VERANDERING IN SYSTEEM Massale hulpacties voor getroffen gebied Maar praktijk sterker dan de was leer Zwitserland heeft grote zorgen journaal Waarom Lenstra buitenwerd gezet Frankrijk-Ned. of Ned.-Frankrijk? Schagen-Snoek titelgevecht Zaterdagvoetbal afgelast ,,VOX POPULI' NEGATIEF Russen in training Courses ten bate van bet Nationaal Rampenfonds Goed werk in 6 DE COURANT—NIEUWS VAN DE DAG ZATERDAG 14 FEBRUARI 1953 door A. W. VERLEGH HET speltype van Lenstra heeft ons langzaam maar zeker tot een frontverandering in het systeem ge dwongen. Wie in de laatste twee jaren de formatie van het Nederlands elftal in het veld goed heeft gadegeslagen, heeft kunnen zien, dat de voorhoede practisch speelde met twee middenvoors (Van Melis of Van Roessel en Lenstra), een zwervende binnenspeler en twee vleugel spelers in min of meer teruggetrokken positie. Zij het node, meende de coach hierin de oplossing gevonden te hebben, waarbij hij echter uit het oog verloor, dat de practijk sterker was dan de leer. Uiteindelijk heeft dit tot een diepgaand meningsverschil geleid tussen hem en ons. TEN einde een prijsgeving 3 het middenveld helemaal te voorkomen gaf de coach aan de vleugelspelers het advies om na een afgeslagen aanval onmiddel lijk terug te komen en zonodig d< kanthalf van de tegenpartij an ders de taak van Lenstra! af te stoppen door naar binnen te ko- men. Hiertegen en tegen het spelen met twee middenvoors, want zo was het in de practijk, hadden wij gegronde bezwaren. Immers, er is geen enkele Nederlandse vleugel speler, die de drieledige taak van tijdig opkomen, terugkomen en bovendien nog het afstoppen van een tegenstander in het binnen veld kan opbrengen. Door een te kort aan voetbalintelligentie werkte dit advies ook nog verwar rend. Practisch kwam het spel van de vleugelspelers hierop neer, dat zij zich vrijwel bepaalde tot een vrij onvruchtbaar spel in terug getrokken positie langs de lijn. Dit had weer tot gevolg, dat het duo Van Melis of Van Roessel en Lenstra te veel in vooruitgescho ven positie in de lucht kwam te hangen, waarop de hele verdedi ging van de tegenstander zich kon concentreren. Radicale verandering HET was na Denemarken, dal we besloten met al dat hin ken op diverse gedachten en met deze verwrongen tactische frontverandering als laatste vondst, radicaal te breken door Lenstra op de vleugel te plaatsen en zodoende te komen tot een consequente uitvoering van het stopper-systeem. Het oogmerk hierbij was, zon der de aanval te verzwakken, de verdediging sterker te maken met twee volledig schakelende bin- nenspelers en toch de mogelijk heid open te houden ten volle van de technische capaciteiten en het spelinzicht van Lenstra te profi teren. Want het is niet zo, dat Lenstra daarbij aan de zijlijn werd vastgeklonken. Hij kon zich op die buitenplaat» naar eigen iintiatief en inzicht volkomen uitleven, natuurlijk al tijd met behoud van de onmis bare spreiding voor goed spel m dè voorhoede. Velen zullen verwonderd zijn, waarom juist die wedstrijd tegen Denemarken, waarin toch de tan dem „Van Roessel—Lenstra zo goed voor de dag' kwam, hiertoe de doorslag heeft gegeven. Dit is een kwestie van visie en naar onze mening hebben velen zich op die wedstrijd verkeken. Ontegen zeglijk speelde onze voorhoede in het eerste half uur van deze wedstrijd goed en aantrekkelijk voetbal, doch dit kwam meer door de zwakte van de tegenstander, speciaal in de verdediging, dan door eigen kracht. Want met een toenemend beter verband en een verhoging van het tempo aan Deense zijde, zakte onze voor hoede van lieverlede af, om na de rust er vrijwel niet meer aan te pas te komen. Dit laatste nog wel tegen een ploeg, welke naar goede internationale maatstaf