K' I i Oprolbaar wind- en regenscherm voor fietsen en bromfietsen Amsterdams hoofdambtenaar f experimenteerde IV2 jaar Noodverordening in St. Philipsland Finland zendt ons huizen Camera's betrapten spontaan publiek op heterdaad .Gevaarlijke Mist! VICKS BSnbons Een nieuw costuum, CONFECTIE SNIJWERK 'firifyn H. van Gemert Co N.V. VADEMECUM Grote Zweedse fabriek Hier hangt het van af! TYPISTE EEN TERREINKNECHT 6 HET PAROOL MAANDAG 16 FEBRUARI 1953 1111111111111111111111111111111111111 (Van een onzer verslaggevers) Wij kunnen veilig zeggen, dat er in Nederland dagelijks enkele mitlioenen vrouwen en mannen van de fiets of bromfiets gebruik maken en dat ons bij zonder grillig klimaat geregeld die fiet sers „op de tocht" zet of broekspijpen, kousen en- schoenen met regenwater doorweekt. De technische hoofdambte naar bij de Dienst der Publieke Werken te Amsterdam, de heer H. van Daal, ook in zijn vrije tijd een inventieve geest, heeft lang gezocht naar een mogelijk heid om droog en zonder het hinderlijk gevoel van de wind tegen het lichaam te fietsen. Na bijna anderhalf jaar experimen teren heeft hij een scherm geconstru eerd, dat zodanig op de fiets kan worden bevestigd, dat het naar gelang van de weersomstandigheden opgerold dan wel uitgetrokken kan worden. Hij is daarbij van de gedachte uitgegaan, dat een vast scherm het bezwaar heeft ook bij goed weer meegevoerd te moeten worden. Demonteren is vaak lastig en levert tijd verlies op. Bij het ontwerp van de heer Van Daal werd het mogelijk het scherm van sterk en soepel rubberdoek in opgerolde stand mee te voeren. Het rust dan in een klem, die aan het stuur is bevestigd. De grote beugel, die voor de handvaten op het stuur wordt gemonteerd, kan, eenmaal in verticale stand desgewenst nog naar voren of achter worden gesteld. Door het scherm naar beneden te trekken, G.I.A. OPENT LIJN OP BANGKOK De heer Mochtar, tweede directeur van de Garuda Indonesian Airways heeft aan Aneta verklaard, dat deze maat schappij in April haar luchtnet zal uit breiden. In die maand wordt de aan komst van enige de havïland Heron toestellen verwacht, die de regering in het buitenland heeft besteld. Toestellen van dit type zullen worden gebruikt om de frequentie van de luehtverbinding tussen Djalcarta en Jogja en Bandung en Jogja op te voeren. Ook zullen deze toestellen worden gebruikt om luchtver- bindingen te openen tussen Lampong, Bengkulen en Sibolga op Sumatra. In de toekomst zal een rechtsttreekse luehtverbinding worden geopend tussen Pontianak en Bandjarmasin, en ook in Celebes zullen nieuwe luchtlijnen worden geopend. Passagiers van Pontianak naar Bandjamasin maken thans hun reis via Djakarta. Over de opening van een luehtver binding Djakarta-Bangkok verklaarde de onderdirecteur van de G.I.A.. dat nu reeds definitief vaststaat, dat begin Maart dit jaar een twee maal weke lijkse verbinding door de G.I.A. zal worden geopend. (We vragen ons af, of de opening van de G.I.A.-lijn op Bangkok van invloed zal zijn op de frequentie van de K.L.M.- verbinding met Indonesië, die op dit ogenblik zeven maal per week wordt onderhouden. Zal deze frequentie blijven bestaan? In dit verband is het opvallend, dat de directeur van <fe G.I.A. de heer dr van Konijnenburg zo juist een bezoek heeft gebracht aan de heer Plesman ter bespreking van een aantal punten.. Re dactie Het Parool). ;aat de rol waarop het gewonden ls, Iraaien. Een veer, die zich in de rol bevindt, wordt gespannen, waardoor het scherm strak gehouden wordt. By het losmaken rolt het rubberdoek automa tisch op. Aan het balhoofd