Bevolking van Zierikzee weigerde (ondanks aandrang) vrijwillig te evacu Hoe Mees Toxopeus een sterk verhaal torpedeerde EISENHOWER streeft naar eensgexind optreden tegenover China Er komt een nieuwe Industrialisatie-nota Met Januari a.s. een gemeente Emmeloord? FRIESCH DAGBLAD Hef gevaar nog niet geweken (Van onze eigen verslaggever) „Meneer Gerritsen, is het' juist, dat de helft van de bevolking van Zierikzee is geëvacueerd?" We staan op het met modder overdekte marktplein van Zierikzee, vlak bij een volkomen vernield herenhuis, en de wethouder, aan wie we de vraag stellen, zucht eens. „Was het maar waar", zegt hij dan veelbetekenend. En uit zijn ogen spreekt zorg over één van de belangrijkste problemen, waarvoor de autoriteiten zich in Zierikzee zien gesteld: de evacuatie. Verleden week Vrijdag is Prins Bernhard per helicopter op dezelfde plaats geland als wij nu staan, en met grote aandrang heeft hij de bevolking geadviseerd weg te trekken. Met gebogen hoofd heeft men de. prinselijke woorden aangehoord, zonder iets te zeggen. "Maar dit stilzwijgen was veelzeggender dan veel woorden: Zierikzee wenst niet te evacueren. Op vele punten in het stadje zijn verle den week bulletins aangeplakt., waarop de bevolking werd meegedeeld, dat zij veiliger oorden diende op te zoeken. Het resultaat is geweest, dat rond 250J men- sèn zijn weggetrokken. Dit is veel te wei nig. Voor het verrichten van de verschil lende werkzaamheden zijn niet meer dan driehonderd Zierikzeeënaars nodig en de anderen lopen maar in de weg. Dat zijn er op het ogenblik meer dan vierduizend. Uit het klemmende advies om te eva cueren kan natuurlijk maar één con clusie worden getrokken, namelijk deze, dat het in Zierikzee nog niet veilig is. Hoe zal hel gaan bij de volgende spring vloed? Dat is de vraag, die telkens weer wordt gehoord. De burgemeester. Jhr, mr J. Schuurbeque Boeye, voelt er niets voor, dat er ruchtbaarheid wordt gegeven aan de vrees van het gemeentebestuur en andere autoritei ten. Want hij is bang, dat de duizen den arbeiders, die nodig zijn om de dij ken te dichten, thuis zullen blijven uit angst. Voorpostgevechten Hoewel op sommige punten flink wordt gewerkt, is het offensief tegen de aloude vijand nog niet op gang. Er worden nog slechts voorpostgevechten geleverd. Wel iswaar vechten ten Zuiden van Zierikzee honderden mannen met leeuwenmoed om de binnendijken dicht te krijgen en zo het oude stadje uit de klauw van het wa terbeest te verlossen, maar het komt op de grote buitendijken aan. En het dicht gooien van de enorme bressen, die hier in zijn geslagen, vergt nauwkeurige „plan ning", voorbereiding van gedegen vak lieden. Aan deze grote werkzaamheden is men nog niet toe. De mannen aan het waterfront ten Zui den van Zierjkzee kan men zien, wanneer men tussen de honderden meters strek dammen door naar de haven vaart. In de2e dammen zijn tal van stukken weg gevaagd. Het water uit de polders, her schapen in onafzienbare watervlakten, kolkt, er door en veroorzaakt zo'n krach tige stroming, dat de grote veerboot van Katseveer de haven niet kan bereiken. De passagiers moeten buitengaats over stappen op een sleepbootje en elkaar vasthouden om niet op een onverwacht ogenblik overboord te worden geslingerd. ..Hou je vast! Daar komt een gemeen gat!" schreeuwde men ons toe, toen we een moment te weinig rekening met het gevaar hielden. Gat wordt groter Wil men de situatie op Schouwen en Duiveland schetsen, dan kan men dit waarschijnlijk het beste doen met de woorden: niet critiek, maar ook niet on gevaarlijk. Zolang de grootste gaten niet dicht zijn, is men de toestand niet mees ter. Met zorg denkt men aan de Schelplioek ten Zuiden van Serooskerke, waar het gat in de dijk door het in- en uitkolken- de water steeds groter wordt. Volgens de laatste berichten zou het niet minder