Avro-leden hadden bewogen en rumoerige vergadering Twee millioen in Zuid-Holland Herman de Bij tachtig jaar REBUS BRACHTjEmmeloord krijgt EEN TON OP I volgend jaar een WONDERKIND MAG NIET IN ENGELAND DIRIGEREN „HEFTICA" Zoon van Badoglio is overleden Ze kopen 'm heus niet, om mij 'n plezier te doen... Feest te Khartoem Bemanning van de Klip fontein behouden in het vaderland montM. Gerucht om België's koning Franse schrijvers in actie voor hulp aan Nederland WEES BESCHEIDEN IN UW MAKE-UP ALS U BOVEN DE VEERTIG BENT Mislukte overval Maandag 16 Februari 1953 ALGEMEEN DAGBLAD Pag. 3 Scherpe critiek te Arnhem Nieuwsdienst Algemeen Dagblad ARNHEM. „Het zijn met de luis teraars, die mij weg willen hebben! Het zijn de anderen, de concurrenten, die een hetze tegen mij hebben ont ketend", riep de heer De Clerq, voor zitter van de Avro, uit op de eerste van de gewestelijke bijeenkomsten, die het bestuur van deze omroepver eniging in verscheidene provincies gaat houden.. Deze vergadering was in Musis Sacrum te Arnhem op zeer korte termijn bijeengeroepen. In de Radiobode van 6 Februari stond een aankondiging, dat leden, die de bijeen komst wilden bijwonen, voor 10 Fe bruari een toegangskaart konden aan vragen. Slechts 35 leden hadden daarvan gebruik gemaakt. Het is Zaterdag een bewogen en open hartige bespreking geworden van de vele moeilijkheden, die de laatste maanden rondom de Avro en in het bijzondei haar voorzitter, de heer G. de Clercq. zijn gerezen. In soms scherpe bewoordingen werd er critiek geoefend op de heer De Clercq, die zelfs in een soort motie werd ver zocht zijn mandaat ter beschikking te stellen. De vele vragen betroffen voorname lijk het ontslag van de heer Vogt en de houding van de Avro tijdens en na de nationale ramp. De voorzitter van de Avro ontkende pertinent dat de adjunct-regerings-commissaris na de ramp zendtijd zou hebben gevorderd.. Stem uit de zaal: „Dus dan liegt deze man?". De heer De Clercq: „Dat be weer ik niet. Ik vraag u alleen hoe u van mij iets kunt vorderen, dat ik u reeds heb aangeboden?" Op de vraag waarom de Avro niet heeft meegedaan aan de verzorging van reportages e.d. over de ramp. antwoord de de voorzitter: „Omdat de Avro vol komen genegeerd werd. De K.R.O.. N.C.R.V. en Vara begonnen direct na de ramp met gezamenlijke reportages. Eerst Dinsdagmiddag werd ons telefonisch ge vraagd of wij ook wilden meedoen. Toen weigerden wij, omdat er van een leiding of een samenwerking bij anderen ook geen sprake was". Een van de leden van het actie-comité tegen het Avro-besluur hield een uitvoe rig betoog, waarin hij het een ernstig verschijnsel noemde, dat er zo veel men sen uit de Avro weglopen. De heer De Clercq antwoordde, dat het met het weg lopen van leden nogal meeviel. „In de week na de ramp bedankten negenhon derd Avro-leden voor hun lidmaatschap. In dezelfde week kon de Avro 1262 nieu we leden boeken. Daarlegenove» staat dal de Avro nog nooit zoveel leden heeft gehad als thans. Er zijn dagen bij dat zich achthonderd nieuwe leden aan melden. terwijl na de reorganisatie de gemiddelde aanwas van nieuwe leden vijfhonderd per week bedraagt". Het totaal aantal leden kon de heer Clercq niet opgeven, hij zei echter dat de oplaag van de Radio-bode thans de 300.000 heeft overschreden en dat daarin ongeveer 15.000 exemplaren bestemd oor de losse verkoop zitten. Een andere spreker diende de alleen door hem ondertekende motie in, waarin de heer De Clercq, gezien de geruchten rondom zijn persoon, werd verzocht zijn mandaat ter beschikking te stellen tot de algemene ledenvergadering over