ALS DE MODE TOVEREN GAAT... H DRIEMAAL U l m m HET MEISJE VAN ORADOUR VROUWELIJKE POLITIE-AGENTEN KOKEN LIEVER een ideale echtgenote? -Mevrouwbent U „GA NIET OPZIJ VOOR TRANEN!" 2 HET NIEUWS VOOR HAAR LINKS: Vouw een vierkante shawl zó, dat een rechthoek ontstaat; doe deze dan, met de vouw aan de bovenkant om uw hals. Vouw vervolgens de uiteinden terug naar de schouder en steek deze vast met een hoedenspeld (met een veiligheidsdopje) Steek de uiteinden in de binnenkant van uw jas. RECHTS: Een lange smalle shawl kan een feestelijke noot geven; chiffon leent zich het makkelijkst tot draaien, maar ook zijde kan gebruikt worden. Draai de shawl enkele malen om de ketting heen, tot hij stevig vastzit. Er kunnen verschil lende soorten parelsnoer ivorden gebruikt. nillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllinilllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllliuilliillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllllllllllllilM I W politiedames zijn wonderful", zei een Amerikaanse toerist in Londen. „Ik denk dat ze in dienst wor den genomen omdat ze zo knap zijn." En een ander, die in een warnet van Londense zij- stralen verdivaald was geraakt en op allercharmantsle wijze op de rechte weg was teruggeleid, merkte waarderend op: „Jongen, jongen wat een hersens! en wat een figuur!" „London Independent Produc tions" is met toestemming van de Londense hoofdcommissaris van politie, Sir Harold Scott, en met medewerking van Scotland Yard bezig een film over deze vrouwen te maken. TEGELIJK met de aankondi ging van deze film kwam een oproep van Scotland Yard om meer vrouwelijke recruten. Deze recruten, die zullen die nen bij de vrouwelijke afdeling van de hoofdstedelijke politie, zul len zich specialiseren op werk zaamheden, welke betrekking hebben op vrouwen en kinderen. Het hoofd van de Eondense politiedames, chief superinten dent Elizabeth Bather, verklaar de: „Wij zoeken meisjes, die be langstelling koesteren voor hel volk en zijn moeilijkheden. Zij moeten iets van het leven en de problemen van onze tijd weten". IN de annalen van de Vrouwe lijke Politie, die 25 jaar terug gaan, zijn verschillende bijzon dere individuele prestaties ver meld. Gevangene hielp haar netjes overeind.. Zo heeft eens een athletische politiedame 800 meter achter een verdachte aangezeten, hem inge haald en zonder hulp op het bureau afgeleverd! Het was ook een „lady-bobbie" die de schrijver van de „roddel- brieven", welke de inwoners van een gehele voorstad op de rand van een zenuwcrisis hadden ge bracht, zijn gerechte straf be zorgde. Eens moest een politie-agente een arrestant naar Glasgow bren gen; op een klein en donker tus senstation moest zij met hem overstappen. Zij lette goed op haar vrachtje, maar op een der perrons struikelde zij over een paar valiezen en viel. In plaats van de benen te nemen hielp de gevangene haar galant overeind. In een handomdraai ZELFS diegenen onder deze „politiedames", die er het tengerst uitzien, zijn geen katjes om zonder handschoenen aan te pakken. Zij leren judo van ser geante Mary Hobbs, een vriende lijk meisje, dat echter als zij boos wordt letterlijk „in een handom draai" een bouwwerk van een vent tegen de grond kan slaan. De vrouwen van de^hoofdstede- lijke politie krijgen reeds tijdens haar opleiding het volledige sala ris van 355 pond sterling 3708,50) per jaar plus vrije uniformkleding naar maat en logies met eigen kamer. Een groot probleem voor de Londense politie is, dat de dames, wie geen misdadiger te glad af is, zich nog al eens en voor hei leven laten verschalken door haar mannelijke collega's; dat is weliswaar geen beletsel om in dienst te blijven, maar als hel eenmaal zo ver is, geven ze er zonder uitzondering de voorkeur aan, kinderen te krijgen en eten te koken. LINKS: De juffrouw op dit plaatje weet, dat het