WEGWIJZERS Koningin en prins brachten bezoek aan Texel Weg verbeteringen en krotoprniming Spiegel van stad en land Noord Ned. Wikkelcentrale AUTO's MAATSCHOENEN Boonsira's Lijkkistenfabriek 6 LEEUWARDER COURANT ZATERDAG 14 FEBRUARI 1953 De koningin, haar particulier secretaresse mevr. N. SmittAvis en haar adjudant luit. ter zee eerste klasse J. IJ. Stegeman hebben gisteren een bezoek gebracht aan Texel. De tocht over het Marsdiep werd in de auto's gemaakt met de veerboot van de normale dienstregeling. Prins Bernhard bracht eveneens (onverwacht) een bezoek aan het eiland. Hij landde met een sportvliegtuig op het vliegveld. Bij Zevenhuizen, waar de Oostersluis, een van de bedreigde punten, in ogenschouw werd genomen, ontmoette de koningin de prins op diens terugweg. Tot slot van haar tocht ging de Vervolgens ging de rit naar het noorden, naar de Noorderdijk, waar het aanstormende water een gat. van 130 meter in de dijk heeft geslagen, waar door de 960 hectare grote Eendracht- polder onder liep. De laatste tientallen meters moesten echter te voet worden gegaan. De koningin wandelde naar het gat, waardoor nog steeds het water stroomt. Staande op de met tientallen zandzakken versterkte afgebroken dijken liet de koningin zich zeer uit voerig door een dijkwerker en door de deskundigen inlichten over hetgeen zich hier op die rampzalige Februari- morgen had afgespeeld. Op de dijk was een groot aantal dijkwerkers, met assistentie van dertig soldaten van het regiment Johan Willem Friso uit Assen, druk doende tussen twee rijen palissaden een beschoeiing aan te brengen en deze met behulp van een dragline vol te storten met klei. Het gat in de dijk is inmiddels nog niet ge dicht. Lange tijd sprak de koningin met de dijkwerkers en de mili tairen. Ook prins Bernhard had vroeger in de morgen dit punt bezocht. Juist toen de jeeps de dijk naderden, vloog de prins er overheen. Als groet cirkelde hij enige malen laag over deze door het land ploegende autocolonne heen. Autobotsing in Drachten Gistermorgen heeft te Drachten in de gevaarlijke bocht Zuidkade-Oosteinde een botsing plaats gehad tussen een tankwagen van de firma Zoovele en een bestelwagen van de heer Offerijns. De tankwagen reed achteruit om de bocht over de brug te kunnen nemen op het moment, dat de heer Offerijns met zijn wagen de onoverzichtelijke bocht wilde nemen. De bestelwagen werd be schadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Vrijwillige sneeuwruimers in Baarderadeel In verschillende dorpen in Baarderadeel hebben zich vrijwilligers gemeld om het personeeel van gemeentewerken le helpen bij het sneeuwruimen en verwijderen van de ijslaag op de wegen in de dorpen. Door deze vrijwillige hulp waren de dorpsstraten in korte tijd weer begaanbaar tot groot ge rief van het verkeer. Een staaltje van bur gerzin! koningin naar de vuurtoren, waar zij de auto verliet en zich over de duinenrij naar het strand begaf. Daarna keerde men naar Den Burg terug. In het hotel onderhield de koningin zich enige tijd niet de familieleden van de zes slacht offers. Prins Bernhard heeft gistermiddag met zijn adjudant, majoor Sondermann, Hellevoetsluis ook nog bezocht. Harlinger maakte ernstige val Tengevolge van de gladheid van de weg kwam de heer J. Alkema te Har lingen zo ernstig te vallen, dat hii naar het ziekenhuis moest worden overge bracht. Daar constateerde men, dat hij bij z'n val een hersenschudding had op gelopen. Onderbroken excursie Enkele veehouders uit Boornbergum waren met een bus op excursie getogen naar Akkrum. Onderweg slipte de bus en kwam in een ondiepe bermsloot terecht. