Sport rondom Delft OP DE BRES Dieseltrein liep bij Gouda op locomotief DE ONDERGANG VAN DE „KLIPFONTEIN" AKKERTJES# luisêeren naar Maandag 16 Februari 1953 DELFTSCHE COURANT Pag. 3, Eerste blad Wagenvoerder overleden; één passagier gewond De personentrein die Za terdag om 11.23 uur uit Alphen aan de Rijn naar Gouda was vertrokken en om 11.45 in Gouda moest aanko men, is even voor het binnen komen in Gouda bij de Gou- webrug in aanrijding geko men met een rangeerlocomo tief. De wagenvoerder van de personentrein werd zo ernstig gewond dat hij later is over leden. De locomotief drong ongeveer vijf meter in de Dieseltrein. Doordat het voorste gedeelte van de dieseltrein uit 2e klas-com partimenten bestond en deze weinig passagiers bevatten, werd van de reizigers slechts één per soon gewond. Ook de machinist van de locomotief liep geen let sel op. De materiële schade, vooral aan de dieseltrein, is zeer aanzienlijk. Het treinverkeer van en naar Rotterdam en Den Haag ondervond weinig vertraging, omdat dit over afzonderlijke spo ren rijdt. Bestuurder overleden De bestuurder van de diesel trein was de heer G. J. Griffioen uit Utrecht. Hij is in het Van Ittersonziekenhuis te Goud? overleden. Van de passagiers werd slechts, zoals gemeld, één persoon ge wond, namelijk de 56-jarige heer Th. H. de Jong uit Gouda, die werkzaam is bij Van Gend en Loos te Boskoop. Hij zat voorin de trein bij de conducteur. De conducteur viel bij de botsing boven op hem. De heer De Jong kreeg sneden in het gezicht, een ontwrichte kaak en klaagde over pijn in borst en rug. OUD-N.S.B.'ERS VERLIEZEN GEDING De kantonrechter in Den Haag wees Zaterdagmorgen vonnis in de zaak, die door de stichting oud-politieke delinquenten aan hangig was gemaakt tegen de staat en minister-president dr W. Drees. De kantonrechter heeft in zijn vonnis de stichting oud-poli tieke delinquenten gerangschikt onder artikel één van het besluit tot ontbinding van landverrader- lijke organisaties, destijds uitge vaardigd door de Nederlandse regering in Londen. Hieruit volgt dat deze stichting geen rechts persoonlijkheid heeft en derhalve niet wettig bestaat. In haar vor dering tegen de staat en minister dr W. Drees is zij dus niet ont- kelijk. Zoals bekend, had genoemde stichting deze zaak aanhangig ge maakt, omdat zij meende schade te hebben geleden door de slui ting van het oorlogskerkhof in de Peel op Zondag 9 November 1952, tengevolge waarvan zij daar geen „herdenkir/' kon houden. In zijn vonnis overwoog de kantonrech ter bovendien, dat dr Drees niet aansprakelijk voor de sluiting kon worden gesteld, omdat deze sluiting door de minister van Oorlog op eigen verantwoording was geschied. Eiseresse werd ver oordeeld in de kosten van het geding. Geen carnaval: strop voor de middenstand Afgevaardigden van de Kamer van Koophandel, de midden standsvereniging, de midden- standsbank, de sociale dienst, de handelscredietbank, de Horeca bedrijven, het bouwinstellings- fonds en de belastingen zijn bij een geweest in het gebouw van de K. v. K. te Maastricht ter be spreking van de liquiditeits moeilijkheden, waarmede som mige middenstandszaken in de kring Maastricht hebben te kam pen als gevolg van het afgelas ten der carnavalsfeesten. Het onderzoek zal worden gecoördi neerd, doch omtrent de vorm van hulpverlening kon nog niets worden besloten. ADMINISTRATEUR NEERGESCHOTEN Bij een overval op de koffie- en rubberondememing „Bendo- kerep" te Bentjoeloek (Oost- Java), werd de administrateur de heer G. J. Timmermans ge dood. Mevrouw Timmermans kreeg een hersenschudding. Doordat de dieseltrein met een draaistel is ontspoord, werd de baan beschadigd. Direct werd met het herstel begonnen, ter wijl het verkeer tussen Gouda en Alphen aan de Rijn met bus sen werd onderhouden. Zondag morgen kon het treinverkeer worden hervat. De heer F. Q. den Hollander, president-directeur van de Ne derlandse