Evacuatie vanZierikzee verliep traag Nog militaire hulp voor TIk >Ien en Zuid-Bevelend Militairen Dinsdag naar garnizoen Oostenrijkers hielpen in Enorme garderobe ligt klaar—, voor de geëvacueerden1 MOEILIJK AFSCHEID UIT RAMPGEBIED Krabbendijke huldigt militairen NOODZAAK VAN UITTOCHT NIET BEGREPEN Dick Bartelse jongste evacué Militair gedood in Zeeland EAjlg Ir. Maris niet optimistisch Stagnatie civiele herstelorganisatie BIJ KRABBENDIJKE BLIJFT TOESTAND PRECAIR Bij ij na gehele voorraad zakken ging naar de dijken Noorse prinses verloofd buitenlanders EINDE VAN NOODTOESTAND Minister huldigt Dr. C. Tazelaar overleden Geruststelling uit De Bilt het rannwebied \WIJ ZIJN GEEN DUITSERS MAANDAG 16 FEBRUARI 1953 Redactie en Adm Ni Voorburgwal 225 Amsterdam Ban/kier Twentse he Bank Amsterdam TelefooD 37900—39222 (10 lijnen) - PosCbu» 859 Gem -Giro Amsterdam T 500 Postgiro nó 412739 Abonnementsprijs 49 cent per week, 6-35 per kwartaal Losse nummers 13 cent Versdhttnl dagelijks TH&UM" ELFDE JAARGANG No. 2391 (Geldig tot Maandagavond). DROOG WEER. In de ocirtend hiei en daar mist en matige vorst. Ove rigens overdrijvende wolkenvelden, overwegend droog weer en lichte vorst tot temperaturen om het vries punt. Matige tot zwakke wind, overwegend tussen Noord en Oost. Morgen: Zon op: 7.52 Maan op: 8.47 UITGAVE: N.V DAGBLAD TROUW Hoofd lontoor: N.Z. Voorburgwal 225, Amsterdam Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT (Van een onzer redacteuren) Eén van de eerste evacué's uit Zierikzee, die Zaterdagmiddag in Dordt aankwam, was Dick Leo Bartelse, 12 uur oud. Hij lag naast zijn moeder in het Rode-Kruishospitaalschip Van Wijck aan de Ach terhakkers, toen wij een der verpleegsters naar zijn naam vroegen. Zijn naam verschijnt dus eerder in onze krant dan in de registers van de burgerlijke stand van Zierik/ -e, want voor deze geboorte- aangifte is nog geen tijd geweest. Vader Bartelse met zijn vijf andere kinderen had ook onderdak op het schip gevonden, maar het zag er naar uit, dat voor hen een ander evacuatie-adres wachtte. Voor Dick Bartelse gold niet de dringende lastgeving van burge meester Schuurbeque Boeije, welke Zaterdagavond werd aangeplakt. Daarin gelastte hij iedere inwoner der gemeente deze binnen drie dagen na dagtekening te verlaten volgens een nader bekend te maken plan en nog te geven aanwijzingen. Vrijdag was de gemeentesecretarie onder hoge druk gaan werken, om de verblijfsvergunningen gereed te ma ken voor hen, die meenden daarvoor In aanmerking te moeten komen. Het evacuatie-schema was toen als volgt: Zaterdag vijfhonderd in twee schepen van 250. Ouden van dagen, zieken en kinderen ontvingen voor rang. Zondag een schip van 600, een ander schip van 350, Maandag dezelf de getallen als Zondag. De aantallen zijn echter niet be reikt. In totaal waren gisteravond 350 mensen geëvacueerd Zondag brach ten de Schelde en de Lely slechts 130 personen naar Dordt. De komst van een officier van de Rijkspolitie bleek nodig om de bewoner^ met lachte i'.Taiu na:-.." de schepen U' voe ren, voor zover die bewoners ten min ste te vinden waren. Dit heeft op onthoud gegeven, waardoor de getal len van de raming niet meer klonten. Een andere oorzaak voor het afwijken van het schema is. dat er ook weer meer inwoners vrijwillig zijn evacueerd dan de autoriteiten gedacht hadden. Zaterdag was in Dordrecht alles gereedheid gebracht om de eerste grote stoot op te vangen Maaltijden waren gekookt, de HBS was ingericht voor ontvangst, autobussen stonden in het opvangcentrum gereed om de Zierik- zeese bewoners naar Utrecht te rijden De ziekenhuizen wachtten op de pa tiënten en chronisch zieken. Alles was voor elkaar. In de late middag bracht de Schelde 210 passagiers aan