Buitenlandse giften blijven toestromen Dorc,.snaren de dijken op om een echte springvloed te zien rolt fóM plakt (etik brandt fotëk ELZAS verontwaardigd over uitspraak in proces-Oradour Feto-krant bracht in Frankrijk f 150.000 op De hulpactie van het Deense Rode Kruis tieeft totdusverre voor een waarde van meer dan S millioen gulden opgebracht: aan geld voor plm. f 1.1 millioen, aan kleding, ge reedschappen enz. werd voor ongeveer 7 millioen gulden verzameld. Het Deens Philh. Orkest gaf Zaterdagavond een con- cert ten bate van de slachtoffers van de watersnood in Nederland. De Zweedse hulp. In Zweden zijn dit weekeinde huis-aan- huis collecten gehouden. Ook in de kerken is gecollecteerd. In dorpen en steden zyn liefdadigheidsvoorstellingen gehouden. Het Rode Kruis en de Zweedse radio-omroep hadden Zaterdagochtend samen 7,3 millioen kronpn bijeen. Naar schatting heeft men ih Zweden in totaal reeds 13 millioen kro nen in geld en goederen ingezameld. De voorzitter van het Zweedse Rode Kruis, Emil Sandstroem, heeft voor de radio mee- - gedeeld dat voor het geld geschikte Zweed se goederen zullen worden gekocht, die dan naar Nederland worden gezonden. No wegen. In Noorwegen is tot Zaterdag 3% mil lioen kronen voor de slachtoffers der over stromingen in West-Europa bijeengebracht. Voor een waarde van 1 millioen kronen is verzonden. De Finse bijdrage. Finland is de grootse hulp van Neder land in de winteroorlog van 1939 en 194Q tegen de Russen nimmer vergeten. De hulp wordt voornamelijk in goederen gegeven. De regering bood hout aan ter waarde van f 800.000. Het gehele land werkt mee. In de kerken is voor Nederland gecollecteerd. Het Leger des Heils zamelde gelden in in de bekende straatpotten, in rood-wit-blauwe kleuren uitgevoerd. De coöperaties zonden voor 5 millioen Finmark aan bouwmate- rialen en kleding. De regering zond. 12 grote barakken. Zwitserse en Amerikaanse hulp voor petrollen Perzië In het gebied van Mohalam een streek bij Toeroet in N-Perzië, (bij de Kaspische Zee) dat dezer dagen door een. hevige ■aardschok werd geteisterd heeft zich Za terdag ook een aardbeving voorgedaan. Het is nog niet bekend of hier ook slacht offers zijn gevallen. Uit Teheran is een trein met dekens, brood, meel en geneesmiddelen vertrok ken naar het gebied, van Toeroet. Rode Kruis organisaties uit Zwitserland en de V.S. hebben reeds hulp aangeboden. Met radio uitgeruste reddingsploegen melden, .dat in Toeroet geen muur meer overeind staat (hier zijn 950 personen om het leven gekomen). In de nabijgelegen dorpen Brodjez en Sitrah zijn elk 12 doden te betreuren. De Sjah heeft Zondag per vliegtuig het geteisterde Toeroet bezocht. Hij onderhield zich met de weinige over levenden en ^zegde alle -mogelijke- steun, toe. Overstromingen in Australië De Australische radio heeft gemeld, dai overstromingen het gehele leven in het Westelijk deel van Queensland hebben ontwricht. De wegen zijn ondergelopen en ver scheidene plaatsen en boerderijen zijn ge ïsoleerd. Er wordt geen melding gemaakt van verlies aan mensenlevens. Australische regeringscoalitie lijdt nederlaag De Australische regeringscoalitie, be staande uit liberalen en agrariërs", heeft het onderspit gedolven in de Parlements verkiezingen in West-Australië, die Za terdag zijn gehouden. Hoewel de defini tieve uitslagen nog niet bekend