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Later kon men de excur sie voortzetten met een andere bus. Veren. Nieuws Festival to JutrypHommerts De muoiykforiening „Ere zij God" to JutrypHommerts fieri dizze simmer har 55-jierrich bistean. Op 'e j'iergear- komste waerd bisletten, om ta eare fan dit jubileum in festival to organiiseacjen en de jouns ien of oar forneamd korps optrede to litten. De skathal'der hie in saldo van 1099.72 yn kas. De hearen P. Sj. Hoekstra en Ids Bergsma waerden wer as bistjürsleden keazen. Raad Kollumerland Oude bijz. lagere school in Zivagerveen ivordt bestemd voor gymnastiek- en kleuteronderwijs In de raadsvergadering van Kollumer land heeft burgemeester Praamsma zijn dank uitgesproken voor de spontane hulp in deze gemeente geboden aan het rampgebied. Het gemeentebestuur zal onderzoeken wat men verder nog kan doen om de nood te lenigen. W egverbeteringen Er is 347.000 uitgetrokken voor de verbetering en verbreding van wegen. Zo zal aan de Munnckelaan 50.000 wor den besteed, 50.000 aan de Zomerweg, 105.000 aan de Korte- en Langclaan met Zandbulten en 25.000 aan verbete ringen in de kom van Westergeest. Ver der is 2000 uitgetrokken voor verbe- ring van de weg ZwartewegMunnekc- zijl, 10.000 voor de straatweg in Trie- men, 5000 voor de straatweg Wijgeest en 100.000 voor de weg Steenvak, die voorkomt op het tertiair wegenplan van de provincie. Er zijn nog meer plannen in voorbe reiding, o.a. verbetering van de sloten langs de wegen. Dit werk, waarvan de ïoonpost is begroot op 125.000, zal wor den uitgevoerd door de Ned. Heide Mij. De gemeente zal hiervoor ƒ35.000 uit trekken. Krotopruiming eji woningbouw Kollumerland zal maximaal 100.000 besteden aan de krotopruiming. Sedert 1947 zijn er van de 2537 woningen 42 op geruimd. Er verkeren nog 180 percelen in een min of meer slechte toestand. Er zijn nog 180 aanvragen voor een woning. Extra bouwvolume is aangevraagd voor veertig nieuwe woningen. De kosten worden geraamd op 360.000. Nieuwe bestemming voor school te Zwagerveen In Zwagerveen wordt een nieuwe bijzondere lagere school gebouwd. B. en W. stelden nu voor, de oude school te bestemmen voor gymnastiek- en kleuter onderwijs. Er is besloten, een stichting het leven te roepen om het gebouw te exploiteren. Voor de verbouwing van een gedeelte van de school tot gym nastieklokaal is 25.000 verstrekt, ter wijl de gemeente tevens het geraamde tekort op de exploitatie van 650 voor haar rekening zal nemen. Voor de ver bouwing van een ander gedeelte voor het kleuteronderwijs zal de gemeente een geldlening van 25.000 garanderen. Voor verbetering van enkele scholen in de gemeente is in totaal 79.000 uit getrokken. De bijz. lagere scholen te. Kollum, Oudwoude, Kollumerzwaag, Munnekezijl en Burum, de o.l. scholen te Kollum en Oudwoude en de bijz. u.l.o. te Kollum zullen hiervan profiteren. Besloten werd, een leegstaand ge deelte van het voormalige tehuis voor ouden van dagen te Kollum in te richten voor de lessen voor smeden-bankwerken. die uitgaan van het bestuur der Chr. Lagere Technische school. De kosten zullen ƒ4000 bedragen, terwijl als huur 500 zal worden ontvangen. Men is hier toe overgegaan, omdat de plannen voor een nieuwe school nog wel niet direct zullen worden goedgekeurd. Het laat zich aanzien, dat per 1 April met twee parallelklassen voor smeden-bankwer ken kan worden gestart. Momenteel zijn reeds vijf leraren aan de school verbon den. De Ned. Ver. voor Rheumathiekbe- strijding zal in 1953 een subsidie van 50 ontvangen. De Ned. Militairen Bond krijgt 100 en de gymnastiekvereniging D.E.S. te Burum 250. Aan de N.V. Intercommunale Water leiding te Leeuwarden werd concessie verleend tot het tot stand brengen en in bedrijf houden van een waterleiding