Tal van plagen en ziekten bedreigen gewassen van land- en tuinbouwers Tiende lijst slachtoffers watersnood District van KNAU won 100 leden DRAVERIJEN IN HILVERSUM MAANDAG 16 FEBRUARI 1953 WORSTELEN De Halter zegevierde over Ursus Baten voor het Rampenfonds Grote belangstelling was er Zaterdag avond voor de worstelontmoeting tus sen De Halter en Ursus. Deze talrijke bezoekers hebben dan ook prima wed strijden gezien die alle door Halter mensen op touché werden gewonnen. De opbrengst van deze avond werd door De Halter geheel ter beschikking gesteld van het Rampenfonds, "terwijl het R.K. Verenigingsgebouw gratis voor deze wedstrijden open stond. Twee en veertig gulden voor het fonds was het resultaat. Een vlotte partij was het tussen See- fat en Mathey. Na 12 minuten plaatste Seefat een achtercentuur die hem de overwinning bezorgde. Vet kwam te gen Brink ook goed voor de dag; na drie minuten vloerde hij z'n tegenstan der middels een armzwaai. Ook Rouw en Koopmans spanden zich tot het uiterste in om de zege te behalen. Deze kwam terecht bij Pouw, die na elf mi nuten z'n rivaal kon toucheren. Snij ders had weinig moeite met Goman, een voorcentuur deed de Zaandammer zegevieren. De strijd tussen Boon en Heindenreich duurde ook al niet lang. een heupzwaai van Boon in de derde minuut deed de arbiter opnieuw een Zaandamse overwinning bekend ma ken. Bosschieter was oppermachtig te gen Visser en vloerde deze na ander halve minuut met een halve nelson. De bijpartijen waren niet minder in teressant. Koopman won van Snijders en Boon bleef de meerdere over Co- mans. Ajax won overtuigend van Sandow Voor deze worstelwedstrijden een aanvang namen, hadden beide partijen al drie straf punten genoteerd staan Ajax kon geen lichtvedergewicht op de mat brengen en Sandow bleek geen zwaargewicht beschikbaar te hebben, Ajax heeft door deze overwinning haax fraaie kans op de titel behouden, hoe wel er nog van alles kan gebeuren. Wisman en Van Gulik streden heftig om de overwinning. Reeds na drie mi nuten kon Wisman zich met veel moeite uit een moeilijke stand redden. Dit zelfde overkwam ook z'n tegenstander, die er zich echter eveneens dapper doorheen sloeg. Na 8 minuten plaatste Wisman een heupzwaai en won op tou ché. Een beste partij was het tussen H. Hooijschuur en Van Ron. Na zes minu ten gelaste de arbiter verplichte knie- brug. Hooijschuur leek hierdoor te gaan winnen, maar Van Ron wist de dans meesterlijk te ontspringen en ging daarna zelf tot de aanval over en vloerde Hooijschuur na tien minuten. Met wisselende kansen streden Van Exland en Berkhout. Na zeven minuten plaatste Berkhout een heupzwaai, waar tegen de Zaandammer niet bestand was. Cor Hooijschuur maakte korte nietten met Blom, die na 3 minuten met een achtercentuur gevloerd werd. De Sandowtroef Kokkes moest ae strijd aanbinden met de kampioen van Nederland, Van Boven. Tien minuten kon de Zaandammer zich staande hou den, maar moest toen de vlag strijken. Een halve nelson van de kampioen deed deze zegevieren. Met vijf tegen vijftien strafpunten had Ajax deze worstelontmoeting gewonnen. Tot slot werden nog enige bijpartijen gehouden Wisman won opnieuw van Van Gulik. Blom zegevierde daarna over Van Elsland. ZAANDIJK Vijfjarig bestaan van de Speeltuin Rooswijck ZAANDIJK De speeltuinvereni ging Rooswijck bestond 8 Januari vijf jaar. Dit feit zal in April herdacht worden met kinderfeesten. De klein tjes van 4—6 jaar krijgen een poppen kastvoorstelling. de groteren film. In het najaar wordt voor de ouders een feestavond georganiseerd. Voorts ligt hét in de bedoeling nog een stel kleine schommels in de speeltuin bij te plaat sen. De bestuurssamenstelling" is als volgt; voorzitter H. J. Smeels, secreta ris P. J. Rot, penningmeester J. Vorst. 