Uit Oostenrijk kwam honderd gulden binnen van oud-stadgenote DE FILMS VAN DEZE WEEK r De wereldreis van Jimmy Brown „Willem van der Zaan'' en „Ceram" in NATO-oefening „Buffet"' iös.; f ZATEP.DAG 14 FEBRUARI 1953 PLAATSELIJK COMITÉ BLIJFT ONTVANGEN Prachtige bijdrage van personeel Kousenfabrieken Hin N.V. QP ALLE MOGELIJKE MANIEREN wordt nog voortdurend geld ingezameld voor het Nationaal Rampenfonds. Byzonder aardig was de geste van een dame uit Bregenz (Oostenrijk), die jarenlang in onze stad woonde en het plaatselijk actiecomité een briefkaart schreef van de volgende inhoud: „Met ontzetting heeft ondergetekende van deze ongewone ramp, die myn dierbaar vaderland zo diep heeft getroffen, gehoord. Mijn gevoelens voor de arme bevolking, welke zo zwaar geleden heeft door de geweldige natuurkrachten, zijn niet in woorden over te brengen. Met een kleine gave wil ik in elk geval meehelpen. Geachte heren, u heeft het recht om f 100.— van de Rotterdamse Bank te incasseren. Deze heeft al van mij bericht ontvangen. U besteedt het, znals u zelf voor nodig acht, dit is m.l. het beste." De ondertekening luidde: K. Th. H.—S. door verzamelde loonbedrag werd door de directie verdubbeld en nog aange vuld met een extra gift. waardoor een totaalbedrag van f 40.000.werd be reikt. Door het Personeelfonds van de Hin- fabrieken werd daarenboven nog f 500 afgestaan. Bovendien werden direct na de ramp aan het Roode Kruis en andere hulpcomilé's flinke hoeveelheden kou sen en sokken Eratis ter beschikking gesteld ter leniging van de eerste nood. Niet minder waardering hebben wij voor het initiatief, dat gisteren op de groente-veiling werd genomen. De heer J. J. van Dijke uit Breezand schonk een kistje peren, dat vervolgens op Amerikaanse wijze werd verkocht. De opbrengst was f 167.20. Andere middelen Van het HRC-bestuur vernamen wij dat de vriendschappelijke wedstrijd HRC-AFC morgenmiddag om half drie onder alle omstandigheden zal door gaan. Mocht er sneeuw zijn gevallen, dan komt een speciale „opruim-ploeg" in actie om het veld „glad" te maken. De roodjakken spelen in de volgende opstelling: doel- Lingbeek; achter: Swart en Bot: midden: Hoolboom, Van "IYierum en Bakker: vóór: Hartman. Nieuwstad, Van Knijff. P. de Vries en R :kers. Ingewyden in het Helderse voetbalwereldje zullen ongetwijfeld benieuwd zijn naar de prestaties van Bot en Van Knijff, die geruime tijd niet van de partij waren. Wedstrijd HRC:AFC za! doorgang vinden Het totale bedrag, dat inmiddels bij het plaatselijk comité is binnengekomen bedraagt thans f 36.070.92. Wij noemden onder andere reeds de mooie bijdrage van f 700.van „Moed. Volharding en Zelfopoffering", en andere giften zijn nog: terugbetaalde vergoedingen door vissers, die verleden week in het ramp gebied werkten f 209.; marktkooplieden i 45.spaarpot Thea Hofland I 7...; Algemene Begrafenisvereniging f 250. Nederlands Verbond van Middenstands verenigingen, afdeling Den Helder f 100.overwerk van enkele arbeiders f 12.personeel Ambachtsschool f 587.50: toezichthoudend personeel Rijkswerf f 250.enzovoorts. Vergeten wjj in dit verband niet het belangrijke bedrag, dat aan het Ram penfonds werd afgedragen door het \nlt3llig personeel van de Kousenfa brieken Hin N.V. te Haarlem met de nevenhedrijven tc Den Helder en Velscn dat één uur loon afstond en acht en een half uur overwerk verrichtte. Het hier- Weer „ouderwets" spe! van HAV (volleybal) De volleybalcompctitie heeft deze week werr gedraaid. De uitslagen wa ren: WSOV 5Hermes 415, 1416; IK sr—HAV 13—15. 15—10. 18—16; HKJF—WSOV 15—4, 15—10; WSOV 3— tySOV 2 15—10, 3—15. 