f onze jeuqó-p&qinó^ &~Canóje ^^oUebcikker onze BRievenBus ZONDAGSBLAD 14 FEBRUARI 1953 7 WAAR BLEVEN DE BOLLEN VAN en wist hij het eerste ogenblik niet wat te doen. Voorzichtig bracht hij de hand naar z'n mond en haalde het vreemde voorwerp er uit. Even bekeek hij het, rook er eens aan en toen., verdween het opnieuw in z'n mond, om daarna de weg naar z'n maag te gaan. De schippersbaas, die achter het stuur alles had gezien, stond te schud den van het lachen en de knecht schaamde zich zo, dat hij voortaan voorgoed het geeuwen liet. 's Avonds toen hij met de baas in de kajuit van de warme pap zat te smullen, werd hij nogeens aan het hele geval herinnerd, want ook door een der kajuitraampjes was een bol gevallen en natuurlijk juist midden in de pap, die op de tafel stond. „Dit is een goede les voor je ge weest", sprak de schippersbaas. „Maar dat moet gezegd worden: wie die bol gebakken heeft, verstaat z'n vak" Dicht voor de brug stonden een paar herenhuizen met souterreinen waarvan bij enkele op deze heerlijke morgen de ramen wijd open stonden. Uit één van die gepende ramen klonk de forse stem van een be roemde zanger, de heer Doré, die bezig was een niet minder beroemd gedeelte van een aria in te studeren. Met krachtige stem hoorde men hem onder zijn geopend raam zingen: la- ie-la-o-la-a, la-a-a-a, toen plotseling het gezang verstomde en men de zanger, begeleid door een luide dis sonant op de piano, hevig hoorde hoesten. (Volgende week verder). ATn beste nichten en neven, Heel wat kinderen hebben mij deze week hun nood ge klaagd, omdat het verhaal van de fami lie Van Emmen was afgelopen. Dat was inderdaad een enig verhaal, maar troost je, kijk maar gauw naar de achterste pagina van ons Zon dagsblad en dan zul len jullie zien, dat er weer iets derge lijks op staat. Net zo leuk en ik raad jul lie aan het voorbeeld van veel nichten en neven na te volgen door de verhaal tjes uit te knippen en op te plakken. Dan kun je ze later nog eens lezen en HANSJE Bollebakker was die ochtend, net als gewoonlijk, met x'n mandje heerlijke, dampende bol len op stap gegaan. Wat zagen ze er lekker uit, om er zó in te hap pen. 't Was of baas Bloem er die morgen extra z'n best op had ge daan. Om vier uur stond hij, als gewoon lijk, met opgestroopte mouwen voor de oven en schoof de deegballen in de warme ruimte boven het vuur. haalde ze er uit, bestrooide ze met suikerpoeder en zette ze op een warme plaats, zodat ze niet zo spoe dig konden afkoelen. Hoe ze er van binnen uitzagen zal ik jullie maar niet vertellen, want dan krijg je er helemaal trek in. Toen Hans dan ook die ochtend in de bakkerij was gekomen had x'n baas tegen hem gezegd: „Hans, wees voorzichtig met de bollen, want ze zijn vandaag bijzonder goed uitgevallen en laat je niet afleiden door wat voor ballonnen en poppen kasten ook." Hans beloofde het graag, want xèlf vond hij het helemaal niet pret tig om later bij z'n klanten aan te komen en in de beste stemming was hij op stap gegaan. De zon scheen die ochtend bijzonder heerlijk, de vo gels floten hun welkomstlied voor de nieuwe dag en alles zag er prettig en vrolijk uit. De dienstmeisjes wa ren al druk bezig voor de deftige hui- xen de stoepen en ramen schoon te maken en knikten vriendelijk tegen Hansje toen hij voorbij stapte. Aan het einde van de dorpsstraat lag over de brede vaart een brug, die naar de villa's van de burge meester en de freule voerde. Die brug moet Hans altijd over. In de vaart was het steeds een druk verkeer van kleine en grote bo ten en nimmer kon Hansje het laten er even naar te kijken, 't Was ook xo'n. aardig gezicht. Vooral die klei ne motorboten. Wat