HET HEMELBED" Biedt allen hulp! Arnhems thermometer steeg tot 911.373 Kroniek van de stad: De zee heeft dijk en dak ontwricht; 't Verlies wordt met U w geld verlicht! De Bos in het zaaldoel voor Rampenfonds Filmnotities Dank van Burgemeester S&ufaL Beroep op onze lezerskring OWNTJE RICK c-elders dagelad ZATERDAG 14 FEBRUARI 1953 Laatste loodjes wegen zwaar 'Er is weer ruim tienduizend gulden bijgekomen sinds gister* morgen. Het totaal-bedrag, dat Arnhem thans bijeengebracht heeft, is -911.373 gulden. Nog een kleine 89.000 gulden en het millioen is er. Weliswaar wegen de laatste loodjes het zwaarst, maar wij ver trouwen er toch op, dat Gelre's hoofdstad de eindstreep kan be reiken. Directies en personeel van tien Arn hemse confectiefabrieken hebben ge- zamelijk een bedrag van rond 10.000 gulden ter beschikking gesteld van het Rampenfonds. Het betreft de fir ma's: Abas, Bllgray, de Bruijn, Cojo, van Dijk Co., Godschalk, Hamann, Prins, Pall Mall, S. en _L. Roos en Casper Roos. In het algemeen is het zo, dat het personeel dezer firma's de helft van 't bedrag heeft opgebracht door overwerk, het afstaan van een snipperdag of door inhouden van 8 uur loon, terwijl de directies nog een ge lijk bedrag by hebben gestort. Het personeel van de fa. De Vries en Co., Paterstraat, heeft het loon van een snipperdag en de fooienpot afgestaan aan het Nationaal Rampen fonds. De directie verdubbelde het be drag. waardoor totaal 410,70 kon worden afgedragen. Ook hot personeel der Centrale Woningstichting alhier kende zijn plicht tegenover de zo zwaar getroffen landgenoten. Dit ruim 80 leden tellend personeel bracht 1007.50 bijeen. De personeelsvereniging der Stichting deed het nog eens dunnetjes over en stortte een bedrag van 200 voor het Rijdende postkantoren door de provincie Op 10 Februari zijn het auto-postkan toor van P.T.T. en een als postkantoor ingerichte N.S.-bus hun tocht door Ne derland begonnen ter bevordering van de verkoop der watersnoodzegels. Het rijdende postkantoor komt op 17 Fe bruari in Arnhem, op 18 Februari in .Wag'cningen, 19 Februari in Ede en- op 25 Februari in Nijmegen. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Mon verzoekt ons mede te delen, dat de afdeling Arnhöni van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen haar leden oproept Maandag a.s. om 15 uur aanwezig te zijn in het V.U.- gebouw ter bijwoning van de repeti ties van het zangkoor. Door de hulp van diverse leden voor de noodgebie- den was het moeilijk onderling contact te krijgen. Advertentie 5 TROUW OF ROUW J Huurt hiervoor Uw costuum bij L. J. O O'.S T E R L I N O J Apeld.weg 7, b.d. Poort, Arnhem AGENDA ZATERDAG: Buurthuis Oost Arnhem, 20 uur: Be sloten toneeluitvoering Tamboer- en Pijpercorps. V.U.-gebouw Rijnstraat, 20 uur: Arn hemse Zwcmclub '82. ZONDAG: Tivoli, Velperweg, 10 uur: Vrijdenkers vereniging ,,De Dageraad". Spreker de heer M. Paulissen over „Spiritis me en bijgeloof". Apeldoornseweg li: le étage, 10.30 uur: Harmonia", spreekster mevr. Bos- loper. Stadsschouwburg, 14.30 uur: ,;Van 'n prinsesje en 'n boze heks", voorstel ling van het Jeugdballet van mevr. Bloema-do Jager. Musis Sacrum, 20 uur: Volksconcert door Het Gelders Orkest o.l.v. Leo Pappenheim. Buurthuis Oost Arnhem, 20 uur: Be sloten toneeluitvoering Tamboer- en Pijpercorps. Musis Sacrum, 20 uur: Arnhemse Ver eniging voor Kamermuziek. FILMS: Luxor: Geluidsbarrière toegang 14 