Ingezetene van Workum stond gouden oorijzer af ékheb Cornelia-Stichting te Beetsterzwaag kreeg nieuwe Quarantaine-inrichting msm Friesland helpi verder We mogen vandaag wel beginnen met het bericht, dat ons Zaterdagavond toe kwam: een ingezetene van Workum heeft haar gouden oorijzer afgestaan aan het Nationale Rampenfonds. Er is wel reden toe. hier even bij stil te staan en te be seffen, hoe groot de waarde hoe groot ook de historische waarde van een gou den oorijzer is. Een prachtig begin voor dez nieuwe (offer-)week. Gaast en Ferwoude hebben een olie- bollenfcest gehad. Natuurlijk ten bate van het Rampenfonds. Mevr. Quarré van Ferwoude is op het idee gekomen. Haai man voelde er dadelijk voor en zo werd de bakkerij ingericht as oliebollenkeuken. De lytechten gaven hun werktijd, de bakker verschafte al de benodigde grond stoffen. En Ferwoude kocht de voorraad op. En toen Ferwoude verzadigd was, trokken de knechten en de kinderen van bakker Quarré naar Gaast. Zaterdagavond kon op deze manier 70 gulden in het Rampenfonds gestort worden. Het voor beeld moest maar nagevolgd worden, zegt men in Ferwoude. Er kan nog veel meer op giro 17 gestort worden. We' tellen door De jaarlijkse contactavond van de C.Z. ,.De Goede Verwachting" te Workum gaat niet door. Directie en personeel waren van mening, dat het geld beter besteed kon worden. Het gaat naar het N.R.F., dat bedrag van f 600. Nog een bericht uit Workum: de afde ling aldaar van de Chr. Bond van Over heidspersoneel maakte f50 over. In Balk werd een filmavond gehouden in het lokaal van Chr. Belangen. Zoveel mensen bijelkaar, dachten de organisa- Amcr. jagers verdreven vreemde vliegtuigen boven Japan De Amerikaanse luchtmacht heeft be kend gemaakt, dat twee Amerikaanse straaljagers liet vuur openden op twee ja gers van Russische makelij van het type L-A. 11, boven Hokkaido in het Noorden van Japan. De Amerikaanse toestellen troffen een der andere vliegtuigen in de vleugels en in de romp. Het geraakte vliegtuig vloog weg in de richting van de door de Russen bezette Koerillen. Generaal Otto Weyland, bevelhebber van de Amerikaanse luchtstrijdkrachten in het Verre Oosten, heeft verklaard, dat de Amerikaanse vliegers de aanval staak ten om schending van Russisch gebied te vermijden. Het onderscheppen van cle vliegtuigen geschiedde in de buurt van Nemurc, nadat communistische vliegtui gen door middel van radar waren opge merkt. In de bekendmaking der Amerikaanse luchtmacht wordt verder gezegd, dat de vliegers, die bij de onderschepping betrok ken waren, deel uitmaken van de Ameri kaanse strijdmacht voor de verdediging van Japan. Zij voerden een gebruikelijke patrouillevlucht uit. De vreemde vlieg tuigen stoorden zich niet aan een verzoek om te landen, waarop het voorste Ame rikaanse vliegtuig het vuur opende, aldus cle bekendmaking. Om het schaakkampioenschap van Friesland In hotel „De Klanderij" te Leeuwarden is vorige week een begin gemaakt met de eindstrijd om 't persoonlijk kampioen schap van Friesland. Een achttal spelers zullen in een. enkelrondig tournooi uit maken wie dit jaar de sterkste schaker van het Friese land is. Het zijn: Haye Kramer, kampioen 1952 en de grote favo riet voor dit jaar, Th. v.d. Tol (beiden Leeuwarden), K. D. Mulder van Leens Dijkstra (Wier), E. Ploegh (Leeuwarden) E. de Boer (Workum), H. Blokker, D. J. Boven en M. Jaasma (allen