zwak was, hetgeen na afloop Deense officials ook beaamden. Kort daarna werd dit nog eens bevestigd door het gelijk spel tegen het zwakke Fin land in Helsinki dat acht dagen eerder met 80 van Zweden had verloren en de nederlaag in Kopenhagen tegen Noorwegen. Vanzelfsprekend was het niet te verwachten, dat door de terugkeer naar een meer consequente uit voering van het stopper-systeem aah de teleurstellende resultaten een einde zou komen. Hiervoor is meer nodig in uiteenlopende op zichten. Antwerpen bracht m.et Lenstra op de vleugel een kleine nederlaag in een slechte wedstrijd aan weerszijden. Huil zonder Lenstra een gelijk spel. Men kan denken over beide wedstrijden zo men wil, maar het opofferende werk overal waar dit nodig van onze beide binnenspelers bleef niet zonder uitwerking. Verdediging IN Antwerpen bleef onze ver dediging daardoor meer dan anders gesloten, waardoor de Bel gische vooi'hoede niet tot ont plooiing en nauwelijks tot twee doelpunten kon komen. In Huil hielpen zij een wanke lende verdediging, in het bijzon der Biesbrouck en Wiertz, staande houden tegen een Engelse ploeg, welke in volmaakte prof-stijl speelde, een klasse beter dan ooit een Engelse amateurploeg in ons land heeft gespeeld en heel wat sterker dan de Deense ploeg in Kopenhagen. Hiermede willen we geenszins zeggen, dat er geen wensen meer overblijven, vooral ten aanzien van meer kwaliteit in het aanvalsspel. Meer dan genoeg, doch dit is weer een ander pro bleem. Dit ligt voor ons echter niet met Lenstra op de binnenplaats. Niettegenstaande al zijn techni sche kwaliteiten moet men ook van hem afwachten, wat hij presteert. Dit kan veel, maar ook weinig zijn, vooral wanneer hij, zoals het vorig jaar in Antwerpen wordt geschaduwd of zoals de laatste keer snel en hard op hem wordt ingekomen. Het is niet zo zeer de inspiratie - het toverwoord voor het spel van Lenstra waarop de meest vermaarde clubs drijven, maar op studie. Dit is geen uitspraak van ons, maar van de vroegere inter nationale Belgische doelverdedi- ger en huidige trainer van Union St. Gilloise, Van de Weijer, waar aan men zich niettemin spiegelen kan. Voor ons wil dit onder meer zeggen een consequente uitvoe ring van een systeem, wat van. zelfsprekend een tactische aanpas sing is in onderdelen tijdens de wedstrijd en inspiratie niet uit sluit. PARIJS, 13 Febr. In verband met een suggestie van Nederland se zijde om de door de Franse voetbalfederatie ten bate van de noodgebieden voorgestelde lan- denwedstrijd FrankrijkNeder land in Nederland te doen spelen in plaats van te Parijs heeft de heer Henri Delaunay secretaris generaal van de Franse federatie, verklaard dat zulks wat Frankryk betreft zeer wel mogelijk zou zijn. Noch het bestuur van de Federa tie, noch de keuzecommissie, noch de clubs die spelers zouden moe ten afstaan, hebben hiertegen be zwaar. Ongetwijfeld zou de recette te Amsterdam hoger worden dan te Parijs, waar men, zo verklaarde de heer Delaunay, op niet meer dan 12 millioen francs (ongeveer 125.000 gulden) mag hopen. Een definitief besluit zal pas genomen kunnen worden nadat het bestuur van de KNVB, dat dezer dagen vergadert, zich met gedetailleerde voorstellen tot de Franse federatie zal hebben ge wend. Men houdt in Frankrijk nog al tijd rekening met de 12e Maart als dag voor deze ontmoeting. Mocht het niet mogelijk zijn, om welke reden dan ook, een offidiële landen wedstrijd te organiseren, dan zou de Franse federatie trach ten op 12 Maart te Parijs een match te laten spelen tussen een Franse selectieploeg en een elftal van buiten Nederland werkzame Nederlandse profs. Timmermans zou zich met dc samenstelling van dit Nederland se beroepselftal belasten en hier voor ook een beroep doen op De Munck, die voor een Duitse en op Wilkes die voor een Italiaanse ploeg uitkomt. HET is niet zozeer de inspiratie het toverwoord voor 't spel van Lenstra waarop de meeste ver maarde clubs drijven maar de studie. Voor ons wil dit onder meer zeggen een consequente uitvoering van een sys teem. Boksen in Apollohal AMSTERDAM. 