jr. Voorstellingen 14.30, 18.45 en 21 uur. Zondag bovendien om 16.30 uur. 50-minutenfilm dagelijks 11 uur. Sasltia: „Othello" toegang 18 jaar, Voorstellingen als in Luxor. Palace: „Bureau Zedenpolitie", toegang 18 jaar. Voorstellingen als in Luxor. Zondag: „De Dijk is Dicht", t.b.v. Rampenfonds. Arnhems: „De Du'vclsbrigade". Ton- gang 14 Jaar. Voorstellingen als in Luxor. MUSEA: Verkoop van Kunstwerken ten bate van Nationaal Rampenfonds. Bronbeek: 1015 uur. Burgers Dierenpark: geopend van 8 Uur tot zonsondergang. TENTOONSTELLINGEN: Gemeente Museum: Expositie Franse wandtapijten. Korenbeurs, 1018 uur: (Zondags 14 18 uur) Tcntoonsteling Limburgse schilders door do Werkgroep Beel dende Kunst. APOTHEEKDIENSTEN: De Zondag-, avond- en nachtdiensten worden t.m. 20 Febr. waargenomen door Apotheek Louwe Kooymans, Joh. de Wittlaan 55, telef. 2567-1, Apotheek Hillen, Rijn straat 81, telef. 26227 en Apotheek Herens v.h. Boom. Van Maorlant- straat 1 hoek Rosendaalseweg, telef. 22112. De Gemeente-Apotheek Is open op werkdagen van 8.30 tot 22 uur. Op uren dat de Gemeente-Apotheek ge sloten is. kunnen spoed recept en wor den aangeboden in een dienstdoende apotheek. Geneesk. dienst: tel. 24446 (b.g.g. 22267). Dokterspost Velperweg 27, teL 22902, Rampenfonds. Echter ook dit is de CAV.S.ers nog niet genoeg, zy besloten voor hetzelfde doel ook nog een z.g.n. betaalde verlof- of snipperdag be schikbaar te stellen. Hopelijk kan hiertoe de mogelijkheid opengesteld worden, dat zou wederom een 1000 betekenen. Ouders en Docenten Dat het aandachtig gehoor van de vereniging Ouder3 en Docenten zich gisteravond in het V.U.-gebouw heeft kunnen inleven in de wereld van mo gelijkheden en moeilijkheden rondom het onderwijs in de moderne talen aan c middelbare scholen en gymnasia, was te danken aan Dra H. van der Vliet, die als lerares van de Meisjes- H.3.S. hier ter stede mede uit haat- ervaring sprak over: „Het onderwys in de moderne talen, ideaal en prac- tijk". Na een kort historisch overzicht van deze tak van onderwijs, waarbij de loed van de Latijnse grammatica bij de bestudering der moderne talen in de 17e eeuw en het eerst in de twee de helft der 19c eeuw, volledig door dringen van moderne talen in het leer plan van ons schoolonderwijs naar vo ren kwamen, gaf mejuffrouw Van der Vliet een overzicht van de methodes welke thans de docenten ten dienste staan. Zij verklaarde zich een gematigd voorstandster van de directe methode, arfcij het onderwijs zovctl mogelijk met behulp van de te leren taal zelf (cgeven wordt, gesteund door illustra ties van allerlei aard. In dit kader ging haar voorkeur verder ondubbelzinnig uit naar. de inductieve methode, waar bij, de leerling onder deskundige lei ding zelf grammaticale regels e.d. leert onderscheiden in de stof die hem gebo den wordt. Uit haar veelzijdig betoog bleek intussen duidelijk hoe subjectief dc keuze van werkwijze van de docent is en evenzeer hoe iedere methode zijn eigen voor- en nadelen heelt. Ook het probleem van de spanning tussen .maatwerk" en „confectie" bij het het klassikaal onderwijs roerde zij aan. Geestdriftig was de spreekster over de didactische mogelijkheden welke de M.M.S. (Middelbare School voor Meis jes) met zijn cultureel en literair pro gramma leidt, nog boven dc Melsjes- H.B.S. In het algemeen was zij geneigd de voordelen van afzonderlijk middel baar onderwijs voor meisjes hoog aan te slaan, gezien de