Concierge B. Luttikhuizen nam afscheid ,De Uithoek" met „Jong zijn we maar eenmaal De Kat en de Kanarie De heer L. B. Wijchers recipieerde Speeltuinbesturen in conferentie bijeen r De wereldreis van Jimmy Brown MAANDAG 16 FEBRUARI 1953 Na 24 iaar Jongeren verzorgden de feestavond De huldiging van harde werker ZAANDAM. Op Initiatief van de Jongeren-Contactraad, het R. K. Schoolbestuur alhier en de Volksmu- ziekschool werd Zaterdagavond in het R. K. Jeugdgebouw de vertrekkende concierge van R. K. Jeugdgebouw en de St. Bonifaciusschool de heer B. Luttik huizen een hartelijke afscheidsavond bereid. De huldiging werd voorafgegaan door een gezellig gevarieerd cabaret- programma waaraan een grote groep jonge mensen haar amateur-artistieke medewerking verleende. De voorzitter van de Jongeren Caba ret-Raad. de heer Cees Groot kon in zijn openigswoord ook mevr. Luttikhui zen. Pastoor J. v. d. Marck. en de Ka pelaans C. van Teijlingen en C. v. d. Ham verwelkomen. De Hula-Sisters. (Cis en Lien Kerk hoven! begonnen het vrolijke gedeelte van deze afscheidsavond met wat ge zellige prairie-songs. Verder traden op: Tiny Jaspers (zang). Martin de Boer (zang). Jo Kersten (voordracht). Wim Huiisman (voordracht), Hillie Ranzijn (voor dracht). A. Ligthart (mondaccordeon). Martin^ Cliink. Jantje van Beek (voordracht). Jan Adelaar en Piet Merts (voordracht en zang). Dit attractieve, goed gevarierde le- ken-proeramma. dat in staat was de on geveer 100 aanwezige jonge mensen, die dczo afscheidsavond bijwoonden .buiten, gewoon te boeien, stond onder leiding van Martin Clynk. Prettige bediening. De heer J. Mulder sorak daarna de heer Luttikhuizen namens de Volks- muzieksehool. die sedert enige tiid St Bonifaciusschool haar repetities houdt, als eerste toe. Spr. bracht de heer Luttikhuizen dank voor de prettige en gemoedelijke bediening sedert de tijd dat de Volks muziekschool in de Bonifaciusschool -A ns ondergebracht en bood de vertrek kende concierge een kistje sigaren aan Pastoor J. v. d. Marck sprak de heer Luttikhuizen namens het R. K. School bestuur toe. Spr. prees de grote toewijding waar mee de heer Luttikhuizen zich in dc 24 jaren, dat hij concierge was. aan zijn werk had gegeven. Pastoor v. cl. Marck overhandigde een blik tabak en een nieuwe meerschui men pijp. Mej. Evers sprak namens het onderwijzend personeel en overhandig de en gekuipt tabakstonnetje. Kapelaan C. v. d. Ham voerde hg* woord méde namens al ziin voor gangers, aalmoezeniers van het manne lijke Jeugdwerk en overhandigde een doos sigaren. De voorzitter van de J. C- R. de heer Cees Groot bood de heer Lutikhuizen sprekende namens alle Katholieke jongeren een staande schemerlamp aan. terwijl mevr. Luttikhuizen bloemen werden overhandigd. Ontroerd dankte de heer Luttikhuizen daarop de vele sprekers voor hun vriendelijke woorden, terwijl hij tevens zijn assistent Gerard Cliink dank bracht voor zijn hulp in de laatste jaren. Met samenzang werd deze gezellige afscheidsavond besloten. Houtdief op heterdaad Voor honderden guldens gestolen ZAANDAM Vrijdagmorgen is de Zaandainse politie er in geslaagd de loswerkman C. v. S. op heterdaad te betrappen, toen hij. bezig was een partij hout ter waarde van f 450,van een der houtwerven in het Westzijder- veld in een vrachtauto te laden. Bij het verhoor kwam vast te staan, dat de man niet alleen zeer brutaal te werk was gegaan, maar dat deze dief stal het vervolg was van een reeks andere. Diep in de nacht trok de Zaandam mer naar de opslagplaatsen om grote par tijen op een