12 Febr. Woens dagavond 18 Februari zal in de Apol lohal te Amsterdam de lang ver wachte ontmoeting plaats vinden tus sen Willy Schagen, kampioen in hel halfzwaargewicht, en zijn uitdager Wim Snoek. Beide boksers hebben een uitstekende staat van dienst, dat een fraai duel kan worden wacht. Als tweede belangrijke partij staat op het programma de ontmoeting tus sen de Amerikaanse negerbokser Charles Anglee en de Duitser Henne. een veelbelovende halfzwaargewicht. Twee andere gevechten, die de aan dacht zullen trekken, zijn de partijen van Jan Hagenaar tegen Paul Cho- mutoksi en Henk Klok tegen Her mann Levandosky, beiden landgeno ten van Henne. Het programma wordt aangevuld met een tweetal amateur partijen tussen Theo Baars-Kouwijzer en P. KlijsenSantiihano. Pedersen leidt bij Noorse kampioensch. BERGEN. 13 Febr. Op de tweede dag van de Noorse nationale wedstrij den te Bergen won Roald Aas de 1500 meter in 2,23,0, voor Dyngeland 2,25,1 i Knut Johannesen 2.25.2. Aas werd eveneens eerste op de 5000 meter in 8,39,6. Tweede werd Johan nesen 8,42,2 en derde Odd Petersen 8.43.6. Eindklassement: 1. Pedersen 199,394 pnt.. 2 Johannesen 199 487 pnt., 3. Nordbv 199.994 pnt. Roald Aas nam niet deel aan de 500 en de 3000 meter. Tegen hoest Tegei heid. koudheid. TegèiïTloest. keelpijn en verkoudheid. Tegen hoest, keelpijn en verkoudheid. Tegen hoest, keel- Gala in Brusselse Sportpaleis BRUSSEL, 12 Febr. In het zeer goed bezette Sportpaleis zijn Donder dagavond wedstrijden en demonstra ties gehouden in vier takken van sport: wielrennen, athletiek, boksen, bas ketball ten bate van de slachtoifers der c - 21 Maart: Zd.-Nederland tegen de Zwaluwen TILBURG, 13 Febr. Met he*, oog op de ontmoeting Luxemburg Zuid-Nederland, Zondag 29 Mrt. a.s. in de hoofdstad van het Groot hertogdom, zal het Zuidneder lands elftal 21 Maart a.s. op het NAC-terrein te Breda een oefen wedstrijd spelen tegen een Zwa- luwenploeg. AMSTERDAM, 13 Febr. Alle wedstrijden voor Zaterdag 14 Fe bruari, vastgesteld door afd. Am. sterdam van de K.N.V.B. zijn in verband met de gesteldheid der terreinen, afgelast. Afd. Friesland K.N.V.B. afgelast DEN HAAG, 13 Febr. De door de afd. Friesland van de KNVB, de vroegere Friese Voetbalbond, voor Zaterdag 14 en Zondag 15 Febr. a.s. vastgestelde wedstrijden zijn afgelast. De voor Zaterdag 14 Febr. a.s. door de afdeling Utrecht van de K.N.V.B., de voormalige Utrechtse voetbalbond, vastgestelde wedstrijden zijn afge last. De afd. Leiden van de K.N.V.B.. de voormalige Leidse voetbalbond, heeft haar voor Zaterdag 14 Februari a.s. vastgestelde wedstrijden afgelast. Ook de door de afd. Rotterdam, de vroegere Rotterdamse voetbalbond, voor Zaterdag a.s. vastgestelde wed strijden zijn afgelast. IJSHOCKEY Z.-Dnitsland—Nederland DEN HAAG 13 Febr. Op 4 Maart zal te Bad Nauheim een wedstrijd wor den gehouden tussen een vertegen woordigend team van Z.