SPARTA: achtmaal raak Juliana te zwak voor schotvaardig Sparta Feijenoord-Heerenveen 4-2 Arend van 't Hof „de55 crosser van het jaar Pro Patria ontsprong de dans Limburgse doelman capituleert achtmaal, Landman één keer Gelijke spelen in 4B Jammer van die hindernis! hoorde, zag en dacht Har tee boer Ten bate van het Nationaal Rampenfonds: Ook nu weer een klasse apart Verrassende uitslagen Prima velden Kralingen wint van LSG Maandag 16 Februari 1953 5 (Van onze sportcorrespondent) KERKRADE, Zondag. Sparta heeft Zondagmiddag te Spekholzerheide tggen Juliana twee keer drie kwartier zyn superioriteit ten toon gespreid tegen een wanhopig verdedigend Juliana, dat zijn gebrek aan techniek trachtte te compenseren door een grote dosis activiteit. Reeds in het begin van de match bleek duidelijk, dat de Rotterdammers niet al te zeer last hadden van het gladde veld. Van Ede begon met een formi dabele knal tegen de kruising van lat en paal. Twintig minuten door stonden de Julianamannen het Sparta-offensief, maar toen in de 25ste minuut het eerste doelpunt door Van Ede werd gescoord dat wegens buitenspel werd afge keurd -p- stortte de verdediging ineen. In de 40ste minuut, na een hevige aanval op het thuisclub- doel. kon Oerlemans de score de finitief openen. Na één minuut maakte Van Diessen uit een toe gestane strafschop gelijk en weer één minuut later was het 21 in het voordeel van de Rotterdam mers. toen Van Ede een fout van doelman Belski afstrafte. Onmiddellijk in de tweede helft trokken de Spartanen fel van leer. Reeds in de eerste minuut kon Van Male de stand verhogen. Tien minuten later gleed Van Ede door de verdediging van Juliana en passeerde Belski gemakkelijk. De achterhoede van Juliana, waarin stopperspil Smeets wegens blessu re was uitgevalL a, kon het intel- Advertentie I.M.) Tot in de perfectie l Dames en Herenkleding KUSTERS FRANK Beperkte uitvoering van KNVB- inhaa Iprogra mm a ZONDAG Er, kan geen schot komen in de uitvoering van de competitieprogramma's van de KN VB en andere bonden, die veld- rport beoefenen. Van het gehele vastgestelde rooster is zo weinig terecht gekomen, dat practisch deze dag als een verloren competitiedag kan worden beschouwd. In Rotterdam vond helemaal geen eerste klasse voetbal plaats uitgezonderd de ont moeting ten bate van het Na tionaal Rampenfonds tussen Feijenoord en Heerenveen, door de stadionbewoners met 42 gewonnen. Van „inhalen" is dus vrijwel niets gekomen. Eerder hebben de ge speelde wedstrijden ertoe geleid, dat het verschil tussen het aantal door de verschillende verenigingen gespeelde wedstrijden groter is ge worden. Het betekent in meerdere gevallen niet minder dan drie. In de regel valt het terrein van Juliana onder de eerste „afkeurin gen". Dit was nu niet het geval. Blijkbaar heeft het in Zuid-Limburg «iet zo veel gesneeuwd, want ook de andere in die contreien vastge stelde eerste klasse competitiewed strijd ging door. Sparta ondernam de verre reis en heeft de laatste twee nederlagen gewroken. Met de topscore van de dag (18) werd de club uit Spekholz' verslagen. De vraag doet zich voor of dit een blijvend herstel betekent, na de Spartaanse misstappen (tegen Excelsior en BVV). Juliana blijkt dit sei zoen wel