de VERFPOT MASOLINO De Europese landbouw-integratie vordert moeizaam Centraal Bureau van Veilingen ont wikkelt koortsachtige activiteit Tiende lijst slachtoffers watersnood VERVOLG STADSNIEUWS Schoolkoren zongen voor het Nationale Rampenfonds Bedoelingen van Bergense muziekavond gerealiseerd Het denkvermogen omgezet van heerser tot dienaar De vrouw en de Coöperatie Reddingbrigades ontmoetten elkaar in Alkmaar VERF—GLAS—BEHANG PAGil&P-fêgCUAÜË MAANDAG 16 FEBRUARI 1.953 TOOGDAG NOORDHOLLANDSE VEILINGEN Interessante bijeenkomst Alkmaar in Ï)E TOOGDAG, die de Provinciale Commissie uit de veilingen in N.- Holland Zaterdag te Alkmaar hield en waarop een aantal deskundigen van het Centraal Bureau het woord voerde, is een uiterst belangwekkende geworden. Is Europese landbouwintcgratie nood zakelijk en heeft deze een kans van slagen?, zo vroeg de heer G. Opstelten, die de rij van sprekers opende, zich af. Uitvoerig- ging hij op dit zo uitermate Ïelangryke vraagstuk in. De heer W. H. .'emmers maakte „enkele opmerkingen over de financiële aspecten van enkele fondsen". De voordracht van de heer N. A. Laarman over de afzetmogelijkheden van de Noordhollandse tuinbouw werd voorgelezen door de heer Opstelten. Aan het begin van de vergadering werden op verzoek van voorzitter, J. P. Nijsscn, de slachtoffers van de watersnood her dacht. Hij deelde ook mede, dat het Centraal Bureau een bedrag van een half millioen gulden ter beschikking heeft gesteld, waarvan f 400.000.in contanten en f 100.000.— in de vorm van tien Oostenrijkse huizen. JN korte trekken schetste de heer Op- stclten enkele markante beleidska- raktenstieken van het na-oorlogse Europa, die het zeer ingewikkelde pro bleem van zijn eenwording onder de loupe nam. De Organisatie van de Europese Economische Samenwerking slaagde er in de Europese handel voor vijftig procent te liberaliseren. De Europese Betalings Unie bracht dit op 60 procent. Pogingen van de O.E.E.S. om later op 70 procent te komen leden schipbreuk. Dit gaf aanvankelijk hoop, doch later optredende willekeur der afzonderlijke staten werkte verlam mend. Vooral door bescherming van de eigen economie door Frankrijk en Engeland weiden de andere staten onevenredig gedupeerd. Ook andere regeringen grepen elk ogenblik naar het wapen der invoerrechten. Zonder dat dit nodig is verwekt dit in diverse stalen armoe en werkloosheid. Zolang men zich achter de barrières blijft terugtrekken, moet het pogen naar een wording als uitzichtloos worden be schouwd. Het enige moedgevende blijft, dat er wel van „samenwerking" sprake is. Zij het dan dat deze er kwam door Russische dreiging en Amerikaan se druk. Wel is thans het Schuman- plan bijna tot werkelijkheid geworden en werkt men hard aan de Europese Defensiegemeenschap, doch dit alles is nog maar een klein begin. "JEN AANZIEN VAN de landbouw- integratie is men nog niet ver geko men, omdat hieromtrent ingrijpende meningsverschillen bestaan. Zo is er het Franse plan dat slechts voor een markt van granen, van zuivelproduc ten, suiker en wijnen heeft geprojec teerd maar waartegen vele bezwaren beslaan. Het plan-Mansholt dat op een totale landbouwintegratie is gebaseerd (naar analogie van 't Schumanplan met zijn „hoge autoriteit") heeft groter kans van slagen maar is vooralsnog niet gerealiseerd. Wel bleek op de informatieve confe rentie die vorig jaar Maart werd ge houden, dat