in ons klimaat nogal eens guur kan zijn; een barst met een wol len shawl het is een kwestie van minuten. Die shawl zorgt er speciaal voor, dat uw oren niet bevriezen En de baret geeft het geheel een gedistingeerd cachet. Het hoeft helemaal niet duur te zijn. RECHTS: Nee, een baret hoeft niet. duur te zijn; voor enkele guldens kunt u er al een krijgen. De baret, die u op dit plaatje ziet, is wel bij zonder trots op haar uiterlijk schoon. Zij heeft een leren bandje aan de binnenkant, dat tegengevoerd is met een lint i7i vrolijke kleuren. De baret kan dan echter op het hoofd worden geschoven en dat is dan precies volgens de laatste Engelse mode; er blijft een klein stukje van het haar zichtbaar. En, mode of niet, het geeft altijd een leven dig effect BENT u een „droom van een echtgenote?" Bent u inder daad zó, dat men van u kan zeg gen, dat u een ideale echtgenote bent? Misschien bent u er van overtuigd dat uw antwoord „ja" is, of wellicht zult u voorzichtig antwoorden „Misschien". Hier is een vragenlijst, waardoor u kunt zien, of u uzelf onder- of over schat mits u natuurlijk de vra gen naar waar heid beantwoordt en mits u vol doende waarde hecht aan een dergelijke vra genlijst! 1. Gelooft u, dat uw echtgenoot de beste man in de wereld is? 2. Vraagt u hem elke dag nauwkeurig, wat hij die dag gedaan heefi? 3. Hebt u wat geld terzijde ge legd, waarvan uw echtgenoot niets weet? 4. Gelooft u, Jat mannen beter vooruitkomen, wanneer zij trouwen met eerzuchtige vrou wen? 5. Kookt u spijzen, waarop hij enig dol is, in plaats van spij zen, waarvan u zelf erg veel houdt? 6. Kunt u binnen korte tijd voor een maaltijd zorgen voor gasten, die onverwacht op be zoek komen? 7. Gebeurt het wel eens, dat u uw echtgenoot in het openbaar te genspreekt, wanneer u gelooft, dat hij ongelijk heeft? 8. Maakt u zich zorgen, wanneer uw man een paar dagen op i uw man wel eens leugentjes over kleine, onbe langrijke din- gen? 10. Kunt u stil zijn en er voor zorgen, dat uw kinde ren ook stil zijn wan neer uw man na een drukke dag uitrust? Als u de vragen 1, 5 en 6 en 10 met „ja" beantwoordt, mag u hiervoor één punt rekenen. Datzelfde is het geval als u de vragen 2, 3, 4, 7, 8 en 9 met „nee" beantwoordt, dan zeven punten op deze wijze vergaart, had u niet mee hoeven te doen aan deze test; u bent een perfecte echtgenote. Uw man moet een gelukkig mens zijn! Van zes tot drie punten: u moet toegeven, dat het beter kan. Pro beer eens het leven voor uw an dere helft een beetje aangenamer te maken! Minder dan drie punten- leven met u moet wel moeilijk .zijn Maar misschien houdt uw man juist van u, zoals u bent Als u EDERE VROUW weet, hoe zij met oorbellen moet omgaan, of hoe zij een shawl moet omknopen, of hoe zij een baret moet dragenOp de gewone manier: oorbellen als oorbellen, shawl en baret als shawl en baret. Maar u kunt met die shawl nog véél meer doen. Zij kan gebruikt worden ais sierlijk ornament, dat past bij de andere kledingstukken. En een baret kan een ,,new look" geven, zodat zij helemaal niet meer lijkt op het gewone hoofddeksel, dat zij anders is. En ook met oorbellen kunt u een heleboel doen alles ter verfraaiing van de draagster. Dat is de toverkunst van de mode; de tover kunst, die maakt, dat één plus fantasie gelijk is aan twee. Kijkt u maar eens naar deze foto's en u zult een beetje begrijpen wat wij be- i doelen met „mode in actie". LINKS: Hier zijn twee oorclips, die op originele wijze voor de garnering zorgdragen; één voor het oor en precies er onder een andere, op de revers. Of: als ge een ander idee prefereert: koop twee paar van dezelfde oorclips ze zijn heus niet zo duur en gebruik het. tioeede paar als echo van de glans van uw oor op uw schouder. RECHTS: En hier zijn dan twee voorwerpen, die ge „schitterknoopjes" kunt noemen. Hiermee kunt u de strakke lijn van uw V-hals