een nieuwe voorzitter zal hebben beslist. In de zaal bleek er weinig animo te zijn om deze motie te steunen. De heer De Clercq wees er bovendien op dat een gewestelijke bijeenkomst .geen competed, tie bezit om iets dergelijks voor te stel len via een motie. „Stuurt u haar naar het algemeen bestuur, dan wordt er ter dege nota van genomen". Uitgaven voor herstel DEN HAAG. Gedeputeerde Stale, ran Zuid-Holland hebben de Stalen van de provincie voorgesteld een bedrag van 2.000.000 beschikbaar te stellen voor uitgaven, welke als gevolg van de waters nood nodig zijn, Ged. Staten merken op, dat de ont stellende ramp naast hetgeen van andere zijde is en wordt verricht, van provin- ciewege allerlei voorzieningen eist van technische, van sociale en andere aard, welke met aanzienlijke uitgaven gepaard gaan. Zij. achten het gewenst, dat voors hands op de begroting 1953 een bedrag van twee millioen gulden wordt be schikbaar gesteld. Welk gedeelte van de uit het crediet te bestrijden uitgaven uiteindelijk ten laste van de provincie zal blijven, is uiteraard nog niet bekend. De Provinciale Staten van Zuid-Hol land zullen op 4 Maart in buitengewone zitting bijeenkomen. f «*4 De Russen beschikken over twee vervaarlyke wapens in de luchtstrijd met de nieuwe Mig 17 (boven) en 19 (onder), waarvan het Amerikaanse tijdschrift voor de luchtvaart vorige week een afbeelding heeft gepubli. ceerd. De Mig 17 is een tweemotorige nachtjager, die de eenmotorige Mig 15 vervangt. Met zijn straalmotoren komt het nieuwe toestel boven de dui zend kilometer per uur. De Mig 19 heeft het model van een vliegende ton. Roeier, zwemmer, athleet en bokser door H, Meerum Terwogt. t tot de rijpere jeuigd behoort en dus thans zo aan de verkeerde kant van de veertig is, herinnert zich ongetwijfeld op de oude Vismarkt nog de rijzige en stoere figuur van de populaire „afslager" De Bij. Hij was een forse, slanke man met de goedige uitdrukking in zijn ogen en met het rustige in zijn optreden, in zijn tred en in zijn gebaren van de sterke athleet. Dat was hij ook en nu hij vandaag 80 jaar wordt is het juist zo merkwaardig te kunnen zeggen: hij is dat nóg! Want. om het nu maar eens heel gemeenzaam uit te drukken: „geef hem de ruimte". Zijn leven lang heeft hij aan sport ge daan, zijn léven lang heeft hij in de tak ken van sport, die hij beoefende tot de uitblinkers behoort. De schrijver dezer regelen was nog maar een heel klein jongetje, toen hij het eerst van De Bij hoorde. Dat was in Amsterdam, bij wed strijden van de Koninklijke, op de Am- stel. Daar startte de toen wellicht ruim 20 jaar oude Rotterdamse sculler voor Nautilus in het nummer jonge skiff. ALS we De Bij's sportloopbaan onder ^*-de loupe nemen, dan zien we een grote veelzijdigheid; hij is steeds op sportgebied een „allrounder" geweest, maar willen we hem rvu als sportman nader preciseren dan noemen we hem toch, zonder enige aarzeling: De Bij, de roeier! Hij is de skiff lang trouw geble ven, maar later is hij toch ook voor zijn vereniging uitgekomen „met de lange riem", in vieren en achten en hij heeft successen geboekt bij tal van wedstrijden hier en ook over de grens. Een toóhtroeier was hij eveneens en juist op die tochten van Nautilus bleek, welk een voortreffelijk verenigingsman de nu tachtigjarige is, die men op zomers* dagen op de Rotte nog wel eens kan aan treffen in een giek. Of wel men ziet hem vroeger met zijn vriend Kees van Hasselt zo-'n wandeling maken, zo even „de Plas om". Dat is een peuleschilletje voor deze doortrainde sportman, die im mer sober heeft geleefd en die van Moe