Frankrijk. Italië, Neder land. Griekenland en Turkije voor een nauwe samenwerking waren. Jammer is het echter, dat Engeland en Noorwe gen minder sympathiek tegenover de voorstellen staan en dat de overige Europese landen, met name België en West-Duitsland voor een gecentraliseerd internationaal landbouwbeleid weinig of niets voelen. De Zwitserse, Deense en Zweedse neutraliteitspolitiek en ook de verwachte verschuivingen in gebie den met gunstige conjunctuur zijn van een en ander de begrijpelijke, maar daarom nog niet te rechtvaardigen oor zaak. „Een eerste vereiste is", aldus de heer Opstelten. „dat de internationale conferenties, die het Europese land bouwbeleid voorbereiden op een breder basis geplaatst worden. Wat voor de Nederlandse tuinbouw bij ccn verwerkelijkte integratie in het verschiet ligt. valt nog niet in details te voorspellen. Tc verwachten is, dat do teelt van sommige producten zal ver dwijnen. Maar overigens bevindt de Nederlandse tuinbouw zich ook op eco nomisch gebied, in een dermate gunsti ge situatie, dat zij btf een gecentrali seerd landbouwbeleid t.o.v. andere lan den wel het minst kwetsbaar zal blij ken te zijn". Fondsen onmisbaar VERVOLGENS kreeg de heer W, H. 1 Kemmers gelegenheid om enige „op merkingen over de financiële aspecten van enkele fondsen" te lanceren. In een met vele cijfers geïllustreerd betoog, dat voor de opmerkzame luisteraar zeer interessant was. zette de heer Kemmers het nut der twintig verschillende fond sen uiteen, die aangelegd zijn om het z.g. „marktbederf" te voorkomen. Een geval waarbij de onmis baarheid der fondsen duidelijk in het oog springt is de teelt van augurken en zomer-rodckool. Door uitbreiding der arealen na een goede opbrengst van een vorig jaar ziet men, dat ecu vol gende oogst door een (te voorziene) overproductie geen lonende prijzen meer oplevert en omgekeerd. Dat hier door ccn scherpe jaarlijkse fluctuatie in de prijzen optreedt is duidelijk. En ook daarom is het nodig dat men door het instandhouden van fondsen een „bo dem in de markt legt". Een merkwaardige interferentie bij deze problemen treedt op doordat vele producten grotendeels naar Duitsland worden afgezet. Want ook in Duitsland lopen de tuinders achter de prijzen aan, zodat wanneer ook daar een jaar met een grote oogst uit de bus komt de Ne derlandse export naar Duitsland hier van een terugslag ondervindt markt in Nederland weer eens nadelig heinvloed wordt. Tot nog toe heeft men dank zij de bestaande fondsen al deze complicaties met veel succes het hoofd kunnen bieden- „Van belang is het ook", aldus spre ker, „dat dit fondsensysteem landelijk ordt georganiseerd, daar in dat geval veilingen, die flinke klappen te incasse ren krijgen met geringer financiële op offeringen der overige aangesloten vei- ingen weer op de been geholpen kun nen worden. Afzetproblemen. Daar de heer N. A. Laarman verhin derd was aanwezig te zijn werd zijn geplande lezing over „Afzetproblemen van de Noordhollandse Tuinbouw" voor gedragen door de heer Opstelten. Hij deelde mee, dat in 1952 in totaal aan groenten 413.500 ton was geëxpor teerd voor een waarde van f 179 millioen gulden, tegenover 351.000 ton in 1951 met een waarde van f 1-12 millioen. De voornaamste afnemers waren West- Duitsland en Engeland. Wat de groente betreft werd in 1952 dus meer geëxporteerd en met een grotere waarde. (Wat fruit aangaat, steeg