Eric's Rijk in Gevaar DOUANE „Cornelia-Stichting" heelt een quarantaine-afdeling Gemeenschapszin moet bij kleuters ontwikkeld worden ERIC DE NOORMAN Mogelij ldieden bij de export van rundvee Maandag 16 Februari 1953 F R I E De nieuwe boxenafdeling in de Cornelia- Stichting te Beetstcrzivaag ZATERDAGMIDDAG is de nieuwgebouwde quarantaine-afdeling van het kinderziekenhuis „De Cornelia-Stichting" te Beetster- zwaag officieel geopend door Mr W. J. Baron van Lynden. Spreker zei dat ondanks het feit dat in ons land nog grote ver slagenheid heerst over de ramp die over ons kwam, deze plechtigheid staat in het teken van de dankbaarheid, omdat de lang gekoesterde verwachtingen nu eindelijk vervuld zijn. Baron Van Lynden dankte allen die meegewerkt hebben aan de totstand koming van het nieuwe paviljoen met name de architect, de heer Si mons, de doktoren en de directrice, mejuffrouw E. van der Linden, die de initiatiefneemster was en allen die cadeaux hadden geschonken. Hierna bood Douwe Aardema, met een toepasselijk gedichtje, de directri ce een siersleutel aan van de quaran taine-afdeling. Ds H. J. Dijckmeester las enige Bij belgedeelten voor. Verschillende spre kers voerden het woord, w.o. dr Ob- bink, een der artsen, de heer B. War- tena, Inspecteur van de Volksgezond heid in Friesland, dr W. Dijkstra, kin derarts, en de burgemeester van Op- sterland, de heer Harmsma. Het kinderziekenhuis „De Cornelia- Stichting" is ingericht voor lichte pathologische gevallen, voor kinderen met een zwakke constitutie en nerveu ze aandoeningen, lichte t.b.c.-gevallen en kinderen uit milieu's die een be dreiging voor hun gezondheid vormen. Grote behoefte Reeds jaren bestond de behoefte aan een quarantaine-afdeling in de eerste plaats voor preventie van kleine zaal epidemieën, die in elk kinderzieken huis voorkomen en waarbij het geïn fecteerde kind direct geïsoleerd moet DE HOEVE HEEFT ZIJN ELECTRISCH LICHT. DE HOEVE. Na lang wachten heeft De Hoeve dan eindelijk zijn electrisch licht gekregen. De feestelijkheden, die in verband daarmee gehouden zouden worden, heeft men wegens de natio nale ramp achterwege gelaten. De be woners zijn overigens wat blij met de aansluiting op het net. In het dorp zijn 85 percelen aangesloten. Zeven tien straatlantaarns hebben de taak overgenomenvan de drie, schier over al bekende armetierige oliepitjes. Pols gebroken. DIEVER. De vrouw van de arbeider J. Noorman aan de Kruisstraat kwam door de gladheid te vallen en brak een pols. Zij is naar het ziekenhius te Mep- pel overgebracht, waar ze is behandeld. Culturele avond Blesse BLESSE. De eerste culturele avond voor Blesse is vorige week onder lei ding van de heer Joh. Nijholt in zaal Grevelink gehouden. Het gevarieerde programma, bestaan de uit muziek, zang en dans. viel goed in de smaak. Nog konden alle vereni gingen niet meedoen. Maar de zaak is op gang en stellig zal men op de in geslagen weg doorgaan. Zilveren jubileum HARLINGEN. Zondag was het een kwarteeuw geleden, dat de heer P. Hel- frich in dienst trad bij de gemeente- reiniging. Het heeft de oud-kaatskoning niet aan belangstelling ontbroken. Een reuzcn-krentebrood GROUW. Als het gezin groter wordt, moet er meer eten zijn. Zo ongeveer moet het personeel van de firma Van der Made en De Vries hebben gedacht, toen het bij de heer W. Deelstra