dan 250 meter breed en 25 meter diep zijn. Van opbouw van een groot deel van het eiland kan .geen sprake zijn, wanneer de ze enorme breuk niet is geheeld. Want het water, dat hierdoor stroomt, vreet aan de binnendijken. Er worden watersnel- hèden gemeten van 3 meter per seconde en zelfs ervaren zinkwerkers zijn van oordeel, dat het werk hier levensgevaar lijk is. Voor de werkzaamheden hier wordt de Dienst Zuiderzeewerken ingeschakeld met de aannemers, die geregeld voor deze dienst werken. Geen zorgen voor morgen Een gesprek niet de achtergebleven Zierikzeeënaars bewijst, dat zij zich niet te bezorgd maken. De volgende spring vloed kan natuurlijk wel weer een flinke smak water meebrengen, maar het zou toch toevallig zi.jn, wanneer er weer zo'n sterke Noordwester stond. Zo redeneert men. In hoeverre de wens de vader is van de gedachten, valt moeilijk te zeggen. Op vijfhonderd mensen na is de bevol king in de afgelopen oorlog geëvacueerd geweest en de ervaringen, toen opge daan. waren allesbehalve zo, dat de Zie rikzeeënaars zeggen: „Dat smaakt naar meer". Toen Prins Bernhard Vrijdag voor eeh week evacuatie adviseerde, was er één man die mompelde: ..Dan zullen ze mij er uit moeten sleuren". En stellig vertolkte hij daarmee de gevoelens van vele van zijn stadgenoten. Bij de vorige evacuatie zijn velen bestolen en het maandenlang loge ren bij vreemden was ook verre van ple zierig.' Daarom konden we de man vol komen begrijpen, die zei: ..Zolang ik hier nog kan wonen, laat ik mijn boeltje niet in de steek". Goed werk van „Ameland" en „Borndiep" Schepen om de achtergeblevenen naar elders over te brengen, zijn er genoeg. Wie langs de zwaar beschadigde haven kant loopt, ziet de haven vol liggen. Schepen van de politie, de Marine, van alledaagse schippers en passagiersboten Daar zagen we ook de „Ameland" en de „Borndiep" uit Friesland, die door hun geringe diepgasg voor de vaart over de Waddenzee voor het reddingswerk in de ondergelopen polders buitengewoon geschikt waren. Ze hebben uitstekende diensten bewezen. Behalve deze twee schepen zagen we ook de „Dorus Rijkers", de reserve-red dingboot, waarmee Mees Toxopeus, oud- schipper van de „Insulinde" uit Oostma- horn, vorige week Dinsdag uit Harlingen is gevaren. Woensdag is hij op het stadhuis van Zierikzee aan H. M. de Koningin voorgesteld door een Amerikaanse majoor, George Worse, die Maandag avond op het nippertje aan de ver drinkingsdood is ontsnapt. Zijn duck was vastgelopen en werd overspoeld, doch op het laatste nippertje zo wordt in Zierikzee verteld was daar de stoere reddingbootschipper gekomen, die de majoor uit het water zou 'hebben opgepikt. Wanneer we Mees even later in het knusse ach tercompartiment van de „Dorus Rij kers" opzoeken, glimlacht hij om dit verhaal. „Ik ben niet eens bij de duck geweest", vertelt hij. „Want onder weg -hoorden we al, dat een punter de duckbemanning aan boord had ge nomen." Jammer, het was zo'n mooi verhaal: we dachten het verhaal-van- de-dag al in onze zak te hebben en s sterk L .van leed en ellende ijwel onverminderd eteisterde gebieden. In zo nu en dan ech- 1.1 jes op de proppen, Ran glimlachen. Zo garenhandelaar uit 'n zwaar geteisterd dorp, die met vrouw en kinderen naar de zolder was verhuisd en behalve wat meu beltjes ook nog wat tabaksartikelen naar boven had gesleept. Zij brach ten er uren door vol spanning of er ook redding zou dagen. Eindelijk kwam deze. rioordat een aantal sol daten er met veel moeite in slaagde met een bootje bij het huis van de sigarenhandelaar te komen. Toen zij ..Tabaksai'tikeïen" op de deur zagen staan, schreeuwde er één: „Neem als het kan nog wat sigaret ten mee." Toen het gezin van de man met veel moeite in het bootje zat. overhandigde de sigarenhande laar aan één van de soldaten een pakje „Eden". „Da's 75 cent", zei de winkelier