jubileum Prins Hendrik APELDOORN HELPT! „Help Holland Fund" in Canada nieuws IWaandag 16 Februari 1853. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste blad "L.T ET mocht een stijlvolle receptie heten, waarmede Zaterdagmiddag het 40-jarig bestaan van het harmonie orkest „Prins Hendrik" is ingeleid. Achter de tafel, waaraan behalve het voltallige bestuur ook de ere-voor- zitter, ir Van Geuhs had plaats geno men, prijkten de keurig opgepoetste schêllebomèn en het vaandel, waaraan deze middag dè medaille, die de Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfare gezelschappen dé verenigingen die 40 jaar hebben bestaan, toekent door de vertegenwoordiger van het hoofd bestuur van deze instelling, de heer Dibbets, werd gehecht. Stijlvol was het begin, toen de voor zitter van „Prins Hendrik", de heer F. J. Wensink, de talrijke aanwezigen verzocht zich van hun zitplaatsen te verheffen ter herdenking van de le den die in de loop der jaren door de dood aan P.H. zijn ontvallen en de do den van de ramp die Nederland getrof fen heeft. In zijn daarna gesproken openings woord zeide de heer Wensink dat het bestuur zich had afgevraagd of het verantwoord was, deze receptie te doen doorgaan. „Wij zijn", aldus spreker, „allen zeer onder de indruk van de rampspoed die over ons land gekomen is. Onze gevoelens van deernis gaan uit naar de slachtoffers. Doch het le ven herneemt zijn rechten en wij ach ten het redelijk de velen die in onze vereniging belang stellen, de gelegen heid te geven him gelukwensen aan te bieden." Onder de eersten die van deze gele genheid gebruik maakten, was het oud lid en enige nog in leven zijnde op richter van P. H-, de heer J. Tiemens. Een onafgebroken stroom volgde hem op. Daar was mevrouw Wensink, die namens de vrouwen en verloofden van de leden een geschenk overhandigde; het oud-lid J. Slijkhuis, de buurtver. Wenumum-Wiessel, de muziekver. Olto uit Loenen, idem De Eendracht uit Eerbeek, waarmede de voorzitter van P.H., zelve in Eerbeek geboren, oude banden heeft, het oud-lid en oud secretaris de heer J. F. Jongeling, mej. Tr. van Neck, de exploitante van de zaal waarin P.H. nu al jaren achtereen repeteert, mevr. Van Voorst, de we duwe van de in 1944 overleden diri gent Van Voorst, de muziekver. Soli Wat-is er te-doen? Centraal-Theater, van 1318 Febr. hoofdnummer: Verboden te kus sen", alle leeft,. 19 en 21 uur. Woensdag 18 Febr. 14.30 uur. Donderdag 19 Febr., 19 en 21 uur, hoofdnummer: „Prima Ballerina", alle leeft. Minerva-Theater, van 1319 Febr. hoofdnummer.Geluidsbarrière' prol. 14 jaar, 18.45 en 21 uur, Woensdag 14.30 uur. Veluwe-Theater, van 13—19 Febr., hoofdnummer: „Dagboek van een dorpspastoor", 14 jaar, 18.30 en 20.45. Tivoli-Theater v. 13-18 Febr. hoofd nummer: „Anna", 14 jaar, prol., 14.30, 18.45 en 21 uur. Café-restaurant Marktzicht, Show-or kest Jossy Huygens. D'nsdag 17 Febr., Bordelaise 20 uur. Filmavond Passage-bureau Sterckel. Dinsdag 17 Febr. hotel BJoemink, 15 uur ,Voor U mevrouw". Woensdag 18 Febr. Doopsgezinde Kerk, Paslaan, 20 uur. Tijrede ds P. van Oossanen. Woensdag 18 Febr. Doopsgezinde kerk, Paslaan, 20 uur, Tijdrede ds P. van Oossanen. Woensdag 18 Febr. Poort van Kleef? 