en echtgenote een krentebrood van liefst 24 pond liet bezorgen. Voor de kleine overigens een beetje „to dreech", kunnen worden. In de tweede plaats voor observatie van nieuwe kinderen, waarvan men niet weet of zij nog in de incubatie-periode van de een of andere besmettelijke ziekte verkeren. Het nieuwe paviljoen is niet inge richt voor infectie-ziekten, dat kan nog niet bij dit ziekenhuis, omdat de outil lage ontbreekt, hoewel er wel behoefte aan bestaat. De quarantaine-afdeling bevat vijf boxen, kleine kamertjes .met glazen wanden. Er is één box voor drie pa tiëntjes en er zijn vier boxen voor één patiënt. Het interieur is sober, maar heel licht en modern; vooral de gele overgordijnen geven een bijzonder mooi en vrolijk effect. Een belangrijke aanwinst voor Op- sterland. Prijzen fokveekeuring uitgereikt. HUISTERHEIDE. In café De Hoop si een vergadening gehouden v. d. af delingen Doniawerstal en Sloten van de Fr. Mij., de A.B.T.B. en de C.B.T.B., waar de prijzen van de in het vorige jaar gehouden fokveekeuring zijn uit gereikt. Aan S. Asma 1 eerste, 1 tweede en 4 derde; J. Cnossen 1 eerste, 1 der de; W. Altenburg 1 derde; W. van der Gast 3 tweede; P. de Haan 2 eerste, 2 tweede en 3 derde; D. Hepkema 13 eerste, 6 tweede en 3 derde; O. D de Jong 2 derde; M. Osinga 2 tweede; G. Postma 2 tweede; S. Romkes 1 tweede; S. Ripkema 2 derde; J. van Rijs 1 twee de en 1 derde; Gebr.. Semplonius 10 eerste, 6 tweede en 8 derde; A. J. van der Sluis 1 tweede en 2 derde; Wed. R. Sybesma 1 tweede, 1 derde; R. G. Vis ser 3 eerste, 1 tweede en 2 derde; K. K. Visser 4 eerste, 5 tweede en 4 derde; Jan Zonderland 2 eerste, 2 tweede en 3 derde; J. Faber 4 eerste, 8 tweede en 10 derde. JOH. VRIND OVERLEDEN HEERENVEEN. In de ouderdom bijna 64 jaar is Zaterdagmorgen na kcrt ziekbed overleden de heer Joh: nes Vrind. Met ontsteltenis hebben velen de tijding van dit onverwa verscheiden vernomen. De heer Vrind genoot in brede kr een grote sympathie. Hij had een in mend karakter en zijri belangstelli] voor het verenigingsleven was groot. Van de organisaties en vereniging" waarin hij in Heerenveen een ajtie rol heeft gespeeld, kunnen worden noemd: de Fryske Krite (waarvan hl erelid was), de Kon. IJsclub Thiaïil, V.V.V., de bridgeclub, de Spaarbank en de Rotaryclub. Een groot aandel heeft de heer Vrind in de oorlogsjaren gehad in de werk zaamheden van het Bureau Afvoer Burgerbevolking. Ook aan de laatste Haniwo-tentoonstelling werkte hij nog mee. Zelden werd op zijn medewerking tevergeefs een beroep gedaan. De teraardebestelling van het stoffe lijk overschot zal Dinsdagmiddag om 2 uur geschieden op de nieuwe begraaf plaats te Heerenveen. Feestavond Bedrijfsbond. SNEEK. De afdeling van de Alge mene Nederlandse Bouwbedrijfsbond hield Zaterdagavond in Hotel Hanen- burg haar jaarlijkse feestavond voor spaarders en hun huisgenoten. De toneelclub van de afdeling Leeu warden voerde op verdienstelijke wij ze het toneelstuk „Spegel fan 't wrald" van Y. Schuitemaker op. Aan het einde wekte de voorzitter, de heer A. Kuperus, de niet-spaarders op het volgend jaar mee te sparen, o.o- dat het mogelijk zal zijn weer een dergelijke avond te organiseren. Tijdens de pauze werd een verlo ting gehouden voor het Rampenfonds, die een bedrag van f 50.opbracht. Vergadering Vogelwacht. WOLVEGA. Op