8—15. Dc ont moeting Adelborsten 2Adelborsten 1 werd gestaakt cn de wedstrijd Fiscus 2 HAV 2 werd uitgesteld. De strijd tussen WSOV 5 en Hermes had over het algemeen een prettig aan- z:or. hoewel aan techniek en opstelling nog wel het één e« ander mankeerde. Adelborsten 2 en Adelborsten 1 speel den een spannende par:.-;. Aan beide jzydea noteerden wij harde smashes. Jammer, dat de wedstrijd in de derde set moest worden afgebroken, maar de dienst gaat nu eenmaal voor de sport. Mét de stand 1315. 154 werd ge staakt, De ontmoeting tussen HAV en HC'SC was het hoogtepunt van de avond. Wat de athleten lieten zien, was weer echt ouderwets. HCSC had die te genstand kennelijk niet verwacht en wist zijn normale spel pas tegen het einde van de laatste set te onplooien, waardoor toch nog verdiend wera ge wonnen. WSOV 1 heeft het ook ditmaal te gen HKV niet kunnen bolwerken. Het werd 15—4. 15—10. WSOV 3 kon het te gen het tweede team niet redden. Het begin was weliswaar hoopvol (1510'. maar de tweede en derde set gingen met 3—15 en 815 verloren. IN HET KORT De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen mevrouw T. Schrauwen-Monshouwer. Javastraat 18. telefoon 2707. en F. W. M. Hoff- mans. Weststraat 111, telefoon 2059. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door apotheek Bijl, Sluis- d-'kstraat 137, telefoon 2303 (ook na zes uur). Het wekelijks spreekuur van „Ze- denopbouw" wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Javastraat 12a, hoek Borneolaan In de gymnastiekzaal van de ULO- school aan de Molenstraat wordt van middag het school-damtomooi voortge zet. Ten bate van het Nationaal Rampen fonds wordt morgenmiddag om half drie aan de Sportlaan de vriendschap pelijke wedstrijd HRCAFC gespeeld. Jonker's Instituut voor redekunsten persoonlijkheidsvorming houdt op Woensdagavond 18 Februari in „For mosa" een openbare les. TUSSEN HAAKS EN KUITJE Gisteren arriveerde In Nieuwediep de motorschoener „Arbo". die van Ant werpen op v/eg is naar Orslahern. Hr. Ms. „Van Amstei" en „L. 9603" zijn gisteravond naar Rotterdam vertrok ken. Vanmorgen hebben de haven verla ten Hr. Ms. „EverUen", „De Bitter" en „Van Galen". Het is morgen hoog water om 9 00 en 20.30 uur. en laag water om 3.10 en J 4.55 uur. Maandag is het hoog water om 9 43 en 21.35 uur. en laag water om 3.55 en 15.40 uur. De temperatuur van het zeewater was 13 graden Celsius. BESOMMINGEN UMUIDEN Besommingen van Vrijdag: IJm 37 f 13.300: loggers; VI 74 f 6000 KW 124 f 1860, KW 78 f 8740. KW 168 f 9280. Um 229 f 710.-. IJM 3 f 610, KW 21 1' 340, WR 33 f 470. Aanvoer 920 kisten. Prijzen per kg: heilbot 2.702 45, gr. tong 3.25—2.50, grm. tong 2.95—2.40. kim. tong 2.85—2.50, kl. tong 1 2.30— 2.35. kl. long II 2.07—1.97, tarbot I 2.80 2.45. Per 50 kg.: gr. schol 2924, grm. schol 5140, kim. schol 7468. Kl. I schol 63—54. kl. Schol II 43—26. schar 43—36, bot 29—22, v. haring 26— IS, makreel 23—22, kim. schelvis 82, kl. schelvis I 72. kl. schelvis II 49—25, wijting 36^-24. gr. gul 6057, mid. gul 45. kl gu?3&—31. kl. koolvis zw. 26— 25. per 125 kg: gr rabeljouw 204—140, gr. koolvis zw. 6660. Tachtigduizend! TyE tachtigduizend zijn volOok gisteren zijn voor de prent- briefkaarten van de „Jeugdactie Rampenfonds'' weer enige tien tallen bestellingen, waaronder wederom verscheidene proefbe- stellingen van honderd stuks, bin nengekomen, zodat het totale aan tal afgeleverde exemplaren in middels de tachtigduizend heeft overschreden. Het lijstje, dat wij gisteren doorga ven met uitvoeringen en dergelijke voor het Rampenfonds, dient te wor den aangevuld met het concert van het Stedelijk Muziekcorps op Zaterdag 28 Februari in „Casino", waarvan ook de gehele opbrengst zal worden afgedra gen. Zegelactie Vandaag is een actie begonnen, die door de schooljeugd moet worden vol bracht. Alle kinderen gaan proberen, tien zegels van een dubbeltje aan de man te brengen, waarop zij dus een toeslag inzamelen van een gulden, die oo.