20 uur, Filmavond. Leerl.ver. Chr. H.B.S. Donderdag 19 Febr. Bordelaise, 20 u., voordracht H. Lokkerbol voor de Ver. tot steun aan het Kon. Wilhel- minafonds voor de kankerbestrij ding. Donderdag 19 Febr., Tivoli-Theater, 20 uur, Hoofdstad-Operette „Ge- schichten aus dem Wienerwald". Donderdag 19 Febr. Hof van Gelre 20 uur Prop.avönd Volksonderwijs. Vrijdag 20 Febr., Ambachtsschool, 19.30 uur, ledenverg. Ver. tot Bevordering van Nijverheidsonderwijs te Apel doorn. Zondag 22 Febr. Geb. Zuid-Oost, Wor men, 20 uur Feestavond A. B. Ca baret. Woensdag 25 Febr. Doopsgezinde kerk, Paslaan, 20 uur, Tijdrede da P. van Oossanen. Donderdag 5 Maart I^unst en Genot, 20 uur, A.M.G. de Spotvogels. Arnhem: Gemeentemuseum Arnhem: tentoon stelling „Franse wandtapijten van heden" en gouaches van Mare Saint Saëns tot 16 Maart 1953 (dagelijks van 105 uur. 's Zondags van 15 uur. Ter voorkoming van misverstand en teleurstelling diene, dat In d« agenda slechts die gebeurtenissen en uitvoe ringen kunnen worden opgenomen welke per advertentie ln de N. A. Crt. zijn aangekondigd. Deo Gloria, de toneelver. Het Noorder- Kwar'ier, de schietvër. Willem Teil, de Apeld. Fed. .van Muizekver., het ere lid J. Busser. Wij doen slechts een greep, want nog vele anderen hebben namens de verenigingen die zij verte genwoordigden, of persoonlijk, hun ge lukwensen aangeboden, veelal verge zeld van bloemen of geschenken onder enveloppe. Hoogtepunt. Het hoogtepunt van deze receptie was echter ongetwijfeld de aanbieding door de supportersvereniging „Prins Hendrik", van de nieuwe uniformen, waarvoor de supportersver., die nog slechts vier jaar bestaat zich zo bijzon der heeft ingespannen. Nadat bij monden van de voorzitr ter vande supportersvereniging het geschenk symbolisch was overhandigd, ging op het podium het doek vaneen en stonden daar in smaakvolle unifor men opgesteld de tambour-maitre, een tamboer, een muzikant en de vaandel drager. De voorzitter van P.H. bracht de supportersvereniging in bewogen woorden dank voor dit kostbare ge schenk. Hij herinnerde eraan hoe de supportersver. in de korte tijd van haar bestaan zeer veel voor P.H. heeft ge daan. Eigenlijk kon hij de dank van P.H. niet onder woorden brengen, zo zeide hij. „Ik weet door eigen aan schouwen hoe gij gezwoegd hebt om het doel wat gij u gesteld had te be reiken. Ik heb gezien hoe de dames leden van uw ver. hebben gewerkt met een ijver die bewonderenswaardig is, hoe zij zich door niets Heten ontmoe digen en dat zij soms zo moe waren dat zij geen woord meer konden uitbren gen. En dat wil oor een vrouw wel wat zeggen", voegda de heer Wensink, onder grote hilariteit van de aanwe zigen, er aan toe. Verplichtingen. Hij greep de gelegenheid van dit dankwoord tevens aan de leden van P.H. te wijzen op de verplichtingen die dit geschenk voor hen meebrengt, en deed daarna mededeling van de inge komen telegrafischè en schriftelijke ge lukwensen, in de eerste plaats van een telegram van H.K.H. Prinses Wilhel- mïna. De burgemeester door ziekte verhinderd, zond een hartelijk schrij ven. Voorts brieven eh telegrammen van het'gemeentebestuur, fa Molenaar uit Worrnerveer, fa Ansingh uit Zwolle, van de dirigent Karei Veenendaal, die door ambtsbezigheden in Hilversum verhinderd was, en van talrijke instan ties, oud-supporters (o.a. de heer Jan sen, beter bekend als „meester Jan sen") enz. Die allen bracht