VERPLICHTE EVACUATIE VAN ZIERIKZEE i|g Minister Beel: Toestand kan niet langer worden aangezien KONINGIN JULIANA BEZOEKT TEXEL Verzanding haven gaf de doorslag Stavenisse tijdelijk prijsgegeven Bonn heeft bezwaren tegen Franse wensen Stand bijdragen Rampenfonds f42.000.000 Ieder denkt aan ivat kan komen Tholen zwoegt aan eerste en tweede linie tegen de zee Circa 1500 mogen achterblijven Marine voert de bewoners met sloepen af SJÊm Prins kwam per sportvliegtuig KOUDE DUURT VOORT Streep door E.D.G. -rekening van Adenauer? Een nietszeggend communiqué Frans-Engelse vriendschap in Londen bevestigd Redactie en Administratie N. Z. Voorburg-wal 225. Amsterdam-Centrum. Telefoon 3 8 2 3 2. Voor Koeriersters uitsluitend 6 233 6 (4 lijnen). Gemeente Giro P. 10.000. Postgiro 260728. Bankiers: Amsterdamsche Bank N. V. Bijkantoor Damrak. DERTIENDE JAARGANG No 2485 HET PAR GD L Onafhankelijk Dagblad, opgericht in het oorlogsjaar 1940 door Pieter 't Hoen. Uitgave van de Stichting Het Parool te Amsterdam. Hoofdredacteur: Dr P. J. Koets. Directeur: W. van Norden. Abonnementen ƒ0.49 per week, 6.35 per kwartaal, losse nummers 0.13. VRIJ, ONVER VEERD ZATERDAG 14 FEBRUARI 1953 (Van een onzer verslaggevers) ZIERIKZEE, Zaterdag. Binnen drie dagen moet Zierikzee op Schouwen-Duiveland zijn geëvacueerd. Tot deze verplichte afvoering der bevolking is gisteren besloten na een bezoek, dat de minister van Binnenlandse Zaken, dr L. J. M. B e e 1 gistermorgen aan deze plaats lieeft gebracht. In een gesprek met het college van B. en W. heeft de minister verklaard, dat de toestand niet langer kan worden aangezien. De mededeling aan de bevolking, die dit voor velen schokkende besluit bevat, werd 's middags aangeplakt. Zij was ondertekend door burgemeester jhr mr C. Schuurbeque Boeye. De minister en het lid van Gedeputeerde Staten mr dr Mes hebben haar voor „gezien en aceoord" mede ondertekend. De bijdragen aan het Nationaal Rampenfonds hadden gisteravond een totaal van ƒ42.000.000 bereikt. y s Maandag jl. was de stand 24.000.000 Dinsdag jl. was de stand 27.500.000 Woensdag jl. was de stand 31.000.000 Donderdag jl. was de stand 34.000.000 Vrijdag jl. was de stand 38.000.000 OOK TUNIS HELPT NEDERLAND Te Sfax ln het Franse protectoraat Tunis is voor Nederland op straat ge collecteerd; tientallen padvinders ver leenden hierbij him medewerking. In de protestante en rooms-katholieke kerken werd er diezelfde dag bij de uitgang gecollecteerd. Bij een aantal winkeliers is een hoeveelheid goederen in ontvangst genomen, welke door de Air France gratis naar Parijs worden gebracht, vanwaar zij verder naar Nederland gaan. De initiatiefnemers voor deze hulp actie zijn de heer W. L. Téry, direc teur van een handelsonderneming en Nederlands vice-consul te Sfax en een Nederlandse vrouw, die door haar huwelijk Francatse is geworden. Ook in Tunis en Blzerta zijn de (Franse) consuls van Nederland aan het werk getogen; ln Sousse en Gabe's hebben de kerken het initiatief geno men. (Van een onzer verslaggevers) THOLEN, Vrijdagavond. Stavenisse wordt voorlopig prijs ge geven. Het kleine, afschuwelijk verwoeste plaatsje op de uiterste pimt van het eiland Tholen, kan niet meer tijdig voor het springtij van Zondagnacht worden beveiligd en na ampele overweging hebben de mannen van de Rijkswaterstaat en de gemeentelijke autoriteiten van Tholen besloten, het verlaten Stavenisse voorlopig aan zijn lot over te laten. Mak achter dat plaatsje oostelijk er van dus wordt op het ogenblik getracht, in Noord-Zuid richting een aaneenschakeling van bestaande kleine slaperdijkjes en binnendijkjes zodanig te verhogen en te verstevigen, dat het een min of meer solide zeedijk wordt, klaar om de eventuele schok van het extra hoge water in die nacht van de vijftiende op te vangen. Men is er niet geheel zeker van, dat linie. St. Annaland wordt als deze deze opzet zal