een beetje soepeler maken; elke laag- uitgesneden hals kan met een paar van deze clips naar smaak ivorden veranderd. Probeert u maar eens uit te re kenen hoeveel variaties er mogelijk zijn HET NIEUWS VOOR HAAR 3 ORADOUR de naam is een begrip geworden. Een begrip voor alle onmenselijk heid die er op de wereld te vinden is. „Ter nagedachtenis van de zeven onderwijzers en onderwijzeressen van de school in Oradonr en van de 152 leerlingen, die vn rijen werden wegge voerd door Nazi-soldaten naar de kerk. waar zij op de tiende Juni 1944 terechtgesteld zijn", staat er op dit bord, het eni ge ter nagedachtenis van kin deren Een angstwekkend monument. Dit is Bernadette Bernard. Zij werd precies een week, na dat soldaten Oradour van de kaart weggevaagd hadden, ge boren. Haar moeder is, als door een wonder, aan de te rechtstelling ontsnapt, omdat zij op reis ivas. En zij heeft de voornamen gekregen van haar nichten, wier namen el ders in hel monument in een droeve lijst staan De nachtmerrie is voorbij. Maar in de krantenverslagen van het proces-Oradour wordt de herinnering weer levend aan alles, wat er ge beurd is. Er is een nieuwe school in Oradour en het leven heeft er iveer zijn ge wone gang genomen. Maar ergens staat een meisje met blonde krullen en een pop in haar handen naast een mo nument. Ter nagedachtenis. van 14 21 Februari) (Over deze rubriek wordt in de regel niet gecorrespondeerd). Indien u geboren bent tussen: 24 Aug.23 Sept. (Maagd; 22 Maart20 April (Kam) Met uw hartsaangele genheden zult ge niet geheel tevreden zijn. Afwachten is op het ogenblik het beste en U van Uw goede zijde tonen. Bezoek een tandarts in verband met hoofd- en tand- 21 April—21 Mei (Stier) Uw verlangen gaat uat naar een leven op bredere basis. Laat dit geen oorzaak zijn Uw huidige om geving te verwaar lozen. Prikkelbaar heid in Uw naaste omgeving is van voorbijgaande aard. 22 Mei21 Juni (Tweelingen) U gevoelt U enigcr- SJ mate nerveus; zoek ont- L3 f spanning, doch laat A l.A dit niet kostbaar zijn, //\/a m) dat kunt ge op het <y ogenblik niet drogen. /tmCSA Een hartsaangolegcn- held gaat wel naar wens, al kon het iets sneller naar Uw ning. 22 Juni—22 Juli (Kreeft) Het is mogelijk dat er over U „geroddeld" wordt. Wees wat vo' ziohlig in Uw houdi ten opzichte van deren, vooral ten zichte van hen die U een kwaad hart toeirngei 23 Juli—23 Aug. ooii-> U moogt op het Ogengevn te grote eisen stellen uw medemen- en dient zelf kalm aan te doen. Oudere personen j kunnen U helpen iien ge moeilijk heden hebt. Ga niet over één nacht ijs met gewaagde ideeën. Traohit door samenwerking meer te bereiken dan alleen. Uw werk en gezondheid staan onder gunstige aspec ten. U kunt veel doorzetten op het ogenblik waar ge an ders de energie toe mist. Sept.23 Oct. (Weegschaal) Laat U niet door ande ren van Uw werk hou den of irriteren. U nogal coquet en hebt de neiging tot flirt i Zorg dat anderen hier niet de dupe van i den. 24 Oct.23 Nov. (Schorpioen) U hebt het zeer druk, doch kunt ook door sociaal verkeer wat afleiding vinden. Wees opgewekt en doe iets om het leven aantrek kelijker te maken. —21 l)cc. (Boogschutter) Indien ge rei zen op het programma hebt staan doe dit dan. daar dat U de mees te kansen geeft. U kunt onder weg nieuwe ideeën opdoen Laat U niet door nervositeit vgn col lega's van Uw plannen afbrengen. 