de heer Wensink dank voor hun hartelijk medeleven, en hij gedacht ook de familie Slijkhuis, die zich inderdtijd heeft beijverd P.H. de prachtige schellebomen te kunnen aanbieden. Voorts noemde hij de namen van de dirigenten Van Veen Sr., de man die P.H. heeft opgekweekt en de heer Van Voorst, aan wie P.H. zoveel te danken heeft. Het was voor P.H. een prachtige middag die met gulden letteren in het geschiedenisboek van de vereniging zal worden opgetekend. De dag is besloten met een intieme feestavond voor de leden en hun dames.. v. R (Advertentie) Van Tientallen lijders aan Brandend Maagzuur hebben er Dozijnen Rennies op zak.... Alttfd en overal ontmoet U lijders aan brandend maagzuur en U her kent ze aande lof die ze voor Rennies hebben. Innemen doen ze die tabletjes onopvallend, want water of wat ook komt er niet aan te pas. Ze heipen van de ene minuut op de an dere. Ook U! Rampenfonds 1953 Verantwoording Administratie Nieuwe Apeldoornse Courant. Dir. en Pers. Sportfond- fondsenbad, 5% v. h. loon plus gelijke bijdrage Directie 50. Dir. en Pers. Wasserij „Centrum" 20. In de vorige opgave werd ver antwoord firma HA RB Adit moet echter zjjn: MARBA. Een onderscheiding Bij Kon. Besluit van 20 Jan. jl. is het bronzen kruis voor dappere daden, verricht in dé bezettingsjaren 1940-'45, toegekend aan Anne B. Hilbrink, oud- leerling van de Chr. H.B.S. alhier, die twee jaar geleden naar Sydney (Austr.) emigreerde. Benoemd De heer Tj, Mobach is benoemd tot onderwijzer aan een Chr. ULO-school te Utrecht. Geslaagd De heeren G. Drost en L. M. Milten burg, beiden adjunct-commies ter be lastinginspectie Apeldoorn, zijn ge slaagd voor commies-titulair. Aan de rijksuniversiteit te Gronin gen slaagde voor het artsexamen le gedeelte onze oud-plaatsgenote mej. B. M. Pijbes, te Groningen. Overplaatsing De chef-monteur PTT. de heer A. de Weerd te Apeldoorn, is verplaatst naar Zeist. Verdienstelijk werk Hoofdinspecteur H. C. P. van der Werff is weer teruggekeerd uit Krui- ningen, waar hij zich vorige week verdienstelijk heeft gemaakt met het opruimen van cadavers. Zoals men weet geschiedde dit met behulp van een tractor, beschikbaar gesteld door de Fa Wijma. Bij dit werk werd de heer v. a. Werff geassisteerd door de heer B. Veldhuizen. Men is er in geslaagd ongeveer 600 cadavers van koeien en paarden op te ruimen. Naar schatting waren er ongeveer 1000 aanwezig, doch ze zijn onmogelijk alle te bereiken, zelfs niet bij de laagste waterstand. Vrij veel boerderijen in Kruimngen zyn nl_ nog volkomen geisoleerd. Boven dien zijn er naar men vermoedt, enige honderden cadavers door de stroom weggespoeld door het ga t dat zich bij Kruiningen in de dijk be vindt. R.K. riaisjesschool geopend, In tegenwoordigheid van tal van autoriteiten en belangstellenden is he denochtend in Providentia de nieuwe R.K. lagere meisjesschool aan de Fa- bianusstraat geopend. De opening geschiedde door pastoor C. A. Vernooy waarna vele sprekers het woord hebben gevoerd. Morgen komen we hierop nader terug. Lelijke val van rijwiel In de nacht van Zaterdag op Zon dag is de gehuwde 46 jarige Apel- doorner B. v. A., komende van Hoog Soeren en zich naar zijn woning te Apeldoorn begevend, van zjjn rijwiel gevallen. Het ongeval geschiedde ter hoogte van de J. C. Wilslaan. Van A. werd met een schedelbasisfractuur naar het Juliana Ziekenhuis ver voerd. Hedenochtend was zjjn toe stand nog zorglijk. Marktbericht. APELDOORN, 16 Febr. Kippen f 2.10 —2.30 p. kg; kippen jonge f 2.30—f 2.40 p. kg; hanen f 3.50—5.