Flint' van de Vliegende Brigade 213 Fries op de scholen Jan Pampier Faroeks Koningéén jaar UITSTEL VAN BETALING VOOR GETROFFEN SCHULDENAREN Duitse critiek PUZZLE Negende verlies!ijsl f 1 DE TELEGRAAF ZATERDAG 14 FEBRUARI 1953 2. JE kunt niet altijd en eeuwig op je oude roem blijven te ren, Roger," zeiden zij, net alsof hij dat nog niet veel beter wist dan zij. „Het wordt tijd, dat er weer eens een boek van je ver schijnt," zeiden zij. „De raatste twee zijn goed verkocht, maar ze hebben niet die crit-ische steun gehad, die „Een meer ge schikt seizoen" gehad heeil. Je hebt ze te haastig geschreven." Voor het geld, bedoelden zy. Omdat je wei moest. Omdat je het al uitgegeven had. „Dat weet ik," zei hij dan. „Dat is de reden, dat ik voor dit boek mijn tijd neem" „Maar je bent cr toch wel mee begonnen, niet waar?" „Natuurlijk ben ik er mee begonnen! Ik heb de eerste vier hoofdstukken klaar." „Wel, waarom laat je ze ons dan met eens zien? Kun je ons tenminste niet een oppervlak kig idee geven waar net over Sa^Neen, dat kan ik niet! Als ik er over begin te praten, zou het alles Dederven. IK moet het op mijn manier doen." Boveiiaien, hoe zou hij hun moeten vertellen, waar het boek over ging, waar hij dit zeil nog niet wist? Waar hij er nog geen regel van geschreven naa Maar dat mochten zij niet we ten. Rollo mocht het niet weten en Scofield ook niet en Sybil evenmin. Bovendien ging het Sybil feitelijk in het geheel mets meer aan, wat hij deed of niet deed. Hy en Sybil hadden met elkaar afgedaan. Zij hadden met elkaar afgedaan, sedert die avond, nu zes weken geleden, dat hij door de hall van dat ho tel liep en Ashley Hunter uit de lift gestapt was; een slank jong meisje in een lange witte japon en met bloemen in het haar Het was met een zekere te genzin, aat Hoger naar die eer ste afspraak met Ashley gegaan was. Een tante, die hy nooit ge zien had, maar van wie hy eens een vrij aanzienlijk bedrag had geleend, had nem geschreven en gezegd, dat het wei aardig zou zijn, als hij dit hem geheel vreemde meisje eens opzocht. Het scheen, dat haar moeder onlangs opnieuw getrouwd was met een man, die veel jonger was dan zij zelf en dat zy het met prettig vond een volwassen dochter om zich heen te heb ben, zodat zij haar voor het winterseizoen naar New York had gezonden. Zij was een aardig kind, schreef zijn tante, en 't zou erg vriendelijk van hem zijn als hy haar eens mee uit eten nam en hy haar kon helpen om een ge schikte kamer en een baantje te vinden. Zijn tante had met geen woord gesproken over het geld, dat zij nem geleend had, maar het was duidelijk, dat zij het niet vergeten was. Ofschoon, om eerlijk ce waarheid te zeggen, hij aat wel had gedaan, totdai hij die brief opende. Er had na-1 tuuriijk voor hem niets anders op gezeten, dan om het meisje op te bellen. „Moet ik een Jange jurk aan trekken?" had zij gevraagd .en hij had gezegd: „Zonder twy- fei", ondanks het feit, dat hij niet van plan was geweest er dat soort afspraak van te ma ken. De hall van het kleine ho tel op en neer lopend, hoopte hij alleen maar, dat die japon niet al te verschrikkelijk zou zijn. Hij had zich niet bezorgd be hoeven te maken. De japon was niet alleen volkomen correct, maar zij stond haar ook uitste kend en hij had haar meegeno men naar een eerste klas gele genheid, waar zij tot 2 uur 's nachts hadden gedanst. En terwijl hij met haar danste met zijn gezicht tegen haar schone, fris ruikende haar gedrukt, was hij verliefd op haar geworden. Niet zoals hij op Nora verliefd was geraakt, die zijn vrouw was