de Dordtse wal. Zondag kon maar één transport plaats vinden, ondanks de aandrang, welke ook nog des morgens van de kansels af was gedaan, om de stad verlaten. In de loop van de dag viel het offi ciële besluit dat, hoe dan ook. Maan dag 187 gezinnen, ongeveer 750 per sonen. de stad moeten verlaten hebben. TRAGIEK Het was een tragisch gezicht, de mensen in de haven van Zierikzee te zien staan, verkleumd en koud, wach tend op iets, dat zij niet wensten Wat tassen en koffers in de hand. een kin derwagen. een fiets bij de hand. Zij weten alleen, dat hun opgeslagen eigendommen beschermd zullen wor den. zij weten zeker, dat hun aanwe zigheid in de stad te veel is. De middenstanders hebben moeten loten, wie zon blijven en wie niet, ten einde het leven voor de achter blijvers niet geheel te ontwrichten Overigens hebben de mensen geen dui delijk beeld van de noodzaak van deze grote uittocht. Men kan zioh niet aan de indruk onttrekken, dat het piotselinge besluit om de stad grotendeels te evacueren de nadelen van het onverwachte draagt. Dwang met gebruikmaken van de sterke arm is niet gebruikt. Tot nu is met overredingskracht getracht degenen, die geen verblijfsvergunning hadden, te bewegen weg te trekken. Slechts wanneer aperte onwilligheid en openlijk saboteren van de genomen maatregelen oleek, is krachtig opge treden. Het kon namelijk niet verant woord blijven, dat vier duizend mensen op een halve vierkante kilometer zouden achterblijven, indien tiet gevaar, dat de Zuide lijke dijken nog steeds opleveren, acuut zou worden. Een spoed- evacuatie zou dan, gezien de pre caire situatie in de haven, op een nieuwe ramp uitlopen. Bovendien zijn de economische toestand en het afgesneden zijn van de drink waterleiding factoren, welke de exodus uit de stad tot spoed heb ben gemaand. Gistermorgen is in de Soepenpolder bij Nieuw land (bij Goes) een Belgi sche jeep bij het passeren van een dijk onder een kraanwagen gekomen. In de jeep zat onder meer een Neder landse kornet, die als verbindings officier aan de Belgische militairen, die hier gereed gehouden werden in verband met het komende springtij, was toegevoegd. De Kraanwagen kan telde op de jeep, waarbij de kornet bekneld raakte. Hij overleed ter plaatse. De verongelukte militair is de 21- jarige J. van der Schalk uit Rotter dam. De quaestor-generaal der Ned. Herv. Kerk ontving tot op 14 Februari aan collectenopbrengst voor het Nationale Rampenfonds uit een groot aantal Her vormde gemeenten reeds een bedrag van in totaal 915.000 gulden. De directeur-generaal van Rijkswa terstaat, ir. A. Maris, verklaarde gister avond na een inspectietocht per vlieg tuig boven de overstroomde gebieden aan Ass. Press, dat hij niet optimistisch was. Wij zijn zeer, zeer kwetsbaar, zei hij. Wij zijn veel kwetsbaarder dan ik ge dacht had. Vele gaten in de dijken zijn gedicht, maar slechts voorlopig Ir. Maris zei, dat, ruw geschat, de helft van de totale lengte der dijken in de geteisterde ge bieden zwaar zijn beschadigd en ge vaarlijk blootgesteld aan het risico van latere lemestormen.- Het Spaanse kabinet heeft bekend gemaakt, dat generaal Franco de Spaanse gezant in Nederland, Jose Fer nandez Villaverde, markies van Santa Cruz, heeft benoemd tot Spaans ambas sadeur in Egypte. De soldalen van hei regiment „Johan Willem Friso" uit Assen hebben alle reden om trots te zijn. Er is een straat naar hen genoemd! Sterker nog: de oude naam van die straat moesi bij speciaal raadsbesluit, verdwijnen en die van Johan Willem Friso is er voor in de plaats gekomen. Op deze wijze heeft de burgerij van Krabbendijke op Zuid-Beve land uitdrukking willen geven aan haar grote dankbaarheid en waardering jegens deze militai ren, die de afgelopen weken dag