Ds Zandt heeft enig succes Broekman tweemaal tegen Asplund Actes Fries L.O. en M.O. zullen worden ingesteld KLM Vermakelij kheidsbelasting voor bioscopen moet omlaag Russisch voorstel (acht rijders) moest worden afgewezen 2 FRIESE' KOERIER Zaterdag 14 Februari 1953 Tweede Kamer (Van onze parlementaire medewerker |~)E Kamer heeft gistermiddag vlot de wetsontwerpen en wetswijzi- gingen afgedaan, waarvan de behandeling Donderdagmiddag was begonnen. Voordat tot de stemmingen kon worden overgegaan, had in enkele gevallen nog een levendige discussie plaats. Zo heeft bijv. ds Zandt van de gelegenheid gebruikt gemaakt om zijn hevige tegenzin tegen alles wat met de vaccinatie verband houdt, te laten blijken. Zoals we gisteren meldden, had deze afgevaardigde een amendement over de vaccinatie ingediend, dat naar veler mening hier niet op zijn plaats was, omdat het de vaccinatiewet zelf raakte. Ds Zandt had Donderdag al de raad gekregen er maar een motie van te maken, doch gisteren probeerde hij toch nogmaals het wijzi- gingsontwerp van dr Muntendam te amenderen. Enkele leden toon den de onhoudbaarheid hiervan aan, waarop de Staatkundig-Gere formeerde afgevaardigde bakzeil haalde en het amendement in een motie veranderde. Het amendement van ds Zandt had de bedoeling artsen in den vervolge wettelijk te verplichten om eventuele encephalitis-gevallen bij de inspec teurs der Volksgezondheid te melden, ten einde een verantwoord overzicht over de gevolgen van pokken-inen tingen te krijgen. De Kamer bleek het met de voor zitter eens, dat dit amendement toch wel ver buiten het kader van het in gediende ontwerp viel. Bij zitten en opstaan werd het amendement ontoe laatbaar verklaard. Alleen de beide Staatkundig-Gereformeerde afgevaar digden bleven zitten Toen kwam de volgende poging van ds Zandt. Hij diende nu een motie ir om de melding van genoemde geval len die nu altijd al vrijwillig ge schiedt wettelijk verpicht te stel len. Van alle kanten kwamen hiertegen bezwaren los. De heer Moll (k.v-p.). zelf medicus, noemde deze motie een teken van wantrouwen tegen de me dische wereld, terwijl de heer Van Lienden (arb.) er op wees, dat men zich op gevaarlijk terrein begeeft, wanneer men goed werkende vrij willige regelingen in ons maatschap pelijk leven onnodig wettelijk ver plicht gaat stellen. De heer Oud (v.v.d.) wees er nog op, dat ds Zandt, die anders altijd WITTE BIOSCOOP LIMELIGHT Een grootse terugkeer Het leek misschien overmoed en bra- vour van de oude dag; Charles Chap lin,. die optreedt als scenarioschrijver, hoofdrolspeler, componist en regisseur. Maar het is een grootse terugkeer ge worden in de film Limelight (Voet licht) die wij gisteravond in Heeren- vee-xmochten zien en die vanavond in Gorredijk (Floratheater) zal worden vertoond. Deze rolprent is een aangrijpend ge tuigenis van de zuivere, on-erotische liefde, die de wereld draagt en die twee mensen sterkt tot een dapper leven en.-een schone dood. De clown Cavalero, die zijn roem heeft overleefd en aan de drank is ge raakt vindt op een nacht in zijn pen sion een jong medebewoonster op de rand van de dood; zij heeft met vbr- gif en gas een einde aan haar leven trachten te maken. Door een psychisch defect heeft zij zichzelf een verlam ming ingebeeld. Cavalero draagt haar naar zijn eigen kamer en verzorgt haar niet aleen lichamelijk, maar opent haar weer de poort tot het leven, dat „even onvermijdelijk is als de dood, en het schoonste wat op de wereld bestaat". Langzaam en aarzelend is haar her stel, maar als hij op een avond na een mislukte première gebroken en ver slagen thuis komt, moet