-Duitsland en de Nederlanse ploeg die dan onder weg is naar het tournooi om het we reldkampioenschap ijshockey In Zwit serland. ORGANISATIE WERELDKAMPIOENSCHAP VOETBAL HET pad van de heren Thommen c.s., de voormannen van de Zwitserse Voethal- en Athletiek Bond, gaat niet over rozen. De inschrijving voor het wereldkam pioenschap voetbal dat het volgende jaar in Alpenland zal worden verwerkt, mag met 40 deelnemende landen dan op bevredigende wijze zijn afgesloten, het heeft met de regeling der wedstrijden zelf nog heel wat voeten in de aarde. In Bazel zowel als in Zürich liep men met plannen rond, een groot, ja zelfs groots stadion te bcuwen, en het lag in de bedoe ling, deze moderne sportbouw- werken tegen het voorjaar van 1954 gereed te hebben. Maar er waren millioenen harde Zwitserse franken mee gemoeid en het kwam daarom tot een algemene stemming in beide kantons met als inzet de vraag, of de besteding van dergelijke kapitale sommen wel verant woord mocht heten. En thans, nu de „vox populi" gesproken heeft, staat de Zwitserse voet balwereld met lege handen. In beide steden was de uitpsraak negatief. Uiteraard is voetbal in Zwitserland niet zo buitenge woon populair als in de omrin gende landen en dankwa men bij deze stemmingen poli tieke en ook clubfactoren in het geding, die ten slotte de grootse plannen naar het rijk der sprookjes hebben verwezen. Actie Tenzij de sportwereld zélf alsnog klaarspeelt, wat langs officiële weg intussen onmoge lijk is gebleken. In Bazel is een actie in deze richting reeds gaande en men verwacht, dat Zürich zich even min onbetuigd zal laten. In het andere geval zal zo verwacht men het leeuwendeel van de grote en beslissende ontmoe tingen in de hoofdstad Bern moeten worden georganiseerd en zullen op behoorlijk grote velden van Lausanne, Lugano en enkele andere centra de wedstrijden van kleinere allure worden gehouden. Dat de Zwitsers er prijs op stellen, dit wereldkampioen schap geheel binnen hun eigen grenzen af te werken, staat wel vast. Vooral in verband met de moeilijkheden over de stadions in Zürich en Bazel heeft men de laatste tijd vooral in Zuid- Duitsland proefballonnen opge laten om bepaalde wedstrijden op daar gelegen grote terreinen Augsburg, Stuttgart, Mün- chen te organiseren, doch deze suggesties zijn van Zwit serse zijde voortdurend catego risch tegengesproken. Indeling Op 15 dezer zal in de organi satie van dit wereldkampioen schap een nieuwe fase worden bereikt. Op die dag zal de FIFA in Montana (Wallis) de groepen vormen, waaruit via de voor ronden de definitieve deelne mers zullen ontstaan. Bekend is, dat Uruguay als titelhouder- 1950 in elk geval is geplaatst, evenals het organiserende land, doch overigens zullen er diverse puzzles moeten worden opge lost. De Oostenrijkers hebben al te kennen gegeven, er weinig voor te gevoelen, het reeds di rect te moeten opnemen tegen sterke rivalen als Hongarije en Joegoslavië, en ook Zwitserland zelf heeft er financieel ge zien weinig belang bij, at tractieve buurstaten als de We ners, de Italianen of de Duit sers meteen al te zien uitge schakeld. Internationaal wordt het be treurd, dat een sterk Zuidame rikaans land als Argentinië niet inschreef en dat ook de Russen niet van de partij zullen zijn, doch afgezien hiervan mag toch stellig van een buitengewoon sterk bezet tournooi worden gesproken. strijd lussen een Belgische ploeg. De- staande uit Van Steenbergen, Gosselin en Glorieux, en een Nederlands team, gevormd door Schutte. Van Vliet en Derksen. in drie manches: puntenrace, ploeg-achtervolging en een kilometer a l'italienne De Belgen zegevierden in alle onderdelen. Gedetailleerde uitslag: le manche, puntenwedstrijd met vijf klassemen ten: 1 België 29 punten. 2 Nederland 21 pnt. De klassementen werden achtereen volgens gewonnen door Glorieux. Van Vliet. Derksen. Gosselin en Derksen 2e Manche. Achtervolging over 8 ronden 1. België in 1 min. 34 sec., 2 Nederland op 65 meter. 3e Manche. 