dekschuit te laden, die op een losplaats werden opgestapeld. Voordat het werkvolk 's morgens de werf op kwam had hij de schuit weer op haar oude plaats gelegd en kwam een bode uit Amsterdam om het ge stolen hout naar de hoofdstad te brengen. De los werkman bekende reeds achtmaal een dergelijke diefstal te hebben gepleegd. Het bedrag loopt in de honderden guldens. Rooswijck moet worden verfraaid ZAANDIJK De buurtschap Roos wijck is de laatste tijd in schriftelijk contact geweest met het gemeentebe stuur. B. en W. verzochten o.m. toe zicht uit te oefenen op de gemeente- ei eendommen. Rooswijck zegde dit toe met de toevoeging: knap dan eerst de straten en plantsoenen maar eens op, hoe kunnen we thans ouders en kin deren liefde voor hun omgeving bij brengen. wanneer de boel er zo bij ligt. Bestuursleden van Rooswijck deel den ons ook mede. dat het met het af dekken van de asbelt weer troosteloos gesteld is. Verdienstelijke opvoering van onwerkelijk stuk ZAANDAM. Een gezin, dat ver woest is omdat de moeder de liefde voor haar man heeft verloren en con necties heeft met een advocaat, eveneens gehuwd Is. De vader vertoeft in het buitenland maar de kinderen zijn genoodzaakt het minder faire spel van hun moeder van dichtbij mee te maken. Een moordaanslag door dc zoon blyft niet achterwege, een ietwat aan grijpende slotscène net zo min. Dit stukje gezinstragedie brengt ons ..Jong zijn we maar éénmaal", een to neelwerkje geschreven door Christien van BommelKomv en Henk Bakker, dat waarschijnlijk als aanklacht moet dienen tegen die vaders en moeders die hun gezin in het ongeluk willen storten. De auteurs van dit werk zou den hier misschien in geslaagd zijn als ze nuchter cn realistisch waren geble ven. ..Jong zijn we maar éénmaal" echter te onwerkelijk en dikwijls overdreven om het als serieus toneel spel te kunnen aanvaarden. De manier waarop de kinderen zich door dit ech telijk drama bewegen, welke beweging de schrijvers noodzaakten een moord aanslag in het stuk te betrekken, doet veelal ietwat vreemd aan. Een totale mislukking is dit stuk zeker niet, dit bleek uit het feit dat nog talrijke be zoekers onder de indruk kwamen van het gebodene- De toneelafdeling van de buurtvereni ging „De Uithoek" heeft dit stuk Za terdagavond in het R. K. Verenigings gebouw voor haar leden en belangstel lenden gebracht en zonder de tekort komingen over het hoofd te zien. moe ten we zeggen dat deze gelegenheids tonelisten zich uitstekend van hun taak hebben gekweten. De ene rol was wat sterker bezet dan de ander maar over het algemeen is een pluimpje voor de ze opvoering zeker niet misplaatst. Vooral omdat het hier in vel» geval len zaak was, iets onwerkelijks te brengen. De nieuwe regisseur Henk de Kruif zal zeker tevreden over ziin tonelisten ziin. We moeten echter nog wel vermelden dat bij bijna alle spe lers en speelsters de uitspraak iets dui delijker had moeten ziin. Albert Heijn" bracht geslaagde thriller Wat de rollen betreft, er was een aanvaardbare Mona Mansfeld van mevr. Nieuwenhuis—-De Vries, een uitsteken de dochter Els van mevr. Karmelk Giard. een soms iets te onrustige maar overigens beslist voldoende zoon van G. Zwenne. De heer Zwart als advo caat Arko naar onze smaak iets te grof, echter geenszins onvoldoende. Een vrij juiste typering van Frank door de heer Boekhoff. een aannemelijke geslagen echtgenote van mevr. BroersBieker. een goede weergave van dochter Ien door mevr. BoekhoffKreijger- Verder waren er nog een goede Char lie van J. Broers en een dienstmeisje van