Leeuwar den). De resultaten van de eerste week wa ren als volgt: E. PloeghE. de Boer 10: M. Jaasma K. D. Mulder van Leens Dijkstra 01; D. J. BovenH. Blokker VzV2E. de BoerH. Kramer 01: Th. v.d. TolK. D. Mulder van Leens Dijkstra 10. Over het spelverloop het volgende. Ploegh had lange tijd moeilijk spel te gen de Workumse kampioen, De Boer, maar laatstgenoemde verslapte in het middenspel waardoor Ploegh de bakens kon verzetten cn een winstpunt boeken. Jaasma wist door fraai aanvalsspel een stuk te veroveren tegen Mulder v. Leens Dijkstra en had toen bij correct spel moe ten winnen. Hij onderschatte echter de tegenaanval van zijn listige tegenstander en verloor na wilde verwikkelingen eerst zyn materieel voordeel en daarna de Pai-t'j- Blokker kwam met zwart vrij spoedig overwegend te staan tegen Boven. Toen Boven daarna ook nog in hevige tijdnood raakte werd 't dubbel moeilijk voor hem. Maar door ongekend taai verdedigen en de stelling gesloten te houden wist hij tot verdeling van het punt te komen. Kramer behaalde een. vlotte overwin ning op De Boer die voor het eerst in een sterk "tournooi mee speelt en ondanks goede aanleg te weinig routine heeft. Reeds in het middenspel stonden Kra mer's figuren op sterke vooruitgeschoven posten en 11a een minder sterke raads heer zet van zijn tegenstander besliste hij dit treffen door 'n scherpe combinatie. Van den Tol speelde tegen Mulder van Leens Dijkstra fel op koningsaanval. In ongeveer gelijke stelling begon laatstge noemde in het middenspel een foutieve centrum-actie, waardoor de witte aan val snel in kracht toenam. Na veel mate riaal te hebben verloren moest Mulder van Leens Dijkstra capituleren, Wacker sparringspartner voor het Nederlands elftal Woensdag 3 April zal het voorlopig Ne derlands elftal een oefenwedstrijd spelen legen do Oostenrijkse eerste klasser Wacker. De wedstrijd wordt gespeeld in hel Feijen- oord Stadion te Rotterdam. toren, daar zit iets in. En er zat f 80 in. Voor het Rampenfonds. Lemsterland was Woensdag j.l. geko men op een bedrag van f 37.567.82. Wat mei zeggen wil. dat de geldstroom hele maal opgedroogd is! Kerkcollecten We eindigen met enkele kerkcollecten, waarvan we deze week nog wel meer op brengsten zullen kunnen doorgeven: Metslawier (N.H. kerk) f479.28; Fer- werd (Gercf. kerk) f 1.813.24; Workum (de gezamenlijke kerken) ruim f4.000; Koudum (N.H. kerk) f 1.050; Britsum (Geref. kerk) f472.70. Begrafenis oud-burgemeester Van Avenhorn Nauta Hindelcopcn. Onder grote belangstelling van familie, vrienden en van een groot aan tal ingezetenen van Hindeloopen is Zaterdag middag het stoffelijk overschot van oud-'our- gemeester Gerardus Jan Fransiscus van Avenhorn Nauta ten grave gedragen. In een rouwdienst heeft ds Nielsen, Doopsgezind predikant te Warns n.a.v. Jes. 40 3 gespro ken over de vergankelijkheid van het leven cn de overwinning van de dood door Jezus. Verschillende sprekers voerden tevens in het kerkgebouw hel woord. Aan het graf heeft ds Nielsen de zegebede uitgesproken. De heer G. J. F. Avenhorn Nauta werd als burgemeesterzoon te Hindeloopen geboren. In 1892 kreeg ottk hij de benoeming tot bur gemeester in deze stad. welke functie hij bekleedde tot 1934. De laatste telg van dit Hindelooper adelijke geslacht is met het overlijden van deze oud-burgeméester heen gegaan. CamïidatcnJijst .werd vastgesteld Drachten. Aangezien de