—; hanen (jonge) 2.20—f 2.40 p. kg; konijnen f 5.f 7.konijnen (wilde) f 1.25 f 1.60; kalveren f 35.f 40.—. Aanvoer 12 13000 st. pluimvee. Cabaret „De Kater" beschikbaar. Het cabaret „De Kater" stelt zich gaarne beschikbaar voor avonden, waarvan de baten worden afgestaan aan het Rampenfonds. Adres: H. Klein Leugemors, Arn- hemseweg 48, alhier. „Graficus" voor het Rampen fonds. Het was een goede gedachte van „Graficus", om een avond te spelen voor het Rampenfonds, Zaterdagavond in de Poort van Kleef. De zaal was vol en er was een gulle geest om te offe ren. In zijn openingswoord herdacht voor zitter Kuis de slachtoffers van de ramp en noemde in dit verband haar donateur, de heer S. Bakker. Eveneens stond hij stil bij het heengaan van mevr. Neeb, een der getrouwen van Graficus. Enige ogenblikken stilte werden in acht genomen. De opvoering zelf was een groot suc ces, en de prijzen, beschikbaar gesteld door de Apeldoornse winkeliers voor het bal-masqué, gingen thans voor het Rampenfonds vlug van de hand. Het was weer een echte Graficus-avond met een dankbaar publiek, dat in alle opzichten tot offeren bereid was. Voor de noodlijdende dieren. Naast de slachtoffers van de wa tersnood worden ook de nog levende dieren niet vergeten. Te L§iden is nl. in het leven geroepen de Stichting Dieren-rampenfonds. De oprichters waren dr mr W. W. Hugenholtz, voor zitter Wereldfederatie tot bescherming van dieren, de heer H. van Poelgeest, voorzitter Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren en de heer J. Fremery Kalft voorzitter Ned. Politiebond voor Dierenbescherming. De stichting heeft ten doel gelden te verzamelen voor de leniging van de nood der dieren. Er is reeds een begin kapitaal van enkele duizenden guldens. De stichting is gevestigd te 's-Graven- hage en haar gironummer is 154. De Apeldoornse Kynologenclub heeft r.u f 50.beschikbaar gesteld voor dat fonds. Veevoeder voor het rampgebied. Voor opgave van veevoeder enz. voor het getroffen gebied kan men zich «behalve bij de P. B. H. ook ver voegen bij de secretarissen van alle Boeren-, jongeren- en landarbeiders- organisaties in de gemeente Apel- doorn. ZUTPHENSE RECHTBANK Zijn vriend bestolen. H. uit Eerbeek verscheen voor de rechtbank omdat hij na een feest een van zijn vrienden, toen die stom dronken was, een polshorloge afhan dig had gemaakt. Bovendien w hem het wegnemen van een borstrok ten laste gelegd. H. beweerde dat hij het horloge ca deau had gekregen en dat hij de borstrok uit een verzameling lompen had gehaald. De officier vorderde te gen hem acht maanden gevangenis straf, waarvan vier maanden voor waardelijk met drie jaar proeftijd toezicht. De rechtbank vonniste met acht maanden, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Kippendiefstal. In verband met zjjn aandeel in en kele kippendiefstallen moest v. d. W. te Apeldoorn voor de rechtbank ver schijnen. Een vorige maal was de zaak tegen deze verdachte aange houden voor het inwinnen van een psychiatrisch rapport. De officier van justitie "vorderde thans twaalf maanden