Spoorwegen en het parket uit Rotterdam zijn op de plaats van het ongeval geweest. De clementieverzoeken voor de Rosenbergs Emanuel Bloch, de advocaat van het echtpaar Rosenberg, heeft geëist dat een onderzoek wordt ingesteld naar de oorzaak van het feit dat het verzoek om clementie van de Paus niet naar het Witte Huis is doorgezonden. De advocaat zeide dat moet wor den nagegaan of belangrijke do cumenten betreffende de zaak- Rosenberg niet ergens zijn on derschept, in plaats van ter ken nis van President Eisenhower of diens voorganger Truman te zijn gebracht. Op het Witte Huis is Zater dag een brief van het Vatieaan ontvangen, welke handelt over door de Paus ontvangen verzoe ken om, ten gunste van de Ro senbergs, stappen bij de Ameri kaanse regering te doen. Het blijkt thans dat de eerste stap van het Vatieaan in Decem ber j.l. werd gedaan. Aan de vertegenwoordiger van de Paus is medegedeeld dat pre sident Eisenhower in kennis is gesteld van de inhoud van zijn brief. Geen overstromingen in Engeland Uit alle Engelse kuststreken zijn berichten ontvangen dat de herstelde zeeweringen het hebben gehouden. Voor de eerstkomende dagen, waarin de vloed zijn hoog ste stand zal bereiken, worden geen stormen voorspeld. De ravage nabij Gouda waar een diesel-electrische trein inreed op een rangeerlocomotief. Trein ontspoord in Argentinië Bij Comodoro Rivadavia, aan de baai van St. Georges, 1600 km ten zuiden van Buenos Aires, is Zon dag een trein ontspoord. Er kwa men 23 personen om het leven, 42 werden gewond. De trein stortte in een ravijn van vijftig meter diepte. De rij tuigen lagen voor het merendeel ondersteboven. De trein was op weg van de badplaats Rada Tilly naar Comodoro Rivadavia. Waar is dat vliegtuig? THUISREIS: PH-TDI (Enschede) is gisteravond op Schiphol geland: PH-TET (Tilburg) werd vanmorgen in Genève verwacht; PH-TDD (Delft) is vanmorgen 5.00 uur uitBangkok ver trokken; PH-TES (Soerabaja) moest vanmorgen uit Djakarta vertrekken; PH-TFE (Utrecht) is vanmorgen om 7.00 uur in Rome aangekomen. UITREIS: PH-TDK (Amsterdam) is vanmorgen 5.00 uur uit Calcutta ver trokken; PH-TDE (Eindhoven) is van morgen uit Karachi vertrokken; PH-TEP (Pontianak) is vanmorgen 7.45 uur uit Amsterdam vertrokken. AMERIKANEN VUURDEN OP RUSSISCHE JAGERS Amerikaanse vliegtuigen hebben vandaag gevuurd op vliegtuigen, die het luchtruim boven het Japanse eiland Hokkaido schonden, aldus is officiëel bekend gemaakt. De Amerikaanse luchtmacht heeft bekend gemaakt dat twee Amerikaanse straaljagers het vuur openden op twee jagers vain Russische makelij van het type L A-ll, boven Hokkaido in het noorden van Japan. De Amerikaanse toestellen troffen één der andere vliegtuigen in de vleugels en in de romp. Het ge raakte vliegtuig vloog weg in de richting van de door de Russen bezette Koerillen. Generaal Otto Weyland, be velhebber van de Amerikaanse luchtstrijdkrachten in het Ver re Oosten, heeft verklaard dat de Amerikaanse vliegers de aanval staakten om schending van Russisch gebied te vermij den. Autoriteiten van de Ameri kaanse luchtmacht verklaarden dat dit de eerste keer is ge weest dat Russische vliegtuigen- boven Hokkaido gevlogen heb ben sinds de V.S. de vorige maand dreigden, „alle mogelij ke maatregelen" te zullen ne men om schendingen van het Japanse luchtruim te beletten. Maarschalk luin in Indo-China De inspecteur-generaal van de Franse strijdkrachten maar schalk Juin is Zondag per vliegtuig uit Parijs in Saigon aangekomen. Hij zal een inspec tiereis maken door Indo-China en Korea. Op het program staan besprekingen met het hoofd van de Vietnamese staat Bao Dai, de Franse minister voor de verbonden staten Jean Letour- neau en de president van de commissie van buitenlandse Za ken van de nationale vergade ring Paul Reynaud. Na een verblijf van drie da gen te Saigon vertrekt de maar schalk voor een bezoek aan Korea. DEN HOORN Bemanning in Nederland