Uitstel schuldbetaling door slachtoffers van ramp streek nieuws APELDOORN HELPT! Zaterdag 14 Februari 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste blad Snel werk door de Tweede Kamer (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft Vrijdag middag weer eens bewezen, dat z(j als dit nodig is zeer snel kan wer ken. Des morgens werd bij haar inge diend een wetsontwerp tot vaststel ling van voorschriften ter bescherming van schuldenaren en voorschriften voor de burgerlijke en strafrechtsple ging, alsmede het administratieve recht, in verband met de bijzondere omstandigheden, die ontstaan zijn door de op 1 Februari jl. in enige delen van Nederland ingetreden noodtoestand. Nog dezelfde dag behandelde de Kamer dit ontwerp in de afdelingen cn in openbare vergadering. Er was inderdaad haast bij. Doordat duizenden landgenoten have en goed hebben verloren, valt het velen moei lijk zo het hun niet totaal onmoge lijk 'is tijdig aan hun contractuele verplichtingen te voldoen. Daarin dient onverwijld te worden voorzien door het treffen van een regeling, krachtens welke de rechter aan schul denaren uitstel kan verlenen. Welnu het wetsontwerp kent deze bevoegdheid aan de rechter toe, die echter mede in aanmerking zal moeten nemen, of het uitstel redelijkerwijs van de schuldeiser lean worden ver langd. De rechter zal zelfs voor een tweede keer uitstel kunnen geven, wanneer dat nodig mocht blijken en het tegenover de schuldeisers verant woord is. Voorts voorziet het wetsontwerp in het buiten toepassing laten van wet telijke termijnen op het gebied van de burgerlijke en strafrechtspleging en van het administratieve recht. De wet vervalt twee jaar na haar inwerkingtreding. Nadat het voorlopig verslag en de memorie van antwoord mondeling waren uitgebracht, maakte de heer Burger van de P. v. d. A. als voor zitter van de commissie van rappor teurs de verstandige opmerking, dat hoewel een langdurige juridische dis cussie over het ontwerp mogelijk zou zijn er door de fracties niet over gesproken^ zou worden, aangezien het hier een noodregeling geldt. Alleen de communistische heer Gort zak voelde zich gedrongen enkele be denkingen te opperen. Stagnatie. De minister van Justitie, mr Donker, verklaarde in zijn beantwoording van het voorlopig verslag en in zijn repliek op de korte rede van de heer Gortzak, dat aan het geven van een algeheel uitstel tot betaling van civiele schul den bezwaren kleven. Hij duchtte daarvan namelijk een stagnatie van hef economisch leven in de getroffen gebieden. Het wetsontwerp betrekt niet mede publiekrechtelijke schulden in het uit- Centraal Verboden te kussen Ofschoon het verhaaltje van deze film geforceerd is en al voorgangers heeft gehad, heeft zij toch vele kwali teiten, welke haar aantrekkelijk en waardevol maften. Zo bijvoorbeeld is zij zeer humoristisch, dank zij June Allyson en Van Johnson, twee sterren die 'n bijzonder talent hebben voor 't droog-ltomische. En dan is er nog uit stekend pianospel dat aan deze film een apart karakter geeft. Een jonge talentvolle pianiste kan in deze ge schiedenis niet in contact komen mét een beroemd impresario. Ten einde raad verkleedt zij zich als meisje van veertien jaar en doet mee aan een muziekwedstrijd voor kinderen. Haar spel imponeert. Zij krijgt de eerste prijs en de impresario engageert haar terstond als wonderkind. Maar dan^be- ginnen de moeilijkheden pas goed. En de scènes, welke dan volgen zijn van niet geringe (amusante) belangrijkheid. De affaire heeft tenslotte een happy ending. Een luchtig en smakelijk pro gramma. Geschonden glorie is de ti tel van de film welke in de kinder en familievoorstelling wordt gegeven. I Veiuwe Dagboek