gelukken en daarom wordt enkele kilometers achter deze eerste linie een tweede klaargemaakt. Ook deze dijk loopt min of meer Noord- Zuid en wel tussen de dorpjes St. Anna land en St. Maartensdijk. Dit laatste plaatsje ligt vlak achter die tweede Van do inwoners van Zierikzee zul len slechts zij, die onmisbaar zijn voor het instandhouden van het gemeente lijke administratie-apparaat en de dien sten en bedrijven kunnen achterblijven. Dit komt neer op een ontvolking van deze stad tot op c irca 1500 mensen na. Behalve do burgemeester en wethouders kan voor zover nodig het secretarie- personeel zijn taak blijven vervullen, alsmede het personeel van gas-, electri- citeits- en waterleidingbedrijven. Voorts een aantal neringdoenden, wier aan wezigheid in verband met de normale voorziening in do dagelijkse behoeften van deze mensen en hun gezinnen die desgewenst evenmin behoeven te ver trekken, noodzakelijk is. De doorslag voor dit besluit is ge geven door het gevaar van voortgaande verzanding van de haven tengevolge van met het door de bressen instromende water meegevoerde zand. Over het risico van ontoegankelijkheid van Zie rikzee voor schepen van meer dan zeer geringe diepgang, dat hierdoor ontstaat, schreven wij uitvoerig in „Het Parool'' van Woensdag j.l. Waterleiding lek Een andere overweging is de bed rei. ging van de volksgezondheid, welke is gelegen in de deplorabele toestand, waarin de riolering tengevolge van do overstroming Is komen te verkeren.' Hieraan dient echter met nadruk te worden toegevoegd, dat er vooralsnog van het optreden van besmettelijke ziekten geen sprake is. In dit verband dient nog te worden gewezen op het feit, dat gisteren de afsluiter van de waterleiding bij Renesse is openge draaid; daarbij is gebleken, dat het wa ter Zierikzee niet bereikt. Dit wiist op de aanwezigheid van lekken. Duikers zullen vandaag trachten die lekken op te sporen. Er is een klemmend beroep op de be volking gedaan vrijwillige medewerking aan de evacuatie te verlenen, opdat het Inroepen van de ..hulp van krijgsvolk" (art. 217 Gemeentewet red. Het Pa rool) achterwege kan blijven. Tegen diefstal en plundering in de verlaten woningen zal, behalve door het inschakelen van een sterke politie macht, worden gewaakt door het aan brengen van zoeklichten aan de buiten kant van de stad en op de dijken. Het besluit tot verplichte evacuatie van Zierikzee betekent, dat circa 3000 bewoners in drie dagen met sloepen van de Koninklijke Marine naar buitengaats liggende schepen zullen worden ge bracht. Nadat vorige week reeds een keer opdracht tot evacuatie was ge geven, welke later in een vrijwillige evacuatie overging, hadden al 2800 men sen dit 7000 inwoners tellende oude stadje verlaten. Voor de evacuatie van nu is het plaats je in vier wijken verdeeld. Alle bewoners van de eerste wijk moesten zich gister avond op het gemeentehuis melden. De andere wijken kwamen vandaag aan de beurt. De passagiersschepen „Prins Wil lem I" en „Oosterschelde" van de pro vincie Zeeland, lagen gisteravond al op de rede. Zij zullen evacué's overbrengen, de eerste zouden vanmorgen aan boord gaan, naar opvangcentra in Dordrecht, vanwaar zij naar de provincie Utrecht zullen worden gebracht, waar ook de meeste andere evacué's uit Zierikzee zjjn ondergebracht. De burgemeesters van Zierikzee, Noord Gouwe. Zonnemaire en Brouwers haven hebben bekendgemaakt, dat nie mand naar Schouwen Duiveland mag terugkeren dan na toestemming en op roep van de burgemeester der betrokken gemeenten. Een ongunstige omstandigheid bjj de toestand op Schouwen Duiveland is, dat het gat in de dijk bij de „Schelphoek" aan de Oosterschelde, dat aanvankelijk „slechts" vijftig meter breed was, tot 250 meter is verbreed. De doorwerking van de vloed in de polder is daardoor veel groter. Er komt daardoor meer water binnen bij vloed dan er bij eb uit trekt. Zouden daarbij