maak'ten ze vaak een lawaai, net van die kleine, kef fende honden. Kijk, daar ging er weer een. Aan de voorsteven wapperde vrolijk een kleurige vlag. Met zo'n bootje zou hij best mee willen, maar dan ook niet meer dan een paar uur, want langer wilde hij de bakke rij niet alleen laten. In de verte kwam -een grote boot aanvaren. Die was een goede beken de van Hans, omdat hij altijd zak ken meel vervoerde en die waren, dat begrijpen jullie wel, bestemd voor bakker Bloem. Boem! Klets! Wat gebeurde daar nu? Wat een wirwar ineens van ar men, benen en bollen. Onze kleine bollebakker had zo veel aandacht voor de boten gehad, dat hij niets anders meer had gezien en pardoes met z'n mandje bollen tegen een dikke agent was aangelo pen. De mand had de niets vermoe dende agent in de buik getroffen, ter wijl Hansjes hoofd gevoelig z'n dikke kin had geraakt en de hoge bakkers muts hem ieder uitzicht had belem merd. Saman waren ze toen over de brug gerold, terwijl de heerlijke bol len naar alle zijden tolden. Zo snel als hij kon was Hansje weer opgekrabbeld en keek in het rond waar z'n bollen gebleven wa ren. Maar tot zijn verwondering zag hij er nog maar een paar liggen. Waar waren de anderen gebleven? Dat is hij nooit helemaal te weten gekomen. Alleen stond er die avond in de krant een lang verhaal over een agent, die door de schuld van een onvoorzichtige bakkersjongen in het water was gerold, en iedereen kon zo stond er wel begrijpen wia die jongen was. Begrijpen jullie het ook? Maar dan vooral niets verklap pen hoor! En zullen we nu eens gaan kijken waar de bollen gebleven wa ren? •fr Toen Hansje met de agent over da brug rolde voer daar juist een boot onder door. Op die boot was een schipper met z'n knecht. Maar een luier schippersknecht heb ik van m'n leven nog niet gezien. Die deed de gehele dag maar niets liaver dan geeuwen en zich uitrekken en scheen daar nooit genoeg van te krijgen. Dan sperde hij z'n mond wijd open, Toen dan ook die ochtend de boot onder de brug voer stond hij weer zo vreselijk te geeuwen dat z'n kaak er bijna van klem raakte. Plotseling voelde hij iets weeks en warms in z'n mond vallen. Jongens, jongens, wat schrok hij. Van verba- xing bleef z'n mond wijd open staan Dit leuke werkje zouden vast alle kinderen wel willen doen kom je op een gezellige manier aan een boek. Er waren zelfs kinderen, die de plaatjes hebben gekleurd. Wat zal hun plakschrift er mooi uitzien. Kinders, nu ga ik jullie vertellen, wie deze week de prijzen hebben gewon nen. De hoofdprijs is voor Maart je ledema, terwijl Jannie van 't Zelfde, Mimi Hulshof en Afke Bergsma ieder een troostprijs zullen ontvangen. Deze week wil ik een nichtje speciaal welkom heten. Het is Her mien Potters, die door het water moest vluchten en thans bij haar oma in woont. Oma leest onze krant en zolang Hermien hier is, zal zij ons trouw schrijven. Voor jou een speciale groet van al onze nichten en neven. Ik wil tegen andere kinderen, die ook zijn geëvacueerd, zeggen: schrijven jullie mij gerust Onze brievenbus is vaak erg vol. maar jullie kunnen er natuur lijk altijd bij. Zo en nu., de brievenbus. Gefelici teerd met je verjaardag. Martha Oos tenburg'. Is het een prettige dag ge worden? De groeten aan Juliana. Wat heb jij leuk postpapier Sya Stoffel. Ik vind het een enig olifantje. Afgespro ken. Arie.... zonder achternaam, ik krijg eens een tekening van jou. Heb je zin om naar de H.B.S. te gaan? Van Ger- rie van der Ende kreeg ik een prachtig gekleurde bloemenmand. Mooi gedaan meiske. Hier nogal een jarige. Wat ben jij verwend, Beppie vari Spronscn. Je hebt net zulke mooie cadeaux gekre- Deze week