met toebehoren, zulks als uitvoering van het Industrialiseringwaterleidingsplan. Tevens werd garantie verleend voor het sluiten van geldleningen ten bedrage van twee millioen gulden. In een gecombineerde vergadering van de C.B.T.B. en de C.L.A.B. te Ooster- meer heeft de heer A. de Vries uit Leeu- arden gesproken over: „Loonsvorming en Sociale Wetgeving". De tweede spre ker was de heer S. van Tuinen uit Ber- likum. die het onderwerp „Boer en Arbeider" heeft behandeld. In Oostermeer heeft het instituut „Steun Wettig Gezag" een propaganda- vergadering belegd. Mr. Haan ui Leeu warden en majoor De Vries, districts commandant van de Nationale Reserve in Frjesland, hebben het woord gevoerd. De trompetist van de „Dutch Swing Col lege Band", Kees van Dorsser, zal het orkest om studieredenen binnenkort ver laten. Zijn plaats zal dan worden inge nomen door de oud-Bolswarder Wybe Buima, trompetist bij de ..Dixieland Pipers". De gymnastiekvereniging „Trijrawou- den" gaf twee uitvoeringen in Oudkerk. De eerste avond waren ongeveer zeven tig, de tweede bijna tweehonderd perso nen aanwezig. Het batig saldo gaat naar het Nationaal Rampenfonds. Voor de betrekking van werkmeester aan de in te richten werkplaats voor geestelijk minder validen te Heerenveen hebben zich 237 sollicitanten aangemeld. Ondanks een waarschuwing heeft de aan de Westerzeedijk te Harlingen wonende F. zich een hoeveelheid hout, waaronder deuren, toegeëigend van de balustrade van het Harlinger zwembad, dat door de jongste storm behoorlijk is gehavend. De politie heeft tegen F. proces-verbaal opgemaakt. Voor het nieuwe leerjaar aan de open bare school te Lemmer hebben zioh zeventig kinderen aangemeld. Door d)it hoge aantal kan een nieuwe leerkracht worden aangesteld en zal de eerste klas in tweeën gesplitst moeten worden. De heer R. v. d. Woude te Jislum zal bij de komende gemeenteraadsverkie zingen geen candidatuur weer aanvaar den. De heer Van der Woude. thans nestor van de raad van Ferwerderadeel, had lange jaren zitting voor de A. R. partij. Onder leiding van dokter H. W. de Groot is te Veenwouden in het afge lopen jaar een cursus voor E.H.B.O. ge houden. Voor het examen dat dezer dagen afgenomen werd. slaagden alle candidaten. De heer J. de Valk te Arum heeft zich bij het schaven de topjes van de vingers afgesneden, doordat de schaaf uitglipte. Nadat hij in het ziekenhuis te Harlingen was behandeld kon hij huiswaarts keren. De Boyier biljartclub „Het Zwaantje" heeft een ontmoeting gehad met de Noordwolder club „Ten Oever". „Het Zwaantje" bleef meester op het groene laken en won met 64. In Kollum heeft Brouwer's Aceordeon- klas haar eerste uitvoering gegeven. Aan de leerlingen werden diploma's uitge reikt. De avond werd gevuld met muziek, zang en goochelkunst. In Achlum heeft het Nutsdepartement Arum-Achlum-Kimswerd een culturele avond georganiseerd. Het toneelgezelschap Ten Kate uit Leeuwarden heeft het blijspel ,.Op 't nippertje" opgevoerd. Het spel werd meer gewaardeerd dan het stuk zelf. De afdeling Holwerd van de P. v. d. A. heeft een bijeenkomst belegd, welke, on danks het slechte weer. goed was bezocht. Voor deze avond was uitgenodigd de heer J. Brouwer, gewestelijk secretaris, te Leeuwarden. Hij behandelde enkele onder werpen uit het plan „De weg naar de Vrijheid". Het was een leerzame avond; er gaf zich een nieuw lid op. Het instituut „Steun Wettig Gezag" heeft een propaganda-avond in Bergum belegd. De heer Okkinga uit Leeuwarden heeft het woord gevoerd. Na een uitvoerige bespre king gaven zich enkele vrijwilligers op voor de Nationale Reserve. In 1952 heeft het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en Gezond