gevangenisstraf met af trek, waarvan zeven maanden voor waardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht. Verdachte's raadsman, mr Van Heusde, kon zich geheel bij dit re quisitoir aansluiten. Hollander verkocht zijn auto ten bate van Rampenfonds Grootscheepse hulpactie Toen het nieuws van de waters noodramp in Canada bekend werd, sprong in Vauxhal (Alberta) een Hollandse emigrant uit z(jn auto, verkocht het vehikel en bood het geld aan ten bate van het „Help Holland Fund". Aldus schrijft onze vroegere plaatsgenoot de heer G. Bruins, uit Lcthbridge, van wie wij vorig jaar enige brieven pu bliceerden. Secretaris van het „Help Holland Fund" is de oud- Apeldoorner Guus W. Frouws, die van bet kantoor van de Chr. Reformed Church direct toestem ming kreeg daar zijn inzamelings bureau te vestigen. In Edmonton, schrijft de heer Bruins, hebben de Hollandse kerken al reeds 15.000.- dollar toegezegd. Reeds op Woensdag 4 Febr. stroom den van Noord en Zuid en West en Oost Hollandse immigranten naar Lethbridge en met een geweldig enthousiasme en een grote bewogen heid werd direct een comité gevormd, waarin vertegenwoordigers zitting heb ben van alle groepen van Hollanders hier, aldus de heer Bruins in zijn schrijven aan ons. Plaatselijke autoriteiten en Rode Kruis zegden onmiddellijk medewer king toe, evenals alle plaatselijke ban ken in Lethbridge. Zij die geld voor Holland storten krijgen een bewijs, dat zij aan het eind van het jaar het gestorte bedrag kunnen aftrekken van het belastbaar inkomen. „Ook van de zijde der Canadezen ontvingen wij grote medewerking. Pers en radio staan te onzer beschik king en de heer S. A. Heron, voor zitter van het plaatselijk Rode Kruis, is een groot vriend van de Hollanders en staat ons met raad en daad ter zijde. Overal in Canada zijn nu reeds acties aan de gang, die na een paar dagen gecoördineerd werden met de nationale actie van de Canadese re gering." „Vanmiddag (7 Februari) kwam op ons centraal bureau van actie net een telegram van de heer Lovink binnen, over de nationale rouwdiensten ir Hollandse kerken. Wij hebben dit doorgetelegrafeerd, zodat ook hier zo veel mogelijk speciale diensten voor de Hollanders worden gehouden." „Wij hebben ons oude vaderland nog niet vergeten," beëindigt de heer Bruins zijn brief, „en wij dachten, dat het u goed zou doen te vernemen wat hier gebeurt." Hoog Soeren „Twee levensbouwers". De laatste winterlezing in dit seizoen werd ver zorgd door ds J. Kleine, Gereformeerd predikant te Apeldoorn. Ds Kleine had zijn onderwerp gekozen uit de Bergrede, die hij „de Grondwet van het Godsrijk" noemde. Spr. vroeg aan dacht voor twee figuren: de voorzich tige, die zijn huis op de steenrots bouwde en de dwaze, die zijn woning op zandgrond optrok. „De mensen met hun „ik-liefde", die het evangelie van Jezus Christus alleen met de lippen beleiden, blijken gelijk te zijn aan de dwaze. Hun bouwsel van schijn-chris- tendom zal in dagen van nood en te genspoed snel ineenstorten. Alleen hij, die zijn woning gefundeerd weet in het levende Woord van Jezus Christus die zich geheel en al aan dat Woord onderwerpt, heeft onder zijn bestaan een vaste rots", aldus de pre dikant. Hierbij aansluitend zong het Soeren- zangkoor „Vaste Rots van mijn be houd". Een collecte voor het Rampen fonds bracht f 30.