zijn twee uitklapbare beugeltjes bevestigd. Aan de uiteinden daarvan bevinden zich nokken en daarin pasen de ringen van het uitgetrokken scherm. Wordt de lantaarn niet op het spat bord bevestigd, dan wordt in het scherm een opening gelaten, waar de lamp door heen kan. Met een ritssluiting kan deze sleuf dan weer worden dichtgetrokken. Ter hoogte van het stuur loopt er over volle breedte een veer door het scherm, die voorkomt, dat tijdens het fietsen het rubberdoek ombuigt en het beschuttende vlak wordt verkleind. Aan de onderzijde, die naar buiten afloopt, is bovendien een druiprand gemaakt, die er voor zorgt, dat het regenwater be zijden het scherm wegloopt. De vinding van de heer Van Daal, waarop octrooi is aangevraagd, kan op elke gewone of bromfiets worden aan gebracht en voor het geheel zijn slechts drie schroeven nodig. Wij waren de eersten, die behalve de echtgenote van deze technisch hoofdambtenaar dit oprolbare scherm te zien kregen. De heer Van Daal, die zich zoveel tijd en moeite heeft gegeven om zijn vinding te perfectionneren, wilde eerst volko men zeker zijn van zijn zaak en niet het risico lopen, dat anderen van zyn idee gebruik zouden maken. Binnenkort kunt u hem op straat tegenkomen, mogelijk dan ook nog uit gerust met een speciaal ontworpen korte regencape, waardoor de regen bij hem geen kans meer krijgt. Over de prijs bij eventuele massa-productie heeft de heer Van Daal ook al zijn gedachten laten gaan. Hij meent, dat het scherm voor een prijs van ongeveer 15 in de handel zal kunnen worden gebracht. (Van een onzer verslaggevers) BREDA, Maandagmorgen. Het dorpje St Philipsland, dat op 1 Fe bruari zo zwaar werd getroffen, zal waarschijnlijk het eerste plaatsje in het noodgebied zyn, dat zich een „nood- gemeenteverordening" aanmeet. Het ontwerp daarvoor is klaar en men ver wacht, dat burgemeester De Jonge het nog vandaag zal tekenen. De belangrykste bepalingen in die noodverordening zyn, dat een ieder ge dwongen kan worden ook op Zondag aan herstel en beveiliging van het dorp te werken zoals Mij onlangs meldden, werd er in dit streng gereformeerde plaatsje ook na de ramp op Zondag niet gewerkt en dat niemand een huis, ook niet zyn eigen huis, kan betreden zonder in gezelschap te zyn van een politieman. Die laatste maatregel wordt genomen om het gevaar, dat mensen omkomen in instortende huizen tot het uiterste te be perken en de kans op plunderen en diefstal in het geëvacueerde plaatsje zo klein mogelijk te maken. „Verpleegster" in arrest Aan het eind van de afgelopen wéék is in St Philipsland een 52-jarige vrouw gearresteerd, die zich twee dagen na de ramp bij de burgemeester !r d eame'd als verpleegster. Toen zij in hèt. ver woeste dorp collectebusjes voor haar eigen rampenfonds wilde neerzetten, is de rijkspolitie achterdochtig geworden en heeft zij naar haar papieren ge vraagd. De vrouw had die niet. Geble ken is, dat zij zich deels door diefstal deels door het poseren als verpleegster een zeer aanzienlijke hoeveelheid goede ren had weten te verwerven o.m. door het doen van belangrijke aankopen met toestemming van de gemeente. Na haar arrestatie is zij onmiddellijk door de mand gevallen. Zij had al een hele serie veroordelingen voor soortgelijke dryven achter de rug. Straat in Krabbendijke genoemd naar regiment In Krabbendijke heeft de gemeente raad tijdens een spoedvergadering be sloten een der straten om te dopen in Johan Willem Frisostraat, uit erkente lijkheid voor de grote hulp, welke deze door de watersnood getroffen plaats van het 33ste bataljon van het regiment Johan