de Noorderdijken het begeven, dan zou in Zierikzee slechts een halve vierkante kilometer grond droogblijven. Joods lid Russische C.P. overleden Lev Zaharowitsj Mekhlis, een der wei nige Joodse leden van het Centrale Co mité der Sowjetrussische communisti sche partij, is blijkens een mededeling van radio-Moskou „na een langdurige ziekte van ernstige aard" overleden. Hij kr:'~*- een staatsbegrafenis; het stoffe- liik overschot wordt vandaag in de zaal van het vakverenifinrshuis te Moskon oogebaard. Het volk za] dan in de ge- lee-enheid worden gesteld Mekhlis di lantstn Per bewti*an. MekhUs trad in 1950 af als hoofd var het minister" voor Staatstoezicht. Als reden werd zyn sleohte gezondheid op gegeven. (Je (Van onze correspondent) DEN BURG (Texel), Zaterdag. Koningin Juliana en prins Bernhard hebben gisteren het eiland Texel bezocht om zich op de hoogte te stellen van de verwoestingen die daar door de waters nood zijn aangericht. De Koningin kwam om kwart over elf met de „Dr Wagenmaker" te Oude- schild aan. Terwijl dit motorschip naar Texel koers zette, begaf prins Bernhard zich met zyn sportvliegtuigje de PH BB naar het eiland. Om kwart voor elf zette de Prins, die zelf stuurde het toe stel vlak voor het stationsgebouw aan de grond. De Koningin ging via Den Burg naar de dijk ten Oosten van Oosterend. In weerwil van het vrij gure weer vertoefde zij geruime tijd op de dijk, teneinde een goed beeld te verkrijgen van de zware schade, die hier vooral bij Oostersluis is aangericht. Daarna vertrok zij naar de Noorderdijk. Prins Bernhard, die daar reeds een bezoek had gebracht, vloog juist over de polder „het Noorden", toen de Ko ningin overstapte in een jeep. Het toe stel cirkelde heel laag over. De Koningin beklom de Noorderdijk en begaf zich naar een punt, waar de zee de dijk had weggevaagd. Lange tijd onderhield zij zich hier o.a. met de heer Het KNMI deelt mede: De koude luobtmassa's, die Donderdag met harde noordoosten winden over West-Europa werden getransporteerd, kwamen gelei delijk tot rust maar handhaafden zich boven ihet gehele -vasteland van West- Europa waarbij de temperaturen lang zaam verdfir daalden, kwam in de nacht van Donderdag op Vrijdag in ons land niet meer dan 3 graden vorst voor, tijdens de afgelopen nacht daalden de temperaturen ondanks een grotendeels bewolkte hemel plaatselijk tot 5 a 6 graden beneden het vriespunt. Bijna overal in het land kwamen de laatste dagen sneeuwbuien voor, die over het algemeen weliswaar niet veel te bete kenen hadden, maar in het noordoosten van het land de aldaar reeds aanwezige sneeuwlaag tot 5 a 10 cm dikte deden aangroeien. Een storing, die zich gisteren tussen Schotland en IJsland bevond, trok van nacht snel over Engeland naar het zuiden en bleef te ver westelijk van ons 'end om merkbare invloed op het weer bij ons uit te kunnen oefenen. Een vol gende storing bevindt zich bij Groenland maar deze kan ons voor Zondagavond niet bereiken, zodat men voor morgen op aanhouden van het vriezende weer moet rekenen. In de komende nacht kunnen de temperaturen tijdens opklaringen tot 5 10 graden onder nul dalen. Jac. Boon Jzn uit de Noord, die zich in die stormnacht bijzonder heeft onder scheiden. Zij liet zich ook van deskun dige zjjde uitvoerig inlichten over de situatie, waarin de dijk hier die nacht heeft verkeerd. Een hoofdingenieur van de Prov. Wa terstaat deelde mede, dat de bekisting van de Noorderdijk. waaraan door een leger van arbeidskracthen militairen en burgers wordt gewerkt, nog voor de nieuwe springvloed gereed zal zijn. Ook wordt met voortvarendheid gewerkt aan de dichting van gaten in. de Een- drachtdijk. QP de uiterste punt van de oj) Texel. DUW-arbeider offerde - gehele spaarbanksaldo (yan onze correspondent) EMMEN, Vrijdag. Een prachtig voorbeeld van offervaardigheid heeft een DUW-arbeider in Tweede Ex- loërmond getoond. Hjj