zij de rollen omkeren. Zij bezweert hem het leven te aanvaarden en te vechten voor zijn geluk, en op dat moment voltrekt zich aan haarzelf het wonder; zij kan lo pen. En dan is ze moedig genoeg om haar taak als balletdanseres weer aan te vatten. Therese wordt een beroemd heid, en Cavalero verheugt zich in haar opgang, die echter hemzelf over bodig maakt. Als zij de geliefde van haar jeugd heeft teruggevonden, ver dwijnt hij als straatartist uit haar ge zichtskring. Men ontdekt hem echter weer, en nog eenmaal brengt hij zijn nummer als clown op een grote gala avond, waar Therese danst. Hier over valt hem de hartverlamming die een einde aan zijn leven maakt. Zijn taak is af; hij weet haar toekomst beschermd en veilig. Chaplin heeft hier een stuk gege ven, waarin hij zijn sentiment onver huld en onverdrongen kan tonen. De dialogen, meer zinspelend dan beschrij vend, zijn vervuld van een diepe en warme levenswijsheid, zelfs in de ver vlakte Hollandse versie., (Waar dient het voor om „Will you pray for me?" weer te geven met het ploertige „Duim voor me?"). Claire Bloom, die Therese speelt en naar ik meen in dit stuk haar debuut maakt, toont zich een waardig tegen speelster van de grootmeester Chaplin. De scène, waarin zij voelt dat ze weer kan lopen en dansen, is van een ont roerende overtuiging. De blik, waar mee Chaplin als Cavalero de last der eenzaaamheid blijmoedig aanvaardt, is onvergetelijk, zoals er vele onvergete lijke momenten in deze film zijn. Som mige scènes zijn iets lang gerekt, som mige situaties wat onwaarschijnlijk, maar het geheel is een meesterwerk, dat niet alleen getuigt van Chaplins groot talent, maar ook van de grote en diepe menselijkheid, die altijd het ge heim van zijn kunst was. F. S. een hevig tegenstander is van staats inmenging, hier bewust van zijn prin cipe afwijkt om de vaccinatie te tref fen. Het slot was, dat de motie verwor pen werd. De hele KVP- en liberale fracties waren tegen, zo ook de enige aanwezige leden van KNP en CPN, resp. Lemaire en Gortzak. In de an dere fracties waren ook enkele voor stemmers. Zo kon het gebeuren, dat de SGP-fractie toch nog 10 stemmen voor haar voorstel kreeg, op zichzelf een succes voor de verbeten vaccina tiebestrijder ds Zandt. LEERLINGEN ZIJN GEEN WORSTEN. Bij de voortzetting van het Don derdag begonnen onderwijsdebat keer de de heer Peters (k.v.p.) zich even als de heer Tilanus (c.h.) tegen de poging om esperanto-lessen op de la gere scholen te geven. Men moet eerst maar eens leren beschaafd Ne derlands te spreken en schrijven, al dus de heer Peters. „Wij behandelen de jeugd als de slager zijn worst: we stoppen er steeds meer in". En toen kwam deze Limburgse afgevaardigde op de kwestie van het Fries op de lagere school. Hij zeide. dat Friezen en Limburgers elkaar met een half woord verstaan, maar dat halve woord was dan toch Nederlands. Deze spre ker ging zelfs zover, dat hij zei het ie zullen betreuren als de actie voor het Fries de Nederlandse eenheid zou bedreigen. Hij richtte een waarschu wend woord tegen het veroorzaken van een kloof tussen Friesland en de rest van Nederland. De heer De Loor (arb.) zette hier SCHOUWBURG BIOSCOOP „De melkweg heeft geen Wegenwacht" James Stewart blinkt in deze 20th Century Fox-film uit als de verstrooide geleerde Theodore Honey, een rol die hem Bijzonder goed ligt. Dit filmverhaal is gebaseerd op de practijk van de vliegtuigbouw. Soms leest men wel eens in de bladen dat voor een bepaald vliegtuigtype een startverbod wordt afgekondigd. Hcney heeft berekend dat de staalconstruc tie van de grote Rendier-machines niet