mevr. HegbergBarten. Dat er door deze gelegenheidsacteurs en actrices nog vele foutjes werden ge maakt. spreekt vanzelf. Over het alge meen was de opvoering echter het aan zien waard. Het goedverzorgde decor had hierin ook een aandeel. Natuurlijk werd deze gezellige ..Uit hoekavond" met een geanimeerd besloten. St. Theresia-jeugd op de planken Veel plezier öm Klaas de Klauteraar ZAANDAM. Het was een gezellige bedrijvigheid. Zondagmiddag in het R.K. Verenigingsgebouw. De zaal was voor het grootste gedeelte gevuld met kleuters van de R.K. speeltuinvereni ging St. Theresia, die op deze middag door de kinderen een toneelstukje liet opvoeren. Geen wonder dus dat het jeugdige volkje in grote getale was opgekomen om hun zusjes, broertjes; vrienden, vriendinnetjes op de planken aan het werk te zien. Het waren niet allen kinderen, die een plaats in de zo goed als geheel bezette zaal hadden ge vonden. Zo was de parochie-geestelijk heid vertegenwoordigd, vanzelfsprekend het bestuur en de werkers van de speeltuinvereniging maar ook afge vaardigden van alle andere speeltuin verenigingen uit onze gemeente, die door St. Theresia waren uitgenodigd. Nadat voorzitter Klitsie het openings woord had gesproken konden de lone- listen in de dop demonstreren wat ze voor het voetlicht waard waren. „Klaas de Klauteraar" was de titel van het blijspel van toneel, zang en dans. Een ondeugend jongetje, dikwijls een ergernis voor z'n ouders, wordt dooi de goede fee aangezocht om het schone prinsesje uit handen van de boze heks te verlossen. Na allerlei adembenemen de avonturen slaagde deze kleine deug niet er natuurlijk in het stoute stukje te verrichten en de vreugde in het land te doen weerkeren. Het was de moeite waard om te zien hoe de talrijke kinderen in de zaal meeleefden met de avonturen van Klaas en z'n makkers. Vele malen konden zij een kreet van onsteltenis niet onderdrukken als de boze hekst op het toneel verscheen en ook werd er vele keren enthousiast ge roepen als Klaas weer een heldendaad had verricht. Trouwens, de ouderen in de zaal genoten ook van dit leuke sprookje. De kinderen van St, Thc-resia hebben het dan ook best gedaan. Na tuurlijk ging het dikwijls met groie hulo van de souffleur of leider achter de coulissen, maar het werd gebracht cn wel op verdienstelijke wijze. Een pluim voor de jeugdige acteurs en actrices is zeker niet misplaatst. Echter ook voor leider Van Meel, die heel wat zweet druppeltjes heeft moeten laten vallen, voor dat de opvoering voltooid was. Een groot aandeel in het succes van bal deze kindermiddag had ook de muzi kale leider Jac. Kempor 50 iaar in het Veembedri/f Door de directie en het personeel gehuldigd ZAANDAM. Zaterdag herdacht de heer L. B. Wychers de dag, dat hij 50 jaar werkzaam was als chef van de afd. Zaandam van de N.V. Blauwhoeden veem-Vriesseveem. Ter gelegenheid daarvan werd in „De Harmonie" een druk bezochte receptie gehouden, waar vele vertegenwoordigers van Zaanse ■bedrijven de jubilaris kwamen compli menteren. Om half elf werd in „De Harmonie" een intieme bijeenkomst gehouden, waar de heer en mevr. Wychers door de directie en het personeel op hartelijke wijze werden gehuldigd. Als eerste spreker richtte zich de heer H. J. W. Brouwer namens de directie lot de jubilaris en diens echtgenote. Spr. wees in zijn toespraak op het grote aantal zakenrelaties dat. dank zij de vestiging van de heer Wychers in Zaandam, voor de N.V. Blauwhoedenveem en Vriesse- veem was verkregen. Namens de direc- Het hoogtepunt bereikt ZAANDAM. Zaterdagmiddag