En laat het nu dezelfde soldaat zijn, tegen wie een dame even te voren bij haar redding had gezegd: „Meneer de soldaat, denkt U er wel om, dat m'n mantel niet nat wordt. Hij kan niet legen de regen." toen was daar die Mees, die wars van sensatie het een-twee-drie de grond in boorde. Afwachtende houding Zoveel mogelijk trachtte men het leven in de stad weer normaal te doen verlopen. Op sommige winkels leest men: „Wij ver kopen elke dag gewoon door." Aan grote herstelwerkzaamheden is men nog niet toe: men volstaat er mee de zaken zo veel als doenlijk is, op orde te brengen. „We moeten nog maar eens even afwachten", zegt men. (Aan deze tijd van afwachten is thans een eind gekomen, want zoals men elders in dit blad kan lezen, heeft de bevolking aanzegging gekregen, dat zij binnen drie dagen moet evacueren). Congres en bondgenoten zullen worden geraadpleegd De Amerikaanse minister van buitenland se zaken. John Foster Dulles, heeft leden van de senaatscommissie voor buitenlandse zaken verzekerd, dat de V.S. eerst het congres en hun bondgenoten zullen raadplegen alvorens een nieuwe stap in het Verre Oosten te doen. De minister zou vóórts hebben gezegd, dat president Eisenhower er niet naar streeft, een blokkade van de Chinese kust in te stel len. Senatoren kregen de indruk, dat Dulles, wiens verklaringen geheim hadden moeten blijven, de Amerikaanse bondgenoten vol ledig op de hoogte zal houden in de hoop, bij elk toekomstig .optreden der verbondenen de eensgezincljfeid te verzekeren. In bepaalde diplomatieke kringen te Wash ington gelooft men. dat de regering-Eisen- hower voorzichtig te wérk zal gaan en dat zij zal zoeken naar minder gewaagde metho den om het oorlogspotentieel van commu nistisch China aan le tasten. Generaal Brad ley zou tegen een marineblokkade gekant zjjn. omdat deze z.i. het gevaar van een wereldoorlog met zich zou brengen. Minister Zijlstra bezocht Groningen Plannen Ontwikkelingsgebieden niet doorkruist door reparaties getroffen gebieden De Minister van Economische Zaken, prof. .dr J. Zijlstra. - heeft eeh tweedaags - werkbezoek gebracht aan stad en provincie Groningen. De Minister verklaarde na afloop van zijn bezoek, dat zijn komst vooral verband hield met de problemen van de structurele werkloosheid in dit gebied en de daarmee samenhangende ont wikkelingsplannen. Oók werd Delfzijl bezocht. Daar zeide de Minister, dat het thans definitief is dat Delfzijl de plaats is. waar een grote soda-industrie zal worden gesticht. De Minister was van oordeel, dat ook vesti ging van nevenbedrijven niet onwaar schijnlijk is. Dit hangt ook af van de ont wikkeling van de chemie. Voorts, aldus de -Minister, gaat er van een dergelijk belangrijk bedrijf grote zuigkracht uit en Finsterwolde, dat cle laatste tijd nogal cle aandacht heeft ge trokken, ligt niet ver van Delfzijl af. Het ligt in de lijn der verwachting, dat door de nieuwe industrie ook arbeidskrachten uit deze plaats worden aangetrokken. De kustvaartmaatschappijen zullen vol gens de Minister 'n belangrijke taak krij gen bij het vervoer van de soda. Vooral zal men zich concentreren op cle export naar de Scandinavische landen- Voor het vervoer in het binnenland zal de binnen scheepvaart een belangrijke rol spelen. Met betrekking tot de ontwikkelingsge bieden in Oost-Groningen zeide de Minis ter, dal dit gebied uiteraard de grootste aandacht van de regering heeft. De Minister verklaarde, dat de politiek met betrekking tot de plannen voor de ontwikkelingsgebieden niet zal worden „Nood aanpakken door zegels plakken" Zit er al een plakzegcl op Uw deur Vandaag zullen 300.000 leerlingen van 4000 scholen in Nederland, juist als bij de actie voor de kinderpostzegels, met bestelformulieren langs de huizen komen, ditmaal voor de verkoop van de waters noodzegel. Tot Woensdag a.s. duurt de eerste fase' der actie: het opnemen van bestellingen, waarbij nog geen geld moet worden af gegeven. „Nood aanpakken door zegels plakken" luidt het motto. Zodra u een bestelling voor één of meer zakjes van 1.