van een dorpspastoor Wanneer we de filmkunst in de wereld zouden moeten classificeren, dan zouden we de Franse film No. 1 geven, de Italianen 2, de Denen 3 en de Amerikanen 4, al beschikt Holly wood ook over enorme mogelijkheden. Dies zijn we Vrijdagavond met zeer hoopvolle verwachtingen naar de cinema aan de Regentesselaan ge trokken, waar als hoofdnummer gaat „Dagboek van 'n dorpspastoor (Jour nal d' un curé de campagne). stel van betaling, aangezien anderen dan de rechter daarvoor eventueel uit stel kunnen geven. Praematuur noemde de bewindsman de beantwoording van de vraag, of er een noodregeling voor de pachten ge maakt dient te worden. Ds Kamer verenigde zich zonder hoofdelijke stemming met het wets ontwerp. Nieuwe Ijsbaan gaat open Hedenmiddag opent de Nieuwe Ijs baan haar banen. Het bestuur heeft be sloten vanaf heden tot een nader te be palen datum de gehele netto-opbrengst af te dragen aan het Nationaal Ram penfonds. De leden zullen op vertoon van hun lidmaatschapskaart een kwar tje moeten betalen; de kinderen die een lidmaatschapskaart bezitten mo gen een vrije gift geven, dit is echter geen verplichting! Het ijs is in goede conditie. Geslaagd. Voor het praktijkdiploma boekhou den van de Nederlandse Associatie voor Praktijkexamens, slaagden de he ren Tj. Beetstra en C. H. Smitskamp. Werving B.B. De tentoonstelling Bescherming Bur gerbevolking in de afgelopen week te Apeldoorn gehouden trok een zeer groot aantal bezoekers en leverde een behoorlijk aantal aanmeldingen voor noodwachters op. Dit wil echter geenszins zeggen, dat thans de actie voor het werven van vrijwilligers bij de Bescherming Bur gerbevolking geëindigd is, want het voor Apeldoorn benodigde aantal van 3000 personen is zeer zeker nog lang niet bereikt. Op de tentoonstelling heeft iedere bezoeker zich kunnen overtuigen dat het benodigde materiaal voor brand weer, opruiming- en reddingsdienst, geneeskundige dienst en voor de so ciale verzorging grotendeels reeds in onze gemeente aanwezig is. Om dit materieel te benutten is het echter zaak dat de benodigde vrijwilli gers aanwezig zijn. Moge Apeldoorn ook in dit op zicht aan de- verwachting beantwoor den. d.w.z. de 3000 benodigde vrijwil ligers leveren. De organisatie B.B. re kent hierop. We zijn helaas teleurgesteld. Wel een Franse film, met veel aantrekke lijkheden daarvan, maar toch een beetje beneden de maat van wat we van de Franse film gewend zijn en dat haar op zo hoog plan brengt. Er is veel goeds in. Van het begin tot het einde bijv. speelt de hoofdper soon, de jonge dorpspastoor, buiten gewoon, terwijl er ongetwijfeld be paalde vondsten in zijn verwerkt, waarin de Franse film altijd uitmunt; het sobere gebaar, dat, meer dan vele woorden, uitdrukking geeft aan een bepaalde handeling of gedachte. Daarnaast is echter de intrigue nogal triest: de worsteling van een jong geestelijke, die, tegen zijn goede be doelingen in, het rechte spoor niet kan vinden. Gevolg, naar tenslotte blijkt, van een aandoening, die op z'n geest een zeer nadelige invloed heeft. Hij kan geen contact krijgen met zijn eenvou dige parochianen. Zoals opgemerkt, een wat triest ver haal. Triest gespeeld door allen, die in deze film medewerkten. Maar filmisch met veel goeds. In het voorprogramma een nieuwe uitvoerige reportage van de waters nood. De Koningin bij haar laatste toe spraak. Meer dan woorden laat deze op name zien hoe erg 't is. Maar er wordt gewerkt aan dc op heffing van de nood. Na de phase van de hulp, de phase van het herstel. 