zijn, staat nu reeds vast, dat de arbeiderspartij in het Parlement van West-Australië ten minste 26 van de 50 zetels krijgt. Noorse prinses verlooft zich met een reder Te Oslo is de verloving bekendgemaakt van prinses Ragnhild, de oudste dochter van kroonprins Olaf en prinses Martha van Noorwegen, met de jonge reder Erling Lo- rentzen uit Oslo. Het huwelijk zal in begin Mei worden gesloten. Prinses Ragnhild is 22 jaar; Lorentzen is 29. Toen de Duitsers in 1940 Noorwegen binnenvielen, gaf hij zich, hoewel pas 17 jaar, onmiddellijk op als vrijwilliger en streed in het Noorden van het land. Tijdens de bezetting maakte hjj deel uit van de ver zetsbeweging. Later ging hij naar Enge land. waar hij voor sabotagewerk werd opgeleid. In Noorwegen teruggekeerd, werd hij districtshoofd van de ondergrond se beweging in een van de Noorse valleien. Lorentzen ontmoette prinses Ragnhild voor het eerst in 1945, toen hij deel uit maakte van het escorte van het koninklijk gezin, toen dit uit de ballingschap in En geland naar Noorwegen terugkeerde. Na de oorlog studeerde hij aan de Harvard- handelsschool te Boston en maakte vervol gens vele zakenreizen in Noord- en-Zuid- Amerika. Duizenden mensen dakloos door brand in Saigons acherbuurt Duizenden mensen zijn dakloos gewor den door een grote brand, welke Zater dagmorgen in een Zuidelijke achterbuurt van Saigon heeft gewoed. Het vuur laai de hoog op boven de op elkander gedron gen krotwoningen en de mensen liepen radeloos en jammerend door de straten, onmachtig toeziend hoe hun schamele be zit in korte tijd door het voortrazende vuur werd verslonden. Aan het begin van het Vietnamese nieuwe jaar wordt deze brand door de bevolking uitgelegd als een slecht voor teken. Mogelijk is de brand ontstaan bij het wierookbranden, zonl? dit in alle huizen ter ere van de voorouders geschiedt. Alle beschikbare brand wieermateriaal werd naar de brandende wijk gedirigeerd. waarin 50 personen per barak kunnen wor den ondergebracht; voorts 3000 paar kin derschoenen. 800 paar rubberlaarzen, 25 ton aan eetserviezen. En met dit alles is de hulpactie nog niet afgelopen. Fotokrant bracht in Frankrijk f 150.000 op. Het dagblad „Franse Soir" heeft bekend gemaakt, dat de verkoop van de met foto's van de watersnood geïllustreerde uit gave var. een Nederlandse krant („Het Vaderland" Den Haag' in Frankrijk een bedrag van 15 millioen Franse francs (on geveer 150.000 gulden) heeft opgebracht voor de slachtoffers van de stormramp in Nederland. Ongeveer 150.000 exemplaren - van deze geïllustreerde krant, die is uitgegeven on der auspiciën van „France Soir" zjin ver kocht in Parijs en in de voornaamste ste den voor 100 francs per nummer; De op brengst zal worden overgemaakt aan het Nederlandse dagblad. Naguib voorzitter voor Nederland. a,n hulpcomité De Egyptische minister-president Naguib zal het voorzitterschap op zich nemen, van een Egyptisch comité voor hulp aan Ne derland. Van dit comité zijn ook lid de oud- minister-president Aly Maher, de Egyp tische rechter in het internationale gerechts hof Abdoel Hamid Abdawi. en de minister van buitenlandse zaken Mahmoed Fawzi. Het comité heeft Zaterdag op de Neder landse legatie te Cairo vergaderd. Wellington bood kleding aan. De bevolking van Wellington heeft aan kapitein F. de Jonge, gezagvoerder van de „Sibajak". toen dit