22 Dec.20 Jan. (Steenbok) Spreek niet te veel over de zaken, die ge op het oog hebt doch wees vastbesloten om er een succes van te maken. Uw hartsaan gelegenheden zijn niet opwindend op het ogenblik doch stabiel. Jan.19 Febr. (Waterman) Over kleinigheden o: huiselijke moeilijkhe den behoeft U zich nie het hoofd te breken vooral niet wanneer die ontstaan zijn door buren of verwanten. Houd de grote lijnen van Uw werk in het oog, en laat Uw hart i aandeel in Uw leven hebben. dat huizing voor U op komst is. Veel opgewondenheid in Uw omgeving. Tracht Uw kalm te te bewaren, door voldoende slaap Bittere amandelen IN bittere amandelen ontstaat, indien men ze rauw eet, het vergiftige blauwzuur. Door ver hitting bij koken en bakken ver liezen zij deze giftige eigen schap. OOMS wordt er haring in verpakt. maar sommige mensen D 7net een grote vindingrijkheid weten zelfs van een onnozel haring tonnetje een aardig stuk meubilair te maken. De ton wordt goed schoongemaakt en geschuurd en dan ivordt er een kleurtje opgelegd; klaar is Kees, klaar is de ton. IEr zijn men sen, die het resultaat in de badkamer neerzetten; er kan vuile was in gestopt ivorden en dan is het natuur lijk zaak, dat de kleuren van het tonne tje een beetje passen bij die van de badka mer. Het dient niet alleen als bergplaats; de mensen kun nen er ook op zitten 2 Andere mensen zetten het tonnetje in hun zitkamer neer. Dan wordt het bruin gebeitst en het deksel wordt versierd met een vrolijke Schotse ruit. Het wordt gebruikt als stoeltje en bovendien kan het dienst doen als kranten- of tijdschriftenbak. 3 Ten slotte zijn er nog de tweelin gen van 't on derste plaatje. Zij hebben een stoeltje nodig bij haar toilet tafel. Handig als tweelingen nu eenmaal kunnen zijn maar sommige niet-tweelin- gen zijn óók handig ma ken zij een knoopzittmg op het deksel. De knopen ivor den van stevig karton geknipt en met dezelf de slof be kleed. ZIET gij u tegenover een vloed van tranen geplaatst, geef het meisje dan gelegenheid zioh weer meester te worden. Die tranen zijn meestal veroorzaakt door een combinatie van per soonlijke en zakelijke problemen, die verband houden met haar betrekking. Zeg tegen het meis je, dat zij alles met u bespreken kan, als zij dat wil maar u mag vooral niet trachten haar uit te horen." Dit is een van de vele wijze raadgevingen, die het „Research Institute of America", een parti culiere organisatie, die allerlei vraagstukken van het bedrijfs leven onderzoekt, aan haar leden geeft. Het memorandum is door vrouwelijke èn mannelijke leden van het instituut opgesteld, na ruggespraak met. verschillende psychologen en psychiaters. „Denk er aan", zo waarschuwt het instituut, „dat sommige vrou wen haar tranen als middel ge bruiken om dingen te bereiken, die zü anders niet zouden verkrij gen. Ga hier nooit voor opzij. Gij moet uw gezag handhaven." Nog meer wijze lessen? Hier is er nog een: „Als gij aanmerkingen maakt op het werk van een vrouw, denk er dan aan, dat de meeste vrou wen aanmerkingen erg persoon lijk opvatten. Als ge tegen een man zegt: „Waar heb je die bief stuk gekocht?", dan zal hij ant woorden: „Bij slager Jansen." Vraagt ge hetzelfde aan een vrouw, dan zal zij zeggen: „Waar om? Mankeert er iets aan?" „Als men met vrouwen te doen heeft, moet men er voor zorgen, dat elke aanmerking vergezeld De vrouw is een vogel, die een kooi nodig heeft, anders vliegt zij weg in een wegstromend en ver vagend licht. Het gelukkige tehuis is het be gin van een gezond evenwichtig leven en het middelpunt van het tehuis is de moeder- gaat van een aanmoediging. Vrou wen verwachten meer woorden dan mannen." En zo gaat dit rapport verder: „Vrouwen hebben over het alge meen meer belangstelling voor mensen dan voor dingen. Als sommige vrouwen roddelen, komt dat ook hieruit voort." Ifist u wel .dat een Amerikaanse maat schappij dc gehele Bijbel op gramofoonplaten heeft vast gelegd voor blinden die geen brailleschrift kunnen lezen? .dat dit enorme werk drie jaren heeft geduurd en dat er 169 platen voor nodig waren en .dat verschillende sterren van het witte doek belangeloos hun medewerking hebben verleend. Wist U.... .dat het Britse Bijbelgenootschap de Bijbel in meer dan 766 talen en dialecten heeft vertaald en dat de Tibetaanse de laatste is?

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4