mogelijkheid stof en methode bij de typische geestelijke gesteldheid van het opgroeiende meisje aan te passen, dit zonder de ogen te sluiten voor het gemis van de co-edu catie. De mededeling dat er na de pauze edachtcnwisseling zou zijn bleek ge'cn formaliteit te zijn. Er werd nog een uur levendig gediscussieerd dcior- ouders en docenten, waarbij dc ter loops genoemde co-eduéatic in dit ver band nog werd toegelicht. Uit de woorden van de voorzitter, dr. J, H. Wansink, viel op te maken dat dit on derwerp in het volgend seizoen wel licht nader onder de loupe genomen zal worden. GEEN CARNAVAL VOOR P.M.S. Naar men ons mededeelt gaat de carnavals-uitvoering, welke heden avond door de tafeltennisvereniging P.M.S. gehouden zou worden, niet door. AUDIËNTIE: Gisteren trokken twee jongens van achttien jaar uit Arnhem-Zuid de stoute schoenen aan en vervoeg den zich bij de burgemeester. Ze hacTdén een gewichtige boodschap: ƒ7.voor het Rampenfonds! Op eigen initiatief waren ze oude kran ten gaan ophalen en blijkbaar met succes, want er zijn hele stapels no dig om voor een paar gulden bij el kaar te krijgen. Nu konden zy hun kapitaal afdragen. Wij weten dat zij de enigen niet zyn. En daarom tot al deze kordate jongens en meisjes: Bravo! DRINGEND: Hoe zullen wij "dit aansnijden? 1-Iet is moeilijk, maar dringend. La ten we maar bij het begin beginnen, in de wieg. De Nederlander doet er gemid deld toch wel een jaar of twee over voordat zijn moeder er gerust op kan zijn dat nu ja, dat er minder gewassen behoeft te worden. De vreugde is dan groot en het kind ook. Dit wordt hem tenminste voorgespiegeld. Het is althans zin delijk en het leven lijkt geen pro blemen meer te hebben. Maar wacht even. Is hij eenmaal werkelijk groot geworden, dan kan hij tot de ontdekking komen dat de samenleving op dit punt eisen gaat stellen waarbij de meest vooruit strevende verwachtingen van moe der in die eerste jaren eenvoudig verbleken. Redelijk is dit niet en daarom hebben wij ons verstout toch. maar- eens te schrijven over het probleem van Monnikenhuizen. Daar klimmen namelijk langs de rand van de Geitenkamp dagelijks vele mensen, om zakelijke redenen, naar boven, vaak bij vriezende kou de in deze 'dagen. Eenmaal boven zijn zij ver van"hun basis af en dë natuur schijnt lret zo te willen dat by het betreden van de nieuwste wijk daar hoog in de lucht, vele van hen zich gaarne even zouden willen terugtrekken als dat kon. Maar het kan niet. Gelukkig zijn langs de Dr. Schaepmanlaan nog enige ryen stevige beukenbomen gespaard. Uit deze gegevens laat zich gemakke lijk afieiden wélke landelijke ta fereeltjes zich daar bij tijden afspe len voordat men zich zonder al te groot onbehagen vérder Monniken huizen in begeeft. Helaas staan aiè bomen niet meer in de daarbij" pas sende landelijke omgeving. Aan allo kanten zien vensters op hen uit. Dit schijnt door verschillende van deze nijvere klimmers ook als een be zwaar gevoeld te worden en nu doet zich meer en meer het verschijnsel voor dat men bij éen woonhuis aan belt met de: bescheiden doch drin gende bede: Mag ik even...? En zoals ons ter ore kwam op som mige adressen blijft het niet bij een uitzondering. Met alle begrip en welwillendheid, die men onder gegeven omstandig heden van de bewoners mag ver wachten, is dit toch zeker een on gewenste toestand. In de hoofdstad des lands zou men zeggen: er moet. „een krul" komen op Monnikenhuizen, of