de vergadering van de afdeling Wolvega van de Vogel wacht besloot men de hulp van het on derwijzend personeel en zo nodig de politie in te roepen, teneinde te voor komen dat de jeugd nestkastjes ver nielt en nesten uithaalt voor eierverza- melingen. Uit de verslagen bleek, dat de afde ling 77 leden telt en er een klein batig saldo is. Bij de bestuursverkiezingen werden de heren Mulder en Tip herkozen. Bij de rondvraag werd o.m. nog gesproken over wintervoeding van de vogels en het uitroeien van de roekenkolonie. De vergadering stond onder leiding van de heer Hoekstra. Bovenwoning uitgebrand. TWIJZELERHEIDE. Zondagmorgen is de bovenwoning van de bakkerij van de heer H. Keegstra uitgebrand. Toen de echtgenote van de bakker het vuur ontdekte stond de zolder reeds geheel in vlam. De onmiddellijk gewaarschuw de brandweer kon voorkomen, dat do bakkerij geheel uitbrandde. De inboedel was verzekerd. Onderwijzer neemt afscheid. BLESDIJKE. Op de jaarlijkse school avond hebben vele ouders afscheid genomen van het hoofd der school, de heer J. van Olst, die in het vervolg te Langezwaag voor de klas zal staan. De kinderen voerden op deze avond enige toneelstukjes op. De heer A. Wallinga hield een toespraak. oor de gladheid gevallen LIPPENHUIZEN. De leerling van de kweekschool te Drachten, W. Veenstra, kwam op weg naar school door de glad heid te vallen. Hij is met een ernstige hersenschudding opgenomen. Ontvangers bieden zich aan. WORKUM. Voor de betrekking van ontvanger bij de gemeente Workum blijkt veel belangstelling te bestaan. Voor deze functie hebben zich name lijk 31 personen aangemeld. De tegen woordige ontvanger, de heer H. de Jager, gaat binnenkort met pensioen. Hij zal wellicht worden opgevolgd door de heer A. Goodhart uit Harder wijk of de heer J. de Jong uit Drach ten, die op de aanbeveling zijn ge plaatst. Veel ijs op de meren. WARNS. Waarschijnlijk als gevolg van de stroom is het ijs op de meren in de Zuidwesthoek op sommige plaatsen opeen geschoven. De scheep vaart is daardoor stilgelegd. Een vrij sterke sleepboot, die de reis over de meren wilde maken, keerde Zaterdag spoedig terug. Het ijs was niet te door breken. Het beurtschip uit Leeuwar- begrafenis plaats van de oud-burge- arriveert, iê waarschijnlijk in het ijs vastgelopen. Gebroken polsen, kapotte neus. OLDEMARKT. De gladheid van de Iweg veroorzaakte Zaterdagmiddag in pidemarkt twee precies dezelfde onge lukken. De echtgenote van de heer H. de Boer uit IJselham en mejuffrouw K. de Lange uit Oldemarkt kwamen bei den te vallen; zeiden braken ze een pols. STEENWIJK. Ds D. A. Bunkering uit Wilhelminaoord liep bij een val zulke ernstige verwondingen op aan zijn neus, dat hij voor behandeling naar het zie kenhuis te Meppel moest worden over gebracht. Begrafenis oud-burgemeester van Hindeloopen. HINDELOOPEN. Onder grote be langstelling vond Zaterdagmiddag de begfrafenis plaats van de oud-burge meester van Hindeloopen, de heer G. J. F. van Avenhorn Nauta. Tijdens een rouwdienst voerden verschillende spre kers het woord. Ds Nielsen uit Warns hield de predikatie. Op de begraaf plaats voerden ds Nielsen en een vriend van de overledene het woord. „De ganzenhoedster" op Sint Pietersfeest. GROUW. De personeelsvereniging van de Halbertsma-fabrieken organi seerde Zaterdagmiddag in zaal Ooster- goo een