had 300 op de spaarbank" staan en heeft dit bedrag geheelter beschikking van het Rampenfonds gesteld. De Franse plannen voor aanvulling van het verdrag voor de Europese Defensie Gemeenschap, vervat in de protocollen, welke premier Mayer b\j zjjn investituur beloofde, zyn door de Westduitse autoriteiten met gemengde gevoelens ontvangen. Hoewel de officiële tekst nog niet bekend is, Is er toch voldoende van uitgelekt, om de West-Duitsers in staat te stellen, zich een beeld te vormen van de Franse verlangens. (Van onze correspondent) LONDEN, Zaterdag. De Franse ministers z\jn, na gisteren hier de gehele, dag besprekingen te hebben gehouden Mayer en Bidault gebruikten met Eden Churchill ook de lunch in Downingstreet hedenochtend weer vertrokken. Het gisteravond na afloop der besprekingen verstrekte communiqué gewaagt van de geest van „kameraadschap en wederzijds begrip, welke de traditionele alliantie en vriendschap tussen de beide volken karakteriseert" en die ook deze besprekingen had gekenmerkt. In diplomatieke kringen te Bonn neemt men zelfs aan dat de Franse voor stellen een streep halen door de rekening van Adenauer in zijn streven, de Euro pese verdragen zo snel mogelijk ter ratificatie aan de Bondsdag voor te leg gen. De Bondskanselier zal de verdragen niet kunnen aanbieden voordat de inte rim-commissie van het Europese leger zich met de Franse protocollen heeft beziggehouden en waarnemers in Bonn zijn van mening dat deze debatten veel tijd in beslag zullen nemen. Vooral het Franse voorstel, meer vrij heid te krijgen voor onttrekking van zijn troepen aan de EDG met behoud van het stemrecht, heeft in Bonn kwaad bloed gezet. Volgens het EDG-verdrag zal anderhalf jaar na de inwerking tre ding van het verdrag de stemverhou ding variëren naar gelang van de bij drage in troepen en geld. Parijs nu wenst de verzekering dat het zijn stem recht zal behouden, indien het genood zaakt mocht worden troepen aan het Europese leger te onttrekken voor dienst buiten Europa- Tijdens een inter view voor de Westduitse radio keerde de leider van de SPD, Ollenhauer zich fel tegen dit Franse streven, dat hij de „doodsteek aan de gedachte van een Europees leger" noemde. „België en Nederland zouden als koloniale mogend heden dezelfde uitzondering kunnen ver langen", aldus Ollenhauer, „en wanneer dit zou worden toegestaan, zou West- Duitsland alleen overblijven met bena deelde belangen." ..Miriella" in Venetië IRAANSE OLIE IN ITALIAANSE HAVEN De Italiaanse tanker „Miriella". in de Iraanse haven Abadan een lading olie aan boord heeft genomen, is van morgen vroeg in Venetië aangekomen, waar de veel-omstreden lading worden gelost. Veel-omstreden, want de Anglo-Iraanse Oliemaatschappij be schouwt zich als de wettige eigenares van de olie in Abadan. Het is opmerke lijk dat het Italiaanse tankschip zonder moeite Aden en Suez heeft kunnen pas seren. De verwachting was algemeen da4 de Britse maatschappij zou trachten onderweg de lading olie te onderschep pen, evenals dat enige maanden geleden met de Panamese tanker „Rose Mary", die ln Aden aan de ketting werd gelegd, het geval was. Volgens Ass.-Press zal de Amglo-Iraamse een proces beginnen, nu de „Miriella" in een Italiaanse haven is aangekomen. De advocaten van dc maatschappij zouden reeds een „hoofd kwartier" in Venetië hebben Ingericht. Het communiqué zegt voorts, dat men het erover eens was, dat de „voortdu rende volledige steun van Engeland aan de EDG een essentieel element voor het oprichten van deze gemeenschap en daarom voor het versterken van de At lantische alliantie was". Verder dat er een uitwisseling van gedachten plaats vond over de wijze, waarop het Ver- enïgd Koninkrijk het best verdere prac- tische uitwerking aan zijn streven kan geven om zo nauw mogeljjk met de politieke en militaire instellingen van de EDG samen te werken. Waarop al deze goede bedoelingen