erg zwak te zijn. Heerenveen heeft met genoegen het mooie resultaat van Elinkwijk, dat Leeuwarden met een nederlaag naar het Noorden terugzond, ver nomen. BVV heeft zijn aanhang te leurgesteld door in Sittard niet ver der dan 11 te komen. In A veranderde de positie op de ranglijst niet noemenswaardig en blijft RCH sterk favoriet voor de titel; het moet evenwel nog 15 competitiewedstrijden spelen. Hee- renveen's voorsprong in B is iets minder indrukwekkend: de club van Abe maakt kennelijk een in zinking door, die hopelijk niet meer dan een griepje betekent. In C heeft Sparta thans weer twee punten voorsprong; re latief is zij evenwel niet zo groot. De achterstand van Wil lem II en BVV is evenwel ge ring. Let vooral op Willem II. In D veranderde de ranglijst, hoe wel er helemaal niet werd gespeeld, toch TEC ging een punt achteruit en RBC één vooruit, doordat de Roosendalers hun protest wonnen, waardoor de uitslag van RBCTEC 43 werd. Eindhoven en Feijenoord blijven PSV dicht op de hielen zit ten en ook de rol van ADO lijkt ins nog niet uitgespeeld. ligente spel van de Rotterdam mers niet aan. Het werd toen zo gezegd een spel van kat en muis. Van Male maakte van de stand 15, onmiddellijk gevolgd door 't zesde doelpunt van de voet van Veigel. Het laatste deel van de strijd was een volkomen Spar taanse aangelegenheid. Bennings- hof deponeerde tien minuten voor het einde nummer zeven in de touwen en Veigel toonde zijn schotvaardigheid door het achtste en laatste doelpunt voor zijn re kening te nemen. Het Zaterdagvoetbal Ondanks sneeuwbuien en slechte ter reingesteldheden is er Zaterdag toch nog gevoetbald. Opmerkelijk was, dat van de vier gespeelde wedstrijden in de vier afdelingen van de derde en vierde klas van de K.N.V.B. er drie in 4B doorgingen. Slechts één wedstrijd in de derde klas vond doorgang en wel de wedstrijd tus sen Monster en Rijnsburg B. Monster zag kans z'n positie aanmerkelijk te verbeteren door een fikse 41 over winning op het de laatste tijd wel hele. maal van slag zijnde Rijnsburg. In de vierde klasse B is het wel een heel gunstige dag voor het leidende H.B.S.S. geweest. Hoewel de Schiedam mers zelf niet speelden, zijn de opmer kelijke resultaten van deze week drie gelijke spelen natuurlijk koren op hun molen. Z.W.S.H. zag zich door Zwart Wit de voet dwars gezet, dat een verdienstelijk 11 gelijk spel be vocht. Twee andere concurrenten van de leiders: H.T.S.V. en Die Haghe brachten hèt ook al niet verder dan een gelijk spel (44). Het derde gelijke spel bracht een kostbaar winstpunt aan hekkesluiter 's-Gravenzande. dat tegen Jodan Boys een 22 score boekte. „Feijenoord" door „De Kampioen" uitgenodigd De Kampioen uit Haarlem heeft eén clubontmoeting uitgeschreven op het circuit te Zandvoort. Voor deze wed strijd. die op 15 Maart zal worden ge houden zijn Olympia (A'dam) en Feijen oord (R'dam) uitgenodigd. De wedstrij den zijn voor alle categorieën en be ginnen om 12 uur. Natuurlijk ^ijn de baten voor het Nationaal Rampenfonds, Mogelijk zal ook nog D.T.S, (Zaandam) aan deze belangrijke clubontmoeting deelnemen. De jaarlijkse stedenontmoeting tus sen Rotterdam en Den Haag zal op Zondag 1 Maart worden gehouden op de banen in het Groothandelsge bouw. Zowel voor de 's-Gravenhaag- se als voor de Rotterdamse Kegel bond zullen 50 kegelaars(sters) uit komen, namelijk een A en een B 25 tal. Terwijl de kaarten werden geschud, Het schijnt, dat de bekende kla ver jasvereniging De Amstelbron toch alle andere verenigingen nog voor is geweest met het organise ren van klaverjaswedst.rijden ten behoeve van het Nationaal Ram penfonds. Deze vereniging speelde reeds Zondagmorgen 1 Februari in haar clublokaal en kreeg zodoende f 10.