schip Donderdag in deze Nieuw Zeelandsé havenstad aankwam om er 950 Nederlandse emigranten te ontsche pen. 159 balen niet kleding voor d& slacht offers van de watersnood ih Nederland aan geboden. Mannelijke werkkrachten van Ooltgensplaat terug Temidden van bedden, koptelefoons en manschappen der legerverbindingsdienst is Zaterdagavond de Raad der gemeente Oolt gensplaat in- spoedeisende zitting onder voorzitterschap van burgemeester Hordijk bijeen geweest. De burgemester herdacht de doden uit Ooltgensplaat en naburige ge meenten en bracht dank aan de bewoners voor hun energieke wilskracht de laatste weken getoond. Tevens werd de revacuatie door de Raad besproken. Het oudste raads lid. de heer P. van Es. dankte de voorzitter voor zijn gedurende deze laatste dagen on der zulke moeilijke omstandigheden ver richte taak. ..Mannelijke werkkrachten uit Ooltgens plaat. die onmisbaar en dringend nodig zijn voor herstelwerkzaamheden aan dijken en andere objecten zullen aan de hand van de evacuatielijst een persoonlijke oproep ontvangen om terug te keren". Boeren heipen eikaar De landbouwers op het eiland van Dordrecht hebben besloten dit jaar extra vroeg- te zaaien om zodoende mankracht en tractoren vrij te'krij- gen. die in dienst van hun door wa tersnood getroffen collega's kunnen worden gesteld. Zij zullen ook zaai en pootgoed ter beschikking van de gedupeerde bedrijven op het Dordtse eiland stellen. Men onderzoekt voorts de mogelijkheid verloren ge gaan vee te vervangen. Besloten is nu al dat jongens en meisjes van niet-getroffen boeren-in het voorjaar de zorg op zich gaan nemen voor 'n opfokkalf-je, dat. als- het pink ge worden is, zal worden aangeboden aan boerenzonen of -dochters, wier ouders verliezen aan yee hebben ge leden'. De'hulpactié geschiédt onder auspiciën van de Hollandse Mij voor Landbouw en .de Chr. Boeren- en Tuindersbond. (Advertentie) De springvloed van gisteravond is zeer tam geweest, zoals ook uit de weerbérichten was af te leiden. Spijt de geruchten over kwade springvloeden, die. opnieuw een be dreiging voor de Nederlandse geïnundeerde gebieden zouden betekenen, is het water der vloed te Dordrecht gisteravond laaggeweest. Dit is eeii aanwijzing, dat eiders aan de benedenrivieren en op de Zuidhollandse en Zeeuwse armen eigenlijk een bijzonder lage springvloed is geweest, die vrij aanzien lijk onder het gemiddelde springvloedpeil is gebleven. Zoals men weet treedt om.dé veertien da gen. afhankelijk van -de stand van zon en maan. springvloed op. De springvloed bij het zoetwatergetijde van Dordt met zijn ingewik kelde waterhuishouding betekent dus niets bijzonders., indien er geen westerstormen op treden. Met wind uit oostelijke of zuidelijke richtingen -merkt men van springvloeden vrijwel niets. a Geruchten hadden velen- <le dijken =opge- jaagrl, -om n.u- ééns:: ren j„erhtc." springvloed te zien. Deze vi<>ed sprong in het oog-door een laag waterpeil. Het water kabbelde rus tig. zonder dat men natte voeten kreegi Dit wil niet zeggen, dat iedere veertiendaagse springvloed in de komende tijd even laag zijn. Indien echter geen hoge rivierstanden en westerstormen by springtij optreden, dan oenudt men weinig 0f niets te vrezen: Fuonmin zal men- uitzonderlijke^ moeilijk heden aan ae -verdere benedenloop der ri vieren en-aan .de kust opmerken. Calamitei ten