geweest, of op Sybil, of op een van de anderen, die daar tus senin gekomen waren, maar op een totaal andere manier. HIJ was op Ashley verliefd op een soort wanhopige manier, alsof zij zijn laatste kans kans was om zich aan de een of an dere illusie van betovering vast te klampen, die hem tot dusver altijd ontgaan was. In het begin van zijn huwelijk met Nora had hij dat bijna bereikt, maar niet geheel en al. En sindsdien in het geheel niet. Nu was Ashley hier en met haar zou hij dat kunnen verwerven. Maar hy moest niet te snel op zijn doel afgaan; hij moest haar met af schrikken. „Het is erg vriendelijk van je om zo over mijn werk te den ken," zei hij, plotseling uit zijn gedachten tot het heden terug kerend en zich weer tot Dave Malfrey wendend. „Bill heeft mijn adres. Stuur je roman maar, wanneer je maar wilt en ik zal ze graag eens inzien." En nu gaven zijn ogen Dave op een vriendelijke manier zijn congé en speurden rond naar Ashley. Waar was zy? Hy had haar gevraagd hem hier te ont moeten.... O, daar stond zij, ge- isoleerd, bij de piano en zag er helemaal verloren en eenzaam uit het arme kind. Hij knikte glimlachend tegen Dave en Bill en liep snel in haar richting. Om plotseling door Sybil Pat terson tot staan te worden ge bracht. „Roger, ik moet je spreken." „Op een andere keer, Syb." „Neen, Roger, NU!" Haar ogen hadden die koude, onbuigzame uitdrukking, die hij maar al te goed kende. Als ze in deze stemming was kon men haar beter niet dwars zit ten. Tenminste niet zonder een scène te riskeren en het laatste wat hij hier hebben wilde was „All right. Maar waar? We kunnen niet „Ga mee. Ik zal wei een plaatsje opzoeken." Hij ging. Aarzelend. En een wanhopige blik in Ashley's richting werpend. En daar aan het einde van de kamer staande zag Ashley hem gaan en zag de blik, die hij haar toewierp; een blik, die duidelij ker dan woorden zei: „Het spijt me, lieveling, maar dit is iets, waar ik niets aan doen kan." En toen verdwenen Sybil en hij door een deur. Een ogenblik later kwam Dave Malfrey op Ashley af. „Wel," zei zij, „ik zie, dat u met hem gesproken hebt. Hoe is het gegaan?" „Hij was erg vriendelijk. Hij zal mijn roman zelfs lezen. Bill stelde het voor en wel. hij had niet vriendelijker kunnen zijn." „O, dus dèt is het. U bent ook schrijver?" „Roger, ik moet je spre ken." „Op 'n andere keer, Syb." „Wel, niet precies. Ik heb nog niets gepubliceerd." „Maar u hebt een roman geschreven?" „Ja, inderdaad. En ik kan eenvoudig niet. geloven, dat hij die lezen wil." Hij lachte. „Hoor eens, zei hij „Ik heb zin om te fuiven. Zoudt u met ergens met mij willen gaan dineren?.... Neen, natuurlijk niet." voegde hij er snel aan toe, zijn eigen vraag beantwoordend, „waarom zoudt u? U kent mij niet eens." Een ogenblik gingen haar ogen met een nadenkende uit drukking naar de open deur, waardoor Roger en Sybil ver dwenen waren. Toen zei zij: „All right. U kent mij even min." „Bedoelt u, dat u meegaat?" „Waarom niet?" Zij stak hem de hand toe en hij nam die aan. En met hun vingers licht in elkaar gehaakt liepen zij als twee beleefde, net opgevoede kinderen de kamer uit. Met de lift gingen zij naar beneden, staken de hall door en liepen naar buiten de heldere herfstschemering in. I ANGS de gehele lengte van de rustige straat glinster den de lichten in de ramen van de verschillende apparte menten en terwijl zij daar stonden te kijken scheen de avond plotseling te vallen en eerst de rivier en toen de stad in haar schaduwen te omvat ten. Een ogenblik bleven zij nog aarzelend staan, een aar dig er