2e voorzitter Th. Hofman, 2e secretaris K. Blom. Verder K. B. Muller, techn. comm., J, de Groot. mevr. Landsman- de Boer en H. Veenendaal. Hercules klopte Achilles Jeugdpartij eindigde onbeslist Voor deze worstelontmoeting bestond Zaterdagavond in het café van de heer A. C. Smit een 'behoorlijke belangstel ling. De voorzitter, de heer P.' Bruin, deelde in zijn openingswoord mede, dat aan de competitiewedstrijd een jeugd partij zou voorafgaan. De 13-.iarige knapen J. Klompenburg en C. Horn, beiden van Hercufces, worstelden zes minuten, toen de kamprechter, de heer J. C. G. Scheffer, uit Haarlem, het zo welletjes vond en de partij als onbeslist beëindigde met een consumptie als Prijs. Doordat wederom geen tegenstander voor W. Sikkes (A) aanwezig was. vin gen. de hoofdstedelingen deze wedstrijd met drie strafpunten aan. B. de Graaf (A) kreeg het op te negen tegen J. Stam (H). Deze partij was het aankijken volkomen waard en werd door De Graaf op touché gewon nen in 7.25 min. door middel van een hefboom. De partij J. de Graaf(A) tegen L. Franschman (H) vergde de volle 15 min. Het werd een vlotte partij, die door Franschman op punten werd ge wonnen. De ontmoeting tussen G. Heijnis (Al en W. Bostdorp (H) was van minder gehalte en het kwam ons voor dat de Achilles-man niet in vorm was. Welis waar vergde ook deze partij de volle 15 min. doch de hoofdstedeling werd tot winnaar op punten verklaard, vanwege zijn grotere activiteit. L. Groothuizen (H) maakte korte metten met G. Duijnmeijer (A) en toucheerde zijn tegenstander in 2.25 min. middels een voorceintuur. J, Luttik (A) en N. de Haan (H) bleken gelijkwaardige tegenstanders en ook hier moest na 15 min. worden uit gemaakt wie tot winnaar op punten werd verklaard. Dit was N. de Haan (H>. Tegen de verwachtingen in werd L. Schram fA) in '4.55 min. getoucheerd door J. Arts (Hl. Met deze partij was de competitie-wedstrijd ten einde en werd door de Amsterdammers gewon nen met 912 strafpunten. Tijdens de bij-partijen werd H. Stam (H) na 15 min. winnaar op punten van A. de Graaf (A). B. de Graaf (A) werd na 9.15 min. getoucheerd door W.'Thomas (H). Oplichter kon wel een echtgenote leveren De achtendertigjarige los-arbeider Hendrik O. uit Balloo in Drente is'Za terdag door de rechtbank te Assen ver oordeeld tot drie maal vier maanden gevangenisstraf en terbeschikkingstel ling van de regering, alles voorwaarde lijk. Hij ging vorig jaar bij verschillen de alleenwonende Drentse boeren op bezoek en wanneer hij eenmaal het vertrouwen van zijn slachtoffers had gewonnen, zei O., dat hij wel voor een echtgenote öf een huishoudster voor hen zou kunnen zorgen. Hij had hier natuurlijk geld voor nodig en inder daad werden hem door de boeren voor schotten van tweehonderd tot elfhon derd gulden betaald; 'waarvoor "hij dan een echtgenote of een huishoudster zou „leveren". O. placht- evenwel na zijn vertrek nooit meer iets van zich te la ten horen. Boekhouder ging er met f 18.000 vandoor De directie van een Hilversumse rij- wielfabriek kreeg argwaan tegen haar boekhouder, de 29-jarige P. B. uit Bus- sum, die enkele dagen verlof had ge kregen wegens gezinsomstandigheden, maar zich dgarna niet meer liet zien. De man was ook nergens te vinden. Een onderzoek in