en nacht aan het herstel van de dijken hebben gewerkt. Door twee soldaten van het regiment is, Zaternag na een toe spraak van de burgemeester, het nieuwe naambord aangebracht. (Van een speciale verslaggever). Hoewel vanmorgen bij het aanbreken van de dag een zucht van verlichting opging in de dorpen en polders achter de zwakke en provisorisch herstelde dijken in het noodgebied, is de verbitterde strijd van de mens tegen het water daar in het Zuidwesten van ons land nog geenszins ten einde. Nieuwe maatregelen zijn plotseling nodig gebleken op het gebied van de militaire hulpverlening, ook al ducht men, gezien de gunstige weerberichten, geen ernstig gevaar meer van het springtij. De militaire eenheden op het eiland Tholen en op Zuid-Beveland zullen, in tegenstelling met een elders gepubliceerde verklaring van de minister van Oorlog, niet Dinsdagmorgen om zes uur worden teruggetrokken. Stagnatie in de civiele herstelorganisatie is hiervan de oorzaak. Tijdens een stafbespreking op de vliegbasis Woensdrecht tussen de directeur-generaal van de Rijkswater staat, ir. Maris, en plaatselijke autoriteiten van waterstaat en het leger is dit besluit genomen. Men is hiertoe overgegaan, omdat in het bijzonder de situatie bij Krabben dijke op Zuid-Beveland nog steeds dermate precair is, dat het geringste oponthoud in de werkzaamheden on verantwoord zou zün. Aangezien Rijkswaterstaat er juist voor dit gebied niet in is geslaagd om Prinses Ragnhild (22 jaar) en haar verloofde, de reder Erlxng Lorentzen Koortsachtige drukte heerst de laatste weken bij de Nederlandse zakkenhandel. Men komt handen te kort om te voldoen aan de vraag naar zandzakken, die in het gebied van de stormramp door rappe handen worden gevuld ten einde de gaten in de dijken zo gauw mogelijk te dichten. Vorige week hebben de zakkenhandelaren minstens acht millioen zakken geleverd, dit is ongeveer 80 procent van de gehele voorraad die uit IVz millioen gebruikte en twee millioen nieuwe zakken bestond. Inmiddels zit de Nederlandse zakkenhandel niet stil. Nieuwe zendingen uit het buitenland heeft men reeds laten aanrukken. Op het ogenblik acht men de voorraad weer voldoende aangevuld om in de eerste behoeften te voorzien. Te Oslo is de verloving bekendge maakt van prinses Ragnhild. de oudste dochter van kroonprins Olaf en prinses Martha van Noorwegen, met de jonge reder Erling Lorentzen uil Oslo. Het huwelijk zal in begin Mei worden ge sloten Prinses Ragnhi ld is 22 jaar, Lorent zen is 29. Toen de Duitsers in 1940 Noorwegen binnenvielen, gaf hij zich, hoewel hij pas 1*7 jaar was, onmiddel lijk op als vrijwilliger en streed in het Noorden van het land. Tijdens de bezet ting maakte hij deel uit van de verzets beweging Later ging hij naar Enge- and, waar hij voor sabotagewerk werd opgeleid. In Noorwegen teruggekeerd verd hij districtshoofd van de onder grondse beweging in een van de Noor- e valleien". Hij ontmoette prinses Ragnhild voor net eerst in 1945 Hij maakte deel uit ran het escorte van het koninklijke gezin, toen dit uit de ballingschap in Engeland naar Noorwegen terugkeerde Na de oorlog studeerde bii aan de Harvard-handelsschool te Boston en maakte verbolgens vel" zakenreizen in MnnrR- en 7.iiid-Amerika Volgens de bekendmaking stemt de iarige koning Haakon met de ver- ■nv-ng in Zaterdag is de verloving op het c-roonorinseliik kasteel Slkaueum vlak '"■uiten Ocln fppctel'ik gevierd RF.BTTS-PHTTSVR AG RR ACHT TON OP In alle stilte gezien de waters nood is dezer dagen de trekking gehouden van de door prinses Beatrix ontworpen en getekende rebusprijs vraag ten bate van het Erefonds voor oud-verpleegsters. De hoofdprijs, een auto. viel ten deel aan mevrouw G VermeulenJentjens te IJsseistein (L.). Naar