heidskolonies, afdeling Wolvega e.o. twin tig kinderen uitgezonden, van wie zestien naar Bergen aan Zee en vier naar het Katholieke Tehuis in Gaasterland. De uit zendingen stemden tot grote tevredenheid. In de Ned. Herv. kerk te Bantcga is een vergadering gehouden van de ring Lem mer van het C.J.M.V. De heer Brouwer uit Delfstrahuizen hield een bijbelinleiding. De heer F. de Vlas uit Echtenerbrug sprak over Albert Schweitzer. De heer B. Stïenstra. hoofd-stationschef van de N.T.M. te Drachten, die wegens reorganisatie van het bedrijf reeds op 1 Juni 1947 op non-actief was gesteld, gaat thans het bedrijf met pnesioen verlaten. Ook de heer D. Haakmeester, conduc teur te Sneek, wiens non-activiteit dateert van 1 Juli 1950, gaat met pensioen. De heer M. Gersies, machinist op de veerboot Staveren-Enkhuizen, gaat met pensioen. Hij heeft een diensttijd van 33 j. De vertoning ten bate van de zangver eniging „Advendo" te Rijperkerk, heeft netto opgebracht 73.56. N.V.V. heeft in Harlingen ruim duizend leden De N.V.V.-Bestuurdersbond te Har lingen heeft een keurig jaarverslag over 1952 samengesteld. In het jaarverslag wordt geconstateerd, dat de metaal industrie en de bouwbedrijven de meeste arbeiders tot zich hebben getrokken; het aantal dat in de haven werk kon vinden viel erg tegen. Het N.V.V.-t.b.c.-fonds heeft in Har lingen ruim 2300 uitgekeerd. Het ledental is stabiel en is nog steeds boven de duizend; van dit aantal behoort on geveer de helft tot de C.W.B.T. en de A.N.B.B. Het aantal leden, dat in D.U.W.-verband werkte, bedroeg dertig. Middenstanders in Buitenpost gaan wanbetaling bestrijden De middenstandsvereniging B.U.V.O. te Buitenpost heeft in haar jaarvergade ring besloten, het kwaad van de wan betaling te gaan bestrijden. Het systeem van de Federatie van Middenstamdsver- eniging, dat ook al in vele andere plaat sen wordt gevolgd, zal worden toe gepast. In plaats van de heren R. van der Meuien en M. Kramer werden gekozen ae heren B. IJlstra en A. van de Witte. In de kas was een saldo van 442. Aan de oud-voorzitter, de heer R. van der Meulen, werd dank gebracht voor alles wat hij in de afgelopen jaren voor de vereniging heeft gedaan. Hij kreeg een 'bureaulamp als bewijs van waardering. Vérenigingsnieuws Friesche Mjj afd. Drachten: ledental steeg in 1952 met 28. Gekozen M. Doorn bos; nadelig saldo van 410.07. De mollenbestrijding verloopt weinig be vredigend. E.H.B.O. PingjumWitmarsum: batig saldo 130: herkozen voorzitter P. R. Adema, penn.m. mevr. HuismanWon der. Melktappers Wonseradecl: batig saldo 50.34. Herkozen H. v. d. Wal te Mak- kum. Fryske Krite Frjentsjer: It tal leden wiurdt stadichwei lytser en mei de sinteraesjes hat it woLris better west. Ta leden fan it bistjür binne op 'e nój keazen W. Bouma, H. Hesliniga en J. Hoitsma. Bisletten is nodh om 250 oan it rampenfüns to jaen. C.H.U. Koudum: Gekozen R. van der Veen en M. de Witte. Het ledental is ge lijk gebleven. Men heeft besloten 25 af te dragen aan het rampenfonds. 'e begrafenisvereniging „De laatste Eer" te Hohverd heeft in haar jaar vergadering besloten om een zeker percen tage van het saldo op 31 December 1952 af te staan aan getroffen zusterverenigin gen in het rampgebied. In het bestuur zijn herkozen de heren C. de Hoop en S. van den Bos. Waterschap „Wanswerd": ontvangsten 6270.78. uitgaven 6361,72; begroting vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op ƒ5500. De in 1952 ingevoerde maalgeld- verhoging van 10.50 per pondemaat, blijft in 1953 gehandhaafd. De heer D. W. de Vries werd als gecommitteerde herkozen. Muziekvereniging Munnekezijl: in de plaats van F. van Straten is gekozen J. van der Molen; batig saldo. „Dorpsbelang" Burum; klein nadelig saldo; herkozen J. Pol. R.K. Vrouwengemeenschap, afdeling Bolsward; ledental 314; batig saldo: her kozen mevr. H. JornaPotma en mevr. N. van den Oevervan der Werf; geko zen mevr. V. KokSwart in de plaats van mevr. Cl. LunterStoop. In de vergadering van de Vereniging Kleine Landgebruikers te Tzummarura heeft de heer B. Stoer van de RLVD ge.