had in Ons Aller Belang een belangrijke conferentie plaats van de Gewestelijke Federatie van Speeltuinverenigingen ezig waren o.m. afgevaardigden acht. Reeds in de Oudheid waren hoog tepunten van landen en rassen bereikt met een noodwendige teruggang. Zijn we thans ook zelf niet op dit punt be land van het hoogste kunnen? Zeker is de jeugd niet de schuld van dit falen. Hebben de ouderen gegeven wat ze Noord-Holland boven het Y, aanwezig konden waren onder meer afgevaardigden van De voorzitter van de „Nuso" deed een tien Zaanse verenigingen. Tan BergenM)èroep op alle aanwezigen om de ver woeste speeltuinen in Zuid-West-Neder- land weer te doen opbouwen. In Rid- ZAANDAM. Op het oude Engelse landhuis Glencliff Manor worden drie dames cn drie heren ontboden, om van advocaat mr Crosby tc vernemen, hoe de voormalige eigenaar van het land huis. de excentrieke Cyrus West. testa mentair over hen heeft beschikt. Dat testament blijkt even zonderling als geheimzinnig en als een der dames, onder bepaalde voorwaarde, tot enig erfgename wordt benoemd, gaan er al lerlei gekke en griezelige dingen ge beuren rondom deze gelukkige, die spoedig tot de overtuiging komt. dat er aan rijkdom ook bepaalde risico's zjjn verbonden. John Willard heeft op dit aardige ge geven een alleszins boeiende en onder houdende thriller gebouwd, die moge lijkheden te over biedt voor pakkend en gegrepen toneelspel, met als aller eerste eis natuurlijk het brengen van een sfeer van beklemming en mysterie, die aan dit soort toneelstukken zoveel bekoring verleent. Zonder te willen beweren, dat al die voorwaarden voldoende werden uitge buit. dient aanstonds gezegd, dat de toneelvereniging Albert Heijn, die dit stuk in haar ontspanningsgebouw ten tonele voerde, er een vlotte en geslaag de voorstelling van heeft gegeven. Zwakke opening. Het was jammer.' dat advocaat mr Crosbv door W. Arbman wat star van houding en wat vlakjes in dictie en mi miek werd gebracht en dat hij de ge ladenheid miste, die nodig was om een overtuigende, levende en gedistingeerde man van de wereld waar te maken, want hierdoor werd de opening van het spel te zwak om er van de aanvang af een geladen en mysterieuze sfeer aan te verlenen. Uitblinker bij deze voorstelling was Zaans Scheepvaarlhoekje ZAANDAM. Aangekomen: geen. Verwacht: per eind Februari met 538 stds. ss. Virgil ia, carg. Splielhoff, schip ligt op het ogenblik ingevroren en is ijsbrekershulp pas beschikbaar eind volgende week. Positie: ms. Tilly. 14-2 van Penzance naar Swansea, ms. Ponza, 13-2 van Sun derland naar Lorient. ms. Ponto, 14-2 van de Gironde naar Lowestoft, ms. Larix, 14-2 van Rotterdam naar New castle. ms. Pavo, 17-1 van Portsmouth te Rotterdam, ms. Joost, 9-2 van Bor deaux naar Boston, ms. Bab T. 14-2 van Lowestoft naar Goole. ss. Wilpo, 10-2 van Grimsby naar Savona. ongetwijfeld H. van Petten, die met een voortreffelijke toneelstem Harry Bly- the goed levendig en zeer aanvaardbaar op de planken wist te zetten. Hij dient zich in het vervolg wat te hoeden voor al te nadrukkelijke accenten en in het algemeen zal een zekere ingehouden- heid. ook ten aanzien van zijn stem volume. zijn spel ten goede kunnen ko men. Zijn uitlatingen waren hier en daar wat grof (dat ..hou je bek" had stellig vermeden moeten worden) en ook is het nu eenmaal niet gebruike lijk en weinig beschaafd om te schreeu wen bij een meisje, dat is flauw geval len. Maar deze feiten doen niets af aan mijn totaalindruk, dat deze speler uit het goede toneelhout is gesneden, en dat hij. mits