— bij elkaar. Op S dezer werd het herhaald. Toen ivaren er uiter aard heel wat meer deelnemers. Het bracht die dag ƒ44.50 op. Beide be dragen zijn onmiddellijk overge maakt op het bekende gironummer 9575. Ere, wien ere toekomt. De Amstelbron ging voor! Er zitten een paar handige kna pen in die club. Vrijdagavond be zocht zijn voorzitter het bekende café van Wim de Ruyter in Schie dam. De klaverjassers speelden daar toen en aldus werd weer f28 verzameld. Een krachtig goedzo! wil ik hier gaarne laten horen. Gisteren is er weer vrij druk ge klaverjast. De resultaten waren daarmede niet in overeenstemming. Slechts in een paar gevallen ge lukte het de teams de 12.000 pun ten te passeren. Meyer's Vrienden met 12199 punten, was de hoogste en valt daarmede wel in de prij- ■zen bij Kroon's Vrienden. De mij inmiddels bekende resul taten waren: Concours 't Halve Vaatje: Nederlaag- wedstrijd Arie's Vrienden—'t H.V. 7935 —7429, verschil derhalve 506 pnt.: Am stelbron—'t H.V. 7680—7258. nederlaag van 422 pnt. Concours Steinis' Vrienden: geen wed strijden gespeeld. Concours Jacob Hamel: Tom's Vrien den 12093 pnt.; "t Nieuwe Westen 9369, Amstelbron (aj 11231; De Windhoek 10409. Concours Koos' Vrienden: 't Centrum 10861; Pretoria 10804; Boezemvrienden 10912; Hollandia 11999: De Vrede 9664: Sport (Singel. Schiedam) 10593; Bets' Vrienden 10975. Concours Kroon's -Vrienden: Kees' Vrienden 11053; Meyer's Vrienden 12199 De Vijgeboom 11182; Kroon's Vrienden (b.m.) 10944. Concours COAL: Steinis' Vrienden 10394; VOG 10914: HBS 11588; Smits- kamp's Vrienden 11776; Vlietlaan 11048; COAL (b.m.) 12072. Concours Noorder Boys: Delfshaven 11229; Oud Delfshaven 11291. Xerxes door Racing Mechelen geslagen MECHELEN, Zondag Xeries heeft te Mechelen van Racing Me chelen in een ten bate van het Belgische en het Nederlandse (Nationale) Rampenfonds gespeelde wedstrijd met 3-2 verloren. Met rust hadden de Belgen met 1-0 de leiding. In het begin van de strijd had Xerxes een technisch overwicht, maar naar mate de tijd verstreek werden de Mechelse aanvallen ge vaarlijker en in de 29e minuut namen de gastheren door Winge de leiding. Zes minuten na de rust schoot Ryshouwer uit een goede combinatie de gelijkmaker in de touwen. Mechelen liet het daarbij niet zitten en twaalf minuten latei- maakte Put er 2-1 van, waarna binnen twee minuten Winge de stand op 3-1 bracht. Cammeraat, van een verslapping aan Belgische zijde profiterend, zorgde tenslotte voor het tweede Xerxes-doelpunt. Hekkensluiter Como speelt gelijk ROME. Voor de Italiaanse voetbal competitie werden in de eerste afdeling de volgende wedstrijden gespeeld: Atalanta—Sampdoria 4—0; ComoNo- vara 0—0; Florence—Udine 1—0; Lazio Spal 31: MilaanRome 4—0: Napels Internazionale 01: PalermoBologna 4—1; Turijn—Pro Patria 1—1; Triest— Juventus 21. Internazionale heeft in het klasse ment de leiding »c! 36 pnt.. gevolgd door Milaan met 29 en Juventus met 26 pnt. Rome bezet de vierde plaats met 25 pnt., terwijl Como met 13 pnt. als laatste staat geklasseerd, Reims loopt nog meer uit PARIJS. Voor de Franse voetbal competitie werden in de eerste divisie de volgende wedstrijden gespeeld: Reihs—Sete 2—0; Rijssel—Bordeaux 0—0: Sochaux—Nimes 1—1; Le Havre- Marseille 21; MetzRacing o2; Ren- nesNice 00: MontpellierLens 21: St. Etienne—Nancy 6—0; stade Francais Roubaix 13. In het klassement heeft Reims de lei ding met 36 punten voor Bordeaux. Rijssel en Nimes. die elk 28 punten hebben. St. Etienne staat onderaan met 17 punten. In de tweede divisie werden voor de Franse voetbalcompetitie de volgen de wedstrijden gespeeld: C A. ParijsNantes 0—0: Toulouse Beziers 5—0; Straatsburg—Rouaan 3—1; Troyes—Red Star 0—0; AngersAles 02; PerpignanToulon 22: Cannes Besancon 2—3. De resultaten van de overgespeelde Cupwedstrijden van de 16e finale lui den: GrenobleSedan 5—0; Lyon—Dra- guignan 6—0. Een op zeer behoorlijk peil staande wedstrijd tussen Feijenoord en Hee renveen werd, ondanks de koude, toch nog door 15.000 toeschouwers ge volgd. Het veld was, on danks de sneeuw, uitste kend bespeelbaar en be halve Lenstra, waren bij de Friezen ook linksbui ten Hofma en (vooral!) doelman Nijenhuis in prima vorm. Bij de thuis club waren verschillende uitblinkers, waarvan Hans v. d. -Hoek, van Veelen en v. d. Korput (in 't bijzonder toen hij later de geblesseerde Kroon als spil opvolgde) met ere genoemd mogen worden. Fraaie- arabes ken tekende die aanvals- lijn van Feijenoord soms op het grastapijt, arabes ken, waarvan de grote lijnen door Hans v d. Hoek werden aangegeven. Weliswaar resulteerden deze attaques niet steeds in doelpunten, mede door slecht schieten en het be kwame vakmanschap van doelman Nijenhuis, maar ze onderstreepten toch nogmaals, dat dit Feijen oord de diepe depressie volkomen acliter zich ge laten heeft. Ook de Hee- cen veen aanvallen schie pen dikwerf gevaar voor Zondervan c.s., doch met z'n beide achterspelers kon de Feijenoordgoalie de zaak wel klaren, al moest hij na twintig mi nuten zwichten voor een „eenmansgoal" van de on vergelijkelijke Lenstra. Die kreeg op het midden veld de bal te pakken, passeerde op onnavolg bare wijze vier. vijf te genstanders om met een listig schot Zondervan geen schijn van kans te geven. Voordien het was in de aanvang van de strijd had de thuis club nochtans reeds de leiding genomen door een doelpunt, waaraan een fraaie, verre pass van Hans v. d. Hoek als grondslag lag en waaraan Steenbergen en vervol gens v. d. Velde de laat ste hand legden. Met een gelijke stand (11) kon derhalve worden gerust, doch er was nog geen mi nuut na de hervatting verstreken of uit een scrimmage voor de Friese veste scoorde Feijenoord zijn tweede doelpunt. In die tweede helft deelde Feijenoord somstijds de lakens uit en wel zoda nig. dat alleen het slech te schieten van de aan- valslijn, mitsgaders het kundig doelvérdedigen van Nijenhuis doelpunten voorkwamen. Toch werd het 3I, toen v. d. Velde na een algemene aanval Nijenhuis onhoudbaar