in de practijk neer zouden kunnen komen, wordt ons natuurlijk niet verteld. De Franse ministers, zo vervolgt het communiqué, legden aan de Engelse regering zekere denkbeelden betreffen de het vestigen van een zo nauw moge lijke samenwerking tussen het Verenigd Koninkrijk en de EDG voor „in het bij zonder ten aanzien van haar politieke aspecten". Deze ideeën worden thans door de Engelse regering bestudeerd. Verder overleg erover zal binnenkort door de normale politieke kanalen plaats vinden. „Bijzondere aandacht werd ook aan de financiële aspecten en materiële vereisten van de campagne in Indo- China besteed." Het communiqué besluit, dat er ook nog van gedachten is gewisseld over lopende economische problemen, spe ciaal in verband met de wederzijdse be talingsbalansen. De Engelse regering zegde hier „welwillende overweging'" van de Franse positie toe, wanneer dc jaarlijkse herziening van de invoer- arrangementen aan de orde komen. Het is moeilijk, zo niet onmogelijk, om door het scherm van die gladde communiqué-zinnen heen te kijken en te oordelen of men werkelijk met de oplossing van de puzzle ener grotere Britse associatie met' de EDG veel verder is gekomen. Men weet, dat Engeland uit vrees voor souvereiniteitsverlies aan een lid maatschap van de EDG of aan een nauwe aaneensluiting nooit heeft gewild en het lijkt zeer onwaarschijnlijk dat in die houding wijziging zou zijn gekomen. Een uitbreiding van de garantie aan de EDG voor de gehele duur van de defen sie-gemeenschap en niet alleen voor de geldigheidsduur van het Atlantische pact, hangt in de lucht en het is heel goed mogelijk dat de Britse ministers hebben beloofd deze zaak in Washington aan te zullen snijden. Of dit per se het geval is, is nog niet met stelligheid be kend, maar zou toch in wezen de situatie niet veel veranderen. Met 159 tegen 63 stemmen is gisteren in het Britse Lagerhuis een voorstel om (in ver band met hei toenemend aantal misdaden met geweldpleging) de geseling weer in te voeren verworpen. In 194S werden de lijf straffen afgeschaft. Bill»» De Bilt verwacht:mm Van Zaterdagavond tot Zondag avond: Plaatselijk enkele sneeuwbui en maar ook verspreide opkla ringen. Over het algemeen wei nig wind. Vannacht lichte tot matige vorst. Morgen overdag lichte vorst tot temperaturen 0111 het vriespunt. (Opgemaakt te 10 uur v.m.) Maandag: Zon op: Maan op: Morgen: Zon op: Maan op: 7.56 onder 17.53 8.18, onder 20.22 HET WEER IN EUROPA 7 uur voormiddag Stoclch. Kopenh Londen Parijs6' Bord. Nice Warsch. Berlijn Zurich motsnw sneeuw ge h bew NW NNO wlndat O wind si windsl NNO NNW dijk nodig- zou blijken om het water van het stadje Tholen te weren geheel over stroomd. Het is vrijwel volkomen ge- evacueerd. In het stadje Tholen is zelfs op dit moment nog een aantal vluchte- lingen uit Stavenisse gehuisvest. Het is jj6 de bedoeling, dat deze mensen nog voor öe het springtij verder worden vervoerd. ter De bevolking van Tholen blijft. Het eiland Tholen, dat in de rampnacht vrijwel het zwaarst van alle Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden werd getroffen, is op het ergste voorbereid. Men wacht met kalmte en gemoedsrust de komen de gebeurtenissen af. En dat te meer, omdat dit ook een van de weinige eilanden was, waar het waarschuwingssysteem bij de eer ste watervloed voor een groot deel goed heeft gewerkt. Alleen in Sta venisse, dat ver van alle andere plaatsjes af ligt. kwamen zeer veel mensen om het leven. In de andere dorpen werd het leven van velen gered, doordat zij vlug voor het snel opkomende water werden ge waarschuwd. Geen paniek Er heerst -bepaald geen paniekstem ming op het eiland Tholen. Er wordt bijzonder hard gewerkt aan de voltooi ing van die twee verdedigingslinies, hoe wel men er zich van bewust is, dat het eiland by een eventuele, tweede storm- - 'loed zeer moeilijk te verlaten zou zijn - de weg