Willem Friso heeft gekregen. Nadat de bnrgeir ^ster, de heer Jan Vader,'de oorkonde van het raadsbesluit had overhandigd aan de plaatsvervan gende commandant van vak IV van het noodgebied, .uajpn,- C. L. H. Engel, be vestigden enkele soldaten het bordje met de nieuwe naam van de straat. (Van een onzer verslaggevers) HELSINKI, Zondag. De hulp die het Finse volk zo spontaan en royaal aan Nederland heeft verleend voor de slacht offers van de watersnood, is boven alle lof verheven en wy moeten daar uiter mate dankbaar voo- zyn, verklaarde de Nederlandse gezant in Finland, de heer A. J. Th. van der V 1 u g t, in een ge sprek over de Finse acties ten bate van Nederland. De regering, het Rode Kruis, de Fins- Nederlandse vereniging, tabrieken, han delshuizen en particulieren hebben op velerlei wijzen hun belangstelling en me deleven voor Nederland getoond. Al op de eerste dag na de ramp is het bestuur van de Fins-Nedrlandse vereniging begonnen met een hulpactie waarvoor onmiddellijk alle medewerking door de overheid werd verleend. Het Rode Kruis deed wat het kon en het werk vindt nog steeds door gang. De Finse regering heeft een grote scheepslading materiaal naar Nederland gezonden voor het bouwen van barakken en aanzienlijke hoeveel heden hout voor reparaties. Boven dien tien volledig ingerichte barakken. Voorts zijn door firma's van pre-fa- bricated huizen zeer mooie schenkin gen gedaan. En er zal nog meer worden ver scheept. Het hoofdbestuur van het Rode Kruis heeft uit eigen voorraad dekens, lakens en ander beddegoed gezonden en er wordt ook nog in het hele land een inzameling van goederen gehouden. Geselecteerd Indien er by uitzondering iets wordt binnengebracht dat niet aan bepaalde eisen voldoet, wordt dat onmiddellijk ge selecteerd en ter beschikking van het Finse Rode Kruis gesteld. Een fabrikant van schoenen schonk 2000 paar nieuwe kinderschoentjes, welk quantum hij later nog tot 3000 verhoogde. Een be kende aardewerkfabriek bood 25 ton serviesgoed aan. De grote coöperaties zonden kleren, overalls en ondergoed. En verder bouwmaterialen. Dit zijn slechts enkele grepen uit het vele dat ontvangen en aangeboden is. De legatie is dagenlang een opslagplaats geweest van goederen en nog dagelijks worden er grote pakken gereed gemaakt die per vliegtuig of schip naar Nederland gaan. Deze hulp van Finland is te meer te waarderen omdat het land zelf nog altijd in een moeilijke, economische positie verkeert. De oorlog, zeer zware vrede voorwaarden, schadeloosstellingen a~„ Rusland en het afstaan van een gebied dat 10 van de oorspronkelijke opper vlakte van het land beslaat, hebben de Finnen voor grote problemen geplaatst. Hulpgoederen uit Portugal in Nederland aangekomen (Van onze correspondent) ROTTERDAM, Maandag. Op de kade van de Merwehaven te Rotterdam zyn in de afgelopen nacht in aanwezig heid van de Portugese gezant in Ne derland, de heer De Bastos, aan de on dervoorzitter van het Rampenfonds, prof. T. R. Michael, de connossementen overhandigd van een met het m.s. „In dia" aangekomen zending van 305 ton hulpgoederen van Portugal voor de slachtoffers van de ramp. De zending omvat suiker, koffie, legerrantsoenen, dekens, vijgen, zaaitarwe, schoenen, druivensap, vruchten, levertraan, ryst, portwijn en visconserven. Beurzen open, dijken dicht PAKKENDE, attractieve „kyknum- mers" had de extra-televisieuitzen- ding van Zaterdagavond niet te brengen. Men kreeg eenvoudig een weer gave van het „Beurzen open, dyken dicht"-programma dat de gecombineer de omroepverenigingen haar gecombi neerde luisteraarsgroepen (dus: luiste rend radio-Nederland!) voorzetten. Maar dit helemaal niet voor het beeld scherm gaargestoofde geheel bleek aan die onberoepmatighèid juist een grote charme te ontlenen. Het werd weer eens duidelijk. Naast het perfect-ge- brachte (door gespeciali seerde TV-acteurs) zal de televisie haar suppor ters in even sterke of sterkere! mate moe ten verwerven door het óp-heterdaad- betrapte. Door de beeldreportage, die de kijker de dingen in huis stuurt die zich niet speciaal voa hem voltrekken, en wier gelijktijdige verschijning op het beeldscherm de magie van televisie uit maakt. De in de grote KR.O.-studio opge stelde camera's vingen Zaterdagavond de levendige reacties van een Scheve- nings publiek, waarvan de vissersvrou wen de kappen niet hadden thuisgelaten. En op het podium trok langs dé micro foon een parade van vlotte, bedeesde, onhandige, geroutineerde, luchtig voor de vuist sprekende of moeilyk van het blad lezende, maar in alle gevallen offer vaardige landgenoten. Met giften, die varieerden van een gulden tot een ton. Iéder vogeltje zong zoals het gebekt was, en tussen de Urker visser, de be jaarde, vriendelijke Giesendammer en de koopman in zangzaad door, die van geen ophouden wist en na de waarschu- De door de Concertgebouw Vrienden beschikbaar gestelde Zwitsers.^ electri- sche naaimachine, waarvoor de loten zijn verkocht in de pauze van het concert ten bate van het Rampenfonds in de „Ik ben een meisje van de zee en breng dan ook een scheepje mee. Al ben ik nauwelijks uit de kluiten, hier heb ik toch een bom met [duiten.. aldus sprak het Scheveningse meisje dat Zaterdcc.y 60.000 naar de radio kwam brengen ten bate van het Natio naal Rampenfonds. wende trompetstoot met zachte hand moest worden weggeleid, schoof ineens uog een prima collectief in het beeld. Dat w s dan het kleine matrozenkoor. Muisstil was het in de zaal toen Jules de Korte een liedje op die open beurzen cn dichte dijken zong. Heel eenvoudig, heel geslaagd. Johan Bodegraven lanceerde het idee vrienden en kennissen in het buitenland een brief te sturen en te danken voor hetgeen het desbetreffende land voor ons had gedaan. Niets tegen, lrjkt mij. Ook daarvoor kunnen dan onze Watersnood zegels goede diensten bewijzen. HAN G. HOEKSTRA. Pia(niste) Beek weer op weg naar Amerika (Van onze correspondent) ROTTERDAM, Maandag. De jazz-pianiste Pia Beck is Zaterdagmid dag met de „Rijndam" naar Amerika vertrokken: „ik heb al een vast contract voor vijftig weken in Amerika, maar ik ga nu voor vier maanden", vertelde zij. Mej. Beek komt namelijk 20 Juni terug, treedt de gehele zomer op in Scheveningen en gaat daarna opnieuw naar de V-S. Voorlopig zal dit vijf jaar lang haar programma zyn: zes maanden Holland, zes maanden Amerika. Pia Beek heeft een koffer vol foto's bij zich die zij aan boord en in Amerika wil gaan verkopen ten bate van het Rampenfonds. Zij heeft prins Bemhard een brief geschreven met het voorstel, piano te spelen op de bijeenkomsten waar de Prins voor het Nationaal Rampenfonds het woord zal voeren, wanneer hij zijn onderbroken reis in de V.S. gaat voortzetten. Verhoop Haagse kunstwerken: In één week 8309 voor het Rampenfonds Op de tentoonstelling, die de schil- ien Pulchri Studio, Verve en de kunstkring in Den Haag hou den ten bate va-n het Rampenfonds, zijn in één week 116 werken verkocht voor een bedrag van 8309. Er werd voor 4500 aan loten verkocht. In het gebouw van de Rotterdars.se Kunstkring bracht een veiling van wer ken schilderyen, litho's, tekeningen enz. waarvan de opbrengst voor het Rampenfonds is bestemd, een bedrag van ƒ9180 op. Kunst in kort bestek In het. Waaggebouw te Nijmegen is een expositie ..Schilders ter Zee" geopend..