uitziende jongeman in een grijs flanellen pak en een meisje in een japon, die de kleur van viooltjes bad en toen hun ogen elkaar ontmoetten, lachten zij zacht tegen elkaar en om de gehele ietwat dwaze situatie, „Ik weet zelfs niet, hoe u heet", zei hij. „Ik heet Malfrey, Dave Malfrey". „En ik", zei zij, „ben Ashley Hunter". „Ashley", zei hij. „Dat is een grappig soort naam voor een meisje, maar hij bevalt mij wel. Die naam past bij u". „Misschien komt dat wel", zei zy. „omdat ik een grappig soort meisje beri". „Misschien", stemde hij toe. En toen zei hij: „Waar zullen we heengaan? Ergens waar het duur en deftig is? Of zullen we eenvoudig maar doorlopen, tot we een gelegenheid vin den. die ons aansthat?" „Ja, laten wë dat maar doen", zei zij. haar arm door de zijne stekend. „Laten maar gewoon doorlopen". En haar stem scheen hem te omzweven als een zachte bries, die van de rivier af over het land streek en klonk belache lijk (jong en belachelijk ge lukkig TELEFOONCEL Flint, Hopkins en de taxi-chauffeur zijn thans op de plaats ge komen, waar Lauri alleen op avontuur is gegaan. ,Hier stapte zij er uit", vertelt de chauffeur, „en volgde die an dere dame in die richting". Hij maakt een gebaar met zijn arm. „Die knul in de open wagen reed verder. Ik borg mijn geld op en ging terug naar mijn standplaats, waar u mij hebt gevonden. Dat is alles, wat ik weet Flint knikt. Dan zegt hij: „Dank je wel, chauffeur. Hier heb je mijn kaartje. Als je je nog iets herinnert, bel mij dan op. Meestal ben ik op de Yard". Flint en Hopkins lopen nog even verder, tot zij bij een tele fooncel komen. „Ik zal nu eerst Lauri's huis opbellen. Misschien is zij intussen al naar bed gegaan. „Goed, Flint", antwoordt Hopkins. „Intussen kijk ik een beetje rond. Je weet, een goede hond vangt altijd wat" (Wordt vervolgd) Zoetzuur van de Jharangman HEPPU GELESEN, meneer? Twee van onze IJ-ponte hebbe prachtig werrek gedaan in het rampgebied. Dat was nou echt grote vaart sogesegd. Sal de be manning anders tegefalle, meneer. Eerst soveel dankbare mense ge- evakkuweerd, en nou kenne se al die Amsterdamse kiftbrokke weer gaan oversette met hun tunnel praatjes. Na 1 April worde de kole duur der, sting d'r in de krant. Late we dus maar hope, dat de komende zomer niet so streng sal wese as de vorige. En het Nederlands elleftal gaat weer traine. As nou voor hun de kole eindelijk maar es wat goedkoper gaan worde, In Amsterdam komme ze voor het Rampefonds met stembiljette langs de deur. Dat worde dan es verkiezinge waar je wel wat wij zer van ken worde. En blanco stemme Is d'r deze keer netuur- lyk niet bij. Maar wat nou as straks de echte stembiljette kom me? Dan loop je de kans dat de mense salie segge: ik hep me plicht voor de ramp al gedaan. Of dat se een deken meegefe voor de lijstaanvoerder. En daar is het in de i Vlet uitjes, meneer?' (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 13 Febr. Op het departement v^n O., K. en W. is een reeks wijzigingen van de Lageronderwijswet in voorberei ding, waardoor de Friese taal op de Lagere, Uitgebreid Lagere en Voortgezet Lagere Scholen kunnen worden ingevoerd. Een andere wijziging beoogt de Friese taal tot de tweede en wel licht tot de derde klas van de Lagere School voertaal te doen worden. Dit deelde vanmiddag minister mr. J. M. L. Th. Cals in de Tweede Kamer mede bij de behandeling van een wijziging der LO-wet. De minister kondigde eveneens aan de instelling van een acte L.O. Fries en van een acte M.O. Fries. Dinsdagmiddag a.s. zal de Twee de Kamer een beslissing