vanwege de springvloed- in de thans nog geïnundeerde of door dijkbreuk en overspoe ling drassig geworden gebieden zijn dan ook niet gemeld. Verheugend is het bericht, dat het eiland van Dordrecht binnen één tot twee. weken weer geheel droog, d.w.z. óp normaal polder- peil zal zijn. De dijkgaten zijn vrijwel dicht en thans is ipen bezig met het- definitieve herstel. Waar droogmalcn bij gebrek aan na tuurlijke lozing nodig is. gaat men aan -de gang, of is men reeds bezig. Welke brug is eerst klaar? Indien het aan de Dordtse kant lag, dan Dr Chr. Tazelaar plotseling o/erleden In zijn woning te Amsterdam i§ gister op 61-.iarige leeftijd plotseling overleden dr Chr. Tazelaar, rector van het Gerefor meerd Gymnasium te Amsterdam. Dr Christiaan Tazelaar, die op 23 Aug- 1891 te Weesp werd geboren, doorliep het Gereformeerd gymnasium in de hoofd stad, waarvan hij in 1946 tot rector werd, benoemd- Hij studeerde aan de geme.entelijke universiteit van Amsterdam. Nederlandse laai en letterkunde en geschiedenis. In '25 promoveerde hij op het proefschrift ge titeld: „De jeugd van Groen" (van Prin- stèrer). Na het behalen van de doctorale graad werd hij benoemd tot leraar aan de christelijke H.B.S. te Amsterdam. Daarnaast bekleedde hij tal van.functies, merendeels op onderwijs- en litérair ge bied. Onder meer was dr Tazelaar lid van de maatschappij der Nederlandse Letter kunde, van het Historisch Genootschap, van de Christelijke kring van. Historici, voorzitter van de Gereformeerde Kweek school, van.de vereniging van Gerefor meerde Bcholen te Amsterdam -en van de Gereformeerde bibliotheekverfimging. Voorts zat .hij in de redactie vaïf,',Stem men des Tijds" en „Calvinistisch Week blad.'' Van. 1927 tot 1932 hee/t. hij-gedo ceerd aan het Centraal Instituut van Chr- sociale arbeid- Zeer vele publicaties ver schenen van zijn hand. ondeij meer „Mo derne romankunst". „Karakterschets van Alice Nahon. met bloemlezing", „,A- M, de Jong's Merjjntje Gijzencyclus", „Tien .ia- ren oogst", „Belangrijke romans van de laatste tien jaren", „Onuitgegeven brie ven van mevr Bosboom-Toussaint" en „Beknopt handboek der Nederlandse let terkunde" in twee delen. Ook leverde hij bijdragen ih de broehurereeks voor ouders en opvoeders, de Christelijke ency clopaedic, „A.R.-staatkunde". „Opgang" en de Standaard." zou het verkeer langs de weg en rail weer spoedig kunnen rijden in de richting van Breda. Per auto is de Moerdijkbrug weer bereik baar. aan de spoorbaan wordt hard gewerkt. De moeilijkheid bij de verbinding Rotterdam- Dordrecht-Breda ligt echter bij Lage-Zwa- luwe in het Brabantse, waar de schade aan „weg en .spoordijk, -veel gsoter is-dan-aan de "Hollandse- kant. Krap gapeten het-vol-: gen's deskundigen nog wel een week of vier duren, voordat de eerste- treinen en auto's weer van Rotterdam via Dordrecht naar Bre da kunnen rijden. Technici vinden dit reeds een nobele wedstrijd tussen verkeer en rail wie het eerste voertuig over de brug veilig in Breda zal krijgen. Veel zal in dit opzient afhangen van het welslagen der dichtingen van de gaten bij de Zevenbergse Hoek en Willemstad en bij het droogleggen van de daarachtergelegen polders. Het springtij verliep normaal Vanmorgen om 4.23 uur was het volgens de officiële tabellen hoog water te Hoek van Holland en de labellen gaven als verwach ting aan 108 m