teruggekeerd Met de „Zuiderkruis" zijn de 117 leden van de bemanning van de „Klipfontein" Zaterdagavond in Amsterdam aangekomen. Reeds in IJmuiden waren zij begroet door kapitein J. Oosterhuis die, zoals bekend is, enige weken ge leden per vliegtuig de terugreis heeft gemaakt. De „Zuiderkruis" is op 26 Januari uit Kaapstad ver trokken en zou oorspronkelijk 13 Februari in Amsterdanm zijn aangekomen. Door de storm ech ter heeft het schip één dag op onthoud gehad. Honderden fami lieleden van de bemanning van de „Klipfonteinwaren bij de aankomst aanwezig. Hoewel de opvarenden van de Klipfontein" haast hadden om zich bij hun familieleden te voe gen ook al omdat zij geen win- terkleding hadden en het des avonds geducht koud was aan de Sumatrakade was een der hof- Het personeel van de brand- stoffenhandel Broos aan het Zuideinde stond een dagloon af ten behoeve van het N.R.F De patroon vulde dit met een zelfde bedrag aan tot 80, De r.k. voetbalvereniging D.H.L. heeft 50,in het Na tionaal Rampenfonds gestort. De voetbalver. Concordia stelde 50,beschikbaar voor het Nationaal Rampenfonds. De aqquarium- en terra riumvereniging „Danio Rerio" stort het voor een tentoonstel ling, die wegens moeilijkheden geen doorgang kan vinden, ge reserveerde geld ca 100, in het Nationaal Rampenfonds. Voorts zullen de leden de aqua rium vrienden in de getroffen gebieden bij het herstel van ver nielde aquaria helpen door het afstaan van materiaal en vissen. De Delftse cultuur- en ont spanningsvereniging „De Vrien denkring" hield Zaterdag een klaverjasavond, waarvan de op brengst ƒ39,39 bestemd is voor het N.R.F. De opbrengst van de puzzle- rit, die de M.C. en A.C. „Delfia" gisteren hield, alsmede de gift van het bestuur, leverde ƒ291,— Benoeming Ter vervulling van de vacature in het college van curatoren van het Grotius Gymnasium welke is ontstaan door het aftreden van dokter K. J. Bult, bieden B. en W. de volgende voordracht aan: 1. de heer J. van Oei, Van der Heim- straat 89 en 2. de heer G. Math- lener, Is. Hoornbeekstraat 63. NED. KATH. VROUWEN BEWEGING AFD. DELFT Hiermede doen wij een beroep op onze leden of zij willen hel pen naaien voor de evacué's, hetgeen dringend nodig is. De genen die daartoe in de gelegen heid zijn kunnen zich hiervoor opgeven en inlichtingen beko men bij mevr. Sanders, Kanaal straat 5, iedere avond tussen 7—9 uur, tel. 3491. Het gehele personeel van de ENRAF bracht 1400 gulden bijeen, de directie via het Ver bond van Ned. Werkgevers 600 en aan overuren werd on geveer 720 bijeengebracht, welk bedrag door de directie wordt verdubbeld. UIT HET JOURNAAL VAN HERMANDAD In rails gestruikeld De 73-jarige O. uit de Pax- laan struikelde over de rails van de spoorwegovergang bij de Binnenwatersloot, waarbij hij verwondingen aan het hoofd opliep. Na in het gemeente ziekenhuis te zijn verbonden kon hij naar zijn woning terug keren. Aanrijding Op de Rijksweg had Zondag een aanrijding plaats tussen twee personenauto's, respectie velijk bestuurd door de heren K. en van P., beiden uit Rotter dam. Van P. wilde naar links uitwijken teneinde een garage in te rijden. Op dat moment werd hij ingehaald door K. waardoor een botsing ontstond. Beide auto's liepen schade op. Door vallende steen getroffen Toen de twaalfjarige Antonia den D. van het Oosteinde in de Nieuwstraat op haar fiets wilde stappen viel er een stuk ce- mentpleister van het dak waar zij onder stond. Zij kreeg dit op de schouder en viel met het hoofd op het. trottoir. Met een hersenschudding is zij in het gemeenteziekenhuis ter obser vatie opgenomen. Daar nog meer pleisterwerk dreigde te vallen is dit door de brandweer verwijderd. Schoorsteenbrandjes De brandweer rukte uit voor schoorsteenbrandjes in wonin gen aan de Anna Boogerd, Lou- donstraat en op de Paarden markt. meesters bereid nog iets te ver tellen over de ondergang van het schip bij Mozambique. „Ik had op 