de boeken wees uit, dat B. door het vervalsen van chèques, de bankrekening der fabriek ten eigen voordele ruim achttienduizend gulden lichter had gemaakt. In enkele maan den tijds had hij dit bedrag weten te verduisteren en thans is hij voort vluchtig. Vermoedelijk zit hij in het buitenland. NOORSE ZEEMAN IN AMSTERDAM VERONGELUKT Zaterdagavond is de 49-jarige Noor se zeeman Sverre Lien in Amsterdam- Noord op straat gevallen. De man, die zeer vermoedelijk onder de invloed van sterke drank verkeerde, liep verwon dingen aan zijn hoofd op. Hij werd naar een ziekenhuis overgebracht en is daar overleden. Halve kassaldo naar het Rampenfonds Het mag algemeen bekend worden verondersteld, dat tal van gewassen hebben te kampen met plagen en ziek ten, die de opbrengst doen dalen en op de kwaliteit een verkeerde uitwerking hebben. Een schadepost voor landbou wer en tuinder, maar tevens een schade voor de nationale welvaart. Het spreekt wel vanzelf, dat deze plagen de aan dacht hebben van de Landbouwvoor- lichtingsdienst, want door op het juis te ogenblik de juiste middelen toe te passen kan veel narigheid worden voor komen. Door de federatie van verenigingen voor Bedrijfsvoorlichting in Noord- Holland is daarom in 1952 een waar schuwingsdienst georganiseerd, die de landbouwers waarschuwt, wanneer er gevaar voor de gewassen dreigt en hoe men tegen dat gevaar kan optreden. De dienst heeft een aantal rode kaarten laten drukken, waarop het ziektebeeld van het gewas staat aangegeven, als mede welke middelen men moet toe passen. Onveilig signaal. Wanneer zich nu in een gewas ziekte voordoet, of zich een gebrek open baart en uit de aard is de voorlichtings dienst daarvan mede het eerst op de hoogte, wordt aan de boeren een kaart je gezonden, waarvan de rode kleur hen reeds waarschuwt, dat ze op hun hoede moeten zijn. Aan de hand van de gegevens op dat kaartje kunnen ze in hun eigen gewas constateren, of het ook aangetast is. In het afgelopen jaar werden meer dan 16000 waarschuwingskaarten ver zonden aan boeren in Noord-Holland, waardoor een twaalftal ziekten en pla gen werd aangegeven. Dat waren: Blad randkever in erwten en veldbonen, rit- naalden en bietenkevertjes, wormste kigheid en mangaangebrek in erwten, karweimotje, aardappelziekte, bestrij ding van bladluizen in erwten, zaadbie ten en koolrapen, bestrijding van emel- ten en slakken, knopmade in erwten, glanssnuitkevers en snuitkevers in koolzaad, raapzaad en andere kruis- bloemige gewassen, onkruidbestrijding op bouwland, het ontsmetten van zaai zaad e.d. In alle plaatsen. Zoals U ziet. een reeks van plagen, die regelmatig terugkeert. De Federa tie stelt zich ten doel, ook de boeren in de streken, waar geen vereniging voor bedrijfsvoorlichting is, van dienst te zijn, door hen in.de gelegenheid te stel len, zich als abonné van de Waarschu wingsdienst op te geven. De kosten van een abonnement be dragen ƒ2.50 per jaar. Ze kunnen zich opgeven bij de assistent in hun gebied, of aan het kantoor van de Landbouw- voorlichtingsdienst, Markt 10, Schagen. Landbouwers, die lid zijn van een vereniging voor bedrijfsvoorlichting en in 1952 nog geen abonné waren, kunnen zich opgeven bij de assistent van hun vereniging. OOSTZAAN Donderdag begrotingsraad OOSTZAAN. Donderdag 19 Fe bruari zal de gemeenteraad in vergade ring bijeenkomen. Op de agenda staat o.a. de behan deling van de gemeentebegroting 1953, de begroting .1953 van de gemeenschap pelijke technische dienst, van de ge meentelijke dienst voor sociale zaken, en van het gemeentelijk grondbedrijf! Oosfzaanse Bridgeclub OOSTZAAN, De uitslag van de vorige week gehouden clubwedstriid was: Klasse A: 1 KokKley 43'/. 