Sint Pieterfeest voor dc kin deren van haar leden. Een groepje kinderen voerde het sprookje „De Gan zenhoedster" op. Ze deden dat op een wijze, die alle lof verdient. Behalve van het sprookje genoot de jeugd ook van de chocolademelk, koek en sinaas appelen. De voorzitter, de heer W. Spoelstra, bracht aan het eind van de middag dank aan allen, die hadden meegewerkt de kinderen zo'n mooie middag te bezorgen. „Van de rhythmiek kan bij het kleuteronderwijs heel snel en heel goed gebruik gemaakt worden, omdat de kinderen zich graag willen bewegen en het rhythme in de muziek heel snel herkennen", vertelde juffrouw E. Serlé van Leeuwarden Zaterdagmiddag op de geweste lijke bijeenkomst van enkele honderden kleuterleidsters uit Fries land, Groningen, Drente en de stad Zwolle. Deze vergadering was belegd in de Groene Weide te Leeuwarden door de groep kleuter onderwijs van de N.O.V.-afdeling Leeuwarden, onder leiding van mej. G. G. Winkel. Wat ze verteld had, demonstreerde ze echter ook meteen, met een haar volkomen onbekende groep kleuters die hierin geen enkele ervaring had. In een ommezien had zij het voor el kaar, dat de kleuters tal van passen en gebaren maakten, door alleen maar naar de „taal" van de muziek te luisteren. Iedereen in de zaal was er verrukt over. Hoe muziekgevoelig kleuters wel zijn, werd daarna ook nog duidelijk tijdens de demonstratie door mej. A. Nieuwland van Leeuwarden met een groep kleuters dié met eenvoudige middelen (kleppers, bellen, triangels, halve cocosdoppen en trommels) een „band" vormde. De peuters wisten precies wat ze in ieder muziekstuk te doen hadden. Hun toewijding en en thousiasme waren bewonderenswaardig. GEMEENSCHAPSZIN. In de ochtendbijeenkomst heeft me vrouw U. Tellegen-Veldstra uit Maars- sen er bij de kleuterleidsters op aan gedrongen niet eerder tevreden te zijn, dan wanneer alle gaven die in het kind sluimeren hun kans om ont wikkeld te worden, hebben gekre gen. De roeping die zij heeft, is de gemeenschapszin in de kleuter te ont wikkelen, omdat we in de wereld thans meer dan ooit gemeenschapszin nodig hebben. Dit kan geleerd worden, door de kinderen te laten ontdekken, dat ze elkaar nodig hebben. Vooral de te- ruggetrokkenen moeten zich bewust worden, dat ze er ook bij behoren. 's Middags sprak mej. W. J. Bau- mans uit Den Haag over de achter grond van het moderne kleuteronder- vrijs, terwijl daarna een film de di verse aspecten van het vrije spel liet zien. Een actie voor het Rampenfonds bracht bijna f 200 op. 22e AVONXÜTJR 40. „Houd je gereed!" roept Haifa veelbetekenend naar Ysrk, „daar komen de werkelijke prinsenrovers." Enkele minuten later dreunen de zwaarden op elkaar, en terwijl heer Haifa zich met brede uithalen twee aanvallers van het lijf houd zoekt hij naar Awain. „Kom hier, verrader!" buldert hij. „Ontmoet mijn go;d zwaard, koningsmoordenaar!" En ook Yark, die met de oude, eenogige volgeling van Hovin in een verwoed gevecht gewikkeld is, vestigt bij het horen van die kreet z'n aandacht op de jonge edelman. „Ha, is dat hem nu!" gilt hij woedend, terwijl hij een tegenstarder in het zand laat bijten. „Aan de kant. Haifa! Die man is voor mij!" „Ik betwist hem u!" dondert heer Haifa waardig, en doet een uitval welke een tweede krijgsknecht voorgoed machteloos maakt. „Mijn zwaaid hunkert naar de