der Natuur zoveel aanleg en gaven heeft meegekregen, dat hij zich op hoge leef tijd ongestraft sportieve verridhitingen kan veroorloven, waar anderen van om en bij de vijftig al mee zijn gestopt. De Bij heeft de athletiek beoefend en hij is een goed bokser geweest. Amateur natuurlijk. En ook als zwemmer heeft hij naam gemaakt. In 1900. ter gelegenheid van de Wereldtentoonstelling te Parijs startte De Bij o m. met mr. Drost bij zwemwedstrijden, aan welke de RDZ deelnam. DEZE greep uit een zo mooie loopbaan is voldoende. Er zouden nog legio fei ten te noemen zijn. Overbodig! Van meer belang dan al die triomfen en successen is heit glorieuze feit, dat de sportloopbaan van de jubilaris van heden volkomen smetteloos is. De f •as-eohte amateur, voor wie de sport veel betekend heeft, maar doe voor haar ook ter, zowel door zijn prestaties als door zijn gedragingen ,een sieraad is geweest, hetwelk hem heden ten dage nog steeds jongeren tot nuttig en leerrijk voorbeeld kan stellen, voor de oud-verpleegsters gemeenteraad Nieuwsdienst Algemeen Dagblad. AMSTERDAM. Mevrouw G. Ver VermeulenJentjes te IJsselsteyn bij Venraay is als winnares uit de strijd gekomen bij de grote rebusprijs vraag ten bate van het erefonds voor oud-verpleegsters. De trekking is diezer lagen onder notarieel toezicht geschied, zij het, vanwege de overstromings ramp, niet met de feestelijkheid, die men oorspronkelijk had gewenst. De hoofdprijs was een auto. Bij het nazien van de lijst van win naars valt op, dat een groot aantal win naars van hoofdprijzen in de provincie woont, hoewel toch ook vele duizenden stedelingen de rebus, die werd ontwor pen door prinses Beatrix en haar klas genootjes. hebben opgelost. Het aantal inzendingen is zo groot geworden, dat naar ruwe schatting een bedrag van honderdduizend gulden aan het erefonds zal kunnen worden afgedragen. Naast de rebus-actie worden nog tal van andere acties gevoerd, om het kapitaal van het erefonds te vergroten. Ook uit dit zo zwaar getroffen Zeeland blijft nog steun komen. Een arts uit het noodgebied stuurde een week na' de ramp nog drie honderd gulden en een dame, die ijverig had deelgenomen aan de lepeltjesactie had eerst haar voorraad lepeltjes van het water gered. Zij stuurde er nog twee terug met de verontschuldiging dat d# doosjes een beetje nat waren geworden. Zo denkt Zeeland naast het grote leed in eigen provincie nog aan de moei lijkheden van andere Nederlanders. Nieuwsdienst Algemeen Dagblad LEEUWARDEN. Het ministerie van binnenlandse zaken heeft het advies van de poldercommissie voor algemene belangen (tijdelijke gemeenteraad van de Noordoostpolder, die slechts advi serende bevoegdheid heeft), om de gemeentelijke indeling van het ge koloniseerde gebied van de Noordoost- polder met ingang van 1 Januari 1954 te bevorderen, gunstig ontvangen, zo deelt de landdrost dr ir S. Smeding mede. De instelling van de gemeente Emmeloord kan daaróm binnenkort tegemoet wor den gezien. Het gevolg daarvan zal zijn dat waarschijnlijk in 1954 tot verkiezing van een gemeenteraad zal moeten wor den overgegaan. Krachtens de kies- verordening 1951 eindigt de zittings periode van de leden van de polder commissie op 4 September 1953. In 1953 behoort voor deze commissie dus een verkiezing plaats te vinden. Als gevolg daarvan zou, tenzij een voor ziening wordt getroffen in het tijds verloop van één jaar, het overgrote deel van de kiezers in de Noordoost polder twee maal voor de samenstel ling van hetzelfde representatieve ge meente-orgaan ter stembus worden geroepen. De landdrost is van mening, dat aan