voorzitter door ziekte was verhinderd werd de jl. Vrijdag gehouden ledenvergadering van de A.R. kiesvereniging geleid door de heer E. Meindersma uit Opeinde. De heer S. de Vries uit Opeinde bracht verslag uit van de vergadering van het Provinciaal Co mité. Op deze bijeenkomst werd o.a. door de heer H. Algra uit Leeuwarden een le zing gehouden over de schoolstrijd, waar in de leden werden opgewekt tot het handhaven en versterken van eigen prin cipes. Hierna werd overgegaan tot het samen stellen van de definitieve candidaleniijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Het resultaat van de hierop betrekking hebbende besprekingen was als volgt: 1. J. Douwstra, R. R. Kok, F- v .d. Heide, Rottevallc: S. Schilstra, Oudega (Sm.); S. v. d. Wal, Boornbergum; R. Harmsma, Nijega; F. de Haan. Drachtster compag nie: IC. Zijnstra, J. R. de Boer, Opeinde; O. ICooistra, Oudega; O. G. v. d. Velde, Rottevallc; F. O. Deelstra, Boornbergum; E. Riemersma, E. Meindersma, Opeinde: D. de Graaf. Drachtster Compagnie en Y. Jelsma, Oudega. Waar geen plaatsnaam is vermeld, wonen de. betrokkenen te Drach ten. Op verzoek van cie voorzitter sloot ds Draayer met dankgebed. Raadslid/Wethouder niet herkiesbaar Boksum Het lid van de raad Menal- dumadeel, tevens wethouder, de heer P. Th. Wijnsma (A.R.), keert niet in de nieuwe raad terug. In verband met zijn leeftijd stelt hij zich niet weer beschik baar. Beurtschip vastgelopen Het ijs op de Friese meren is op ver schillende plaatsen opeengehoopt. Het beurtschip van de Gebr. Speerstra, dat anders op Vrijdag in Warns arriveert, was Zaterdagmiddag nog niet ,.te plak". Men veronderstelt dat de boot in het ijs is ko men vast te zitten. Een sleepboot is on- verrichterzake naar Staveren terugge keerd. Het ijs was niet te doorbreken. Faillissement Bij vonnis der Arrondissementsrechtbank te Leeuwarden d.d. 12 Februari 1953 is failliet verklaard L. F. Jansen, makelaar in huizen, wonende te Leeuwarden. Eewal 51. Tot cu rator is benoemd mr H. L. Wedeven, ad vocaat te Leeuwarden. Voordracht gemeente-onvanger te Workum Op de voordracht voor de functie van gemeente-ontvanger te Workum zijn de namen van de heren A. Goodhart. adj.- commies te Harderwijk, en van J. de Jong. adj.-commies te Drachten, geplaatst. Er waren niet minder dan 31 sollicitanten. Uit benarde positie gered Friesche Palen. De winkelbediende van de heer Jac. Jongsma raakte door gladheid van de weg met fiets en al te water bij de ..Sluis" Aangezien zijn voet in de fiets bekneld geraakte, kon het slachtoffer zelf het water niet verlaten. Na geruime tijd heeft de heer Sj. de Vries, die toevallig passeerde, de jon gen uit zijn benarde positie gered. Ureterp had last van gladde wegen Een grote vrachtauto met aanhangwagen geladen met stro, slipte op de hoek van de Molenlaan en schoof daarbij een sloot in. De chauffeur wist de wagen op hel laatste ogen blik nog op het droge te houden. Een auto van de NV Lijempf te Drachten heeft de stro-wagen een handje geholpen. De reis kon worden voortgezet. Mevr. Oosterbaan kwam bij het ledigen van de asemmer zo te vallen, dat haar pols zwaar werd gekneusd. 