nemen over de vraag, of al dan niet gele genheid gegeven zal worden tot het facultatief invoeren van het Esperanto op de lagere school. Bij de behandeling der wijziging van de Lageronderwij'swet, waar over de eindstemming even eens tot Dinsdag werd uitgesteld, heeft minister mr. J. M. L. Th. Cals gistermiddag vrij mat de door hem voorgestelde mogelijk heid tot invoering van het Espe ranto verdedigd. Hij wees er daarbij op dat de Tweede Kamer in haar samenstel ling in 1948 veel belangstelling voor Esperanto had getoond. Onze huidige volksvertegenwoordiging telt blijkbaar niet zoveel aanhan gers van deze wereldtaal. In parlementaire kringen wordt aangenomen dat het twijfelachtig is. of artikel 1 van het wetsont werp het de volgende week wel zal halen. NEE, heus, dit 'is -géén „verhaaltje", Het is waar, van A tot Z: Een jong onderwijzer esje Lag met lichte griep in bed. Twééde dag, zo tegen elven, Kwam de huisarts van 't gezin, Constateerde: 't is een griepje, Blijf er een paar dagen in. Daarna om plus minus drie uur, Kwam per auto. zelfde dag. 'n Controleur; hij controleerde Of zij op haar sponde lag. En preoies een halfuur later Kwam er wéér een auto aan: 'n Controlerende Geneesheer Zag zij aan haar ziekbed staan. Vier uur, wéér een halfuur later, Wéér een auto voor de deur: 'n Controleur; hij controleerde 't Werk van d'éérste controleur. Na vier dagen: wéér de huisarts Met zijn instrumententas, Toen de controleur, per auto, Om te zien, of z'er nog was. Conirolerende Geneesheer Kwam, per auto, óók drie dag Om nogmaals te controleren Of z'er wérkelijk nog lag Hoeveel tijd, papier, benzine Kost dit griepje? 'k Wéét het niet; In dit opzicht hoort héél Neerland Tot 't geteisterde gebied. CLINGE DOORENBOS (Van onze Haagse redactie). DEN HAAG, 14 Febr. Ten gevolge van de omstandigheid dat duizenden landgenoten bij de erstromingsramp have en goed hebben verloren, zal het velen moeilijk vallen tijdig aan hun contractuele verplichtingen te vol doen. Minister mr. L. A. Donker heeft daarom met spoed een wetsont werp ingediend, om de rechter de mogelijkheid te geven aan schul denaren een of meermalen een uitstel van telkens ten hoogste zes maanden te verlenen, indien zulks redelijkerwijs van de schuldeiser kan worden verlangd. Ook zal het in sommige geval len. onmogelijk zijn wettelijke ter mijnen op het gebied van de bur gerlijke en strafrechtspleging en van het administratieve recht in acht te nemen, welke termijnen blijkens, het wetsontwerp buiten toepassing kunnen blijven. De ingediende wet vervalt twee jaar na haar inwerkingtreding, maar kan ook reeds eerder wor den ingetrokken, wanneer aan de voorgestelde regeling niet veel behoefte meer bestaat, In enkele uren tijds heeft de Tweede Kamer gistermiddag dit wetsvoorstel onderzocht en na een mondelinge beantwoording door mr. Donker van de in de; afdelin gen gemaakte opmerkingen z.h.s. aanvaard. De bewindsman heeft medege- Advertentie) Wilt Gij ONDERWIJZER worden? Vraag dan zo spoedig mogelijk een 11 prospectus aan bij HILVERSUM (Bekende schriftelijke cursus) Slndi meer den 10 jeer heelt ome „Schriftelijke Kweek school ongeêvenearde lucceisen. leder leer ilaaeri tientellen cursliten voor hel Staatsexamen voor Onderwijzer. Zeer goede opleidingen zijn ooki H.B.S., Staatsexamen Gymnasium en Mulo. deeld, dat de in te dienen reques- ten bij de rechter door scnuldena- ren in de rampgebieden vrij van zegel-, griffie- en registratierech ten zullen zijn. Hij verklaarde zich tegen een algemeen uitstel van betaling in de noodgebieden, omdat dit