de ex port. ook. De waarde daalde echter met 0 millioen gulden.) Vervolgens wees de spreker op het enorme belang dat het Centrale Bureau \an de Tuinbouwveilingen voor de bui tenlandse afzet heeft ontplooid. Gebleken is van welke onschat bare waarde het afzetfonds is ge weest. dat door de bijdragen der Neder landse kwekers is gevormd. Zonder de steun van dit afzetfonds waren deze ex portmogelijkheden naar Duitsland zeker niet gerealiseerd. De Finse markt bleef door de ruste loze activiteit van het Bureau, dat over geheel Europa zijn contacten heeft gelegd, voor Nederland behouden. Ook dit was „een dubbeltje op zijn kant". Ook de Londense vertegenwoordiger van de Organisatie is een onmisbare factor ln het handelsverkeer met Engeland ge bleken. Het informatiebureau van het Ned. Rode Kruis heeft de 10de lijst van de slachtoffers van de watersnood uitge geven, luidende: KORTGENE Van Vliet, Jan. geb. 16-2-'48 te Ban dung, zoon van Gcrritje van Vliet, To- rendijk 401e; Verburg. Daniël, geb. 5-2-'29 te Kortgene, Torendijk 371; Dierkx, Ferdinand, geb. 20-2-'52 te Kortgene, zoon van Abraham Dierkx en Augustine Jacobs; Dierkx, Gustave An- toine, geb. 28-7-'50 te Djakarta, zoon van Abraham Dierkx en Augustine Jacobs, beiden Torendijk 401 H. NIEUWE TONGE Palingdood, Plona, geb. 13-10'64, echt genote van Joh. Koppenaal; Koppenaal, Johannes, geb. 22-l-'65, echtgenoot van Plona Palingdood, beiden Westerstraat 1; Prince, Maria, geb. 15-1-67, Kerk- •ing 23; Van 't Hof, Catharina, geb. 25-2-'85, echtgenote van L. Zweerus, Tweede Westerstraat 7; Wesdorp, Pie- ter, geb. 12-6-'87, echtgenoot van J. M. Haanenberg; Haanenberg, Johanna M„ geb. 24-5-'89, echtgenote van P. Wes dorp. beiden Overdorpstraat 12: Zwee rus. Leendert, geb. 22-8-'85, echtgenoot van C. Kievit, Korteweegje 22; Timmer, van C. van 't Hof. Tweede Westerstraat 7; Hers. Arentje W„ geb. 21-12-'73, wed. Huibrecht, geb. 13-3-'82, Wentinkstraat 4; Meijer, Krijn. geb. 24-10-"40. Batte- noordsedijk 22; Brooshoofd. Johanna E„ ge'o. 1-10-'91. Tweede Westerstraat 9; Verweij, Anna Lijntje, geb. 7-l-'83, wed. van G. Snep, Korteweegje 9; Hoog- straate, Aagje, geb. 9-6-'42, Gen. Snij dersstraat 17;Bruggeman, Marinus, geb. ll-4-'46; Bruggeman, Cornelus, geb. 9-12-'50; Jansen, Maria, geb. 3-2-'10. echtgenote van J. W. Bruggeman. allen Battenoordsedijk 34; Bestman, Maria, geb. 3-10-'88, echtgenote van P. du Pree, Havenweg 1; Brooshoofd, Adriaan- tje, geb. 26-6-'38. Tweede Westerstraat 9;, Breur, Laurens, geb. 21-5-99, echge- noot van N. Koppenaal, Zuiddijk 30. STAVENISSE Geïdentificeerd: Mol, Adriana. geb. 20-7-39 te Stavenisse, dochter van Ma rinus Mol en Dina Cornelia Johanna de Graaf; Moerland, Cornelia Gcertruida, geb. 20-9-'15 te Stavenisse. echtgenote van Marinus Cornelis den Bvaber, Oudelandsedijk A 98: Van Iwaarden, Jannetje, geb. 2-l-'97 te Stavenisse, echtgenote van Johannes Jacob Hage, Buurtweg A 91. VOGELWAARDE Voshaart, Willy Emelia. geb. 18-10-'39. (Het Ned. Roode Kruis kan in verband met de omstandigheden, waaronder de gegevens van deze verlieslijst worden verzameld, niet de volledige garantie geven voor de betrouwbaarheid. Het is dus mogelijk, dat een enkele wijziging achteraf noodzakelijk zal blijken). VEEMARKT TE ALOÏVR ALKMAAR 16 Febr. Opgave van'net aangevoerde vee: 75 vette koeien \an 000—1150, 203 nuchtere kalveren van SO OS en 11 \ette schapen van 90123 per