goed geleid cn met de wil om zijn techniek te verbeteren, in de toekomst tot tal van verrassingen in staat zal blijken te zijn. De Charley Wilder van G. Boon had aan uitbeeldingskracht kunnen winnen, als hij deze figuur wat minder gema niëreerd van uitspraak en wat soepe ler van mimiek had gebracht. J. de Boer was voortreffelijk van toon en ulastiek, de droogkomische zonderling, maar schoot in zijn metamorphose ken nelijk te kort. De dames. Mej. L. Brilleman miste nog wat aan geladenheid in dictie en mimiek en was overwegend nog wat te gewoontjes, te weinig angstig en gejaagd een Anna- belle West. die. wat charme en andere uiterlijkheden betreft, wel aan haar trekken kwam. Mej. R. Nierop was mo gelijk iets te geëxalteerd, maar overi gens zeer verdienstelijk de babbelzieke oude vrijster Susan en mej. D. Vos wel wat erg weinig zeggend en oppervlak kig Cicily Young. Er was tenslotte nog een kleurlinge-dienstbode van mevr. Arbman. die naar mijn smaak de ge heimzinnigheid er wel wat erg dik op had gelegd. De vrolijke afbeeldingen van het overigens wel stijlvolle décor waren wel wat in contrast met de vereiste stemming. De regie was van mevr. Arb man en de gezellige entr'acte-muziek van het blaasorkest Cinderella. W. P. GROOT. TERUG UIT KOREA ZAANDAM. Onderstaande mili tairen zullen met Mr. Br „Piet Hein" terugkeren uit Korea. De vermoedelij ke aankomst is 4 Maart 1953 te Den Helder. H N. Luttik, hofmeester 2, P. Pauwstraat 30, B. Bakker, stoker I, K. Williamstraat 14. één en van Den Heliler vier, terwijl ook nog enige delegaties opmerkten van niet-aangesloten verenigingen, die het eerste contact aanknoopten met de Nuso. De heer M. Klitsie. bestuurslid van de Federatie Zaanstreek, sprak een be groetingswoord. waarna de voorzitter der conferentie, de heer F. Oostrom (2e voorzitter Nuso) het algemene werk van de LTnie belichtte. De heer S. H. Radius, directeur van het clubhuis „De Sperwers" te Leiden, hield een leerzame inleiding onder de titel „Een zwerftocht door Jeugdland", waarin hij op overzichtelijke wijze dc plaats aanwees.'.waarin het kind in de vorige eeuw opgroeide, thans verkeert en wat door verantwoorde paedagogen voor de toekomst wenselijk wordt gc- ZFCDe Kennemers ging toch niet door ZAANDAM Degenen, die de auto met reclame voor ZFCDe Kennemers zagen rijden cn dus naar de Westzaner- dijk logen, zullen wel teleurgesteld ge weest zijn, toen men daar. of onder weg, vernam dat de wedstrijd tóch niet doorging. Dat kwam zo. In de vroege morgenuren werd het veld goedge keurd en gingen de sneeuwruimers aan het werk. terwijl de welwillend beschikbaar gestelde auto de stad in ging om te vertellen dat de wedstrijd zou doorgaan. Nadien kwam de con sul nog eens een kijkje nemen en hoe wel het veld al voor een groot deel sneeuwvrij was. meende hij toch dat de bodem te hard bleef en keurde het terrein af. Enkele al vroeg gearriveer de Kennemers-vertegenwoordigers oefenden in die richting invloed uit. al willen we geenszins beweren dat dit de doorslag zal hebben gegeven. De dooi stolen. De politie zette vrij zeker niet genoeg door. 1 zoek in. derkerk vier stuks: Alblasserdam drie ernstig beschadigd; in Dordrecht één niet-ernstig beschadigd en te Rotter dam één ernstig beschadigd- Een twee de plan werd geopperd om de kinde ren uit de noodgebieden veertien dagen een goede vacantie te geven. Ten slotte sorak de heer Jac. Oskam nog over „Handenarbeid". UIT HET POLITIERAPPORT ZAANDAM Door de gladheid van de weg kwam Zaterdagmorgen op de Westzijde een wielrijdster te