deugdelijk is en dat deze toestellen na een bepaald aantal vlieguren moeten verongelukken. Als de. verstrooide geleerde met een der Rendieren, die voor transatlantische vluchten worden gebruikt, op weg is om de wrakstukken van een veronge lukte Rendier te onderzoeken, komt hij tot de ontdekking dat de machine, waarmee hij in de lucht is, de fatale grens heeft bereikt en volgens zijn be rekening elk ogenblik kan verongeluk ken Er spelen zich vreemde dingen af, waarbij Honey o.a. een beroemde film ster waarschuwt voor het naderende gevaar en haar tegelijk complimenten maakt. Het toestel landt veilig op Gander, maar nis de gezagvoerder ondanks de waarschuwing van Honey de reis wil vervolgen, vernielt hij de kolossale ma chine. Het geval met de goedmoedige, verstrooide professor spitst zich meer en meer toe, maar uiteindelijk blijkt cp min of meer verrassende wijze dat hij toch gelijk heeft. De humor speelt in deze rolprent een grote rol, maar daarnaast ontbreekt ook de spanning niet. James Stewarts creatie is meester lijk e „oma" Mariene Dietrich geeft in haar rol" van filmster blijk dat haar jeugdige charme nog altijd een woordje meespreekt. Vooraf o.m. een uitvoerige serie beel den van de watersnood en fraaie opna men van de Europese schaatskampioen schappen in Noorwegen. A Met Buisman zet U lekkerder^ koffie. U spaart tegelijkertijd, ^kwant.U hebt minder dure koffie nodig een gedegen betoog tegenover. Hij verklaarde, dat men geen angst be hoeft te hebben voor het ontstaan van een kloof als de heer Peters ziet open barsten. Het is onjuist te denken, dat het toelaten van Fries op de school het onderwijs in beschaafd Neder lands zal verdringen. De heer De Loor wees er op, dat deze kwestie door middel van een nota van de heer Algcra en hem aan de orde is gesteld. Commissoriaal overleg heeft liet gewenste resultaat gebracht. Spr, herinnerde aan het be zoek van de ministers aan Leeuwar den. Er is nu echter een daad nodig. De oplossing in de culturele sector moet nu op korte termijn gevonden worden. MINISTER DOET TOEZEGGINGEN. Minister Cals ging uitvoerig op het gesprokene in. Eerst behandelde hij de vraag in hoeverre enkele amende menten van de heer De Loor toelaat baar zijn. De heer De Loor had ech ter geluk, omdat de regering ïn het onderhavige wijzigingsontwerp ook enkele technische veranderingen voor stelt. Daardoor was dit een twijfel geval volgens de voorziter en in zul ke gevallen stelt deze altijd de meest tegemoetkomende beslissing voor. Minister Cals verklaarde gelijke salarisregeling tijdens beroep bij ont slag van een onderwijzer bij openbaar en bijzonder onderwijs juist te ach ten. Hoe deze gelijkstelling echter te bewerkstelligen is, was voor hem nog een vraag. Moet de regeling voor het openbaar onderwijs gelijk gemaakt worden aan het bijzonder onderwijs? Of omgekeerd? Ofwel een nieuwe re geling voor beide? Het was de minis ter nog niet duidelijk. Hij zal er zich nog over beraden. Ook een andere door de heer De Loor naar voren ge brachte gedachte kon niet afdoende worden beantwoord, n-1. de mogelijk heid om oud-onderwijzers, die lid zijn van Ged. Staten, op non-actief te stel len, werd door de bewindsman nogal aarzelend bekeken. Hij voelde er wel wat voor, doch meende, dat het amen dement zeker niet onder de beweeg redenen voor dit wetsontwerp ge bracht kon worden. Het behoort thuis in de provinciewet. Wat echter ook weer betwijfeld kan wordenEs peranto op de lagere school, door de minister zelf voorgesteld, zal er wel komen, te meer, omdat esperanto- onderwijs in feite nu reeds mogelijk is. De grootste belangstelling