2 Prins -Onrust 42, 3 de BoerSchaft 40%, 4 BindtKnoop 37, 5 WalstAantjes 35%, 6 Echtp. Bonte 33. 7 DirkxAn drea 33. 8 ToolBoon 31, 9 Prins-Walst Klasse B: 1 de Jong—de Jong 201 2 Echtn, de Klerk 19%, 3 Bindtv. Els- wijk 19K, 4 mevr. de BoerWattjes 19, 5 ThorbéckeGans 14%, 6 Bakker- Brink 13. Vrijdag, 20 Febr. a s. gaat de wed strijd OBC 1ZBC 1 niet door. De vereniging stortte een bedrag van f 50 in het Nat. Rampenfonds. Gouden echtpaar aan het Noordeinde OOSTZAAN Zes en twintig Fe bruari hopen de echtelieden J. de Boei en A. de Boer-Gans, woonachtig aan het Noordeinde C 23, de dag te her denken, dat zij een halve eeuw ge leden in het huwelijksbootje stapten., Beiden zijn geboren Oostzaners, zijn steeds hun geboorteplaats getrouw ge bleven en woonden steeds aan het Noordeinde. De bruidegom is een goede bekende in kringen van neringdoen den op gebied van eieren en gevogelte. Succes met Pinky" in Landsmeer OOSTZAAN De Toneelclub „Hierna Beter" ti-ad Zaterdag 14 Fe bruari op te Landsmeer voor de af deling van de Bond voor Staalspen- sionnering. Opgevoerd werd „Pinky", waarmede eerder in eigen plaats enkele succesvolle uitvoeringen wer den gegeven. Ook nu oogstte men veel succes. Thans zal in studie worden ge nomen de klucht in drie bedrijven: ..O, Bella Donna Loatia", bestemd voor de feestavond van „Concordia", ter herdenking van het gouden jubi leum in April a.s. KONINKLIJKE MEDAILLE VOOR MOEDIGE DUITSERS De Nederlandse consul-generaal te I'rankfort heeft drie Duitsers, die inder tijd met eigen levensgevaar de Neder landse stewardess Anna Gautier en de Duitse Ruth Horn uit het brandende wrak van het neergestorte KLM-vüegtuig „Ko ningin Juliana" hebben gered, in opdracht van Koningin Juliana de bronzen me daille van „Opofferend, hulpbetoon,'! uit gereikt. Het verloop van de storm in de rampnacht Op deze kaart, ontleend aan het Engelse blad „The Observer'' kan men nauwkeurig het verloop vol gen van het stormcentrum, dat de Noordzeekusten in de rampnacht van 1 Februari heeft geteisterd. De kleine kaart toont, hoe de orkaan zich ontwikkelde van 29 tot 31 Ja nuari, hoe hij van de Atlantische Oceaan naar de Noordzee trok en hoe hij tenslotte in de trechter ten noorden van het Kanaal het water van de springvloed opstuwde tot een hoogte als sedert mensen heugenis niel beleefd Het informatiebureau van het Ned. Rode Kruis heeft de 10de lijst van de slachtoffers van de watersnood uitge geven, luidende: KORTGENE Van Vliet, Jan, geb. 16-2-'48 te Ban- dung, .zoon van-Gerritje van Vliet, To- vendijk 401e; Verburg, Daniël, geb. Van de Pol had oech Drie caramboles waren beslissend Het zit Piet van de Pol de laatste maanden bepaald niet mee. In de laa% ste partij van het tornooi om het Ne derlands kampioenschap bandstoten moest hij legen de titelhouder Metz aantreden. Van de Pol behoefde deze partij niet eens te winnen om zich kam pioen te kunnen noemen. Reeds als hij 139 van de 150 te maken caramboles zou vergaren, had hij Metz onttroond, om dat zijn algemeen moyenne dan iets beter zou zijn geweest. Metz maakte de partij echter uit toen Van de Pol op 136 stond, zodat de Hagenaar met miniem verschil zijn titel kon prolongeren. De eindstand luidde: Metz 8 830 300 30 2,76 v, d. Pol 8 881 320 25 2-75 SWeering 6 802 '276 27 2.90 Eichelsheim 2 773 298. 