- sproken over landbouwgewassen en de resultaten op proefvelden, behaald met verschillende soorten kunstmest. Herko zen werden de heren J. Haakman en A. van der Ploeg. Het ledental is veertig. De huishoudschool na de lagere school Op de vergadering van de Ned. Onderwijzersvereniging, afdeling Wol vega, heeft de directrice van de Land- bouwhuishoudschool aldaar een korte inleiding gehouden over de mogelijk heden, die er zijn voor meisjes na beëindiging van de primaire cursus aan de huishoudschool. De voorzitter van genoemde school maakte van de gele genheid gebruik, meer algemene aspec ten betreffende dit specifieke vervolg onderwijs voor meisjes naar voren te brengen. Algemeen werd hierop o.m. de wenselijkheid geuit, dat de huishoud scholen pas na de zevende klasleerlin gen dienden toe te laten. Om tevens te ontkomen aan de „vlucht van leerlin gen" na afloop van'de leerplicht zo als thans 't geval is zou een verlen ging van de leerplicht tot negen jaar ideaal zijn, "aldus de onderwijzers. H D VAN DER MEER ZN. HDHUDIID TELEF 232 (K 5172) l/KUHKIIr Sedert 1929 Reviseren en Wikkelen van: ELECTROMOTOREN - DYNAMO'S BOORMACHINES - STARTMOTOREN LAS-TRANSFORMATOREN STOFZUIGERS, enz. V/a Uw Installateur Gebruikte KUNSTMEST STROOIER. Opgaaf van prijs aan H. Tj. de Jong, Roede, Marssum. Te koop aangeboden: Moderne BURGERWONING te Sneek, vrij te aanvaarden behoudens toestemming. Br. no. 776. Tot en met 10 woorden 1,40 Elk woord meer 10 ct. Brieven onder no. 50 cent extra Aanbieding a contant aan onze kantoren en door bemiddeling van onze agenten en bezorgers Alleen voor regelmatige adverteerders op rekening. Uit de hand BURGERHUIS, kam. en suite, keuken, boven gr. en kl. sl.kamer, zolder, voor en achter erf. Lage erf pacht, bij Groningerstr.weg. Behoudens goedkeuring 1 Maart vrij te aanvaarden. Brieven no. 795 Nieuwe LOODSEN, garages, hallen, kapschuren, in elke uitvoering. J. A. Boll, Peli kaanstraat 5, Leeuwarden. Tel. 4310. Z.g.a.n. Philips RADIO en Phoenix herenrijwiel, nieuw. Tulpenburg 31 ben. Personeel gevraagd: Weduwe, op leeftijd, wonen de op mooie stand te Leeu warden. vraagt HUISHOUD STER, van middelbare leeft. Brieven no. 816 Per Mei een nette BAK KERSKNECHT, Intern, lft. pl.m. 18 tot 22 jaar. Jonk- man's Bakkerij. Surhuister- veen. Tel. 246 - K 5124 HUISHOUDSTER tussen 30 en 40 jaar. J. Groen. Aylva- straat 12. Leeuwarden. Terstond gevraagd in gezin van twee volwassen perso nen nette HUISHOUDSTER. Brieven Boekhandel de Witt, Langstraat 96. Wassenaar, onder nummer 6. Voor direct Bakkersknecht, moet met alle voorkomende erkzaamheden op de hoog te zijn. F. Bleeker, Ooster- bierum. Voor direct een halfwas SLAGERSKNECHT. W, Arends, Schiermonnikoog Voor direct een nette JON GEN. Slagerij Untema, Wijbr. de Geeststraat 2. Voor direct flinke nette WERKSTER voor twee mor gens in de week. Br. no. 792 Voor direct gevraagd een flink DIENSTMEISJE, v. d. e. n„ zelfstandig kunnende werken. Hotel Westra, Ter- naard. Tel. Flinke JONGEN, ca. 18 j.. zo mogelijk kunnende motor rijden. Exp. S. Postma, le Parkstraat 5, Leeuwarden Per 1 Maart net DAG MEISJE. Tj. Zijlstra, Pie- tersbierum 33 DAGMEISJE, niet beneden 18 jaar. Aanm. tussen 7 en 8 uur 's nam. Ruysdaelstr. 