trok het geen de minister medeelde over het gebruik van het Fries op de lagere school. Hoewel Fries nu al op de la gere school onderwezen kan worden, begreep de bewindsman toch wel, dat er volledig recht aan het Fries ge daan moet worden en hij sloot zich op dit punt dan ook aan bij hetgeen de heer De Loor had opgemerkt over 't volledig tot zijn recht komen van 't Nederlands. Daartoe zal niet in alle klassen uitsluitend Fries onderwezen behoeven te worden. Wat de culturele kant van de Friese kwestie betreft, zei de minister dat 't overleg met het provinciaal bestuur begonnen, zal worden voortgezet. Spr, noemde een aantal wettelijke maat regelen, die in voorbereiding zijn. Dat zijn wijzigingen van de lager onder wijswet, waardoor in art. 2 bij de on- derwijsvakken de Friese taal wordt gevoegd. Dit zal ook gebeuren voor voortgezet en uitgebreid lager onder wijs. En daarnaast wordt een akte lager onderwijs Fries en een middel baar onderwijs Fries ingesteld. Deze wetsontwerpen, zei de minister, zijn 1 in voorbereiding. Of zij spoedig te verwachten zijn, werd niet helemaal duidelijk. Het lijkt ons toe, dat dit toch wel gauw kan gebeuren. De stemming over de verschillende amendementen en over het gehele ontwerp werd tot Dinsdag uitgesteld. Tenslotte heeft de Kamer nog een noodwetje van de minister van Jus titie in verband met de toestand in de noodgebieden, in spoedtempo af handeld. Twee diphteritisgevallen met dodelijke afloop MARUM. In. deze gemeente hebben zich twee gevallen van diphteritis voorgedaan met dodelijke afloop, een te De Wilp en een te Noordwijk. Men is reeds met inenten begon nen.. Het gemeentebestuur stelt daar toe kosteloos de gelegenheid open voor kinderen van 6 maanden tot 14 jaar. Vrouwen Wereldsge bedsdag te Heerenveen HEERENVEEN. Evenals vorige ja ren wordt ook nu hier weer in Hee renveen de Vrouwen. Wereldgebeds dag gehouden, en wel op Vrijdag 20 Februari in de Ned. Herv. Kerk op de Herenwal. Het onderwerp der litur gie is: „Wandelt als kinderen des lichts Efeze 5:8. Met millioenen vrouwen in.de hele wereld worden ook de vrouwen in deze omgeving uitgenodigd op de eer ste Vrijdag van de lijdensweken te' bidden om hulp en ontferming voor deze wereld. Administrateur bij overval gedood Bij eeii overval op de koffie- en rubberonderneming „Bendokerep" in het Banjuwangische, Oost Java, is de heer G. J. Timmermans, de admini strateur van de onderneming, dood geschoten. Zijn vrouw kreeg een her senschudding. (Aneta). WERKKLEDING. Ktz>^ Langer M<se- Jack Benny, een Amerikaanse radio- komiek en een vijf jarig meisje hebben een nieuwe hulpactie voor Nederland ten doop gehouden. Zij wekken iedereen, met een druppeltje Nederlands bloed in de aderen, op, dit jaar op Valentijnsdag (l.'i Februari a.s.) een extra Valentijn met geld te zenden naar het of ficiële bureau voor de hulpactie voor Nederland Binnenkort instelling gemeente Enuneloord Dr Smeding, de landdrost van de Noordoostpolder, heeft aan de Polder- commissie medegedeeld, dat haar ad vies tot gemeentelijke indeling van het gekoloniseerde gebied van de polder met ingang van 1 Jan. 1954 te bewerk stelligen, bij het ministerie van Bin nenlandse Zaken gunstig is ontvangen. Binnenkort kan dus de instelling van de gemeente Emmeloord tegemoet wor den gezien. Dit heeft tot gevolg dat er een gemeenteraad dient te worden ge kozen. Deze verkiezing zal, naar verwacht Wordt, in 1954 worden gehouden. De zittingsperiode van de leden van de poldercommissie eindigt echter op 4 September 1953. Dit jaar zou dus de verkiezing van een nieuwe commissie moeten worden gehouden. Er zou