* De acteur André Brulé is, in de ouderdom van 73 jaar, te Parijs-Neuilly overleden. Eind Maart wordt in het Haagse Mauritslniis een Pleter Post-tentoonstelling gehouden. De Primitieven en Vlamingen In dit mu seum zullen in verband hiermee tijdelijk in het Delftse Prinsenhof worden geëxpo seerd. In Laren (Gelderland) wordt 30 en 31 Mei een nationaai zangconcours gehou den. De directie van de N.V. voorheen Firma M. J. van der Loeff te Enschede heeft een prijs van 1000 beschikbaar ge steld voor de schrijver vaneen sociaal historische roman over Twente en/of de Gelderse Achterhoek. Vier delen uit Co- relli's Mis3.". Choralis, die Willem Noske in de Wee.ise Nationale Bibliotheek ontdekte, zul.en vanavond door de N.C.R.V. worden uitgezonden in het herdenkingsprogramma dat aan deze componist is gewijd. In Overijsel woonachtige schilders stellen hun werk ln Almelo'e raadhuis ten toon. Bescherm Uw keel in dit venij nige weer door geregeld gebruik van dc medicinale Ramp Koningin Juliana Erepenning voor drie Duitse redders De Nederlandse consul-generaal te Frankfort heeft Zaterdag namens koningin Juliana de erepenning voor menslievend hulpbetoon uitgereikt aan de drie Duitsers, die zich hebben onderscheiden bij reddingspogingen bij de ramp met het KLM-toestel „Ko ningin Juliana" op 22 Maart 1952. Het zijn de expediteur Willibald Hoff man te Frankfort, de chauffeur Erlch Lenz en de steenbakker Gregor Hel- nickel. Met gevaar voor eigen leven redden zij de Duitse mevrouw Ruth Horn en de Nederlandse stewardess Truus Gautier. Kornet om het' leven gekomen in Zeeland In de Soepenpolder nabij Nieuwland (Walcheren)is gistermorgen een kraan wagen gekanteld en op een juist pas serende Belgische jeep gevallen. In deze jeep zat o.a. de Nederlandse kornet J. van der Schalk uit Rotterdam, die dienst deed als verbindingsofficier bij de Belgische troepen, die hulp ver lenen in het watersnoodgebied. Hij werd dodelijk gewond. Jaap Maarleveld volgend seizoen bij ABC-cabaret (Eigen bericht) De acteur Jaap Maarleveld, die deel uitmaakt van de toneelgroep Puck, zal het volgend seizoen verbonden zijn aan het ABC-cabaret onder directie van Wim Kan en Corry Vonk. Per bus naar politiebureau (Van onze Gooise correspondent) LAREN, Maandag. Tijdens het weekeinde is de „nachtbus" van de NBM, die 's avonds om kwart over twaalf van Hilversum naar Huizen ver trekt, weer eens op stelten gezet door in een al te vrolijke stemming verkerende passagiers. Het gold ditmaal een twee tal, dat weigerde op sommatie van het buspersoneel een sigaret uit te doven. Er ontstond enig kabaal, waarop de chauffeur zijn bus laconiek voor het Larense politiebureau reed (niet vol gens de route), waar de mannen met geweld uit de bus werden verwijderd. Daarna werd de tocht zonder verdere storing naar Huizen voortgezet. Koninklijke onderscheidingen Tot ridder in de orde van Oranje- Nassau zijn benoemd de heren C. A. L u ij b e n, secretaris der gemeente Groesbeek en R. Deodatus Pzn, wethouder der gemeente Roden. Academische examens LEIDEN. Doctoraal examen Indone sisch recht: mej. M. H. Schaper. Candl- daatsexamen Franse taal- en letterkunde: J. van der Veen. Candidaatsexamen socio logie: mej. M. O. L. Klein. Candidaatsexa men geneeskunde: de dames R. Brouwer. J. M. Leupen, R. C. Lindeman, C. Lorch, de heren P, Boot, H. S. Cohen, W. S. Co- hen Tervaert, J. Barker, F. P. Goldstein, A. Hillebrand, H. A. Kossmann, M. Oort, W. P. H. A. Rijnders. M. A. H. W. Schoel- lelndreier, C. Verboom. Doctoraal examen geneeskunde: mej. E.