onverlaat!" „Laat hem aan nij over1" sist Yark, naar voren springend. Z» doldriest van woede is de Stijfhoofdige, dat hij geheel vergeet de oude eeroog in het oog te houden. Met een grijns ziet die z'n kans schoon en, achter de kleine zwaardvechter sluipend, heft hij hoog z'n zwaard op om hem verraderlijk in de rug te treffen. Heer Haifa slaakt een waarschuwende kreet. Maar eer Yark nog beseft wat er gaande is, wankelt de moordenaar reeds onder de flitsende slag van een ander wapen „Onze eerste afrekening met Hovin's honden!" roept Awain triomfantelijk, die, het gevaar ziende, waarin Yark verkeerde, als een panter naar voren is gesprongen. En zich lenig omwendend voegt hij er met een lichte nijging aan toe: „Vrees niet, heer Haifa. Ik ben nog steeds uw vriend!" „Wie zegt dat wij iets vrezen!" valt Yark verontwaardigd uit. „En wat zijt gij eigenlijk voor een kerel? Voor wie vecht ge nu precies? Hoewel ik moet toegeven dat die klap raak was," voegde hij er meesmuilend aan toe. „Voor een jonker weet ge vrij aardig hoe ge een zwaard vast moet houden...." In plaats van te antwoorden strekt Awain de arm uit. „Laat die man niet ontsnappen!" roept hij verschrikt uit, wijzend op de oude eenoog, die, hoewel gewond, onopgemerkt is weggekropen en nu tracht te ontsnappen. „Ik zal u alles uitleggen, heer Haifa, maar als die oude vos Hovin weet te bereiken is al mijn werk voor niets geweest Op een vergadering van veehouders te Huisterheide heeft de heer G. Epema, directeur van de F.C.E. te Akkrum, een praatje gehouden over de mogelijkhe den bij de export van fokvee. Er zijn grote schommelingen bij de export van stamboek- en gebruiksvee. De cijfers van de jaarlijkse uitvoer over de jaren 1930 tot 1952 lopen van 1916 tot 40.000 stuks. Dit laatste cijfer werd bereikt in 1951. Het lijkt heel wat, maar wanneer men weet, dat onze vee stapel 2,4 millioen is, dan is het nog maar lVs ®/o. De grootste afnemers in Friesland zijn de andere provincies. Dat is geen wonder. Het Friese vee heeft de hoog ste gemiddelde opbrengst en het hoog ste gemiddelde vet. Deze liggen nog al tijd 10 0 o hoger dan in de andere Ne derlandse provincies. Friesland heeft t.b.c.-vrij vee en dat is van grote invloed op de uitvoer. Het grootste percentage exportdieren uit ons land komt uit Friesland. Wanneer de Fnese boer doorgaat al€ tot op heden, dan komt het wel goed. Het F.R.S. staat bij de buitenlanders beter aangeschreven dan het N.R.S. Het F.R.S. heeft de voorkeur en dat moet zo blijven. Spreker besprak de verschillende lan den, waarheen wij exporteren. Ieder land stelt zijn bijzondere eisen en wij dienen zo mogelijk hieraan te voldoen. Denemarken is een ernstige concurrent en ook uit Oost-Friesland wordt veel uitgevoerd. De heer Epema drong er op aan het vee vrij te houden van mond- en klauwzeer. Laat tijdig enten, voer het vee goed tussen tijd van verkoop en uitvoer, zorg dat het schoon wordt af geleverd. Bij het beantwoorden van verschil lende vragen merkte de heer Epema nog op, dat Friesland veel meer propa ganda voor zijn vee moet maken. CAdverien-t/ Bevrijdt U van rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt daarvoor re gelmatig Togal, het middel bij uit nemendheid dat baat waar andere falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. f 0.95, f 2.40, f 8.88. Lezing over