'De groep Ureterper veehouders op excur sie geraakte bij Duurswoude l.i een diepe greppel. De excursie werd enkele uren ge- tagneerd, maar persoonlijke ongevallen de den zich gelukkig niet voor. BOLSWARD. De feestelijke viering van het 25-jarig bestaan van het rusthuis Elim is uitgesteld lot begin Maart, DRACHTEN. Gistermorgen slaagde een tankwagen, bestuurd door de heer Sj. de Roos er niet in om in één keer de bocht bij de brug van het Oosteinde te nemen. Hij reed daarom achteruit en botste daarbij te gen de bestelauto van de heer J. O. Offer- eins. die inmiddels achter cle tankwagen was geparkeerd. De bestelwagen werd van voren ingedeukt. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor In de vacature F. de Vries werd de heer O. de Jong gekozen tot be stuurslid van de Chr. Nat. Schoolvereniging FINKUM. Tengevolge van de gladheid van de weg kwam de weduwe Post ten val. Met een gebroken been werd zij naar een Leeu warder ziekenhuis vervoerd. HARLINGEN. Maandag zal de heer P. Helfrich de dag herdenken, dat hij 25 jaar geleden als werkman bij de gemeente-reini ging in dienst trad De heer H. Visser is benoemd tot tuinman bij de gemeente plant soendienst;'" HERBAYUM. Er bestond een goéde be langstelling voor de Rode Kruis-film ..Het leven van dr Ehrlich" die in de N-H.-kerk werd vertoond. Er gaven zich vier nieuwe leden voor het Rode Kruis op. HERBAYUM. De propaganda-afd. vaii het CNV. organiseerde een filmavond in het Kamstrahuis te Franeker. Vertoond werd de film ..Geef ons heden" LIOESSENS. In de gecombineerde jaar vergadering van het Groene Kruis en de wijkverpleging bleek het saldo van de bei de verenigingen resp. te zijn f96.42 en f6,72. Het batig saldo van de wijk vereniging om vattende de dorpen Anjum, Lioessens, Morra en Paesens bedroeg f 1091,60. SCHARNEGOUTUM. De kaatsvereniging „De lytse stuit" zal zo mogelijk in het ko mende seizoen een jongenskaatspartij orga niseren. Hel verdere programma werd aan hel bestuur ter regeling overgelaten. De pen ningmeester had nog ƒ53,45 in kas. De heer A. Holstra won de verlote kaatshandschoen. Zaterdag is een lang gekoesterde wens van Itet bestuur van de Corneliastichting in vervulling gegaan, doordat op die dag de nieuw gebouwde quarantaine-afdeling of ficieel in gebruik kon worden genomen. Deze afdeling zal tevens dienst doen voor de observatie. Wanneer zich totnogtoe in dit kinderzie kenhuis besmettelijke ziekten voordeden, was het moeilijk de patiëntjes te isoleren, zodat het enkele malen is voorgekomen, dat er een zaal-epidemietje uitbrak. Voort aan kunnen de besmette kinderen worden verpleegd in de quarantaine-afdeling, een nieuw gebouwtje, los van het hoofdge bouw, waarin zich vier boxen bevinden voor één patiëntje cn één voor drie pa tiëntjes. Bovendien bevat de afdeling een keuken, een spoelkeuken en een badkamer. In de nieuwe afdeling zullen ook de nieuw komers enkele weken worden verpleegd, omdat het noodzakelijk is na te gaan of zij geen sluimerende infectie hebben, waardoor zij de andere kinderen kunnen besmetten. In de Corneliastichting wordt licht pa thologische gevallen behandeld, dat wil zeggen kinderen met een zwakke constitu tie of kinderen, die in een nerveuze toe stand verkeren, terwijl er bovendien een vrij grote afdeling is met kinderen, die lij den aan hylusklierlubcrculose, een kinder lijke en goedaardige vorm van deze ziekte. De leiding berustte bij de voorzitter van het bestuur, baron W. J.. v. Lynden, die de zware overstromingsramp memoreerde, doch daar tegenover stelde, dat veel is ge spaard gebleven, zodat er nog reden tot dankbaarheid is. Voorts riep hij