dan in een tijdsverloop van een jaar tweemaal een verkiezing voor de samenstelling van hetzelfde representatieve gemeen telijke orgaan plaats vinden. Dg landdrost, die van oordeel is, dat aah het goede democratische beginsel van 'periodieke verkiezingen niet te kort wordt gedaan, wanneer van twee verkiezingen wordt afgezien, vraagt thans het advies van de poldercommis sie over zijn voornemen, de aanstaande verkiezing voor leden van de polder commissie achterwege te laten. De poldercommïssïe zal tot de eerste Dinsdag van September 1954 als raad van -de -gemeente Emmeloord moeten fungeren en in haar huidige samenstel ling heeft de commissie de ontwikke ling naar een zelfstandig gemeentelijk bestuur'ingeluid. De ervaring, door de leden opgedaan, zal bij de overgang van de bestaande naar de nieuwe toestand van groot nut blijken te Wjn, aldus de landdrost. (A.N.P.). NAGEKOMEN FAMILIEBERICHT. Heden is van ons heengegaan vrij plotseling mijn lieve Man en onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader Johannes Vrind in de ouderdom van bijna 64 jaar. Heerenveen, 14 Februari 1953. Van Maasdijkstraat 27. F. Vrind-van der Velde J. A. Vrind C. G. Vrind-Beenen B. G. Vrind A. J. Vrind Dotie. Hulp uit Friesland De opbrengst van de collecte in Tie- tjerksteradeel bedraagt op het ogenblik 59.056.57. Van verschillende vereni gingen zijn nog giften binnengekomen. In Rustoord II te Frederiksoord hiel den; /-de^pudjes onder elkaar een collec te. Er kon 87,24 aan het Rampenfonds worden afgedragen. De werknemers van de Maatschappij van Weldadigheid laten een dag loon staan. De inzameling in het rayon van de school Penning te Oudehorne bracht naast vele goederen het bedrag van 3307,op. De oudercommissie deed hier nog 100,bij. Dit bedrag was aanvankelijk bestemd om er een hard rijderij'voor de schooljeugd voor te or ganiseren. De studenten van de zuivelschool uit Bolsward verzorgden gisteren in sa menwerking met het amusementsor kest Andante een toneel- en muziek-' avond ten bate van het Rampenfonds, Het bezoek was bevredigend. K.v.K. adviseert De Kamer van Koophandel te Am sterdam heeft een verzoek gericht tot de gemeenteraad van die stad, strek kende tot verlaging van de vermake lijkheidsbelasting voor bioscopen. Waarom moeten de bioscopen 35 °/o betalen, tegen 20 voor alle andere soorten van vermakelijkheid? zo wordt gevraagd.- Naar de mening van de Ka mer zijn. de bioscopen in een bezwa rende uitzonderingspositie geplaatst De Kamer acht het principieel onjuist de bedrijfsresultaten in een beoorde ling van de gerechtvaardigdheid van de 35 °/n vermakelijkheidsbelasting te be trekken. Het bioscoopbedrijf zal in de Schaatsenrijden. Twintig bunkers meer dan men eerst dacht Sinds de bevrijding verkeerde men ïn de mening, dat zich in de duinen van Delflands Zeewering 41 bunkers bevonden. Met de watervloed van 1 Februari zijn echter verscheidene bunkers, die onder het zand verbor gen waren, bloot komen te liggen. Men heeft er nu al zestig geteld. Ver wacht wordt dat dit aantal nog zal stijgen. Men is inmiddels begonnen met het opblazen van de bunkers. (ANP). Aardbeving in Perzië verwoest 7 dorpen Het aantal slachtoffers van de aardbeving in Toeroet, Perzië is ge stegen tot 1500. Er zouden zeven dor pen verwoest zijn. Het aantal dak lozen wordt op 3.500 geschat. Drie dorpen zijn zwaar gehavend. Van Toeroet zouden slechts 500 inwoners de ramp overleefd hebben. (Reuter) Congres gemeente politiek Partij van de Arbeid De Partij van de Arbeid zal op Za terdag 21 Februari te Utrecht haar 3e congres over gemeente-politiek houden. Uitgenodigd zijn