\ aan het Rampenfonds ten goede komt. Zij noteren de „bestellingen", waarna zij de zegels later komen af leveren. Leerlnigen van enkele scholen hebben zich niet aan de nadrukkelijke afspraak gehouden, door reeds gisteren op stap te gaan. Dit verdient geen goedkeuring, want nu achten de jon gens en meisjes van de andere scho len zich „benadeeld".. Beethoven-concert Nog even herinneren wij aan "hel. Beethoven-concert, dat Maandagavond door Willem Andriessen in de Nieuwe kerk ten bate van het Nationaal Ram penfonds wordt gegeven. In verband met dit recital heeft het Toonkunst- bestuur hervatting van de repetities uitgesteld tot Maandagavond 23 Febr. Vanavond werken De Nicolïentjes (Dennenheuvel) en O.K.K. voor het Rampenfonds. En nu wij toch aan het herinneren zijn. het gironummer van het Rampen fonds te Den Helder, ten name van het gemeentelijk bureau voor Maatschap pelijk Hulpbetoon, is: 134796! TIVOLI „Toen stond de aarde stil" Bén vaa. de beste Amerikaanse films vaw de laatste tijd t is ..Toon stond de aarde' stil", waarin de „thïill" van de vlieger.de schotel en het esprit van een visionr.alre geest de toeschouwer geboeid houden, en bij hem beurtelings herinne ringen oproepen aan de achtergrond van vele Bijbelse verhalen en aan allerlei kranten- en radioberichten uit onze tijd. „Toen stond de aarde stil" is niet alleen maar een bijzonder spannende film. Deze rolprent heeft ook Iets te zeggen en geeft talloze mogelijkheden tot „hineininterprc- tieren". Het reilen en zeilen op onze ont wrichte planeet wordt ln menige scène zodanig belicht, dat er als het ware een sluier wordt weggetrokken. Het is alleen maar jammer het zou trouwens een wonder zijn als het anders was dat met het einde van de film de sluiers ook weer vallen. Desondanks kan men een belangwekkend uurtje aan deze film be- WITTE: „De knuppel in hetapenhok' Gary Grant-films zijn altijd goed, heb ben wij ervaren, en met „De knuppel :n Jiet apenhok" ls het a! net zo. Söm-V. met Ginger Rogers speelt Grant een kostelijke geschiedenis, die vaak doet schateren en steeds geestig is. Wat zou u er van zeg gen: niet de professor heeft een serum uitgevonden, dat weer jeugdig maakt, maar ztjn „proefkonijn", een aap. Natuur lijk neemt de geleerde een toevallig zelf in, waarna hij de streken uithaalt van een jongeling van twintig jaren. Nader hand wordt de proef genomen op zijn echtgenote, een eerbiedwaardige vrouw, die door het leven begint t« tollen als een verliefde bakvis, die op trouwen slaat. Van dergelijke, vermakelijke situaties is in .De knuppel ln het apenhok" voort durend sprake. Men zal er enkele zeer gezellige uurtjes aali beleven, voorname lijk dank zij uitstekend spel van Gary en Ginger, die nog niets van haar charme heeft verloren. Deze rolprent gaat tot en met Maandagavond in de Witte-'oioscoop. 