in herin nering, dat op 8 Juli 1952 de eerste steen van het gebouwtje is gelegd. De bouw heeft meer tijd in beslag genomen dan werd verwacht, maar de opdracht is op kundige wijze uitgevoerd. Nadat spr. de afdeling voor geopend had verklaard, over handigde Douwe Aardema aan de hoofd zuster, zuster E. v. d. Linden, een siersleu- tel op zwart kussen, waardoor de toegang ot het gebouw kon worden verkregen. Het bestuurslid, dr. J. O'obink, schetste de medische uitbouw van de Stichting en zei. dat zij noch een vacantiekolonie noch een compleet kinderziekenhuis is. „We hebben de derde weg bewandeld", aldus spreker. Nadat de genodigden het gebouwtje had den bezichtigd zij waren er allen enthou siast over werd het woord gevoerd door dokter B. Dijkstra uit Heerenveen, burge meester Harmsma van Opsterland, de heer B. Wartena, geneeskundig inspecteur van de Volksgezondheid in Friesland cn ds. G. M. van Rennes, gereformeerd predikant van Beesterzwaag. Uitslag aanbesteding 5 Buitenpost. Bij de aanbesteding verbou-s wing woning voor hoofd L.O. school te Buitenpost waren 5 brief.'es ingekomen. Hoogste inschrijver was fa G. Heidema met f 2.577 en laagste de fa J, P. Bulthuis met f 2.390. Het werk werd gegund aan de laagste inschrijver. Bij de aanbesteding van een direc teurswoning van de Chr. Lagere Techn. School en van een dubbele woning, voor rekening van de Woningbouwvereniging Kollumerland c.a. te Kollum, onder archi tectuur van de heer A. Baart te Leeuwar den, was de hoogste inschrijfster de Fa. De Haan en Zn. te Garijp voor f43.200.-; laagste inschrijver was A. v. d. Meer te Eestrum voor f39.360.-. Ferwerd. Bij de aanbesteding voor het maken van twee betonbruggen te Hoge- beintum en Jislum was slechts één briefje binnengekomen. Dit biljet was afkomstig van de fa. Waterlander te Oudehaske met f 66.200. Voor do houw van tien Woningwet-wo ningen te Marrum werd door de fa Van Zuiden en De Jong le Stiens ingeschreven met. een bedrag van f 78.755, WORKUM. Alhier is een afdeling van de Chr. Plattelands Vrouwen- en Meisjes- bond opgericht. Achttien dames gaven zich op als lid. Het bestuur is aldus sa mengesteld: pres. A. Ybema; secr. A. Kurpershoek: alg. adj. Y. Ykema; pen- ningm.-esse A. de Witte en tweede pres. Sj. v. Rijs. WOUDSEND. De heren Johs. Wierda i'Ype- colsga). P. P. de Jong cn T. Tinga van Wouds end werden gekozen in het bestuur van de ver. „Nederland en Oranje". De aftr. voor zitter, de heer D. op de Hoek. werd tot ere voorzitter gekozen Besloten werd f 125 te schenken aan het Rampenfonds De heer L. L. Velhnga wis: met zijn Frans Hangoor ram op een tentoonstelling te Hiliegom, uit gaande van de NBKV. het raskampioenschap van Nederland te behalen met 26 punten. Ned. Hcrv. Kerk. Beroepen te Rotter- dam-Charlots, S. J. Goverts te Katwijk a.d. Rijn; te Amersfoort (buïtengew. pre- dikantspl. ..Zon en Schild") K. Luijen- dijk te Hees. Bedankt voor Ameide en Tienhoven L. Trouwborst te Monster. Geref. Kerken. Beroepen te Veenendaal (vac. W. C. v.d. Brink) J. Overduin, Evang. pred. te Amsterdam; te Lollum J. v.d". Zanden, cand, te Groningen. Aangenomen naar Nijkerk (vac. G. Morsink) W. Griffioen te Cralingsche- veer). Beroepbaar. De classis Leiden heeft praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer J. Wessel, cand. te Lei den (Ridderstraat 4). Gcr, Kerken (art. 31 K.O.) Beroe pen te Katwijk aan