passeerde. Dit werd Len stra blijkbaar te gortig, want toen hij diep in de Feijenoorddefensie was doorgedrongen en daar 't leer kreeg toegespeeld, knalde hij na wat grillig draaien ten tweeden male langs Zondervan (32). Feijenoord's dupliek werd gedemonstreerd in vinni ge en soms fraaie aan vallen, waaruit ten slotte Aad v. d. Hoek het vierde doelpunt ten doop kon houden (42). Kroon moest voor de rust we gens een blessure het veld ruimen voor den Bleijker, terwijl kort voor tijd ook nog een Heeren- veenspeler het grasveld moest verlaten wegens 'n kleine verwonding. Arend van 't Hof. die de cycle- cross op Duinhorst won, is hier reeds ver uitgelopen op zijn con currenten. Hij neemt een der heuveltjes, aangemoedigd door stuurlui aan de wal. CYCLE CROSS OP „DUINHORST" (Van onze wielermedewerker) WASSENAAR, Zondag. Bij een eventuele toekenning van de titel „de beste crosser van het jaar", zou de Sassenheimer Arend van 't Hof dit jaar weinig concurrentie hebben te vrezen. Was het vorige jaren Gerrit Voor- ting, die in deze specialiteit van de wielersport uitblonk, nu is Van 't Hof hierin een klasse apart. Jammer is het daarom, dat, evenals in de cros» b\j „Kraantje Lek" waar Van 't Hof enige weken geleden de overwinning behaalde, ook Zondag op „Duinhorst", waar De Spartaan voor de tweede maal een nationale cycle cross organiseerde, Gerrit Voorting op het appèl ontbrak. Onbedreigd werd nu Van 't Hof winnaar. zestig in getal speelde zich voorname lijk af tussen Hamelink Van Rhijn en Vogels. Aanvankelijk volgden Diepstra ten en Kouwenhoven dit drietal, maar zagen later hun plaatsen door Van Bar- neveld, Niiboer e.a. ingenomen. Vogel» verloor door pech zijn plaats in de kop groep. waarin Hamelink in de voorlaat ste ronde zijn tegenstander het nakijken gaf. Van de veteranen, die bij de nieu welingen startten, was Krijgsman de beste die de overwinning behaalde voor Meester Jochems. die voor deze dag de toga voor het rennersshirt had verwis seld. Ook de allerjongsten kwamen in deze cross aan de start. De Rotterdammer Spanjersberg, die aanvankelijk een min der gunstige positie innam, wist zich geleidelijk naar voren te werken, om ten slotte met ruime voorsprong te winnen. De uitslagen- waren: Profs., onaf. en amat. 27 km. in 1.09.31. 1. A. van 't Hof. Sassenheim). 2. op 2.15. A. Voorting (Haarlem): 3. H. KuitJ waard (Velsen) op 2.42; 4. H. de Vos (Den Haag): 5. J. Veldhoven. (Poeldijk); 6. J. v. Rossem (Den Haag); 7. H. Brink man (Maasland) op 3.22: 8. A v. d. Voort 's-Gravenzande); 9. P. v. Roon (Haarlem); 10. T. v.d. Knaap (Poeldijk). Nieuwelingen. 21.6 km. in 58.35. 1. C. Hamelink (Den Haag). 2. G, V. Rhijn (Wassenaar) op 45 sec.; 3. W. Barneveld (Huis ten Bosch); 4. J Vo gels (Wassenaar); 5. J. Nijenboer (Baam);- 6. J. v. Doorestein (Soest); 7. F Hendriks (A'dam): 8. J. Diepstraten (R'dami; 9. H. Kouwenhoven (R'dam); 10. H. Hoogeveen (Noordwijkerhout). Veteranen: 1. A. Krijgsman (Voor burg) 2. Mr. H, Jochems. (Wassenaar; 3 A. Stephan (A'dam). Juniores: 10.8 km. in 30.40. 