29. Toen Jimmy zoveel benzine had geladen als hij maar mee kon voeren, rekende hij met de man van de pomp af. Eén voor één overhandigde hij hem de bankbiljetten en toon stopte hij er de man nog drie extra in zijn hand. Hebt u een drie kwartier geleden hier ook een stationcar begeleid door vier ruiters zien voorbij komen?", vroeg hij henj recht op de man af. Het leek er op of de man even aarzelde vóó- hij ant woord op deze onverwachte vraag gaf „Zeker. heer", zei hij. „een grote auto met vier kameelruiters er bii. Zij had den veel haast, zeer veel haast". Jimmv knikte. „Zy hebben hier dus geen ben zine gekocht?" „Neen heer, dat deden zij niet. zij reden door". „Kende u deze lieden?" Weer aarzelde de man even. Hij zocht naar een antwoord. ..Nee heer. ik kende hen niet. Ik zag ze nooit eer der". Jimmy begreep, dat de vent stond te liegen alsof het gedrukt was. Hij tastte opnieuw in zijn zak en hield de man nog een paar bankbiljetten voor. maar hij gaf ze hem niet. ..Vertel mü de waarheid, vriend", zei hij kortaf. „Je kende deze mannen wèl. Wat is de re den, dat ge iets voor ons verzwijgt?". De man keek wat verleeen voor zich uit- Toen richtte zich zijn blik op de bankbiljetten. „Als ik zwijg heer", zei hij. „dan doe ik zulks uit vrees. Deze lieden zijn zééééér gevaaaaarlijk. Als zij zouden merken dat ik spreek, dan zou hun wraak mij treffen. Ik zou geen uur meer zeker van mnn leven zijn". Jimmv gaf hem het geld. ..Is het beter dat wij in deze oase de nacht doorbren gen?" vroeg hij. De man dacht even dien na. „Dit is wel beter heer", zei hii. „Gij moet niet verder reizen, voordat ge een escorte hebt gekregen van de woestijnpolitie. Ik verwacht deze mor gen of overmorgen hier. Maar ik bid ti. laat niemand merken, dat ik u die raad heb gegeven". Actie in Westelijk deel Atlantisch gebied Het hoofdkwartier van de opperbevelhebber der Noordatlantische strijdkrachten in het gebied van de Atlantische Oceaan, admiraal Lynde D. McCormick, maakt bekend, dat Amerikaanse. Canadese en Nederlandse zee- cn luchtstrijdkrachten op 16 Februari een gezamenlijke onderzeebootbcstrijdingsoefening beginnen, die vijf dagen zal duren en zal worden gehouden nabij dc Oostkust van Florida cn de Carolinen. kapitein-luitenant ter zee G. J. Plate- riak, commandant van Hr. Ms. „Wil lem van der Zaan". Commandant van Hr. Ms. „Ceram" is luitenant ter zee der eerste klasse J. W. van der Graaf. Canada zal bij deze oefening zijn vertegenwoordigd door het Canadian Maritime Squadron 405 onder bevel van wing commander J. E. Creeper. Dit squadron zal tezamen met het Amerikaanse Navy Patrol Squadron 5 opereren onder bevel van kapitein ter zee A. S. Born van de Amerikaanse marine. (Kapitein ter zee Born is com mandant van Fleet Air Wing 11. Zijn hoofdkwartier is gevestigd le Jackson ville in Florida). Het doel van „Buffet" is het verkrij gen van operationele en tactische ge oefendheid op het gebied van onder- zeebootbestrijding. Voorts zullen dc drie Amerikaanse onderzeeboten USS „Runner". „Burrfish" en „Cobia" een waardevolle oefening krijgen in het aanvallen en ontwijken. De '.-zee 'Amer/kaSnse torpedoboofja- gers die aan ..Buffet)' meedoen zijn USS „Laffey". „Lowdry". „D. M. Fox". „Stormes", ..Warrington" en „Purdy". De deelnemende Amerikaanse escór- teurs zijn USS „Haas", „Cross". ..Hem- minger" en „Roberts". Aan boord van USS „Palat;" bevindt zich hét Anti- Submarine Squadron 32. Onderzeebootbestrijding is het doel Deze oefening, aangeduid als „oefe ning Buffet" waaraan boven- en onder waterstrijdkrachten en luchtstrijd krachten zullen deelnemen, is de eer ste van deze aard. die wordt gehouden in het Westelijk deel van het Atlan tische gebied. De deelnemende eenhe den zijn een squadron Lancasters van de Royal Canadian Air Force, twee Nederlandse escorteschepen, een Ame rikaans aanvalssmaldeel. bestaande uit het vliegkampschip USS „Palau", zes torpedobootjagers en