Zee-Valkenburg H. J. v.d. Kwast cand. te Amsterdam. Chr. Geref. Kerken. Aangenomen naar Houston (British Columbia. Canada) (Chr, Ref. Church) B, Nederlof te Dok- kum. Bedankt voor Arnhem (vac. S, v.d. Mo len) J, M. Visser te Enschede. Ds O. W. C. v. Willigen v. d. Veen 40 jaar predikant Maandag 23 Febr. a.s. zal het 40 jaar jaar geleden, dat ds O. W. C. van Willi gen van der Veen, em. pred. van Rhoon, thans wonende te Oosterbeek, het pre dikambt in de N. H. Kerk aanvaardde. Ds Van Willigen van der Veen werd 26 Nov. 1886 te Rcssum geboren. Hij stu deerde vervolgens aan de R.U. te Utrecht en Leiden. Na eerst enige maanden te Schiedam werkzaam te zijn geweest als hulpprediker, verbond cand. v. Willigen v. d. Veen zich 23 Febr. 1913 aan zijn eerste gemeente Hindeloopen. In 1918 verwis- sellde de jubilaris deze gemeente met die van Heeg, vanwaar hij in 1922 naar Nw.- Stadskanaal vertrok. 30 Sept. 1928 deed hij zijn intree in Rhoon (classis Rotter dam) welke gemeente hij diende tot 24 December 1951, toen hem emeritaat werd verleend. Tijdens zijn verblijf in Rhoon was ds Van Willigen van der Veen voorzitter van de afd. Rotterdam van de studievereniging voor Psychical Research. Verder doceerde hij Godsdienstvakken aan het Joh. Cal- vijn Lyceum te Rotterdam (Z.) en aan het Groen van Prinsterer Lyceum te Vlaardingen. Van de hand van de jubilaris verscheen een tweetal werken, n.l. „Parapsycholo gische beschouwingen over leven en dood" en ..Parapsychologie en haar betekenis voor het Christelijk Geloof". Geref. mannen bespraken vrouwen-kiesrecht Heereuvenc. Zaterdagmiddag kwam de afd. Friesland-Zuid van de Bond van Geref. Mannenverenigingen in Heerenveen 111 ver gadering bijeen. De vergadering, waar 14 mannenverenigingen waren vertegenwoor digd, stond onder leiding van de voorzitter, de heer E. Reitsma uit Sneek, die in zijn openingswoord het weinige medeleven van de mannenverenigingen met het bondswerk betreurde. Van de 96 verenigingen in Fries land-Zuid zijn slechts 32 aangesloten bij de bond! Nadat enkele huishoudelijke zaken van Kring en Bond waren besproken, hield ds." W. Baas te Bozum een referaat over het Synodebesluit aangaande het vrouwenkies recht. De synode, die in 1927 '30 het vrou wenkiesrecht, als zijnde een onchristelijke emancipatie verwierp, aldus spreker, heeft in 1952 ditzelfde kiesrecht aanvaard. Als antwoord op de door hem gestelde vraag: ..Hoe is dit mogelijk?" zei ds. Baas. dat de synode-commissie, welke in 1927 dit vraag stuk onderzocht, uitging van het standpunt: „Wat is er voor?" en de commissie in 1952 van het standpunt: „Wat is er tegen?" Spreker stelde nu de vraag: „Wat is nu de winst?" Omdat in de H. Schrift geen ver bod van het vrouwenkiesrecht is te vinden, mag men daarom dan besluiten tot het in voeren van dit kiesrecht? zo vroeg de in leider zich verder af. Hoewel spreker in dit besluit geen af wijking van de H. Schrift ziet, is hij toch bang, dat dit actief kiesrecht in de practijk de aanloop zal zijn voor het passef kies recht. Ds. Baas zeide spijt te hebben van dit Synodebesluit. Een reeks van vragen, naar aanleiding van deze rede gesteld, werden door de spre ker beantwoord. De boeken van de penningmeester sloten met een saldo van f 17. Benoemd Benoemd tot administratieve kracht bij de N.V. Lijempf te Leeuwarden, de heer D. Terpstra te Workum. Geslaagd Geslaagd te Wageningen voor