't Wordt beter. X wou Anna Bij het pubiek blijkt, deze film wel zeer in de smaak te vallen. Zij moest tenminste geprolongeerd worden. Een mooie kans om met dit werk nog ken nis te maken. Minerva Geluidsbarrière Ook dit werk is voor een week ge prolongeerd Het is het verhaal van de tegenslagen en triomfen der moderne techniek en zeer zeker de moeite van een bezoek volkomen waard EEN NIET TE ONDERSCHATTEN ge vaar in Zeeland vormt de ^ooi- broei". Hooibergen welke onder water hebben gestaan, worden daar om stuk voor stuk met een lang ijzer „beproefd". Wordt het ijzer heet, dan haalt men de hooiberg uit een om de „haard" te verwijderen, zoals de foto te zien geeft Artsen-Zondagsdienst. Zondag 15 Februari wordt de dienst waargenomen door de doktoren: K. A. Wouters, Molleruslaan 50, telefoon 5855 (N.W.) W. H. Gispen, Paslaan 29, telefoon 2401 (Z.W.) M. D. Hage, Arnh.weg 69, telefoon 3133 (Z.O.) F. Th. Dasbach, Canadalaan 13, tele foon 2131 (N.O.) Men wordt verzocht boodschappen, voor de Zondag bestemd, die dag zo mogelijk voor negen uur op te geven. APOTHEKEN Romijn-Apotheek, Hoofdstr. 51. lel. 2181. Voor de Zutphense rechtbank. Voor de rechtbank te Zutphen heb ben Vrijdag enkele inwoners van Apeldoorn terechtgestaan, die deel heb ben uitgemaakt van een inbrekers bende, welke ongeveer 23 inbraken heeft gepleegd. L. werd het érnstig aangerekend, dat hij er toe had bijgedragen, dat zijn nog jonge zoon op het slechte pad was geraakt. De officier van Justitie, mr J. C. Donker, kon zich verenigen met het advies van de reclassering om L, nog een kans te geven in het belang van het gezin. Hij eiste twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht. i De 30-jarige L. had bij de inbraken geholpen. Tegen hem vorderde de of ficier een jaar en drie maanden ge vangenisstraf. Dezelfde straf werd ook geëist tegen zijn broer, de 22-jarige L. Tegen S„ wiens broer en vader ook in het Huis van Bewaring verblij ven, werd twee jaar gevangenisstraf gerequireerd, door te brengen in de jeugdgevangenis te Zutphen. IN 'T KORT TWELLO. De Twellósl toneelvere niging ,,Actief" zal a.s. Zondagavond een uitvoering geven in het Stations koffiehuis. Zij zal „Ivans dochter" brengen. De baten zijn voor het Rampenfonds. TWELLO. Vanaf 13 Februari lig gen gedurende vier weken ter ge meente-secretarie voor ieder ter in zage een ontwerp voor het uitbrei dingsplan in onderdelen voor Klaren- beek, met bebouwingsvoorschriften, kaarten en toelichting. Bezwaren tegen het plan kunnen bg de ge meenteraad worden ingediend. TWELLO. In haar laatste verga dering heeft de Twellose Schaak vereniging het zittende bestuur her kozen, met uitzondering van de heer D. J. Sommerholt, die zich niet her kiesbaar stelde, In zijn plaats kwam de heer B. H. Velders. VOORST. De Federatie Voorst van de Partij van de Arbeid vergaderde Vrij dag in het Stationskoffiehuis en stelde de voorlopige groslijst samen voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Deze lijst zal aan de leden ter goedkeuring worden voorgelegd. TEUGE. Heden (Zaterdag 14 Febr.) is het echtpaar H. Bussink en J. A. Dutte, M 97, Teuge, vijftig jaar gehuwd. WILP. Op 23 Febr. a.s. hoopt het echtpaar A. Rensen en J. M. Kieuwen- huis, G 81, Wilp, te herdenken, dat het vijftig jaar geleden in het huwe lijksbootje is gestapt. Slreeknieuivs Garderen Vergadering Oranjevereniging. In café Stam vergaderde de Oranjever eniging, onder voorzitterschap van Ie heer H. Bronkhorst. Een woord van dank werd gericht tot de mid denstanders voor het beschikbaar stellen van prijzen. De penningmeester, J. Gerritsen, ton een kassaldo melden van: f 726.46. In overleg met de motorclub te Barneveld zal deze zomer een be- trouwbaarheidsrit georganiseerd vorden. De heer A. van Middendorp verd tot bestuurslid herkozen; in de )laats van J. van Middendorp werd ie heer D. Hardon gekozen. Tot le ien