- Berkhener, C. H. Kerlen. Th. C. v./d. Lende. W. E, Moer- mans, B. Uyterlinde. Arts-examenmej. E. Gans, A. Th. Boerlage, J. de Goeje. GRONINGEN. Candidaatsexamen rechtsgeleerdheid: L. Roeloffs. een nieuwe demi, mantel of japon zonder een grote uitgave ineens. Dat kan bij de FIRMA ÉÉN Uitgebreide collectie van uitsluitend prima kwaliteit! TERMIJNBETALING IK 6 MAANDEN Zeer velen maken van dit systeem reeds een dankbaar gebruik. Wanneer komt U eens kijken? RIJF met vrije, ze LGT Zeer modern geoutilleerd: vaktechnisch personeel. Eventueel modellen en patronen voor opdrachtgevers beschikbaar. Brieven onder M. 12. Adv. Bureau Rouma Co. Herengracht 226 Amsterdam. Alleenvertegenwoordigers Pelikan Werke, Hannover vragen per 1 April voor hun afdeling Boek houding een ACCURATE ASSISTENTE met M.U.L.O.- diploma. Leeftijd tot 23 jaar. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties te richten tot hun kantoor Amstelstraat 7. Bezoek alleen na oproep. Dames- en Heren- confectie. van Woustraat 70 Amsterdam-Z. Tel- 96696 •-> MOEKE.VFABRIEK VRAAGT AUTOMATENSTELLERS DE NIEUWSTE „CEBUCO"-UITGAVE Aan een aantal Marktanalystische gegevens per provincie Deel I: NOORD-HOLLAXD Indeling naar verzorgingsgebieden Buitengewoon over zichtelijke tabellen en kaartjes Cijfers omtrent: Bevolking Bevolkingsdichtheid Aantal dagbladabonné's W'elstandgegevens Bedrijfstakken Ondernemingen Detailhandel en Ambacht Binnen een klein bestek een groot aantal nuttige cijfers Verkrijgbaar bij Bezuidenhoutseweg 45, 's-Gravenhage PRIJS: 2.50 van DAMESMANTELS en MANTELCOSTüUMS ZOEKT COUPEUR Voor zelfstandige kracht, in staat om naast de dagelijkse werkzaamheden ook modellen te kunnen onf.verpen en uitvoeren, goede positie. Indienst treding September—October 1953. Voor woning in Zweden wordt gezorgd. Condities nader te bespreken. Persoonlijke aanmelding i.v.m. aanwezigheid direc teur. tot Dinsdagavond 17 Februari a.s., daarna schriftelijk aan: Prinsengracht 712. A'dam, Tel. 34327. ADMINISTRATIE-KANTOOR IE AMSTERDAM VRAAGT VOOR DIRECTE INDIENSTTREDING een ervaren manlijke bediende Niet oud»-r dan 30 jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties m»t opgave van referenties, opleiding, leeftyd e.d., onder nunmir P-13442. Bureau Parool. Op groot kantoor in Amsterdam-C. wordt gevraagd een A-ANK. BEDIENDE (mnl.) JL Kleren maken de man,maar de stof maakt de kleding! Daarom maakt Uw kleermaker zo graag een costuum voor U van Pejeha-stof. Din maakt hij tevreden klanten Goede maatkleding is niet duur Als U maar Pejeha-stof kiest, het neusje van de zalm in élke prijsklasse. Vraag Uw kleermaker U de stalencollectie van de nieuwe Pejeha-stoffen verschillend terrein Bekwame Advertentie-Acquisiteurs Brieven onder nummer P-1342S, bureau Parool. 518dèf STAATSLOTERIJ 4e klosse Ie lijsf 2000: 2991 «59 1500: 7909 18250 20405 1000: 5248 743» 10029 10S48 12130 ƒ480: 2855 4268 8101 31731 13312 1700» 18883 19575 21076 200: 1818 2754 4628 5274 5943 7062 8277 9257 13760 15850 15955 16980 18006 19204 19607 20731 20823 2U181 10.. >1104 1132 1135 1143 1157 1175 1180 -1302 1319 1323 1330 1484 11531 1559 1587 172S 1758 1844 1875 1895 1948 2062 2189 22.4 2447 2512 2569 2607 2618 2622 2637 2650 2672 2679 2725 2S99 2938 3005 3068 3156 3274 3396 3649 3069 3994 4102 4194 4535 4748 4821 4892 SOOS 5124 5151 5243 5331 5419 5517 5677 5689 5701 5733 5829 5872 5933 5980 6193 6222 6321 6322 6415 6435 6445 6568 6610 66-.4 6702 6713 6716 6766 7007 7059 7122 7155 7313 7415 7500 