ïtuki 450 varkens van 1,70 -1,86 pe: kg. Jongeren bereikten uitstekende muzikale prestaties TEN bate van het Nationale Rampenfonds hebben de koren van de Rijkskweek school Alkmaar en de Middelbare Meisjesschool Bergen Zaterdagavond voor zeer vele belangstellenden in de Grote Kerk te Alkmaar een concert gegeven onder leiding van hun dirigent cn zangleraar, de heer Corn. Jonker, to Schoorl. De diepe zin van dit concert zou uien kunnen formuleren als „een manifestatie van treffende eensgezindheid". Als solisten werkten mee dc sopraan Erna Spoo- renberg en de organist Piet Kec. Ook afgezien van het goede doel is deze uit voering zeer geslaagd; zij zal dc luisteraars ze-er hebben voldaan. Fraaie sol 1 van Piet Kee en Erna Spoorenberg MEN moet voor de prestaties van de ze jeugdkoren bewondering hebben, zulks te meer, omdat zij niet in de ge legenheid zijn geweest, zich voor dit concert rustig voor te bereiden. Diri gent Jonker heeft met zijn koristen in snel tempo een programma moeten sa menstellen en instuderen dat met het karakter van deze avond klopte. Na het magistrale Praeludium in C. van Joh. Seb. Bach, dat door Piet Kee voortreffelijk werd gespeeld, zong het koor zeer zuiver en overtuigend twee coupletten van het „Wilhelmus", ge volgd door „Wilt heden nu treden", uit Valerius Gedenckklanck. Het Wilhel mus werd staande aangehoord. In de polyphone liederen, zoals ..Zingt een loflied", van Praelorius. en „Sanc- tus" van Clemens non Papa. wist de di rigent een zuivere en bovenal beschaaf de koorzang te toereiken. De jongeren zongen pretentieloos en met volle over gave aan de aanwijzingen van hun di rigent. Hun zang werd bepaald boei end in „Nun ruhen alle Waldcr" van Bach cn het allerminst gemakkelijke maar steeds weer schone ..Ave Vcrurn" van Mozart. Het koor van de Berger meisjesschool, zong zeer gevoelvol „Ruhe" en „Litanei" van Schubert in een zeer geslaagde bewerking voor vrouwenkoor. Bescheiden en volgzaam was hier de accompagnatrice, mevrouw Y. Gichler. De soliste, mevr. Spoorenbrcg, bad liederen gekozen van Brahms, Bach, Solistenen groepen gaven wat ze te geven hadden VUE HADDEN Zondagavond graag nog meer belangstellenden ontmoet in de danszaal van de Rustende Jager te Bergen, waar een zo groots opgezette Ber gense muziekavond werd gegeven. Aan de bedoelingen van de concertgevcnden is echter weinig afbreuk gedaan. De avond had het karakter van een herdenking, hetgeen nog te sterker klemtoon kreeg, doordat men zich van alle bijvalsbetui gingen onthield. Er werd vry veel muziek gemaakt. Ieder gaf. hetzij als solist, hetzij in verenigingsverband, het beste wat hjj te geven had. Wij twijfelen er dus niet aan, of de luisteraars hebben bjj voorbaat elke kleine ontsporing vergeven. Gevarieerd programma Mevrouw H. J. Reinders-Siegers open de het samenzijn met toepasselijke-de clamatie. welke door allen staande werd beluisterd. Hierna hoorden we van dr C. Steinz o.a. een Adagio Serioso van Gottfried Mann, voor violoncel, aan de vleugel muzikaal begeleid door mevr. S. A. L. Steinx-Drost. Mr A. F. Kamp hield 'n interessante causerie over „Wa tersnood in vroegere eeuwen", waarin hij de wisselende geesteshouding van de mensen tegenover deze rampen met sprekende voorbeelden uit de poëzie be lichtte. Prof. Selleger sprak voor theosofische vereniging Voor een aandachtig gehoor gaf prof. ir E. L. Selleger dezer dagen in hotel