het grote democratische be ginsel van periodieke verkiezingen niet te kort wordt gedaan als van twee verkiezingen in één jaar voor hetzelfde college wordt afgezien, en dat verkie zing van de leden der polder commissie achterwege blijft. Hij vraagt daarover het advies van de poldercommissie. Nieuwsdienst Algemeen Dagblad METAALWAREN- EN RADIATEURFABRIEK Stichting oud-politieke delinquenten volgens Haagse kantonrechter verboden vereniging DEN HAAG (A.N.P.) De kantonrechter in Den Haag heeft Zaterdag vonnis gewezen in de zaak, die door de stichting oud-politieke delinquenten aanhangig was gemaakt tegen de staat en minister-president dr. W. Drees. De kantonrechter heeft in zijn vonnis de stichting oud-politieke delinquenten gerangschikt onder artikel 1 van het besluit tot ontbinding van landverraderlijke organisaties, inder tijd uitgevaardigd door de Nederlandse regering te Londen. Hieruit volgt dat de stichting geen rechtspersoonlijkheid heeft en derhalve niet wettig bestaat. In haar vordering tegen de staat en minister-president dr. W. Drees is zij dus niet ont vankelijk. Zoals bekend, had de stichting deze zaak aanhangig gemaakt, omdat zij meende schade te hebben geleden door de sluiting van het oorlogskerkhof in de Peel op Zondag 9 November 1952; tengevolge waarvan zij daar geen „herdenking kon houden. VENETIË (Reuter) Hertog Mario Badoglio, de zoon van de ex-maar schalk, is hier op 48-jarige leeftijd aan angina pectoris overleden. Hij tekende de Italiaanse overgave, en werd door de Duitsers twee jaar opgesloten ge houden in een kamp voor krijgsgevan genen. Hij was de directeur van de Italiaan se oliemaatschappij, die oorspronkelijk het contract afsloot voor de Perzische olie, welke nu aan boord van de Miriella naar Italië wordt gebracht. Sneeuwstormen in Marokko ALGIERS (A.FP.) In Noord- midden-Marokko woeden zware sneeuw stormen en te Oran is voor het eerst in dertig jaar sneeuw gevallen. Alle be schikbare-sneeuwploegen zijn in het At lasgebergte aan het werk om ingesneeuw de automobilisten te ontzetten. De telefoonverbindingen van Spanje met het buitenland zijn gestoord door de hevige koudegolf, die het Iberisch? schiereiland sinds Zaterdag in zijn greep houdt. Advertentie Want als King's Cross niet goed zou zijn. dan zou ik kunnen praten als Brugman, het zou me geen steek helpen. Maar juist omdat deze Virginia werkelijk de sigaret onder de sigaretten is, zijn het de rokers,die elke dag opnieuw het bewijs leveren LONDEN. De achtjarige Giannella ae Marco mag de volgende maand niet het Londens Philharminiscn Orkest diri geren te Londen en Manchester. Hei ministerie van binnenlandse zaken heeft de impresario te kennen gege- van, dat aan het Italiaanse wonder kind geen werkvergunning om in £n geland op te treden zal worden gege ven als het een honorarium ontvang! De impresario wil Gianella echter niet laten optreden zonder betaling. Het meisje maakte haar debuut als orkestdirigente toen zy vier jaar was. Haar moeder, een zangeres, zag het kind de maat slaan toen het door de radio een symphonie-orkest hoorde, en besloot, dat dirigeren de levenstaak van haar dochtertje zou worden. Toen Gianella voor het eerst dirigeerde, kon zij nauwelijks over de muziek- lessenaar heen kijken. Maar dat gaf niet, want zij kon toch geen noten lezen. KAIRO (Reuter en A.F.P.) Te Khartoem, de hoofdstad van de Soedan, zijn gisteren parades en feesten gehou den ter viering van het Brits-Egyptische accoord, dat de Soedan uiteindelijk de onafhankelijkheid zal geven. Sir Robert Howe, de Britse gouverneur-generaal, prees het „staatsmanschap en de wijs heid" van generaal Nagoeib, die had geholpen het jaren oude geschil over de Soedan tot een oplossing te brengen. Men verwacht algemeen, dat thans ook de besprekingen over het Britse garnizoen in de zone van het Suez-kanaal spoedig zullen beginnen. Dat is het tweede geschilpunt tussen Engeland en Egypte. De Britten hebben sedert 1882 troepen bij het Suez-kanaal en sedert 1936 is hun verblijf daar neergelegd in een verdrag, dat tot 1956 geldt. In October 1951 heeft Egypte dat verdrag evenwel opgezegd en hoewel koning Faroek sindsdien is verbannen en generaal Nagoeib de macht in het land heeft, blijven de Egyptenaren bij hun eis van totale evacuatie door de Britten. Engeland zo neemt men aan zal nu trachten om zijn luchtbases in ieder geval te behouden en in ruil voor de terugtrekking van het garnizoen van Egypte de belofte te verkrijgen, dat het zich zal aansluiten bij een gemeenschap pelijk defensiepact voor de Middelland se Zee. &f w AS* IS -** ft WlrMf Hartelijk welkom te Amsterdam Nieuwsdienst Algemeen Dagblad AMSTERDAM. Zaterdagmiddag omstreeks half zes meerde de Zuider kruis aam de Sumatrakade te Amster dam. Reeds uren tevoren stomd een grote groep belangstellenden het schip op de kade op te wachten, wamt buiten de 196 passagiers bevonden zich aam boord van de Zuiderkruis de 117 leden der bemanning van de Klip fontein, het passagiersschip van de V.N.S. dat op 8 Januari voor de kust van Mozambique zonk en waarbij de passagiers en de opvarenden ternau wernood geréd konden worden. De bemanning van de Klipfontein, door haar kapitein de heer J. Oosterhuis reeds in IJmuiden verwelkomd, werd als eerste gedebarkeerd. Opgeruimd liepen de man nen. na een afwezigheid van ruim twee maanden, door de douaneloods, maar op de vraag of zij iets over de ramp wilden verteilen, haalden de meesten hun schou ders op: onze kapitein heeft toch alles al verteld, wij mogen niets zeggen, was unaniem het antwoord. Een leerling-hof meester groef echter nog wel even in zijn herinnering naar die onheilsdag, toen een ontzettende schok het schip tot stilstand had gebracht, Er was geen sprake van paniek, vertelde hij. Het was tegen half twee in de middag en de eet zaal zat vol. We schrokken natuurlijk ge weldig, maar toch is iedereen rustig aan tafel gebleven tot en met de koffie na de lunch toe. Daarna pas kwam het bevel van de kapitein aan dé passagiers om zich ge reed te maken voor de reddingboten. Vol komen gedisciplineerd is daar gevolg aan gegeven, tot aan de laatste man en de laatste sloep, zei de jonge zeeman, die daarna haastig naar de uitgang liep, naar zijn wachtende familieleden. Advertentie Tot burgemeester van de gemeente Horst (L.) is met in/gang van 1 Maart benoemd de heer Th. J. M. Gij sen, met toekenning van gelijktijdig eervol ont slag als burgemeester van de gemeente Nieuwenhagen (L.) KING'S is en blijft: De sigaret met het grootste aantal vaste rokers! Belgische premier was te Nice BRUSSEL (Reuter) Jean van Houtte, de Belgische premier, heeft gisteren een „bliksembezoek" aan koning Boudewijn gebracht, die te Nice genezing zoekt voor een aanval van griep. Het bezoek werd door de premier zelf een „normaal wekelijks contact met de koning" genoemd, maar te Brussel wordt het toch „enigszins ongewoon" gevonden, dat voor de reis van premier Van Houtte het tijdschema van de Sabena moest worden gewijzigd, terwijl hij zich liet vergezefllen door het hoofd van 's konings secretariaat, de heer M. H. Verwilghen., Koning Boudewijn vertrok naar Zuid-niet in goede aarde gevallen. De koning Frankrijk, kort