— op. Hoenderloo Uitvoering ..Eensgezindheid". De zangvereniging Eensgezindheid gaf in combinatie met het meisjeskoor de- vereniging een uitvoering in hst Dorpshuis. Voor de pauze hoorden wij het gemengde koor onder leiding van de dirigent, de heer Boersma, uit Velp. Het koor is momenteel vrij zwak bezet, doch de stemmenverhouding is wel goed, zodat er toch een goed ge heel wordt verkregen. Het programma nogal gevariëerd. Na een ..karak terstukje" als Bruidsvaart in Hardan- ;er. hoorden wij Lauda Sion. van Altink, dat meer onder de kerkmuziek moet worden gerangschikt en na het Avé Verum van Mozart, dat op het zelfde plan staat, werden wij vergast Hoor de Muzikanten. Het koor heeft goed gezongen; de dirigent heeft zijn mensen behoorlijk in de hand. Na de pauze was de beurt aan het meisjeskoor. Onder leiding van de heer B. Hols hadden de meisjes het zangspel „Repelsteeltje" van Johanna Veth ingestudeerd; ook de heer Boersma had daarbij een werkzaam aandeel door het instuderen der zang- nummertjes, die door hem aan de piano werden begeleid. De meisjes waren goed gedisciplineerd en volgden de aanwijzingen van de regie uitste kend op. zodat het een vlot geheel werd met leuke wijsjes, aardige dans jes en een goede, over het algemeen duidelijk gesproken dialoog. De aan kleding, die bij dergelijke spelletjes een voornaam punt is, was goed ver zorgd, zodat het een goed geheel werd, dat waard was te worden gezien. Op Februari wordt deze uitvoering herhaald. Eerbeek Erc-ickenen uitgereikt Door de burgemeester van Brummen zijn ten gemeentehuize eretekenen voor Orde en Vrede uitgereikt aan de oud-strij ders en wel die te Eerbeek woonach tig zijn: M. J. Bosgoed, J. Dengerink, A. van Engeland. F. B. Nusselder, .T. H. Plant, G. A. Rutten en J. G. van der Veen; te Hall woonachtig: H. G- Bello en H. Bosveld. Voorst KOSTELOZE INENTING. De burge meester der gemeente Voorst brengt ter openbare kennis, dat kosteloze in enting tegen diphterie zal plaats heb ben voor leerlingen van lagere scho len en niet-schoolgaande kinderen: Te Teuge in de openbare en bijzon dere school op Donderdag 19 Febr. a.s. des namiddags te 3.45 uur. De leerlingen van de R. K. school te Terwoldede Vecht kunnen op Woensdag 18 Febr. a.s. tes nam. van 3.304.30 en die van de O.L. school te Kadijk op Maandag 23 Febr. a.s., des nam. te 3.30 uur ten huize van de arts H. R. van der Molen te Terwolde „De Kaa" worden ingeënt. De aandacht wordt er op gevestigd, dat ook niet-schoolgaande kinderen kunnen worden Ingeënt. Overwegbeveiliging. De afsluitbomen van de spoorweg overgangen in de rijksweg Zutphen- Apeldoorn, tussen Zutphen en Voorst, worden dikwijls aangereden door het snelverkeer, daar deze bomen in ge sloten toestand bij duisternis slecht zichtbaar zijn. De Toeristenbond A.N.W.B. verneemt thans echter van de Directeur-Generaal van het Ver keer, dat deze overwegen in de loop van dit jaar van rode flikkerlichten zullen worden voorzien. Vaassen Vaassen actief voor Rampenfonds. Alle Vaassense verenigingen hebben besloten haar best te doen om een zo groot mogelijke som voor het Rampen fonds bijeen te krijgen. De toneelver eniging „Dindoa" speelde in één week ruim f 400,— bij elkaar. Vaassens Oranjecommissie leverde f 500.