ook wel „Groene Amsterdammer" genaamd, omdat die stad nu eenmaal een voorbeeldige service biedt in dezen en groot begrip toont voor dit sim pele feit dat de prestaties in het tweede levensjaar bereikt bij een mens niet rechtlijnig blijven toene men met de jaren. Wij hebben getracht zo duidelijk mogelijk te zijn zonder nochtans ge voelens te kwetsen. Mocht dit laat ste niet geheel zijn geslaagd mis schien kan dan de goede bedoeling voor lief genomen worden. Wij meenden hierin niet te mogen zwy- gen. Het is een dringende zaak, OUDE FORD: In het militaire kamp Suffisant op Curasao hebben de mariniers hun beste beentje voorgezet om c'e kas van het Nationaal Rampen fonds te spekken. In dit kamp is ook geplaatst de bottelier I. H. W; van Diejen uit Arnhem, diè het zijne daartoe wilde bijdragen. Daar hij niet over veel contante middelen beschikte, stelde hij zijn Ford model 1937 beschik baar. Het resultaat was, dat er lo ten k ƒ1.werden verkócht onder de marinemensen. Op het reclame bord. dat het voertuig introduceer de, had men gezet: Nu een lot straks als lord In een reuze Ford. De actie had een dermate suc ces, dat het oude beestje nog ƒ1610 (Nederlands geld) opbracht. De vroegere eigenaresse van het Fordje heeft ook een lot gekocht, waarbij zij vertelde, dat het karre tje in 1940 voor het Roode Kruis ook al goede diensten had verricht. CHRONIQUEUR Nationaal Rampenfonds afd. Arnhem Straatvoetballcrs streden ook in Musis en brachten 175 gulden op 'Poen keeper De Bos van Vitesse gisteravond'.in de goal stond in de grote zaal van Musis Sacrum, waar een ieder voor een gulden een penalty mocht hemen, kreeg hij in een half uur tijd niéer te doen dan anders in een goede Vilcssc-wedstrijd. Bij heeft zich moe gewerkt om dc harde of schijnbaar zachte, maar' geraffineerde ballen uit het doel te houden. Te voren was reeds de halve finale in het Zaalvoptballournooi gespeeld, -terwijl-na - de -kanonnade op De Bos een Telle en verbeten finale werd gespeeld tussen de bekerhouder De Geitenkamp enArsenal. De eerste wedstrijd van de avond was een vriendschappelijke ontmoeting tussen de kleinere jongens van 't Vuur en die van E.V.V. II, welke met 20 door 't Vuur werd gewonnen. In de eerste halve finale-wedstrijd kwam Arsenal uit tegen de Leger des Heils Voetbal Veieniging. Arsenal nam geen risico en in de eerste minuut al nam het de leiding, door een onver wacht schot,, dat de L.V:V.-doe!man volkomen verraste. Deze voorsprong voerde Arsenal op tot 40. L.V.V. liet de moed niet zakken: enthousiast pro beerde zij het telkens weer, doch hoe- V Dat jan „Het Hemelbed" DE IIARTOGS blijspel nu al in bijna 50 landen wordt gespeeld en met name in New York onder de titel „The Four- poster" het geweldig doet. pleit voor de reputatie van de schrijver en mis schien niet zo zeer voor het toneel in land, dat met dit stuk ook niet al te vroeg komt. Men kan over de grappige, satyri- schc geschiedenis-in-pakkende-tafere- lcn oordelen zoals men wil, maar men zal moeten erkennen dat Jan de Har- tog ze knap heeft geschreven en dat hij alle registers heeft uitgetrokken populaire melodie te voorschijn te roepen, hetgeen hem dan ook goed gelukt is. Dat scènes voorkomen, die we in de dertiger jaren ook ontmoetten in de ouderwetse films was haast niet te vermijden. In zes taferelen nu beschrijft Jan de Hartog een burgerlijk hmvelijksleven- tje, met als middelpunt een schuit van een hemelbed, een