stellig voor veel getrof fenen niet nodig is. Op vragen van de heer H. Gort zak (C. P. N.) antwoordde de mi nister, dat de positie van de pach ter wellicht ook nog noodregelin- gen noodzakelijk zal maken, maar dat deze nog prematuur zijn, om dat men nog niets weet omtrent de schadeloosstellingen. Het wets ontwerp gaat thans naar de Eer ste Kamer, die het Dinsdagmiddag a s. eveneens als spoedeisend zal behandelen. In noodgevallen ma len de parlementaire molens w e 1 snel èn fijn! RAMPJOURNAAL IN GEVANGENIS WILLEMSTAD, 12 Febr. In het millioen dat door de bevol king van Curacao voor het Natio naal Rampenfonds bijeen Is ge bracht hebben ook de zwaarge. straften in de gevangenis van Willemstad hun steentje bijge dragen- De énkele zakcenten die zij rijk zijn. hebben zij spontaan aan het Rampenfonds gegeven- Binnenkort zal een filmjour naal van de overstromingsramp voor de gevangenen worden ver toond. „Zij hebben aldus dr directeur het recht, om te zien waar hun zakcenten voor bestemd zijn." DEN HAAG, 14 Febr. Met gang van 17 Februari zullen de militaire verloven, die wegens hulpverlening aan het rampgebied tijdelijk waren opgeschort, weer normaal worden verleend. Een officiële aanzegging hiervan kan op korte termijn worden ver wacht. ZIJNE MAJESTEIT Foead II van Egypte is één jaar geworden en mag daarom een kaarsje van zijn verjaardagstaart uitblazen. Zijn vader, ex-koning Fa- roek, houdt hel kaarsje vast, tenoijl zijn moeder, ex- koningin Narriman, de baby-koning in haar armen houdt. De foto is genomen in hun huis te Grottaferrata in de heuvels nabij Rome Vi'ivolq «.in p.njino 1 „De manier waarop" Ollenhauer veroordeelde ook de wijze,-waarop Frankrijk zijn aan vullende protocollen de wereld heeft ingezonden Zij werden overhandigd aan de vertegen woordigers van het interim-co mité der E.D.G., die uitsluitend met technische kwesties belast zijn. Zodoende kon de indruk ge wekt worden, dat Frankrijk alleen maar technische wijzigingen aan de orde stelde. Maar in werkelijk heid gaat het volgens hem om we zenlijke veranderingen, die niet op het technische doch wèl op het algemeen politieke plan thuisho ren en die dan' ook een hervat ting eisen van de verdragsonder handelingen. Verder was Ollenhauer van mening, dat men thans ook de Saar-kwestie weer naar voren hoort te schuiven. Hij beschouwde de door de Fransen bevolen ont binding van de mijnwerkers vak bond als „één van de ergste aan vallen tegen de democratie, die tot dusverre in het Saargebied zijn voorgekomen." Het Franse verzoek om het Saargebied te Europeaniseren, maar tegelijkertijd de Economi sche Unie tussen dit gebied en Frankrijk in stand te houden, is „hetzelfde als een verzoek aan Duitsland om accoord te gaan met een definitieve afscheiding van het Saargebied. De sociaal-democratische par tij wenst een debat over deze kwestie in de Bondsdag, zei Ollenhauer. Hij herinnerde aan de verkla ring van Dulles, volgens welke de Europese defensie ónder de hui dige omstandigheden alleen kan worden opgebouwd met West- duitse medewerking aan het E.D.G.