8 Januari dienst in de eetsalon en toen om circa 13.20 uur in de mid dag het schip ergens op stootte, schrokken sommige passagiers. De meesten bleven echter aan ta fel en pas tegen twee uur merk ten wij, dat het schip ging zin ken. Spoedig daarna werden de eerste sloepen gestreken en be gaven de passagiers zich rustig in de boten". De hofmeester ging zelf in de laatste sloep, die bij vieren over boord werd gezet. Het voordek stond toen al blank en de „Klipfontein" maakte een beetje slagzij over stuurboord. Hij ver telde voorts, dat de boten werden opgepikt door de „Bloemfontein Castle". De bemanning heeft in Kaapstad een prettige tijd gehad, zo vertelde hij tot slot. AGENDA VOOR DELFT Aan de derde agenda van cul turele manifestaties ontlenen we het volgende. Op 25 Februari zal in de foyer van Stads Doe len de boekenweek worden inge leid door bekende schrijvers o.a. S. Carmiggelt, Annie M. G. Schmidt en Eli Asser. Op 28 Fe bruari zal in Stads Doelen een bridge-drive worden gehouden ten bate van het Rampenfonds. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen worden verstrekt door de heer G. Leer, Markt 13, tel. 835. Onder auspiciën van de „Kring", vereniging voor schone kunsten te Delft zal op 1 Maart in de foyer van Stads Doelen een concert worden gegeven door Jo Lutz, alt; Joop Schouten, piano; Jaap Moelker, klarinet en Adr. G. Vender bos, piano. De firma Van Velzen houdt op 5 Maart een modeshow in Stads Doelen en 9 Maart is ge reserveerd voor een dansavond van de leerlingen van Eeke Tho- mée. De Hoofdstad Operette geeft op 10 Maart een opvoering van „G'schichten aus dem Wie- nerwald". Een tournee-avond van de V.A.R.A. is vastgesteld op 14 Maart en 15 Maart komen Snip en Snap met de revue: „Jubel tonen" in Stads Doelen. GEEN SOC. VOOR OUDEN VAN DAGEN De sociëteit voor ouden van dagen in het Rode Kruis-gebouw aan de Koornmarkt is tot nader aankondiging uitgesteld. MARKTBERICHTEN VEEMARKT ROTTERDAM 16 Februari Aanvoer In totaal 1621 vette koeien en ossen 853. varkens 768. Prijs in cents per kg. Ie kw., 2e kw„ 3e kw.: vette koeien 282—292, 264276, 210—235; varkens (lev. gewicht) 188— 186—184. Vette koeien aanvoer aanmerkelijk groter, handel stroef, niet geheel prijs houdend. prima's boven notering; varkens (levend gewicht) aanvoer even minder, handel vlug, prijzen hoger, zware varkens moeilijker te plaatsen dan lichtere soorten. GEREF. GEMEENTEN NLS-Den Hoorn 10 Zondag speelde Den Hoorn tegen NLS in Den Haag. Het ter rein werd door de consul goed gekeurd maar de scheidsrechter vond het niet verantwoord de wedstrijd te laten doorgaan. Beide ploegen gingen er mee accoord te spelen onder andere leiding. Den Hoorn had twee in vallers maar gaf toch kranig partij tegen nummer 2 van de ranglijst. Deze prettige ontmoe ting werd door NLS met 1—0 gewonnen. Alle andere wedstrijden wer den afgelast. A.s. Donderdag spreekt de eerste klas scheids rechter de heer Heneman over het goed beoefenen van de voet balsport. Daar dit een zeer be langrijke bespreking is wordt alle senior-leden dringend ver zocht deze avond bij te wonen. Aanvang half acht in Café Van Velzen. DE LIER De Lier I—DORR I 4—1 Zaterdagmiddag speelde De Lier I een goede wedstrijd tegen DORR I uit Den Haag. De nieuwbakken midvoor van de Lierenaars maakte een goed debuut door al direct zijn aan hang te doen juichen door de score te openen (10). De gas ten zetten toen alles op alles om Van der Klis te verschalken het geen hun na tien minuten ook gelukte. (11). De Hagenaars leken daarna lont te ruiken, want aanval op aanval volgde op de Lierse veste. Het binnen- trio trad echter niet doortastend genoeg op, zodat doelpunten uit bleven. Nog voor de rust was het weer G. Paauwe die met een fraai schot in de rechterbeneden hoek de Haagse keeper voor de tweede maal het nakijken gaf (2—1). Na de thee zetten de gasten er alles op om de gelijkmaker te scoren, doch