26, Leeuwarden R.K. MEISJE voor dag en nacht. Goudenregenstraat 41. Net Fries MEISJE, intern, huiselijk verkeer, v.g.g.v. Sal. ƒ75 per maand Meer hulp aanwezig. Bosrijke omgeving Br. Café-Rest, Kok. Groenestraat 1. Rhedcn, post de Steeg. In doktersgezin zonder kin deren een MEISJE v. d. e. n. Zelfstandig kunnende wer ken en v.g.g.v. Brieven mevrouw Cremers, Kamer- lingh Onnesweg 42. Bussum Voor direct net zelfstandig MEISJE voor dag en nacht, boven 20 jaar. Aanb. na 7 uur 'sav. mevr. Gevckc, Soudenregenstra a t 26. Leeuwarden. Fan ARBEIDER forsjoen. Mei tank foar de oanbiedin- gen. S. Span Rsn., Koarn- jum, de Daem. Pers. aangeboden: Ervaren VERPLEEGHULP r dag- of nachtverple- ging. Br. no. 746- JUFFROUW, 40 jaar, Chr. beg., in klein moederloos gezin of bij heer-alleen, be schaafd milieu. Br. no. 785. Dame, 33 jaar, biedt zich aan als HUISHOUDSTER bij heer-alleen of in klein moederloos gez. V.g.g.v. Br. Per 12 Mei vaste BOEREN ARBEIDER. beste melker. Woning met stalling aanwe zig, desgewenst met l/? ha weiland. Er wordt machinaal gemolken. A. A. v. Dijk, Nijhuizum. post Workum. Gedipl. BAKKER, 26 jr., in Leeuwarden of omgeving. Br. no. 810. Per 12 Mei als vaste ARBEI DER, met greidboerenwerk bekend, huis moet aanwezig zijn. Br. no. 812. Per 12 Mei vaste ARBEIDER met flink dagmeisje, op ge meng« bedrijf, omgeving Dokkum. Br. o. no. 32, Bkh. Kamininga. Dokkum. Per 12 Mei a.s. door vee houder op leeftijd zonder opvolger in Z.W. Friesland een flinke ARBEIDER, die zelfstandig kan werken. Beste melker. Bekend met machinaal melken verdient aanbeveling. Liefst klein ge zin. doch enige vr. hulp heeft voorkeur. Woning be schikbaar. Br. Per 12 Mei vaste ARBEI DER, g.k.m., Chr. beginse len. Nette woning m. electr., waterl. en tuin aanwezig. Jac. de Jong. Ferwoude. Losvaste ARBEIDER, be kend met alle werkzaam heden. Woning met electr. 1. en waterl. aanwezig. Klein gezin, Br. no. 800. De tijden zijn moeilijk. Wij willen u helpen bij het aan schaffen van MEUBELEN, Woningtextiel, Bedstellen, Dekens. Ledikanten, Radio's. Stofzuigers, Kachels, Kin derwagens. Wringers, enz. enz. Zo uit de winkel tegen etalageprijs. Reeds vanaf 1 p. week. Levering door de gehele provincie. Br. met postzegel v. antwoord onder no. 771. Flinke BOERENKNECHT, beste melker en goed met paarden kunnende omgaan. Br. no. 813. fe koop gevraagd: Wie levert Friese POPPEN ambachtvolkskunstarti- kelen? Br. no. 809. Luxe AUTO, 4-deurs, niet ouder dan 1936. moet nog in prima staat verkeren. Liefst van particulier. Br. met prijs en omschr, onder no. 797. Platte WAGEN op ijzer. J. Rienks, Marssum Spoed! CHEVROLET 1940. met stuurversn.; A.ustin A 40; Volkswagen '49 of '50. Bellen onder telef. no. 8559, Leeu warden, Zwart MER RIEP AARD, 9 j 4 witte voeten, mak in en voor alles. F. Buruma, Blija. Te huur gevraagd: ZOMERHUISJE of iets der- lelijks van 25 Juli tot 1 Aug. voor 8 pers., op één van de Waddeneilanden. A. Land- kroon. Honthorststraat 45, Leeuwarden Dame-alleen zoekt GEDEEL TE van woning in Leeuwar den. Brieven no. 814 Heer vraagt ZIT- en SLAAP KAMER, event, zit-slaap- kamer met-volledig pension. Br. met voll. inl. no. 783. ZIT-SLAAPKAMER met voll. pension door analyste (N.H.Westkant stad. Br. 782. Te huur aangeboden-; Ruime" STALLING. Autover huur Veldhuis, Garage Lijs- terstr. 28. Tel. 5375—7558. ZIT-SLAAPKAMER slaapkamertje met pension, zeer geschikt voor twee broers of vrienden, op goede stand. Br. no. 804. Goed onderhoud. BUREAU- MIN ISTRE met stoel en een brandkast. Groningerstraat- weg 37 MOTOR- en BROMFIETS RIJDERS. Voor nwe. N.S.U en Berinimotoren naar de vakman. Het Motorhuis. Joh. Feersma Hoekstra, van Asbeckstraat 77, Leeuwar den. In- en verkoop van ge bruikte motoren. Tel. 7998. 