-verdrag. „En natuurlijk geldt de opvatting van de nieuwe Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken èfls een belang rijke factor in onze politieke be rekeningen", besloot Ollenhauer. die daarmee blijkbaar te kennen eaf, dat West-Duitsland tegen de Franse protocollen be velde kan trekken in de hoop op de morele (èn daadwerkelijke?! steun van Dulles. (Reuter-DPA). (Ongecorrigeerd) DOOR KOLENDAMP BEDWELMD (Van onze correspondent.) ROTTERDAM," 13 Febr. Het jeugdige echtpaar Praat, man 30 en vrouw 25 jaar, in de Schielaan te voormalig Overschie, is van morgen door kolendampvergifti ging bewusteloos naar het zieken huis Bergweg gebracht. Om 8 uur maakte de hoofdbe woonster zich ongerust, daar het echtpaar nog niet was opgestaan en ontdekte spoedig wat er aan de hand was. De oorzaak bleek een defect aan de haard te zijn. Rudio-agenda Oplo ossing vorige WERKDAG# K A U L U I E R C O D U W 1 N K S 1 M ARAK#D#STEM R N HE1 E A #EDO#R#AMl# OVERSTELPEN #ALE#0#TER# A I BEU L*A HONK#S#WENK O O.G O L M N O K R 1 S N A U W T E N DREGGEN R KRUISWOORD HORIZONTAAL: 1 bewijs wie men is 2 als voren; electrode, titel (afk.) 3 uitgave ,afk.l: boer. familielid 4 roem; deel van ketel 5 groet; ik 6 voertuig; rondhout 7 boom; zoek 8 voorzetsel; koning- keizer (afk,) 9 opening; lidwoord 10 hoofddeksel: krachts eenheid 11 maanstand; kwajon t X 4 5 6 7 8 9 10 II 'X 1 i H s l y 6 X 7 3 H 9 S 10 II IX /J gen; achting 12 Europeaan, dadelijk: pers. v.n.woord 13 snel; huldigen; bootje VERTICAAL: 1 charltas 2 IJslandse literatuur; strijdperk: kleurstof 3 vertering; kleur 4 Oosterse titel; schaak stuk tl gewoonierecnt iMa leis); slijk 9 uniform, roofdier 10 zich in ander land vestigen; rivier in Rusland 11 muze v/h minnedicht; zenuwachtig maken Middenin hor. en 1 delicaat 2 rustig worden 3 Italiaans dichter 4 telwoord 5 werkelijk vert. r. 8.15 10.00 Nieuws- en weerl Hoogmis- NCRV: 9 9 45 Gram IKOR. deur- caus, 10.30 Kerkd. t denten-Wereldgebedsdag NCRV 13,00 Godsd. lied. Apologie 13,35 Gram. 13.40 12,55 Zonnewijzer 13.00 Niet KRO: 3.10 3 55 Gr 14 n Katli bock- jeugd. Thuisfront overal. 16.15 Sport. Vespers. NCRV- 17.00 Geret, kerl 18.30 Meisjeskoor. 18.50 Gram Omroepork 19 30 „Gelooft U da tv 20 00 Gram 30 „100 Jaar staf 0.50 „Alles c 21 4 Gram. Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.15 Caus. 12.30 Muz. caus. 13 10 Crltle- ken 13.55 Weerber. 14.00 Nieuws. 14.10 „Country Magazine" 14.40 Operamuz. 15.00 Voor tuinbouwers. 15 30 Lichte muz 18 50 Caus 18 55 Weeroer. 19 00 Nieuws "lymph -ork. 20 45 Kerkd. 2125 "",30 Hoorspel 10.15 Llefdadlgheldsoproep. 2. Nieuws. 22,15 „La Travlata", opera Voordracht, 23.52 Epiloog. 3.30 Intcrvdeuws en gram 17.00 Gevar. pion 17 30 Idem. 18,00 Gram 18.30 Geva orogr 19.00 ..Round Britain Outz" 19: Nleuwi DAG Hilversum I, 402 m. vARA: 8.00 4ieuws- en weerber. 8 18 Gevar muz 35 Orgelspel. 8 58 Sportmeded 9.00 .Langs ongebaande wegen", caus. 9 10 i-~,r en SO| Q 45 „Uecste- 10.00 Lichte muz. 10.30 Kameroi lijk let .Met c Heren i" 12.45 Lichte muz. 13.00 Nieuws- en weerber. 13.05 Meded of gram. 13.10 Metropole-ork 14.00 Boekbe.vpr 14 20 Omroepork 15 00 Film- praatje. 15,15 Dlsco-c-aus, 16 00 Gram. sportrevue. VARA: 17.00 Uevar .7 30 Voor de jeugd. 17.50 Sport- i Nieuws en sportunsl. VPRO: 18.30 Ned Herv kerkd. IKOR: 19 00 1 19.35 „Gesprekken om de Bijbel", atech AVRO: 20.00 Nieuws. 20 05 IUZ 20,55 Paul Vlaanderen en nel Mysterie", hoorspel. 21.2 AMSTERDAM. 14 Febr. Het in formatiebureau van het Ned. Rode Kruis heeft gisteren de achtste lijst van slachtoffers van de watersnood uitgegeven. Ook van deze lijst kan In verband met de orastanrllgheder waaronder de gegevens werden ver zameld niet de volledige garantie voor de betrouwbaarheid worden geven. Enkele wijzigingen achteraf kunnen noodzakelijk blijken. FIJNAART. Geborgen en geideniificeerd; GEIJ- LINGS Maria Antje, geb- 24.8,29. KRIMPEN a. d, IJSEL, Geborgen: VUIK, Lena. geb. 2.10.75. weduwe van Linge; BRUSSE. Arte. geb. 12.6.80, MIDDEUIAKNI8. Overleden KOOTE, Gerri-t, geb 2.12,50 te