1. C. Spanjersberg. (R'dam); 2. C. v. Leeuwen (Wassenaar); 3. C. Terlouw (Den Haag); 4. C. Jonkers (R'dam); 5. Th. Matót (Haarlem): 6. C. v. Es (Rot terdam). De vorst had de bospaden hard en behoorlijk berijdbaar gemaakt, zodat voor het grootste deel gere den kon worden en de kunstmatige hindernissen de voornaamste obsta kels vormden. Adri Voorting en Henk Kuitwaard liepen het hardst van stapel, gevolgd door Brinkman, Adri v. d. Voort, De Korver en Van 't Hof, die even moeilijkheden had moeten overwinnen, en de rest van het 53 man sterke peloton. Tot de vierde ronde (er moesten tien ronden van 2700 m worden gereden) bleef de situatie zo, waarna Arend van 't Hof z'n opmars naar de zege begon. In één sprong greep hij Adri Voorting, die de familie-reputatie trachtte voort te zetten en ontnam hem na enkele ronden deze illusie. Kuitwaard was intussen door pech naar de vijfde plaats teruggezakt en deed z'n best weer bij v. d. Voort, De Korver en Brinkman te komen. Hij slaagde hierin pas, toen hij op het laatst van de wedstrijd de hulp kreeg van De Vos. Van Rossem, Veldhoven en Piet van Roon. Want was de strijd om de eerste en tweede plaats practisch beslist, be paald spannend werd het toen ach ter de twee renners aan de kop een samensmelting tussen de beide vol gende groepjes tot stand kwam. De Korver verdween van het toneel, terwijl Brinkman, v. Roon en v. d. Voort ook achter geraakten. De spannende spurt om de derde plaats werd met gering verschil door Kuitwaard gewonnen vóór De Vos. De strijd bij de nieuwelingen ruim Het was te voorzien, dat er geen grote dingen zouden gebeuren op de laatste dag van de Rondgang 1953, want Zondagmorgen kwamen maar drie clubs op de banen van het Groothandelsgebouw uit. Toch deed zich nog een verrassing voor, want Alle Negen uit Gouda, dat in de eerste helft van dit tournooi 1990 ht. had geworpen, bereikte Zondag maar een totaal van 1852 ht en derhalve een totaal van 3842 ht. Dit had tot gevolg, dat de club van de negende plaats naar de elfde verhuisde niet alleen, maar bo vendien daardoor degradeerde naar de B-klasse. Ook XIJZ, enkele jaren geleden nog onverslaanbaar, moet de A-klasse verlaten, want doordat de ploeg als laatste eindigde, was ook voor XIJZ degradatie onontkoombaar. De enige, die van deze gang van zaken voordeel had was Pro Patria, ook eenmaal een van de sterkste kegelclubs in de RKB, want die stond op de nominatie om te degraderen, maar ontsprong nu de dans door het slechte werpen van de Gouwenaren. In de B-klasse promoveren de drie best geplaatsten dat zijn V.V.V., Shell en Blijdorp naai de A-klasse. Voor hen heeft deze Rondgang een ongedacht succes gebracht. Wat de individuele prestaties betreft werd Kegel, die als eerste stond geklasseerd, nog bedreigd door de Gouwenaar Van Dam. De ze had op zes banen 471 ht ge gooid en behoefde Zondag nog maar 436 ht te gooien om Kegel achter zich te dringen. Hij bracht het echter niet verder dan 379 ht en behaalde daardoor 90 in totaal, zodat hij van de tweede plaats van de bende werd teruggedrongen. Van Dijk nam zijn plaats als twee de in. Over het algemeen is er in dit tournooi maar matig gegooid, doch er was voortdurend spanning, zelfs tot op de laatste dag. De eindstand werd: A-klasse. Vijftallen: 1. De Woudslo pers 4249 ht. 2. ADO 4080 ht, 3. STIK 4075 ht, 4. DOK 4037 ht. 5. 't Zuiden 3984 ht. 6. NHRV 3966 ht, 7. OKE 3935 ht. 8. 