Krab te Bergen een voordracht op ver zoek van de Bergense Loge der Theo sofische Vereniging. Na een zevensnarig Hindoes instru ment, de Vir.a, besproken te hebben als symbool van het leven van de mens en het verband tussen God en mens, zeide de spreker, dat het God delijk leven in de gehele natuur aan wezig is. Hij haalde in dat verband een oud gezegde aan: „God slaapt in het mineraal, God droomt in de plant, ontwaakt in het dier en wordt zich zelf bewust in de mens". De gevoelige mens vindt inspiratie in de eenzaamheid van de zee, het hooggebergte boven de boomgrens, de woestijn en zijn ziel ontwaart het rei ne, verborgen leven in deze zogenaam de „dode stof". Veel duidelijker ondervindt de mens de invloed van het droomleven in het plantenrijk. Hij zoekt bossen en vel den op óm troost te vinden, wanneer hij zorgen en verdriet heeft. Het leven der dieren is hem nog veel nader; daar ontwaakt ten volle de begeerte-aard. Tussen dier en mens bestaat vaak een innige band. Hier speurt men het begin vart verstand. In de mens heerst oorspronkelijk ook de begeerte-aard, maar langzamer hand neemt het verstand de overhand en ontwikkelt zich het denkvermogen. Het verstand dient eerst om de mens te helpen bij dc vervulling van begeerte cn het handhaven van het verworvene, maar langzamerhand richt het denkvermogen zich naar we tenschappelijk onderzoek en de mens wordt meester van de kennis der na tuur. Hij ontdekt dc geheimen van het zonnestelsel cn de sterrenhemel; ook dringt hij door in de wereld van het kleine, totdat hij dc overeenkomst ont dekt van de constitutie van atoom en zonnestelsel. Wanneer zijn verstand de grootste triomfen heeft gevierd, komt eens het besef, dat hij wel de gehei men van de wereld van verschijnselen heeft ontdekt en de krachten der na tuur heeft leren gebruiken, maar het leven niet kent. Na verzadiging van zijn verstand, begint zijn gevoel vn zekerheid te wankelen en beseft h'j. dat er een andere wereld moet zijn. die de achtergrond is van die der ver schijnselen Sreker illustreerde met een voor beeld hoe wijsheid niet gevonden wordt door vermeerdering v?n kennis der verschijnselen. De mens zoekt nu het ingekeerde leven en begint zijn pad van terugkeer naar de bron v>n waar hij kwam. Hij ontdekt, dat alle Leven één is en hij dus één is met al wat leeft. In plaats van zijn kennis en verwor ven vermogens te gebruiken om aan eigen begeerte te voldoen, stelt hij deze ten dienste van de mensheid, van God. In hem komen wijsheid, liefde, reinheid, gevoelloosheid tot ontwikke ling en zijn denkvermogen wordt van heerser tot dienaar. Er was, nadat prof. Selleger zijn voordracht had geëindigd, een belang stellende reactie van de aanwezigen. Studiedag in Bergen „De VroutD. in Bedrijf en Coöpera tie" was het onderwerp waarmee zich een veertigtal in hoofdzaak vrouwelij ke gasten van de Volkshogeschool Ber gen heeft bezig gehouden op een stu diedag, die door deze volkshogeschool in samenwerking met een aantal coö peratieve organisaties was georgani seerd. De heer H. D. Louwes, voorzitter van de Stichting voor de Landbouw en van de Nationale Coöperatieve Raad, sprak als eerste inleider over de taak, die de vrouw in de verschillende co- operaties kan vervullen. Hij pleitte voor een grotere invloed en een meer werkzaam aandeel van de vrouw in het coöperatieve leven en voor een grotere belangstelling voor het werk