van de kascommissie werden de ïeren A. P. Stam en A. Koning jenoemd. Indien mogelijk zal de film van de vatersnood hier vertoond worden. )e opbrengst zal geheel ten bate ■an het Rampenfonds komen. Hoenderloo BOND VOOR STAATSPENSIONNERING De afdeling Hoenderloo van de Bond voor Staatspensionnering heeft in het Dorpshuis een vergadering gehouden, waar het woord is gevoerd door de heer Van Ernst uit Apeldoorn. De spreker gaf een overzicht van wat thans op het gebied van oudedags- verzorging aan wettelijke maatregelen bestaat en kan worden verwacht. Het is niet onmogelijk, dat in het lopende zittingsjaar het wetsontwerp tot defi nitieve regeling van de oudedagsver- zorging zal worden ingediend. De Bond voor Staatspensionnering slaat een pensioen zonder premiebetaling voor ieder voor, waarvan de kosten zullen moeten worden bestreden uit een be lasting naar draagkracht en waarbij een groot ambtelijk apparaat nodig is. Het voorstel van de samenwerkende vakorganisaties komt het meest aan dit verlangen tegemoet. De S.E.R. moet thans een advies uitbrengen; het is nog niet bekend hoe dit advies zal luiden, doch de bond is paraat en zal indien nodig door gewestelijke en landelijke meetings de aandacht op zijn verlan gens vestigen. Een financiële actie zal thans niet worden gevoerd, teneinde de hulpverlening aan de noodgebieden niet te bemoeilijken. Nadat de heer Van Ernst het woord had gevoerd, ging de vergadering on der voorzitterschap van de heer B. Hols over tot het behandelen van enige huishoudelijke zaken.' Bij de bestuurs verkiezing werd medegedeeld, dat de penningmeester, de heer G. Heikamp, wegens vertrek naar elders moest be danken. Hem werd dank gebracht voor het vele werk. dat hij had verricht. Voorts was het noodzakelijk gebleken, het bestuur met twee leden uit te breiden. Benoemd werden de heren E. Aartsen, J. F. Bloem en H. Efbert- sen. Bij de rondvraag deelde de heer A. J. Bloem mede. dat degenen onder de landarbeiders die vacantiebonnen willen inleveren als steun aan de noodgebieden, dat bij hem kunnen doen. Eerbeek V.V.V. en V.A.U. Het bestuur van de V.V.V. alhier heeft zich dezer dagen met een verzoek gericht tot de V-A.D. te Ermelo, om in verband met de om weg, die de bussen thans moeten ma ken wegens het afsluiten van de Loe- nenseweg, twee nieuwe haltes aan de ze route toe te voegen, nl. bij café Tennissen en pension Boschoord. Ook zijn er besprekingen gaande over het plaatsen van een abri (wachthuisje) in de kom van het dorp. maar hièraan zijn nogal kosten ver bonden, ca f 700—800. Rampenfonds 1953 Gestort aan kassa N.A.Crt: Opbrengt collecte verg. Ned. Bond van Plattelands vrouwen „Hooilanden-Kla- renbeek" f 85.48 H. Jansen Jrf 5. Bridgeclub „Het Centrum" f 50. Collecte winterlezing Hoog- Soeren f 30. Opbr. concert 35-j. bestaan zangver. „Kunst en Strijd" f 142.81 V.G.L.O.-school Graanweg f 100.— Henkes Laurens Kleuter school (opbrengst zelf ge plakte schilderijtjes) f 65. Pers. en directie carton- nage-industrie „Acarli" f 255.— Dir. en pers. fa Harba f 150.— BURGERLIJKE STAND. Opgave van 7 t'm 10 Febr. Ondertrouwd: M. J. Gros, 54 j. en G. Bruins, 43 j.: D. Slagman, 24 j. en M. de Bie, 22 j.; J. Brusse, 27 j. en J. de Vignon Vandevelde, 27 j.; M. Clements, 19 j. en R. Staat, 20 j.; P. W. Lobregt, 25 j. en G. J. v. Meurs, 20 j. Opgave van 11 t'm 13 Febr. Ondertrouwd: J. Bruinier, 23 j. en A. Gerritsen, 26 j.; D. J. Koldenhof, 24 j. en D. Hemeltjen, 20 j.; D. ten Voorde, 26 j. en A. J. Wilbrink, 25 j.; A. J. F. Kal wij, 36 j. en J. H. Hol, 26 j.; E. v. Essen, 23 j. en J. C. v. d. Mast, 21 j.; A. H. Dikkeschei, 28 j. en A. Hoogendoorn, 25 j.; A. N. Groenberg, 21 j. en C. W. ter Hoeven, 21 j. Opgave