onmisbaar onder deel bij het meubilair der fin-de-siècle- met als kern een door en door Nederlands gehouden conversa tie. Het Rotterdams Toneel, onder regie in Frits van Dijk, dat gisteravond „Het Hemelbed" opvoerde in de schouwburg, veroorzaakte golven van pikante vrolijkheid, toen Ivn van Dijk en Lilly Bouwmeester hun ervaren spel gaven in een meesterlijke samen werking. Dat Frits van Dyk niet heeft kunnen nalaten om een of meer scènes wat aan te dikken, zij hem ruim schoots vergeven. Het hemelbed dus als brandpunt van de belangstelling van een hij en een zij. die in 1S90 pas getrouwd, in de klassieke rozengeur-en-maneschijn- stemming zich gereed maken om in bed te stappen, nadat als preludium alleilei lieve w^rdjes en uitdrukkink- ics zijn gewissCTd, die geliefden wel eens vaker gebruiken. De jongo pa in oen kledingstuk, dat ook niet veel ro mantiek oproept, en „zij" in een paar kuise kleedjes. Met'daarna een con versatie. die sommigen een aspect noemen van een belachelijke preutse tijd. In de volgende taferelen laat De Hartog het echtpaar groeien in rijp heid, deugd en ondeugd over een tijd perk van 35 jaar. Een periode van hu welijkstrouw en ontrouw; van verlan gen naar „ware vrijheid", van misprij- zing: van alleen-staan; van ruzies die au fond weinig om hakken hebben; van kinderzorg, en tenslotte van teer heid, beruoting en verstilde hartstoch ten op de gevorderde leeftyd, als het leven is geleefd, de kinderen groot zijn geworden en 1-et huis „hol" is vanwege de lege kamers. Geen contrasten ingevlochten om van dit doodgewone huwelijksvcrhaal een weke story te maken in de geest van Courths Mahler.. Jan de Hartog s dikwijls banaal, altijd ongezouten, schermend met goedkope effecten, maar bij alle humor en verdriet geeft hy geen valse sentimenten. Dat zal waarschijnlijk wl de reden zijn waarom het schouwburgpubliek zyn vreugde niet achter de gevouwen zakdoek heeft verborgen, maar spontaan zijn plezier heeft geuit over dit nu eens kibbelen de, dan \.eer kozende echtpaar, waar van er ontelbaar velen zijn. Twee uur lang „een" (niet „het") compleet huwelijksleven van bruids nacht tot de herfsttij, In de faqade van dit huwelijkshuis. zitten zoveel kijkgaten, dat er zo goed als niets wordt verborgen. Het was raak, door en door humo ristisch; er was geen woord Frans bij. maai- het was een brok lever met veel waarheid. Ko van Dijk speelde de rol van de pa, een schrijver, die eerst onbekend was en later toen hij de beroemdheid kon uithangen, de weelde bijna niet kon verdragen. Van Dijk vertolkte de va der-figuur met een zwierig élan. met éen plezierig aandoende force en .met een groot gevoel yr.oy humor en Lily Bomvmeëstcr „stond" hem als het burgerlijk vrouwtje dat-, als zovele vrouwtjes, vocht voor goede en tegen kwade dingen. En het resultaat was een meesle pend samenspel, dat het publiek onaf gebroken boeide, niet in het minst door de verdraaid goede dictie, intona tie en ongekunsteldheid van beweging, waardoor zoveel genoegen werd ge schonken. Mert doe verder geen pogin gen diepzinnige conclusies te trekken uit dit revue-achtig geval. Jan Hartog zegt zo langs ztjn neus weg flinke dingen en het. pleit voor het pu bliek. dat het daarom kan lachen bij alle vermaak genoeg 'critisch ver mogen had om goed van kwaad te on derscheiden. We hopen dat „Het Hemelbed" nog eens terugkomt: met alle grollen waarheden rondom. Het lachende schouwburgpubliek