van de man in en voor de verschillen de coöperaties. Sterk legde de heer Louwes de nadruk op het feit, dat de coöperatieve gedachte niet alleen een grotere bestaanszekerheid voor plattelander heeft gebracht, maai feite zijn hele handelen mee heeft Be paald. Grotere zelfstandigheid en een sterk sociaal besef van het platteland zijn zeker mee een gevolg van hot co- operatieve denken geweest. In de discussie werd stek gepleit voor het meer inschakelen van de vrouw bij het maken van plannen voor de 'woningbouw. 's Middags gaf mevr. Vis-Leguit uit Venhuizen in een korte inleiding haar visie op de vragen. Ook zij vroeg een grotere belangstelling voor en inscha keling van de vrouw bij het bespre ken van de coöperatieve vragen. Dit betekent echter ook. dat de vrouw in teresse moet tonen voor de coöpera ties. waarbij het gezin en bedrijf zijn aangesloten. De zangeres mevrouw Erna Spooren berg hield haar auditorium in de ban, o.m. met een uitnemende vertolking van Recitatif et Air de Lia, van Claude De bussy, die zij mét éeri felle en bewogen dramatsche expressie bracht. Na de pauze speelde de Bergense Ac cordeonvereniging onder leiding van de heer Alb. van der Wolff zeer muzikaal de A Dur Ouverture van K. WÖlki en Vallée Maudite van Meniehetti. Het Brandweer-Mannenkoor, bii ontsteltenis van Bram Keereweer gedirigeerd door mevr. C. Morée-Dol. bracht ons weer even in de concourssfeer van dertig jaar geleden met nummers als Zomer avond van J. Olman. Nadat wij in een prelude van Cho pin en een Spaanse dans van Albeniz, gespeeld door mej. Gees van Dijk. en kele verdienstelijke momenten had den mogen beluisteren, sloot het klein Vrouwenkoor- onder leiding van me vrouw MoréeDol deze avond. Dit en semble'zong zuiver en met veel nuan cering vier liederen, waarvan we in zonderheid „De Oogst", van Marten van der Veen, en „O, Salutaris", van Schubert willen noemen. B\j een uitvoering als deze waar voor serieuze voorbereiding uiteraard onmogelijk is moet men het waar deren, dat ook amateurs in snel tempo nog zulk een behoorlijk peil wisten te bereiken. Dat is een prestatie op zich zelf. Het saamhorigheidsgevoel en het zuivere begrip voor de intentie van deze avond zowel van luisteraars als van uitvoerenden vormen echter wel de belangrijkste waarden van dit voor allen bevredigende concert. Ms. Purcell cn anderen. Haar helder en stralend stemgeluid is voor de grote ruimte als dit kerkgebouw volkomen berekend. Wij werden het meest ge troffen door haar vertolking van „Geistliches lied" van Bach en van een aria uit „Dido van Purcell". Piet Kee begeleidde haar zeer genuanceerd op het orgel. De organisist speelde als soli o.m. Andante uit Sonate IV en „Ieh ruf zu dir. Herr Jesu Christ", van Bach. Hoe wel de uitstekende capaciteiten van Kee als organist voldoende bekend zijn, willen we toch met nadruk memore ren, dat hij steeds weer met vermij ding van uiterlijk effect intensief streeft naar realisering van de muzikale zin van de te spelen werken. Dat de niet te lange duur van het programma de spanning nog verhoogde, behoeft wel geen betoog. Het was een fraai concert, dat zeer duidelijk aan toonde, van welk een grote betekenis goed muziekonderricht bij het onder wijs is. Het juiste bedrag van de bate voor het Rampenfonds zal nog nader be kend worden gemaakt. Het zal zeker de f 2000,te boven gaan. Ms. EURGERLIJKE STAND Geboren: Elizabeth