1 Kilometer a l'italienne: 1. België 1 min. 1.4 sec.. 2 Nederland 1 min. 1.6 sec. Eindklassement: 1 België 3 pnt., 2 Nederland 6 pnt. De wereldkampioen Dolf Verschue- ren wen een stayerwedstrijd, verreden als achtervolging, over 10 kilometer tegen Wout Wagtmans. De Belg no teerde een tijd van 8 min. 44.8 sec., een nieuw baanrecord. Wag'mans had 110 meter achterstand. Het oude baan record stond met 9.28 8 sinds Zondag op naam van de Italiaan Marfcino. Wat de athletieknummers aangaat won Gaston Reiff (B.) de 3000 meter in 8 min. 45 4 sec. voor Hanswijck (B.) 8.56.4. Wartelle (Fr.) 8.57.2 en Mahaut (Fr.) 9.04 8. Aan de boks- denncinstraties werkten o.m. de B-lgen Cyrille Delannoit en Jean Sneyers mede. benevens de Amerikaan Percy Bassett, die enkele dagen geleden het interim wereldkampioenschap veder gewicht op zijn naam bracht. Zwitserse bijdrage voor Rampenfonds DEN HAAG, 13 Febr. Naar de K.N.V.B. meedeelt heeft de Zwitserse voetbal en athletiek bond een bedrag van 10.000 Zwitserse francs (8800 gul den) overgemaakt aan het Zwitserse Rode Kruis ten bate van de slacht offers der overstromingen In Neder land, Engeland en België. Voor het Rampenfonds Feyenoord-Heerenveen en Racing Mechelen-Xerxes ROTTERDAM, 12 Febr. Ten be hoeve van het Nationaal Rampenfon'ds hebben Feyenoord en Heerenveen, die beide Zondag vrij zijn van de com- Rotterdam in het wedstrijd petitie, beslotei Feyenoordsf addon spelen. Feyenoord zal haar leden en dona teurs tot deze wedstrijd geen gratis toegang verstrekken, terwijl voorts alle andere bondsdiploma's evenmin geldig zullen zijn. Heerenveen voegde daaraan het ge baar toe de voor haar aan deze wed strijd verbonden reis- en verblijfkos ten geheel voor eigen rekening te Zondag zal tevens ten bate van de slachtoffers van de watersnood in België en Nederland een voetbalwed strijd te Mechelen worden gespeeld tussen Racing Mechelen en Xerxes Deze wedstrijd kon tot stand komen doordat de K.N.V B toestemming ver leende, de competitiewedstrijd Xerxes D.H.C. (eerste klasse D), welke voor Zondag op het competitieprogram stond, uit te stellen tot 21 Maart. D.H.C. ging hier eveneens coord. Buitenlandse voetbalbonden stennen Rampenfonds DEN HAAG. 12 Febr. De KNVB deelt mede: Ten behoeve van het Na tionaal Rampenfonds zullen de vol gende bedragen aan de KNVB worden overgemaakt ter overdraging aan ge noemd fonds: Franse voetbalbond: Fr. Cr. 247 990 (ongeveer 2500 gld zijnde de opbrengst van een door het Rode Kruis gehouden collecte tijdens een Franse bekerwedstrijd te Parijs. Westduiise voetbalbond: 10.000 mark (ongeveer 9000 eld Italiaanse voet balbond: 1 000.000 lire (ongeveer 6000 gld.). Nederlands kampioenschap tweede klasse klein biljart APELDOORN. 12 Febr In Apel doorn is Donderdagmiddag een aan vang gemaakt met de wedstrijden om het Nederlands kampioenschap twee de klasse klein-biljart kader 38'2. In plaats van J. Groeneveld uit Amster dam. die oorspronkelijk zou deelne men. speelt R. Lunenburg (Haarlem) De uitslagen van de middagpartijen 36 34 8.33 rWEE Russische schaatsenrijdersvandaag en morgen in de Finse te Helsinki in training voor de hoo/dstad worden gehouden, wereldkampioenschappen, diel Links: Valentin Chaikin; rechts: Vladimir Proshin. Advertentie DRAVERSBAAN HILVERSUM WEKELIJKS WINTER DRAVERIJEN Zondag 15 Februari 1.30 uur VERWARMDE TRIBUNE TOTAL1SATOR RESTAURANT ENTREE (r.i. DAMES i 1.! HEREN 3.