het ver krijgen van het Smidsdiploma Landbouw werktuigen, de heer H. Bekkema te Wor kum. Voor het te Wageningen gehouden exa men voor landbouwwerktuigenkennis en kennis van tractoren en tractorwerktuigen slaagden de heren H. C. v. cl. Berg, Lem mer: G. Bosma, Folloga; B. Gaasbeek, Lemmer; J. Hielkema, Schoterbrug; B, Hoekscma, Lemmer; L. Hof, Lemmer; Z. Riezebos, Emmcloord: S. de Roo, Lang weer; E. Schram, Nijega (H.O.N.); B. Wiersma. Lemmer; J. B. Witteveen, Lem mer en R. Zijlstra, St. Nicolaasga, Weersverwachting, geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond, opgemaakt te 10 uur v.m.: MIXDER KOUD. Veel bewolking met hier en daar wat lichte sneeuw of motregen. Overwegend matige wind tussen Zuidwest en Noord west. Over het algemeen lichte dooi, maar aanvankelijk in het Zuidoosten van het land nog lichte vorst. ZOX- EX MAANSTANDEN 1-7 Febr. Zon op 7.52. onder 17.57 Maan op 8.47, onder 23.20 DÏXSDAG 1" FEBRUARI 1P*3 Hilversum I (402 m). AVRO: 7.G>0 Nieuws T. 10 Gram.muz. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: S.OO Nieuws. 8.15 Gram.muz. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Koor en orgel. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 "Waterstanden. 9.35 Gram.muz. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Pianorecital. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinbouwme- dedelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen ogram.muz. 13.20 Metropole orkest. 14.00 „Zeg eens, Amerika!" 14.30 Gram.muz. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram.muz. 15.15 Voor ds vrouw. 15.45 Gram.muz. 16.30 Voor de jeugd .17.35 Gram.muz. 17.45 „De Twintigers". 13.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.25 „Paris vous parle". 18.30 RVU: Mr N. W. A. van Eyck: „het instituut der ondernemingsra den". 19.00 Kamerkoor en orgel. 19.20 Gr.- 111 uz. 20.00 Nieuws. 20.45 Gevarieerd progr. 21.15 Lichte muziek. 21.35 ..Moet je horen". .'2.30 Mededelingen. 22.35 Gevarieerde mu ziek. 22.45 Buitenl. overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 New York Calling 2.3.20 Sport. 23.30 24.00 Gram.muziek. Hilversum II (298 m). KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muz. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. muz. 9.00 Voor cle huisvrouw. 9.35 Gram. muz. 11.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. muz. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 School radio. 12.03 Gram.muz. (12.30—12.33 Land en tuinbouwmededelïngen). 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws. 13.20 Actualiteiten. 12.25 Amusementsmuziek. 14.00 Gram.muz. 14.50 Concertgebouworkest en solist. 15.300 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicita ties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzen ding: S. H. Robles: „Wageningen, een ne derzetting in Suriname". IS.00 Hammond orgel en vhythmische begeleiding. 18.30 Voor de jeugd. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram.muz. 19.15 ;,Uit het Boek der boeken", causerie. 19.30 Gram. muz. 2 0.25 De gewone man zegt er 't zijn® van. 20.30 Omroepconcert. 21.05 Promena de orkest. 21.30 Gram.muz. 21.55 „Een snip per papier", hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram.-muz. Regionale Omroep Noord Golflengte 188 meter. Dinsdag 17 Febr. 18.4519.00 en 19.12 20.00 Fryske litstjüring. a. „Sterke stikken fan Sweilse Swetser", forhelle foar jong... en did troeh Sweitse seis, de man ay't eltae wike mear bilibbet as in oar yn hiel syn Ubben. b. „Mei rju- ach tinge", brieven fan bikindeu en ünblki-uden. 19.00—19.10 On derbreking voor- de- nieuwsberichten over Hilversum II. 19.1019.12 Noteringen van de Korenbeurs te Groningen. 19.1220.00 FoiTolcli Fryske ütstjüring. c. „Dübbel of neat", in wedstriid yn kènnis fan it Fryske lan. de. Fryske tael en de Fryske skiednïs. Sekretary-amtners fan Snits en fan Wym- brilseradiel stean foar inoar oer. Wedstriid- lieder is S. J. van der Molen, fragesteller D. A. Tamminga. d. „Winterjounenocht", in rige radiobylden. Sawnde stik: Jitris in. pear aide platen, e. Nel de kommeedzje. f. „Koart om 'e hoeks", nijs fan it kulturela rnêd. Geslaagd voor het practijk-examen Engel se handels correspondentie mej. T. Boomsma te Berlikum. Geslaagd voor het praktykdipl. Boek houden, de heer W. Dijkstra te "Beetgum. Geslaagd voor het examen Tuinbouw- vakonderwijzer, de heer A. J. Dijkstra te Beetgum. Geslaagd te 's Gravenhage voor het exa men voor gezinsverzorgser. afgenomen door de Interkerkelijke Commissie tot opleiding' van gezinsverzorgster mej. NL Roskam te Balk. Geslaagd voor het examen boekhouden de heer S. T. Dijkstra te Ferwërd. Granen Veevoeders Bericht van de Fa. A. Makkreel, Makelaar te Rotterdam Inlandss haver is deze week het artikel geweest, waarin de meeste zaken tot stand gekomen zijn. Sedert geruimen tijd is ha ver steeds maar lager gelopen en werd mid den van de week een peil bereikt, waarop velen het moment gunstig achtten, wat aan te kopen. Toen verkopers zich tijdelijk te rugtrokken, verbeterde de markt plotseling aanzienlijk. Tegenover molenafvallen en pulp is haver thans op een niveau gekomen,, dat men genoemde artikelen voor haver kan gaan vervangen. Haver is thans het goed koopste voerartikel geworden. Inlandse rogge kon zich zeer goed in prijs handhaven en is-uiteindelijk hoger verhan deld dan vorige week. Voor 17. to rogge werd een aanmerkelijke premie "betaald boven doorsnee kwaliteit Zomergerst onveranderd aangeboden. De voorraden bij mengers schijnen mp-" menteel niet groot te zijn. men koopt slechts wanneer men het dringend nodig heeft, bet geen bij enige storing in de expeditie steeds tot moeilijkheden aanleiding geeft. In vrij importgraneu ging zeer weinig om. Een partij Russische gerst, diponibel werd nog gedeeltelijk geplaatst. De meeste boord-' vrij kopers zijn nog van mening, dat de ont wikkeling der prijzen niet in opwaarts®- richting zal gaan. Aanvoeren van paarde- bonen en importvoererwten vinden niet meer plaats. De zaken in deze artikelen beperkten zich tot inlandse voererwten en enige postjes paardebonen. die reeds in het binnenland lagen opgeslagen. Een verdeling lijnschroot in twee boten op Amsterdam em it otterdam elk c.a. 1000 ton ondervond nog"- niet de verwachte belangstelling, doch zul len deze posten spoedig hun weg naar het binnenland vinden. Andere veekoeken wer den regelmatig opgenomen. Vrije oliezaad- prodücten onveranderd te koop. Er bestónd wel enige attentie voor lijn- en soya toe wijzingen. De niéuwe samenstelling voor het- rundveemeél geeft een vrij ruime toewij zing van B 2 coupures. Ook het percentage lijnkoek wordt iets ruimer, terwijl de cci- cosproducten verminderd-mrtleiV wprden.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2