't Touwtje 3926 ht, 9. De Rollende Donder 3886 ht, 10. Pro Patria 3845 lit, 11. Alle Negen 3842 ht, 12. XIJZ 3704 ht. B-klasse. Vijftallen: 1. VVV 3957 ht. 2. Shell 3924 ht. 3. Blijdorp 3878 ht, 4. Dr Maas 3863 ht, 5. RGSC 3843 ht, 6. KIF 3711 ht. 7. EVA 3744 ht. 8. Doe je best 3713 ht. 9. Belvedère 3690 ht, 10. HBS 3641 ht. 11. Prins Hendrik 3617 ht. 12 De Schutters 3380 ht. 13. ONA 3316 ht. 14. De Scheepsbel 3248 ht. Eerste drietallen: I. De Woudslopers 2318 ht 2. DOK 2209 ht. 3. NHRV 2188 ht. 4. Pro Patria 2184 ht. 5. ADO 2169 ht. 6. 't Zuid 2140 ht, 7. Prins Hendrik 2130 Districtswedstrijd in Rotterdam In het Groothandelsgebouw zul len binnenkort de districts-wedstrij- den worden gehouden, die vooraf gaan aan de strijd om het Nationa le kampioenschap van de Ned. Ke gelbond. Op Zondag 15 Maart ko men de officiële ploegen van de Rotterdamse-, Delftse-, Schiedamse-, Utrechtse- en Haagse Kegelbond uit. terwyl op Zondag 29 Maart de oioegen van Amsterdam, Alkmaar. Haarlem en Gooi- en Eemland op de Rotterdamse banen komen kam pen, wie hunner naar de kam pioenswedstrijd zal worden afge vaardigd. ht. 8. STIK 2123 ht. 9. Blijdorp 2106 ht, 10. EVA 2102 ht. 11. RGSC 2098 ht. 12. OKE 2095 ht 13. De Rollende Donder 2088 ht. 14. Shell 2058 ht. 15. Doe je best 2056 ht. 16 't Touwtje 2048 ht. 17. XIJZ 2026 ht, 18. KIF 2810 h't. 19. VVV 1997 ht. 20. De Scheepsbel 1951 ht. 21. Belvedère 1915 ht. 22. De Schutters 1906 ht. Overige drietallen: 1. De Woudslopers 2215 ht. 2. NHRV 2196 ht. 3. Prins Hen drik 2142 ht. 4. Shell 2085 ht. 5. ADO 2082 ht, 6. Belvedère 2080 ht, en OKE 2080 ht. 7. Blijdorp 1965 ht. 8. XIJZ 1945 ht. 9. RGSC 1934 ht. 10. De Scheepsbel 1921 ht. 11. KIF 1883 ht. 12. EVA 1787 ht. Hoogste werpers: 1. P. Kegel 906 ht (max. 1080 ht). 2. A. van Dijk 888 ht. 3. J. Ouwerkerk 882 ht. 4. W. Conolly 879 ht. 5. J. v. d. Meiracker 870 ht. 6. G. v. Gelder 868 ht. 7. J. v. d. Kley 867 ht. 8. P. Moushouwer 866 ht, 9. D. Brunner 859 ht. 10. A. van Dam 850 ht. 11. W. Wiarda 848 ht. 12. J. v. d. Linden 848 ht. 13. J. Groos 846 ht. 14. P. Aarsbergen 826 ht, 15. M. den Ouden 825 p. De tweede klassers Er is in de tweede klasse van West II, procentsgewijs genomen, nog veel gevoetbald. Van de acht vastgestelde wedstrijden vonden er vier doorgang. Enkele clubs komen zo langzamerhand erg achter (COAL b.v.). In West II A werd alleen ONATSC gespeeld. De club uit Oosterhout blijkt niets voor de laatste plaats te gevoelen en zege vierde met de sprekende cijfers 0-4. De afstand tussen de hoogst en laagst geplaatste club bedraagt hier zo weinig, dat we nog wel eens voor grote verrassingen kunnen ko men te staan. In West II B leverde Unitas een mooie prestatie door het in de kop groep toevende Utrechtse Velox in Utrecht met 3-4 te kloppen. Wasse naar beantwoordt niet. helemaal aan de door zijn uitstekende start ge wekte verwachtingen: nu werd met 2-4 van UVS verloren. Quick zorg de voor de grootste verrassing door thuis DFC een punt af te dwingen (1-1). Het gelijke spel vermindert de Dordrechtse kampioenskansen evenwel helemaal niet, vooral door dat Velox verloor. DE 3e EN 4e KLAS Twee belangrijke wedstrijden in 4D Hoewel het eigenlijk niet te ver wachten was. is er Zondag toch nog competitie-voetbal geweest. En