- ITALIANEN HERINNEREN ZICH DE RAMP VAN DE PO-VLAKTE. In de gesprekken komt voetbal op de tweede plaats TER\ die; ove DOOR ANDRÉ ROOSENBURG ERWIJL wij, in Italië levende Nederlanders, nog met diepe verslagenheid steeds maar weer de berichten er de ramp in het Z.W. van ons land beluisterden en ontroerd werden door de realistische reportages uit het rampgebied, werd er gebeld. Voor de deur stond een auto klaar om mjj met spoed naar het gebouw van de RA(dio) I(taliana) te brengen. Daar werd ik in de gelegen heid gesteld om in dezelfde uitzending met Fausto Coppi. het wielerfenoineen, Moro, de doelman van het Italiaanse elftal en Faas Wilkes, dc andere in Italië woonachtige Ne derlandse voetbalprof, een oproep tot hulp te richten aan de gehele Italiaanse sportwereld. Het duurde slechts even of de telefoon rinkelde voor de eerste bijdragen en momenteel is reeds een bedrag van over de 400 dui zend gulden binnen. De Fiat gaf alleen al 90 duizend gulden en de beroemde zanger Benjamino Gigli een millioen lires (Advertentie) als eerste storting in een door musici voor Holland gesticht fonds. Bovendien deed deze zan ger het sympathieke aanbod, in Nederland, België en Engeland concerten te geven, waarvan de opbrengst geheel aan de slacht offers ten goede zou komen. Po-vlakte De Italiaanse regering gaf 200 millioen lire (1 millioen is onge veer 6000 gulden), alsmede wa gons vol goederen, enige vliegtui gen enz. En waarom juist alles aan ons landje en naar verhouding een krats aan Engeland en Bel-, gië? Wel, de overstroming van de Po ligt de Italianen nog fris in het geheugen en daar het toen speciaal de Nederlanders waren, die zich van hun beste zijde lieten zien en met hun 10 millioen in woners verreweg het meeste op brachten, worden nu de spaarpot jes op de kop gezet en wordt alles met dubbele rente teruggegeven envan harte. De telefoon staat niet stil en regelmatig blijken het mensen, die speciaal aan Holland willen geven, waarna dan natuurlijk het adres van ons gezantschap in Rome wordt opgegeven. Hollanders in actie Een week lang zijn al enige in Florence verblijvende Nederlan ders doende om een collecte te organiseren bij de op 15 dezer te houden voetbalwedstrijd Fioren- tinaUdiuese. Toestemming verkrijgen van het bestuur der vereniging, de plaat selijke autoriteiten, het vervaardi gen van spandoeken en Neder landse vlaggen, het reclame ma ken bij de plaatselijke pers enz. enz. vereisen onnoemelijk veel tijd, maar wat geeft het als met de op brengst, welke in de duizenden zal lopen, weer enige gezinnen ge holpen kunnen worden? Wie ziet dan op tijd, op nachtwerk en on telbare teleurstellingen, welke overwonnen dienen te worden? Bij al het leed in Nederland en ook in België en Engeland ver zinken zelfs buitengewone gebeur tenissen in de Italiaanse voetbal competitie in het niet en dat wil voor een Zuiderling heel wat zeg gen. Goed, er wordt wel even na gepraat over de eerste nederlaag, welke Inter dit seizoen moest slik ken en nog wel met 31 op eigen veld tegen Torino. Faas Wilkes was als midvoor T afeltenniskam pioensch. Grote deelname uit zeven landen ROTTERDAM, 12 Febr. Voor de zesde internationale ta feltenniskampioenschappen van Nederland, welke op 21 en 22 Februari in Rotterdam zullen worden gehouden, hebben 29 da mes. en 52 heren ingeschreven. Nederland komt uit met 14 dames en 27 heren. Onder de buitenlandse deelne mers bevinden zich o-a. Richard Bergmann, de Zuidslaviër Haran- gozo en de Fransman Roothooft- Op Zaterdag 21 Februari zijn de speeltijden van 14 tot 18 uur en van 19.3022.30 uur met de finale damesdubbelspel. Op Zon dag 22 Februari wordt er ge speeld van 1014 uur. van 1418 uur met aansluitend de finale van bet gemengd dubbelspel. Guus Oster en Hans Kaart liepen Donderdagavond, toen zij in de pauze naar hun kleedkamers in het Centraal Theater gingen, in de armen van Gillian Etheridge en Margaret Younger (rechts). De meisjes traden met een Engelse dansgroep op in de film „Sterren Stralen Overal" en verza melen handtekeningen van de sterren uit die film. Oster en Kaart hadden zij nog niet te pakken kunnen krijgen. Zie: Geslaagde Jacht. TWEE De TelegraafDe CourantNieuws van de en HANS KAART, die tot het eind van deze maand hier op treden in ,.U spreekt met uw