nadat België, tegelijk keerde toen voor enige dagen weer naar met Nederland en Engeland, getroffen was door de overstromingsramp van 1 Februari, en dat is bij het Belgische volk Verkoping in Theatre de Chaïllot PARIJS. Vrijdagmiddag hebben (Meer dan honderd auteurs hebben mee- de Franse schrijvers hun bijdrage ge- i gewerkt, zoals Franqois Mauriac, André leverd aan de hulp voor het Neder Maurois, Paul Geraldy, Marcel Aymé, landse volk. In de Foyer van het Tu v1 A Théatre de Chaillot hadden zij een verkoping georganiseerd van hun hoe ken en zoals bij zulke gelegenheden gebruikelijk is, waren de meesten ver gezeld van „vedettes"oftewel ac teurs en actrices van film en toneel Zo was er bv. Jean Marais, die van ta fel naar tafel trok om boeken te helpen verkopen en die een enorm succes heeft gehad bij het vrouwelijke publiek.' loopbaan van een tot 14 April. Moderne tekeningen in Boymans Nieuwsdienst Algemeen Dagblad ROTTERDAM. Het prentenkabinet van museum Boymans laat van 21 Februari af een keuze zien uit de mo derne Nederlandse en buitenlandse teke ningen en aquarellen uit het bezit van het museum. De tentoonstelling duurt Over het algemeen zijn de regels voor de ke-up aangepast aan jongere vrouwen. Maar hoe is het nu als je de veertig gepasseerd hent? Uit de salons van Elizabeth Arden komen de volgende raad gevingen: Het is onverstandig van oudere vrouwen om te veel rouge te gebruiken. Haar make up moet zacht zijn en bescheiden xjjn aan gebracht. Kleuren moeten zacht verlopen in de natuurlijke tint van de huid, anders is het effect hard en maakt de make-up u oud en dat is toch allerminst de bedoeling. Pastelkleuren, dus zacht getinte poeder rouge zijn beter dan donkere en harde De moderne, zware ogen-malce-up is niet geschikt voor de vrouw van boven de veertig. Te veel en te donkere lippenstift tinten. De vrouw van over de veertig moet een lichte tint lippenstift gebruiken, lichte rouge en lichte poeder. De huid wordt droger naarmate men onder wordt. Het is daarom verstandig om elke nacht een goede voedingscrème te ge bruiken. Het is beter om regelmatig een klein beetje van deze crème aan te bren gen dan nu en dan een grote hoeveelheid. Maak 's avonds uw gezichtshuid goed schoon met cleansing crème en gebruik hiervoor een watje. Verwijder de crème met een schoon watje, gedrenkt in een skintonic. Breng met uw vingers wat voedings crème aan en doe dit met opwaartse be wegingen. Bedenk dat de huid niet meer kan opnemen dan een bepaalde hoeveel heid en dat het daarom onnodig is om een dikke laag op uw gezicht te smeren. Laat de crème even intrekken terwijl u uw haar doet of baadt en verwijder de overtollige crème vlak voor u naar bed gaat. Gebruik hiervoor een schoon en zacht papieren doekje. Zorg ervoor dat het resultaat van uw ivondritueel niet overdag bedorven wordt door een te droge vanishingcrème. En hoe cit het nu met ogenschaduw en wimperzwart? Elizabeth Arden raadt vrouwen van boven de veertig aan om voorzichtig te zijn met de moderne, vrij zware ogen- opmaak. Zjj zegt dat een lichte schaduw onder de wenkbrauwen in een zeer lichte tint flatteus kan zijn, maar deze make-up moet wel met grote kundigheid worden aangebracht. Joseph Kessel, Armand Salacrou, Al- bert Camus, Marcel Gabriel en Ferdi nand Gregh, de dezer dagen gekozen onsterfelijke van de Académie fran- gaise. Ook de persattaché van onze ambas sade, die in zijn vrije tijd dicht en in Frankrijk een hooggeschatte dichter is, Sadio de Gorter had er zijn stand en zowel hij als zijn helpster Mary Mar- quet „van de Comédie frangaise" kwa men