schatting zal dank zij de orijsvraag ruim honderdduizend gul den in de kas van het Erefonds voor oud-verpleegsters kunnen worden ge stort. snel tempo burgerwerkkrachten aan te trekken, zullen de militairen waaronder ook buitenlandse troepen- contingenten voorlopig verder gaan met de herstelwerkzaamheden aan de dijken rond Krabbendijke. Door het gat in de zeedijk hebben eb en vloed hier vrij toegang en het zeewater berokkent nog steeds ernstige schade aan de binnendijken van de daarachter gelegen polders. In nauwe hals Het is van vitaal belang, dat hier de situatie in zeer snel tempo verbeterd wordt, aangezien Krabbendijke precies in de nauwe hals ligt, die Zuid-Beve- land met de vaste wal verbindt. Wanneer de militairen hier Dins dagmorgen volgens het oorspronkelijke plan hun posten vrijgaven, dan zou er onherroepelijk een stagnatie ontstaan, die wellicht noodlottig zou zijn. Nu is dan ook besloten, om de mili taire hulp te handhave-n en na 17 Fe bruari zelfs aanzienlijk te versterken. Op het eiland Tholen bij de dijk tus sen St. Annaland en Maartensdijk is de situatie ongeveer dezelfde. Of schoon niet zo urgent als bij Krabben dijke. In militaire kringen heeft men nogal klachten over de lakse wijze, waarop door sommige burgers met de militairen is samengewerkt aan het herstel van de dijk. Het wordt aan deze onverklaarbare houding van burger lijke zijde geweten, dat de dijk niet vóór het springtij geheel gereedgeko men is. Een militaire zegsman noemde dit rondweg onverantwoordelijk, dat door deze dijk driekwart van het eiland Tholen behouden kan blijven Afscheid hulptroepen Overigens zijn burgers en militairen vanmorgen de laatste zeer kritieke dag aanzienlijk minder gespannen ingegaan dan Zaterdagmiddag het ge val was. Wel is alles ook vandaag nog in staat van hoogste paraatheid van middag immers wordt pas de hoogste waterstand bereikt doch de weers verwachtingen zijn dermatè gunstig, dat er practisch niemand is, die een werkelijk alarm verwacht. In Steen bergen, waar het militaire hoofdkwar tier gevestigd is voor de bijstand aan Noordwest-Brabant en Schouwen-Dui- veland. heeft men al afscheid genomen van de Belgische. Franse, Engelse en Amerikaanse hulptroepen. Ook zij blij ven tot Dinsdagmorgen zes uur nog beschikbaar voor dringende hulp. doch in feite hebben de buitenlanders het verdronken land reeds een vaarwel toegeroepen. Nog staan de Amerikaanse ducks startklaar, nog liggen vlucht- boten van de Franse genie bij de een zame alarmpost in Brouwershaven, maar niemand geloofde er vanmorgen meer in, dat hun assistentie nog nodig zal zijn. De grote aannemingsmaatschappijen hebben in dit gebied haar houten di rectieketen reeds betrokken en van daag wordt het grote materieel ver wacht. Indrukwekkende vloten zand zuigers en baggermolens stoomden van ochtend vroeg in de richting van Schouwen-Duiveland en Goeree-Over- flakkee. Er lag vanmorgen een vreemde sfeer van gedwongen nietsdoen over het noodgebied. Vooral nu men als vrij wel zeker aanneemt, dat van het springtij geen nieuw onheil is te ver wachten. ziet hei dijkleger slechts met Zie verder pag. 3, 4e kol.) Op 18 Februari om 24 uur zal de normale vredesbevelvoerin^ worden hersteld. De bevelhebbers van be .vuu - taire afdelingen zullen daarna ine den- teel militaire hulp kunnen verlenen, wanneer dit wordt verlangd. Van de buitenlandse militaire bijstand zal ook na 17 Februari nog gebruik kunnen orden gemaakt. Zo zullen aanwezig blijven Ameri kaanse duoks, zoeklichten en waterzui veringsinstallaties. Na 17 Februar. zal het herstel geheel in handen komen van de civiele organen. Minister Staf heeft gisteren, even eens op het ministerie van Oorlog de militaire attache's en de vertegen woordigers van