alle leden van de Partij, die deel uitmaken van ge meenteraden. Het congres zal een ontwerp-ur- gentieprogram voor de gemeente raadsverkiezingen vaststellen, dat aan het in einde Maart te houden partijcongres zal worden voorgelegd. Vrijdagavond heeft in het stadhuis van Helsinki de loting plaats gehad voor de wereldkampioenschappen hardrijden op de schaats. De uren, welke aan die loting voorafgingen, zijn niet zonder span ning verlopen. De Russen wensten acht deelnemers, in plaats van vier. Toen dat voorstel op reglementaire gronden moest worden afge wezen, kwam er later nog een Russisch voorstel om met de sprint- specialist Jury Sergejev het aantal deelnemers van 27 op 28 te bren gen. Ook daarop kon niet worden ingegaan. De Russische ploeg, be staande uit negen leiders en acht rijders, logeert in hetzelfde hotel waarin de deelnemers van andere landen zijn ondergebracht. Men zocht spoedig contact met de wedstrijdleiding en deed toen de reeds genoemde voorstellen. Van de bepaling, dat ieder land slechts vier rijders mag afvaardigen, kon natuurlijk niet wor den afgeweken. Sven Laftman, de Zweedse vice-president van de I.S.U., hield zich terecht aan de reglementen. Ook in het laten meerijden van de geweldige sprinter Sergejev zou een onbillijkheid zitten. Hij toch zou zijn tegenstanders mee kunnen trekken naar een betere tijd dan normaal. Laat nu juist een Zweed Olie Dahlberg, zowel op de 500 als op de 5000 meter het on fortuinlijke nummer 27 trekken! De Russen lachten ONZE RIJDERS. Op de 500 meter had de loting voor de Nederlandse rijders het volgende resultaat: lste serie: Ericsson (Zweden)Wim van der Voort. 6e serie: Pajor (Zweden)Gerard Maarsse. 9e serie: Kees BroekmanAsplund (Zweden). 13e serie: Anton HuiskesSaharov (Rusland). Het is wel zeer toevallig, dat drie Ne derlanders een Zweed als tegenstander hebben. Op de 5000 meter komen onze rijders als volgt uit: 2e serie: Clio Yoon (Korea)—Wim van der Voort. 5e serie: Anton Huiskes—Holwell (Gr. Brittannië). 2 serie: Asplund (Zweden)Kees Broekman. 12e serie: Salonen (Finland)Gerard Maarsse. Kees Broekman rijdt dus op de eer ste dag tweemaal tegen de Zweed As plund. IJSSCHOTSEN. De Nederlandse rijders waren Don derdag per boot uit Stockholm naar Finland overgestoken. Het schip moest zich een weg banen dóór ijsSchotsen, maar toch hebben de rijders behoorlijk kunnen, slapen onderweg. In Helsinki waren Vrijdagavond de weersomstandigheden uitstekend. Het kwik stond 12 gr. onder nul en het. zonnetje gaf de witte Finse, hoofdstad een vrolijke aanblik. De 400 meter-baan in het Olympisch Stadion verkeert in prima conditie. komende jaren een groot aanpassings vermogen en een giote reservekracht moeten bezitten, om b.v. de gevolgen van de ontwikkeling van de televisie op te kunnen vangen. Bovendien: het bioscoopbedrijf te Amsterdam heeft een betekenis, die ver uitgaat boven de directe belangen van de exploitanten zelf en boven, de ontspanningsbehoefte van de eigen be volking. In Amsterdam als vreemde lingencentrum van de eerste orde vormt een bioscoopbedrijf een essen tieel onderdeel van de uitrusting, die de stad in staat stelt haar taak in deze naar behoren te vervullen. Daar de; Nederlandse taal voor buitenlandse be-r zoekers het bijwonen van toneelvoor stellingen weinig aantrekkelijk maakt, zijn deze aangewezen op het bezoeken, van bioscopen. De Kamer spreekt met het oog op gewichtige belangen van de hoofdstad de hoop uit, dat B. en W. de raad zul len voorstellen de heffing op 20 °/n te rug te brengen. (A.N.P.) Vaste arbeiders bij twee werkgevers Vaste arbeiders, werkzaam op jaar