M„ dochter van N. Dignum en E. Kraakman. Cornelis. zoon van S. Albjn en N. C. Vogelaar. Marie A. dochter van J. A. de Vries en M. A. Spijker. Adri ana cn Trijntje, dochters van B. van der Heide en W. A. van Bezcoijen. Gehuwd' Cornelis Roobeex en Anna S. Jansen. Pieïer Kolles cn Nelly Klerk. Jacob Visser en Cor nelia S. Borst. Overleden: Lambertus N. van Es, 73 jaar, gehuwd met A. C. Jonker. Cornelis Veldboer, 81 jaar, weduw naar van R, Moes. Jan Zwaan, 69 jaar, weduwnaar van M. Oudes. Jan Purmer, 68 jaar, gehuwd met T. Bon- tekoning. Alcmaria-Alkmaars elftal ging niet door De wedstrijd Alcmaria-Alkmaars elf- lal kon gistermiddag helaas niet doorgaan. Zaterdagmorgen had het bestuur van de afdeling Noord-Holland zich in verbinding gesteld met bet be stuur van Hollandia. om te horen hoe de mogelijkheden waren t.a.v. de competitiewedstrijd Ho'Handia-Alcmaria. Men kreeg de mededeling dat het ter rein zo goed als zeker onbespeelbaar was en dat men er maar op moest re kenen dat die wedstrijd niet kon doorgaan. Weinige uren later. Zater dagmiddag omstreeks 1 uur. belde het bestuur van Hollandia terug en deelde mee dat de mogelijkheden plotseling anders waren geworden en dat men had besloten het terrein sneeuwvrij te ma ken. Op dat moment was het reeds zo goed als zeker dat de KNVB het pro gramma niet in zijn geheel zou afge lasten met het gevolg dat het bestuur van de afdeling geen verdere slappen ondernam. Pas Zondagmorgen om streeks half elf kwam uit Hoorn het bericht dat het terrein van Hollandia onbespeelbaar was. Voor de organisato ren was het toen te laat om binnen en kele uren te zorgen dat er een Alk- maars elftal tegen Alemaria in het veld zou kunnen komen. Het zou bovendien weinig zin hebben gehad- Het publiek zou onkundig zijn gebleven van deze wedstrijd en meer dan anders ging het ditmaal om dc entreegelden daar de baten bestemd waren geweest voor het Nationaal Rampenfonds. MARKTBERICHTEN BROEK OP LANGENDIJK. 16 Febr. 9500 kg rode kool: I 7: 14.000 kg gele kool: I 6,5012.60: 30.000 kg Deense witte kool 68,30; 250 kg witlof I 42. WARMENHUIZEN, 16 Febr. 4000 kg rede kool 7.30—14,10; 800 kg groene kool 1323; 35.000 kg Deense witte kool 6 S,60. AVENHORN. 14 Febr. Rode kool 14.10. aanvoer 10.000 kg.; Gele kool 6.50 —12.70, aanvoer 2000 kg.; Grove uien 4446.10, gewone 48.5050. driel. 51.-50 53.40, aanvoer 14.000 kg.: Bieten T rond 12.50—13.30. II 13.30—14.40. III 7.50 8.50. Aanvoer 24.000 kg.: Peen II 13.50 —20.20, III 13.10—14.20, IV 10—11, aan voer 50,000 kg. OPPERDOES. 14 Febr. Ronde bieten A 12.10—12.50, B 13.00—13.50, C 7.00; Peen B 17.00, C 9.20—9.40: Uien, ge woon 47.0048.00, grove 4445, drie lingen 48.00, gele kool 9.00—10.00, wit te kool 6.00. MEDEMBL1K. 14 Febr. Ronde bie ten A 12.10. B 13.0—0, C 7.00, modjo 5.00; Peen B 16—.50. C 13.50, D 8.00, afw 8.00: uien gewoon 36.0—049.10, grove 44.00—45.00, driel. 48. afw. 21—30, witte kool 6.00, gele kool 7.00—9.50. Sporiieve sirijd op vele nummers Reddingsbrigades uit Alkmaar, Amster dam, Castricum en Haarlem hebben el kaar Zaterdagavond in de Overdekte te Alkmaar ontmoet in een sportieve dis- trictswedstrijd, waarin het speciaal ging om de individuele prestaties van de le den. De felste strijd werd geleverd tus sen de Alkmaarse en Amsterdamse ploegen, die een paai- sterke zwem mers hadden meegebracht. Er werden behoorlijke tijden genoteerd, ook op de nummers