kleuteronderwijs kweekt geestdrift in Boyl Een lezing van mevrouw Tellegen- Veldstra heeft bij de toehoorders in Boyl de geestdrift voor het kleuteron derwijs doen ontbranden. Het bestuur van de Dorpsgemeenschap besloot di rect de propaganda voor een kleuter school ter hand te nemen. Mevrouw Tellegen wees in een boei ende rede op het grote nut van kleu teronderwijs. Ons onderwijs heeft zich te veel gericht op de verstandelijke ontwikkeling, waardoor dé geestelijke vorming is verwaarloosd. De ontwikkeling van de mensf van de wieg tot het graf, is een aaneen gesloten rij van belangrijke perioden. Daartoe behoort ook de kleuterperio de, dat is de leeftijd van 3 tot 7 a 8 jaar. En nu heeft de kinderpsycholo gie aangetoond, dat de kleuter zeer sterk ontvankelijk is voor indrukken, speciaal van geestelijke aard. Ook is de kleuterperiode gevoelig voor be grippen, die het karakter moeten vor men. Daarom is kleuteronderwijs zo heel belangrijk. Vervolgens ging spreekster in op de onderwijsmethoden. Zij beantwoordde verschillende vragen. Op verzoek zal mevr. Teilegen ook voor de Dorpsgemeenschap nog een spreekbeurt vervullen. Zal het resul taat een kleuterschool zijn? Dat kan zeker, als iedereen wordt doordron gen van het nut van kleuteronderwijs. Woningprobleem nog niet opgelost STEENWIJK. Hoewel in 1952 hst aantal woningen in de gemeente Steen- wijk met 54 vermeerderde, is het wo ningprobleem nog lang niet opgelost. Op 31 Dec. '52 waren nog 33 nood» woningen en 8 woonwagens in gebruik, terwijl het aantal woningzoekenden 438 bedroeg. Thans zijn 100 woningen in aanbouw. Echter in hoofdzaak voor hst garnizoen. Advertentie Van Tientallen lijders aan Brandend Maagzuur hebben er Dozijnen Rennies op zak Altijd en overal ontmoet U lijders aan brandend maagzuur en U herkent ze aande lof die ze voor Rennies heb ban. Innemen doen ze die tabletjes on opvallend, want water of wat ook komt er niet aan te pas. Ze helpen van de ene minuut op de andere. Ook U! FEUILLETON JPAN/ID GABTi Connie meende, dat zij maar beter kon heengaan. Als zij Fontaine aan keek, kreeg zij een hekel aan zichzelf en zij was Fontaine toch werkelijk dankbaar. Zij waren zelfs nog niet quitte. De dienst, die Fontaine haar bewezen had, was naar Connie's me ning veel groter, dan welke daad van haar kant ook. Hij had haar gehele levensloop veranderd. „Ik moet weg, Fontaine," zei zij op onzekere toon. „Maar ik wil je nog maals bedanken voor alles, wat je *©or me gedaan hebt!" Met een ruk keerde Fontaine zich om. „Maar Connie, m'n beste!" riep zij uit. „Je zegt dat, alsof ik je nooit terug zou zien." „Nou ja, je weet, hoe het gaat," zei Connie een handschoen tussen haar vingers ronddraaiend. ..De paden van de mensen kruisen elkaar en lopen dan weer uiteen en je kunt nooit zeg gen, wanneer zij elkaar weer kruisen zullen. De wereld, weet je is nu eenmaal een grote ruimte." „Ja," zei Fontaine, „dat weet ik. Maar zo behoeft het met ons niet te zijn. Beloof me, dat het zo niet zal gaan. Blijf alsjeblieft in contact met mij. Ik weiger absoluut on voor altijd afscheid van je te nemen," „Laten we het hopen," zei Connie. Fontaine boog zich voorover en kuste haar. „Adieu, Connie. Bedankt, dat je me bent komen opzoeken, het is het is meer dan sommige mensen schijnen te kunnen doen." Dat Connie een tocht met een