4 tons FORD V 8 met z.g.a.n. laadbak, of ruilen tegen luxe auto. Br. no. 798. Van particulier FORD Anglia 1948, nieuwe hoezen Br. no. 791. 1 „Eureka" HOÖI-enMEST- 5CHUDDER. in prima staat, onder garantie. D. Woudstra, Smederij Baard. Telefoon K 5173—264. Wegens verandering werk zaamheden één onzer cliën ten een gebruikte TRANS PORTEUR. 8 meter lang, holle band, op luchtbanden, 5.50 x 16 met bezinemotor, voor sterk gereduceerde prijs. Machinefabriek Kam pen. St. Anna Parochie. Tel. 378 K 5180. Partij TELEFOONPALEN. 3-9 m lang; partij wisselhout, 3-4'.h. m; partij landhekken 3Vz-4 m; gecreosoteerde pa len in alle maten; klaver- en dakruiters bij O. Ferwerda, Stiens. Telef. 334 Voor goed tehuis prachtige Belg. HERDER. 10 mnd., een Bouvier. Holl, Fox en een jonge Herder. Prijs billijk. Dieren-Pension Speelmans straat 15. Gemakkelijke betaling. RIJ WIELEN, geheel compleet, 3.50 per week, zonder aan betaling of 10 pet. bij ont vangst en verder per week vanaf 2.25, radio's 1.90. kachels 1.95, haarden 3.50. haardkachels 2.50. wringers 0.90, stofzuigers 1.85, electr. wasmachines ƒ3 78. Direct te ontvangen, na 114 jaar uw eigendom. Strikt geheim. Betalingen ook per maand. Demonstratie vrijblijvend, levering franco overal. Br. no. 595 Waterdichte Kleding. Jas en broek 12.50, 22.50. Water dichte jassen 9.75-32.50. Leren wanten, leren laarzen. Leren mutsen. MEIJERS Leder, Kleine Kerkstraat 18. Leeuwarden. Ziet U tegen de wasdag op? Huurt dan een Hoover. 2.- of 1.50 per 4 uren. BOSCHMA, W. Sprenger- straat 31. Telefoon 7850. Huurt bij ons de nieuwste Philips RADIO vanaf 2.— per week. Na l'/i jaar uw eigendom. Plaatsing door ge heel Friesland. De nieuwste stofzuigers m. enorme zuig kracht leveren wij u reeds vanaf 1.60 p. week. Vraagt inlichtingen bij Fa. Th. v. d. Akker, Beijerstraat 6, Leeuwarden. TeL 4305, Aug Delea. SCHOOR STEENVEGER- Rookver drijver, Metselaar, enz. Eewal 44, hoek Gr. Hoogstr Telef 8552. Het van ouds be kende adres. Wie in eigendom wil ver krijgen 'n RADIOTOESTEL vanaf 2.p. w.; Stofzui ger 1,50 p. w.; Accordeon 2.50 p. w.; Naaimachine 3.50 p. w„ vrage inlichtin gen H.I.C.O., Herestraat 8, Leeuwarden Voor Vacantie en Weekend: Te huur a.g.b. ZOMER HUISJE in Appelscha. Brie ven no. 1 aan Smid's Boek- handel, Makkum. Gemeub. Zomerhuisjes te huur. Bos- en hei-omgeving. Vooruit bespreken. L. Ver hoef. Bosrand. Hunnenweg no. 251, VOORTHUIZEN. Te huyr. Ameland: Gem. TENTHUISJES tot 18 Juli. Voorseizoen billijk. Ook te koop. J. Hagendijk. Leek. TERSCHELLING. Kamer- verhuur voor pl.m. 4 pers. voor het gehele seizoen. Br. H. Wiekei, Hoorn 40 Ruilen: Nette WONING, bev. kamer, keuken, 2 slaapkamers, te- gon woonschip. Br. no. 793. AMSTERDAM „Betondorp' tegen woning in Leeuwar den. Inl Azaleastraat 48 Leeuwarden. Diversen Uw radio defect? De Ceo trale Radio Werkplaat/ REPAREERT billijk en per feet Auckamastraatje 6B Leeuwarden. Ook via u» Radiohandelaar TAXI? Tel. 8888. Ook trouw- ritten. Garage Schaafsma Van Sijtzamastraat 26. Op gemakkelijke betalings voorwaarden kunnen wij U leveren: MEUBELEN: stoe len. tafels, dressoirs, thee meubels, etc. Woningtextiel: lopers (alle soorten) cocos- matten en -deurmatjes, vitrages, overgordijnstoffen, etc. Ledikanten: Engelse en houten, alles op het gebied van slaapkamerinrichting, dekens, lakens, slopen, sprei en. etc.. spiraalmatrassen, stofzuigers, kinderwagens, kachels kortom, alles wat U nodig heeft!!! U koopt uit etalage tegen etalageprijs. Dus geen woeker. Strikte ge heimhouding verzekerd. Be zoek vertegenwoordiger al leen op Uw verzoek. Brie ven no. 447. Kindje, blij, zegt tatata Heeft een PLASTIC BROEKJE S. G. A, Fleur's FIETSTASSEN. 30 soorten vanaf 3.20. Koffers, tassen, portefeuilles, porte- monnaies, lage prijzen, lë kl, reparatie-inrichting. Fleur's Lederwarenbedrijf, Achter de Hoven 17. Telef. 