23 2.59 Een nieuwe cycle cross-zege van Arend van 't Hof Op „Dumhorst" werd door de Haagse rennersvereniging „Spartaan" een natio nale cycle-cross over een afstand van 27 km gehouden. De uitslag luidt: 1 A. van 't Hof (Haar lem) 1 u. 9 min. 31 sec.; 2 A. Voorting (Haarlem) op 2 min.: 3 H Kuïtwaarri (Velsen); 4 H. de Vos (Den Haag); 5 Veldhoven (Poeldijk). G err it Voorting had met deze hindernis niet veel last. Hij ein digde op de tweede plaats. Te Bevenvyk werd gisteren een druk bezochte jaarvergadering van het district Noord-Holland van de Koninklijke Nederlandse Athletiek Unie gehouden. In zjjn openingswoord sprak de voorzitter, de lieer J. van Driel er zjjn vreugde over uit dat in het afgelopen jaar enkele verenigin gen tot het district waren toegetre den en dat liet ledental in 1952 met ongeveer honderd was vooruitge gaan. De heer van Driel wees er voorts op dat de pogingen van Amsterdam, de jeugdcompetitie te blokkeren, wa ren mislukt. Belangrijke winst zag' spreker in het feit, dat besloten was een jeugdleiderscursus in te stellen, daar aan leiders met capaciteiten dringend behoefte bestaat. Uit het jaarverslag van de secreta ris, d,e heer J. J. Winkel, bleek dat de samenwerking met het hoofdbestuur te wensen over liet, maar daar stond weer tegenover dat men steeds op dc steun van de technische commissie en speciaal op die van de heren Snayer en Moerman mocht rekenen. De bestuui"sverkiezing -leverde geen moeilijkheden op. De heren Van Drie! en Van Leeuwaarden zagen zich bij enkele candidaa.t stelling voor twee jaar herkozen. Hetzelfde was het ge val met de technuische commissie, bestaande uit de heren J. A. Smit, KI. Schenk en C. Stapel. Nadat enkele voorstellen geruime tijd onderwerp van discussie waren geweest, maar onuitvoerbaar bleken te zijn, werd be sloten dat de jaarvergadering het vol gende jaar te Alkmaar zal worden g"ehouden. Slijkhuis snelste in Leiden De jaarlijkse bosloop van de „Bataven" in de Leidse Hout is bij de A- en B- klassers, die gezamenlijk een parcours van 5000 meter moesten afleggen, ge wonnen door Slijkhuis (Trekvogels) in 15 min. 10 sec. De verdere uitstegen luiden: 2 Van der Weyden (Trekvogels) 15.10,2; 3 Van der Londen (Holland) 15 16.8; 4 Schrama (Estafette) 15.26.2; 5 Van der Voort (Trekvogels) 15.28. Noordhollanders weerden zich in Deventer De cross, welke gistermiddag door de atletiekvereniging Daventvia te Deven ter werd georganiseerd, is een Noord hollandse aangelegenheid geworden. De Medemblikker Bobeldijk zegevierde in de A-klasse. Hoogschagen van Doves uit .Heiloo bleek de snelste B-klasser en zijn clubgenoot Hopman werd winnaar in de C-klasse. Bobeldijk ging met groot verschil als eerste door de finish. Hij had voor de 10 kilometer 35 minuten en 26.4 sec. nodig. Slegt van Daventria liet een tijd van 36 min. 2 sec. voor zich noteren en Van Maanen maakte een tijd van 39 min. 23 sec. De beide Dovesleden waren aanzienlijk sneller dan de als derde binnenkomende A-klasser. Voor Hoog schagen werd een tijd van 37 min. 45 sec. genoteerd en voor Hopman 38 min- 39 sec. De uilslagen van de Zondag gehou den draverijen te Hilversum, waarvan het batig saldo zal worden overgedra gen aan het Nationaal Rampenfonds luiden: Avond-prijs: 1 Oosting's Oogappel (Jos Leeuwenkamp) 2.56.5 1.31, 2 Ma- rum's Gregor. 3 Omar Spencer. Toto: winnend: 4.60, plaats 2.10, 2.50. 2, ge koppeld: 9.60. covercal 9.10. Sterrenprijs. Eerste serie: 1 Odvlie Spencer (P. A. Stvooper) 2.51 1.30, 2 Nico The Saint. 