heeft beide speler op verdiende wijze hartélyk bedankt met een lang applaus.' f. wel de „wonderkecper" by Arsenal ont brak, scheen diens vlugheid en,vaardig heid op zyn -plaatsvervanger te zijn overgegaan. Arsenal won met 62. De tweede-wedstrijd ging tussen de bekerhouder De Geitenkamp en De Velpse Leeuwen, die beide vast be sloten waren de 'finale te "bereiken. Het ging lange tijd tegen elkaar op. De Gei tenkamp speelde echter wat rustiger en meer zelfverzekerd, hetgeen zij kon den doen met een aanvoerder als Joop Langebach, die voor deze gelegenheid de shirt van Bep. Bakhuys zelf had aan getrokken. De Geitenkamp nam de lei ding door het benutten van een penal ty. Even later schoten de Velpse Leeu wen bij een strafschop naast. Met een krappe 3—2 overwinning voor De Gei tenkamp kwaan het einde. En terwijl de jongens wat gin gen rusten kwam het grote evene ment van de' avond: keeper De Bos begaf zich naar het voor hem nogal kleine doel. Een groot aan tal mensen had zich al opgegeven en nog steeds kwamen de aanmel dingen binnen. Onder doodse stil te nam Ome Joop als eerste dc aanloop voor zijn strafschop, die door De Bos keurig werd gehou den. Daarna' kwam een keur van voetbal enthousiastelingen aan de beurt De Bos te knallen. Agent Van hoven gelukte het De Bos te passi hetgeen hem een extra applaus leverde. Dejournalisten en de fotografen lieten zich ook niet tuigd. Het lukte alleen de kleinste deze laatsten om te doelpunten, waren er enkele dames, die deze niet voorbij wiiden laten gaan. D< toonde zich in het doel in ieder de meerdere van zijn vrouw, want overigens goéd gericht schot hiel voortreffelijk. De schoten van talloze voetb liefhebbers, waaronder de vader een neef van De Bos. gaven de tesseman handen vol werk. M: aan het einde van de penalty-rei had De Bos vijftig gulden verdiel voor het Rampenfonds. ARNHEMS. Theater draait deze weck de zovëclsé-Wild-West-film k grand spectacle: „De duivelsbriga- de" met opwindende Indianengevech- 'at dies vroeger meer in de ruige •at dies vroeger meer i n de ruige prairieën geschiedde. Een laatste handjevol dappere Sioux-krrjgcrs, ver dedigt zijn dierbare jachtvelden tegen de onweerstaanbaar opdringende be schaving.. Na een ernstig en heftig treffen, leggen zij het loodje. Niet vee) nieuws in deze rolprent, maar als ge woonlijk voor liefhebbers een gewilde kluif om de tanden nog eens in te zet ten. Ook volop technicolor en schette rende fanfares. CORSO geeft deze week met „De tyger Abbar" een interessant kijkje achter de schermen van een circUsbedrijf Het spel en samengaan van mens èn dier heeft niet zonder reden een nooit verslappende aantrek kingskracht op. het grote publick ge had. In dezë film kan men het circus leven ook eens van een andere kant meemaken, van de kant van de artist, die vaak een moeilijke strijd voert voor hij glimlachend in de piste verschijnt. Vanaf Dinsdag een heel ander stuk, maar niet minder pakkend: „De zoon van Dr. "Jekyll". Het is een vervolg op. de: alombekende gTiezel-story van Jekyll en Hvde. In het jeugdprogram ma het laatste deel van het geheimzin nige onderaardse Murania-rijk. GEEN WEDSTRIJDEN VOOR AFDELING ARNHEM Alle wedstiijden voor vandaag en morgen vastgesteld door de afdeling Arnhem van de KNVB zijn afgelast. WATERSTANDEN Mannheim 2.84 (—0.03); Trier 3,68 ,_0.55); Koblenz 3.32 (+0,10); Keu[en 336 +-0.42Ruhrort 5.47 (+0.75)' Lo'bith 11.31 (+0,58); Nijmegen 