drie onderzee boten, voorts een squadron Amerikaan se patrouillevliegtuigen, dat op de wal zal zijn gebaseerd en vier Amerikaan se fregatten. De deelnemende eenhe den zijn afkomstig uit de Nederlandse Antillen. Nieuw Schotland en uit de jfiavens van de Amerikaanse Oostkust •nfcann de Ghlf van Mexico ^sdfgen. patsen dus. die ver uiteen ligren. Met het bevel over deze oefening is belast vice-aamiraal Laurence T. Du- Bose van de Amerikaanse marine. Hij is bevelhebber van de Noordatlantische strijdkrachten in het gebied van de Atlantische kust der Vereenigde Sta ten en heeft zijn hoofdkwartier te New York. Het aanvalssmaldeel staat onder bevel van schout bij nacht Aaron P. Storrs van de Amerikaanse marine. Zijn vllaggeschip is USS „Palau". Hij is commandant van de Amerikaanse vliegkampschipdivisie 16. De Nederlandse aan deze oefening deelnemende schepen zijn Hr. Ms. mij- nenlegger „Willem van der Zaan" cn Hr. Ms. fregat „Ceram". Tezamen met het Amerikaanse escortevaartuig USS „Haas" zullen deze beide schepen een aanvalsgroep vormen onder bevel van Sport voor Julianadorp JVC I krijgt morgenmiddag om twee uur voor de competitie bezoek van Vrone I. Daaraan vooraf gaan de wed strijden JVC-juniorenNieuwe Niedorp 10 uur en JVC 2Succes 4, 12 uur. Ook de handbalsters komen weer in actie. JHC I krijgt om twaalf uur HHC I (Hilversum) thuis, en JHC 3 gaat naar BKC I. GELD IK, Scorpius, acht mij van 1 het slag, dal wèl doet en daarbij niet achterom ziet. Ik reken mij tevens auto matisch bij de categorie, die de linkerhand niet laat weten, wat de rechter doet. Van nature ben ik evenwel een principieel tegenstan der van collectes, hoe rauw dit onder de huidige om standigheden ook riioge klinken. Ik heb aan den lijve ervaren, hoe vergan kelijk alles is. sinds ik de intekenlijst zag van een muziekvereniging, die 0p,fi aan het vergaren was voor een hobo. U allen weet u-aarschijn- lijk, dat een hobo een schoon instrument is, waar aan verlokkende klanken kunnen worden ontleend. Zo'n ding is een benijdens waardig en zeer gewaar deerd bezit, dal om en nabij uchlhonderd gulden schijnt le kosten. Ik heb eens iemand gesproken van die vereniging, en ik heb ijve rig ja-knikkend zitten luis teren en ik vond het prachtig, dat zij zo'n hobo vilde hebben. Een streven naar beter vindt in mijn ogen altijd genade. En zo ging men aan hei inzame len. want dat is het goede woord. De muziekmensen gingen niet zeggen: „Wij tvillen een hobo, dus wij betalen hem zelf!'' Er moest adie worden gevoerd. Dat actie-voeren is een gewoonte geworden in ons land. Wij voeren acties voor instrumentfondsen, voor ge dupeerde collega's, voor zie ken en gewonden, voor al lerhande slachtoffers van dit leven. En wij voeren ook acties voor uniform fondsen. Ik ben vroeger al niet vóór dit gedoe geweest, wanneer het niet bittere noodzaak was. Als ik, al was ik dan geen muzikant, een nieuw pak moest heb ben, dan ging ik er zélf achter en dan spaarde ik tol het biltere einde. En op een gewisse dag liet ik mij een costuum aanmeten. A's ik een hobo had willen hebben, dan had ik hem óók gekregen. Ik had hem zelf gespaard! Deze gedachte heeft bij mij nieuwe grond gekregen, toen ik in Tivoli de films zag. die door tic Stichting „Hel vierde Prinsenkind werden vertoond. Ik zag jongens en meisjes van alle leeftijden slachtoffertjes van de oorlog. Blinde kinde ren. kreupele kinderen, lamme kinderen, kinderen zonder armen, zonder be nen En op die avond dacht ik: „Weg met acties mor instrumenten en aller hande dingen, die men zelf kan kopen, die men (>e- zamenlijk in