(5 postzegels van 10 cent met opdruk van een extra toeslag ad 10 cent) hebt gedaan, dient het kind u een plakzegel te geven „Watersnood Postzegel 1953". die u op uw deur kunt plakken ten teken, dat u reeds voorzien bent. Een week later begint de aflevering. Deze duurt van 20 tot 27 Februari. Aan de kinderen dient pas geld te worden af gegeven, wanneer zij in die week cle be stelde postzegels aan huis komen brengen. Ter bevordering van cle verkoop van de Watersnoodzegel komt het reizende post kantoor op 16 Febr. te Sneek en op 17 Febr te Heerenveen, Een als postkantoor ingerichte N.S.-bus zal op 2 Maart te Leeuwarden zijn en op 3 Maart in Harlingen. Beide kantoren ryden het hele land door. doorkruist door dc reparaties in de getrof fen gebieden. Het tempo en de intensiteit van de bestrijding der werkloosheid zal hierdoor worden vergroot. Aan het eincle van deze maand zal cle Minister een be zoek brengen aan Drenthe en Overijssel. Er zullen besprekingen worden gevoerd met- de provinciale besturen en vertegen woordigers van de industrie. Nieuwe industrïalisatienota Naar de Minister van Economische Za ken tijdens zijn bezoek aan Groningen heeft medegedeeld, zal binnen een maand een nieuwe industrialisatienota worden in gediend. 1500 slachtoffers door aard beving in Perzië Het aantal slachtoffers van de aardbe ving in Toeroet (Ferziël is volgens een te lefonische mededeling gestegen lot 1500, Er zouden zeven dorpen verwoest zijn. I-Ict aantal daklozen wordt op 3500 ge schat. Drie dorpen zijn zwaar gehavend. De Sjah, premier Mossadeq en de reli gieuze leider Ayatolah Kasiani, voorzit ter van de Nationale Vergadering, hebben tot liet verlenen van hulp opgeroepen. Dr Mossadeq heeft het leger opdracht ge geven alle mogelijke hulp te verlenen. Van Toeroet zouden slechts 500 inwo ners de ramp overleefd hebben. Het me rendeel is echter gewond- Engel and werkt met man en macht aan dijkherstel Transportvliegtuigen van de Britse lucht macht vliegen af en aan tussen de bedreig de gebieden en de Europese landen, die zak ken beschikbaar hebben gesteld. Vrachttoe stellen van de British European Airways, die van het vasteland naar Engeland vliegen, zullen in Zürich zoveel mogelijk zandzak ken bijladen. In totaal kreeg Engeland plm. 4.790.000 zandzakken aangeboden. Een milli- oen zijn hiervan al gebruikt. Duizenden burgers en militairen werken onafgebroken aan de waterkeringen. Bij Aldeburgh (Suffort) is echter een ri vierdijk doorgebroken en een gat van 10 n ontstaan. Men poogt een nooddijk aan te leg gen. In België In België zijn naar schatting 10.300 gezin nen. tezamen ongeveer 50.000 personen, ge troffen door de watersnood 49 plaatsen heb ben ervan-,te lijden, gehad. Irf twintig is de schade echter gering. Schrijf familie in het buitenland Het ministerie van buitenl. zaken deelt mee, dat in het buitenland nog niet altijd een juiste indruk bestaat over de omvang van de ramp, die Nederland heeft getroffen. De Neder landse legaties worden vaak inlich tingen gevraagd over de toestand van familieleden in Nederland, ook van familieleden in niet of weinig geteis terde gebieden. Het is raadzaam dat Nederlanders, die verwanten in het buitenland'hebben, deze. zo spoedig mogelijk inlichten over eigen wel stand. In 1954 gemeenteraadsverkiezingen? De landdrost van de Noordoostpolder, Dr. Ir. S. Smeding, heeft aan de poldercommis sie voor algemene belangen medegedeeld, dat het advies van de commissie tot ge meentelijke indeling van het gekoloniseerde gebied van de Noördoostpolder met ingang van 1 Januari 1954 over tc gaan. op het mi nisterie van Binnenlandse Zaken gunstig is