gekleed zwemmen, die - zoals het reddingbrigades betaamt - helgroot ste deel van het programma in beslag namen. In de pauze gaf mej. J. Piersma, een lid van de Alkmaarse redindgbriga- de een demonstratie kunstzwemmen. De uislagcn waren: Vijftig meter schoolslag, gekleed, da mes: 1. A. M. Zaal-Hilligers (A'dam) 54; 2. J. Piersma (Alkmaar) 55: 3. G. Molenaar (Alkmaar) 57.6. Vijftig meter schoolslag gekleed, he ren: 1. H. de Jong (Alkmaar) 45.7; 2. G. Dikstaal (Amsterdam) 46; 3- F. J. Neering (Amsterdam 47.4. 25 meter schoolslag, gekleed meisjes: 1. E. van Kleef (Castricum) 33; 2. T. Al (Alkmaar) 33.2. 25 meter schoolslag, gekleed jon gens: 1. H. Smit (Alkmaar) 22.2. 2. G. Langeberg (Alkmaar) 24; 3. J. de Win ter. (Castricum) 24.2. 50 meter enkelvoudige rugslag. ge kleed, dames; 1 G. de Waard (Alkmaar) 1.10,1; 2 A. M. Zaal-Hilïigers (Amster dam) 1.12,2; 3 J. de Loos (Amsterdam) i:i6.4. 50 meter enkelvoudige rugslag, ge kleed, heren: 1, D. v. d. Berg (Amster dam) 1.05; 2 P. J. Neerincx (Amster dam) 1.08; 3. G. Dikstaal (Amsterdam) 1.08,2. 25 meter, enkelvoudige rugslag, ge kleed, meisjes: 1. T. Al (Alkmaar) 36,4; 2 H. van Lier (Castricum) 41; 3 E. v. Kleef (Castricum) 51.6. 25 meter enkelvoudige rugslag, ge kleed, jongens: 1. H. Smit (Alkmaar) 27,2; 2 G. Langeberg (Alkmaar) 34,1; 3 J. de Winter (Castricum) 41. Drie maal 25 meter wisselslag-estafet te, gekleed, dames: 1. Alkmaar 1,18,-; 2 Amsterdam 1,21,4; 3. Alkmaar II 1.25,4. Drie maal 25 meter wisselslag-esta fette. gekleed, heren: 1. Amsterdam 1.04,2; 2. Alkmaar I 1.08,4; 3. Haarlem 1,17,2. Vier maal 25 meter sleepestafette in badpak, dames: 1. Alkmaar I 2.19,4.. 2. Haarlem 2.51. Viermaal 25 meter sleepestafette in badpak, heren: 1. Amsterdam 1-53; 2 Haarlem 2.18,6. 25 meter schoolslag, gevolgd door 25 meter drenkeling slepen, dames: 1 J Piersma (Alkmaar) 53: 2 G. Molenaar (Alkmaar) 57; 3 N, de Waard (Alk maar) 57,2, 25 meter schoolslag, gevolgd door 25 meter drenkeling slepen, heren: 1. F. J. Neerincx (Amsterdam) 41.2; 2 G. Dik staal (Amsterdam) 47; 3 A. Slikker (Alkmaar) 48. Achtmaal 25 meter estafette schoolslag gemengd: 1 Alkmaar 2,33,8; 2. Amster dam 2.45.6. Ruilt Uw oude bontmantel ln voor een nieuwe. Bont huls 't Centrum, Utrechtse straat 134, Amsterdam, tel. 89418. wy kunnen geen verant woordelijkheid aanvaarden voor de juiste zet- of schrijf wijze van telefonisch opge geven advertenties. DE DIRECTIE Fa. Langenberg's Speciaalzaak,;Laat hoek Hofstraat, Tel, 4793, Alkmaar Speciale reclame Waterverf groot pak 3 Set. THANS IN NOORD-HOLLAND VERKRIJGBAAR. Na maandenlange proefnemingen zijn wij er in geslaagd een preparaat samen te stellen dat de teruggave van Uw haar waarborgt. Dit haargroeimiddel wordt verkocht ONDER VOLLE GARANTIE. Prijs per flacon resp. 2.65 en 4.85. LET OP WAARRORGZEGELS. Verkrijgbaar bij H.H. Drogisten, Parfumc- risten en kappers. Alleenverkoop LIMEY, Victorieplein 28. Amsterdam. Tel. 25602. NOG BETERE SCHOENREPARATIE prima kernleder HERENZOLEN EN HAKKEN 3.91 DAMESZOLEN EN HAKKEN 3.9( Alléén TOM DE MUNK, Laat 188. DE BESTE RECLAME! De meeste grote bedrijven hebben hun opkomst te danken aan de juiste wijze waarop zij hun reclame ge voerd hebben. In bijna sile gevallen i» dit dagblad-reclame geweest. Schakelt voor Uw bedrijf of artikel deze courant in en U bereikt koop krachtig* lezersl

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2