langzamerhand plaatste het spel zich naar de Haagse speelhelft, waar na 25 minuten spelen De Lier de over winning wist veilig te stellen weer door midvoor Paauwe (31). Linksbuiten Bvl wist een minuut voor het einde met een zacht schot de Haagse doelman te passeren, zodat De Lier ver diend met 41 won. Het tweede elftal wist in een uitwedstrijd tegen 's Gravenzan- de S.V. II met 8 man een gelijk spel (00) af te dwingen. Hut derde elftal verloor met vijf in vallers tegen RAS III met 20. VOETBAL Engelse league PRESTON NEEMT LEIDING OVER Dank zij een benauwde, maar verdiende 10 zege op Shef field Wednesday heeft Preston North End de leiding in de eer ste divisie van de Engelse league van West Bromwich Albion, dat door Liverpool met 30 werd teruggewezen, over genomen. Beide ploegen hebben 35 pnt, maar «_en beter dcelgemiddelde heeft Preston voor de eerste maal in dit seizoen boven aan de ranglijst gebracht. In de tweede divisie liet Hud- dersfield Town de kans om op de eerste plaats te komen, glip pen. Thuis verloor het met 3 kansloos van Blackburn Rovers. Sheffield United, dat zijn ont moeting tegen Huil City wegens de zware sneeuwval zag afge last, blijft hierdoor met 42 pnt. aan de top. Cupstrijd nadert einde Een verrassende, maar ver diende 10 overwinning Plymouth heeft Gateshead enige derde divisieclub bij de laatste acht van de grote strijd om de beker gebracht. In die laatste acht, die over twee we ken zullen gaan uitmaken wie in de halve eindstrijden komen, hebben zich verder geplaatst de vier eerste divisieclubs Arsenal. Tottenham Hotspur, Bolton Wanderers en Aston Villa, de tweede klassers Birmingham en Everton en de winnaar van de over te spelen wedstrijd Black poolSouthampton. UITSLAGEN De uitslagen van de league-wed- strijden luiden: Eerste divisie: LiverpoolWest. bromwich A. 30: Manchester City Newcastle U. 21; Preston N. E. Sheffield W. 1—0; Stoke C.—Cardiff C. 0—0. Tweede divisie: Barnsley—Lincoln C. 11; BrentfordBury 22; Hudders- field T.—Blackburn R. 0—3; Leicester Leeds U. 33; Swansea T.Notts F. 2—1. Uitslagen van de vijfde ronde van de Cup luidenBlackpool—Southampton 11; Burnley—Arsenal 02; Chelsea- Birmingham C. 04; EvertonMan chester U, 21; Halifax T.Totten ham H. 03; Luton T.—Bolton W. 0—1: Plymouth A.—Gateshead 01; Rotherham U.Aston V. 13. GEZONDHEID BOVEN DE PUNTEN De wedstrijd S.V. Waldhof Kickers Offenbach te Mann heim werd na 24 minuten bij de stand 00 gestaakt toen de spe ler Emberger van Offenbach, op het moment dat hij een ingooi wilde doen, van een toeschou wer met de vlakke hand zo'n harde klap op het achterhoofd kreeg dat hij bewusteloos ineen zakte. Zijn ploegmaats droegen hem van het veld, en waren niet tot een hervatting van de wed strijd te bewegen, alhoewel de scheidsrechter hen daartoe aan maande. Met de woorden „ons hachje is ons liever dan de pun ten" zochten ze de kleedkamer op. De thuisclub kon toen niet anders doen dan dit voorbeeld volgen. Damnieuws LDC Voor de onderlinge wedstrij den van LDC werden de volgen de partijen gespeeld: A. Valstar- Pl. van Bergen 20; C. Broek manW. Hanemaayer 02; P. BoekestijnN. Luyendijk 11; W. HanemaayerC. Broekman afgebr. Schaaknieuws De Lier Onderling werden de volgen de schaakwedstrijden gespeeld' A. Valstar-H. Valstar 01; A. Vreugdenhil-M. van den Berg 01; A. ZonnenbergC. Hane- Vreugdenhil 10; G. Koomneef- maayer 01; C. SoetemanA C. Kraan 0—1; Jb. Vreugdenhil N. van den Dool 01; J. Beis- huizenM. van den Berg 10; N. van den DoolJ. Vreugden hil 10; N. van den DoolP. Hanemaayer 10. (Ingezonden Mededeling) hangerigkoorts! Druk de infectie grondigdekopin Neem i of twee 'AKKERTJES'.kruip onder de woI/--^n> en in korte tijd bent Uweeropgeknapt'Y,/^A helpen direct.' OLYMPISCHE SPELEN Melbourne op de helling Naar veler mening in Londen ziet hét er naar uit dat Melbourne de spelen van 1956 zal verliezen. De jongste verklaringen van Ave ry Brundage