handen te kort om de dichtbundels en de boeken over Nederland te ver kopen. Uw correspondent heeft enige verkla ring gevraagd waarom zij zo spontaan hadden meegedaan aan deze actie, waarvan de gehele opbrengst, die voor lopig en voorzichtig geschat enige mil- lioenen francs bedraagt (dat wil dus zeggen enige tienduizenden guldens) 'ten bate van ons land worden overge maakt. André Maurois zei: Ik houd van uw land, ik ben er trots op dat men er mijn boeken al heeft gewaardeerd lang voor dat eigenlijk in mijn land de bewon dering van mijn landgenoten is geko men. Gij zijt een moedig volk: ik be schouw het als een plicht aan deze ma nifestatie mee te doen. Frangois Mauriac, één der Nobel- prijwinnaars van dit jaar, drukte zich nog positiever uit: Nederland heeft recht op steun niet alleen, omdat wat vandaag u overkomt morgen ons leed kan zijn maar omdat Frankrijk en Ne derland sedert lange tijd elkaar ir moeilijke omstandigheden hebben bij gestaan. Joseph Kessel, de grote avonturier en de vriend van Antoine de St. Exu- péry. zei het kort en krachtig Neder land is in zorgen, dus moeten wij als Franse schrijvers helpen. zyn land terug, maar Donderdag was hij op advies van zijn artsen weer aan de Rivièra. De critiek laaide weer op en het so cialistische blad Le Peuple publiceerde een foto van koning Boudewijns stief moeder, de prinses de Réthy, in sport- kledij op het terras van de Villa des Cedres, waar de koning met zijn vader e.n diens gemalin verblijft. In de socia listische partij wordt er thans op aange drongen, dat koning Boudewijn voort aan gescheiden van zijn vader Leopold en de prinses De Réthy zal gaan wonen, omdat Leopolds echtgenote op de ko ning ..een invloed heeft, waarop zij geen recht kan doen gelden". De heer Van Houtte arriveerde gis termiddag om kwart over twaalf uit Brussel te Nice en keerde daar vandaan weer terug naar Brussel om tien over twee. Hij had toen met zijn souverein een onderhoud van tachtig minuten ge had; niet zoals men had verwacht in de Villa des Cèdres, waar koning Boude wijn herstellende is. maar in een privé- suite van Hotel Negresco. het grootste hotel van Nice. Na zijn terugkeer te Brussel deelde de secretaris van de koning mee: Wij heb ben een normaal bezoek aan de koning gebracht en hem verslag gedaan over de toestand van de slachtoffers der over stromingen. Wij hebben hem ook enige documenten ter ondertekening voorge legd. Premier Van Houtte weigerde enige mededeling te doen. Men had de reis naar Nice gemaakt in een speciaal ge charterde DC 6. omdat de Convair van de, lijn Brussel-Nice was volgeboekt. Koning Boudewijn zou op zijn minst nog tien dagen aan de Rivièra blijven. Nieuwsdienst Algemeen Dagblad AMSTERDAM. In de Herman Gor terstraat te Amsterdam heeft Zaterdag avond om zeven uur een Hilversumse chauffeur getracht een roofoverval te plegen. Op het moment dat de 60-jarige gros sier in vleeswaren J. M. de deur van zijn benedenwoning wilde binr.engaa-n, werd hij van achteren beetgepakt door de chauffeur, die de actetas welke M. onder de arm hield, probeerde weg te rukken. M. greep,de dader echter beet en begon terstond luidkeels om hulp ie roepen. Op dat lawaai kwam zijn doch ter naar buiten. Het tweetal rolde in tussen al over het trottoir, waar het slachtoffer de chauffeur in bedwang hield door bovenop hem te gaan zitten. De dochter rende hei huis weer bin nen en belde de radiodienst van de po litie. Toen deze binnen enkele minuten verscheen, konden de agenten de over valler zonder enige moeiten arresteren.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2