—. De 40 Jaar geleden 16 Februari 1913. Het heerlijkste glas bier is Trap pistenbier uit de bierbrouwerij De Schaapskooi te Tilburg. Wtf hebben het ook. Komt u eens drinken. Ook per halve flesch. Hotel de Ster, Sta tionsstraat. Park Tivolï. N.V. Tooneelvereeni- ging. Directeur Herman Heyermans. Artistieke leiders Heyermans en Ver kade. Jubileumvoorstellir.g van mevr. Julia Cuypers ter gelegenheid van haar 30-jarige tooneelloopbaan. Het stuk heet: Vreemde Jacht. Zij: Julia Cuypers. Hij: Willem van der Veer. Prijzen der plaatsen: klapstoelen 1.50, zaal 1. R.K. toneelvereniging St. Aloysius heeft Zondag een uitvoering gegeven en zo gaat het verder. De arbeiders van de N.V. Vulcanus en van de N.V. Industrie werken acht uren over. Het aldus te verkrijgen bedrag wordt door de directies verdubbeld, zodat Vaas sen, als alles bijeen is, een groot be drag hoopt te kunnen overmaken. Jaarvergadering Oranjccommissic De Oranjecommissie, heeft Vrijdag avond haar jaarvergadering gehouden, onder presidium van de voorzitter, de heer J. van 't Slot. Het bezoek was matig. Uit het jaarverslag van de heer J. Peters, secretaris, bleek, dat 1952 voor de Commissie een gunstig jaar is geweest. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan der commissie schonk zij f 300.— ten behoeve van uit zending van zwakke kinderen. Ge vierd werd het jubileum niet. De door .de Commissie georganiseerde tocht voor ouden van dagen leverde een klein nadelig saldo op. Kermisver makelijkheden brachten daarentegen iets geld in het laatje. In de plaats van de heer Nijdeken werd in de kas- commissie de heer Westhoff gekozen. Besloten werd een bedrag van f 500,— voor het Rampenfonds af te staan. De heer Van 't Slot sprak tenslotte woorden van deelneming aan het adres van de ere-voorzitter, burge meester mr. Diepenhorst, wiens zeven jarig zoontje vorige week verdronk. Epe EERVOL ONTSLAG VERLEEND. Per 1 Maart a.s. is eervol ontslag verleend aan de ontvanger van 's Rijks belastingen P. v. d. Weide te Epë (kantoor O.B. en ace.). STREEK, IN 'T KORT HOENDERLOO. In het Verenigings gebouw zal morgen (Dinsdag)avond een propagandabijeenkomst worden gehouden door de Gelderse Blinden- bond. GARDEREN. A.s. Dinsdagavond zal in het Verenigingsgebouw voor leden en belangstellenden van de afd. Garderen-Uddel van de G.M.v.L. de film „In eigen handen" vertoond wor den. GARDEREN. Zondagavond gaf de Chr. Gem. Zangver. „Sursum Corda" een zangavond in het ziekenhuis „Sa lem" te Ermelo, onder leiding van de dirigent P. Timmer. De directie en de patiënten stelden dit op hoge prijs. GARDEREN. A.s. Donderdagavond houdt de vereniging Het Groene Kruis voor Garderen en omgeving haar jaarvergadering in het Verenigings gebouw. GARDEREN. Onder voorzitter schap van de heer H. Hooijer, verga derde de afd. Garderen van de Ned. Vereniging tot bevordering van de Bij enteelt. Tot bestuursleden werden de heren E. Tamboer en M. Boeve her kozen. In de plaats van de heer J. van Lagen, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd de heer P. Slijkhuis t.e Nieuw-Milligen gekozen. Besloten werd, dat ieder lid een bij drage voor de getroffen imkers in de geteisterde gebieden beschikbaar zou stellen. WAT ZEGT Roel! uut d'n Enk "N „Dat was een Rusachtige prestatie.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2