vallen. De bestuurder van een vrachtwagen uit Oostzaan.die achter haar reed kon door krachtig remmen een aanrijding voorkomen. Een personenauto achter de vrachtauto bleek echter niet in staat onmiddellijk tot stilstand te komen. De auto botste tegen de ach terkant van de vrachtwagen, wnar- door enige schade werd aangericht. Zaterdag omstreeks 1 uur vond een aanrijding plaats ter hoogte van dc Frans Halsstraat. Een personenwagen botste tegen een geparkeerde auto. Beide wagens liepen schade op. Een jongedame uit Oostzaan kwam zich Zbndagmiddag bij de poli tie beklagen, dat jongens haar op de Troelstralaan met sneeuwballen had den gegooid. Blijkbaar was de bekoge ling neg al hevig geweest, want haar nylons werden het slachtoffer. Da politie slaagde er in de snode vernie lers op te sporen. De ouders van de knapen verklaarden zich bereid de kousen te vergoeden. Voor het tehuis voor Ouden van Dagen aan de Bloemgracht werd een herenrijwiel, dat niet op slot stond, ge- stelt een onder- Z.K.V. hield feestavond Cees Doeves 25 jaar lid ZAANDAM. De Zaandamse korf balvereniging Z.K.V. hield Zaterdag avond in de zaal van de heer Mik aan de Vinkenstraat een intieme contact avond die flink werd bezocht. Het waren leden, oud-leden en leden verdiensten van de vereniging, die hier bijeen waren gekomen om het contact weer eens te verstevigen. De amuse mentscommissie heeft beslist eer var haar werk gehad, want de avond k;- in alle opzichten geslaagd worden ge noemd. De sfeer was uitstekend en alle aanwezigen, die stuk voor stuk met een Teestroos getooid gingen, hebben een kostelijke avond beleefd. De vrolijke proloog en de talrijke schetsen deden de lachspieren keer op keer in wer king komen. Vooral de heer J. var Vuure kwam door zijn komisch optre den goed voor de dag. hoewel de overige medewerkenden zich ook best van hun laak kweten De dames Ida Karten en Alie Mars bijv. met haar balletdans, de vocale medewerking van Ida Karten. Coba Sehagen en Rie van Kuyk. prima begeleid door de heer H. van Wijk. Ook het amusante optreden van de heer Jaap v. d. Meulen viel best in de smaak. Voorzitter Huitema- overhandigde op deze avond aan de heer C. Doeves, die 25 jaar lid van de vereniging was, een fraai boekwerk. Hierbij werden oude herinneringen opgehaald, waarom de overige aanwezigen best moesten lachen. Onder leiding van de heer v. d. Meulen en met muzikale medewer king van Jur de Groot's trio, De pluim, die de heer Huitema na afloop op de hoed van de amusements afdeling plaatste, was zeer op haar plaats. De avond was een succes ge weest en als de viering van het 35-jarig bestaan in November even 'sfcërriik wórdt, dan staat Z.K.V. nog iets goeds te wachten. Gezellige feestavond van de Motorclub Zaandam ZAANDAM. Zaterdagavond hield de Motorclub Zaandam een goed ge slaagde feestavond. De heer S. Rigter, voorzitter van de Motorclub „Zaan dam" deelde in zijn openingswoord de aanwezigen mede, dat men aanvanke lijk van plan was geweest, deze feest avond uit te stellen. Spr. heette spe ciaal de afgevaardigde van de sectie sport van de Zaandamse Gemeenschap van harte welkom. Het gezelschap Nol van Dijk, dat door bemiddeling van het Gewestelijk Ar- oeidsbureau voor deze avond was ge ëngageerd, deed gezien zijn goede repu tatie veel verwachten. Tini Alma opende het programma, met de mededeling, dat de kruiers, met de costumes van de artisten, nog niet waren gearriveerd. Toen deze kruiers (Nol van Dijk en Willy Rex) in een hevig twistgesprek zijnde met de koffers de zaal binnen kwamen, veroor