Zuid en Noord-Holland reeds tot drie graden was gestegen. De zachtere lucht zal de vorst snel verder naar het Oosten terugdringen, zodat deze vorstperiode als geëindigd kan worden beschouwd. Opening lagere technische school B°l£ward. De staatssecretaris van Onder wijs. mej. dr A. de Waal. zal op Donderdag 12 Maart de nieuwe lagere technische school, gelegen aan de dr Joost Halbertsmastraat, officieel openen. Brand te Twijzelerheide Zondagmorgen is brand uitgebroken in de woning van bakker H. Keegstra. In al lerijl werden de brandweren van Buiten post en Zwaagwesteinde gealarmeerd, doch er ging nogal enige tijd mee heen voordat de brandweerhulp kwam opdagen. Intussen brachten rappe handen de meubelen in veiligheid. De brandweer van Zwaagwest-- einde was de brand binnen een kwartier meester. De bakkerij, ondergebracht in het achtergedeelte van de woning, bleef ge spaard. doch het woongedeelte liep veel waterschade op. Een groot gedeelte van de garderobe ging in de vlammenzee verloren. Ned Herv. Kerk; Benoemd tot vicaris te IJsselmonde, P. D- de Bruyn, cand. te Rotterdam-Z.;tot vicaris te Rotterdam- Vreewijk J- L. Maris, eveneens te R'dam- Zuid. Beroepen te Ede (vac. J. H. Cirkel) en te Lage Vuursche H. N. v- Hensbergen te Schalkwijk. Bedankt voor Nijyerdal H. v. Goslinga te Hattem, te Voorburg J. v, d. Velden te Rotterdam-Feyenoord. Geref. Kerk: Beroepen te Godlinze J. v. d. Zanden, cand. te Groningen. Aangenomen naar Veenendaal J. Over- duin te Amsterdam, naar Ens H. Th. v. Bochove, die bedankte voor Ezinge.. Chr. Geref. Kerk: Tweetal te Leiden D. Biesma te Amsterdam-O. en C. v, d. Weèl te Harderwijk. Bedankt voor Ede W. F. Laman te Rot terdam-W. Geref. Gemeenten: Bedankt voor Aag- tekerk H. v. Gilst te Elspeet, voor St. An- naland M. v. d. Ketterij te Alblasserdam. Bapt. Gemeenten: Beroepen te Hengelo W. Veenstra te Musselkanaal. De classis Graafschap Bentheim heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar ver klaard de heer H. Baarlink te Laar, cand. aan de Theol. Hogeschool te Kampen. Hij zal gaarne de kerken dienen en een e.v. beroep terstond in overweging nemen. Ds Hellemans predikant onder de evacué's Op verzoek van de Generale Synode en in overleg met het Ministerie van Predi kanten in onze stad, heeft as A. H. Hel lemans. N. Herv. predikant te Leeuwarden zich beschikbaar gesteld voor de zeer tij delijke functie van geestelijke verzorger der uit de noodgebieden geëvacueerde be volking. Ds Hellemans is reeds heden morgen naar zijn standplaats Breda afge reisd. Zijn ambtswerk zal door. collega predikanten en ouderlingen voor-de duur van zijn afwezigheid worden waargeno men. Geslaagd Geslaagd voor het diploma boekhouden van de Ned. Associatie voor Praktijk examen de heren E. Pieters te Eestrum, J. de Haan te Heerenveen, J. Gerritsma te De Knijpe en J. Ausma te Drachten. Geslaagd voor het diploma Ned. Han delscorrespondentie de heer M. van der Knoop te Heerenveen. Voor het associatie-examen Engelse Han delscorrespondentie slaagden de heren L. Houttema en S. Hommema, beiden te Leeu warden en D. Westra te Berlikum. Mej. G. van der Wal te Drachten slaagde voor het eerste gedee.lte examen Maat schappelijk werkster. Geslaagd voor het diploma costumière de dames J. v. Dijk te Ureterp, Tr. de Boei en W. Reitsma te Drachten. Voor het diploma coupeuse slaagde mej. Sj. de Jager te Drachten. Benoemd Benoemd tot inseminator bij de K.I. ver eniging „Midden-Friesland" te Wirdum, de heer A. Postma Tzn te Ureterp. Benoemd tot chef van de afd. granen en kunstmest bij de landbouwcoöperatie te Fra neker de heer B. H. Brugts te Groningen. Benoemd tot beroepskeuze-adviseuse aan het bijkantoor van het Gew. Arb. Bureau te Drachten mej. G. v. d. Wal. Benoemd tot poedermaker aan de coöp. melkprod. fabriek „De Berkelstroom" te Lochum, de heren K. v. d. Molen te Joure en H. E. ter Schuur te Wolyega»

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2