van 13 Februari. Geboren: Sylvia Metha, d. van E. Roosnek en M. F. Spaans; Gerrit Jan, z. van F. W. Witteveen en N. Hels- dingen; Hendrïka, d. van G. Duits en H. J. Willems; Gesina Gerarda Maria, d. van G. Brouwer en A. J. M. Schaik; Ferdinand Wijnandus Maria, z. van J. Steneker en J. G. M. Harleman; Gerar- dus Lambertus Maria, z. van A. F. M. Ummels en C. v. Lammeren. Overleden: M. M. Nacken, 15 mnd,, vr. Predikbeurten Zondag 15 Febr. Ned. Herv. Gemeente: Grote kerk, Loolaan: 10 uur ds De Graaff; 19 uur ds De Graaff, Jeugddienst. Nieuwe kerk, Arnh.weg: 10 uur ds Visser; 18.30 uur ds Karres. Juliana kerk, Dev.straat: 10 uur ds Van Steenbergen, Doop. Hervormde Kapel, Asselsestr.: 9 uur ds IJzerman; 10.30 uur ds IJzerman. Pauluskerk, 10 uur ds v. d. Brug. Beemte, 10 uur ds Dankbaar. Hoog Soeren, 10 uur ds De Groot. Wiessel, 10 uur ds Karres. Conventsdienst Julianazielcenhuis, 9 uur ds Visser. Geref. Kerk: Noorderkerk, P. Jou- bertstraat 10 uur ds Goris, 17 uur ds De Bruyn; Westerkerk, Brinklaan, 10 uur ds Kleine, 17 uur ds Goris; Zui- derkerk, Arnh.weg, 10 uur ds Eringa., 17 uur ds Kleine; Chr. H.B.S., Jacht- laan, 10 uur ds De Bruyn, 17 uur ds Eringa. Chr. Geref. kerk, Canadalaan: 10 uur ds W. Kremer; 16.30 uur ds P. M. Jonker. Geb. Zuid-Oost, Wormen: 10 uur ds P. M. Jonker; 16.30 uur ds W. Kre- Geb. Licht en Leven, Schuttersweg: 19.30 uur evangelisatiesamenkomst. Evangelisch Lutherse Gemeente. Park weg: 10.30 uur prof. dr P. Boender- maker van Hilversum. Doopsgezinde Gemeente, Paslaan: 10.30 uur ds R. J. Faber. Ned. Prof Bond en Vrijz. Hervorm den, Regentessekerk, Regentesse laan: 10.30 uur ds E. A. J. Tuininga van Voorburg. Vrije Evangelische Gemeente, Rogge straat: 10 uur ds I. J. Vasseur van Kampen; 17 uur ds P. van Vliet van Oldebroek. Zaterdag 19 uur Bidstond. Zweedse Kapel, Arnh.weg: 10 uur ds P. van Vliet van Oldebroek; 17 uur ds I. P. Vasseur van Kampen. Vrijdag 20 uur Bidstond. Baptisten Gemeente, Hoogakkerlaan: 10 uur ds D. Slort; 17 uur dezelfde. 11.30 uur Zondagsschool. Dinsdag 17 Febr. Bijbellezing. Geref. Gemeente, Rustenburgstraat: 10 en 15 uur Leesdienst. Oud Geref. Gemeente. Pniël, Tromp straat: 10 en 16 uur de heer IJssel- stein. Dondei-dag 19 Febr. 19,25 uur de heer IJsselstein. Evangelisatie „Uw Koninkrijk kome", I-Iolthuizerdwarsweg 4: 10 uur en 19.30 uur samenkomst. Ver. van Gelovigen, Elim, Rosarium straat: 10 uur Broodbreking; 18.30 uur Samenkomst. Chr. Science, Deventerstraat 38: 10.33 uur Holl. dienst, 11.45 uur Zondags school. Kerk van Jezus Christus van de hei ligen der laatste dagen: 10.30 uur Zondagsschool; 16.30 uur Godsdienst oefening. Gemeente des Heren. Zwolseweg 57: 10 uur en 18.30 uur dienst. Inneming vacantiebonnen. De Algemene Nederlandse Land- arbeidersbond heeft zijn afdelingen aangespoord de Landbouwvacantie- bonnen. tot een maximum van f 10. af te staan ten bate van het Nat. Rampenfonds. Nu zullen Maandag a.s. hier ter plaatse die bonnen kunnen worden ingeleverd bij: W. te Winkel-, Malkenschoien 33 en G. Aldag. Im- menbergerweg 65. Beekbergen en J. J. Christoffels, Eloemheuvellaan 25, Apeldoorn. Het hoofdbestuur van de K.L.A.B. „St. Deusdedit" doet hetzelfde. De vacantiebonnen kunnen bij de pen ningmeester van de Apeldoornse afde ling/de heer J. Pelgrim. Korte Molen straat 11, eveneens Maandag a.s. wor den aangeboden. Belangrijke gift! Bij de Handelmaatschappij alhier is gestort door personeel en directie van de N.V. Koperpletterij en Metaalhan- del v.h. II. de Heus en Zn f 2500. Van YVenumWiessel De Dameskrans Irene besloot ook haar steentje bij te dragen in de leni ging van de nood, door het beschik baar stellen door elk der leden van een stuk linnengoed, te