8.8: (+0,43); Arnhem 8.84 (+0.42); Eefde 430 (—0,20); Deventer 3.2S 0,22); Namen la Planle 2,06 (—0.39); Borg haren 42.58 (—0,56); Belfeld 14.36 (—0.57); Venlo 13,84 (—0.52); Grave ben. 6.82 (—0.07); Lith 3.56 (+0,05). Stuwen open te Roermond, Belfeld. Sambeek en Lith. Tenslotte werd de laatste wedstrijd in het zaal voet baltournooi, de wedstrijd Arsénal—De Geitenkamp, gespeeld. Arsenal, vastbesloten de beker te win nen, nam door aanvoerder Dolde Evers in de eerste minuut de leidinj werd fel gevochten, want Joop Lange bach en zijn mannen waren besloten Stadgenoten, IVe inzameling van gelden en goederen voor de slachtoffers van liet door de watersnoodramp getroffen gebied Ï9 in onze stad tot een prachtige uiting van gemeenschapszin geworden: een blijk van besef van verbondenheid om het geleden verlies gezamenlijk te dragen. Ook hebben velen uit onze stad in tal van opzicht daadwerke lijke hulp verleend in het getroffen gebied. Zij hebben dit gedaan met volkomen wegcijfering van eigen belang en van gevaar voor eigen welzijn. Voor deze vele blijken van gemeenschapszin en van offervaardig heid wil ik een ieder hartelijk dank zeggen. De juiste woorden daartoe zijn moeilijk te vinden; ik weet ook dat dankwoorden niet werden verwacht! Maar toch wil ik deze uitspreken, wetend daarbij de tolk te zijn van het gehele gemeentebestuur. Allen die hebben medegewerkt of hulp verleenden in welke vorm of op welke wijze dan ook: Beste dank! MATSER, Burgemeester. Advertentie Garage HARMSENArnhem Hervatting Zaalhandbal Wij beleven dit seizoen wcJ ccn zaal- handbalcompótitie, die met horten en stoten afgemaakt moet worden en met dat al komen we steeds dichter bij het tijdstip dat de veldcompctitie nodig voiop hervat moet worden. Zolang het weer echter zo slecht olijft als op het moment, blijft zaalhandbal een uit komst. Daarom zullen de zaalhand ballers de hervatting van de competi tie op a.s. Zaterdag zeker rnet vreug de begroeten. Door het uitvallen van de vorige Zaterdag komen nu de eerste return- ontmcctingen tot stand. Alle ploegen, die in de eerste helft het terrein by hun tegenstanders al hebben kunnen verkennen, zullen zich zeker voorge nomen hebben uit de returmvedstrijden te halen wat er in zit en het zal ons ook niet verbazen al3 wij nog diverse verrassingen zullen beleven. Zaterdag staan er bijv. al weer en kele wedstrijden op het programma, die de mogelykheid tot een verrassing zeker inhouden. Bij de dame3 denken wij bijv. aan SwiftEsca en bij de heren aan ThorMicro. De Swift-da- mos bereikten de laat3te weken ver dienstelijke resultaten en verdienen dc derde plaats, die zij nu bezetten zeker. In de eerste ontmoeting had Esca ook de handen aan de geel—witten al vol en daarom onze voorspelling op een mogelijke surprise. Thor en Micro ontliepen elkaar vo rige keer al heel weinig en ook nu zal er spanning genoeg zijn. Wij geven de Micrometers, die het ook heel goed doen in deze competitie, een kans op revanche. In de twee overige damesontmoetin gen zal VHVO zich tot het uiterste in spannen om niet opnieuw cioor Thor overklast te worden cn zal Micro ook ditmaal niét tegen UDI opgewassen zijn. De heren van Swift zijn kansloos tegen die van. UDI. De Udiancn vor men, dat is nu wel duidelijk geworden, een klasse apart ln deze competitie speciaal in aanvallend opzicht. Esca maakt ook in de tweede ontmoeting tegen Arma een goede kans om dc beide punten te