eigen lering kan opbrengen". En ik dacht: „Speel dan maar zon der uniform; de muziek zal er niet slechter of beter om zijn!" En kort na die filmverto ning beleef en overleef ik die verschrikkelijke wa tersnood. En dieper trap ik de acties van vroeger, de egoïstische methode om iets te krijgen zonder zelf tot het uiterste te offeren. Mijn standpunt moet goed zijn; dat is bewezen, want zelfs voor verschrikkelijke ziek tes werden neen miUioenen bijeengebracht, zoals nu binnen enkele dagen voor de slachtoffers van de wa tersnood. Alle tegenstanders van 'collectes, zelfs tegen standers van collectes voor „Het vierde Prinsenkind', droegen bij in de vele mil- lioenen voor het Rampen fonds. En straks kan geen enkele collecte nog een kans van slagen hebben, na dit volledig geven! VOGELS Oet Zoölogisch Museum te Amsterdam heeft zich be reid verklaard, de gehele collectie vlinders en insec ten van het Museum Den Helder door een nieuwe te vervangen. Dat is een mooi aanbod, niet waar? Maar dé Amsterdammers kunnen ook worden geholpen, want zij willen zo graag opgezette vogels hebben. Hier kan dus een soort ruil plaatsvinden, waarbij de ingezetenen van Den Helder (vooral de jeugd) kunnen helpen. Im mers. aan het strand of op de dijk worden nog wel eens dode vogels aangetroffen, die nog geschikt zijn oin te worden opgezet. Men doet goed werk, vernam Gradus, wanneer men zulke vogels aflevert bij mej, Held, Sin gel 53. Dan krijgen wij in het Museum prachtige nieu we vlinders en insecten! CIJFERS Wist u al. dat de douche inrichting van het zwem bad op de Rijkswerf in 1952 werd gebruikt doo- 4639 burgers en 31198 militairen? Deze aantallen zijn nog niets vergeleken bij de massa's zwemlustigen: 26358 burgers en 37365 militairen! Ook wat. de cantine betreft waren de resultaten de moeite waard. Van Mei tot en met Decem ber 1952 werd de Marine- cantine door 47434 mensen bezocht: oplopers 30670, les sen 6586, burgers 10178. Voor de deskundigen op finan cieel gebied in onze stad vermeldt Gradus, dat de totale omzet in de cantme in 1952 f224.300 bedroeg, tegen f216.000 in 1951. De hoogste omet werd in Mei genoteerd (f 26.700) en de laagste in October (f 10.200). JUBILARIS He heer A. Fuldner is eigenlijk als winkelbe diende begonnen bij druk kerij „Het Noorden", maar dat leek hem niet zo. Ook zijn vader was van mening, dat, hij een vak moest leren, en dat is dan ook geschied. Gisteren was de steendruk- snelpers-drukker A. Fuldner veertig jaar in dienst bij dukkerij „Het Noorden". De jubilaris werd, zo vernam Gradus, onder andere toege sproken door oud-patroon A. Bunck en door de tegen woordige baas, de heer A. Vlach. Eén en ander ging vanzelfsprekend gepaard met het aanbieden van. een enveloppe, geschenken en bloemen, die in hartelijke dank werden aanvaard. Zo'n dagje doet een mens goed, niet, meneer Fuldner? Texel Reeds f 36.000 voor het Rampenfonds Voor het Rampenfonds is od Texel reeds f 36.000 bijeen gebracht en het einde is nog niet in zicht. De verkoop van de prentbriefkaarten verloopt goed, en verschillende uitvocrlngent en bate van het fonds staan nog op stapel o.a. twee uitvoeringen van de MULO en een van de Gymnastiekvereniging Texel. Het personeel van de TESO bracht ruim 530 bijeen. BURGERLIjKE STAND (5 tot) en met 12 Februari GEBOREN: Anneinarie, dochter van J. J, Dogger en M, Lagerveld; Marie Klasina, dochter van P. Eelman en A. Vermeulen; Arie Okke. zoon van K. Druif en T. F. Kuil; Emma Anna. dochter van W. H. Bakker en C. J. Hin. ONDERTROUWD: Everardus H. van Llerop ey Maria van Heerwaarden; Aike Schut