ple- zierkruiser naar West-Indië zou maken was iets, waar Jock Pemberlain het geheel mee eens was; maar waarom zij naar de stad moest gaan op de vooravond van zijn vertrek, begreep hij absoluut niet. Wel, zo legde Con nie uit, haar boot vertrok vroeg in de morgen. Maar, dacht Jock, zij komt er vel op een zeer ongelegen ogenblik mee aan, juist nu hij op weg was naar oen afscheidsdiner bij dr Bryder." „Verdraaid!" zei Jock, „ik zou viel liever een picnic-souper met jou en Bill in de hut hebben gehad. Maar let is een order van de Directeur ik weet niet waarom.... macht der ge woonte, geloof ik." Hun afscheid was noodzakelijker wijze een beetje gehaast, want zij moest naar de trein en hij moest naar een diner. Connie wilde niet, da£ hij haar naar de trein bracht, omdat dat haar een idee gaf van een werkelijk afscheid. „Op deze manier," verklaarde zij, „is het net, of ik je maar even was komen begroeten en terugging naar mrs Audley." Plotseling had zij hem vaarwel ge zegd en ging zij naar het station in de wagen van Bill Armstrong. Bill praat te nogal druk om de eenvoudige reden, dat als hij dat niet had gedaan, de rit nogal stil zou zijn geweest. Het kleine stationnetje was verla ten en de stilte werd alleen verbro ken door het getik van de telegraaf- sleutel op het kaartjesbureau. Connie ging op een bagagetruck zitten en Bill nam naast haar plaats. De kruier, die voorbij kwam, bleef even staan, om in de toenemende duisternis naar hen te kijken. „Oh. hallo, miss Dawson. Mooie avond, hè? U bent wel wat vroeg." „Hallö, Toby," zei het meisje. „Ze- ker een mooie avond. Och ja, beter vroeg dan laat." Hij ging weer door, maar Connie keek hem dankbaar na. Brenton was een vriendelijk oud stadje. „Weet je, Bill," zei zij, terwijl zij wat heen en weer draaide. „Ik zal deze plaats missen. Ik dacht nooit, dat het er zo gezellig zou zijn. Mrs Audley en de Stichtingsdag en het geschreeuw van het voetbalveld en de danslessen en wat dan ook ik ben er werkelijk van gaan houden. „Zeker," zei Bill. „En de mensen hier houden van jou. Je hebt je hier een eigen plaats veroverd Je hoort hier." Hij leunde op zijn f :r i1: ach terover. „Waar ga je eigenliik heen?" Enige ogenblikken bewaarde zij 't stilzwijgen. „Onder ons gezegd, Bill, ik weet het niet," zei zij impulsief. „Niet naar West-Indië dat zei ik alleen maar. Maar ik moet ergens heen om het met mezelf eens te wor den. Ik móét," voegde zij er gespan nen aan toe. „Je zorgt goed voor jezelf hè?" zei hij. „Dat zal ik. Ik heb geld genoeg, dank zij het feit, dat Jock er op stond het inkomen van zijn manuscripten met mij te delen. Oh, sapperloot!" Zij drukte haar ene hand even stijf op haar ogen. „Neen, laat maar, Bill. Ik ben er zo wel overheen. Het is al leen maar, dat hij zo fijn voor mij ge weest is, en ik-ik heb...." Bill bekeek haar lang en aandach tig. „Weet je, dat ik denk? Neen, na tuurlijk niet, want je kunt niet iemands gedachten lezen. Of ben je soms wel een gedachtelezer?" vroeg hij plotseling. „Geeft ook niets, zeg alleen maar je vermoeden over mijn gedachten." Zij nam haar hand van haar ogen weg en keek hem verbaasd -aan. Wat voor kletskoek was dat nu weer. „Ik kan je niet volgen," merkte zij op. Bill wees met zijn duim op zijn borst. (Wordt vervolgd). I

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1