boven N.A.P. Het hoge water dal deze nacht met springtij gepaard ging. verliep heel normaal, want om 4.23 uur be reikte het-water een stand vani 84 cm boven N.A.P.. dus lager dan de verwachting. Hel springtij, waarover leken zich ongerust neb ben gemaakt en waarover deskundigen reeds zeiden niet bezorgd te zijn, heeft dus geen nadelige invloed gehad. Neem dus nooit zomaar „vloei", vraag om MASCOTTE K.N.V.B. wil adoptiefonds instellen Het bestuur van de KNVB heeft in prin cipe besloten een zgn. adoptie-fonds in het leven te roepen. Uit dit fonds zal hulp ver leend worden aan de door de watersnood getroffen clubs. Het ligt in de bedoeling, dat de Oostenrijkse eerste klasser Rapid t.b.v. dit fonds in ons land een Wedstrijd komt spe len tegen eveneens een buitenlandse tegen stander. K.N.V.B.-functionarissen naar Keulen en Parijs Namens het bestuur van de KNVB zullen de heren G. Kruyver en L. Brunt zich nog deze week naar Parijs begeven teneinde be sprekingen te voeren met het bestuur van de Franse voetbalbond over een eventuele-wed strijd lussen beide landen t.b.v. het Nationaal Rampenfonds. De heren Kruyver en Bunt zullen eveneens naar Keulen reizen voor be sprekingen met de Duitse voetbalbond over de door deze "organisatie aangeboden hulp, Volleybal Animo won van C.J.O. Heren 'le kl, Trouw aan het devies (altijd nog iets meer omhoog) wisten de heven van Animo met 15-9, 15-8, 15-9, verdiend van CJO te winnen. Vooral de opslag bleek bij Animo een directe aanval te zijn. Door deze nederlaag zal CJO practisch gesproken niet meer van de laatste plaats komen. In de le kl. dames wordt de spanning wel bijzonder groot door de overwinningen van CHBS. I op CHBS II met 15-2, 15-13, 15-* en van CJO.I op CJO II met 15-9. 15-12, 15-4. Door het niet opkomen van- -Wardy uit BerJikura. .gingen de-wedstrijden: in de 3e-kl. dames en heren -niet-door.. Zwemmen. Internationale wedstrijden te Antwerpen In het' Koningin Astridöad te Antwer pen werdén internationale zwemwedstrij den gehouden. De voornaamste uitslagen luiden; 100 iri vrije slag heren: 1. Ditzinger, (Dtsl.) 59,6: 2. Hermsen (Ned.r 1.01.4: 3. De Vreng (Ned.) 1.020: 4. Zijlstra (Ned.) 1.02.1. 400 m vrije slag heren: 1. Lehman (D) 4.51 2. Ten Thije (Ned.) 4.52.1 3. Voell (Dtsl) 5.08.8 200 m vrije slag heren: 1 Bolteux (Fr.) 2.15,6; 2. Ten Thije (Ned.) 2.1-7.—3. Leh man (Dtsl.).2-17,15. Een 10x50 m vrije slag estafette werd gewonnen door een ploeg van de Haagse Zwem- en Poloclub in 5 min-Ol.l. De ploeg van Scaldis (Antwerpen) werd 2e in.5.10.0 Vier dagen rouwdiensten Franse regering zal amnestie verzoek behandelen De erontwaardiging in Elzas over de vonnissen in het procés-Öradour, waarbij een aantal Elzassers, die tot indiensttreding bij de „Waffen S.S." gedwongen waren ge weest en die zodoende betrokken geraakten in de uitmoording van het Franse dorpje Oradour-sur-Glane, in Juni 1944, tot ge vangenisstraffen (van 5 tot 8 jaar) zijn ver oordeeld, is algemeen. _De protesten komen niet van de minderheid, die de inlijving bij het Duitse rijk heeft voorgestaan, doch van de zijde der zeer Frans-gezinde meerder heid van de bevolking. Oudstrijders uit de Elzas, veteranen van beide wereldoorlogen, hebben hun militaire onderscheidingstekenen aan de Franse pre sident teruggezonden. Helden uit het ver- zét en leden der gezinnen van 16.000 El