ontvangen. Binnenkort kan dus de instel ling van dc gemeente Emmeloord tegemoet worden gezien. Dit heeft tot gevolg dat er een gemeente raad cliënt te worden gekozen. Deze ver kiezing zal. naar verwacht wordt, in 1954 worden gehouden. De zittingsperiode van de leden van de poldercommissie eindigt op 4 September 1953. In 1953 behoort dus Coördinatie van acties t.b.v. Rampenfonds In vrijwel alle Nederlandse gemeenten worden, naast collecten, talrijke mani festaties georganiseerd, waarvan de op brengst ten goede komt aan het Nationaal Rampenfonds. Teneinde het grote aantal initiatieven zove# mogelijk te coördine ren en in gereilde banen te leiden, heeft de direct®- van het Nationaal Rampenfonds aaiWlle burgemeesters ver zocht de gevormds plaatselijke commissie te consolideren Ae vragen, haar krach ten ook in de tSmst ten behoeve van het Rampenfond^» blijven geven. Organisaties ï^V een locaal karakter wordt dringend Brzocht, de plaatselijke commissie op de^Bogle te stellen van de plannen. Een c^fcctpersoon van deze commissie licht Wn het bureau van het Nationaal Rampclfonds in. Organisaties met een national karakter wordt ver zocht zich omtreA haar activiteit recht streeks in verbiimng te stellen met het Nationaal RampeBcnds. bureau Fondsen werving. Koningskade 13 te Den Haag. telefoon 18 44 70, tst. 285 en 7538. een verkiezing te worden gehouden. Er zou dan in een tijdsverloop van een jaar twee maal een verkiezing voor de samenstelling van hetzelfde representatieve gemeente lijke orgaan worden gehouden. De landdrost, die van oordeel is, dat aan het goede democratische beginsel van pe riodieke verkiezingen niet te kort wordt gedaan, wanneer van 2 verkiezingen wordt afgezien, vraagt thans het advies van de poldercommissie over zijn voornemen, de aanstaande verkiezing voor leden van de poldercommissie achterwege te laten. De poldercommissie zal tot de eerste Dinsdag van September in 1954 als raad van dc gemeente Emmeloord moeten fun geren en in haar huidige samenstelling heeft de commissie de ontwikkeling naar een zelfstandig gemeentelijk bestuur inge luid. De ervaring, door de leden opgedaan, zal bij de overgang van de bestaande naar de nieuwe toestand van gro.ot nut blijken te zijn. Voorrang herhouw scholen in rampgebied De Minister van O., K. en W. heeft een schrijven gericht tot de hoofdinspecteurs zowel van het L.O., van de onderwijzers opleiding als van het buitengew. L.O. alsmede aan de bouwkundig hoofdinspec teur van het L.O., de inspecteurs van het L.O. in het door de overstroming getrof fen gebied en de schoolopzieners van het kleuteronderwijs in dit gebied, waarin hun verzocht wordt de stukken betref fende restauratie cq. herbouw van scho len in het door de overstroming getroffen gebied met voorrang boven alle andere te behandelen. Het voor de uitvoering van genoemde werken vereiste bouw volume moet de Minister zo spoedig mo gelijk ter hand worden gesteld. Ook de overige leden van hét Rijksschooltoericht rijn van dit schrijven in kennis gesteld, Zonder dit risico te lopen, zou met hetzelf de effect, aldus Bradley, wel een economi sche blokkade uitgeoefend kunnen worden. Een marine-blokkade zou in feite tegen, de scheepvaart der verbondenen' zijn ge- •icht. daar communistisch China vrijwel geert koopvaardijvloot bezit. Ook zouden dan Rus sische schepen worden getroffen, die thans in de havens Dairen en Port Athur voor com munistisch China bestemde goederen lossen. Generaal Van Fleet voor congres commissie. Generaal James van Fleet, de gepension- neerdè opperbevelhebber van het 8e Ameri kaanse leger in Korea, zal 4 Maart a.s. voor de commissiie voor de strijdkrachten van het Amerikanase Huis van Afgevaardigden een uiteenzetting geven van zijn inzichten omtrent de Koreaanse oorlog. De belangstelling van het Amerikaanse congres is gewekt