Mlddelharnls, zoon van Afora* ham Koote en Catharine Soldaat, laat ste adres: Oostvoorgors 19. PETTEN (Hond9bossche Zeewering). DE WAART, F., oud 51 jaar, laatste adres: Petten. STEENBERGEN. Geideniificeerd en begraven: SCHUURBIERS, Petrus Ohristianus, geb. 12.10.48 ie Steenbergen, laatste adres: Kladsedljk 23. STELLENDAM. Geborgen: TROOST, Arent.je Klazlna, geb. 194® te Melissant, laatste adres: Voorstraat 76a. BOSHOVEN, Mina Tannetje. geb. 193-6 te Stellendam, laatste adres: Mei- doornstraat 5; BILKES, Lijntje D-na. geb, 1938 te Stellendam, laatste adres; Voor straat 113. 4e lijst ST. PHILIPS LAND. Aanvulling op 3e lijst, dd. 6.2,53; SUURLANT, Jan Johannes, geb. 25.3.29 te Thoien, js thans geborgen en geïdentificeerd KRUININGEN. Rectificatie 5e lijst dd. 9.2.'53: BLOK, Marina, echtgenote van Bastiaan Blok, oud 82 jaar, moet zijn. Blok, Marina, weduwe van Jacob Blok. oud 82 jaar. STRIJEN. Aanvulling en rectificatie: d.d. 7.2.'53. Aanvulling: geïdentificeerd: VAN DE31 REEAndeweg. Geertrui, geb. 14.5.94; DEN HARTOG, Margrietha. geb. 18.10.16 te Strijen. Rectificatie: Aanvankelijk als vermist opgege ven. doch blijken in levert te zijn: VERR1JP, WiUempje, geb. 24.5,33; VAN DER REE, Joost, geb. 14.5.88 te Strijen. laatste adres: Buitendijk 15; VAN DER REE. Joost, geb. 14.3.26 te Strijen, laatste adres: Buitendijk 15; VAN DER REE, Geertrui, geb 7 7 34 te Strijen. laatste adres: Buitendijk 15; VAN DER REE, Anthonla, geb. 3.8.38 te Strijen, laatste adres: Buitendijk 15 'B-GRAVENDEEL. Rectificatie le lijst d.d! 4.2.'53: Tel. mededeling van de gemeente secretarie: Wed v d, WULP en 2 kinderen! v. d. WULP, Marlnus, geb. 9 5.35 en v. d. WULP, Bastiaantje, geb. 6.11.38 wonen aan hel de belde andere WULP Jan. geb. 11. 3.43; WULP. Aart Jacob, geb. 17.4 42 zijn geëvacueerd naar Dordrecht, Th. de Bockstraat 3. 1 23.00 Nieuws - ie. 23.45 0 Nieuws 20 30 Hoorspel sinelng. 22.00 23.15 Pianospel Jrgelspel 0.15 Gi 1.30 Com- 'ar muz 1,30 Muz. Brussel. Vlaams 324 m. 12.00 12.30 Weerb-r 12 34 Gevar, muz. Nieuws 13 15 Svmph.-ork 13 30 soldaten 14.00 Gram. 15.30 Idem Sport. 16.45 Gram 17.00 17 45 SpOrtultsl. J7 50 C 18.00 Vlooi 19 00 Nieuws progr 21.30 17.15 Ens dense Nederland. 8.008.15 beglnn (484, 49 en 42 m 'es voor beglnn (22 l.) 22.00—22.30 Nlei „En dan nog dit" AAND.4G 1(5 FEBRUARI, urn I 402 m VARA: 7. 7 13 Gram.; 8 00 Nieuws i Gram 9.00 „Onder Nieuws; pannen", hoorspel; Waterst.i VPRO: „Voor de oude dag" caus.: 10.05 Morgenwijding. VARA- 10,20 Voordracht; 10.40 Voor zieken: 11 40 Sopraan en plano. 12.00 Gram,; 12,15 Dansmuziek: 12 30 tulnbouwmededellngen; 12 33 Dansmuz,; 13 00 13 20 Orgelspel t platteland; 12 Nieuws 13 55 Voor middenstand; vrouw. 14.15 Pianoreclt; 15 15 De gesloten deur" 14 0i Voor 45 Gram hoorspel18.20 aanton en piano; 16.45 Vragenbeantw.. 17 15^Metropole-ork.; 17.50 Militair com- 18.00 Nieuws; 18.15 Pianospel; 18.30 Pari. overz.. 18 45 Voor de Jeugd: 19 45 Reg. uitz.: Landbouwrubr.. 20,00 Nieuws 20 05 ,In Holland staat een huls", hoor spel met muz.; 20 35 Aetherforum: 21 J0 Strükork.; 21 30 ,Het welvaartsplan van 21,45 Report.; 21,50 het N. Voor en achter het Jroyens 5 Carthage' 22 10 „Les Nieuws; 23.15 Gram tal k .45 Gram.; 9.00 Voor i et; 9 35 Gram 0.00 Morgendienst: 5 Idem. 'oor boer en tuinder; 12.30 Land- en tulnbouwmedcd.; 12.33 Orgel concert: 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13 15 Gram., 14.00 Schoolradio; 14 30 Gram.; 14 45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15 3(1 Cello en piano; 16 00 Bijbellezing; 16 30 Gram 18 45 Kinderkoor; 17.00 Voor kleuters: 17 15 Gram.; 17 30 Voor de Jeugd. 