weer een bekende puzzle. Voor de nieuwelingen vertel '.k nog eens hoe jullie haar moeten oplos sen. Je vult gewoon in de hokjes in, wat de tekeningen aangeven. Succes hoor. gen als ons nichtje Rietje de Labije. Ook zij heeft een fijne verjaardag ge had en ik hoop, dat Marrie de Kievit dit mij volgende week ook kan schrij ven. Zijn jullie geen zusjes maar nicht jes, Nellie en Beppie Barnhoorn? Ja dat wist ik niet hoor en zeg, bedankt voor het mooie matje. Leni Stander heeft een mooie tas gekocht, die ze zelf had opgespaard. Dat is leuk, Leni, wat voor een tasje heb je gekocht en was Nellie blij met haar kralen? Hoe gaat het met Nico van Noort, al weer wat beter. Van harte het beste zog en ik hoop, dat je zusje ook gauw helemaal beter zal zijn. Nee maar, wat hebben jullie een prijzen gewonnen Adrie Ba- rentsen. Jullie zijn maar geluksvogels, hoor. Het spijt me erg, Jeanne Free- ke. maar ik heb geen enkel Zuid- Afrikaans adres meer over. Er wach ten nog een paar nichten en neven en zodra ik weer wat binnenkrijg zal ik de adressen eerlijk verdelen. Groetjes aan Nelly. Dat is erg, Heijltje Onder water, dat moeder zo ziek is. Ik wens jullie veel sterkte en moeder het aller beste toe. Dat is een mooi bedrag voor het Rampenfonds, Ada de Jong. dat op jullie school is opgehaald. Ik denk. dat de scholen in Nederland heel wat bijeen zullen brengen. Wat jij hebt geschreven over het museum, Jan Henk Verhey, heb ik niet helemaal goed kunnen be grijpen. Wil je me daar nog eens over pennen? Gelukkig, dat jullie voor het water gespaard zijn gebleven, Joan de Groot. In de omgeving is het nogal erg geweest, niet? Zoals je reeds hebt kun nen lezen, Lena Reijm, staat er weer een nieuw verhaaltje op de achterste pagina van het Zondagsblad. Ik hoo-p, dat je hier ook veel genoegen van zui/t beleven. Alie Boevé heeft meegedaan aan een uitvoering van de gymnastiek vereniging. Turnen is een prettige sport, ga je allang op gym? Ja Jannie Kraak, jullie hebben ook wat mee moeten ma ken. Wonen jullie alweer in je eigen huis? Rietje Boevé is op school 'n trui tje aan het maken. Doe maar goed je best. dan wordt het vast wel mooi. jij hebt dus heel wat vliegtuigen gezien. Kees de Wit. 't Is inderdaad altijd een mooi gezicht de „kisten", zoals de vlie gers hun machines noemen, te zien stij gen en landen. Hier heb ik een mooi gedicht van Beppie Kikkert, die er zelfs tekeningen bijmaakte. Knap ge daan hoor. 't Is vreselijk als je zo in eens alles kwijt bent, Annie, Dora en Gerrit van der Wiel. Maar er is, net zoals jullie schrijven, grote redei tot dankbaarheid, als je het leven hebt mogen behouden. Arie van der Mey zorgde deze week voor een mooie ver rassing. Hij had een koe heel keurig uit hout gezaagd en het beest netjes geschilderd. De koe staat nu op mijn bureau en ik ben er wat trots op. Har telijk dank, Arie. Misschien geeft zij nog wel eens melk! Dat is ook wat met die Jongens geweest. Miep Bontje. Geluk kig, dat zij nog bijtijds op dat stro kon den springen Als je met een Ameri kaans meisje wilt corresponderen, Nel ly Spaans, kan je schrijven naar: „Around the world friends", 550 Fifth Avenue New York, N.Y. Succes hoor. Marja Monteban versierde haar brief met kleurige tekeningen. Aardig ge daan, Marja. vooral die rode bloempjes vond ik leuk. Meisjes en jongens, de brievenbus gaat weer dicht. Deze week heb ik twee nieuwelingen, die ik tenslotte wil ver tellen, dat wij ze graag in onze kring willen opnemen. Hartelijk welkom, Aart Monster en Arie Gussekloo. Ik wens jullie allemaal een goed weekeinde too «n.. tot volgende week, jullie

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1