moordenaar". Hun handtekenin gen ontbraken nog in de boekjes van de meisjes. Nu staan zij er in. Lange tijd werkten de meisjes met haar groep in dezelfde film- Dagmensen doen in Amerika en aan dezelfde „ster- F ren als Oster en Kaart, maar zij belangrijk werk om de steun waren er blijkbaar steeds op aan de getroffen gebieden verschillende ogenblikken. Daar- gaande te houden respectie- na- ^aren er d.e tournees, die velijk.op te voeren: AAD VAN LEEUWEN en RO BERT KIEK. Robert Kiek, onze Néw Yorkse correspondent., Ls door de Hol- Flood Relief belast met Nu de danseresjes even niets om handen hebben de tournee met de revue is in verband met de nationale ramp tijdelijk stop- ef belast met f ~7 Gn °ster en Kaart in alle publiciteit ^m,sterA?m optreden, kregen zij alle publiciteit de kans haar ai]tn,gn,m»npniuor-,o. land het voeren van alle publiciteit dp kan* iJJ in de V.S. voor dit comité. Se®3h*arn Woensdagavond verzorgde het „sterren" uit te breiden b=~izend dollar zou op- Een ander plan (in voorbe- 5^er?;p', A,ls ,ZÜ ding) is het zenden van een ge- de kans krijgt, gaat zij, behalve van het dansen, ook van het zin gen een beroep maken. Margaret let nauwkeurig op de gezondheid van ieder, die zij ontmoet. Haar vader is begra fenis-ondernemer. Als iemand j wrijft zij de wijsvinger over de duim en zegt: „Ah, my commission!" Voordelig saldo D ErmnrrnjSrr Van KONING L/ GEORGE VI var. Engeland heeft, naar ik verneem, 31.060 pond sterling (ongeveer het tien voudige in guldens)' gekost. Het bedrag, dat door de schat kist hiervoor was uitgetrokken, was 08.OOO pond sterling. Dandy van de Folies ONAFZIENBARE rijen Neder landers, die altijd tot de fer- ventste bezoekers van de Folies Bergere in Parijs hebben be hoord. kennen DANDY, het niet veel meer dan anderhalve meter r.oge komiekje, dat 25 jaar lang ae mannelijke ster van de Folies is geweest. Zij zullen hem niet meer zien. Dezer dagen is hij overleden, ten gevolge van een' longontsteking, die hem maandenlang van het toneel verwijderd had gehouden. Hij werd 62. Niemand zal beweren, dat Dandy zieh kon meten met de Tennisploeg Zuid-Afrika JOHANNESBURG. 12 Febr Voor de ploeg die de kansen van Zuid-Afri- ka in de Davis Cup competitie zal ver dedigen zijn aangewezen Russell Sey mour. Jan Vermaak, Bryan Woodroffe en Johan Kupfer Burger. Zuid-Afrika speelt in de eerste ron de van de Europese zone tegen Monaco. een groot succes en juist hij gaf de stoot tot de nederlaag van zijn oude club door een 10 achter stand ongedaan te maken en mei kundig spel zijn teamgenoten in de gelegenheid te stellen nog 2 doelpunten te maken. Vóór Inter maakt het niet veel verschil uit, omdat ook Juventus en Milan een punt verspeelden. Fiorenlina haalde wederom de volle winst binnen en maakte op de ranglijst een flinke sprong naar boven. En ten slotte maakte de Totocalcia deze week weer vier nieuwe mil- lionnairs. door aan ieder 54 mil lioen uit te keren voor dertien goed geraden resultaten, maar toch uiteindelijkkomt het ge sprek steeds weer op de „water ramp Holland". De competitie is er hier niet om stilgelegd en voor vele gezinnen zal dat weer uitkomst betekenen, mits het publiek zich wederom echt op zijn Italiaans gedraagt en naast de fluitconcerten tegen de spelers in het veld van zijn on tegenzeggelijk op de rechte plaats zittende goede hart blijk geeft door ruim, heel ruim aan de col lecten te schenken. J luidsploeg van Columbia Broad casting System naar Nederland om een TV-program.ma van het verdronken land te maken. Het programma moet een half uur duren, en zal worden besloten met een nieuw beroep op hei Amerikaanse volk, dat reeds zo gul geeft. Gisteravond was Robert Kiek met enkele prominente Neder landers in Easton