gaan breien voor Kruiningen en last not least: haar reiskas, waaruit* de kosten bestreden zouden worden voor een gezamenlijke tocht in het a.s. voorjaar, geheel te storten in het Rampenfonds, terwijl ook de nog te geven bijdragen voor deze kas het bedoelde fonds ten goéde zullen komen. Hulp uit do buitenbuurten. Loenen komt goed voor de dag. Bij de Boerenleenbank is tot dusver gestort f 1697.04. De collecte in de Ned. Herv. kerk bracht Zondag f 626.92 op. HOE wordt geholpen TJ EN Canadese viermotorige North -*-"Star heeft 1200 paar lieslaarzen gebracht. De laarzen vertegenwoordi gen een waarde van 1200 dollars. Voor het gebouw van het A.N.P. iri Den Haag arriveerde gisteren een grote vrachtauto van acht ton uit Pa rijs, volgeladen met kleren, schoenen, nieuwe lakens enz. De goederen wa ren ingezameld door het personeel van het Franse persbureau France Presse. Het Braziliaanse Rode Kruis is een steunactie begonnen voor de getroffe nen van de watersnood. Het Neder landse Rampenfonds te Londen had gisteren een bedrag bereikt van twin tig duizend pond sterling. Italiaan se oorlogsinvaliden hebben een bedrag van een millioen lire bijeengebracht. Donderdag zijn de sinaasappelen en de citroenen, die Spanje ter beschik king van de slachtoffers heeft gesteld, verzonden. Aan de zending zijn 10.0UO kg bananen toegevoegd, die door de kwekers van de Canarische eilanden zijn geschonken. De inzameling in Noorwegen heeft tot nu toe drie mil lioen kronen in geld opgebracht en 775.000 kronen in goederen. Perso nen die getroffen zijn door de ramp en onder de regeling hulpverlening Oorlogsslachtoffers 1940—1945 vallen, wordt ongeacht of zij geëvacueerd zijn aangeraden zich onverwijld bij een Algemeen Ziekenfonds in hun ver blijfplaats te laten registreren. Het gemeentebestuur van Gothenburg zal 100.000 Zweedse kronen schenken. Een dagblad in die stad zamelde 80.000 kronen in. De inzameling in Arn hem, waarmee men een millioen wil opbrengen, heeft gisteren de negen ton bereikt. De provinciale griffie in Limburg heeft reeds een bedrag van een millioen gulden voor het N. R. F. ontvangen. De Zuidslavische fede rale uitvoerende raad heeft 10.000 pond sterling ter beschikking gesteld van het Rampenfonds. Deze gift kan in geld worden gegeven of in materialen zoals hout, cement, enz. De Wiener Sangerknaben zullen be gin April op doorreis naar Engeland enkele dagen in Nederland vertoeven. Zij zijn voornemens hier vier of vijf concerten ten bate van het Rampen fonds te geven. De bibliotheek van de Technische Hogeschool in Delft zocht naar 't boek Trocknen und küehlen, van de Weense schrijver Rudolf Shlenk. Het boek was echter overal uitverkocht en daarom zond men een briefje naar de schrij ver. Deze kon ook geen exemplaar van het boek meer zenden, doch hij zond de drukproeven en schonk die aan de bibliotheek. „Betaling is niet nodig", zo schreef hij, „stort u het geld maar in het Rampenfonds". Het Curacaose rampenfonds heeft :t Nederlandse rampenfonds telegrafisch medegedeeld, dat het een half millioen Amerikaanse dollars ter beschikking heeft en bereid is dit bedrag te storten bij een Amerikaanse bankinstelling. In Zwitserland is tot dusver een bedrag van meer dan 3 millioen francs bijeengebracht vqor de slachtoffers in Nederland, Engeland en België. Tot dusver is in Frankrijk meer dan 15 millioen francs voor hulp aan de getroffenen in Nederland, België en Engeland bijeengebracht. De Nederlandse consul te Monaco, de heer E. A. J. de Kuyper, is in particuliere audiëntie ontvangen door prins Regnier III. regerend vorst van Monaco, die hem een bedrag van 2 millioen francs overhandigde.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4