veroveren; overigens zyn die van de eerste ook pas Zater dag definitief binnen, want omdat de ze wedstrijd destijds een ontijdig einde vond zullen de laatste zes minuten nu uitgespeeld moeten worden. Begonnen wordt dan bij de stand 2211. Programma: 15.00 uur Thci 2Arn- hemia (dames); 15.35 uur UDI 2 Thor 2 (heren); 16.30 uur SwiftEs ca (dames); 17.05 uur Esca,Arma (heren); 19.30 uur VHVOThor (da mes) 20.05 uur ThorMicro (heren) 21.00 uur UDIMicro (dames); 21.J5 uur SwiftUDI (heren). Medische dienst Velp: Dr. Visser 't Hooft. Geopend apotheek Hinnen. Renkum-Heelsum: W. P. Swaab, tel. 262. Huissen: P. J. v. Veggel. Wageningen: dr. Burger, Rijkstraat- weg 24. tel. 2432. Apotheek v. Weringh, Bergstraat. Doesburg: dr. Kuiper; Wijkverple ging zr. Beekman. Ede: S. C. van Waalwijk van Doorn, Amsterdamseweg 21, tel. 8282. Lunteren: F. H. Hummelen, Dorps straat 19, tel; 276. Bqnnekom: W. G. Kan, Edeseweg 35, tel. 325. Veenendaal: G. Annot, Kerkewijk 24, tel. 190. De Klomp en omg.: G. H. de Waard, tel. 200. Ederveen: W. M. van Ringeleslijn, tel. 201. Oosterbeek: dr. N. Ph. Onderwater, tel. 2525. Dieren: Dr. Prakken, telefoon 4335. Nationaal Rampenfonds Giften Nationaal Rampenfonds ont vangen bij de Arnh. Courant, d.d. 13 Febr. 1953: J. V. 4, H. S. 10, Mevr. Gr. 5, Bridge-pot J.E.S.S. 105, G. W. 250, Mevr. G. V. 10Ó, H. 5, Zuster Ver eniging L. W. 30, R. S. K. 10, G. J. v. P. 10. D. J. K. 2,50, K. O. 10, R. P. 20, B. en-V. 10,- P. H. K. 10. allen te Arnhem. Per giro ontvangen: Mej. P. B. S. 2,75. D. B. 10, mej. C. E. J. C. v. B. 10, mej. H. J. A. v. B. 10, J. A. G. 10, L. A. E. 25, mej. P. J. F. 60. De ontvangen bijdragen zijn afge dragen aan het Nationaal Rampen fonds. 1 Antzaglijk h de nood. die door de overstromingsramp in het Zuid westen van ons land is veroorzaakt. Heel ons volk moet naar ver- mogen bijdragen om daarin te voorzien. In overleg met hel Nationaal Rampenfonds stellen wij ons administra tief orgaan beschikbaar voor de inzameling van gelden. NIEMAND BLIJVE ACHTER! Alle giflen. groot en klein, zijn welkom. Wij aodigen onze lezers uit doen toekoUieD door? an de loketten van onze bureaux J ng op onze rekening bij Van Ranzows Bank te -\rnhera; jving of storting op onze giro-rekening No. 276432. n gelden worden in oii9 blad verantwoord en afgedragen aai Rampenfonds. iniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiinniiiiiiniiiiinmnniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiniiiiuiiiiiiiiiiiiiiii Keeper De Bos steekt de tong uit tegen de bal. Alweer een gulden voor het rampenfonds? 563-564 La Je hebt 'm Kick schudde /Vee, hoor te siert. Je suit me Maar Oepneti Hij zal wei Even later, to W eet je tva Als iemand je werp, krijg je In. dat was uo Kick aan de komen. En dt die kwam aai ter waren de vriendjes weer bij elkaar. zeker niet gevondenvroeg Oepoetie. hel hoofd. ik heb overal gelopen en gezocht, maar er was 'jts l je blote koppie naar huis moeten! zei Bunkie. troostte Kick. weer te voorschijn komen! dacht hij. n ze door de stad liepen, kreeg hij opeens een goed idee. t, Rickwe gaan naar 't politiebureau en het aangeven! muts vindt en 'm naar V bureau brengt als gevonden voor 'm daar terug! ed bedacht.. Ze stapten naar *t politiebureau Daar vertelde I jolitie-agent, die hemte woord stond, wat hem was over- agent beloofde hem, de muts terug te geven, als iemand Ageven

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5