over de moeilijkhe den in Australië leggen zij uit als een bewijs dat Melbourne „ge teld, gewogen en te licht bevon den" is. Als de Australiërs de Spelen kwijt raken, zo redeneren velen in Londen, dan hebben ze dat aan zichzelf te wijten. Zij hebben nooit iedereen er van kunnen overtuigen dat de hele natie als één man achter de Spelen staat, dat zij over de gelden en andere hulpmiddelen beschikken om ze op touw te zetten, en dat in 1956 alles klaar zou zijn en aan de ho ge eisen van het IOC voldoen. Intussen zullen tal van leden van het IOC waarschijnlijk de kans aangrijpen om de Spelen in 1956 naar elders te verplaatsen. Australië is nooit een populaire keus geweest o.a. in verband met de hoge uitzendkosten. Men houdt zich in Engelse sportkringen ook bezig met de vraag, waar de Spe len dan zouden worden gehou den. Het feit dat de Spelen in 1932 te Los Angeles zijn gehou den verzwakt de Amerikaanse candidatuur. Wat Europa aan gaat zou Brussel wellicht de beste kans maken van de ste den die volkomen in staat zijn de Spelen te organiseren. Buiten Europa kernen Mexico City, Tokio, Buenos Aires en Rio de Janeiro in aanmerking. SCHAKEN HET INTERNATIONAAL TOERNOOI TE BOEKAREST Het internationaal schaaktoer nooi te Boekarest werd voortgezet met de dertiende ronde. De uit slagen waren: S. Szalbo (Roemenië)Petrosy- an (Rusland) VzVz\ Radulescu (Roemenië)Stoltz (Zw.) VzVz Ciocaltea (Roemenië)Reicher (Roemenië) 01; Golombek (Gr. Br.)O'Kelly de Galway (Belg.) 01; Smyslof (Rusland)Sliwa (Polen) Vz; Barda (Noorw.) Tolush (Rusland) VzVz. ATHLETIEK SLIJKHUIS SNELSTE TE LEIDEN De jaarlijkse bosloop van de „Bataven" in de Leidse Hout is bij de a- en b-klassers, die gezamenlijk een parcours van 5000 meter moesten afleggen, gewonnen door Slijkhuis (Trek vogels) in 15 min. 10 sec. Twee de werd Van derWeyden (Trek vogels) 15.10.2. Te Deventer werd een cross over tien kilometer gehouden. Bobeldijk (MSVMedemblik) werd eerste in 35 min. 26,4 sec. Op de tweede plaatss eindigde Slegt (Daventria, Deventer) in min. 2 sec. Gramofoonplaat met rede van Koningin Er verschijnt een eenzijdige 25 cm langspeelplaat voor de gramofoon met de radiorede, die H.M. de Koningin op de na tionale gedenkdag, Zondag 8 Februari j.l. heeft uitgespro ken. De gehele opbrengst zon der enige aftrek komt ten goe de aan het Rampenfonds. De verkoopprijs bedraagt 7,50, Scheepsberichten 16 FEBRUARI: BENGKALIS, A'damIndonesië. 16/2 te Livorno. BORNEO, IndonesiëA'dam, 16/2 te Singapore. FAIRSEA, A'damSydney, pass. 15/2 Wight/Port Said. FRIESLAND. 16/2 v. R'dam te Tand jong Priok. GAROET, IndonesiëR'dam, pass. 15/2 Minikoy/Aden. GROOTE BEER 16/2 van New York te Rotterdam. INDRAPOERA R'damJava. 15/2. 290 m W Sabang/Belawan. KERTOSONO. 15/2 te Soerabaja. JAGERSFONTEIN, O.-Afrika—A'dam. pass. 15/2 Finisterre/Southampton. JOHAN VAN OLDENBARNEVELDT, A'dam—Tandjong Priok, 15/2, 380 m. W. ten N. Minikoy/Belawan. JAVA. 15/2 v. Balikpapan te Ternate. MAASDAM. CuragaoHavanna, pass. 16/2 Z W. punt Haiti. NIEUW AMSTERDAM. Curagao— Bahia. 15/2. 150 m. N W Trinidad. NIEUW HOLLAND, nacht 15-16/2 van Sydney te Melbourne. ORANJE. Tandjong PriokA'dam. 16/2 in Suezkanaal/Port Said. ORANJEFONTEIN, 15/2 van A'dam— Zuid-Afrika, 16/2 te Southampton. PHRONTIS, 14/2 v. A'damIndonesië. RIJNDAM, R'dam—New York, 15/2 n.m. van Southampton/Cobh. SLAMAT. R'dam—Indonesië, 16/2 te Djeddah. SIBAJAK. WellingtonSoerabaja en Tandjong Priok. 15/2. 300 m. N.W. Wellington. TARAKAN. A'damIndonesië. 15/2 van Djeddah/Belawan. TOMINI, 15/2 van Tandjong Priok/ Pladju. VEENDAM. New York—R'dam, 15/2, 220 m. O. New York/Southampton. WATERMAN, 15/2 v. Pusan/Singapore. WESTERDAM. New YorkRotterdam, pass. 15/2 Scillys. ZUIDERKRUIS, 14/2 van Kaapstad te Amsterdam. FAIRSEA, vertr. 