7775 7770 7781 7789 7821 7859 7894 8021 8155 8175 8207 8379 8386 8393 8534 8564 8583 8591 8688 8767 6838 8847 8889 8894 9024 9119 9144 9428 9531 9578 9648 9652 9bbb 9942 10041 10071 10108 10133 10314 10494 1C509 10520 10623 10739 10813 10931 0 1)235 11290 11444 11463 11486 11657 11673 11675 11749 117.3 110-0 'tm j»™ >»n jgg gS \?al 14248 14330 14435 14496 14547 ID90Z lbOJl 17000 17083 17150 17105 17310 l raio i.im Jioou ---- 18005 18009 18065 18215 18221 18423 18975 19071 19126 19160 19219 19237 192.5 19323 19360 19394 19711 19842 19883 19940 19946 20062 20186 20200J0432-2Q6?:* 20876 21023 21099 21134 21200 21384' 21501 21539 21944 21947 Confectiefabriek Janssen Neumann N.V. VRAAGT Oplegsters voor japonnen Leerlinge voor de japonnencoupe Meisjes voor af- en indeling Macliinestiksters j Handwerksters Knoopsters Opleggers J Valkenburgerstraat voor mantels Jeugdige vrouwelijke administratieve kraclit liefst met Mu'o-diploma en kunnende typen. Tevens bestaat er gelegenheid voor een Flinke jongen om opgeleid te worden voor werk op haar magazijnen. Brieven met volledige inlichtingen onder A.W. 560, Adv. Bureau De la Mar, Amsterdam. ACCOUNTANTSKANTOOR (Lid N.LVA..) vraagt bij voorkeur met enige kennis van boekhouden. Brieven met uitvoerige inlichtingen en opg. verlangd salaris onder P-13295. Bureau Parool. VOOR DIRECT GEVRAAGD: 1 eerste Centr. Verw. monteur tevens bekend met ollestooklnstallatles 1 eerste Centr. Verw. monteur 1 Centr. Verw. monteur bekend met koperen leldlng-werk. Voor werken omgeving Zwolle. Brieven te richten aan P-27911, bureau Parool. Voor goede krachten, waarvan bewijzen over te leggen, wordt een vaste betrekking gegarandeerd. JONGENS en MEISJES GEVRAAGD, leeftijd tot 18 jaar, voor het maken van matras-interieurs. Dagelijks melden N.V. METAAL- WARENFABRIEK „VEFA", Luchtvaartstraat 2 (achter Luchtvaartlaboratorium). By het Gemeente-Energiebedrijf te Amster dam kunnen worden geplaatst enige ervaren kraandrijvers by het kolentransport van Centrale Noord en Centrale Hemweg. Sollicitanten dienen vol ledig bekend te zyn met de bediening van elec- trische gryper-topkranen met een gryper- inhoud van 5 ton, met brugkranen, met het lossen van zeeschepen, lichters enz., alsmede met het opslaan en overslaan van kolen in loodsen en op terrëinen. Salarisgrenzen voor 23-jarigen en ouderen 52.2857.81 per week (incl. vaste toe lagen). Voor deze werkzaamheden bestaat een premieregeling, waardoor boven staande bedragen belangrijk worden ver hoogd. Kindertoelage volgens de gemeen telijke regeling. Aanstelling boven het minimum is niet uitgesloten. Gegadigden moeten in Amsterdam woon achtig zijn. Schriftelijke sollicitaties onder no. 59 G.E.B., binnen 10 dagen na het verschijnen van deze advertentie te richten tot de Directeur van de Gem. Personeelsvoorziening, Sarphatistraat 92, Amsterdam-C. Amsterdamse Sportvereniging „SHELL" vraagt voor onderhoud van haar sport terreinen gelegen in Amsterdam-Oost Bezit va: Leeftijd i E.H.B.O.-diploma strekt tot ax. 30 jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties, voorzien van pas foto, te richten aan de A.S.V. „Shell", Postbus 3003, Amsterdam-Noord. vraagt voor spoedige Indiensttreding: prima handwerksters voor mantels en manlelcostuums Aanmelden dagelijks Herengracht 50-52, A'dam. Op Handelskantoor te Amsterdam wordt gevraagd A. BOERSTER voor debiteuren-administratie B. AANK. VRL. BEDIENDE Brieven met uitvoerige Inlichtingen, zoals leeftijd, opl. etc. met verm. functie A of B P-13450, bur. Parool.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4