3 Our Dream. Totali- sator: winnend: 4,50. plaats 2, 1.70. ge koppeld 6.30, covercal 2.80. Tweede serie; 1 Ostrogatta K (F. J. Eerenberg) 2.49 7, 1.29.4, 2 Pieter D, 3 Peter Karnac- Toto winnend: 13,50, plaats 3.50, 1.70, gekoppeld 16.30, cover cal 2.30. Finale: 1 Peter Karnac (H. C, ten Ha gen) 2.49.6, 1.29.3. 2 Ostrogatta K. 3 Pie ter D. Toto: winnend: 630, plaats 1.50, 1-70, 2.10, gekoppeld 5, covercal 5.60, Maanprys, eerste afdeling: 1 Qui Saint (W. Leeuwenkamp) 3,06.4. 1.37,1. 2 Quick Gregor V, 3 Peter Chestnut. To to winnend 3.10, plaats 1.40. 1.80, 1.80, gekoppeld 8.80, covercal 7.80. Maanprijs, tweede afdeling: 1 O La- pize 2 liep binten weddenschappen (H. C. ten Hagen) 3.00. 1.30, 2 Quita Scot.t, 3 Paul Spencer. Toto winnend: 2,20, plaats 1.40, 1.90, gekoppeld 5.10, cover cal 3.70. Electrfciteitsprijs: 1 Norton Williams (J. J. Korver) 3.27.4, 1.27.1, 2 Or de Casindra, 3 Nino Nafvile. Totolisator: winnend 3, plaats 1-20. 1.40, 1.50, gekop peld 10.60, covercal 5.30. Verlichtingsprys: 1 Kondor (J. van Leeuwen Jr.) 3.30, 1.28.9, 2 Prinses Julia B, 3 Oscar Major. Toto winnend: 8.50, plaats 2.20, 3.40, 2.40, gekoppeld: 15.90, covercal 12-10. Totalisator omzet f 68.094.50. 5-2-'29 te Kortgene, Torendijk 371; Dierkx, Ferdinand, geb. 20-2-'52 te Kortgene, zoon van Abraham Dierkx en Augustine Jacobs: Dierkx. Gustave An- toine, geb. 28-7-'50 te Djakarta, zoon van Abraham Dierkx en Augustine Jacobs, beiden Torendijk 401 H. NIEUWE TONGE Palingdood, Plona, geb. 13-10'64, echt genote van Joh. Koppenaal; Koppenaal, Johannes, geb. 22-l-'6'5, echtgenoot van Plona Palingdood, beiden Westerstraat 3; Prince, Maria, geb. 15-l-'67, Kerk- ring 23; Van :t Hof, Catharina, geb. 25-2-'85, echtgenote van L. Zweerus, Tweede Westerstraat 7; Wesdorp, Pie ter, geb. l2-6-'87, echtgenoot van J. M. Haanenberg; Haanenberg, Johanna M., geb. 24-5-'89, echtgenote van P. Wes dorp, beiden Overdorpstraat 12; Zwee rus, Leendert, geb. 22-8-'85, echtgenoot van C. Kievit, Korteweegje 22; Timmer, van C. van 't Hof, Tweede Westerstraat 7; Hers, Arentje W., geb. 21-12-'73, wed. Huibrecht, geb. 13-3-'32. Wentinkstraat 4; Meijer, Krijn, geb. 24-10-'40, Batte- noordsedijk 22; Brooshoofd, Johanna E„ geb. 1-10-"91. Tweede Westerstraat 9; Verweij, Anna Lijntje, geb. 7-l-'83, wed. van G. Snep, Korteweegje 9; Hoog- straate, Aagje, geb. 9-6-'42. Gen. Snij dersstraat 17;Bruggeman, Marinus, geb. ll-4-"46; Bruggeman, Cornelus, geb. 9-12-'50; Jansen. Maria, geb. 3-2-T0, echtgenote van J. W. Bruggeman, allen Battenoordsedijk 34; Bestman, Maria, geb. 3-10-'88, echtgenote van P. du Pree, Havenweg 1; Brooshoofd, Adriaan- tje, geb. 26-6-'88. Tweede Westerstraat 9; Breur, Laurens, geb. 21-5-'99, echge- noot van N. Koppenaal, Zuiddijk 30. STAVENISSE Geïdentificeerd: Mol, Adriana. geb. 20-7-'39 te Stavenisse. dochter van Ma rinus Mol en Dina Cornelia Johanna de Graaf; Moerland, Cornelia Geertruiüa, geb. 20-9-'15 te Stavenisse, echtgenote van Marinus Cornelis den Braber, Oudelandsedijk A 98; Van Iwaarden, Jannetje, geb. 2-l-'97 te Stavenisse, echtgenote van Johannes Jacob Hage, Buurtweg A 91. VOGELWAARDE Voshaart, Willy Emelia, geb. 18-10-'39. (Het Ned. Roode Kruis kan in verband met de omstandigheden, waaronder de gegevens van deze verlieslijst worden verzameld, niet de volledige garantie geven voor de betrouwbaarheid. Het is dus mogelijk, dat een enkele wijziging achteraf noodzakelijk zal blijken). (Advertentie, Ing. Med.) Neem dus hooit zomaar „vloei", vraag om MASQ0TTE

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4