14/2 van A'dam— Sydney. GROOTE BEER, 16/2 ca. 4.00 uur van New York aan de Hoek v. Holland verwacht. INDRAPOERA, R'dam—Java, 16/2 te Belawan verwacht. JOHAN VAN OLDENBARNEVELDT. A'dam—Tandjong Priok, 21/2 rede Belawan: 24/2 te Tandjong Priok verwacht. MAASDAM, 14/2 van Laguaira te Curagao verwacht. NIEUW AMSTERDAM. 14/2 van New York te Curagao. ORANJE. Tandjong PriokA'dam, 16/2 te Suez; 24/2 te A'dam verwacht. RIJNDAM, vertr. 14/2 ca. 14.00 uur van R'dam/New York. SIBAJAK, verm. 13/2 van Wellington/ Tandjong Priok; 26/2 te Soerabaja verwacht. WATERMAN. 14/2 v. R'dam te Pusan verwacht; verm. 15/2 naar Singapore WESTERDAM. 16/2 ca. 20.00 uur van New York te R'dam verwacht. ZUIDERKRUIS, 14/2 van Kaapstad te A'dam en verm. 24/2 van A'dam/ Kaapstad. ''FOTO-EDITIE', VAN RAMPGEBIED] de speciale lucht- j j foto-editie van het rampge- I bied die door de Delftsche j Courant wordt uitgegeven J J bestaat grote belangstelling i Een keur van indrukwek- kende foto's, samengevat j in zestien pagina's, geeft i J een verbijsterend beeld van t de ramp die Z. W. Neder- j j land heeft getroffen. Deze t uitgave is tegen het gerin- j verschrikkelijk leed dat op i die eerste Februari over t ons land kwam. RADIO-AMATEURS DEDEN PRACHTIG WERK Men maakt ons er op attent dat de radio-amateur P.A.o.I. D. W. die in het kader van de hulpverlening zeer belangrijk werk heeft verricht niet was ge vestigd in Den Haag maar in Hilversum. ZELFS STAKERS HELPEN... De stakende mijnwerkers in Luxemburg hebben een dag van hun stakingsuitke ring afgestaan voor de ge troffenen in Nederland. GYMNASTIEK EXCELSIOR-DAMES WEDEROM VOOR DE T.V. Het NCGV houdt op 27 Fe- bruari een bondsuitvoering in de grote zaal van de Dierentuin te 's-Gravenhage, waaraan vereni gingen uit alle delen van het land medewerken. Een speciale selec tie-commissie heeft drie weken werk gehad om 35 verenigingen te bezoeken, die hadden inge schreven om aan deze uitvoering deel te nemen. De heer K. de Knegt, de leider van de dames afdelingen van Excelsior, kwam uit met twee ploegen en wel met een knotsoefening en een dans- improvisatie. In het geheel werden er twaalf aanmeldingen geaccepteerd en de selectiecommissie heeft nu de ver rassende mededeling gedaan, dat dames zijn gekozen voor de bondsuitvoering en bovendien voor de televisie worden uitge zonden. Het is n.l. de bedoeling om het beste gedeelte van het programma, dat speciaal voor de pauze is geplaatst, diezelfde avond per televisie uit te zenden. Een zeer eervolle onderscheiding voor Excelsior en zijn damesleider. De finale van het heren enkelspel van de internationale tenniskampioenschappen van Frankrijk op overdekte banen werd gewonnen door de Ameri kaan Budge Patty, die met 63, 46, 75 en 64 zijn landge noot Arthur Larsen sloeg. DINSDAG 17 FEBRUARI 1953 Experimenteel televisie-progr. van de K.R.O. 20.15-21.45 1. Gastenboek; 2. „Het uurwerk in de loop der tijden"; 3. K.N.M.I. Pauze 4. Film en actualiteiten. Hilversum I, 402 meter AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram muziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Koor en orgel. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Waterstanden. 9,35 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11,00 Voor de zieken. 11.30 Pianorecital. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinbouw- mededellngen. 12,33 Voor 't platteland. 12.40 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Metropole-orkest. 14.00 „Zeg eens, Amerika!" 14 30 Gram.muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram.muziek. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd.17.30 Sport. 17.35 Gram.muziek. 17.45 „De Twintigers". 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.25 „Paris vous parle", 18.30 R.V.U.: Mr N. W. A. van Eyck: „Het instituut der ondernemingsraden". 19.00 Kamerkoor en orgel. 19.20 Gram.muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma. 21.15 Lichte muziek. 21.35 „Moet je horen". 21.50 Dansmuziek. 22.30 Mede delingen. 22.35 Gevarieerde muziek. 