zassers, die in Duitse concentratiekampen omkwamen, omdat zij weigerden bij de S.S. dienst te nemen, hebben zich gekant tegen de vonnissen van het militaire ge rechtshof le Bordeauk. Straalzzurg, Mulhouse, Colmanen ande re- Elzassische steden geleken Zaterdag op plaatsen van rouw. Met zwarte randen om geven vlaggen woeien, halfstok of bedek ten kozijnen en balkons. De mannen droe gen zwart in de knoopsgaten hunner jas sen, en de kerkklokken luidden eentonig. Protestdemonstraties. Duizenden Elzassers zijn Zondag in kerken en by oorlogsmonumenten bijeengekomen als protest tegen de vonnissen. Aan de pro testactie wordt deelgenomen door vertegen woordigers van alle politieke partijen met uitzondering van de communisten. Parle mentsleden en senatoren hebben een snelle beslissing van de regering verzocht. De burgemeesters van hel departement Boven- Rijn zijn een administratieve staking be gonnen. Parlementsleden uit de Elzas over wegen ongehoorzaamheid aan regerings besluiten en ontslagaanvrage als volksver tegenwoordiger. Ook is overwogen de mo gelijkheid van een belastingstaking. Dit zou ernstige moeilijkheden voor de staats kas betekenen, daar de Elzas veel opbrengt aan belasting. De Franse minister van defensie René Pleven heeft spoedige behandeling door de regering beloofd van een amnestieverzoek ten gunste van de veroordeelde Elzassers, die door de Duitsers zjjn .gedwongen bij dc Waffen-SS dienst té nemen. Dit' verzoek is in de vorm van een wetsontwerp inge diend door de vroegere minister Pierre Pflimlin. Deze zal aan het hoofd van een delegatie parlementsleden Dinsdag een be spreking over de kwestie hebben met pre mier Mayer en- minister Pleven. Alle carnavalsfeestelijkheden in de El zas zijn- afgelast. De autoriteiten hebben dc bevolking verzocht de komende vier dagen te wijden aan rouwdiensten en herdenking, Regering verrast. De omvang van de protestactie is een grote verrassing voor de Franse regering, die in een moeilijk parket is gekomen, want als zij de Elzassers hun zin geeft, wekt zij de ontevredenheid van de familieleden van de slachtoffers van Oradour en andere delen van het volk. De eerste tegenactie is er trouwens al. In Rijssel is op een ver gadering van voormalige verzetslieden handhaving van de vonnissen geël3t. Leonard Ivc-im, communistisch lid van de Straatsburgse gemeenteraad, is uit dc partij getreden en heeft deelgenonj$ü Om het persoonlijk damkampioen schap van Friesland De voorwedstrijd, om de provinciale damtitel nadert thans zijn einde. Zaterdag werden er wederom 2 finalisten bekend; in één groep moeten nog beslissingswed strijden worden gespeeld en in een andere werd de beslissing door ziekte van een der deelnemers nog even uitgesteld. In groep A verloor De Boer, die -een. week geleden nog tot de koplopers be hoorde. achtereenvolgens van Van* der Bij en Rinzema. Voorts wonnen Rinzema en. Miedema beiden van K.oop, waardoor de eindstand (zonder de niet meer van in vloed zijnde partij Boskma-v. dBij) luidt: J. Miedema en F- Rinzema ieder 8, Y. v d. Bij 5 (uit 4). J. G. de Boer 4,. N. Boskma 2 (uit 4). D. Koop 1- Eén her kamp van 3 partijen tussen Miedema en Rinzema zal de finalist moeten aanwijzen. In groep B had Wiersma het niet moei lijk tegen Postma, die reeds in de opening verloren- -kwam te staan. Hierdoor vond Koning geen baat meer bij