zaakte dat een gezellige consternatie. Tini Alma zong daarna graag gehoorde moderne en populaire liedjes, terwijl Lesly Davis veel succes oogstte met zijn „Warschau Concerto" op de piano. De twee Corita's zorgden voor nodige grappen, terwijl zij tevens accor- deonmuziek en tap-dance te zien gav Na de pauze werd een grote cowboy show door alle medewerkers opge- •oerd. Daarin kwamen veel geliefde cowboy-songs voor. die soms op gezel lige wijze door het publiek werden meegezongen. Uit een welvoorziene tombola ont vingen ongeveer honderd aanwezigen nog een aardige prijs. Het gezellige bal dat daarop volgde werd muzikaal op gevrolijkt door „The Rhythm Boys" o.l.v. Ger Vreeling. tie bood spr. de jubilaris een enveloppe aan. Namens de vereniging van beambten sprak de heer M. Visser. Namens de afdelingschefs voerde de heer A. A. Slrikkers het woord, die de jubilaris een vulpen en vulpotlood aan bood. De heer J. C. Vinju bood, sprekende namens het arbeiderspersoneel, de heer Wychers het boekwerk: „Beeld der Wereld" van Sumner Welles en een oorkonde aan. Spr. bracht cle jubilaris dank voor de vele jaren van prettige samenwer king namens het gehele Amsterdamse arbeiderspersoneel. Vele vertegenwoor digers van verschillende Zaanse bedrij ven en industrieën maakten tijdens de receptie van de gelegenheid gebruik de heer en mevrouw Wychers te compli menteren. Zeer vele bloemstukken, per soonlijke geschenken en telegrammen werden tijdens deze receptie a an de jubilaris overhandigd. Een prachtig standpunt.' Hoofdprijs Opstelwedstrijd voor het Rampenfonds ZAANDAM. Onmiddellijk nadat Coen Frickers de mededeling ont ving. dat hij de hoofdprijs van de Opstelwedstrijd van de Sectie Jeugd had ge t innen, zond hij een brief aan hei bestuur der Sectie Jeugd, waarin hij o.a. het volgen de schreef: „In normale omstandigheden zou ik met de eerste de beste gelegen heid naar Brussel zijn gevlogen, doch in verband met de ramp, die ons land getroffen heeft, zou het mij grotere voldoening schenken, indien U het zo zou kunnen rege len, dat het bedrag, dat hiermee gemoeid is. aan het Nationaal Rampenfonds wordt afgedragen. U bij voorbaat dankend, ver blijf ik met vriendelijke groeten, Coen Frickers. "N 30. Jimmy bedankte de man van de benzinepomp voor de raad. welke hij hem had gegeven, maar hij deed het met een bedrukt gezicht- Tegen Piet Potlood zei hij: ,,'t Ziet er niet zo erg mooi voor ons uit, Piet. Als ik 't goed begrijp is het een goed georganiseerde roversbende, die op ons loert. Dat gaat ons tijd kosten en dat vind ik hoogst vervelend, want op die manier komen wij nooit tijdig in het gebied der Roeki- raki's". Piet Potlood knikte. „Als wij daar ooit komen", zei hij op weinig op gewekte toon. Jimmy Brown keek zijn tochtgenoot een beetje ontstemd aan. „Als wij daar ooit komen?" vroeg hij verontwaardigd. „Natuurlijk bereiken wij ons doel. Dat stelletje rovers is hard bezig mij boos te maken en als zij mij in zo'n stemming aantreffen, zijn zij nog niet jarigJimmy bleef even na denkend naast de Witte Engel staan. Toen zei hij op -en langzame toon te gen Piet Potlood. „Weet je wat we gaan doen. Piet? Wij tuffen vannacht lekker door. rovers of geen rovers. Denk je dat ik mijn reisplan door dat tuig in de war laat schoppen? Dan kennen de he- ren mij nog niet. Vooruit Piet. we drin ken hier een paar lekkere kopjes kof fie, daar blijven wij wakker van en dan zetten wij over een uurtje onze tocht voort en we rijden met gedoofde kop lampen, dan lopen we niet zo gauw in de galen". Piet Potlood