4135 Hevea, Rupax LAARZEN. Dames- en kinderlaarzen, Overschoenen, rubberklom pen. Schoenklompen 4.25- 5.50. Klompsokken. Meijers leder. Kleine Kerkstraat 18. Leeuwarden. Voor lichaamsmassage pedicure naar de MAS- SAGE-inrichting Leeuwrik- straat 100, Leeuwarden. (1CF—6 en na afspraak). Nog enkele WEEKKALEN DERS. Duidelijke cijfers en veel ruimte voor aantekenin gen. voor elke dag. Onmis baar voor huisgezin, kantoor en magazijn. Van ƒ1.50 voor 0.60, twee voor 1, franco na ontvangst van 0.85. Giro 429643. Zondervan's kantoorboekhandel, Leeuw. 25 SERVETTEN 25. cent, 50 voor 40 ct., 100 voor 75 cent. Zondervan, Ooster-Grachts- wal 3. KLEEFPASTA vanaf 0.25 per pot, Gluton 0.20, 0.45 ƒ0.60, 1.15, 2 05, Velpon 0.25, ƒ0,40, ƒ0,55. Plakband v.a\ 0.45 per rol, Zondervan Boekhandel, Leeuwarden. blz14 cent, tijdelijk 10 voor 1.25. 80 blz. 27 cent, 10 voor 2 50. Ooster-Grachtswal 3. Juffer B. Jerne Jo adres foar nijer oerliz. It wurdt stil halden. Skriuw ünder n 25, Boekh. Schmidt. Snits. Deze week nog bijzonder joedkope aanbieding van BUBELS en Kerkboeken. Zondervan's Kantoorboek handel, Oostergrachtswal 3, Leeuwarden. Coöp. Boerenleenbank Wartena .Algemene Ledenvergadering op Dinsdag 3 Maart 1953. 's morgens halftien, in cafe Langhout te Wartena. Ter voorziening in de vaca ture in het Bestuur en even tueel Raad van Toezicht is voordracht opgemaakt, welke voor leden ter inzage ligt ten kantore der Bank. Zie toegezonden convocatie. Het Bestuur voor de loop en voor de sloop te koop gevraagd Autosloperij L. DE VRIES Willem Sprengerstr. 7, Leeuwarden. Door vorst gescheurde CYLINDERBLOKKEN of koppen repareren wij af doende in onze metaal- spuitafdeling. Revamo, Zuid einde 84. Meppel. Tel. 1752. Aangeboden door particulier 80,000.— HYPOTHEEK- GELD, ook in gedeelten, vanaf 4 pet. rente. Vrije af lossing. Br. no. Aangeboden 70.000.als lste HYPOTHEEK. Billijke voorwaarden. Ook wel in gedeelten. Brieven onder no. 799. Wie kan en wil mij even HELPEN aan 1000.-. Maan delijkse aflossing van 80.- plus 100.- per kwartaal en hoge rente. Br. no. 794. PLEEGGEZIN te Leeuwar den gezocht voor een jongen van pl.m. 18 jaar. Brieven te richten aan de Directeur van de Gemeeentelijke Dienst voor Sociale Zaken, Toren straat 34-1, Winschoten. met een Heer om na weder zijds goedvinden een huwe lijk aan te gaan. Br. no. 805. Heer. 45 j„ zoekt KENNIS MAKING met Meisje ol met net Meisje. Absolute ge heimhouding verz. en verz. Brieven no. 790, Wie heeft ST, BERNARD (reu) ter dekking? Opgave aan T. Annema A.Tzn., Akkerwoude. Tel, 235, OORIJZERS, Inkoop Goud, Zilver en An tiek tegen hoogste waarde ST. VAN DER VELDE, Wortelhaven 91, L'warden het ideaal voor elk voetgebrek. J. V. d. ZANDE Orth. Maatschoenmaker Med. gediplom. Voet- kundige Berlikum - Hoofdstraat 157 Bolsward - Nieuwmarkt 16 INKOOP GOUD - JUWELEN FA. El. PBTJIS Klein Schavernek 12 Leeuwarden Tel. 4603 Piet Witteveeru Datnes- en Herenkleding naar maat Nieuwestad 53 Telefoon 6271 UITSLUITEND EERSTE GENRE Velen, die van ons MEUBELEN op gemakkelijke betalingsvoorwaarden betrokken, waren over het geleverde en de afwikkeling uitermate tevreden. Inlichtingen (zonder verplichtingen) aan te vragen onder no. 639. Geheimhouding verzekerd. Levert: Verschillende soorten en modellen Lijkkisten Te bezichtigen: In toonzaal Bezorgt: Door geheel Friesland Verhuurt: Rouwkamers Verzorgt: Transporten met Lijk- auto Toonzaal - Fabriek en Kantoor Minnemastraat 13 Telef. 05100 - 4291 - Leeuwarden Vertegenwoordigers voor Minnertsga: W. G. Boomsma Sexbierum: Joh. Hettema

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4