22 45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws 23.15 New York Calling. 23,20 Sport 23.30-24.00 Gram.muziek. Hilversum II, 298 meter KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muz. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram., muziek (12.30-12.33 Land-en tuin bouw - mededelingen 112.55 Zonnewijzer. 13 00 Nieuws en katholiek nieuws. 13 20 Actualiteiten. 13.25 Amusementsmuziek 14.00 Gram.muziek. 14.50 Concert gebouw-Orkest en solist. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: s. H. Robles: „Wageningen, een nederzetting in Suriname". 18.00 Hammondorgel en rhythmische begeleiding. 18.20 Sport- praatje. 18.30 Voor de jeugd. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. muziek. 19.15 „Uit het Boek der Boeken", causerie. 19.30 Gram.muziek. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van 20.30 Omroeporkest. 21.05 Promenade, orkest. 21.30 Gram.muziek. 21.55 „Een snipper papier", hoorspel. 22.45 Avond gebed en liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram.muziek. Brussel, 324 m 11.45 Gram.muziek. 12.15 Lichte muziek. 12.30 Weerber. 12.34 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.20 Kamermuziek. 14.00 Schoolradio. 15.30 Orgelspel. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Orgelspel. 17 00 Nieuws. 17.10 Gram. muziek. 17.15 Voor de kinderen. 17.30 Gram.muziek. 17.50 Boekbespreking. 18.00 Voor de jeugd. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws en persoverzicht 19.40 Gram.muziek. 19.50 Syndicale kroniek. 20.00 Omroeporkest. 20.55 Finse volksliederen. 21..15 Muziek uit de Sahara. 22.00 Nieuws. 22.15 Gram. muziek. 22,55-23.00 Nieuws. BILJARTEN Metz prolongeert bandstoot-titel Na zeer spannende strijd is de Hagenaar Henk Metz, lid van het Delftse KRAZ. er in geslaagd zijn titel als nationaal kampi oen hoofdklasse bandstoten te continueren door met iets beter algemeen gemiddelde als eerste te eindigen voor de Rotterdam mer Piet van de Pol. Indien Van de Pol er in was geslaagd 139 caramboles in zijn laatste partij tegen Metz te scoren, dan zij hy Nederlands kampioen zijn geworden, daar zijn algemeen gemiddelde dan juist een fractie boven dat van Metz zou komen te liggen. Het heeft de Rotterdammer, die sterk carotte speelde, echter niet meegezeten. De uiterst se cuur spelende Metz wist in een partij, waarin de zenuwen een grote rol speelden, niet alleen de benodigde matchpunten te vergaren, doch Van de Pol juist beneden het benodigde aantal caramboles te houden. De Rot terdammer benutte de nastoot niet en strandde op 136 caram boles, dus drie te weinig om zich kampioen te kunnen noemen. De eindstand van het toer nooi luidt: 830 881 320 802 276 25 2.76 2.75 773 298 23 2.59 Metz v. d. Pol 8 Sweering 6 Eichelsheim 2 ZWEMMEN GLEIE EERSTE OP NIEUWE RECORDLUST De Deense zwemmer Knud Gleie heeft zich als eerste op de nieuwe wereldrecordlij st van de 200 meter schoolslag (ortho dox) geplaatst. Zoals men weet is met ingang van 1 Januari 1953 een scheiding van kracht tussen de schoolslag en de vlin derslag. Als limiettijd voor de 200 meter "schoolslag had de in ternationale zwemfederatie, de FINA, de tijd van 2 min. 38.0 vastgesteld. Gleie won te Ko penhagen dit nummer in 2 min. 37.4 sec. Aangezien de Deen de eerste zwemmer is, die onder de limiettijd bleef, zal hij de eerste wereldrecordhouder op de nieuwe lijst zijn. VOETBAL 4 C: VDS 7 10 gesp. p. PDK 10 10 Tonegido 12 19 T. Werve 13 10 Stolwyk 10 14 Noorden 10 9 Delft 9 13 VEP 9 8 Oudew. 10 13 HDV 11 3 DDC 11 12 Ursus 10 1 4 D: DHL 11 10 esp. p. Celeritas 10 9 W.landia 10 18 RVC 11 9 Naaldw. 10 17 SMV 9 .7 L. en S. 11 16 Oliveo 9 5 Spoorw. 11 13 Dun o 11 6 's-Grav.z 11 12 VND 11 2 4 E: BTC 10 10 gesp. p. St. Volh. 10 9 Amm.st. 10 18 VDV 10 8 DJS 11 17 Z. Blauw 11 6 Belvéd. 13 16 Q. Steps 10 5 DRL 11 15 Concordia 8 4 West.kw. 10 12 M.capp. 8 2

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3