en Grietje Wlering. GETROUWD: Lubertus C. Vonk en Anna M. Buitink. OVERLEDEN: Jacob Z(jm. 68 Jaar, echtgenoot van Johanna Bakker; Siebren Walsweer, 23 jaar, echagenoot van Wil- helmina J. Lubberts; Johannes G. van 't Noordendc, 38 jaar, echtgen, van Jose- phina (V. Lodders; Maria Wegman, 75 jaar, wed. van Klaas de Porto; Joke Ver. meulen, één maand; Grietje Hartog, 84 jaar, weduwe van Jan Daalder; Jan Boon, 78 jaar, weduwn. van Aaltje Kooiman. Oogst van de straat GEVONDEN: shawl, regenjs. portêmon- nale. twee muntbiljetten, vulpen, capu chon van regenjas. donkerbL kinaerwant. UITSLAG BRIDGEDRIVE A-lijn: 1 echtp. Bruin 44 p.. 2 J. N. Bruin—Wessels 43p., 3 Mantje—Vel- wester 43 p., 4 Vennik—Bakker 37 p., 5 echtp. Jouvversink 34 p., 6 en 7 Koorn —Kok 33 Vè, Van LentenDe Vries 33 p., 8 echtp. Beemsterboer 32 p,, 9 RoeperVan der Werf 24 p. B-lijn: 1 Duin—Kramer 49 p„ 2 Ba ckerOskam 48 p., 3 en 4 echtp. Bak ker 39',£, echtp. Van den Heerik 39)2, •5 Mevr De GraafOosterhaven 34. 6 echtp. Vervoort 33>2. 7 KeyserMichels 33. 8 Van den VijverRump 311;. 9 echtp. Van Hoorn 2G'z, 10 DobBos 25 Volgende drive 25 Febr. VAN HET WITTE DOEK Deze week draait Zaterdag. Zondag en Maandag een prachtige film: Een onvergetelijke Melody, die we ook om een andere reden zeer gaarne aanbeve. len, de gehele opbrengst komt n.l. aan het Rampenfonds ten goede. Het journaal is op een klein stukje na, niet van de ramp, dat komt pas do volgende week. TAFELTENNIS De Texelse dames gaan deze week naar Alkmaar om hun krachten tecen DSS te beproeven. De punten zullen vermoedelijk wel in de kaasstad blijven, al zal er om gestreden worden. En dit is nu Diclc Fijnheer, van wie velen wel eens gehoord zullen hebben. Hij maakt zich met zijn tekeningen vooral verdienstelijk voor de „Scheepskrant voor Nieuwediep", en hy mag ook als sneltekenaar loorden gezien. Op de foto heeft h\j een caricatuur van Gradus1 liefkieker gemaakt. OVERVAL TE ALKMAAR Inbreker ontkwam na vechtpartij Gistermorgen omstreeks zeven uur is in het perceel Kennemerstraatweg 135 te. Alkmaar een worsteling ontstaan tussen het aldaar woonachtige echtpaar Quax en een inbreker, die in genoemd perceel was doorgedrongen. De inbreker, die zich door het ver breken van een glas-in-lood-raam in de achterkamer toegang to'. de woning verschafte, heeft zich. nadat hij zich geruime tijd op de benedenverdieping moet hebben opgehouden, om ongeveer zeven uur naar boven begeven, alwaar bij de slaapkamer van de heer en me vrouw Quax binnenstapte. De heer Quax sprong uit bed cn poogde de in breker, die vermoedelijk gewapend was met een pistool en in het bezit was van een zaklantaarn, te overmeesteren. Bij de worsteling, die hierop volgde, sloeg de onverlaat de bewoner van het perceel zodanig met de lantaarn op het hoofd, dat het glas van de lamp brak. Mevrouw Quax snelde haar man te hulp. doch bekwam eveneens een slag op het hoofd. Haar echtgenoot nep haar vervolgens toe de politie te bel len. Zij snelde naar beneden, doen werd door de inbreker achtervolgd. Mevrouw Quax zag daarop geen kans van haar telefoontoestel gebruik te maken en rende onder het uitroepen van „Inbrekers, inbrekers" de straat op. Terwijl zij de buren waarschuwde, die op hun beurt de nolitie alarmeerden, heeft de inbreker de vlucht kunnen nemen, echter zonder zijn buit te be machtigen. ALKMAAR. 13 Febr. 1953 Op de Alkmaarse Kaasmarkt werd 1 stapel boerenkaas, totaalgewicht 550 kg. aan gevoerd, a f 1,98 per kg. Beursnotering fabriekskaas f 2,— per kg.^Handel zeer vlug.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2