naar Halsteren in Brabant, Ie enige verbinding met het vasteland, staat op het ogenblik zelfs by laag tij nog 50 cm onder water maakt nie mand zich ongewone zorgen. Men is in dit deel van Nederland opgegroeid met liet gevaar van het wat&n overal om zich heen en men is ermee vertrouwd geraakt. Het gezicht van talloze vernielde hui zen m het overstroomde gebied en onder druk van'"hert rftren&i en dalende water sneuvelen op het pgenbl.y. ,iog steeds nver ivorin/e' v.x--.n de primeert deze men' _c,;,os. Wij zijn vanmïdpa^por riui.w I,aar het plaatsje Tholen gegaan, Bit laag water rijdt dit voer-vaartuig'dp oen ondergelo pen weg; bij hoog tij vaart het over de zelfde route. De Duitsers in Ameri kaanse dienst, die deze amphibievoer- tuigen bedienen, onderhouden sinds en kele dagen een geregelde dienst tussen Halsteren en Tholen. Elke tien minuten vertrekt van beide plaatsen een dukw. Aan beide eindpunten staat op grote borden vermeld, dat de laatste dukw op een dag om half tien 's avonds ver trekt. De militaire commandant van dit district heeft het besluit genomen, een kwartje voor de overtocht te laten be talen om het spelevaren-i'üden tegen te gaan. Alleen DUW-arbeiders en school kinderen behoeven niet te betalen. De opbrengst van deze maatregel wordt aan het Rampenfonds afgedragen. „Te veel instanties" Burgemeester mr A. J. van der Hoeven van Tholen is het echter niet volkomen met dit alles eens. .Ik begrijp wel, dat de waanzinnige drukte van de eerste dagen moest op houden", zei hij ons, „maar aan de andere kant vind ik dit systeem toch ook niet helemaal juist. Ten slotte komt niemand voor zijn plezier naar ons eiland. Daar zorgen de controles van marechaussee en rijkspolitie wel voor. Iedereen komt om te helpen. Mensen, die elke dag heen en weer varen, moe ten nu drie gulden per week betalen. Ik vind dat toch wel een beetje vreem de manier om onze dankbaarheid voor al die hulp te tonen". Maar ook deze burgemeester weet echter op het ogenblik geen beter systeem te bedenken. Dat is trouwens niet het enige probleem, waarmee de heer Van der Hoeven te kampen heeft. Hij pro beert ook de hulpverlening op dit eiland een beetje te coördineren. Tot nu toe hebben eigenlijk te veel in stanties zich met de kwesties van hulp bemoeid om een perfect wer kende organisatie te kunnen op bouwen. Er waren te veel verschil lende baasjes, zowel burgerlijke als militaire. Op het ogenblik probeert men daarin wat orde te scheppen en onder leiding van de technicus van de Rijkswaterstaat de heer J. Kant wordt hard gewerkt cm alles weer op poten te zetten. Eens gezind wordt aan de beide verdedigings lijnen gezwoegd en ook aan de diverse gaten in de buitendijk van Tholen wordt nu steeds beter gewerkt. „Wij zitten hier voornamelijk met één probleem", vertelde ons een Tho- lenaar. „Eigenlijk hebben we in deze kleine gemeenschap hier te weinig mensen om alle verantwoordelijke pos ten goed te kunnen bezetten. Het Is lang niet eenvoudig een dergelijke moeilijkheid te ondervangen. Maar" ik geloof wèl, dat wij er nu langzamer hand in zijn geslaagd." Zo gaat Tholen het springtij tegemoet. Geenszins zeker van zijn zaak, maar met groot vertrouwen. Er wordt dag en nacht ongelofelijk hard gewerkt. Want iedereen denkt aan wat er kan gaan komen. En vooral sinds bekend is geworden, dat de voorspellingen voor de nacht van de vijftiende Februari verre van gunstig zijn, is men met ver dubbelde energie" gaan werken. Wat op dit kleine eiland tot nu toe behouden werd, moet behouden blijven. HAARLEM, Zaterdag De 35-jarige Haarlemse monteur H. van Rlems- d ij k waaide gisteren van het platte dak van een der fabrieksgebouwen van de MEKOG te IJmuiden, waarop hij reparntiewerkzaambeden verrichtte. H(j maakte een val van vijftien meter en was onmiddellijk dood. Hjj was gehuwd en had één kind.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1