17.45 Reg.uitz.; prof. dr. Joh. J. Hanrath 18.00 Ha rmonie-orkcet18 20 Sport- praaue. 18.30 Zlgeunerkwlntct; 18.45 19.00 Nieuws en weerber.; 19 10 iz 19 30 „Volk en Staat', caus.; 19 45 Planoduo; 20.00 Radiokrant; 20 20 Corelll-herd.20 55 „Het kind van Euro hoorspel, 21,55 Gram.; 22.00 „RUk- onder de grond- Aardolie", caus 22 45 Overdenking; S O S.-ber,; 23,15 ..Maa 23 3024 00 Gram. ce. 330 m. 12.25 Lichte r dom 22 10 Corelli- .23 00 Nieuws z. 13.25 00 Nieuws. 14 10 Licht cholen, 16.20 Crltieken Interviews, 18.no Hoor Nieuws 19.1 17 05 Gram. 17 31 spel 18 55 Weel- Sport 19 20 Caus. 19 - Caus 21,00 Gevar progr. 21.45 Wereld- commentaar. 22.00 Nieuws. 22.15 Orkest- enne 23,02 Intermezzo. 23.12 Orkestton- cert 23 45 Pari, overz, 24.000.03 Nieuws. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m 12,00 Mrs. Dale's Dagboek, 12.15 Voordr. 12,30 Dansmuz. 13.15 Orgel spel 13.45 Licht ork. 14.45 Voor kinderen. 15.00 Voor de vrouw 16 00 Octet en sopraan 16.45 Gevar muz. 17 15 Mi-s. Dale Daghoek 17 30 Hoorspel. 13.40 Gram, 19 00 Mil orkest. 19 45 Hoorspel. 20.00 Nieuws en radiojournaal. 20.25 Sport. 20 30 Gevar progr 21.00 Vragenbeantw. rogr 22,3i 22.01 --t 23 20 Dansmuz. 0 05 Boek- bespr. 0.2(1 Gevar. muz, 0.561.00 Nieuws. Brussel Vlaams, 324 m. 1145 Gram 12.30 Weerber. 12 34 Voor landbouwers." 12 42 Gram (om 12.50 Koersenl 13.00 Nieuws. 13.15 Pianospel. 13.43 Gram 14.00 Symph.ork. 15 30 Gram 16 15 Idem 17 00 Nieuws, 17.10 Lichte muz. 18.00 Franse les. 18 15 Gram 18 25 Luehtvaartkron 18.30 Voor soldaten 10.00 Nieuws. 19.40 Gram. .00 Kamerorkest. (20 4521.00 Gram). 22.15 Orgelspel. 21.30 Gi 22 55—23 00 Nieuws Engeland, BBC European St zendingen voor Nederland Eng. les voor beglnn. (464. 49 (224 249° jeuws' 'es voor gevord. Uit. -8,15 EXAMENS AMSTERDAM (Gem Univ.) Bevor derd tot doctor In de geneeskunde op proefschrift getiteld: „Hereditaire Ataxie" de heer J. v d. Bosch, geb te Amsterdam en op proefschrift getiteld: „Over de bc- zlnklngssrelheld der rode bloedlichamrn In gedeflbrlneerd bloed" de heer A S. Groen. geb. te Haarlem: doet, ex. rech ten de heer W. v, d, Mey. Amsterdam. AMSTERDAM. (Gem Univ.) Doet ex godgeleerdheid (met lol) mej A. G. van Dalen, Amsterdam; cand. ex. Frars mc.t F van Waltorop, Amsterdam, cand. ex opvoedkunde me). P. E. G Pelgrim, Amsterdam. 1IDEN Geprom. tot doctor ln de en natUurk op proefschrift The population-dynaimics of the fruit tree red spider' H. ,T. Hueck, geb, te Rotterdam. Leeuwarden, J. NAGEKOMEN FAMILIEBERICHTEN Louis H. J. Branrls, In leven mede-oprichter en directeur van onze Naam loze Vennootschap. Zijn onvermoeibare IJver en grote werkkracht, waarmede hij zich gedurende meer dan 30 jaren aan het bedrijf gewijd heeft, zullen ons steeds in dankbare herinnering blijven en ons tot voorbeeld zijn. Directie N V. Tllburgse Kamgaren- en Wollen stoffenfabriek „Tilkamwol" Goirle, 13 Februari 1953. De plechtige Uitvaart zal plaats hebben op Maandag 18 Februari te 11 uur in de Parochiekerk van St Joseph (Heuvel) waarna de beg-rafen's op het R K. Kerkthol aan de Olsterwijkeebaan. Bijeenkomst voor Heren te 10.30 uur ten huize St, Josephstraat 98, Tilburg. Dames in c.e kerk. Geen bezoek. Geen bloemen. Gaarne H.H, Missen t Met groot leedwezen geef ik konnis van het overlijden van mijn Oud Mede-Directeur van de N V. „Tilkamwol" te Goirle, de Heer A. H. J. Brands, waarmede ik jarenlang prettig heb mogen samenwerken H. Brands. Tilburg, 13 Februari 1933,

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2