door Van Fleets uitlatin gen, dat het mogelijk,is. d.ra.v. een ..offen sief over de gehele, linie", de communisten t.e verslaan en een einde te maken aan de Koreaanse oorlog. Schotse nationalisten blazen brievenbus op Donderdagavond is te Edinburgh in Schotland een nieuwe brievenbus de enige in Schotland die het opschrift ,„E2R'* I Elizabeth 2 Regina) droeg opgebla zen. De bus was op 22 November van het vorig jaar geïnstalleerd en sindsdien is meermalen een poging gedaan haar op te blazen- Dinsdag werd de bus beschadigd door hamerslagen. Men schrijft de aanslagen toe aan Schotse nationalisten, die zeggen, dat de Engelse koningin de eerste Elizabeth van Schotland is. Geen uitlevering der Gestapo mannen aan Noorwegen West-Duitsland zal de twee in Decem ber j.l. uit een Noors gevangenkamp ont snapte Duitse Gestapo-mannen niet uit- leverèn, aldus heeft het Westduitse depar tement van buitenlandse zaken doen we ten, De betrokkenen zijn Karl Morio en Josef Seuffert, wegens oorlogsmisdaden tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld- Zij bereikten Duitsland via Zweden. Zware sneeuwval in de Jura Internationale trein bleef steken Snèeuwlagen van meer dan drie meter dik hebben in de Jura de belangrijkste spoorlijnen afgesneden van Parijs naar het Zuiden via Vallorbe. De Oriënt-Ex- pres en andere internationale treinen worden over andere lijnen omgeleid, het geen een vertraging van zes tot tien uur met zich medebrengt. Een trein van Parijs naar Lausanne bleef nabij Andelot in.de sneeuw steken en kan niet meer voor- of achteruit. De sneeuwval duurt voort. Installatie Agrarische Commissie Nieuw Guinea Gistermiddag heeft op het departement voor Overzeese rijksdelen, minister Kern kamp de „Commissie van advies inzake agrarische ontwikkelings-mogelijkheden in Nieuw-Guinea" geïnstalleerd. Deze com missie. waarvan de heer L. Goetzen voor zitter is, zal voor de uitvoering van haar taak in Juni 1953 een studiereis naar Nieuw- Guinea maken. De zaak-Adonis De raadsman van de 42-jarige Anieri- kaan Harold J. Adonis, heeft aan de mi nister van Justitie het verzoek gedaan Adonis, in afwachting van de beslissing over zrjn door de V. S. gevraagds uitleve ring, in vrijheid te stéllen, onder door de minister le bepalen voorwaarden. Op 23 November j.l. werd de-Amerikaan door de vreemdelingenpolitie te Amsterdam gearresteerd. De rechtbank heeft op 19 Januari j.l. Adonis gehoord en inmiddels haar advies over de uitlevering aan ds minister uitgebracht. Gisteravond zgn de twee detectives uit New Jersey, die speciaal naar Nederland waren gekomen, zonder Adonis per K.L.M.- toestel naar Amerika teruggekeerd. K.L.M. wil zandzakken naar Engeland brengen Toen de K.L.M. hoorde van het Britse ver zoek aan diverse Europese landen om met spoed tien millioen zandzakken te zenden, heeft zij direct aan de Britse diplomatieke vertegenwoordigingen in die landen doen weten, dat z(j bereid is die zakken, voor zover er vrachtruimte vrg is, gratis te ver voeren. De K.L.M. wil hiermee haar waar dering uilen voor de hulp. die Nederland van Engeland heeft ontvangen. Het K.L.M.- toestel dat vannacht uit Zurich op Schip hol is aangekomen, had wellicht al zakken aan boord, zodat reeds vandaag de eerste zending met een vrachtvliegtuig naar Lon den kan gaan. De K.L.M. heeft nog steeds druk werk mei het vervoer van hulpgoederen naar ons land. Zal Nederland Israëls belangen in Moskou behartigen De Israëlische radio-omroep heeft Vrijdag avond omgeroepen dat dc mogelijkheid bestaat dat Nederland, na het verbre ken der Russisch-Israëlische betrekkingen, de belangen van Israël in de Sowjet-Unie zal behartigen. Het Nederlandse ministerie van buiten landse zaken kon nog geen commentaar op dit bericht geven. DERDE BLAD ZATERDAG 14 FEBRUARI 1953

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1