Pennsylvania en omliggende steden om cheques af te halen. Aad van Leeuwen ontmoette in Cincinnati (Ohio) een enorm medeleven met de getroffen Ne derlanders. Men stelde hem terstond in de gelegenheid op vrij grote schaal op de noodzaak van hulp te wijzen. Hij had achtereenvolgens een vraaggesprek van acht minuten voor het radiostation WLW, liet in een programma van 12 minu ten voor het station WCPO vier padvindsters, die Nederland hadden bezocht, vertellen over haar inzamelingsactie, sprak ver volgens over de omvang en de betekenis van de ramp. In een televisie-programma voor kinderen, .Uncle Al's TV- show", koos Aad van Leeuwen de beste van de tekeningen van windmolens, die de kinderen hadden gemaakt; met de vier padvindsters sprak hij nogmaals nu op 't beeldscherm over de ramp. Slot van de uitzending: Uncle Al en Unkle Aad from Holland in gesprek over de noodzaak van hulp en het zen den van geld. Resultaat: allerlei acties op scholen, in verenigin gen eniz. Americain Airlines bood aan goederen gratis over te vliegen. Een oorlogsveteraan riep alle oud-strijders uit Cin cinnati die bij de bevrijding in Nederland waren, op om geld te sturen. In twee uur tijds waren 15.000 dollars bijeen. De laatste uitzending, die Aad van Leeuwen tot nu toe had, was met disc-jockey Don Davis, met wie hij tussen het platen draaien door over Nederland praat en opwekt geld te sturen aan Holland Floot Relief. Beroep op Boston- DE ADOPTIE van Brouwersha ven door de Amerikaanse stad Boston is goeddeels het werk van een Nederlandse me dicus, dr. W. S. FREDERIK. Zijn schoonvader in Amster dam stuurde hem een telegram met de opwekking zijn invloed aan te wenden, opdat Boston een getroffen Nederlandse stad zou adopteren. De adoptie was snel een feit. Men onderzoekt nu, waaraan Brouwershaven 't eerst en 't meest behoefte heeft. Dr. Frederik (39), Utrechter van geboorte, leidt in Boston de research afdeling van de Mutual s„„.' tc>:'i Life Insurance Company. Tevens ICC üïl JKljlRsiilllJSeuiIl geeft hij colleges aan de Harvard \Y/IE slecht ter been is behoeft Universiteit. Hij woont 2M> jaar W zich daarooor niet te laten in Amerika. Was kwarteeuw Folies-ster grootheden, die de Folies Ber gere haar reputatie hebben ge geven. Maar de wijze waarop hij ztqh op het toneel weerde vis a vis het beweeglijke, boven hem uit torenende revue-vrouw volkje, heeft hem een naam be zorgd in vele landen. Bekend terrein IN het overstroomde gebied van West-Brabant hoorde men verleden week al Duits spreken. De parianten droegen Amerikaanse uniformen. Een hunner, een officier, was ;Lobud^Y^hij.in:,ikHheib GebSkrg«Ro°5 K dezelfde kamer in de K.M.A. - Nummer zoveel." daarooor niet te laten weerhouden in het Rijksmuseum zijn kunstdorst te lessen. Er is sinds kort een invalidenwagentje beschikbaar, waarin men door het museum kan rondrijden. Om er gebruik van te maken moet men een aanvraag richten tot de intendant van het Rijks museum. die de door de Neder landse Centrale Verer» ging voor HgUgjÉi U~~ge* Geslaagde jacht Donderdagavond hebben GILLIAN ETHERIDGE en MARGARET YOUNGER, twee meisjes van de Engelse dans groep. die in de Snip Snap- revue en in „Sterren Stralen Overal" optreedt, een weken lange jacht met. succes bekroond. In de kleedkamers van het Centraal Theater in Amsterdam achterhaalden zij GUUS OSTER stelde wagen beheert. Op basis terug DE Hamburgse burgemeester MAX BRAUER heeft de eer ste prijs gewonnen in een sweepstake, die door de Ham- burgse journalisten ter gelegen heid van het Carnaval was ge organiseerd. De prijs: een boek, getiteld „Een koel lvoofd en een warm hart". De auteur: burgemeester Max Brauer. EN PASSANT

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5