zei niet veel terug. Hij had veel liever de nacht in de veilige oase doorgebracht, maar hij wilde in geen geval de indruk maken bang te zijn. „Net wat je wilt, Jimmy", zei hij op een quasie onverschillige toon. KROMMENIE Om het kampioenschap van Noord-Holland KROMMENIE. De heer G. Tjipjes, die dezer dagen kampioen is geworden van de Zaanstreek op hel groene la ken, moyenne 34.50, zal deelnemen aan het kampioenschap van Noord- Holland, dat te Hilversum verspeeld wordt op 20, 21 en 22 Maart a.s. De heer K. Vrolijk opende loodgietersbedrijf KROMMENIE. De voormalige schoenenzaak van de heer J. Heijne, Zuiderhoofdstraat 12, is omgetoverd in een keurige showroom van het lood gietersbedrijf vain de heer K. Vrolijk, die zelf het perceel Zuiderhoofdstraat 23 bewoont. Onder grote belangstelling vond Zaterdag de opening plaats en vele gelukwensen mocht de heer Vro lijk ter gelegenheid hiervan in ont vangst nemen. Het geheel ziet er fris en bijzonder smaakvol uit en de gas- en sanitaire artikelen zijn op aantrek kelijke wijze geëtaleerd. De aanblik wordt hierbij niet weinig verhoogd door de fraaie bloemstukken, die hier een plaats hebben gevonden. De heer T. Kok overleden KROMMENIE. Vrijdag is in de ouderdom van 75 jaar overleden de heer T. Kok, Zuiderhoofdstraat 22. al hier. De overledene was vele jaren werkzaam als chef van de Lithografie aan de Verenigde Blikfabrieken, alhier en in zijn vrije tijd trok de schilder kunst hem bijzonder aan. Vele waarde volle etsen en schilderstukken kwamen van zijn hand en de jaren door kon men hem 's zomers hier of elders aan treffen om natuurtaferelen ,die zijn aandacht hadden getrokken, op het witte doek vast te leggen. Hij was een bijzonder begaafd en eenvoudig mens en was daarnaast iemand met prettige omgangsvormen. Ook maakte dc over ledene steeds deel uit van de jury die tot taak had etalage's en praalwagens te beoordelen en zijn adviezen werden steeds op hoge prijs gesteld. Ook voor de gemeentelijke avondtekenschool heeft hij zich buitengewoon verdienste lijk gemaakt en vele jaren was hij hieraan verbonden als voorzitter van de commissie van toezicht. Met het ver scheiden van de heer Kok is. na een welbesteed leven, een kunstzinnig mens heengegaan, waaraan ongetwijfeld ve len de meest prettige herinneringen zullen blijven bewaren. De teraarde bestelling vindt plaats od Dinsdag 17 Februari a.s. des middags om 2 uur op de Algemene Begraafplaats. Feestavond Buurtvereniging „Noord" gaat niet door OOSTZAAN. Door verschillende omstandigheden en mede door te ge ringe belangstelling van de zijde der buurtgenoten gaat de bonte avond, die in de maand Februari gehouden zou worden, niet door. De Buurtvereniging heeft een bedrag van f 50 gestort in het Nationaal Ram penfonds. De eigen toneelclub heeft in studie genomen het stuk: „Een bruid kwam op bezoek", dat waarschijnlijk April zal worden opgevoerd. eind Uil de Omtrek Steunnormen verhoogd Wegens stijging gasprijs OMTREK. De Technische Advies commissie voor Sociale Zaken heeft de Zaanse gemeentebesturen geadviseerd de steunnormen met vijftig cent te ver hogen, in verband met de stijging van de gasprijs. Aangenomen mag worden dat alle gemeentebesturen aan dit advies gehoor zullen geven. In Zaandam is reeds besloten deze verhoging met terugwerkende kracht vanaf 1 Januari 1953 te doen ingaan. De normen worden dan; man en vrouw f 24.50 per week: .kostgangers f 18 50: kostgangers in gezinsverband f 17.50 en alleenwonenden f 17.— per week.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2