contract, van wie werkloosheid dus normaal is uitgesloten, vallen toch onder de wachtgeld- en werkloos heidsverzekering. Zij zijn een premie verschuldigd, maar een veel geringere aan losse werknemers. Het bestuur van de Agrarische Be drijfsvereniging heeft nu besloten als vaste arbeider ook aan te nemen hem, die gedurende het gehele con- tractjaar werkzaam is bij twee werk gevers. Beide werkgevers dienen liet contract te ondertekenen en zij zijn tezamen verantwoordelijk, dat betrok ken arbeider het gehele jaar bij één van hen in loondienst werkzaam- zal zijn. Beide werkgevers moeten echter als lid staan "ingeschreven bij de Ag rarische Bedrijfsvereniging. Zendt postwissel aan Nat. Rampenfonds Statenlaan - Den Haag f MAANDAG 16 FEBRUARI 1953. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.13 Gramofoonmu- ziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. S.18 Gramofoonmuziek. 9.00 ..Onder de pan nen", hoorspel. 9.20 Gramofoonmuziek. (Om 9.35 Waterstanden). VPRO: 10.00 „Voor de oude dag", causerie. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Voordracht. 10.40 Voor de zieken. 11.40 Sopraan en piano. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 Dansmuziek.' 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Dansmuziek. 13.00 Nieuws en com mentaar. 13.20 Orgelspel. 13.55 Voor de middenstand. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Pianorecital. 14.45 Gramofoonmuziek. 15.15 „De gesloten deur", hoorspel. 16.20 Bariton en piano. 16.45 Vragenbeantwoor- ding, 17.15 Meti-opole orkest. 17.50 Mili tair commentaar. 18.00 Nieuws.- 18.15 Pia nospel. 18.30 Parlementair overzicht. 18.45 Voor de jeugd. 19.45 Regeringsuitzending: Landbouwrubriek. 20.00 Nieuws. 20.05 „In Holland staat een huis", hoorspel met muziek. 20.35 Aelherforum. 21.10 Strijkor kest. 21.30 „Het welvaartsplan van het NVV", causerie. 21.45 Reportage. 21.50 Voor en achter het voetlicht. 22.10 „Les Troyens a Carthage",-opera (acte I). 23.00 Nieuws. 23.15 Gramofoonmuziek. 23.45 24.00 Idem. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gramofoonmu ziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gra mofoonmuziek. 7.45 Een woord voor de; dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.10/ Sportuitslagen. 8.23 Gewijde muziek. 8,45/; Gramofoonmuziek. 9.00 Voor de ziekeni? 9,30 Vocaal kwartet. 9.35 Gramofoonmu-?: ziek. 10.00 Tenor en piano. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 ld. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land-' en tuinbouwmededelingen. 12.33 Orgel concert. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Gramofoonmuziek. 14.00 Schoolra dio. 14.30 Gramofoonmuziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gramofoonmuziek. 15.30. Cello en piano. 16.00 Bijbellezing. 16.30' Gramofoonmuziek. 16.45 Kinderkoor. 17.00 Voor de kleuters. 17-15 Gramofoonmuziek. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuit zending: Prof. Dr Joh. J. Hanrath. 18.00 Harmonie-orkest. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Zigeunerkwintet. 18.45 Engelse les. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Lichte muziek. 19.30 „Volk en Staat", causerie, j 19.45 Pianoduo. 20.00 Radiokrant. 20.20; Corelli Herdenking. 20.55 „Het kind van Europa", hoorspel. 21.55 Gramofoonmu ziek. 22.00 „Rijkdom onder de grond: Aardolie", causerie. 22.10 Corelli Herden king. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23,15 „Man en vrouw", causerie. 23,30—24.00 Gramo foonmuziek. (Advertentie) - Dames! Vooral na Hamea-Gelei voor Uw banden

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2