ambassades van de lan den. die militaire steun hebben gezon den, ontvangen en hun dank gebracht voor de verleende mili.taire bijstand. De militaire attaohé's woonden even- J (Van onze Haagse redacteur). De«. minister .van Oorlog, %r. Staf, h^pft Zaterdag op een pers- conferente in Den Haag meegedeeld, dat op 17 Februari om zes uur 's morgens de noodtoestand. wèlke*op' 1 Februari in de geteisterde gebieden werd afgekondigd, een einde zal nemen Dan zal ook de nlilifaire bijstand in algemene zm worden beëindigd. Op 17 en 18 Februari'zak een begin gorden gemaakt met het terugtrekken van de diverse legeronderdelen. Tegelijkertijd rzal ook de buitenlandse mili- t^re i>ijstand -dbi tfl en zuilen <de buitenlandse eenbeden naar haar garnizoenen terugkeren. In zijn wo ning te Am sterdam is gis teren op 61- jarige leeftijd plotseling overleden dr Christiaan Ta zeiaar, rector van het Gere- form. Gymna sium te Am sterdam. Voor een le vensbeschrij ving van prof. dr. J. Waterink zie men pagina 3. - -v 4 eens de persconferentie bij. Minister Staf bracht 'hulde aan het schitterende werk dat de buitenlandse militairen t.ot leninging van de nood hebben gepres teerd. Het aantal Nederlandse troepen, dat uit de noodgebieden wordt teruggetrok ken, bedraagt 10.000 en het aantal bui tenlandse militairen 3000, (Advertentie) (Van onze weerkundige medewerker). Boven de gehele Noord zee ivas het weer gister avond zeer rustig. Het Ne derlandse weerschip „Cir rus", dat thans op het mid den van de Noordzee is gestationneerd, meldde bijna windstilte. Boven het Engelse kanaal en het Nauw van Calais waait een matige Noord oostelijke wind, in verband waarmede het waterpeil voor Zeeland gisteravond daalde tot ongeveer veertig centimeter beneden de nor male waarde. Voor vandaag verwacht het K.N.M'j. tijdens de springvloed een stand, die 2 tot 2V2 meter lager is dan tijdens de stormvloed van 1 Februari. De wind kan in de loop van morgen naar Noorde lijke richtingen draaien waarbij iets minder koude lucht van de Noordzee ons land binnenstroomt. Gisteravond vroor het echter in de Noordelijke provincies plaatselijk nog meer dan tien graden. 0 Voor het Nationaal Rampenfonds wordt hedenavond in het Avifauna-paviljoen te Alphen aan den Rijn een liefdadigheids- concert gegeven waaraan zal worden mede gewerkt "door de Chr gem. oratoriumvereni ging ..Hosanna" het Ned. Herv. kerkkoor ..Jubilate Dgp". het dubbelmannenkwartet ..Euphonie" en het R K. gemengd koor ,.St. Bonifacius" De begeleiding wordt verzorgd door het Rijnlands Svmphonie Orkest te Alphen aan den Rijn onder leiding van (Van onze speciale verslaggever). „Wij worden aangezien voor Duitse militairen," zegt dr. Kurt Braunde jonge Oostenrijkse arts uit Eisenstadt. die als een der lei ders van het Oostenrijkse Rode- Kruisteam optreedt. Wij ont moetten hem in een oude woon schuit, die aan de Achterhakkers in Dordt ligt. Met zijn team, de commandant ir. Proksch, dr. Gie- sel en nog tien artsen, acht medi sche studenten, zusters, dragers chauffeurs, totaal 65 man met achttien glanzend nieuwe ambu- lance-auto's, is hij eerverleden week in Bergen op Zoom aange komen. Dr. Btraun is er niet boos om, dat er een misverstand ontstond bij de mensen in de rampgebieden omtrent zijn nationaliteit. „De Duitsej-s hebben na de Anschluss de uniform kleur en de petten (skipet-model) van het toen overrompelde Oostenrijk overgenomen „Uit hoogachting voor Oostenrijk". „Wij vertegenwoordigen echter het jonge Oostenrijkse Rode Kruis, dat na '45 pas goed op dreef is gekomen en diirect zijn diensten heeft aangeboden, toen het van de ramp in Nederland hoorde In twintig uur tijds was het gehele mobiele team samengesteld Alle leden zijn vrijwilligers, zij heb ben