zijn overwin ning op De Vries en nadat Sepp zijn -in teressante partij tegen Lolkema had -ver loren. kon men Wiersma- als groepswin naar de hand drukken. De eindstand (zonder de partij Lolkema-De Vries) is: C. Wiersma 8, K. Sepp 6, W. Koning 5, T. Lolkema 4 (uit 4)J. Postma 3, J. de Vries 2 (uit 4). Door ziekte van Schambach is in groep C stagnatie ontstaan. Door damblindheid verloor De.Hoop in gewonnen stelling te gen Hoogterp, terwijl Stenekes een. punt liet zitten tegen Dassen door een theore tisch gewonnen eindspel remise te laten lopen. Met nog te spelen de partijen Schambach-Dassen en Scbambach-Stene- kes is de stand: S. de Hoop 6, J. Hoogterp 5, G. Schambach 4 .(uit 3). J. .Dassen 4 ;(üit 4), ^M./Ty'ik '4, B*. 'S.tenëker luit 4). In groep D was de remise tussën'Cre- mer en Visser een normale uitslag, die tussen Fëitsma en Visser daarentegen een verrassing. Gremef liet daarna de kans om met Visser gelijk te komen onbenut door uit een gewonnen eindspel tegen Van Gëideren slechts 1 punt te halen. Visser een der vaste deelnemers aan vroegere fi nales. heeft zich hierdoor opnieuw ge plaatst.' Zonder de partijen Jelsma-Feit- sma en Douma-Jelsma, die niet meer zul len worden gespeeld, is de eindstand: O. Visser 8. D. Cremer 7. D. Douiria 5'(uit 4) H. v. Gelderën Jr 4, H. Jelsma 1 (uit 3),'A. Feitsma I (uit 4). Óm het Jeugdkampioenschap van Friesland In café Stadszicht te Leeuwarden werden Zaterdag de 'aatste partijen voor de voorwed strijd gespeeld. Zoals reeds werd verwacht, hadden deze .een zodanig verloop, dat de vier finalisten nog niet allen bekend zjjn en in beide groepen beslissingswedstrijden zullen moeten volgen. De uitslagen waren: Groepi AFeitsma-Braaksma 2—0, Buru- ma-Feenstra 11,"Hoekstra v. d. Mei 1—1. Groep B: De Vries-Dijkstra 2-0, v. d. Meu- len-v. d. Berg 2—0, Buruma-De Vries 11. De eindstanden luiden Groep A O. Feitsma, Leeuwarden 5 2 2 1 6 O. Hoekstra, Leeuwarden 5 2 2 1 6 L. v. d. Mei, Dokkum 5-2 2 1 6 U. Braaksma. Lioessens 5 2 0 3 4 K. Buruma, Tietjerk 5 12 2 4 S. Feenstra. Leeuwarden 5 12-24 Groep B G. v. d. Meulen, Leeuwarden 4 2 2 0 6 J. Dijkstra. Harlingén 4 2 115 T. de Vries, Harlingén 4 13 0 5 J. van der Berg. Tietjerk 4 112 3 F. Buruma. Tietjerk 4 0 13 1 Van der Meulen heeft zich dus in de finale geplaatst: Feitsma, Hoekstra en v. d. Mei moeten nog een enkele competitie spelen om 2 plaatsen en Dijkstra en De Vries een her kamp van drie partijen om één plaats in de finale. de protest-actié. Aan Keim is indertijd ver zocht getuigenis af te leggen-in het proces- Oradour ten gunste van de beschuldigde Elzassers. Aangenomen wordt dat hij daar voor geen toestemming van zijn party heeft gekregen. - E.B.U.-overschot in Januari toegenomen De Nederlandsche Bank deelt' mede; dat blijkens de definitieve cijfers hét over schot van Nederland in het betalingsver keer met aan de Europese Betalings- Unie deelnemende landen in de maand Januari 1953 f32.965.000 (3.675.000 dol- lar) heeft bedragen. Van dit bedrag heeft Nederland f 16.480.600 (4,337.000 dollar) in dollars ontvangen, terwijl voor f 16.484.400 (4.338.000 dollar) 'door Nederland crediet is verleend aan de Europese Betali'rigs Unie. De vordering van Nederland op de Europese Betalings Unie bedraagt thans f 714.388.600 (d87.097.000 doliaö,

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2