laten nu de velden, waarop nog kon worden gespeeld, doorgaansin prima conditie verkeren. Zouden er daarom misschien nog niet meer wedstrijden doorgang hebben kun nen vinden? Het was in ieder ge val wel te wensen geweest. In de derde klas werdén in totaal slechts drie wedstrijden gespeeld, die alle in afdeling B plaats vonden. B.M.T. verdrong V.C.S. van de kop, door een overtuigende 71 overwinning op VIOS. RKAVV blijft ook een woordje mee spreken, dit, via een moeizame 12 score tegen het in de oudste regionen verkerende G.D.A. Leonidas liet het te gen Laakkwartier lelijk zitten (2—0) en moet daardoor met Laakkwartier van plaats verwisselen. Lenig en Snel heeft in 4C een kan» op de tweede plaats laten glippen. Een puntloos gelijk spel tegen R.V.C. ver sperde hier de weg naar. In 4 D vonden twee wedstrijden doorgang, beide van groot belang in verband met de bezetting van de bovenste plaats. Ammerstol be sefte dit belang beter dan Belvé dère en drukte de Katendrechters na 20 minuten reeds naar een 30 achterstand. In de tweede helft trachtte de thuisclub wel de bakens te verzetten, maar een vierde doelpunt maakte aan alle illusies een eind. Dan paste DRL beter op zijn tellen, al was een 02 achterstand nodig de Leeu wen deze overtuiging bij te bren gen. Door doelpunten van Koning en Vermeer, beide in drie minuten gescoord, kwam vlak voor rust de balans nog in evenwicht. Na rust bleef DRL doordrukken. Zo fel, dat na een kwartier spelen, de rechtshalf van het bezoekende Quick Steps in arren moede niets beters wist te doen, dan een pass van de hard zwoegende Zoeteweij in eigen doel te deponeren. Door deze resultaten heeft Ammerstol de leiding weer van DJS overge nomen. Tonegido heeft in 4E tegen Delft een steekje laten vallen. Het 2—2 gelijke spel opent voor Stolwijk, dat niet speel de. weer wat meer perspectieven. P.D.K en Te Werve. twee clubs uit de mid denmoot. deelden de punten. Tussen Pionnen en Raadsheren De enige Rotterdamse hoofdklasse schaakvereniging Kralingen, die groot gevaar liep de hoogste klasse te moeten verlaten, heeft Zaterdag in de wedstrijd tegen het Leidse LSG zo goed van zich afgebeten, dat een overwinning van Kralingen in het verschiet ligt. De stand werd 5-4. In de onderbroken partij, tussen F. A. v. Santen en mr A. de Groot, staat de Rotterdammer een pion achter. Het toreneindspel loopt desondanks hoogstwaarschijnlijk wel remise, in welk geval Kralingen een uiterst kostbare 5%4f& over winning in de wacht zou hebben gesleept. Tegenover winstpartiien van de jeugdige spelers W. Versnel (bord 2) en D. D. v. Geet (bord 7) en van de heer Goris. stonden ne derlagen van Sammelius en dr Wind. Mr Sandifort, mr Mulder, drs Ten Kate en Schenk speelden remise. In de tweede klasse (poule C) heeft De Pion een mooi resultaat behaald door in de uitwedstrijd tegen RSC, Den Haag, met 2^-7% te zegevieren. Voor dezelfde klasse werd ge speeld: Dordrecht—Tuindorp (Utrecht) 7-3 en H.Chr.S.V.—Phili- dor, Leiden 6-3 (voorlopig). BRUSSEL. Voor de Belgische voetbalcompetitie werd in de eer ste nationale afdeling slechts één wedstrijd gespeeld, n.l. tussen Rac Gent en FC Mechelen. De club uit Gent won met 32,

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1