hun dagelijkse werk in de steek gelaten, met volledige instemming van hun werkgevers Zij kwamen uit We nen, Ned er-Oosten rijk en uit Burgen- land. In Bergen op Zoom hebben wjj geholpen bij de evacuatie van zieken, gewonden en ouden van dagen, op Tholen, daarna op Schouwen-Duive land, Nu mansdorp, Haamstede en ge durende het weekeinde in Dordt, bij de evacuatie van Zierikzee. H.M. de Koningin heeft ons in Zierikzee be groet. Doen zich geen nieuwe verwik kelingen voor, dan hopen wij Dinsdag weer te vertrekken, dankbaar, dat wij iets hebben kunnen doen voor uw ge teisterde vaderland". In de vrij oncomfortabele woonschuit wachtte het team Zaterdag op de eer ste evacué's uit Zierikzee. De ambu lances stonden startklaar Toen het eerste schip in Dordt aankwam, zijn verscheidene zieken met de Oosten rijkse auto's naar Utrecht gebracht en naar de ziekenhuizen in de omtrek. Dr Braun was zeer onder de indruk van de overstromingen, maar ook van de rust en de kalmte der getroffenen. „Als de mensen eenmaal hoorden, w.e wij wanen, dan toonden zij al hun dankbaarheid, om ons ter wille be zijn. Een fotobedrijf in de Dordtse Voor straat repareerde gratis mijn camera. Uit dank. wat u voor mijn landgeno ten hebt gedaan, zei de eigenaar. En zo was het biina overal" Een enorme garderobe en een Thans wordt getracht deskundige Men zou zich kunnen afvragen, of ■rpprlc yppr nrntp hnpmprllipüi rlp- vrijwilligers aan te werven om de goe- de thans b« Pakhuismeesteren. Blauw- reeas zeer gioie noevecuiem ae deren ap maat te sorteren. Alle kle- hoeden veem Houtiust en tal van an- kens, matrassen en linnengoed ding wordt zo nodig gereinigd en ge- dere pakhuizen in den lande opgesla- Zijn (loor varticulieren en fabri- desinfecteert en voor bederf «evrtl- een hoeveelheden mederen niet veel J waard opgeslagen. te groot zijn. terwijl nog uit allerlei kanten m binnen- en buitenland Natuurlyk 7iin en worden reeds, om landen zendingen pei trein, schip en ten behoeve van de geredden van de eerste behoeften te dekken, aan- vliegtuig onderweg zijn. de watersnood geschonken. zienlijke hoeveelheden kleding, schoei Groot zijn de pakhuizen, waar- in deze goederen liggen opge- N slagen. M edewerksters en medewer kers van het Rode Kruis hebben nu enige weken dag en nacht ge werkt om de hoge bergen kleding en schoeisel op tal van plaatsen in den lande te sorteren De goed- sel en dekking aan jong en oud ai- -... - qeefsheid van ons volk kende geleverd De grootste behoefte komt dat er genoeg zal zijn en een moge- echter eerst dan, wanneer evacué'? "k restant zal eventueel elders, waar temer geen grenzen. naar huis terug aaan Verwacht wordt "'Ood en gebrek heersen hartelijk wel- Langzamerhand begint enig over dat dan enorme bressen in de voor- orn ziin. zicht van de schenkingen te komen raden zullen worden geslagen en da: Geschat wordt. dat in Nederland De resultaten van de inzameling zijn dan eerst het effect van de grote alleen al minstens drieduizend ton naar oordeel van deskundigen van het offervaardigheid der geefsters en ge- goed bruikbare gedragen kleding bij- Rode Kruis, werkelijk verbluffend. vers duidelijk zal worden. eengebracht loerd. Schatting: ongeveer 3 millioen kilo Deze vraag kan nu nog niet beant woord worden, omdat nog op geen stukken na te zeggen is. hoeveel nodig zal zijn Niet alleen de ruim 50.00U evacué's. maar ook de duizenden die achterbleven en op de dijken vechten, zullen zeer veel behoeften hebben. Pas over geruime tiid zal kunnen wor den geconstateerd of er een overschot zal zijn en zo ia, hoe groot dit wordt. Maar, aldus redeneert men bij het Rode Kruis, beter iets te veel. dan eel te weinig Hei ziet er naar uit,

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1